Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 19:42   #331
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Dofinansowanie - stroje dla zespołu tanecznego

a orientowałaś się, czy może rodzice dzieci nie mają możliwości zorganizować strojów? Może ktoś ma zakład, albo jakieś mamy, czy babcie szyją i będzie można to zrobić tylko po kosztach materiałów?
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 07:27   #332
naidirem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Dofinansowanie - stroje dla zespołu tanecznego

Tak, myślałam o tym. Problem jest taki, że to są dzieci z rodzin różnie zamożnych, że tak to nazwę. Niektórych po prostu nie stać, i nie chce stawiać ich w kłopotliwej sytuacji. W każdym razie coś im na pewno zaproponuje, zapytam
A o dofinnsowanie pytam, bo Unia teraz wszystko dofinansowuje)
naidirem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 20:14   #333
Vanillia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dotacja z PUP

Witam.
Mam pyt. dot. dotacji, a właściwie poręczycieli.
Czy poręczający musi przedstawić w UP to jakie ma obecnie kredyty? czy tylko podpisuje umowę poręczenia?
Jeśli są tu osoby, które taką dotację otrzymały to jak udało Wam się zdobyć poręczycieli?
Vanillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 20:53   #334
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacja z PUP

Cytat:
Napisane przez Vanillia Pokaż wiadomość
Witam.
Mam pyt. dot. dotacji, a właściwie poręczycieli.
Czy poręczający musi przedstawić w UP to jakie ma obecnie kredyty? czy tylko podpisuje umowę poręczenia?
Jeśli są tu osoby, które taką dotację otrzymały to jak udało Wam się zdobyć poręczycieli?
U mnie w PUP był wniosek, na którym trzeba było wykazać zobowiązania, ale nie potrzebne były na to papierki, chcieli mieć tylko kwotę napisaną.
I było trudniej, z tego względu, że potrzebnych było dwóch poręczycieli, którzy zarabiali min. 1700zł/brutto, oczywiście zaświadczenie o zarobkach w oryginale z zakładu pracy. Jedna osoba o trzykrotnie wyższych zarobkach im nie mogła być.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 16:45   #335
Vanillia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Dotacja z PUP

Wielkie dzięki za info
Niedługo składam wniosek do PUP, ale znalezienie poręczycieli jest chyba najtrudniejsze...
Vanillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 17:10   #336
kabazika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Dotacja z PUP

Najprościej znaleźć kogoś z rodziny. To nie jest kredyt, firmę trzeba utrzymać tylko rok czasu i pieniędzy później zwracać nie trzeba więc wysokiego ryzyka tutaj nie ma to i o poręczyciela nie powinno być tak trudno.
__________________
Damskie torebki i biżuteria
kabazika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 18:13   #337
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacja z PUP

Cytat:
Napisane przez Vanillia Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za info
Niedługo składam wniosek do PUP, ale znalezienie poręczycieli jest chyba najtrudniejsze...
No niestety, bo wymagania wcale nie są lekkie, ale się udaje.
Powodzenia zatem

Cytat:
Napisane przez kabazika Pokaż wiadomość
Najprościej znaleźć kogoś z rodziny. To nie jest kredyt, firmę trzeba utrzymać tylko rok czasu i pieniędzy później zwracać nie trzeba więc wysokiego ryzyka tutaj nie ma to i o poręczyciela nie powinno być tak trudno.
Nie powinno, ale wyobraź sobie, że mimo wszystko jest.
Aby zostać poręczycielem musisz mieć odpowiednie zarobki, dziadkowie nie mogą mieć więcej niż 70lat, a rodzice też nie mogą być, chyba, że mają rozdzielność majątkową. W gruncie rzeczy wcale to nie takie proste znaleźć poręczyciela.

Poza tym ryzyko jest zawsze, bo nie daj Boże coś Ci się stanie, zaczniesz zalegać ze składkami ZUS, firma okaże się niewypałem, a płacić trzeba.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 14:34   #338
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Dziewczyny, czy do udokumentowania na co wydałam pieniądze z dofinansowania potrzebuję jakąś fakturę od sprzedawcy, czy wystarczy zwyczajny paragon? (nie jestem płatnikiem VAT jeżeli to ma jakieś znaczenie )

I tak samo w przypadku kosztów. Jeżeli chce coś wliczyć w koszty to mogę to zrobić na zwykły paragon?

Mam jeszcze pytanie czy oprócz wniosku o dotację, który ściągnęłam ze strony PUP muszę przedłożyć w urzędzie biznes plan? Bo w moim wniosku jest rozdział charakterystyka prowadzone działalności, w którym właściwie wpisuję te same info. o działalności co w biznesplanie.

Z góry dzięki na odpowiedzi
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:00   #339
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10 734
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy do udokumentowania na co wydałam pieniądze z dofinansowania potrzebuję jakąś fakturę od sprzedawcy, czy wystarczy zwyczajny paragon? (nie jestem płatnikiem VAT jeżeli to ma jakieś znaczenie )

I tak samo w przypadku kosztów. Jeżeli chce coś wliczyć w koszty to mogę to zrobić na zwykły paragon?

Mam jeszcze pytanie czy oprócz wniosku o dotację, który ściągnęłam ze strony PUP muszę przedłożyć w urzędzie biznes plan? Bo w moim wniosku jest rozdział charakterystyka prowadzone działalności, w którym właściwie wpisuję te same info. o działalności co w biznesplanie.

Z góry dzięki na odpowiedzi
Żeby udokumentować zakupy za dofinansowanie potrzebujesz fakturę lub rachunek wystawione na firmę.
Paragonu ci nie uznają.
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:00   #340
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

[1=75ddc484932d6abe7412778 5cb7415263f83996c;3636674 7]Żeby udokumentować zakupy za dofinansowanie potrzebujesz fakturę lub rachunek wystawione na firmę.
Paragonu ci nie uznają.[/QUOTE]
dzięki za odpowiedź A co z kosztami? Żeby coś wliczyć w koszty też potrzebuję fakturę na firmę?
Czy, żeby wliczyć w koszty np. część czynszu i opłat za prąd (chodzi o działalność prowadzoną w domu) też potrzebuję dodatkowy rachunek na firmę?
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 06:47   #341
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dofinansowanie UE - jest ktoś kto doradzi?

hej
jestem z małopolskiego (okolice ns-lim), chciałabym dowiedzieć się o istnieje jakaś szansa na uzyskanie pieniędzy z UE w trzech obszarach:
- domki letniskowe
- otwarcie studia masażu (z dojazdem do klienta)
- otwarcie domu spokojnej starości


może ktoś wie, pod jakie fundusze to podejdzie? jak się ewentualnie zabrać? ja coś już wiem, szanse są... ale przedsięwzięcia są na tyle kosztowne, że nie można sobie coś tam wiedzieć tylko być pewnym i w tym celu poszukuję kogoś kto zna się na rzeczy lub może kogoś polecić...

Bd wdzięczna za absolutnie każdą pomoc!
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-21, 09:32   #342
Kuan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dofinansowanie UE - jest ktoś kto doradzi?

Nie wiem jak z dofinansowaniem z UE, ale proponuję zapoznać się z ofertą kredytu dla firm na starcie w funduszu pożyczkowym Multi Money. Kredyty dla firm już od 1 dnia działalności. Mało formalności i bezpłatne procesowanie. Wszystko przez Internet. Pomysł ze studiem masażu byłby najpewniejszy do uzyskania takiego kredytu, bo maksymalne kwoty dla osób początkujących to 10 tyś- 20 tyś zł. Warto spróbować, kiedy jest pomysł, przemyślany biznes, luka na rynku i Pani usługi miały by odbiorców.
Kuan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 13:48   #343
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Dofinansowanie UE - jest ktoś kto doradzi?

dziękuję za odpowiedź
ale biorąc pod uwagę, że podstawowe dofinansowanie jako można uzyskać z funduszy UE opiewają właśnie na kwotę od 10 tys do 40 tys złotych kredyt jest dla nas zupełnie zbędny...
tym bardziej, że may wkład własny mamy chodzi o zwiększenie naszej kwoty i pchać się w kredy bez zupełnej potrzeby w kredyt jest zupełnie bez sensu...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 18:41   #344
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dofinansowanie UE - jest ktoś kto doradzi?

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź
ale biorąc pod uwagę, że podstawowe dofinansowanie jako można uzyskać z funduszy UE opiewają właśnie na kwotę od 10 tys do 40 tys złotych kredyt jest dla nas zupełnie zbędny...
tym bardziej, że may wkład własny mamy chodzi o zwiększenie naszej kwoty i pchać się w kredy bez zupełnej potrzeby w kredyt jest zupełnie bez sensu...
Nie dziękuj, ale uważaj na użytkowników, którzy w każdym poście reklamują swoje usługi, niezgodnie z regulaminem wizażu

Proponowałabym połazić/podzwonić po urzędach, dowiedzieć się czegoś, jak to faktycznie jest. Ewentualnie zlecić komuś tę usługe, bo jest sporo firm, które zajmują się takimi rzeczami, załatwią za ciebie formalności, oczywiście nie za darmo.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 21:34   #345
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Dofinansowanie UE - jest ktoś kto doradzi?

Ja dostałam dofinansowanie z EFS ale dla bezrobotnych. wczesniej składam wniosek do firmy która zajmowała się dotacjami europejskimi, siedziba przy ul Szlak w Krakowie. nazywa się chyba WSIE.
Moja kosmetyczka dostała jakiś rok temu dotację na otworzenie objazdowego studia kosmetycznego.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 21:42   #346
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

prowadząc działalność w domu a chcąc do kosztów dodać oplaty za prąd czy gaz, należy obliczyć udział % powierzchni która wykorzystywana jest do firmy.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 21:53   #347
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Dotacja z PUP

Ja dostałam dotację z PUP w małopolsce, przy składaniu wniosków było napisane, że firmę mam utrzymać rok, teraz jestem na etapie podpisywania umowy i kobieta z UP mówiła, że mamy utrzymać firmę 2 lata.

Musiałam znaleźć 2 poręczycieli- każdy z zarobkami 2500 brutto.
Eewntualnie można było wybrać inne zabezpieczenie, np weksel.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 21:56   #348
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacja z PUP

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
Ja dostałam dotację z PUP w małopolsce, przy składaniu wniosków było napisane, że firmę mam utrzymać rok, teraz jestem na etapie podpisywania umowy i kobieta z UP mówiła, że mamy utrzymać firmę 2 lata.

Musiałam znaleźć 2 poręczycieli- każdy z zarobkami 2500 brutto.
Eewntualnie można było wybrać inne zabezpieczenie, np weksel.
W ustawie jest rok, może PUP ma swoje wewn. zasady.
Przed 2 lata to masz mały ZUS.
A kwoty poręczycieli zależą od regionu, w którym się mieszka i od zarobków tam.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 22:07   #349
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Dotacja z PUP

Wiem, że mam mały ZUS, cieszy mnie to
Zastanawiam się jak dokładnie będzie wyglądać rozliczanie się z zakupionego sprzętu- co jeśli wpisałam np na laptopa 2 tyś a kupię tańszego-czy wtedy resztę tej kasy mogę wydać na jakies inne materiały itp? czy powinnam szukać wszystkich sprzętów max zbliżonych do środków refundowanych.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 22:12   #350
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Dotacja z PUP

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
Wiem, że mam mały ZUS, cieszy mnie to
Zastanawiam się jak dokładnie będzie wyglądać rozliczanie się z zakupionego sprzętu- co jeśli wpisałam np na laptopa 2 tyś a kupię tańszego-czy wtedy resztę tej kasy mogę wydać na jakies inne materiały itp? czy powinnam szukać wszystkich sprzętów max zbliżonych do środków refundowanych.
Zależy, co masz w umowie z PUP.
Jak mój mąż brał dotację, to wszystko musiał wyszczególnić z dokładnymi cenami, a że towar, który kupował był zagraniczny, to ceny wahały się w zależności od kursów walut. Gdy kupił droższy- ok, bo dopłacał, ale gdy kupił coś tańszego, to nie mógł nic dobrać, jedynie PUP do danej rzeczy robił aneks, w efekcie potem różnicę musiał zwrócić. Zabawy i zamieszania z tym było sporo.

Proponuję ceny lepiej zaniżyć, a potem coś ze swojej kieszeni wyłożyć, bo potem jest zabawy z aneksami i tłumaczenie się w PUP, czemu tak, a nie inaczej. Tłumaczenia, że ceny są różne, a czas od złożenia wniosku do przyznania dotacji jakoś ich nie przekonywał. Najlepiej podać cenę optymalną, bo potem można wybierać, ma się jakieś pole manewru.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:07   #351
Aagnieszka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Gotowy projekt o dofinansowanie unijne

Cześć Dziewczyny tak jak w temacie szukam gotowego projektu dla mikroprzedsiębiorstwa, mam przygotować takowy na zaliczenie przedmiotu tylko dużo pracy z tym jest i jeśli ktoś miałby i mógłby udostępnić to chętnie skorzystam.
Aagnieszka2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:15   #352
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Gotowy projekt o dofinansowanie unijne

Cytat:
Napisane przez Aagnieszka2012 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny tak jak w temacie szukam gotowego projektu dla mikroprzedsiębiorstwa, mam przygotować takowy na zaliczenie przedmiotu tylko dużo pracy z tym jest i jeśli ktoś miałby i mógłby udostępnić to chętnie skorzystam.
No straszne, faktycznie rzuć te studia, bo wiesz, po co się męczyć, z nimi też dużo pracy jest.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:48   #353
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Gotowy projekt o dofinansowanie unijne

Cytat:
Napisane przez Aagnieszka2012 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny tak jak w temacie szukam gotowego projektu dla mikroprzedsiębiorstwa, mam przygotować takowy na zaliczenie przedmiotu tylko dużo pracy z tym jest i jeśli ktoś miałby i mógłby udostępnić to chętnie skorzystam.
Liczysz, że za darmo na wizażu ktoś ci taki projekt zrobi Też robiłam mnóstwo projektów na studia, ale za darmo bym całego mojego projektu nikomu nie dała.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2013-01-14 o 17:49
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 19:30   #354
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Gotowy projekt o dofinansowanie unijne

Żartujesz? chcesz aby ktoś ci za darmo oddał projekt nad którym siedział wiele godzin czy dni? Każdy może napisać, że to na studia potrzebne.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 23:28   #355
aanyska
Przyczajenie
 
Avatar aanyska
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 23
własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Mam pytanie odnośnie założenia własnej firmy, nie orientuję się w tym temacie najlepiej i może Wy, które już macie za sobą założenie biznesu poradzicie mi.

O jakie dofinansowania mogę się starać? Wiem, że z Urzędu Pracy i z Unii Europejskiej ale czy jakieś jeszcze? Czy starałyście się o któreś z tych dofinansowań i czy ciężko je otrzymać?
aanyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 09:17   #356
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Mój brat dostał w listopadzie 21 800zł z UP. Za pierwszym podejściem się nie udało, dopiero za drugim. Zdobył punkty, ale nie mieli środków. To zależy ile mają kasy. Jak ma się napisany dobry biznesplan, to łatwo zdobyć.
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 14:06   #357
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

też dostałam- 18800z UP, nie pisałam biznesplanu ale tylko wniosek składałam.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 17:09   #358
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Aanyska mogę się podpiąć pod wątek?
Ciekawi mnie jak to jest z tymi dofinansowaniami (dotacje dla bezrobotnych z funduszu pracy).. Muszę być 12 miesięcy bezrobotna przed ubieganiem się o taką dotację?
Odbywałam staż z urzędu pracy a następnie byłam zatrudniona na pół roku (taki był wymóg) i zdecydowanie nie minęło 12 miesięcy
__________________
Kto Ci powiedział, że jestem kobietą?

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem


28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 00:22   #359
aanyska
Przyczajenie
 
Avatar aanyska
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 23
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Cytat:
Napisane przez Krasko1 Pokaż wiadomość
Aanyska mogę się podpiąć pod wątek?
Ciekawi mnie jak to jest z tymi dofinansowaniami (dotacje dla bezrobotnych z funduszu pracy).. Muszę być 12 miesięcy bezrobotna przed ubieganiem się o taką dotację?
Odbywałam staż z urzędu pracy a następnie byłam zatrudniona na pół roku (taki był wymóg) i zdecydowanie nie minęło 12 miesięcy
Tak, oczywiście!

Ja dopiero w zarejestruje się jako bezrobotna w czerwcu/lipcu kiedy mam nadzieję skończę studia, chciałabym założyć firmę i chyba należy zacząć właśnie od starań o dofinansowania, niestety nie orientuje się w ogóle w temacie.

panna mati_, samiramis jak długo czekałyście na odpowiedz z UP ?
aanyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 17:16   #360
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: własna działalność gospodarcza, dofinansowania

Cytat:
Napisane przez Krasko1 Pokaż wiadomość
Aanyska mogę się podpiąć pod wątek?
Ciekawi mnie jak to jest z tymi dofinansowaniami (dotacje dla bezrobotnych z funduszu pracy).. Muszę być 12 miesięcy bezrobotna przed ubieganiem się o taką dotację?
Odbywałam staż z urzędu pracy a następnie byłam zatrudniona na pół roku (taki był wymóg) i zdecydowanie nie minęło 12 miesięcy
Najpierw przeczytaj regulamin, każdy UP ma swój, jeden wymaga aby być kilka miesięcy bezrobotnym a inny w ogóle.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-26 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.