Torbiele na piersi,prosze o POMOC!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-20, 13:07   #1
Sffodkamaruda
Przyczajenie
 
Avatar Sffodkamaruda
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nieboo
Wiadomości: 5
GG do Sffodkamaruda
Unhappy

Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!


witam, mam torbiele na piersi.Moja lewa piers jest przerażająca, mam dopiero 18 lat a jak ją dotknę to czuję coś dziwnego,dosłownie jakbym miala w środku piłke,a na niej małe kuleczki. Czasami bardzo mnie to boli,moge przyznac ze jedna piers sklada sie CALA z torbieli. Ale chcialam zaptac o cos calkiem innego.Ćwicze w ciagu roku szkolnego na wf, czesto biegam i czasami dostane z pilki,niestety w piersi.BARDZO mnie to boli czy moge sie ubiegac o jakies zwolnienie na okres szkolny by nie cwiczyc.Jesli tak to do kogo mam sie zglosic.
__________________
Lenaaa -
Sffodkamaruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 14:02   #2
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!

Cytat:
Napisane przez Sffodkamaruda Pokaż wiadomość
witam, mam torbiele na piersi.Moja lewa piers jest przerażająca, mam dopiero 18 lat a jak ją dotknę to czuję coś dziwnego,dosłownie jakbym miala w środku piłke,a na niej małe kuleczki. Czasami bardzo mnie to boli,moge przyznac ze jedna piers sklada sie CALA z torbieli. Ale chcialam zaptac o cos calkiem innego.Ćwicze w ciagu roku szkolnego na wf, czesto biegam i czasami dostane z pilki,niestety w piersi.BARDZO mnie to boli czy moge sie ubiegac o jakies zwolnienie na okres szkolny by nie cwiczyc.Jesli tak to do kogo mam sie zglosic.
Byłaś u lekarza z tym problemem ?
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 14:04   #3
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!

Cytat:
Napisane przez Sffodkamaruda Pokaż wiadomość
witam, mam torbiele na piersi.Moja lewa piers jest przerażająca, mam dopiero 18 lat a jak ją dotknę to czuję coś dziwnego,dosłownie jakbym miala w środku piłke,a na niej małe kuleczki. Czasami bardzo mnie to boli,moge przyznac ze jedna piers sklada sie CALA z torbieli. Ale chcialam zaptac o cos calkiem innego.Ćwicze w ciagu roku szkolnego na wf, czesto biegam i czasami dostane z pilki,niestety w piersi.BARDZO mnie to boli czy moge sie ubiegac o jakies zwolnienie na okres szkolny by nie cwiczyc.Jesli tak to do kogo mam sie zglosic.

No właśnie, byłaś u lekarza?

Ale myślę, że jeśli chodzi o zwolnienie, to może Ci je wypisać choćby rodzinny.
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 19:22   #4
natalka2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!

hej witajcie mam na imię Natalia. niedawno a własnciwie kilkanascie dni temu wyczułam sobie jakies guzki. tylko jest ten problem ze ja nie moge ich wyczuc tzn nie znam ich kształtu ani wielkosci poniewaz jesli ruszam piersią jednoczesnie badając ja wtedy moge to wyczuc nawet nie wiem czy to sa guzki bo tak jak mówie nie znam ich kształtu ani wielkosci. badajac poprostu reka nic nie mam doperio przy poruszaniu palacmi czuje jakby cos sie przesówało ale to tak jakbym jakas tkanke wieksza czy cos bo to mi sie nie przesuwa gdzies po piersi tylko tak w miejscu. wyczułam to w dwóch miejscach..i caly czas mam to w innym miejscu..nie wiem czy poprostu dotykam jakichs zyl czy czegos ale tez boje sie ze to jakis guzek... zauwazylam to juz dosc chwilke temu i nie wiem czy mam isc z tym do lekarza. w zasadzie wiem ze to nic nie zaszkodzi isc profilatycznie i sprawdzic.. ale ja nie wiem czy to sa guzki bo jak mówie dla mnie to nie ma zadnego kształtu. pojde po masc do lekarza wiec przy okazji poprosze o zbadanie piersi.. nie wiem moze mi sie wydaje i jestem przewrazliwiona.. w drugiej piersi tez zauawazłylam to w tym samym jednym miejscu a drugiego miejsca nie moge na macac wiec moze poprpstu tak ma byc. ale pojde i spytam dla swietego spokoju.. moze on stwierdzi ze to normalne tylko ja mam jakies rozkminy.
__________________
Nie przechowuj niczego na specjalną okazję.... Każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją....
natalka2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 19:25   #5
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!

tez tak mam jak sie dowiesz co to to napisz
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/a36f317b2e.png

Najszczęśliwsza mama na świecie! Aleksander 09.03.2014
asialll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 19:30   #6
natalka2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!

masz tak jak ja?? ze tez nie mozesz ich wyczuc?? bo ja tak macam i tak bezposrednio nie mogę go wyczuc ze od razu wiem gdzie jest. jak zaczne cos ruszac dopiero wtedy cos czuje ze mam ale to nie wiem nawet jaki jest tego kształt i czy to duze. mam nadzieje ze to kurde nic groznego!!
__________________
Nie przechowuj niczego na specjalną okazję.... Każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją....
natalka2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 19:55   #7
Sffodkamaruda
Przyczajenie
 
Avatar Sffodkamaruda
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nieboo
Wiadomości: 5
GG do Sffodkamaruda
Dot.: Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!

to co opisujecie według mnie nie jest groźne.Wyobraźcie sobie co ja mam na prawej piersi kilka guzków okolo 5-10 mm, na prawej piersi, a lewa jest cala twarda, nawet nie musze sie ruszac zeby to wyczuc,bo na tej lewej mam cos twardego wielkosci 3 cm na 2 cm, i obok pelno mniejszych. Bylam z tym u lekarza, podusil mi pierś i powiedzial ze to torbiele i mi zejdą. hehh nic nie przepisał,ani nie wyslal na dalsze badania.

Że nic mi nie jest to moglby powiedziec jakbym miala cos wielkosci 2 mm, ale ja mam cale piersi jakbym miala w nich kamienie Jestem przerażona, bo bylam niby u dobrego specjalisty q szpitalu onkologicznym w poznaniu ktory sie zajmuje takimi rzeczami, wiec uwieżyłam eh,ale wiecie jak to jest w polskich szpitalach ..jak nie pojdziesz prywatnie i nie dasz w łapę to ci nie pomogą;/
__________________
Lenaaa -
Sffodkamaruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 20:16   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!

Cytat:
Napisane przez Sffodkamaruda Pokaż wiadomość
to co opisujecie według mnie nie jest groźne.Wyobraźcie sobie co ja mam na prawej piersi kilka guzków okolo 5-10 mm, na prawej piersi, a lewa jest cala twarda, nawet nie musze sie ruszac zeby to wyczuc,bo na tej lewej mam cos twardego wielkosci 3 cm na 2 cm, i obok pelno mniejszych. Bylam z tym u lekarza, podusil mi pierś i powiedzial ze to torbiele i mi zejdą. hehh nic nie przepisał,ani nie wyslal na dalsze badania.

Że nic mi nie jest to moglby powiedziec jakbym miala cos wielkosci 2 mm, ale ja mam cale piersi jakbym miala w nich kamienie Jestem przerażona, bo bylam niby u dobrego specjalisty q szpitalu onkologicznym w poznaniu ktory sie zajmuje takimi rzeczami, wiec uwieżyłam eh,ale wiecie jak to jest w polskich szpitalach ..jak nie pojdziesz prywatnie i nie dasz w łapę to ci nie pomogą;/
idź do innego lekarza
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:28   #9
natalka2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na piersi,prosze o POMOC!!

dziewczyny ja co dopiero wrociłam od ginekologa bo moja mama spanikowała jak jej o tym powiedziałam. pojechałam do dobrego lekarza specjalisty w moim szpitalu tam gdzie tez pracuje moja mama, poprosiła go o zbadanie bo bardzo sie martiwła. no i zaczał mnie badac.. ale on nic nie wyczuł to co wam opisuje własnie ze ja musze sie niezle namęczyc zeby to wyczuc. w jednym miejscu cos wyczuł ale stwierdził ze to tylko niewielkie zgrubienie i zebym sie nie przejmowała. ten lekarz pracuje na oddziale ginekologi i połoznictwa. powiedział ze badania usg nie sa potrzebne bo on nic nie wyczuwa. ja wyczułam ale to nawet nie wiem czy to guzek bo to u mnie nie wiem czy ma jakies wielkosci bo to wyczuje dopiero jak tak dziwnie poruszam palcami po piersi i nią poruszam. na dzien dzisiejszy mnie poceiszył i uwierzyłam mu bo to naprawde jest niewielkie a on moze sie zna na tym. obie piersi mi wybadał. bede się jeszcze sama badac gdybym wyczuła ze to sie powieksza czy cos poprosze go o usg
__________________
Nie przechowuj niczego na specjalną okazję.... Każdy dzień twojego życia jest specjalną okazją....
natalka2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.