Mamusie marcowe 2017 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-02-03, 21:23   #4981
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

U nas też będzie RWF bez względu na to jak mały będzie się w nim czuł/zachowywał. Tu bezwzględnie stawiam na bezpieczeństwo . Najwyżej zawsze będziemy jeździć na noc.


My od chyba dwóch miesięcy bawimy się w pytanie "Gdzie jest ... ?" (i już wtedy bezbłędnie pełzał do auta lub pokazywał biedronki. Teraz tylko powiększamy repertuar.
Nawet wie, gdzie są Tatry Odpowiedź: na ścianie (czyli pokazuje na plakat w antyramie).
Teraz doszła "daj/proszę-dziękuję"
Generalnie najczęściej bawimy się piłkami (o przeróżnej wielkości i fakturze), klockami i autkami (mały jest zafascynowany kółkami). Nadal dużo też wygłupiamy się na łóżku. W pudełku po chusteczkach higienicznych ma do wkładania/wyciągania małe drewniane klocki a w pudełku po butach te większe.
Z zabawek sklepowych używamy Pudełka uczydełka (jestem pod wrażeniem ilości opcji!), drewnianej kostki z Lidla i kolejki z Ikei.
A do tego książeczki, książeczki i książeczki


Po wizycie fizjo młody już sam siada gdzie i kiedy chce i ma na koncie pierwsze przeraczkowane metry. I non stop wstaje (ale jeszcze bokiem nie chodzi). Generalnie jest hipermobilny (po mnie) i stąd mu ciężko było wystartować.
Także chyba zamiast piłki nożnej pójdzie na zajęcia z tańca towarzyskiego


A dziś za nami pierwsze ognisko. I miał być kulig, ale że pogoda nie dopisała to zamiast sań były bryczki i piękne słońce
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-04, 09:45   #4982
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Mam się martwić że Robert nie rozumie co do niego mówię? :O staram się dużo do niego mówić, ale daleko nam do zabaw jakie opisujecie :O

Ja nawet nie rozważam fotelika przodem.
Po przeczytaniu artykułów, obejrzeniu testów zderzeniowych RWF kontra fwf nie ma opcj żeby kupić przodem. W planach mamy też minikid i niec jeździ tyłem nawet do 6rz. Tylko auto większe potrzebujemy :-D Ale na to mamy trochę czasu.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Zaraz koniec wątku, kto zakłada nowy? Są chętne? ;-)
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-04, 20:52   #4983
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Pantera dla mnie też te nie które zabawy to abstrakcja tzn ja myślę że Mala mnie rozumie co do niej mówię ale jakoś nie ma ochoty na taką współpracę

Próbuje założyć wątek

Edit: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1212181

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez youan
Czas edycji: 2018-02-05 o 08:17
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 08:43   #4984
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Dzięki za pomysły na zabawy

U nas rządzi kuku (albo chowanie się za ścianą albo nakładanie sobie na głowę pieluchy). Od kilku dni zaczęła tak w pełni raczkować, że już nie pełza praktycznie w ogóle, tylko na kolanach i to nieźle zasuwa więc doszła zabawa w gonitwy. Oprócz tego lubi się bawić w wyciąganie schowanych gdzieś rzeczy (pod poduszką, w zagłębienie kanapy). Zabawki się jej bardzo szybko nudzą.
Co do umiejętności to umie pokazać lampę, okno, kwiatki, radio, książkę, misia, kotka, telewizor, pilot od telewizora, telefon, poduszkę, umywalkę, piciu (bidon), nos, oczko misia, zrobić aa-aa do podusi, cacy, brawo i "tany tany"- macha wtedy rączką i ugina na kolanach.

Myślę Pantera, że nie masz powodów do zmartwień. Ania te rzeczy które wymieniłam pokazuje, ale nie zawsze, tak jakby nieraz jej się po prostu nie chciało Poza tym Robert zdecydowanie przodował w umiejętnościach ruchowych więc mowa itp pewnie przyjdą później, u nas na odwrót, długo czekaliśmy na postępy ruchowe.

Podziwiam Was za gotowanie, pieczenie ! przy dziecku. U mnie nie widzę takiej możliwości. Szczytem śniadaniowym jest zrobienie jajecznicy. Mała mi nie wysiedzi w foteliku do karmienia, nawet jak jest pół metra ode mnie i cały czas jej pokazuję co robię, nawet jak jej dam miski do zabawy i warzechę, no nie wysiedzi, piski i jęki A puszczona na podłogę trzyma się kurczowo mojej nogawki, spina po nodze i chce na ręce. Ogólnie w ciągu dnia nie mogę od niej odejść na krok, jak tylko podnoszę się z podłogi to ona zrywa się i łapie mnie za nogę, a jakbym poszła bez niej to płacz. Nie wiem czy to jest jeszcze ten lęk separacyjny i teraz jakieś apogeum czy co... Uciążliwe to jest bardzo, w ogóle nie gotuję tylko odmrażam zapasy, które zrobię w weekend gdy jest mąż, albo zamawiam obiad, no bo nie ma jak. Do tego przez ostatnie dni zrobiła się strasznie mamowa. O wszystko płacze "ma-ma-ma-ma", jak mąż ją usypia to patrzy na mnie błagalnym wzrokiem i płacze wołając mama. Dobrze, że teraz cały tydzień ma urlop i mówi, że przejmie bardziej pałeczkę, żeby ją trochę odzwyczaić od tego, że jest tylko ze mną.
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 10:07   #4985
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Asia mam tak samo z Igorkiem. Nic nie da się zrobić. A jeszcze starszak ma teraz ferie więc mam ich dwóch. W sobotę poszliśmy na spacer i już obydwaj mają katar
Ale dziś też poszliśmy 20180205_105028.jpg
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 14:07   #4986
1906monika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 73
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ciekawy wywiad jak się zastanawiacie nad fotelikiem
https://www.hafija.pl/2017/10/foteliksamochodowy.html

My się powoli rozglądamy i muszę pojechać do sklepu żeby popytać o te foteliki. Ostatnią podróż zniósł już kiepsko w lupinie, a jechaliśmy 4 godziny, z czego niecałą 1 przespał

A czy jest tutaj mama, która chciałaby mi opowiedzieć o swojej przygodzie z BLW do mojego projektu?
Jeśli tak to może na priv szczegóły.
1906monika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-05, 14:21   #4987
fruktola
Raczkowanie
 
Avatar fruktola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 250
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Pantera no ejjj ! Ty taka rozsadna i zawsze oczytana babeczka a niepotrzebnie sie zamartwiasz !!! Przeciez to wiadome ze kazdy rozwija sie swoim tempem - naprawde nie ma powodu do niepokoju.

Kiedys tego nie rozumialam - odkad mam dziecko juz to pojelam - bywaja dni ze w domu nie da sie wiele zrobic. Mamoza totalna. Tylko drzemki nas ratuja a ze kazde dziecko ma inna osobowosc i inne potrzeby to i sytuacje obiadowo-pieczeniowo-sprzataniowe u kazdej z nas wygladaja zupelnie inaczej.
Nie ma sie co spinac, nie ma co ubolewac - trzeba zycie brac takim jakie jest dane. Choc nie zawsze ten tok rozumowania mi przyswiecal, calkiem niedawno odpuscilam...

Dzis Ignas biega do lusterka, zerka kokieteryjnym spojrzeniem i skrada sam sobie buziaki po czym ucieka z rozesmiana minka. Slodkie to - a lustro umorusane pasta kanapkowa 😀

Nie zasypalo Was? U nas sniegu po pachy. Mlodego krajobraz zachwyca z okna tylko, ale sam snieg w dotyku jest beee




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruktola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-05, 14:58   #4988
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Monika ja mogę spróbować o blw ;-)

U nas zero śniegu.
Fruktola dzięki :-*

U nas też mamoza, ciężej mi cokolwiek zrobić, niż wcześniej, daje siebie ile mogę i czekam aż przejdzie.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 12:42   #4989
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Dziewczyny, chodźcie już na nowy wątek, meldujcie się tam na znak, że jesteście.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 13:01   #4990
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Podeślij tu link proszę
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 14:25   #4991
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1212181

Proszę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 14:30   #4992
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Dzięki Youan
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 15:30:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.