Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-19, 18:34   #151
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

ale mamy troszkę czasu żeby je wypełnić
bo teraz chyba będzie można od stycznia składać?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 18:42   #152
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

od jutra

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2009-11-19 o 18:47
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 18:50   #153
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

a to chyba w każdym wojewódzetwie jest inaczej

w warszawie z tego co przeczytałam na stronie up to terminów na ten rok już nie ma
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 18:55   #154
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
od jutra
U mnie w UP powiedzieli, zeby skladac w styczniu, gdy beda pieniadze (zeby dzwonic juz od 2 stycznia i pytac), bo inaczej nie beda rozpatrywac wnioskow, ktore wpłyna w momencie gdy brakuje im funduszy.

Pieniadze masz dostac z UP? Czy skadinąd ?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:00   #155
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Tak dokładnie to z Izby gospodarczej. A dokladnie chodzi o projekt "małopolski biznesmen współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki".Troche inne zasady niz z UP, więcej przy tym trzeba sie napracować, ale tez większe pieniadze sie dostaje. Ja bede sie starac o 40tys +wsparcie pomostowe w wysokości 800 zł wypłacane w okresie do 6 lub nawet 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2009-11-19 o 19:10
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:11   #156
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

wow w up proponuja 14tys czy jakos tak chociaz slyszałam ze sie zwiekszylo do 17
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:16   #157
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

dlatego podziękowałam UP. Jak to znajomy określił " za takie pieniądze to tylko na dobry garnitur i buty, aby dobre wrażenie robić". Nie wyobrażam sobie, żeby za np 14 tys zrobić remont w lokalu, wyposażenie, asortyment itp.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 19:21   #158
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

na budkę na bazarze starczy hah

i to ledwo
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:32   #159
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
na budkę na bazarze starczy hah

i to ledwo

to juz cos

ale tak na poważnie, jeśli ktoś ma spory wkład własny, to starczy może i na większą budę

No chyba, ze ktoś planuje działalność prowadzona w domu, to na sprzęt 17tys spokojnie starczy. No ale niestety, nie dla mnie. Zadłużyć się muszę na więcej. No ale kto nie ryzykuje, ten nie ma

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2009-11-19 o 19:34
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 19:44   #160
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
to juz cos

ale tak na poważnie, jeśli ktoś ma spory wkład własny, to starczy może i na większą budę

No chyba, ze ktoś planuje działalność prowadzona w domu, to na sprzęt 17tys spokojnie starczy. No ale niestety, nie dla mnie. Zadłużyć się muszę na więcej. No ale kto nie ryzykuje, ten nie ma
Ja dokladnie takowa planuję. Chodzi i maly biznes internetowy, dlatego te pieniadze powinny mi wystarczyc. Slyszalam, ze u mnie jest cos okolo 18 tys zł.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 20:31   #161
Ewi
Raczkowanie
 
Avatar Ewi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 170
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

wysokość dotacji zależy od średniej krajowej tak tłumaczyła mi kierowniczka UP,zmienia się ciągle i na pewno od nowego roku znów wzrośnie ,jednak nie będzie to zazwyczaj więcej niż 18 tyś.

co do kursu przygotowującego do prowadzenia działalności to ja skorzystałam w trakcie oczekiwania na dotację w UP (dostałam jeszcze za to kaskę choć na kawkę i dojazd miałam) był to kurs małej przedsiębiorczości -nawet dość ciekawy -przydał się
__________________
...dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu.
Ewi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 17:59   #162
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Cześć dziewczyny!Mam pytanie,staram się o dotacje z UE projekt 6.2. kapiatł ludzki.Jestem osobą bezrobotną od ponad roku,usilnie szukałam pracy,ale niestety mam małe dziecko 3 latka i bardzo trudno jest się gdzieś zahaczyć.Pomimo tego,że mam wykształcenie wyższe i znam super język obcy.Pomyślałam sobie,że otworzę działalność.Nie wiem tylko,czy we wniosku lepiej wykazać,że mam swój lokal własnościowy,w którym będę prowadziła działalność czy lepiej tego nie wykazywać.Zależy mi na tych pieniążkach,bo bez nich nie mam szans na otwarcie nic swojego.Podpowiedzcie
__________________
19.05.2007 spotkanie z MONI@
Moje skarby:Martynka i Amelcia
Czas na przedszkole
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:37   #163
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Ewi Pokaż wiadomość

co do kursu przygotowującego do prowadzenia działalności to ja skorzystałam w trakcie oczekiwania na dotację w UP (dostałam jeszcze za to kaskę choć na kawkę i dojazd miałam) był to kurs małej przedsiębiorczości -nawet dość ciekawy -przydał się
Ja na kursie poznałam fajnych ludzi, którzy później byli klientami mojej firmy no i faktycznie miło było dostać kaskę na "waciki"

A propos dotacji.. ja złożyłam papiery w kwietniu, a dotację przyznano mi w sierpniu. Powiem Wam, że nie wierzyłam, w to że ją dostanę, ale udało się i od września jestem szefem samej siebie
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 11:55   #164
mala zmiana
Rozeznanie
 
Avatar mala zmiana
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 829
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

powiem jak ja zalatwialam dotacje w 2008 w pup zd.wola. najpierw trzeba sie zarejestrowac, to wiadomo, najlepiej o dotacje pytac sie juz od poczatku roku, jak juz sa na to przyznane fundusze. pozniej dostaje sie mase papierow ktore trzeba jak najlepiej wypelnic, a jeszcze jedno wysylaja na kurs jak zalozyc firme, jesli ktos nie ma doswiadczenia.w moim przypadku wklad wlasny nie byl wymagany. nastepnie czeka sie 30 dni na odpowiedz, przychodza z urzedu ogladac siedzibe firmy( pomieszczenie wyznaczone na prowadzenie dzialalnosci) jak jest wniosek pozytywnie rozpatrzony to trzeba przyjsc z dwoma zyrantami tymi wskazanymi we wniosku . to tak bardzo ogolnie w razie pytan piszcie, ja dostalam 14 tys
mala zmiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 12:14   #165
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez mala zmiana Pokaż wiadomość
powiem jak ja zalatwialam dotacje w 2008 w pup zd.wola. najpierw trzeba sie zarejestrowac, to wiadomo, najlepiej o dotacje pytac sie juz od poczatku roku, jak juz sa na to przyznane fundusze. pozniej dostaje sie mase papierow ktore trzeba jak najlepiej wypelnic, a jeszcze jedno wysylaja na kurs jak zalozyc firme, jesli ktos nie ma doswiadczenia.w moim przypadku wklad wlasny nie byl wymagany. nastepnie czeka sie 30 dni na odpowiedz, przychodza z urzedu ogladac siedzibe firmy( pomieszczenie wyznaczone na prowadzenie dzialalnosci) jak jest wniosek pozytywnie rozpatrzony to trzeba przyjsc z dwoma zyrantami tymi wskazanymi we wniosku . to tak bardzo ogolnie w razie pytan piszcie, ja dostalam 14 tys
U mnie było trochę inaczej, więc albo to kwestia UP, albo zmian jakie zaszły w ciągu roku.
To fakt, masa papierków jest, ale można je ogarnąć
Kurs miałam, ale jak już wiedziałam, że dotację mam "w kieszeni".
Siedziby firmy mi nie oglądali, ale za to była kontrola po tym jak już zakupiłam cały sprzęt (przyszedł pan z UP i robił zdjęcia każdej zakupionej rzeczy).
A propos żyrantów - ja miałam jednego (mamę)
Dostałam 17900zł (sierpień, 2009r.)

Pozdrawiam i życzę starającym się Wizażankom - pozytywnie rozpatrzonych wniosków
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 20:07   #166
mala zmiana
Rozeznanie
 
Avatar mala zmiana
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 829
Dot.: Dotacje, a własna działalność gospodarcza??Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
U mnie było trochę inaczej, więc albo to kwestia UP, albo zmian jakie zaszły w ciągu roku.
To fakt, masa papierków jest, ale można je ogarnąć
Kurs miałam, ale jak już wiedziałam, że dotację mam "w kieszeni".
Siedziby firmy mi nie oglądali, ale za to była kontrola po tym jak już zakupiłam cały sprzęt (przyszedł pan z UP i robił zdjęcia każdej zakupionej rzeczy).
A propos żyrantów - ja miałam jednego (mamę)
Dostałam 17900zł (sierpień, 2009r.)

Pozdrawiam i życzę starającym się Wizażankom - pozytywnie rozpatrzonych wniosków
u mnie przez caly rok prowadzenia firmy nikt nie przyszedl ogladac sprzetu, ja siedzibe firmy mialam w domu a filie w lodzi bo tak jest, a i jeszcze maz musial wyrazic zgode na to bym miala ta siedzibe w domu bo mnie nie ma w akcie notarialnym
mala zmiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 21:44   #167
BeautifulThings87
Raczkowanie
 
Avatar BeautifulThings87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 440
Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

Hey!!!
Jestem obecnie na stażu zawodowym. To mój drugi staż. Wcześniej pracowałam pół roku na umowie o prace i 3 miesiące na umowę zlecenie.

W umowie pracodawcy z urzędem pracy pisze, że pracodawca deklaruje się mnie przyjąć na umowę o prace na 6 miesięcy po zakończonym stażu. Co się stanie gdy ja odmówię pracodawcy? Bo akurat chcę założyć własną działalność gospodarczą. Rozmawiałam z pracodawcom i zna moje plany, niestety musiał napisać, ze przyjemnie mnie na 6 miesięcy po stażu bo inaczej nie dostałby stażysty;/ Chodzi o to, że aby dostać dotacje z urzędu pracy muszę być osoba bezrobotną i nie mogłam odmówić bez większego uzasadnienia próby podjęcia pracy w ciągu minionych 12 miesięcy. Po skończonym stażu chciałabym złożyć wniosek. Czy ktoś się orientuje czy byłaby taka możliwość? Pytam wstępnie. To tylko moje plany.
BeautifulThings87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 14:03   #168
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

Nie mam pojęcia.. na Twoim miejscu zadzwoniłabym lub przeszła do PUP i tam zapytała - wtedy nikt nie wprowadzi Cie w bład. Pozdrawiam

ps. nad jaką działalnością się zastanawiasz?
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 22:07   #169
Kamila1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 20
Dot.: Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

Cytat:
Napisane przez BeautifulThings87 Pokaż wiadomość
Hey!!!
Jestem obecnie na stażu zawodowym. To mój drugi staż. Wcześniej pracowałam pół roku na umowie o prace i 3 miesiące na umowę zlecenie.

W umowie pracodawcy z urzędem pracy pisze, że pracodawca deklaruje się mnie przyjąć na umowę o prace na 6 miesięcy po zakończonym stażu. Co się stanie gdy ja odmówię pracodawcy? Bo akurat chcę założyć własną działalność gospodarczą. Rozmawiałam z pracodawcom i zna moje plany, niestety musiał napisać, ze przyjemnie mnie na 6 miesięcy po stażu bo inaczej nie dostałby stażysty;/ Chodzi o to, że aby dostać dotacje z urzędu pracy muszę być osoba bezrobotną i nie mogłam odmówić bez większego uzasadnienia próby podjęcia pracy w ciągu minionych 12 miesięcy. Po skończonym stażu chciałabym złożyć wniosek. Czy ktoś się orientuje czy byłaby taka możliwość? Pytam wstępnie. To tylko moje plany.
Powiem tak: jak odmówisz to mogą Cię wykreślić z rejestru bezrobotnych z karą 120dni.
Najlepiej niech Ci da ten pracodawca umowę, i zwolnij się np po tygodniu czy dwóch i zarejestruj ponownie w PUP. Wtedy nie będzie żadnych konsekwencji
Kamila1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 19:22   #170
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Witam.
Jestem w trakcie pisania biznesplanu (wypełniania wniosku tak prawdę mówiąc) o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Pytanie moje dotyczy tego czy ktoś tutaj się już o to starał? Trudno to dostać? Na co trzeba zwrócić największą uwagę przy pisaniu tego biznesplanu? Bo nie wiem czy ma być raczej opisówą, czy wypunktowany (miejsca na odpowiedzi jest mało, ale pytałam - można powiększyć sobie to miejsce o załącznik). Byłam w PUP, ale wiadomo jak wyglądają te ich informacje "tak tak, właśnie tak, tak proszę do nas przyjść, tak".
Chodzi mi o praktyczne, sprawdzone informacje doświadczonych w tym temacie .
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 21:46   #171
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

czy trudno dostac zalezy od urzedu pracy. najlepiej skladac na poczatku roku wtedy jest najwiecej pieniedzy do dyspozycji zwroc uwage na to zeby napisac np o wszystkim tym co wyroznia cie na tle konkurencji. a z tego co pamiętam w "pup-owskim" formularzu są gotowe pytania na które trzeba odpowiedzieć. później musisz przedstawic jak bedą wyglądały zyski - na to tez trzeba zwrocic uwage. wszystkiego dopytuj na miejscu ja w swoim urzedzie dostalam odpowiedzi na wszystkie pytania.
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 21:52   #172
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

dokladnie. najlepiej umow sie z pracodawca aby zatrudnil cie chociaz na tydzien i pozniej zwolnil - oczywiscie nie z twojego powodu tylko nie wiem do konca czy pracodawca bedzie mógł tak zrobić. najlepiej iść do urzędu i zapytać jak to wygląda "hipotetycznie"
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 18:10   #173
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez trivial Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem w trakcie pisania biznesplanu (wypełniania wniosku tak prawdę mówiąc) o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Pytanie moje dotyczy tego czy ktoś tutaj się już o to starał? Trudno to dostać? Na co trzeba zwrócić największą uwagę przy pisaniu tego biznesplanu? Bo nie wiem czy ma być raczej opisówą, czy wypunktowany (miejsca na odpowiedzi jest mało, ale pytałam - można powiększyć sobie to miejsce o załącznik). Byłam w PUP, ale wiadomo jak wyglądają te ich informacje "tak tak, właśnie tak, tak proszę do nas przyjść, tak".
Chodzi mi o praktyczne, sprawdzone informacje doświadczonych w tym temacie .
A dowiedz sie, bo może w Twoim UP są takie spotkania, gdzie uczą, jak pisać biznesplan i jak starać się o dotacje (jako, że oni to organizują, to i większa szansa, że wszystko będzie tak, jak oni chcą). W moim PUP robią wszystko, żeby nie dać dotacji, zwłaszcza młodym. Trzeba się nieźle nachodzić.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 19:12   #174
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

To czy łatwo dostać to zależy chyba od konkretnego UP, żona mojego kuzyna dostała ok 7 tysięcy na zakład fryzjerski, a nie jest zbyt lotna jeśli chodzi o papierkową robotę, więc jej biznesplan pewnie wcale wyjątkowy nie był
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 21:39   #175
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

poszukaj moze w swoim miescie firm które zajmują sie pomocą w uzyskaniu dotacji i pisaniu biznesplanu, w UP powinny byc tez kursy dla przyszlych lub mlodych przedsiębiorców
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:52   #176
baskinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 132
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez reeege Pokaż wiadomość
poszukaj moze w swoim miescie firm które zajmują sie pomocą w uzyskaniu dotacji i pisaniu biznesplanu, w UP powinny byc tez kursy dla przyszlych lub mlodych przedsiębiorców
bez przesady, formularz z PUP jest banalny i nie ma powodu komuś płacić za jego wypełnienie
kursy w PUP są ale po przyznaniu dotacji - ABC Przedsiębiorcy (w Krakowie tak się nazywa/ł w każdym razie) i uczą prowadzenia firmy itp.
samo otrzymanie dotacji zależy od różnych czynników - w mniejszej miejscowości pewnie jest łatwiej, mnie poinformowano, że preferują produkcję i usługi - jeśli jest więcej wniosków niż dotacji do rozdzielenia handel idzie na odstrzał w pierwszej kolejności - a że przeważnie było 3 razy więcej wniosków niż dotacji to starania o nią sobie darowałam - ale to zależy od preferencji konkretnego PUP
__________________


śliczne torebki z rabatem
użyj kodu 6be2a50b i kup torebkę 5% taniej




baskinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 11:38   #177
nadia_
Raczkowanie
 
Avatar nadia_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 87
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

W moim urzędzie pieniądze przyznawane są na wiosnę, od kilku lat utrzymuje się sezonowość w wypłacaniu pieniędzy przypadająca na miesiące zimowe. Wystarczy, że wypełnisz wniosek i zbierzesz pełną wymaganą dokumentację w zależności od preferowanej działalności. Ja pisałam biznesplan dotyczący działalności gastronomicznej. Ujęłam w nim wszystkie wymagane informacje, plany rozwoju i klasyfikację kierunków produkcji i zarządzania. Nie polecam zlecania obcej osobie wypełnienia tego dokumentu, bo to najlepsza droga do zaplanowania i określenia ryzyka własnego pomysłu. Co z tego, że ktoś zgrabnie to za Ciebie napisze, skoro po rozpoczęciu działalności nie do końca będziesz w stanie zapanować nad swoją firmą. I przy okazji przestrzegam przed formułowaniem wydatków począwszy od opłaty za zus, fp itp. To ważne, ale nie można temu podporządkowywać struktury działania.

Ale wniosek to połowa sukcesu. Zależnie od profilu będziesz potrzebować oczywiście poręczenia żyranta, umowy o wynajęciu lokalu pod działalność, zgody wspólnoty na prowadzenie działalności, zatwierdzenia projektu dostosowania lokalu przez sanepid (to tylko w wybranych profilach działalności). Na pewno warto się postarać, a jeśli kogoś to przerasta, to własna działalność go zje, po pierwszym miesiącu od jej założenia.
nadia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 13:39   #178
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

a ja mam takie głupie pytanie... jestem biedna jak mysz kościelna... czytaj. nie mam pieniędzy... czy ja mogę się starać o dofinansowanie? czy mogę sobie pomarzyć i iść na zmywak...
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 13:48   #179
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Znam kilka osób które dostało i nie mieli z tym problemu. Sam się starałem, ale zabrakło środków i można było dopiero dostać dotacje w nowym roku (a ja składałem pod koniec zeszłego roku). U nas (Opole) warunkiem starania się o dotacje jest ukończenie kursu ABC przedsiębiorczości. Samo wypełnienie wniosku nie jest trudne, chociaż osobie, która pierwszy raz ma kontakt z biznesplanem może sprawić jakiś kłopot, ale raczej nieduży.

Co do skorzystania ze zlecenia napisania wniosku firmie to myślę, że jest to zbyteczne. porównując wniosek o dotacje z UP, a UE to jest ogromna różnica - do dotacji UE same instrukcje i wyjaśnienia mają po kilkadziesiąt stron i się na bieżąco zmieniają.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 16:00   #180
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Oczywiście, że wypełniam go sama, nawet nie pomyślałam o zlecaniu - to się trochę mija z celem. Pozostałe rzeczy mam załatwione, generalnie wszystko wiem, tylko właśnie chodziło mi o to jak się do tego nastawiać . No, ale z tego co widzę - różnie to bywa.
U nas kursy przedsiębiorczości są MILE WIDZIANE, ale podobno jeśli wniosek zostaje odrzucony to z reguły z braku właśnie kursów czy innego przygotowania. Zastanawiam się czy zdanie egzaminu z przedsiębiorczości po szkole średniej traktowane jest jako swego rodzaju kurs.
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-26 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.