dziwne zdjęcie..duch?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-01, 21:13   #1
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Exclamation

dziwne zdjęcie..duch?!


Witam!
Nie wiedziałam gdzie dać ten post... Jak co to proszę przeniesć.
Byłam dzis na spacerze z bratem i szwagierką, przechodzilismy akurat koło koscioła. Spodobało się nam oswietlenie i w ogóle. Postanowilismy sobie zrobić kilka zdjęć. Zdjęcia które dodałam, mój brat robił w odległosci ok. 1 metra od wielkiego krzyża, był on obok tej alejki. Zdjęcia te były robione w pewnej sekwencji (podpisałam je od 1 do 5). Nie wrzucałam je na wizaż bo żeby je dokładnie zobaczyć trzeba je przybliżyć, więc są w hostingu, dobrze by było żebyscie je zapisały u siebie i przybliżyły bo wtedy to widać.

Na 1 widać jakby niebieską otoczkę i oczy (!?) postać się przybliża
1LINK: http://img360.imageshack.us/img360/2913/60476819av4.jpg

na 2 widać zarys całej twarzy (tj. nos usta i oczy)
2LINK: http://img512.imageshack.us/img512/9582/20288988yj7.jpg

na 3,4 "postać" się oddala
3LINK: http://img512.imageshack.us/img512/3564/90683958zw5.jpg
4LINK: http://img65.imageshack.us/img65/9139/53922410nz7.jpg

Na 5 w czerwonych drzwiach/lub oknie widać .. czaszkę (tylko przy zbliżeniu to widać dokładnie)
LINK: http://img512.imageshack.us/img512/6075/11454476nt9.jpg

Dodam, że nie było tam żadniej innej lampy oprócz jednej przy której ja stoję i drugiej na prawo (ale ta była dalej), a te OCZY zobaczył mój brat który wgrywał fotki...
Zastanawiam się czy nie oddać tych zdjęć do analizy, gdyż nie daje mi to spokoju.
Aha i żeby nie było: nie obrabiałam tych zdjęć, nic nie rysowałam ani nie używałam żadnego programu!

proszę o rade

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-01-01 o 21:22
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:37   #2
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Może ktoś w ten sposób prosi Cię o modlitwę za niego?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:38   #3
Kasieńka_666
Zakorzenienie
 
Avatar Kasieńka_666
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Akutalnie dyndam sobie uczepiona Olgierda.
Wiadomości: 20 958
GG do Kasieńka_666
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Chyba przesadzasz... owszem, jak nakierowałaś mnie na tą dziwną postac to ją zauważyłam.. ale wydaje mi się, że po prostu tak padły światła. często coś takiego dzieje się na zdjęciach przy takim oświetleniu. A postac w drzwiach... no mi bardziej skojarzyło się to z tym, że ktoś stoi w oknie.
__________________
dirrtyKatrina





Moonwalker




Kasieńka_666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:45   #4
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez Kasieńka_666 Pokaż wiadomość
Chyba przesadzasz... owszem, jak nakierowałaś mnie na tą dziwną postac to ją zauważyłam.. ale wydaje mi się, że po prostu tak padły światła. często coś takiego dzieje się na zdjęciach przy takim oświetleniu. A postac w drzwiach... no mi bardziej skojarzyło się to z tym, że ktoś stoi w oknie.
mój brat też tego nie zauważył, dopiero jak dał zbliżenie... ale tam nie było żadnego swiattła ani poblasku. ja później robiłam z tego samego miejsca fotki mojemu bratu i szagierce i nie było takiego efektu
a ten ktos stojący w oknie, można zobaczy twarz przybliżając na komputerze
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:50   #5
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Witam!
Nie wiedziałam gdzie dać ten post... Jak co to proszę przeniesć.
Byłam dzis na spacerze z bratem i szwagierką, przechodzilismy akurat koło koscioła. Spodobało się nam oswietlenie i w ogóle. Postanowilismy sobie zrobić kilka zdjęć. Zdjęcia które dodałam, mój brat robił w odległosci ok. 1 metra od wielkiego krzyża, był on obok tej alejki. Zdjęcia te były robione w pewnej sekwencji (podpisałam je od 1 do 5). Nie wrzucałam je na wizaż bo żeby je dokładnie zobaczyć trzeba je przybliżyć, więc są w hostingu, dobrze by było żebyscie je zapisały u siebie i przybliżyły bo wtedy to widać.

Na 1 widać jakby niebieską otoczkę i oczy (!?) postać się przybliża
1LINK: http://img360.imageshack.us/img360/2913/60476819av4.jpg

na 2 widać zarys całej twarzy (tj. nos usta i oczy)
2LINK: http://img512.imageshack.us/img512/9582/20288988yj7.jpg

na 3,4 "postać" się oddala
3LINK: http://img512.imageshack.us/img512/3564/90683958zw5.jpg
4LINK: http://img65.imageshack.us/img65/9139/53922410nz7.jpg

Na 5 w czerwonych drzwiach/lub oknie widać .. czaszkę (tylko przy zbliżeniu to widać dokładnie)
LINK: http://img512.imageshack.us/img512/6075/11454476nt9.jpg

Dodam, że nie było tam żadniej innej lampy oprócz jednej przy której ja stoję i drugiej na prawo (ale ta była dalej), a te OCZY zobaczył mój brat który wgrywał fotki...
Zastanawiam się czy nie oddać tych zdjęć do analizy, gdyż nie daje mi to spokoju.
Aha i żeby nie było: nie obrabiałam tych zdjęć, nic nie rysowałam ani nie używałam żadnego programu!

proszę o rade
a jaka???wyslij foty do Nautiliusa
na tym 2 zdj chodzi o niebieska glowe ,ktora wyglada Ci spod pachy???
bo ja nic szczegolnego nie widze oprocz tych niebieskich swiatelek

edit: moze to nie duch a ufok

Edytowane przez bess
Czas edycji: 2009-01-01 o 21:52
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:54   #6
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
a jaka???wyslij foty do Nautiliusa
na tym 2 zdj chodzi o niebieska glowe ,ktora wyglada Ci spod pachy???
bo ja nic szczegolnego nie widze oprocz tych niebieskich swiatelek

edit: moze to nie duch a ufok
rady co to jest

a to co wystaje to ja interpretuje że są oczy, nos i usta na dole..
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:57   #7
LittleMo
Raczkowanie
 
Avatar LittleMo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 238
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Mnie sie wydawało, że to liście tak się układają, a nie że ktoś w oknie stoi
LittleMo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 22:00   #8
PinkLolly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 688
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

a brat czasem nie "zrobił Ci psikusa" i nie przerobił tych zdjęć?
mi to wygląda, na wtopienie jakiejś postaci w zdjęcie - takie coś można wykonać w Photoshopie używając warstw. wiem, bo sama takie coś robiłam i wygląda mi to właśnie na taką przeróbkę.

nie podważam tego czy mówisz prawdę, ale zastanawiam się czy brat najzwyczajniej Cię nie wystraszył?
__________________
63 53 50
było|jest|będzie

8 minute ABS (pon., śr., pt.)
8 minute BUNS (wt., czw., sob.)
8 minute STRETCH (wt., czw., sob.)
8 minute ARMS (pon., pt.)
8 minute LEGS (śr.)


PinkLolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:03   #9
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Liscie, albo krzaki tak sie ukladaja. Wydaje mi sie, ze niepotzrebnie na to zwrocilas uwage, bo teraz bedziesz sie na tym glowic i myslec co to moze byc
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:04   #10
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez PinkLolly Pokaż wiadomość
a brat czasem nie "zrobił Ci psikusa" i nie przerobił tych zdjęć?
mi to wygląda, na wtopienie jakiejś postaci w zdjęcie - takie coś można wykonać w Photoshopie używając warstw. wiem, bo sama takie coś robiłam i wygląda mi to właśnie na taką przeróbkę.

nie podważam tego czy mówisz prawdę, ale zastanawiam się czy brat najzwyczajniej Cię nie wystraszył?
NIE przerabiał, poza tym nie mam PS i nawet nie miał by na to czasu bo siedziałam obok niego

A co do lisci to ja widze że przesłaniają trochę głowę ale niewiele, widać twarz albo jak uznała moja szwagierka -czaszkę

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-01-01 o 22:06
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:16   #11
LittleMo
Raczkowanie
 
Avatar LittleMo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 238
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Wybacz, zajrzałam w Twój profil, Stephen King i wszystko jasne Pamiętaj, jego książki to fikcja, a spod pachy nie wyskoczy Ci motoglina

Sama trochę robię zdjęcia i wiem co potrafi wymodzić obiektyw, wszelkie łuny światła, blinki, zwidy i herezje nie są mi obce, ale to wynika z mojego nędznego warsztatu

Ile byśmy Ci nie pisały, Ty i tak wiesz swoje, piszemy że to liście, Ty - że to czaszka i już.
LittleMo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-01, 22:19   #12
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez LittleMo Pokaż wiadomość
Wybacz, zajrzałam w Twój profil, Stephen King i wszystko jasne Pamiętaj, jego książki to fikcja, a spod pachy nie wyskoczy Ci motoglina

Sama trochę robię zdjęcia i wiem co potrafi wymodzić obiektyw, wszelkie łuny światła, blinki, zwidy i herezje nie są mi obce, ale to wynika z mojego nędznego warsztatu

Ile byśmy Ci nie pisały, Ty i tak wiesz swoje, piszemy że to liście, Ty - że to czaszka i już.
i co z tego że czytam Kinga?? A własciewie to czytałam kiedys i to niewiele.
Sory ale KAŻDY kto czytał choć jedną książkę Kinga wie że to istna fikcja! A wogóle to nie widzę związku

Ale niedowiarki i tak pozostaną niedowiarkami


Edit: ale może i masz rację z tym, że aparat może wywinąć sztuczkę... Ja pierwszy raz się spotkałam z takim czyms więc jestem w szoku

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-01-01 o 22:23
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:21   #13
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
i co z tego że czytam Kinga?? A własciewie to czytałam kiedys i to niewiele.
Sory ale KAŻDY kto czytał choć jedną książkę Kinga wie że to istna fikcja!

Ale niedowiarki i tak pozostaną niedowiarkami
w jakim sensie??
jesli w takim ze to nie liscie ,a czaszka to LittleMo ma racje,bo wlasnie to potwierdzilas
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:23   #14
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Myślę, że to po prostu jakieś załamanie światła.
A w oknie ktoś/coś stoi, takich podwójnych plamek, które przypominają tu oczodoły, na całym zdjęciu jest mnóstwo.
Nie przejmowałabym się tym aż tak, ot fajny efekt i tyle
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:26   #15
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
w jakim sensie??
No właśnie, sorry, ale w co tu wierzyć właściwie?
Czy Ty, Aanneett, naprawdę i, rzekłabym - na siłę chcesz tam zobaczyć tego upiora i czaszkę hasającą w domu pod kościołem?
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2009-01-01 o 22:29
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:32   #16
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
No właśnie, sorry, ale w co tu wierzyć właściwie?
Czy Ty, Aanneett, naprawdę i, rzekłabym - na siłę chcesz tam zobaczyć tego upiora i czaszkę hasającą w domu pod kościołem?

nieee
ale wiecie.. brat mnie wystraszył i mam schizy
może chodzi o to też że ja wierze w te wszystkie nadprzyrodzone "moce", zjawy itp
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 22:43   #17
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Nie należy tak braciom dowierzać Też kiedyś mojemu uwierzyłam, gdy przekonywał, że palec można bez żadnej szkody na ciele włożyć w temperówkę i przekręcić No tak, wiem, byłam młodsza, znacznie młodsza
Ja nie wierzę w zjawy... nie miałam nigdy z żadną przyjemności, więc jakoś mi trudno. Natomiast jestem przekonana, że efekt spod Twojej pachy da się jakoś wyjaśnić, sama bym się pod tym kościołem rozejrzała, gdybym miała bliżej
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 23:53   #18
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość

nieee
ale wiecie.. brat mnie wystraszył i mam schizy
może chodzi o to też że ja wierze w te wszystkie nadprzyrodzone "moce", zjawy itp

ja tez wierze, przynajmniej nie odrzucam istnienia ...

ale na tych zdjeciach NIC nie ma.
W zyciu bym na to nie zwrocila uwagi, nawet po Twoim opisie dlugo szukalam tej 'zjawy'
duzo szumy, zalamalo sie swiatlo i wyszedl duch antyperspirantu.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 06:45   #19
vanesia1
Zadomowienie
 
Avatar vanesia1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 686
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Ja też myślę, że nie ma powodów do niepokoju
Też miałam kiedyś podobny przypadek, zdjęcie zamieściłam tu ->
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=268552&page=6 (post nr.154)



Edit:
Kurczę, sama nie wiem, po dłuższym zastanowieniu, może faktycznie tam coś było?
Ja bym się zainteresowałą pewnie historią tego kościoła (bo ta "czaszka" to była w oknie kościoła, tak? ).
__________________

Tym razem to będziesz TY!



Edytowane przez vanesia1
Czas edycji: 2009-01-02 o 09:38
vanesia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-02, 10:22   #20
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Witaj.
Ja zajmuje się zjawiskami paranormalnymi od dziecka. Również fotografowaniem zjawisk (duchów) z powodzeniem. Fotografia cyfrowa sprawia, że ludzie częściej robią zdj., a tzw. duchy manifestują swoją obecność za pomocą właśnie urządzeń takich jak aparaty, magnetofony czy kamery wideo.

Wybrałaś nieodpowiednią stronę. Pytasz niewydarzonych 13latek o opinię - a co one o tym wiedzą? Widziały film duch i są ekspertami? Tu nie znajdziesz odpowiedzi - ja też Ci jej nie dam - dlatego, że te zdj. są zmniejszone i niewyraźne. Ty wiesz najlepiej co na nich jest, bo masz zdj. w pełnym formacie i najlepszej jakości. To co widać na wizazu nie jest dobre by oceniać. Więc jakim prawem ktoś to w ogóle ocenia i podważa przypuszczenia autorki postu?!

Powiem Ci tyle - zajmuję się tym profesjonalnie od wielu lat. Najpierw potrzeba wiedzy ścisłej w tej dziedzinie, żeby mówić czy to liście czy nie! Rozmiem, że te liście sie przemieszczają w tej samej pozycji - oczodoły i zachowują perspektywę czyli są bliżej są większe są dalej są mniejsze. Sorry, ale trzeba trochę pomyśleć - to do tych odpowiedzi na post.
W swojej pracy badawczej powiem Ci, że nie widziałam takiego rodzaju twarzy - takieś takie oczy trochę hmm niewiem jak to ująć i tak poświata taka niebieska - wygląda to dość dziwnie. Duchy zazwyczaj wyglądają normalnie - chodzi o twarz. Ja mam takie zdjęcia że twarz jest idealna, widać brwi, dokladnie rysy - mogłabym po twarzy odnaleść tą osobę na normalnych zdj. zrobionych jej za życia. Ale tak jak mówię - nie można dawać takich zdj. w gorszej jakości bo można tylko gdybać.
Rozumiem też Twój wstrząs, bo ja też czytałam o robieniu zdj., ale było fajnie dopóki to ktoś robił, natomiast jak ja pierwszy raz zrobiłam to tak byłam wstrząśnięta, że nie chciałam przebywać sama. Tylko ja miałam innego rodzaju zdj. Jeżeli chcesz - napisz do mnie prywatną wiadomość - podam Ci swój mail - wyślesz mi te zdj w orgnale - chętnie zobaczę co tam widać.

Na internecie jest wiele stron różnych badaczy - zerknij. Największe uniwersytety świata zajmują się badaniem zjawisk paranormalnych - dlatego też potrzeba wiedzy w temacie, żeby w ogóle wygłaszać swoje niczym nie poparte teorie. Niektórym wydaję się że wystaczy powiedzieć duch czy nie duch - ale to niestety nie tak - jest wielę różnych aspektów, o których te osoby pojęcia nie mają. To nadal odnoście liści - co za głupota.

Na przyszłość pytaj doświadczonych a nie jakieś nastki, które pojęcia o tym nie mają.
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 10:40   #21
vanesia1
Zadomowienie
 
Avatar vanesia1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 686
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
Witaj.
Ja zajmuje się zjawiskami paranormalnymi od dziecka. Również fotografowaniem zjawisk (duchów) z powodzeniem. Fotografia cyfrowa sprawia, że ludzie częściej robią zdj., a tzw. duchy manifestują swoją obecność za pomocą właśnie urządzeń takich jak aparaty, magnetofony czy kamery wideo.

Wybrałaś nieodpowiednią stronę. Pytasz niewydarzonych 13latek o opinię - a co one o tym wiedzą? Widziały film duch i są ekspertami? Tu nie znajdziesz odpowiedzi - ja też Ci jej nie dam - dlatego, że te zdj. są zmniejszone i niewyraźne. Ty wiesz najlepiej co na nich jest, bo masz zdj. w pełnym formacie i najlepszej jakości. To co widać na wizazu nie jest dobre by oceniać. Więc jakim prawem ktoś to w ogóle ocenia i podważa przypuszczenia autorki postu?!

Powiem Ci tyle - zajmuję się tym profesjonalnie od wielu lat. Najpierw potrzeba wiedzy ścisłej w tej dziedzinie, żeby mówić czy to liście czy nie! Rozmiem, że te liście sie przemieszczają w tej samej pozycji - oczodoły i zachowują perspektywę czyli są bliżej są większe są dalej są mniejsze. Sorry, ale trzeba trochę pomyśleć - to do tych odpowiedzi na post.
W swojej pracy badawczej powiem Ci, że nie widziałam takiego rodzaju twarzy - takieś takie oczy trochę hmm niewiem jak to ująć i tak poświata taka niebieska - wygląda to dość dziwnie. Duchy zazwyczaj wyglądają normalnie - chodzi o twarz. Ja mam takie zdjęcia że twarz jest idealna, widać brwi, dokladnie rysy - mogłabym po twarzy odnaleść tą osobę na normalnych zdj. zrobionych jej za życia. Ale tak jak mówię - nie można dawać takich zdj. w gorszej jakości bo można tylko gdybać.
Rozumiem też Twój wstrząs, bo ja też czytałam o robieniu zdj., ale było fajnie dopóki to ktoś robił, natomiast jak ja pierwszy raz zrobiłam to tak byłam wstrząśnięta, że nie chciałam przebywać sama. Tylko ja miałam innego rodzaju zdj. Jeżeli chcesz - napisz do mnie prywatną wiadomość - podam Ci swój mail - wyślesz mi te zdj w orgnale - chętnie zobaczę co tam widać.

Na internecie jest wiele stron różnych badaczy - zerknij. Największe uniwersytety świata zajmują się badaniem zjawisk paranormalnych - dlatego też potrzeba wiedzy w temacie, żeby w ogóle wygłaszać swoje niczym nie poparte teorie. Niektórym wydaję się że wystaczy powiedzieć duch czy nie duch - ale to niestety nie tak - jest wielę różnych aspektów, o których te osoby pojęcia nie mają. To nadal odnoście liści - co za głupota.

Na przyszłość pytaj doświadczonych a nie jakieś nastki, które pojęcia o tym nie mają.

Hmmm...a w takim razie jakie jest Twoje zdanie na temat mojego zdjęcia?
__________________

Tym razem to będziesz TY!


vanesia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 11:10   #22
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
Witaj.
Ja zajmuje się zjawiskami paranormalnymi od dziecka. Również fotografowaniem zjawisk (duchów) z powodzeniem. Fotografia cyfrowa sprawia, że ludzie częściej robią zdj., a tzw. duchy manifestują swoją obecność za pomocą właśnie urządzeń takich jak aparaty, magnetofony czy kamery wideo.

Wybrałaś nieodpowiednią stronę. Pytasz niewydarzonych 13latek o opinię - a co one o tym wiedzą? Widziały film duch i są ekspertami? Tu nie znajdziesz odpowiedzi - ja też Ci jej nie dam - dlatego, że te zdj. są zmniejszone i niewyraźne. Ty wiesz najlepiej co na nich jest, bo masz zdj. w pełnym formacie i najlepszej jakości. To co widać na wizazu nie jest dobre by oceniać. Więc jakim prawem ktoś to w ogóle ocenia i podważa przypuszczenia autorki postu?!

Powiem Ci tyle - zajmuję się tym profesjonalnie od wielu lat. Najpierw potrzeba wiedzy ścisłej w tej dziedzinie, żeby mówić czy to liście czy nie! Rozmiem, że te liście sie przemieszczają w tej samej pozycji - oczodoły i zachowują perspektywę czyli są bliżej są większe są dalej są mniejsze. Sorry, ale trzeba trochę pomyśleć - to do tych odpowiedzi na post.
W swojej pracy badawczej powiem Ci, że nie widziałam takiego rodzaju twarzy - takieś takie oczy trochę hmm niewiem jak to ująć i tak poświata taka niebieska - wygląda to dość dziwnie. Duchy zazwyczaj wyglądają normalnie - chodzi o twarz. Ja mam takie zdjęcia że twarz jest idealna, widać brwi, dokladnie rysy - mogłabym po twarzy odnaleść tą osobę na normalnych zdj. zrobionych jej za życia. Ale tak jak mówię - nie można dawać takich zdj. w gorszej jakości bo można tylko gdybać.
Rozumiem też Twój wstrząs, bo ja też czytałam o robieniu zdj., ale było fajnie dopóki to ktoś robił, natomiast jak ja pierwszy raz zrobiłam to tak byłam wstrząśnięta, że nie chciałam przebywać sama. Tylko ja miałam innego rodzaju zdj. Jeżeli chcesz - napisz do mnie prywatną wiadomość - podam Ci swój mail - wyślesz mi te zdj w orgnale - chętnie zobaczę co tam widać.

Na internecie jest wiele stron różnych badaczy - zerknij. Największe uniwersytety świata zajmują się badaniem zjawisk paranormalnych - dlatego też potrzeba wiedzy w temacie, żeby w ogóle wygłaszać swoje niczym nie poparte teorie. Niektórym wydaję się że wystaczy powiedzieć duch czy nie duch - ale to niestety nie tak - jest wielę różnych aspektów, o których te osoby pojęcia nie mają. To nadal odnoście liści - co za głupota.

Na przyszłość pytaj doświadczonych a nie jakieś nastki, które pojęcia o tym nie mają.
pozostaje mi się jedynie zgodzić. Wysłałam te fotki do Naulitiusa (czy jakos tak) i dostałam odpowiedź, że to tylko poswiata itp itd.
Muszę próbować gdzie indziej te fotki wysyłać.
W chwili gdy pisałam temat/post myslałam że brat robił zdj zza drzewa ale później mi powiedział (co ja przeoczyłam, bo robilismy sobie dużo tych zdjęć) że robił je zza tego KRZYŻA (zresztą na fotce widać belkę a nie korę z drzewa)
Te fotki były robione nokią o 5mpix, więc dla laika, albo kogos kto nie zajmuje się tego typu efektami może być to tylko poswiata.
I jeszcze cos: brat pamiętam, że bardzo chciał mi zrobić zdjęcia zza tego krzyża własnie i zwykle on ma taki nawyk, że jak zrobi foto to przegląda je odrazu po zrobieniu, a tym razem zrobił 5 zdjęć pod rząd i nawet nie spojrzał. Foto 3 i 4 robione było szybko jedno za drugim, wiem bo cały czas w tym momencie się poruszałam.
Nie wiem może to ja zgłupiałam, ale jedno jest pewne, że to nie daje mi spokoju.
Podaj mi na PW adres mail to Ci je wyslę.


EDYCJA: Jeżeli by kogos interesowało to foto było robione koło koscioła Św. Ducha w Siemianowicach Śląskiech.

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-01-02 o 11:57
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 12:19   #23
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

To moja parafia ;p jaki ten świat mały. Jeżeli oni Ci odpisali, że to jest poświata to ja bym to chyba przyjeła. Ja mam zdj. robione przy kościele w Michałkowicach - ten cmentarz ma kilka wieków, a ja mam zarejestrowane zjawy z różnych epok ;D Osobiście nigdy nie widziałam zarejestrowanego ducha, który by miał takie oczy, byłabym skłonna uwierzyć, że to poświata. Ale jak mówię, na oryginale może być lepiej widoczne.
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 12:24   #24
vanesia1
Zadomowienie
 
Avatar vanesia1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 686
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Kaka F, a co myślisz o tym?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=268552&page =6 (post nr.154)
__________________

Tym razem to będziesz TY!


vanesia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 13:07   #25
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

wow! nie weidziałam że istnieje taki wątek na wizazu - na pewno przeczytam go z uwagą.

http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1219862716 bardziej niż te oczy takie groteskowe zastanawia mnie ta łuna po prawej stronie. Nie jest to typowe zdj. Czy nie masz może kilku zdj. z tego miejsca w tym czasie robionych? Wygląda to tak jakby - o ile to jest zjawa - już się "rozmazywała" albo dopiero się bardziej materializowała. Ja robię teraz minimum dwa zdj. żeby w razie czego mieć porównanie. Zjawy mają twarze normalne. Ale to też zależy ile zjawa ma energii, jeżeli już mniej to będzie mniej wyraźna, natomiast jeżeli jest silną energią to będzie bardzo realistyczna.

aha no i oczywiście sama wiesz najlepiej czy miałaś jakiś filtr na aparacie, czy miałaś czysty obiektyw - takie pytania są ważne, żeby wykluczyć wszystkie inne możliwości - jeżeli jesteś pewna, że nie ma najmniejszych szans na to że to nie jest duch, wykluczysz możliwości, to masz większą pewność, że to jest zjawisko niewyjaśnione. Ja boję się tak torchę jednozanczych opinii gdyż nie było mnie z Tobą gdy robiłaś to zdj.

Edytowane przez KaKa F
Czas edycji: 2009-01-02 o 13:10
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 13:49   #26
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Zwykłe bliki w obiektywie zwane też duszkami ... by Nokia N82..
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...

Edytowane przez D50
Czas edycji: 2009-01-02 o 15:32
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 13:55   #27
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

w ktorym miejscu zdjecia szukac tej czaszki?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 14:09   #28
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość

Wybrałaś nieodpowiednią stronę. Pytasz niewydarzonych 13latek o opinię - a co one o tym wiedzą? Widziały film duch i są ekspertami?
Wskaż mi, bardzo Cię proszę, na tym wątku jakąś wypowiedź "niewydarzonej trzynastolatki".
Jak się mierzy/ocenia stopień "niewydarzenia" u trzynastolatek? Jakimś paranormalnym miernikiem?
A może wybrałaś nieodpowiednią stronę na takie teksty?
Powstał wątek na tym forum i każda z nas ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Czyjeś zdanie niekoniecznie musi pokrywać się z Twoim. Masz swoją pasję, ok, nie nazwałabym Cię zaraz niewydarzoną trzynastolatką, poza tym nie rozumiem, co masz do nich, sama kiedyś byłaś w tym wieku.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2009-01-02 o 15:19 Powód: lit.
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 14:16   #29
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Zwykłe bliki w obiektywie zwane też duszkami ... by Nokia N82..
jakby nokia 82 miała cos tu do rzeczy?!?

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
w ktorym miejscu zdjecia szukac tej czaszki?
chodzi mi o 5 foto w przybliżeniu na czerwone okno/drzwi.
I podkreslam to jeszcze raz: tego nie widać po zwykłym otworzeniu stronki, trzeba je zapisać u siebie na kompie i powiększyć
i to nie może być drzewo an lisć bo widać szyję i bluzke/bluzę
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 14:32   #30
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
jakby nokia 82 miała cos tu do rzeczy?!?
Tak. Niska jakość soczewek i marne lub brak warstw przeciwodblaskowych
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.