Jak połączyć salon z sypialnią? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-20, 17:59   #1
sandra82_2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7

Jak połączyć salon z sypialnią?


Hej. Może macie pomysły jak połączyć salon z sypialnią w 17 m. pokoju? załączam amatorski rysunek pokoju. Ja też znalazłam kilka pomysłów które przekazuje. http://blockedbydesign.blox.pl/2011/...w-salonie.html tylko czy na dość małej powierzchni to ma sens? Aha najmniejsza ściana na rysunku przy drzwiach ma 152 cm tworzy wnękę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokój.jpg (22,1 KB, 99 załadowań)
sandra82_2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:04   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

kurcze niezbyt widzę połączenie, pokój faktycznie jest mały, za mały moim zdaniem na sam salon.

Jeżeli chcesz wstawić typowe łóżko sypialniane to ciężki orzech do zgryzienia.

A jakie są długości ścian?
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:34   #3
dzaga1989
Zakorzenienie
 
Avatar dzaga1989
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: LbN
Wiadomości: 3 875
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Sam pomysł uważam że jest super, naprawdę! Ale zgodzę się z Gomrą, że nie każde łóżko się zmieści (moje ma np. 160cm x 220cm więc byłoby po ptokach). Natomiast jeżeli interesuje Cię jednoosobowe łóżko i jakaś mała szafka nocna to powinno coś takiego zagrać, pod warunkiem że ta dłuższa ściana wnęki jest odpowiednio długa
__________________
Jestem Paula, a mój nick jest stary jak świat
dzaga1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:09   #4
sandra82_2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Właśnie mój M też stwierdził że taki pomysł bardzo zmniejszy nam pokój bo jak powstawiamy te wszystkie ścianki to dużo nam się nie zostanie. Ta najmniejsza ścianka przy drzwiach ma 152 cm.
sandra82_2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 23:19   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Dla mnie jedyna opcja w takim pokoju to łóżko do wnęki, ale dostęp będzie tylko od jednej strony, tzn od nóg. Ale wtedy nawet nie ma go jak zasłonić, więc dla mnie to kiepski pomysł.
Może jakaś rozkładana wersalka raczej, w dzień robi za sofę, a w nocy za łóżko... Bo normalna sypialnia z łóżkiem - moim zdaniem nie macie tyle miejsca.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:39   #6
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Cytat:
Napisane przez sandra82_2008 Pokaż wiadomość
Hej. Może macie pomysły jak połączyć salon z sypialnią w 17 m. pokoju? załączam amatorski rysunek pokoju. Ja też znalazłam kilka pomysłów które przekazuje. http://blockedbydesign.blox.pl/2011/...w-salonie.html tylko czy na dość małej powierzchni to ma sens? Aha najmniejsza ściana na rysunku przy drzwiach ma 152 cm tworzy wnękę.
Ja mam mniej więcej takiej wielkości pokój w kawalerce, tylko bez tej wnęki, jedno okno balkonowe i drzwi w przeciwległym kącie i mam w tym pokoju salon i sypialnię z małżeńskim łóżkiem, więc nie słuchaj tych co mówią, że nie wejdzie bo wejdzie, każdą przestrzeń da się rozplanować, ale to jest oczywiście duży kompromis bo dostajesz coś za coś.

U mnie jest wszystko wydzielone meblami, ale fajnym pomysłem są też te panele przesuwne, nawet myślę lepszym, bo zabierają mniej przestrzeni niż meble i można całkiem tę część sypialną usunąć z widoku, ale ja musiałam mocno budżet ograniczyć przy urządzaniu i meblami wyszło sporo taniej. Można też postawić częściową ściankę i resztę uzupełnić panelami, ale dokładnie takie rozwiązania trzeba by planować mając jakieś wymiary na rysunku.

Ja rozkład pomieszczenia mam z grubsza taki: w głębi pokoju łóżko 140x200 dostawione do krótszej ściany, wąskie przejście, duży regał na książki wykończony z dwóch stron, dokładnie taki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80208652/ , dodatkowo łóżko od drzwi osłonięte jest dwiema wysokimi komodami, tak że jak się wchodzi do pomieszczenia to nie rzuca się w oczy.
Dalej, po drugiej stronie regału jest "salon" od regału do okna wchodzi akurat mały narożnik/3 osobowa sofa, mały stolik, na przeciwległej ścianie szafka z tv, od strony kuchni malutki barek przy którym 2 osoby się zmieszczą.

Akurat ja nie wyobrażałam sobie spania na czymkolwiek rozkładanym ani pod względem wygody ani codziennej gimnastyki ze składaniem. Dlatego wcisnęłam tę część sypialną i nie żałuję. Czasem brakuje mi normalnego stołu do jedzenia czy posiedzenia z laptopem ale tak jak mówiłam na początku - coś za coś - dla mnie ważniejszy był dobry sen.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać

Edytowane przez iceflower
Czas edycji: 2014-03-21 o 12:41
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:48   #7
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Ja mam mniej więcej takiej wielkości pokój w kawalerce, tylko bez tej wnęki, jedno okno balkonowe i drzwi w przeciwległym kącie i mam w tym pokoju salon i sypialnię z małżeńskim łóżkiem, więc nie słuchaj tych co mówią, że nie wejdzie bo wejdzie, każdą przestrzeń da się rozplanować, ale to jest oczywiście duży kompromis bo dostajesz coś za coś.

U mnie jest wszystko wydzielone meblami, ale fajnym pomysłem są też te panele przesuwne, nawet myślę lepszym, bo zabierają mniej przestrzeni niż meble i można całkiem tę część sypialną usunąć z widoku, ale ja musiałam mocno budżet ograniczyć przy urządzaniu i meblami wyszło sporo taniej. Można też postawić częściową ściankę i resztę uzupełnić panelami, ale dokładnie takie rozwiązania trzeba by planować mając jakieś wymiary na rysunku.

Ja rozkład pomieszczenia mam z grubsza taki: w głębi pokoju łóżko 140x200 dostawione do krótszej ściany, wąskie przejście, duży regał na książki wykończony z dwóch stron, dokładnie taki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80208652/ , dodatkowo łóżko od drzwi osłonięte jest dwiema wysokimi komodami, tak że jak się wchodzi do pomieszczenia to nie rzuca się w oczy.
Dalej, po drugiej stronie regału jest "salon" od regału do okna wchodzi akurat mały narożnik/3 osobowa sofa, mały stolik, na przeciwległej ścianie szafka z tv, od strony kuchni malutki barek przy którym 2 osoby się zmieszczą.

Akurat ja nie wyobrażałam sobie spania na czymkolwiek rozkładanym ani pod względem wygody ani codziennej gimnastyki ze składaniem. Dlatego wcisnęłam tę część sypialną i nie żałuję. Czasem brakuje mi normalnego stołu do jedzenia czy posiedzenia z laptopem ale tak jak mówiłam na początku - coś za coś - dla mnie ważniejszy był dobry sen.
Zgadzam się w zupełności. Na pewno da się to zrobić. Można fajnie odgrodzić część sypialną drzwiami przesuwnymi lub właśnie regałami. Ewentualnie wyjdzie po prostu tak, że dostęp do łóżka będzie tylko od strony nóg, co wg mnie nie jest wcale najgorszym rozwiązaniem.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 12:50   #8
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Zgadzam się w zupełności. Na pewno da się to zrobić. Można fajnie odgrodzić część sypialną drzwiami przesuwnymi lub właśnie regałami. Ewentualnie wyjdzie po prostu tak, że dostęp do łóżka będzie tylko od strony nóg, co wg mnie nie jest wcale najgorszym rozwiązaniem.
Dokładnie a już na pewno lepszym dla kręgosłupa i samopoczucia niz spanie na wersalce.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:37   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Dla mnie najsensowniejsza opcja to tak ustawić, regał typu expedit 4x4, akurat ma pasującą długość.
Nie ma wymiarów na obrazku, więc trzeba by wszystko pomierzyć, to taki ogólny zarys jak bym ustawiała meble
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sypialnia i salon.jpg (27,9 KB, 56 załadowań)
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:42   #10
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Ale jak pokój ma 17 m2 to to łóżko nie zajmie pół pokoju, bez wymiarów wiadomo że nawet łóżko 2x2m zajmie 1/4 powierzchni.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 14:06   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Racja, aczkolwiek sugerowałam się jedynym dostępnym wymiarem, czyli tymi 152 cm ścianki i prawdopodobnie 90 cm drzwi. Ale może chodziło o głębokość wnęki? Bo założyłam że o szerokość, możliwe że niesłusznie Jak to głębokość to tym lepiej bo da się łóżko postawić bokiem do okna i całe się praktycznie schowa.

Autorko, podaj może wymiary tych ścian wszystkich, bo bez tego ciężko doradzać

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-03-21 o 14:08
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 14:21   #12
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Wydaje mi się, że chodziło o głębokość wnęki ale wiadomo, bez wymiarów to możemy sobie gdybać
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 17:49   #13
sandra82_2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Dzieki za odpowiedzi. Ja też myslałam o tym regale z ikei żeby choć trochę się osłonić. Dłuższa ściana wnęki ma 3,20 a najdłusza 4,00 te najkrótsze przy oknach mają po 80 i jeszcze ta od drzwi 3,00. Mój M uswiadomił mnie że pokój ma około 21 m. A i jeszcze miejsce na łóżeczko na jakieś pół roku bo później maluch idzie do pokoju siostry. Chociaż z tym najmniejszy problem bo stoi na ścianie 80cm. My teraz mamy na największej ścianie szafę 170cm i rogówkę długą na 220 i mały kącik na zabawki. We wnęce na ścianie 150 stół 110cm+krzesła całe 4 a na dłuższej telewizor. Po naszej starej zapadniętej rogówce marzy nam się wygodne łoże w jakimś zacisznym kącie. Chyba jutro pojedziemy do ikei szukać inspiracji.
sandra82_2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 17:54   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Te regały z ikei są fajne, sama mam dwa. Są bardzo pakowne
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 18:14   #15
sandra82_2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Ze stołem to jest tak że dwa krzesła są nieuzywane i dosunięte do ściany. A w tych regałach macie np. koszyczki? Przesyłam rysunek stanu obecnego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokój obecnie.jpg (35,0 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez sandra82_2008
Czas edycji: 2014-03-21 o 18:16
sandra82_2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 18:24   #16
sandra82_2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

ICEFLOWER a jak radzicie sobie z gośćmi? Macie np jakąś małą dodatkową sofę?

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Aaaaa już doczytałam o tej sofie tak sie zamyśliłam tymi regałami ze ją pominęłam
sandra82_2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 09:25   #17
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Jak połączyć salon z sypialnią?

Skoro ta wnęka obok drzwi ma wymiar 152x300 to spokojnie zmieści Wam się tam sypialnia i łóżko z materacem 140cm. Wejdzie nawet szafa na ubrania i zostanie jeszcze niewielkie przejście. Ale dostęp do łóżka byłby tylko od strony nóg. Chyba, że źle myślę.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 10:25:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.