Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-07, 20:00   #1
Mars_
Przyczajenie
 
Avatar Mars_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 19

Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY


...
__________________





Edytowane przez Mars_
Czas edycji: 2009-08-18 o 21:17
Mars_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 09:33   #2
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Dotacje

Wkład własny zależy od programu z jakiego chcesz skorzystać. Są dotacje, przy których nie jest on wymagany. Musisz się zatem zastanowić, który z programów jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjny.

Jak już będziesz wiedziała, który program jest dla Ciebie, potrzebujesz biznesplanu, na podstawie którego się rozstrzygnie, czy Twój pomysł na biznes jest atrakcyjny i realny.

Pamiętaj, że nie możesz mieć zarejestrowanej działalności jeżeli chcesz pieniądze na start; wydaje się oczywiste, ale wiele osób najpierw zakłada formalnie działalność, a potem szuka środków.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 13:10   #3
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Dotacje

Jej chodzi o dotacje na zalozenie firmy, a taka dotacja jest jedna... warunkiem jest zarejestrowanie w UP minimum 12 miesiecy jako osoba bezrobotna, ukonczenie kursu "zakladanie i prowadzenie wlasnej dzialanosci gospodarczej" (zwolnione sa z tego osoby ktore juz wczesniej prowadzily dzialalnosci ale to tez jest okreslone odrebnym paragrafem). Pozniej usisz przygotowac biznesplan no i znalezc lokal... bez lokalu/budynku nie dostaniesz dotacji niestety. Wysokosc takiej dotacji w zeszlym roku wynosila ok 14 000 zł.
Jest ona bezzwrotna jesli przez rok bedziesz regularnie odprowadzala skladki z tytulu dzial. gosp. tzn musisz utrzymac dzialalnosc przez min rok, wtedy bedzuesz zwolniona ze zwrotu kosztow.
pozdrawiam
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:28   #4
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Dotacje

Dotacje z PUP różnią się w zależności od województwa (i np % przydział na różne wydatki może być inny) - kwota zawsze taka sama.

Dużo informacji o dotacjach znajdziesz tutaj -> http://www.bierzdotacje.pl/ dobra strona, ich ebooków nie polecam, ponieważ to strata pieniędzy i nic wartościowego w nich nie ma.

Dodatkowo fora o tematyce biznesowej, czy książki o dotacjach.

Oprócz samych dotacji (UE, PUP) są jeszcze inne alternatywne sposoby finansowania firmy: kredyty bankowe, pożyczki (prywatne), inkubatory przedsiębiorczości.

Źródeł finansowanie jest oczywiście więcej.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:17   #5
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Dotacje

jesli chodzi o dotacje unijne na zalozenie firmy to radze poczytac sobie uszczegolowienie Programu Operacyjnego Kapital Ludzki dzialanie 6.2 (http://www.efs.gov.pl/NR/rdonlyres/4...8_z_errat5.pdf)
jak juz sie zdecydujesz to zglasasz sie do WUPu i tam ci mowia, ktora instytucja organizuje szkolenia. zapisujesz sie na takie szkolenia, tam cie ucza roznych rzeczy, piszesz rowniez z nimi biznesplan. najlepsze pomysly, gdy zostana wybrane dostaja do 40 tys złotych (przy czym musi to byc max 85% wartosci projektu, czyli ty musialabys miec te 15% wkladu wlasnego)
potem przez okres roku mozna rowniez dostawac wsparcie pomostowe wyplacane co miesiac na jakies biezace oplaty itp.
aha waznym wymogiem jest nieposiadanie w ciagu ostatnich 12 miesiecy zadnej dzialalnosci gospodarczej

nie wiem gdzie mieszkasz, ale poszukaj gdzies w poblizu np. punktu informacyjnego EFS (w Krakowie taki punkt jest wlasnie w WUPie) albo jakiegos punkty informacji europejskiej - tam dowiesz sie szczegolow
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:40   #6
Mars_
Przyczajenie
 
Avatar Mars_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 19
Dot.: Dotacje

...
__________________





Edytowane przez Mars_
Czas edycji: 2009-08-18 o 21:17
Mars_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 16:48   #7
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Dotacje

Cytat:
Napisane przez Mars_ Pokaż wiadomość
Rok jako osoba bezrobotny?
To w przypadku dotacji z PUP, a nie dotacji UE.

Jeżeli chodzi o dotacje UE na rozpoczęcie działalności gospodarczej, to jak napisała Koleżanka wyżej, nie możesz mieć firmy (w wstecz 12msc nie mogłaś mieć).

W Opolu też Kapitał Ludzki jest przez WUP zarządzany; tylko zależy, czy z tego programu chcesz skorzystać. U nas każdy program (informacje na jego temat) są prowadzone przez inne organy.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-10, 20:50   #8
moonikkaa
Raczkowanie
 
Avatar moonikkaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 221
Dot.: Dotacje

własnie tak czytam i w sumie dla mnie nie jest jednoznacznie w kryteriach określone, że trzeba byc 1 rok zarejestrownym w PUP jako osoba bezrobotna. jest informacja "w okresie 12 m – cy poprzedzających złożenie wniosku nie odmówił bez uzasadnionej przyczyny podjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, stażu, szkolenia, przygotowania zawodowego w miejscu pracy, prac interwencyjnych i robót publicznych, wykonywania prac społecznie użytecznych" tu jest mowa o odmówieniu, a nie o tym, że trzeba byc 12 m-cy zarejestrowanym. Byc moze dla PUP jest to jednoznaczne, dla mnie nie, więc najlepiej zapytac PUP w Twoim miescie. Przypomniało mi się, że mój kolega otrzymał kase z PUP, a napewno nie był wczesniej bezrobotny przez 12 m-cy.
__________________
27.06.2009 Cudowny Dzień
moonikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 07:25   #9
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Dotacje

Cytat:
Napisane przez moonikkaa Pokaż wiadomość
własnie tak czytam i w sumie dla mnie nie jest jednoznacznie w kryteriach określone, że trzeba byc 1 rok zarejestrownym w PUP jako osoba bezrobotna. jest informacja "w okresie 12 m – cy poprzedzających złożenie wniosku nie odmówił bez uzasadnionej przyczyny podjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, stażu, szkolenia, przygotowania zawodowego w miejscu pracy, prac interwencyjnych i robót publicznych, wykonywania prac społecznie użytecznych" tu jest mowa o odmówieniu, a nie o tym, że trzeba byc 12 m-cy zarejestrowanym. Byc moze dla PUP jest to jednoznaczne, dla mnie nie, więc najlepiej zapytac PUP w Twoim miescie. Przypomniało mi się, że mój kolega otrzymał kase z PUP, a napewno nie był wczesniej bezrobotny przez 12 m-cy.
to jest bardzo jednoznaczne, bo zeby otrzymac propozycje pracy, szkolenia, stazu czy inne propozycje w ciagu 12 m-cy - trzeba byc w rejestrze, a jesli nie jestes w rejestrze, to czego masz odmawiac??
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 14:24   #10
moonikkaa
Raczkowanie
 
Avatar moonikkaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 221
Dot.: Dotacje

Cytat:
Napisane przez mgosiekm Pokaż wiadomość
to jest bardzo jednoznaczne, bo zeby otrzymac propozycje pracy, szkolenia, stazu czy inne propozycje w ciagu 12 m-cy - trzeba byc w rejestrze, a jesli nie jestes w rejestrze, to czego masz odmawiac??

dla mnie ten zapis nie jest jednoznaczny. zreszta tak jak pisałam mój kolega dostał kase z PUP bedac bezrobotnym bardzo krótko, napewno nie 12 m-cy.
chyba cos Ci sie pomyliło, z tymi stazami równiez, bo oferte stazu mozesz otrzymac bedac dwa dni bezrobotna, no chyba ze u Ciebie w Urzedzie sa takie zasady, u mnie takich nie ma.
__________________
27.06.2009 Cudowny Dzień
moonikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 16:13   #11
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Dotacje

Cytat:
Napisane przez moonikkaa Pokaż wiadomość
dla mnie ten zapis nie jest jednoznaczny. zreszta tak jak pisałam mój kolega dostał kase z PUP bedac bezrobotnym bardzo krótko, napewno nie 12 m-cy.
chyba cos Ci sie pomyliło, z tymi stazami równiez, bo oferte stazu mozesz otrzymac bedac dwa dni bezrobotna, no chyba ze u Ciebie w Urzedzie sa takie zasady, u mnie takich nie ma.
Moniko masz całkowitą rację.
Aby starać się o dotację z PUP NIE TRZEBA być zarejestrowanym w urzędzie przez rok. I są to -z tego co się orietnuję - jednakowe zasady we wszystkich urzędach.
Obawiam się, że koleżanka wyżej się myli.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-11, 21:00   #12
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Dotacje

Cytat:
Napisane przez moonikkaa Pokaż wiadomość
dla mnie ten zapis nie jest jednoznaczny. zreszta tak jak pisałam mój kolega dostał kase z PUP bedac bezrobotnym bardzo krótko, napewno nie 12 m-cy.
chyba cos Ci sie pomyliło, z tymi stazami równiez, bo oferte stazu mozesz otrzymac bedac dwa dni bezrobotna, no chyba ze u Ciebie w Urzedzie sa takie zasady, u mnie takich nie ma.
czytaj uwaznie - napisalam, ze oferte stazu czy inne jesli odmowisz W CIAGU roku, co nie znaczy ( w ciagu roku tzn ze od 1 do 365 dni podczas rejestracji), ze po roku, czyli to tobie sie cos pomylilo, bo to ty mnie nie zrozumialas
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 06:08   #13
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Dotacje

J/w - można przyjść, zarejestrować się i od razu złożyć wniosek
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 11:29   #14
moonikkaa
Raczkowanie
 
Avatar moonikkaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 221
Dot.: Dotacje

Cytat:
Napisane przez mgosiekm Pokaż wiadomość
to jest bardzo jednoznaczne, bo zeby otrzymac propozycje pracy, szkolenia, stazu czy inne propozycje w ciagu 12 m-cy - trzeba byc w rejestrze, a jesli nie jestes w rejestrze, to czego masz odmawiac??
Cytat:
Napisane przez mgosiekm Pokaż wiadomość
czytaj uwaznie - napisalam, ze oferte stazu czy inne jesli odmowisz W CIAGU roku, co nie znaczy ( w ciagu roku tzn ze od 1 do 365 dni podczas rejestracji), ze po roku, czyli to tobie sie cos pomylilo, bo to ty mnie nie zrozumialas
przeczytaj Twoje oba posty - sama sobie przeczysz i się strasznie zaplątałas w wypowiedzi
__________________
27.06.2009 Cudowny Dzień
moonikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 13:05   #15
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Dotacje

Drogie Panie:

http://www.bierzdotacje.pl/category/dotacje-up/

http://www.biznesforum.pl/dotacje-pup-vt6526.html



I jak to u nas w Opolu wygląda:

http://pup.opole.pl/index.php?grupa=39

Kto może ubiegać się o dotację
O przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej może ubiegać się bezrobotny zarejestrowany w PUP w Opolu lub filii w Niemodlinie lub Ozimku oraz bezrobotny zamierzający podjąć działalność gospodarczą na terenie działania PUP w Opolu, który spełnia między innymi następujące warunki:
  • w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku nie odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, przygotowania zawodowego w miejscu pracy, wykonywania prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych lub robót publicznych,
  • nie otrzymał w okresie 5 lat poprzedzających złożenie wniosku pożyczki z Funduszu Pracy lub z innych funduszy publicznych środków na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej,
  • nie prowadził działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej,
  • nie był w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku skazany za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, w rozumieniu ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny,
  • nie złożył wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej lub wniosku o przystąpieniu do spółdzielni socjalnej, do innego starosty.


Najlepiej właśnie odwiedzić stronę UP dla swojego miejsca zamieszkania większość wytycznych jest taka sama, ale czasami szczegółami się już różnią konkrety (np na co można wydać $$$)
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 13:33   #16
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Dotacje

Moja dziedzina

Nie mylcie proszę dotacji unijnej a dotacji z PUp bo to są dwie odrębne rzeczy.

Pisano wyżej, PO KL - program z którego są środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dokładnie - działania 6.2 PO KL
Prawdą jest że jest to 40 tysięcy.
W całej Polsce instytucją zarządzającą PO KL są WUP'y, informacji o takich dotacjach z PO KL powinny też udzielać PUP'y.
Nie wiem jak jest teraz (PO KL to nie moja broszka), w ramach ZPORR było tak, że osoby ubiegające się o dotację na rozpoczęcie, nie mogły prowadzić działalności gospod. po maju 2004. Jakie sa teraz kryteria, trzeba by się zagłębić w wytyczne. Teraz doczytałam, że jest to 12 miesiecy wstecz, licząc od dnia złożenia wniosku o dotację.- jak pisałyście. Mogą to być osoby bezrobotne i te które prace posiadają. (wcześniej też tak było)
Poziomu wkłądu włąsnego nie ma okreslonego, ale myśle że jakieś 15% minimum.
No i jest zapis - że osoby bezrobotne do 24 lat

Biznes planu i wniosku - jak wypełniać itp, uczą na szkoleniach, do tego ma się indywidualne doradztwo.

Z drugiej strony, mając doświadczenie z firmy pośredniczącej - czyli tej organizującej szkolenia, i płacącej pieniążki, raczej średnio mi się widzi Twój pomysł na działalność, tak się naciska na innowacyjność. Biuro projetkowe, przedszkole, agencja reklamowa [nawet jednoosobowa] - tak, ale komis samochodowy, czarno widzę.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 15:16   #17
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Dotacje

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
No i jest zapis - że osoby bezrobotne do 24 lat
nie tylko warto poczytac uszczegolowienie PO KL - grupy docelowe tez tam sa.

przekopiowane z 6.2 PO KL:
-osoby fizyczne zamierzające rozpocząć
prowadzenie działalności gospodarczej (z
wyłączeniem osób, które posiadały
zarejestrowaną działalność gospodarczą w
okresie 1 roku przed przystąpieniem do
projektu), w tym w szczególności:
- osoby pozostające bez zatrudnienia przez okres
co najmniej kolejnych 12 miesięcy w ciągu
ostatnich dwóch lat
- kobiety (w tym zwłaszcza powracające oraz
wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po
przerwie związanej z urodzeniem i
wychowaniem dzieci)
- osoby do 25 roku Ŝycia
- osoby niepełnosprawne
- osoby po 45 roku Ŝycia
- osoby zamieszkujące w gminach wiejskich i
miejsko – wiejskich oraz mieszkańcy miast do
25 tys. mieszkańców zamierzające podjąć
zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z
produkcją roślinną i/lub zwierzęcą
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 18:12   #18
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Dotacje

A od dotacji trzeba zapłacić podatek (?) czego w WUP-ach nie wiedzą.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 07:06   #19
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Dotacje

Dofinansowanie, które zawsze wpłynie na zmniejszenie cen stosowanych przez beneficjenta dotacji, nie wpływa na to, czy dotacja podlega opodatkowaniu. O tym decyduje natomiast bezpośedni związek dotacji z konkretnymi cenami konkretnych dostaw towarów czy z konkretnymi cenami konkretnych usług. Nie ma zatem znaczenia, czy dotacja wpływa na zmniejszenie kosztów, a w efekcie na obniżenie ceny (skutkiem każdej dotacji, subwencji czy dopłaty jest właśnie zmniejszenie obciążeń finansowych dokonującego dostawy czy świadczącego usługę beneficjenta, co wpływa na jego politykę cenową). Znaczenie ma to, czy kwota dotacji bezpośrednio zastępuje część należności (ceny) od nabywcy.

Opodatkowaniu nie podlegają zatem takiego rodzaju dotacje, jak np. refundacja wynagrodzeń lub składek na ubezpieczenia społeczne, czy też zwrot kosztów inwestycji (środków trwałych).
Opodatkowaniu podlegają dotacje dotyczące dostaw konkretnych towarów czy konkretnej usługi, np. dotacja do cen sprzedaży produktów rolnych czy też do cen biletów autobusowych.

Z chwilą otrzymania jakiejkolwiek kwoty dotacji podlegającej opodatkowaniu powstaje obowiązek podatkowy od otrzymanej kwoty, która stanowi kwotę brutto. Warto dodać, że zwrócone kwoty dotacji, subwencji czy dopłaty umniejszają obrót podlegający opodatkowaniu, zgodnie z art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

Jako że otrzymanie dotacji nie stanowi czynności opodatkowanej, lecz stanowi ją dostawa towaru czy świadczenie usługi, to dotacja podlega opodatkowaniu w takiej samej stawce VAT, jak określony towar czy usługa. Jeżeli zatem dotacja dotyczy dofinansowania ceny towaru opodatkowanego 7% VAT, to również dotacja opodatkowana jest w tej samej stawce. Jeżeli dotacja związana jest ze sprzedażą zwolnioną, wówczas również dotacja korzysta ze zwolnienia w podatku VAT, chociaż jest opodatkowana.

Podatek VAT naliczony od otrzymanej dotacji nie stanowi kosztu uzyskania przychodu.

źródło: vat.pl

Tu tez ciekawy artykuł na ten temat, choć trochę stary.:
http://www.podatki.pl/sn_autoryzacja...&idArtykulu=77
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 23:18   #20
lilly1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 223
Smile Dotacje, fundusze strukturalne-kto sie tym zajmuje?

Hej!
Zauważyłam ze jest na forum kilka osób zajmujących sie ta tematyka, a przynajmniej bardzo w niej biegłych.

Dziewczyny, co dokładnie robicie-prowadzicie szkolenia, piszecie wnioski?
Jak właściwie wygląda wasza praca?Same szukacie klientów-czy sa do was kierowani?Czy jestescie zadowolone?No i zarobki ?

Szukam inspiracji, zmieniam cele życiowe... Doradźcie proszę


Naprawde nikt??????????????

Edytowane przez lilly1984
Czas edycji: 2008-07-20 o 11:17
lilly1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:49   #21
maciejka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19
Dotacje ;)

Witam Niedawno widziałam w telewizji program, w którym mówili o grupie młodzieży, która dzięki dotacjom unijnym miala możliwośc stworzenia w swojej okolicy miejsca, w którym młodzi ludzie mogliby rozwijać swoje pasje, zainteresowania itp.

Tak więc pomyślałam sobie, że skoro im się udało, to dlaczego w mojej miejscowości nie można by było postarać się o coś podobnego... mam jednak mały problem... nawet gdybym miała już opracowany projekt tego wszystkiego nie wiem gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie z Unii... sądzę, że pewnie w ramach programu "Młodzież w działaniu", ale niestety nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi... jeśli na tym forum są osoby, które wiedzą choć co nieco na ten temat bardzo bym prosiła o pomoc... co prawda nie wiem czy uda mi się wprowadzić ten pomysł w życie, ale wole się zawczasu dowiedzieć czegoś na ten temat... serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez maciejka27
Czas edycji: 2008-08-05 o 19:56
maciejka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:20   #22
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Dotacje ;)

Nie wiem czy masz na myśli bezzwrotną dotację na podjęcie działalności gospodarczej? Tym zajmuję się urząd pracy.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:35   #23
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Dotacje ;)

Wlasnie chyba nie mowi o tym, tylko o projekcie, ktorego nazwe wymienila... Poszukaj w google napewn znajdziesz mnostwo informacji na ten temat!
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:49   #24
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dotacje ;)

zerknij na stronke www.parp.gov.pl - polska agencja rozwoju przedsiebiorczosci.

W malopolsce jest MARR - malopolska agencja rozwoju regionalnego. Jak jestes z innego wojewodztwa to pewnie sa odpowiedniki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 10:26   #25
radix
Raczkowanie
 
Avatar radix
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 153
GG do radix
Dot.: Dotacje ;)

ja mogę coś pomóc, ale bardziej z programu dla firm czyli 1.5
radix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 20:58   #26
ewca
Zadomowienie
 
Avatar ewca
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 461
uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Witam

do wszystkich zainteresowanych dotacjami z Unii Europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności - jestem właśnie po przyznaniu takiej dotaacji i dowiedziałam się z urzędu, że wkrótce może nastapić przerwa w przyznawaniu ich z powodu spadku bezrobocia. Nie wiem czy dotyczy to tylko Poznania czy całego kraju, ale jeśli ktoś z tym zwleka to lepiej się pospieszyc, mozna bowiem obudzić się z ręką w nocniku

Jeżeli macie jakieś pytania to służę, jestem teraz na bieżąco, właśnie ukończyłam kurs Własna Firma, na który wysłał mnie urząd pracy i zaczynam latać i załatwiać wszystkie formalności związane z założeniem firmy typu wpis do ewidencji, nr regon itp. jakby ktoś chciał się dowiedzieć szczegółów zapraszam!
__________________
wymiana
ewca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 01:22   #27
malita84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Witam!
Ja jestem b. zainteresowana otworzeniem własnej działalności. Czy konieczny jest kurs? Gdzie uzyskać dokładnych informacji o ewentualnym wkładzie własnym do tego interesu?
malita84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:05   #28
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Cytat:
Napisane przez malita84 Pokaż wiadomość
Witam!
Ja jestem b. zainteresowana otworzeniem własnej działalności. Czy konieczny jest kurs? Gdzie uzyskać dokładnych informacji o ewentualnym wkładzie własnym do tego interesu?
Jeśli chodzi o dofinansowanie z urzędu pracy to niekonieczny jest kurs,tak samo jak wkład własny
musisz być zarejestrowana w urzędzie jako osoba bezrobotna,oto główny wymóg
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 18:42   #29
betinka6
Rozeznanie
 
Avatar betinka6
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 930
GG do betinka6
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

a jak długo trzeba byc zarejstrowanym?
__________________
watek wymiankowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=454154
betinka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 20:33   #30
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Cytat:
Napisane przez betinka6 Pokaż wiadomość
a jak długo trzeba byc zarejstrowanym?
brak wymogów, możesz się dziś zarejestrować i dziś aplikować o środki
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-26 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.