Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje ciê motoryzacja? Do³±cz do forum Auto Marianna, podziel siê swoj± pasj± i wiedz±.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-03-10, 20:43   #4291
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 25 752
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

oj...
ja nie jest a¿ jako¶ bardzo chora, ale wole teraz i¶c do lekarza po zwolnienie i posiedzieæ w domu ¿eby sie do koñca nie za³atwiæ... ale czuæ to sie czujê ¼le... nos mam zawalony i gard³o mnie boli
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-10, 20:45   #4292
ekscentryczna
Zakorzenienie
 
Avatar ekscentryczna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 3 101
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;25644885]

jeszcze nie, na szczê¶cie... jutro bêde dzwoniæ i powiem instruktorowi ¿eby mi ustali³ teramin na przynajmniej wtorek abym ju¿ siê jako¶ po ludzku czu³a [/QUOTE]
ja tam 2 dni przed egzaminem ca³kiem straci³am g³os (zapalenie krtani) ale na szczê¶cie na egzamin ju¿ mog³am mówiæ choæ by³am zachrypniêta i zasmarkana
__________________
jest mnóstwo ludzi na ¶wiecie, którzy powiedz± Ci, ¿e nie mo¿esz . a ty musisz po prostu odwróciæ siê i powiedzieæ: 'no to patrz..!!



ekscentryczna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-10, 20:50   #4293
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 25 752
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez ekscentryczna Poka¿ wiadomo¶æ
ja tam 2 dni przed egzaminem ca³kiem straci³am g³os (zapalenie krtani) ale na szczê¶cie na egzamin ju¿ mog³am mówiæ choæ by³am zachrypniêta i zasmarkana
o kurczê...
ja wiem ¿e jutro bêdzie gorzej, niedziela te¿ nie bêdzie kolorowa, ale w poniedzia³ek powinno byæ juz lepiej
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-10, 20:53   #4294
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ma³y bia³y domek
Wiadomo¶ci: 3 881
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

mnie temperatura roz³o¿y³a i to by³ koniec.
__________________

jomic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:01   #4295
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 25 752
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

ja na szczê¶cie jeszcze nie mam temperatury podwy¿szonej

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

dobrze ja siê k³adê spaæ, polopirynka i do ³ó¿ka
dobranoc
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:05   #4296
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ma³y bia³y domek
Wiadomo¶ci: 3 881
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

dobranoc, zdrówka
__________________

jomic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:08   #4297
pocz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 300
GG do pocz
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez mala zmiana Poka¿ wiadomo¶æ
Ja tez chce caluska
Oh, wybacz pominiêcie
mala zmiana - dziêkujê Tobie te¿

Dziewczyny, ile czeka³y¶cie na wydanie prawa? Jestem strasznie niecierpliwa
pocz jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 21:10   #4298
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ma³y bia³y domek
Wiadomo¶ci: 3 881
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

równy tydzien - w czwartek zda³am, w czwartek odebra³am (dzi¶ czwartek)
__________________

jomic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 06:41   #4299
gkruk
Raczkowanie
 
Avatar gkruk
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 376
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Hej dziewczyny

Cytat:
Napisane przez danka00 Poka¿ wiadomo¶æ
hej

Rozgl±dam siê za autkiem, bardzo podobaj± mi siê srebrne i tu pytanko do Was, ciê¿ko jest utrzymaæ taki lakier w czysto¶ci - wiem, wiem, ka¿dy siê brudzi, ale w porównaniu do innych kolorków - mocniej, s³abiej.
gkruk - ju¿ my³a¶? ile Twoja toyotka ma wysoko¶ci 165 ?

nie chc± mi daæ prawka, mia³obyæ 10 dni

Wróci³a do mnie zima, spad³o kilka cm. ¶niegu i nadal pada.

Mi³ego dnia
Nie my³am jeszcze, jutro jadê do mamy i bêdê go pucowaæ. Nie zabrudzi³ siê za mocno od kiedy nim je¿d¿ê. No i wysoki jest, to fakt, równy ze mn±, czyli tak jak mówisz gdzie¶ ok 165cm (trzeba by zajrzeæ w papierki co tam ma napisane )
Wczoraj u mnie taaakie ogromne p³atki ¶niegu sypa³y, ¿e szok! Ale potem wszystko szybko siê roztopi³o.

Cytat:
Napisane przez pocz Poka¿ wiadomo¶æ
AAA, dziewczyny, zda³am dzi¶, zda³am !

Po wczorajszym egzaminie zapisa³am siê na nastepny dzieñ na 9 rano. No i w³a¶nie wróci³am, egzamin zakoñczony z wynikiem pozytywnym . Egzaminowa³a mnie taka bardzo fajna kobieta, wcze¶niej dawa³a polecenia i nie tworzy³a takiej nerwowej atmosfery w samochodzie.

Jestem taaaka szczê¶liwa . Dziêkujê Wam jeszcze raz, naprawdê dodaje si³ podczytywanie tego w±tku
Brawo!!! Gratulujê serdecznie

Cytat:
Napisane przez kar0link4 Poka¿ wiadomo¶æ
Dok³adnie tak jest. Ja te¿ mia³am okazjê siê o tym przekonaæ. Po swoim drugim i trzecim oblanym egzaminie, gdzie obla³am na ³uku jedna z kole¿anek te¿ nie mog³a tego zrozumieæ jak mog³am nie zdaæ na ³uku
Dopóki nie obla³am 2 razy na ³uku, to te¿ zastanawia³am siê jak mo¿na nie zdaæ na ³uku? mo¿na

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;25636314]pocz gratulujê

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------



nie, nie
oczywi¶cie, ¿e Wam powiem kiedy bêde mieæ egzamin
ale czekalam wczoraj na telefon od instrukotra i nic... jak dzisiaj nie zadzwoni to ja to zrobiê

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------



dok³adnie!
jak siê dowiem pierwsze co zrobie to wejdê na forum i Was kochane powiadomiê

ech... mi tez siê nic nie chce jeszcze tylko ten nieszczêsny piatek prze¿yæ i weekend

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------



u mnie bêdzie: "muszê zdaæ"

jaka¶ dziwna ta kole¿anka... prawdziwa nauka zaczyna siê po odebraniu plasticzka w koñcu prawo jazdy jest pozwoleniem na prowadzenie a nie dowodem na to ¿e kto¶ je¼dzi jak mistrz kierownicy...[/QUOTE]

Oj tak, to prawda, bo dopiero jak masz prawko to je¼dzisz sama, ju¿ nie ma I, który gdzie¶ tam trzyma rêkê na pulsie jakby co¶...

Cytat:
Napisane przez princeseczka Poka¿ wiadomo¶æ
pocz wielkie gratulacje!!!

co do w³±czania kierunków- to w³±cza³am, na egzaminie trafi³o mi siê omijanie samochodu który sta³ przed samym skrzy¿owaniem-pu¶ci³am lewy-wy³±czy³am, i s³yszê na skrzy¿owaniu w prawo wiêc mignê³am prawym, ale gdybym nawet dosta³a polecenie, ¿e jedziemy prosto to i tak bym mignê³a

odebra³am plasticzek jedna jazda gracikiem za mn±, i jedna lagun± tak¿e (odebra³am dziadka ze szpitala ) nie by³o ¿adnych b³êdów.. jednak o ile gracikiem potrafiê siê szybko zebraæ, to lagun± ju¿ nie tak i rusza³am sobie powoli(ale siedzia³am w niej dopiero pierwszy raz jako kierowca),podoba mi siê jej zrywno¶æ, bo micra pozostawia³a trochê do ¿yczenia...nikt mnie nie wytr±bi³ale wyprzedzaæ to i owszem wyprzedzali- czym siê nie przejmujê
ogólnie jestem zadowolona
__________________
jutro te¿ jest dzieñ


Zupe³nie inaczej jest, je¿eli masz kogo¶, kto ciê kocha. To ci daje setkê powodów, aby ¿yæ. Ja ich nie mam.

Jonathan Carroll
gkruk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 07:16   #4300
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 25 752
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez gkruk Poka¿ wiadomo¶æ
Oj tak, to prawda, bo dopiero jak masz prawko to je¼dzisz sama, ju¿ nie ma I, który gdzie¶ tam trzyma rêkê na pulsie jakby co¶...
Dzieñ dobry

no dok³adnie! w koñcu mo¿esz siê wykazaæ sama, wtedy w³a¶nie siê wprawiasz i to Ty jeste¶ odpowiedzialna za siebie i pasa¿erów
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 07:42   #4301
princeseczka
Zakorzenienie
 
Avatar princeseczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 6 733
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez ekscentryczna Poka¿ wiadomo¶æ
gdybym nie umiala to bym sie nie pchala do egzaminu to jest chyba logiczne .. same tu mówicie o stresie etc a Ty teraz na mnie naje¼dzasz phi .
Ja te¿ jak by¶ chcia³a zauwa¿yæ , napisa³am ¿e jeszcze wiele nauki przede mna `potrafiæ je¼dziæ` to pojêcie wzglêdne .. Bo co to za filozofia odpaliæ auto , i je¼dziæ 40km/h ?

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

sama potrafi³am je¼dziæ tak jeszcze przed samymi jazdami
no i dlatego nie powinna¶ siê przejmowaæ wiadomo, ¿e id±c na kurs mamy na tyle wiadomo¶ci/umiejêtno¶ci ¿eby zdaæ egzamin i tylko stres, zdenerwowanie mo¿e nam skutecznie to uniemo¿liwiæ

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Eroll Poka¿ wiadomo¶æ

A ja siê strasznie przejmujê jak mnie wyprzedzaj± Jestem narwana, lubiê szybk± jazdê i ¼le siê czujê jak kto¶ z kim jadê ka¿e mi zwolniæ i wyprzedzaj± mnie seicenta
ja jak wczoraj osi±gnê³am magiczn± 50tkê na liczniku to s³ysza³am zwolnij!
ale szczerze mówi±c na razie nie mam parcia na szybk± jazdê, do tego trzeba pewno¶ci, a pewno¶ci to ja tylko w micrze mia³am..no ale pocieszam siê, ¿e trening czyni mistrza
__________________
Adrianek
nic nie jest trudne dla tego kto kocha



Pobrali¶my siê
princeseczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 08:23   #4302
3mw
Raczkowanie
 
Avatar 3mw
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 389
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

dzieñ dobry kochane

nie jestem w temacie i mam dzi¶ du¿ego lenia, wiêc nie chce mi siê nawet nadrabiaæ

widzê tylko, ¿e by³o co¶ o chorobach... ja ju¿ jestem prawie zdrowa gard³o siê uspokoi³o, zatoki te¿, nareszcie mogê swobodnie oddychaæ, ale na egzaminie nie by³o zbyt kolorowo, nie do¶æ, ¿e by³am zdenerwowana to jeszcze ledwo oddycha³am, gdybym mia³a jakiego¶ gbura za egzaminatora to chyba bym siê udusi³a
__________________
3mw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 09:28   #4303
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 360
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

hej dziewczyny jak uwazacie czy przyniesienie do osk(tak wiecie dla instruktora i sekretariatu) kupnego ciasta z okazji zdania(wkoncu po ciezkich bojach i kryzysie) prawka jest glupie/ nie glupie? bo sie zastanawiam ze wzgledu na to ze to nie jest moj pierwotny osk ( douczalam sie tylko a i tak mialam z pol kursu bo 14-16h). i to nei byl zaklad z instruktorem tylko tak mi d oglowy wpadlo( w moim macierzystym osk niektore dziewczyny przynosily ciasto ale wlasny wypiek, te ktore zdaly za wiecej niz 3 razem ). ide do nich dzisiaj na herbate zrelacjonowac egzamin i sie zastanawiam..
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 09:45   #4304
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 25 752
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Alicja z Krainy Czarow ja uwa¿am, ¿e to bardzo mi³o z Twojej strony napewno w osk siê uciesz± skoro idziesz na herbatkê

a ja jadê za godzinê do lekarza, a tak mi siê nie chcê... ale w koñcu muszê sk±d¶ wzi±¶æ zwolnienie ze szko³y

Edytowane przez 3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Czas edycji: 2011-03-11 o 09:46
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 09:48   #4305
Martolek
Zakorzenienie
 
Avatar Martolek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 13 778
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Witam

Cytat:
Napisane przez Alicja z Krainy Czarow Poka¿ wiadomo¶æ
hej dziewczyny jak uwazacie czy przyniesienie do osk(tak wiecie dla instruktora i sekretariatu) kupnego ciasta z okazji zdania(wkoncu po ciezkich bojach i kryzysie) ...
My¶lê, ¿e to fajny pomys³
Cytat:
Napisane przez jomic Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny, ten olejek baby dream to gdzie jest w sklepach? pólka dla dzieci? juz 2 albo 3 podejscia zrobi³±m i nie mogê znale¼c.
Rossmann, strefa bobaskowa
Cytat:
Napisane przez princeseczka Poka¿ wiadomo¶æ
odebra³am plasticzek
Jejeje i jak prezentuje siê w portfelu?
gratulujê pierwszej jazdy Kochana cieszê siê, ¿e dobrze sz³o i nie ba³a¶ siê wsi±¶æ do samochodu/samochodów bo i tak siê zdarza
A dziadka wypu¶cili ze szpitala znaczy siê, ¿e odkryli przyczynê? czy nadal eksperymentuj±?

Cytat:
Napisane przez pocz Poka¿ wiadomo¶æ
AAA, dziewczyny, zda³am dzi¶, zda³am !
Gratulujê ale bacik siê nale¿y, ¿e siê nie przyzna³a¶ do terminu
__________________
I tylko Twój u¶miech pcha mnie do przodu.





Martolek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 09:52   #4306
danka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 222
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

hej

Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, oni herbatkê - Ty ciasto.
OSK to nie pañstwowy urz±d i korupcjê pos±dziæ nie mo¿na .
Takie ma³e spotkanie towarzysko-sprawozdawcze.
B±d¿ co b±d¿ sympatyczne zakoñczenie pewnego okresu szkoleniowego.

Moi I. zawsze mówili, ¿e mi³o jest jak kursant zadzwoni i powie jak poszed³ egzamin. Po zdanym oczywi¶cie zadzwoni³am do dwóch, trzeci nie wiem co robi³ ale by³ eLk± pod word-em, to myk za kierownicê i nawet kartkê pokaza³am a tu tekst '' przecie¿ mówi³em, ¿e pani zda, ja w to wierzy³em i co mia³em racjê'' i pogratulowa³, tylko jak oblewa³am to s³ysza³am, o nie.........? jak to..........? co jest........ ? itd
danka00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 10:06   #4307
liwiusz
Rozeznanie
 
Avatar liwiusz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 521
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Dzieñ dobry!
Cytat:
Napisane przez pocz Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, ile czeka³y¶cie na wydanie prawa? Jestem strasznie niecierpliwa
Ja czeka³am równiusieñkie 8 dni na wyrobienie prawka, a odebra³am dzieñ pó¼niej, bo wcze¶niej nie mia³am ju¿ mo¿liwo¶ci

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;25649463]
no dok³adnie! w koñcu mo¿esz siê wykazaæ sama, wtedy w³a¶nie siê wprawiasz i to Ty jeste¶ odpowiedzialna za siebie i pasa¿erów [/QUOTE]

Zgodzê siê z Wami, prawdziwa jazda zaczyna siê dopiero po odebraniu prawa jazdy i np. ja prze¿y³am swoj± pierwsz± legaln± jazdê bardzo, bo przekona³am siê, ¿e samodzielna jazda (pomimo asysty do¶wiadczonego kierowcy z boku) ze ¶wiadomo¶ci± pe³nej odpowiedzialno¶ci za siebie, swoich pasa¿erów i innych uczestników ruchu nijak ma siê do szaleñstw w eLce, gdzie przecie¿ jakby co to instruktor zauwa¿y nadje¿d¿aj±ce auto/wybiegaj±cego pieszego, zahamuje, wyt³umaczy jak w danym miejscu siê zachowaæ.
Ale kiedy ten pierwszy szok 'ja wolê swoj± eLkê!' min±³ to dalej utrzymujê, ¿e uwielbiam je¼dziæ

Cytat:
Napisane przez princeseczka Poka¿ wiadomo¶æ
ja jak wczoraj osi±gnê³am magiczn± 50tkê na liczniku to s³ysza³am zwolnij!
ale szczerze mówi±c na razie nie mam parcia na szybk± jazdê, do tego trzeba pewno¶ci, a pewno¶ci to ja tylko w micrze mia³am..no ale pocieszam siê, ¿e trening czyni mistrza
Ach, to zwolnij, uwa¿aj, haaaaamuj!
Moja mama chyba tak siê stresuje jazd± ze mn±, ¿e zaczê³a mieæ przywidzenia. Ostatnio jecha³a ze mn±, mam na liczniku 65, a ona panika, ¿e takie z³e warunki na drodze, a ja z 80 szalejê

Bardzo m±dre podej¶cie, te¿ jestem za tym, ¿e je¶li nie czujemy siê na tyle pewnie to nie nale¿y przesadzaæ z gazem. A 50 to nie tak ma³o, w mie¶cie i tak na wiêkszo¶ci ulic nie powinno siê szybciej jechaæ. Ogólnie wa¿ne, ¿eby dojechaæ bezpiecznie, a nie by biæ rekordy prêdko¶ci.

Cytat:
Napisane przez Alicja z Krainy Czarow Poka¿ wiadomo¶æ
hej dziewczyny jak uwazacie czy przyniesienie do osk(tak wiecie dla instruktora i sekretariatu) kupnego ciasta z okazji zdania(wkoncu po ciezkich bojach i kryzysie) prawka jest glupie/ nie glupie? bo sie zastanawiam ze wzgledu na to ze to nie jest moj pierwotny osk ( douczalam sie tylko a i tak mialam z pol kursu bo 14-16h). i to nei byl zaklad z instruktorem tylko tak mi d oglowy wpadlo( w moim macierzystym osk niektore dziewczyny przynosily ciasto ale wlasny wypiek, te ktore zdaly za wiecej niz 3 razem ). ide do nich dzisiaj na herbate zrelacjonowac egzamin i sie zastanawiam..
Hm, ka¿dy ma do tej kwestii inne podej¶cie. Ja nie pochwalam kwestii kupowania prezentów dla instruktorów (ale to ju¿ inna bajka), chocia¿ swoich bardzo mi³o wspominam i czêsto z zacieszem na bu¼kach machamy sobie, jak siê gdzie¶ spotykamy na drodze.
Tutaj jednak my¶lê, ¿e kawa³ek ciasta do tej herbatki, któr± macie wypiæ jest jak najbardziej ok, mo¿e nie ¿e jako¶ w ramach podziêkowañ a tak po prostu, ¿eby siê milej siedzia³o przy tej herbatce
__________________
It's okay to love them both. I did.




Edytowane przez liwiusz
Czas edycji: 2011-03-11 o 10:09
liwiusz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 10:58   #4308
princeseczka
Zakorzenienie
 
Avatar princeseczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 6 733
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez Martolek Poka¿ wiadomo¶æ

Jejeje i jak prezentuje siê w portfelu?
gratulujê pierwszej jazdy Kochana cieszê siê, ¿e dobrze sz³o i nie ba³a¶ siê wsi±¶æ do samochodu/samochodów bo i tak siê zdarza
A dziadka wypu¶cili ze szpitala znaczy siê, ¿e odkryli przyczynê? czy nadal eksperymentuj±?
oczywi¶cie zdjêcie pozostawia trochê do ¿yczenia ale lepszy rydz ni¿ nic
a co wej¶cia do samochodu to..by³o spontaniczne... wsiad³am na miejsce pasa¿era i brat zapyta³- jedziesz?
mówiê- tak jadê (my¶la³am ¿e jaja sobie robi)
patrzê a ten wysiada no to i ja wysiad³am
no i pojechali¶my
no i oczywi¶cie znowu us³ysza³am radio dopiero na parkingu( w eLce te¿ mi siê to zdarza³o) pytam- to radio gra³o wcze¶niej?
mówi-gra³o
ja- a bo dopiero teraz us³ysza³am
on- jak Ty taka "obs*ana" jecha³a¶
ale pó¼niej pochwali³, powiedzia³, ¿e bêd± ze mnie ludzie
a z gracikiem to ju¿ siê oswoi³am wcze¶niej, wiêc nie by³o strachu przed nim
co do dziadka-dziêkujê ¿e pytasz powiedzieli,¿e badania wykaza³o,¿e w ¶rodku jest du¿o ¿ó³ci, ¿e mo¿e pojawiæ siê nawrót bo s± poszerzone przewody ¿ó³ciowe i wtedy bêdzie trzeba przyjechaæ do szpitala i bêd± je wycinaæ
póki co ma masê leków,cieszy siê ¿e jest w domu i czuje siê dobrze



---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez liwiusz Poka¿ wiadomo¶æ
Moja mama chyba tak siê stresuje jazd± ze mn±, ¿e zaczê³a mieæ przywidzenia. Ostatnio jecha³a ze mn±, mam na liczniku 65, a ona panika, ¿e takie z³e warunki na drodze, a ja z 80 szalejê

Ogólnie wa¿ne, ¿eby dojechaæ bezpiecznie, a nie by biæ rekordy prêdko¶ci.
Mamy to na ogól takie przewra¿liwione ale która matka nie troszczy siê o swoj± "ma³±" córeczkê

O tak, tak. Jestem tego samego zdania
__________________
Adrianek
nic nie jest trudne dla tego kto kocha



Pobrali¶my siê
princeseczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 11:07   #4309
tur3cka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 461
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

z nowych pytañ.jpg O, pierwszy raz mi siê takie w³±czy³o...
tur3cka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 12:27   #4310
_Kasik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 85
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez pocz Poka¿ wiadomo¶æ

Dziewczyny, ile czeka³y¶cie na wydanie prawa? Jestem strasznie niecierpliwa
Hej dziewczêta! Na tym w±tku jestem nowa, ale krótko- 03.03 zda³am egzamin (za drugim podej¶ciem ), a do tej pory jak w³a¿ê na stronê PWPW to wci±¿ wy¶wietlaj± mi "niepoprawne dane..." i.t.d. Kurcze ju¿ 8 dni po tych moich wypocinach egzaminacyjnych i znik±d wie¶ci co z moim plastikiem upragnionym... Mo¿liwe ¿eby jeszcze z UM papierów tam nie wys³ali?
Sugerowa³a siê mo¿e która¶ z Was t± stron± PWPW, czy po prostu mam j± olaæ?
__________________
Kobieta najsilniejsza jest, gdy jest kochana. Najs³absza za¶- gdy kocha...

03.03.2011- mam prawko!
_Kasik_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 13:15   #4311
danka00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 222
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

mogê odebraæ prawko ufffffff tyle czeka³am na ten moment a teraz chyba mam stracha

Dzi¶ jaki¶ pechowy dzieñ w moim mie¶cie eLki egzaminacyjne wracaj± z E. za kierownic±, szkoda mi tych kursantów.
danka00 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 15:00   #4312
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 2 272
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez ekscentryczna Poka¿ wiadomo¶æ
gdybym nie umiala to bym sie nie pchala do egzaminu to jest chyba logiczne .. same tu mówicie o stresie etc a Ty teraz na mnie naje¼dzasz phi .
Ja te¿ jak by¶ chcia³a zauwa¿yæ , napisa³am ¿e jeszcze wiele nauki przede mna `potrafiæ je¼dziæ` to pojêcie wzglêdne .. Bo co to za filozofia odpaliæ auto , i je¼dziæ 40km/h ?
sama potrafi³am je¼dziæ tak jeszcze przed samymi jazdami
W którym miejscu na Ciebie naje¿d¿am? Pytam siê tylko, dlaczego siê tak boisz, skoro wiesz, ¿e potrafisz je¼dziæ?
Tak, to pojêcie wzglêdne - z tym siê zgadzam, bo napisa³am to wcze¶niej. Prawdziwa nauka dopiero siê zacznie i nikt nie powie, ¿e ju¿ ma wszystko opanowane po 30 godzinach. Czytaj ze zrozumieniem, a potem siê czepiaj

Cytat:
Napisane przez jomic Poka¿ wiadomo¶æ
id¼ id¼.
Mnie jak dopad³o z zaskoczenia to wyl±dowa³am w dyzuruj±cego lekarza.
U nas od 1 marca zlikwidowali dy¿ury w przychodni O.o

Zdrówka misislipy, ¿eby¶ na egzaminie by³a pe³na si³

Cytat:
Napisane przez _Kasik_ Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczêta! Na tym w±tku jestem nowa, ale krótko- 03.03 zda³am egzamin (za drugim podej¶ciem ), a do tej pory jak w³a¿ê na stronê PWPW to wci±¿ wy¶wietlaj± mi "niepoprawne dane..." i.t.d. Kurcze ju¿ 8 dni po tych moich wypocinach egzaminacyjnych i znik±d wie¶ci co z moim plastikiem upragnionym... Mo¿liwe ¿eby jeszcze z UM papierów tam nie wys³ali?
Sugerowa³a siê mo¿e która¶ z Was t± stron± PWPW, czy po prostu mam j± olaæ?
Mo¿liwe, ¿e jeszcze nie wys³ali. Ja ten status mia³am ko³o 2 tygodni. Mo¿liwe te¿, ¿e najpierw musisz wp³aciæ pieni±dze, ¿eby cokolwiek ruszy³o. A w jakim mie¶cie zdawa³a¶?

Cytat:
Napisane przez danka00 Poka¿ wiadomo¶æ
mogê odebraæ prawko ufffffff tyle czeka³am na ten moment a teraz chyba mam stracha
To ju¿ nied³ugo pierwsza legalna jazda siê szykuje?
Eroll jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 15:15   #4313
ekscentryczna
Zakorzenienie
 
Avatar ekscentryczna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 3 101
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez Eroll Poka¿ wiadomo¶æ
W którym miejscu na Ciebie naje¿d¿am? Pytam siê tylko, dlaczego siê tak boisz, skoro wiesz, ¿e potrafisz je¼dziæ?
Tak, to pojêcie wzglêdne - z tym siê zgadzam, bo napisa³am to wcze¶niej. Prawdziwa nauka dopiero siê zacznie i nikt nie powie, ¿e ju¿ ma wszystko opanowane po 30 godzinach. Czytaj ze zrozumieniem, a potem siê czepiaj

Czytam ze zrozumieniem i to Ty siê mnie czepiasz bo wyrazi³am swoje zdanie phi .
Boje siê bo mogê o czym¶ zapomnieæ, zagapiæ siê , zestresowaæ ... - to znaczy ze nie umiem jezdzic ? Mam nie pisaæ na tym w±tku skoro mam obawy ? bo tu p³acze pff....
__________________
jest mnóstwo ludzi na ¶wiecie, którzy powiedz± Ci, ¿e nie mo¿esz . a ty musisz po prostu odwróciæ siê i powiedzieæ: 'no to patrz..!!



ekscentryczna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 15:28   #4314
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 2 272
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez ekscentryczna Poka¿ wiadomo¶æ
Czytam ze zrozumieniem i to Ty siê mnie czepiasz bo wyrazi³am swoje zdanie phi .
Boje siê bo mogê o czym¶ zapomnieæ, zagapiæ siê , zestresowaæ ... - to znaczy ze nie umiem jezdzic ? Mam nie pisaæ na tym w±tku skoro mam obawy ? bo tu p³acze pff....
W którym miejscu siê czepiam? Przytocz mi proszê te s³owa. Nie obra¿aj mnie, pisz±c ¿e czepiam siê tego, ¿e kto¶ ma inne zdanie od mojego.
Ale¿ oczywi¶cie, ¿e pisz. Po to w koñcu jest ten w±tek. A nasz± rozmowê przeczytaj od pocz±tku, mo¿e zrozumiesz o co mi chodzi³o.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ekscentryczna Poka¿ wiadomo¶æ
Czytam ze zrozumieniem i to Ty siê mnie czepiasz bo wyrazi³am swoje zdanie phi .
Boje siê bo mogê o czym¶ zapomnieæ, zagapiæ siê , zestresowaæ ... - to znaczy ze nie umiem jezdzic ? Mam nie pisaæ na tym w±tku skoro mam obawy ? bo tu p³acze pff....
Tak, kierowca nie mo¿e sobie pozwoliæ na zagapienie siê, nie mo¿e sobie o czym¶ zapomnieæ. Na przyk³ad: Zagapi³am siê, zapomnia³am ¿e hamulec jest po lewej nie prawej, zestresowana wcisnê³am gaz i potr±ci³am dwóch pieszych, rowerzystê i psa. Prowadzenie pojazdu to odpowiedzialne zadanie i tu nie ma podzia³u umiem czy nie umiem. Umiem je¼dziæ, bo umiem ruszaæ, zmieniaæ biegi, zawróciæ ty³em w bramie i zrobiæ ³uk "na sposób" skrêcaj±c przy pi±tym pacho³ku kierownic± w prawo o 34 i pó³ stopnia - je¿eli dla niektórych to jest definicja umiejêtno¶ci jazdy, to okej. Dla mnie kursant po 30h jazdy na kursie nie potrafi je¼dziæ.
Eroll jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 15:39   #4315
liwiusz
Rozeznanie
 
Avatar liwiusz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 521
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez danka00 Poka¿ wiadomo¶æ
mogê odebraæ prawko ufffffff tyle czeka³am na ten moment a teraz chyba mam stracha
Super To kiedy relacja z pierwszej legalnej jazdy, co?

Cytat:
Napisane przez Eroll Poka¿ wiadomo¶æ
Prowadzenie pojazdu to odpowiedzialne zadanie i tu nie ma podzia³u umiem czy nie umiem. Umiem je¼dziæ, bo umiem ruszaæ, zmieniaæ biegi, zawróciæ ty³em w bramie i zrobiæ ³uk "na sposób" skrêcaj±c przy pi±tym pacho³ku kierownic± w prawo o 34 i pó³ stopnia - je¿eli dla niektórych to jest definicja umiejêtno¶ci jazdy, to okej. Dla mnie kursant po 30h jazdy na kursie nie potrafi je¼dziæ.
Zgadzam siê
Ostatnio z ciekawo¶ci próbowa³am zaparkowaæ kursowym sposobem, który rzekomo mia³ siê sprawdzaæ nie tylko na yarisce, w wyniku zaparkowa³abym, ale na miejscu samochodu, który sta³ na s±siednim miejscu parkingowym, a nie tam, gdzie wydawa³o mi siê, ¿e wjadê.
__________________
It's okay to love them both. I did.




Edytowane przez liwiusz
Czas edycji: 2011-03-11 o 15:43
liwiusz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 15:45   #4316
karolciab93
Raczkowanie
 
Avatar karolciab93
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpacie :)
Wiadomo¶ci: 249
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Witajcie s³oneczka to znów ja hehe oj ale tutaj du¿o nowinek

misislipy
bidulko szybciutko do ³ó¿eczka zmykaj i siê grzaaæ ! herbatka z miodem, cytrynk± i nie wychodziæ mi z ³ó¿ka! trzeba sie wykurowaæ do egzaminu obowi±zkowo! i masz nam zdaæ !

kochane zazdroszczê tym które ju¿ same ¶migaj± ajjj

a co u mnie.. dzisiaj trzecia godzinka jazdy akurat mia³am dzisiaj tylko plac wiêc pierwszy raz próbowa³am si³ na ³uku.. ajj .. póki co jest to dla mnie czarna magia ;/ nie ³apie jeszcze tego kiedy trzeba skrêcaæ , kiedy prostowac itp. ale mam nadziejê ¿e z czasem bêdzie lepiej no có¿ jak na poczatek to i tak chyba nie by³o ¼le ale w sumie na koñcu tak siê zamy¶li³am jak to jest z tym ³ukiem ¿e gasz±c auto krêci³am kluczykiem w druga strone hehe ale Pan I. u¶wiadomi³ mnie ¿e robie to w z³± stronê troszke wstyd ale có¿ tak ju¿ bywa

i chyba zaczne piæ meliske bo ostatnio same stresy w szkole i jeszcze ten kurs szaleñstwo co to sie w tym ¿yciu dzieje
__________________
".Bo s± dwa rodzaje bólu (...). Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne siê znosi. Cierpienie duchowe siê wybiera."
Éric-Emmanuel SchmittOskar i pani Ró¿a

Wygralam walkê o marzenia : Projekt 'Prawo jazdy' zakonczony powodzeniem!
karolciab93 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 15:54   #4317
ekscentryczna
Zakorzenienie
 
Avatar ekscentryczna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 3 101
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
Napisane przez Eroll Poka¿ wiadomo¶æ
W którym miejscu siê czepiam? Przytocz mi proszê te s³owa. Nie obra¿aj mnie, pisz±c ¿e czepiam siê tego, ¿e kto¶ ma inne zdanie od mojego.
Ale¿ oczywi¶cie, ¿e pisz. Po to w koñcu jest ten w±tek. A nasz± rozmowê przeczytaj od pocz±tku, mo¿e zrozumiesz o co mi chodzi³o.

to ty mnie obra¿asz ¿e to ja siê czepiam ..
Poczu³am siê ura¿ona jak napisa³±¶ ¿e tu p³±cze etc
To Ty powinna¶ przeczytaæ bo napisa³±m `ja potrafiê jê¼dziæ choæ nie jako¶ mega super i jeszcze du¿o nauki przede mn±` mniej wiêcej to tak lecia³o a Ty do mnie ju¿ z w±tami ¿e nie umiem Wiem dok³±dnie o co Ci chodzi³o z tym `potrafi je¼dziæ` ale to Ty nie zrozumia³a¶ mojej wypowiedzi - nie bra³am tego tak dos³ownie -


Tak, kierowca nie mo¿e sobie pozwoliæ na zagapienie siê, nie mo¿e sobie o czym¶ zapomnieæ. Na przyk³ad: Zagapi³am siê, zapomnia³am ¿e hamulec jest po lewej nie prawej, zestresowana wcisnê³am gaz i potr±ci³am dwóch pieszych, rowerzystê i psa. Prowadzenie pojazdu to odpowiedzialne zadanie i tu nie ma podzia³u umiem czy nie umiem. Umiem je¼dziæ, bo umiem ruszaæ, zmieniaæ biegi, zawróciæ ty³em w bramie i zrobiæ ³uk "na sposób" skrêcaj±c przy pi±tym pacho³ku kierownic± w prawo o 34 i pó³ stopnia - je¿eli dla niektórych to jest definicja umiejêtno¶ci jazdy, to okej. Dla mnie kursant po 30h jazdy na kursie nie potrafi je¼dziæ.
no ciekawe , nawet najlepsi siê zagapi± nie znam cz³owieka który jest idea³em
I ja sama wiem ¿e po tym gdy w koñcu zdam i odbiore prawko bêdê mia³a stresik je¼dziæ bo bêdê mia³± obawy - jak wiêkszo¶æ kierowców poczatkujacych .
Mój tata je¼dzi bardzo dobrze kilkana¶cie lat , czuje siê z nim bezpiecznie ale czasem mi opowiada , ¿e a to by³ zmêczony , a to siê zagapi³ - choæ nie mia³ wypadku przez to . KA¯DEMU siê to moze zdarzyæ - nawet najlepszym
__________________
jest mnóstwo ludzi na ¶wiecie, którzy powiedz± Ci, ¿e nie mo¿esz . a ty musisz po prostu odwróciæ siê i powiedzieæ: 'no to patrz..!!




Edytowane przez ekscentryczna
Czas edycji: 2011-03-11 o 15:56
ekscentryczna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 15:59   #4318
Martolek
Zakorzenienie
 
Avatar Martolek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 13 778
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Dziewczyny, spokojnie... proszê Was
__________________
I tylko Twój u¶miech pcha mnie do przodu.





Martolek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 15:59   #4319
ekscentryczna
Zakorzenienie
 
Avatar ekscentryczna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 3 101
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

A jeszcze dodam , ze obie bronimy swojego zdania - ale mówimy o ca³kiem czym¶ innym przynajmniej mi siê tak wydaje
__________________
jest mnóstwo ludzi na ¶wiecie, którzy powiedz± Ci, ¿e nie mo¿esz . a ty musisz po prostu odwróciæ siê i powiedzieæ: 'no to patrz..!!



ekscentryczna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-11, 16:08   #4320
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 2 272
Dot.: Dla przysz³ych, obecnych i przesz³ych Kursantek- cz. V

Cytat:
to ty mnie obra¿asz ¿e to ja siê czepiam ..
Poczu³am siê ura¿ona jak napisa³±¶ ¿e tu p³±cze etc
To Ty powinna¶ przeczytaæ bo napisa³±m `ja potrafiê jê¼dziæ choæ nie jako¶ mega super i jeszcze du¿o nauki przede mn±` mniej wiêcej to tak lecia³o a Ty do mnie ju¿ z w±tami ¿e nie umiem Wiem dok³±dnie o co Ci chodzi³o z tym `potrafi je¼dziæ` ale to Ty nie zrozumia³a¶ mojej wypowiedzi - nie bra³am tego tak dos³ownie -
W takim razie, moim celem nie by³o obra¿enie Ciê.
Gdy napisa³am, ¿e "nikt nie powie, ¿e po 30h potrafi je¼dziæ" odpisa³a¶, ¿e Ty potrafisz, dlatego siê tego jednego konkretnego s³owa przyczepi³am. Bo dla mnie to jest równoznaczne z tym, ¿e osoba po kursie dopiero siê tak naprawdê uczy. I nie napisa³am nigdzie, ¿e Ty tego nie umiesz, tylko grzecznie o co¶ zapyta³am. Skoro kto¶ jest tak pewny siebie, to nie powinien siê stresowaæ dwa tygodnie przed kolejnym egzaminem

Cytat:
Napisane przez ekscentryczna Poka¿ wiadomo¶æ
no ciekawe , nawet najlepsi siê zagapi± nie znam cz³owieka który jest idea³em
I ja sama wiem ¿e po tym gdy w koñcu zdam i odbiore prawko bêdê mia³a stresik je¼dziæ bo bêdê mia³± obawy - jak wiêkszo¶æ kierowców poczatkujacych .
Mój tata je¼dzi bardzo dobrze kilkana¶cie lat , czuje siê z nim bezpiecznie ale czasem mi opowiada , ¿e a to by³ zmêczony , a to siê zagapi³ - choæ nie mia³ wypadku przez to . KA¯DEMU siê to moze zdarzyæ - nawet najlepszym
Dlatego osoba po kursie nie powinna siê porównywaæ z zawodowym kierowcom

Cytat:
Napisane przez ekscentryczna Poka¿ wiadomo¶æ
A jeszcze dodam , ze obie bronimy swojego zdania - ale mówimy o ca³kiem czym¶ innym przynajmniej mi siê tak wydaje
Te¿ mi siê wydajê, ¿e siê nie do koñca zrozumia³y¶my. Dlatego, mo¿e lepiej skoñczmy tê rozmowê.
Eroll jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Auto Marianna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.