Dziwne zmiany na twarzy, tradzik pokwasowy, zapalenie mieszkow??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-31, 20:29   #1
Susanah
Raczkowanie
 
Avatar Susanah
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208

Dziwne zmiany na twarzy, tradzik pokwasowy, zapalenie mieszkow???


Heja dziewczyny, piszę z prośbą o poradę, bo swoimi durnymi eksperymentami dorobiłam sie jakiejś strasznie dziwnej formy trądziku. Zaczęło się to chyba mniej więcej po tym, jak zrobiłam sobie kuku przeterminowanym tonikiem migdałowym.. i od MNIEJ WIĘCEJ tamtego czasu (piszę mniej wiecej bo nie jestem w 100% pewna czy to jest przyczyna) na twarzy wychodzą mi dziwne zmiany. Zaczyna się od tego, ze na twarzy wychodzi mi grudka albo po prostu taka wypukłość, jakby po prostu spuchł mi por. Nie jest to podskórny pryszcz, bo nie boli, lecz po jakimś czasie zamienia ta grudka robi się czerwona. Nie jest to podskórna gula ( wiem, jak one wyglądają, bolą jak diabli są całe pod skórą), daje się trochę wycisnąć, ale nigdy do końca, cały czas mam taką odstająca czerwona grudke z ktora po prostu nic sie nie da zrobic.. nie robi sie zaden bialy czopek do wycisniecia, nic, po prostu jest czerwona, jak sie po niej drapie to potrafi troszkę boleć, tak w środku. Spotkałyście się z czymś takim? Wybaczcie barwne opisy, ale ciezko jest opisac cos takiego. Boję się iść z tym do dermatologa, nie znam żadnego dobrego, i obawiam się, że mnie zbyje, mówiąc że to zwykłe zaskórniki. Tymczasem ja mam 21 lat, wszystkie rodzaje trądziku juz przerobilam, i z czyms takim sie jeszcze nie spotkalam. Rozumiecie pewnie moją frustrację, tego dziadostwa nic nie jest stanie zagoic, siedzi tygodniami...czy to moze byc jakis tradzik pokwasowy, albo moze przez podraznienie kwasem wdala mi sie jakas bakteria/grzyb?
A moze ktoras z Was poleci dobrego drmatologa w Wawie?
Bede wdzieczna za kazde wskazowke co to moze byc, i czy ktos sie z tym spotkal..

ps. zeby nie bylo pomylki, nie jest to zwykly zaskornik zamkniety - taki zawsze albo da sie wycisnac, albo zamienia sie w zwyklego zapalnego pryszcza(i tez albo da sie wycisnac, albo robi sie strupek i do widzenia), tymczasem te moje grudki ani w tą ani w tą

Edytowane przez Susanah
Czas edycji: 2014-08-31 o 20:31
Susanah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:05   #2
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: Dziwne zmiany na twarzy, tradzik pokwasowy, zapalenie mieszkow???

też mam coś podobnego na czole ;(
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:32   #3
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Dziwne zmiany na twarzy, tradzik pokwasowy, zapalenie mieszkow???

Cytat:
Napisane przez Susanah Pokaż wiadomość
Heja dziewczyny, piszę z prośbą o poradę, bo swoimi durnymi eksperymentami dorobiłam sie jakiejś strasznie dziwnej formy trądziku. Zaczęło się to chyba mniej więcej po tym, jak zrobiłam sobie kuku przeterminowanym tonikiem migdałowym.. i od MNIEJ WIĘCEJ tamtego czasu (piszę mniej wiecej bo nie jestem w 100% pewna czy to jest przyczyna) na twarzy wychodzą mi dziwne zmiany. Zaczyna się od tego, ze na twarzy wychodzi mi grudka albo po prostu taka wypukłość, jakby po prostu spuchł mi por. Nie jest to podskórny pryszcz, bo nie boli, lecz po jakimś czasie zamienia ta grudka robi się czerwona. Nie jest to podskórna gula ( wiem, jak one wyglądają, bolą jak diabli są całe pod skórą), daje się trochę wycisnąć, ale nigdy do końca, cały czas mam taką odstająca czerwona grudke z ktora po prostu nic sie nie da zrobic.. nie robi sie zaden bialy czopek do wycisniecia, nic, po prostu jest czerwona, jak sie po niej drapie to potrafi troszkę boleć, tak w środku. Spotkałyście się z czymś takim? Wybaczcie barwne opisy, ale ciezko jest opisac cos takiego. Boję się iść z tym do dermatologa, nie znam żadnego dobrego, i obawiam się, że mnie zbyje, mówiąc że to zwykłe zaskórniki. Tymczasem ja mam 21 lat, wszystkie rodzaje trądziku juz przerobilam, i z czyms takim sie jeszcze nie spotkalam. Rozumiecie pewnie moją frustrację, tego dziadostwa nic nie jest stanie zagoic, siedzi tygodniami...czy to moze byc jakis tradzik pokwasowy, albo moze przez podraznienie kwasem wdala mi sie jakas bakteria/grzyb?
A moze ktoras z Was poleci dobrego drmatologa w Wawie?
Bede wdzieczna za kazde wskazowke co to moze byc, i czy ktos sie z tym spotkal..

ps. zeby nie bylo pomylki, nie jest to zwykly zaskornik zamkniety - taki zawsze albo da sie wycisnac, albo zamienia sie w zwyklego zapalnego pryszcza(i tez albo da sie wycisnac, albo robi sie strupek i do widzenia), tymczasem te moje grudki ani w tą ani w tą
Niestety, często tak jest po kwasie migdałowym. Jakie miałaś stężenie? U mnie po 5% zmiany skórne ropne nieco się uspokoiły, ale niestety wyszły straszne grudki, tzw. zaskórniki zamknięte. Po tym pomógł mi Skinoren. To nie jest alergia po kwasie, tylko normalna reakcja skóry na ten kwas- oczyszcza się, wychodzą z niej wszelakie zaskórniki. Jeśli nadal masz ten tonik, stosuj go dalej, ponieważ on to wszystko potem zniweluje. Jednak jeśli coś takiego bardzo Ci przeszkadza, to użyj innego kosmetyku typowo złuszczającego. Ja używałam skinoren, i szybko się z nimi rozprawił
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 09:49   #4
har45
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Dziwne zmiany na twarzy, tradzik pokwasowy, zapalenie mieszkow???

Sprawdź http://www.oberclinic.pl/uslugi/dermatologia.html . Dermatolog, który tam jest to świetny specjalista, który mi pomógł. Myślałam, że już nie ma dla mnie ratunku, ale z czystej ciekawości umówiłam się na wizytę. To chyba była najlepsza decyzja w moim życiu. Moja twarz w końcu wygląda normalnie i już nie chodzę z opuszczoną głową. Z pewnością pomoże też Tobie
har45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-05 10:49:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.