Jak rozmawiać z fryzjrem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Na tym forum znajdziesz adresy i nazwiska sprawdzonych fryzjerów. Wejdź i znajdź dobrego fryzjera, poleć własnego.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-23, 21:44   #1
yuki127
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 289

Jak rozmawiać z fryzjrem?


Nie wiem czy zakamdam ten wątek w dobrym miejscu, jeśli nie to przpraszam.

Niedługo wybieram sie od fryzjera. Zastanowaiło mnie jak własciwie mam się do gadać z fryzjerką w kwesti tego jaką chcę fryzurę, albo co gorsza jeśli nie wiem czego chcę. Czasami słysze, że mi wycieniuja i cos tam a potem otrzymuję efekt zupełnie inny od tego co sobie wyobrażalam. Czy można przyjścz paroma zdjęciami i pytać się czyto do mnie pasuje? A jeśli nie wiem czego chce, tylko tyle, że potrzebuję odmiany . Jak tu wyciągnąć od fryzjera opinię o naszych włosach i co by do mnie pasowało i jasno mu dać do zrozumienia czego na pewno nie chcemy ( żadnych falowań, a potem wyszłam z lekko podkręconymi końcówkami) i co myśleć jeśli słyszę, że fryzura jest niepraktyczna i cięzka do układania( a może nie umie fryzjerka tak obciąć?)

Jakie są wasze doświadczenia, czy udaje wam się ustalić co ma być i rzeczywiście potem macie na głowie to czego chciałyście? Czy przerywacie fryzjerowi podczas pracy jeśli wam się wydaje że jednak coś idzie nie tak( n gdy widizcie ze obcina jednak za krótko) jest w porządku?
yuki127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 21:48   #2
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Witam
jestem 'włosomaniaczka' hehe więc na ten temat moge się wypowiedziec. Zwykle gdy chodziłam do fryzjera do efekt mnie nie zadowalał niestety był zupełnie inny niż sobie to wyobraziłam
Ale w koncu znalazłam fryzjerkę która dokładnie rozumie co chcę zawsze jest tak, jak mi sie marzy
Oczywiście możesz przyjsc ze zdjęciami, pytac czy ta fryzura do Ciebie pasuje czy raczej nie- lecz niektórzy fryzjerzy są nastawieni tylko na zysk więc lepiej pójsc do sprawdzonego i dobrego
fryzjerka przeważnie mówi Ci jakie masz włosy- moja zawsze mówi że mam przesuszone- w takim momencie możesz spytac czego używac aby je zregenerowac.
gdy efekt nie będzie Cię zadowalał fryzjerka będzie musiała to poprawic dopóki nie będzie Ci się podobało
powodzenia w zmienianiu fryzury

Klient- pan jak to się mówi

Edytowane przez lolly_girl
Czas edycji: 2007-12-23 o 21:49 Powód: dodałam zdanie
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 09:55   #3
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Ja myślę, że podstawą jest znalezienie tego odpowiednego dla swojej osoby fryzjera.

Ja po dlugich poszukiwaniach znalazłam i jestem wierna od 3 lat.

Wizyta i rozmowa wygąda różnie bo czasem przychodzę z gotową wizją co bym chciala i mowię co chce fryzjerce a ona stara się to dopasować fryzurkę do mnie. ewentualnie jesli to co se wymarzyłam do mnie nie pasuje po prostu mówi mi o tym.

Czasem sama nie wiem co chcę wiem tylko ze chce zmiany wtedy ufam jej całkowicie i ona zawsze coś wymyśli.

zawsze też zwróci mi uwagę jeśli z włosami dzieję się coś złego i powie jak zaradzić.

aha jak mowie ze 2 cm to sa dwa a nie jak opowiadaly dziewczyny 12 cm

wiec po pierwsze poytac znajomych moze ktos ma fryzjera z którego jest zadowolony i probować... az znajdzie sie tego jedynego... a wtedy na pewno się z nim dogadamy...

i pozdrawiam moją panią Asię
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 10:09   #4
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Tak , jest dokładnie jak mówisz- podstawą jest znalezienie fryzjera, który będzie nam odpowiadał Ja także po długichhh poszukiwaniach w końcu natrafiłam na takiego
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 10:34   #5
yuki127
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 289
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

czyli wszystko zależy od fryzjera. Ja ostatnio nie mam szczęścia icągle chodze dokogo innego. Jakjużmiaammoją fryzjerkę i byłam u niej dwa razy i byłam zadowolona, jakznowuposzłamokazałosie że założyła salon w jakimś innymmieście
yuki127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 10:46   #6
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Tak, wszystko zalezy od fryzjera, życze Ci powodzenia bo ja takze dlugo szukałam zanim znalazłam panią Anetkę
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 19:02   #7
yuki127
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 289
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Ponoć kto szuka nie błoądzi, ciekawe tylko ile jeszcze razy wyjdę niezadowolona ide na 3 dni przed sylwestrem zeby jeszcze ewentualnie był czas coś uratowac, zobaczymy czy uda mi się dogadać z fryzjerką
yuki127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-24, 21:05   #8
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Życzę powodzenia abys znalazła tą odpowiednią fryzjerkę;*
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 21:27   #9
e ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 12
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Z własnego doświadczenia:jesli przychodzisz do fryzjera pierwszy raz, zaproponuj mu cos sama, pokaż na zdjeciach co ci sie mniej wiecej podoba (nie kazdy fryzjer jest jasnowidzem, a o gustach sie nie dyskutuje-co sie podoba jemu, nie konieczne bedzie tobie i na odwrot). Czy wolisz cos prostego, klasycznego czy moze dynamiczne, lekkie fryzury.

Fryzjer powinien wtedy skojarzyć czego oczekujesz, a nie bedzie robił pod swoj gust. Powiedz mu o wszystkich swoich pomysłach, wybierzcie razem optymalną wersje końcową.

Po drugie, nie oceniaj salonu po jednym fryzjerze, bo każdy ma inny styl pracy. Moze pan X Ci nie podpasuje, a pani Y z tego samego salonu owszem.

Jesli siadasz na fotel to ufaj fryzjerowi, nawet jesli kiedys sparzyłas sie co do innego. Jesli usiądziesz z załozeniem ze i tak będzie źle, to na pewno wyjdzesz nie zadowolona. Jesli cos cie zaniepokoi to mów o tym, ale nie panikuj.
e ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 21:30   #10
e ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 12
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

A i nie bój sie zapytać obcej kobiety, gdzie chodzi do fryzjera jesli spodoba Ci sie jej fryzura!
e ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 10:41   #11
yuki127
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 289
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

heheh ja tak pytam jeśli jakiściuch mi sie bardzopodoba W przypadku włosów chyba jest ten problem, że fryzura w której komuś ładnie może się okazać kompletną katastrofą na mojej głowie. Jednak każdy ma inny typ włosów i kształt twarzy.
yuki127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-25, 16:21   #12
e ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 12
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Tak to jest ze wszystkim- takze z ubraniami albo np z perfumami, które na kazdym ciele pachną inaczej. I nie chodzi o to zeby kopiować, tylko zeby osiągnąć pożądany efekt. I dlatego trzeba kazdą zmiane konsultować indywidualnie z fryzjerem. Czasem wystarczy mała zmiana w jakiejs fryzurze zeby dopasować ją do osoby, a różne techniki strzyżenia dają rózne efekty - "diabeł tkwi w szczegółach", także w salonie fryzjerskim.
e ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 17:53   #13
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

z fryzjerem nalezy na pewno rozmawiac konkretnie, najlepiej wiedziec czego sie chce, lepiej miec zdjecie, nie oddawac sie bezmyslnie w jego rece (chyba ze jest to ktos znajacy nasze potrzeby). teraz w ogole nie zachodze do fryjzera, ale kiedys zwracalam uwage na to co ma na glowie fryzjerka. jak bylo ok, bylam spokojniejsza
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 17:59   #14
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Cytat:
Napisane przez lolly_girl Pokaż wiadomość
Tak , jest dokładnie jak mówisz- podstawą jest znalezienie fryzjera, który będzie nam odpowiadał Ja także po długichhh poszukiwaniach w końcu natrafiłam na takiego
gdzie chodzisz do fryzjera??
[jesteś z wrocławia ?]
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 10:49   #15
yuki127
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 289
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
z fryzjerem nalezy na pewno rozmawiac konkretnie, najlepiej wiedziec czego sie chce, lepiej miec zdjecie, nie oddawac sie bezmyslnie w jego rece (chyba ze jest to ktos znajacy nasze potrzeby). teraz w ogole nie zachodze do fryjzera, ale kiedys zwracalam uwage na to co ma na glowie fryzjerka. jak bylo ok, bylam spokojniejsza

z tym patrzeniem na fryzjerke to racja. Jak ma coś nieciekawego na głowie to sie zastanawiam, że skoro ona ma źle ściete włosy to jak mi może zrobić coś dobrego
yuki127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 11:07   #16
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

po ludzku
chociaż ja jestem zwolenniczką przynoszenia zdjęć i nie pozwalam się dotknąć zanim nie usłyszę, że ona wie jak TO zrobić.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 18:13   #17
yuki127
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 289
Dot.: Jak rozmawiać z fryzjrem?

Jestem po z nowa frzyurka na glowie oprócz mnie na szczęście nikt inny nie czekał, więc fryzjerka nie miała na karku oddechu oczekujących klijentek i nie spieszyło jej sie do przejścia od razu "do dzieła". Wysłuchała mnie doradziła nie upierała się gdy mówiłam ze jednak nie chcę normalnej prostej grzywki. pokazałam jej co mniejwiecej bym chciała i uzgodniłyśmy że będę miaął trochę dłuższa wersję na razie jestem zadowolona. Czy jest super okaze się po pierwszymmyciu i po tym jak sprawdzę jakmi sie włosy układają ( bo to dipiero wtedy naprawdę widać czy przypadkiem gdzies nie jest krzywo)
yuki127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.