Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-30, 11:39   #4171
cat991666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wlkp xD
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Załączam zdjęcie mojego oka w świetle dziennym bez przeróbek oczywiście (przepraszam za te rzęsy xD aktualnie innego zdjęcia nie posiadam). (rzęsy i brwi mam naturalnie bardzo jasne w kolorze włosów).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (6,5 KB, 24 załadowań)
cat991666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 14:02   #4172
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez cat991666 Pokaż wiadomość



Lato?? hmm... a moje oczy tez pasuja do lata?? (zdjęcia które dodałam nie oddają ich koloru.... na pierwszy rzut oka sa zielone, ale gdy się patrzy na nie z bliska widać jak brązowieją od źrenicy a obwódki tęczówek są ciemnoszare....) i te rudo-złote przebłyski we włosach...... Lato dobrze czuje się w pastelach a ja w pastelach wyglądam bardzo niekorzystnie..... Już sama nie wiem..... Może jestem jakas mieszanką Bo tak naprawde nie pasuje chyba tak w 100% do żadnej z pór roku Ale dziękuje kochane
Moim zdaniem na zdjęciach wyglądasz zdecydowanie na lato, choć masz na nich mocny makijaż i różowy róż, a to może przekłamywać. Włosy na zdjęciach też masz chłodne, platynowe, oczy wyglądają na zimno szare. Na zdjęciu samego oka dopiero widać że jest w nim jakiś ciepły brąz. Piszesz też że masz naturalnie złotawe refleksy we włosach, to wskazuje na ciepły typ. Możliwe, że jesteś wiosną, która robi się na lato(makijaż, róż, farba), stąd twierdzisz że źle ci w pastelach. Sprawdź w jakich kolorach ci najlepiej gdy nie masz na sobie wcale makijażu, włosy zaczesz gładko do tyłu, żeby ich platynowy ton nie przekłamywał.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Achzari Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałam poprosić o pomoc w określeniu typu urody i sugestię w jakich kolorach powinnam mieć makijaż strój by dobrze wyglądać Z góry dziękuję

1. Jak się opalasz -Szybko robię się czerwona i łatwo ulegam poparzeniom, potem to czerwone schodzi do brzoskwiniowego

2. Kolor oczu - oczy zielone jasne, rzęsy są ciemne, brwi raczej jasne.

3. Piegi- na twarzy brak na ciele jasnobrązowe plamki

4. Cera -Raczej jasna, różowo-biała? Rumienie się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z rudymi przebłyskami.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) raczej ciemny, podchodzą pod czerwone.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w czarnym, czerwonym, zielonym. Źle się czuje w mocno wyblakłych pastelach.
Lato
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 14:54   #4173
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

  • Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? Nie opalam się, stosuję kremy z wysokim filtrem, ale zawsze opalałam się najpierw na czerwono, często schodziła mi skóra. Odcień opalenizny był raczej ciepły.



2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy dwukolorowe, w środku brązowe, brzegi zielone, bądź szare, zależy od tego co mam na sobie. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Na tęczówkach mam malutkie brązowe plamki. Brwi są ciemnobrązowe, rzęsy jeszcze ciemniejsze.



3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegi chyba złotawo ciepłe, choć nie jestem pewna na 100%


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Bardzo jasna, blada, czasem mam rumiane policzki – różowe (wyglądam jak matrioszka ) wydaje mi się, że cera wpada w odcień chłodnego różu.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny brąz, trochę rozjaśniał od słońca, w dzieciństwie miałam intensywną czekoladę
Przebłyski złotawe.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
różowy ciepły, ale nie czerwone, bardziej zdecydowany róż - malinowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuję w pudrowym różu, ecru, odcieniach niebieskiego – najbardziej w błękicie i kobalcie, czerwonym, butelkowej zieleni, czerni(choć wiem, że do mnie nie pasuje, wyglądam w niej smutno).
źle czuję się w intensywnym różu, pomarańczowym, brązie,miedzianym, łososiowym, jaskrawej zieleni i żółci, złotym.


zdjęcia bez makijażu :
http://img534.imageshack.us/img534/349/dsc0264xv.jpg
http://img847.imageshack.us/img847/5458/dsc0266cx.jpg
http://img707.imageshack.us/img707/3228/dsc0267us.jpg


Proszę o analizę

Edytowane przez Palala
Czas edycji: 2011-07-30 o 14:56
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 20:10   #4174
UzaleznionaOdMuzyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 18
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Również bardzo proszę o pomoc!

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Bardzo szybko na czerwono lub różowo, skóra zmienia odcień na brązowy dopiero po kilku dniach. Opalenizna jest brązowa, ale nie tak w pełni (ciężko to określić słowami).
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Obwódka tęczówek jest ciemniejsza, przechodzi przez jaśniejszy odcień niebieskiego po to, by przy źrenicy przejść w trochę inny kolor. Rzęsy są ciemne, ale jaśnieją od słońca; brwi są ciemne.
3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi występują u mnie zwłaszcza w lecie.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasny, na czerwono.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Szkoda, że nie ma odpowiedzi 'pomiędzy jasnym, a ciemnym'. Przebłyski zdecydowanie złotawo-brązowe.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Pastelowe barwy.


Z góry dziękuję!
UzaleznionaOdMuzyki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 20:30   #4175
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Również proszę o analizę mojego typu urody Wydaje mi się, że jestem latem, ale nie jestem do końca pewna...

1. Jak się opalasz - mam bladą cerę, ale dosyć szybko się opalam. Odcień opalenizny to ciepły brąz.

2. Kolor oczu - ciemnoniebieskie, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, kolor jest czysty. Brwi i rzęsy bardzo jasne , w dodatku rzęsy bardzo krótkie, a brwi słabo zarosnięte.


3. Piegi - piegów nie mam, ale dużo pieprzyków- złoty brąz.


4. Cera - blado brzoskwiniowy odcień, ogólnie koloryt nie za ciekawy.

5. Naturalny kolor włosów - brązowy, nie ciemny i nie jasny- po srodku.


6. Kolor ust- różowe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w kolorach zimnych, nie lubię brązowego, zółtego i zielonego.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 09:00   #4176
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Kamalasundari Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie dodałaś żadnego zdjęcia... mogłoby bardzo pomóc. Z udzielonych odpowiedzi na pytania wynika, że jesteś wiosną.
Ja osobiście również uważam się za wiosnę, nabieram tylko wątpliwości kiedy patrzę na moje brwi, gdyż są dość ciemne co podobno wiosnom się nie zdarza i kiedy oglądam zdjęcia typowych wiosen jak gwineth paltrow czy charlize theron.... zupełnie ich nie przypominam, a jednak jest mi fatalnie w kolorach lata. Trzeba więc działać intuicyjnie.

Chciałabym, aby mi również, ktoś mógł podpowiedzieć na co takiego ja wyglądam.
Dziękuję bardzo!
Niestety nie mam zdjęć z naturalnym kolorem włosów, a te co mam mają poprzekłamywane kolory więc na niewiele by się to zdało... pewnie nawet by wprowadziło zamieszanie...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 12:25   #4177
cat991666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wlkp xD
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Moim zdaniem na zdjęciach wyglądasz zdecydowanie na lato, choć masz na nich mocny makijaż i różowy róż, a to może przekłamywać. Włosy na zdjęciach też masz chłodne, platynowe, oczy wyglądają na zimno szare. Na zdjęciu samego oka dopiero widać że jest w nim jakiś ciepły brąz. Piszesz też że masz naturalnie złotawe refleksy we włosach, to wskazuje na ciepły typ. Możliwe, że jesteś wiosną, która robi się na lato(makijaż, róż, farba), stąd twierdzisz że źle ci w pastelach. Sprawdź w jakich kolorach ci najlepiej gdy nie masz na sobie wcale makijażu, włosy zaczesz gładko do tyłu, żeby ich platynowy ton nie przekłamywał.

Nie używam różu :P Włosów nie farbuje, poprostu są rozjaśnione od słońca, od spodu mają zdecydowanie odcień złotego blondu z rudymi refleksami, gdy sa mokre wszystkie włosy na głowie przybieraja barwe rudego blondu... pieprzyków mam sporo na ciele także są rude.... Oj.... sama już nie wiem Pastele sa zdecydowanie nie dla mnie (wszyscy tak uważają) podobno najlepiej mi w zieleniach, brązach, miodowym i grafitach........


---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

"Moim zdaniem na zdjęciach wyglądasz zdecydowanie na lato, choć masz na nich mocny makijaż i różowy róż, a to może przekłamywać. Włosy na zdjęciach też masz chłodne, platynowe, oczy wyglądają na zimno szare. Na zdjęciu samego oka dopiero widać że jest w nim jakiś ciepły brąz. Piszesz też że masz naturalnie złotawe refleksy we włosach, to wskazuje na ciepły typ. Możliwe, że jesteś wiosną, która robi się na lato(makijaż, róż, farba), stąd twierdzisz że źle ci w pastelach. Sprawdź w jakich kolorach ci najlepiej gdy nie masz na sobie wcale makijażu, włosy zaczesz gładko do tyłu, żeby ich platynowy ton nie przekłamywał."




Nie używam różu :P Włosów nie farbuje, poprostu są rozjaśnione od słońca, od spodu mają zdecydowanie odcień złotego blondu z rudymi refleksami, gdy sa mokre wszystkie włosy na głowie przybieraja barwe rudego blondu... pieprzyków mam sporo na ciele także są rude.... Oj.... sama już nie wiem Pastele sa zdecydowanie nie dla mnie (wszyscy tak uważają) podobno najlepiej mi w zieleniach, brązach, miodowym i grafitach........



---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Bez makijażu wyglądam podobnie do WEGA1993 tylko że moje brwi i rzęsy są jaśniejsze a włosy na wierzchu sa rozjaśnione od słońca, od spodu mają właśnie taki kolor jak WEGI1993 a gdy są mokre wszystkie przybierają taka barwę.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Jutro postaram sie wstawić swoje zdjęcie bez makijażu w świetle dziennym może to pomoże w rozszyfrowaniu
cat991666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 12:29   #4178
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

wega1993- dla mnie jesteś wiosną prawdopodobnie. light badz warm spring
miedzior- z opisu prawdopodobnie lato light summer badz soft summer
ElenaWilson- prawdopodobnie ciepły typ obstawiałabym wiosnę warm spring
Ahzari- skłaniam się ku jesieni warm autumn
Klutka- prawdopodobnie light summer
cat991666- trudno powiedziec
zarazka - prawdopodobnie jesień warm autumn
lulaluna- prawd. lato soft summer
verunka- lato prawd. cool summer
iwiw17- prawd. wiosna - light spring
palala- jesień prawd. soft autumn lub warm autumn
uzaleznionaod muzyki- prawd. lato light summer
kariosa - trudno powiedzieć

więcej szczegółów :http://galadarling.com/advice/fashio...covering-goths
Pamiętajcie analiza online to nigdy nic pewnego
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-07-31 o 12:31
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 13:39   #4179
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez cat991666 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na zdjęciach wyglądasz zdecydowanie na lato, choć masz na nich mocny makijaż i różowy róż, a to może przekłamywać. Włosy na zdjęciach też masz chłodne, platynowe, oczy wyglądają na zimno szare. Na zdjęciu samego oka dopiero widać że jest w nim jakiś ciepły brąz. Piszesz też że masz naturalnie złotawe refleksy we włosach, to wskazuje na ciepły typ. Możliwe, że jesteś wiosną, która robi się na lato(makijaż, róż, farba), stąd twierdzisz że źle ci w pastelach. Sprawdź w jakich kolorach ci najlepiej gdy nie masz na sobie wcale makijażu, włosy zaczesz gładko do tyłu, żeby ich platynowy ton nie przekłamywał.

Nie używam różu :P Włosów nie farbuje, poprostu są rozjaśnione od słońca, od spodu mają zdecydowanie odcień złotego blondu z rudymi refleksami, gdy sa mokre wszystkie włosy na głowie przybieraja barwe rudego blondu... pieprzyków mam sporo na ciele także są rude.... Oj.... sama już nie wiem Pastele sa zdecydowanie nie dla mnie (wszyscy tak uważają) podobno najlepiej mi w zieleniach, brązach, miodowym i grafitach........


---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

"Moim zdaniem na zdjęciach wyglądasz zdecydowanie na lato, choć masz na nich mocny makijaż i różowy róż, a to może przekłamywać. Włosy na zdjęciach też masz chłodne, platynowe, oczy wyglądają na zimno szare. Na zdjęciu samego oka dopiero widać że jest w nim jakiś ciepły brąz. Piszesz też że masz naturalnie złotawe refleksy we włosach, to wskazuje na ciepły typ. Możliwe, że jesteś wiosną, która robi się na lato(makijaż, róż, farba), stąd twierdzisz że źle ci w pastelach. Sprawdź w jakich kolorach ci najlepiej gdy nie masz na sobie wcale makijażu, włosy zaczesz gładko do tyłu, żeby ich platynowy ton nie przekłamywał."




Nie używam różu :P Włosów nie farbuje, poprostu są rozjaśnione od słońca, od spodu mają zdecydowanie odcień złotego blondu z rudymi refleksami, gdy sa mokre wszystkie włosy na głowie przybieraja barwe rudego blondu... pieprzyków mam sporo na ciele także są rude.... Oj.... sama już nie wiem Pastele sa zdecydowanie nie dla mnie (wszyscy tak uważają) podobno najlepiej mi w zieleniach, brązach, miodowym i grafitach........



---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Bez makijażu wyglądam podobnie do WEGA1993 tylko że moje brwi i rzęsy są jaśniejsze a włosy na wierzchu sa rozjaśnione od słońca, od spodu mają właśnie taki kolor jak WEGI1993 a gdy są mokre wszystkie przybierają taka barwę.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Jutro postaram sie wstawić swoje zdjęcie bez makijażu w świetle dziennym może to pomoże w rozszyfrowaniu
Oj to nie wiem, byłam pewna że masz na tych zdjęciach podkład i róż taka jest idealna

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
lulaluna- prawd. lato soft summer


więcej szczegółów :http://galadarling.com/advice/fashio...covering-goths
Pamiętajcie analiza online to nigdy nic pewnego
Dziękuję! Zawsze mi się wydawało, że najbliżej mi do lata, choć nie byłam przekonana co do jego "czystej" formy. Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak soft summer
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 14:11   #4180
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
wega1993- dla mnie jesteś wiosną prawdopodobnie. light badz warm spring
miedzior- z opisu prawdopodobnie lato light summer badz soft summer
ElenaWilson- prawdopodobnie ciepły typ obstawiałabym wiosnę warm spring
Ahzari- skłaniam się ku jesieni warm autumn
Klutka- prawdopodobnie light summer
cat991666- trudno powiedziec
zarazka - prawdopodobnie jesień warm autumn
lulaluna- prawd. lato soft summer
verunka- lato prawd. cool summer
iwiw17- prawd. wiosna - light spring
palala- jesień prawd. soft autumn lub warm autumn
uzaleznionaod muzyki- prawd. lato light summer
kariosa - trudno powiedzieć

więcej szczegółów :http://galadarling.com/advice/fashio...covering-goths
Pamiętajcie analiza online to nigdy nic pewnego
Serdecznie dziękuję Zawsze myślałam, że jestem latem
Czy mogłabyś powiedzieć jaki makijaż pasuje jesieni ?

I jaki typ urody ma Leighton Meester ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 14:30   #4181
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Palala cieszę się że mogłam chociaż troche pomóc Cie naprowadzić. Mam nadzieje że właściwie A podziałów jest jeszcze więcej nawet 4 rodzaje lata light, soft, cool i true. Nie mam paletek o true summer, ale tak szczegółowy podział jest możliwy tylko na etapie szczegółowej analizy kolorystycznej w realu.

Leighton Meester jest jesienią oscyluje moim zdaniem między warm a deep autumn. Pięknie wygląda w ciepłych odcieniach bez konieczności mocnego makijażu

Makijaż dla jesieni znajdziesz na stronie: http://trepanrr.tripod.com/color_ana...l_season_chart
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg leighton-meester-sebastian-stan.jpg (21,2 KB, 31 załadowań)
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-07-31 o 14:34
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 15:28   #4182
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Palala cieszę się że mogłam chociaż troche pomóc Cie naprowadzić. Mam nadzieje że właściwie A podziałów jest jeszcze więcej nawet 4 rodzaje lata light, soft, cool i true. Nie mam paletek o true summer, ale tak szczegółowy podział jest możliwy tylko na etapie szczegółowej analizy kolorystycznej w realu.

Leighton Meester jest jesienią oscyluje moim zdaniem między warm a deep autumn. Pięknie wygląda w ciepłych odcieniach bez konieczności mocnego makijażu

Makijaż dla jesieni znajdziesz na stronie: http://trepanrr.tripod.com/color_ana...l_season_chart
Znalazłam stronę na której jest napisane, że Leighton to warm autumn i to mnie niepokoi , bo wydawało mi się, że ta dziewczyna ma taki typ kolorystyczny jak ja.
A Victoria Beckham? Jaka to pora roku, oczywiście w tych naturalnych wcieleniach z młodości
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 16:35   #4183
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Victoria Beckham jest chłodnym typem na moje oko wygląda na zimę z tendencją do lata, świetnie jej w czerni, chłodnych kolorach w ogóle.
Ale jak wiadomo opieram się tylko na zdjęciach zamieszczonych w internecie.

Lulaluna może zamieść swoje zdjęcia lub podeślij mi je na priva może uda się na cos konkretniejszego Cie naprowadzić ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _45958755_victoria_466pab.jpg (27,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _45958754_engagement_pa466b.jpg (26,4 KB, 11 załadowań)
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-07-31 o 16:37
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 17:40   #4184
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Victoria Beckham jest chłodnym typem na moje oko wygląda na zimę z tendencją do lata, świetnie jej w czerni, chłodnych kolorach w ogóle.
Ale jak wiadomo opieram się tylko na zdjęciach zamieszczonych w internecie.

Lulaluna może zamieść swoje zdjęcia lub podeślij mi je na priva może uda się na cos konkretniejszego Cie naprowadzić ?
Dzięki! Postaram się o jakieś obiektywne zdjęcie ( bo te co mam do analizy się nie nadają) i ci podeśle bo najwięcej problemów sprawia mi określenie cery (wydaje mi się wieloodcieniowa) i ust (teraz wydaja mi się bardziej morelowe)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 20:43   #4185
UzaleznionaOdMuzyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 18
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję!
UzaleznionaOdMuzyki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 11:31   #4186
Kamalasundari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 19
GG do Kamalasundari
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Kamalasundari Pokaż wiadomość
Witam, również proszę o pomoc
1. Jak się opalasz - dobrze, rzadko miewam oparzenia, kolor opalenizny złoty, karmelowy... niestety opalenizna dość szybko znika

2. Kolor oczu - raz niebieskie, raz zielone, zależy od światła. Najlepiej ich kolor oddaje słowo "morskie". Mają mocną obwódkę wokół tęczówki
3. Piegi - nie posiadam, jeśli już mam jakieś pieprzyki to są w kolorze czekolady

4. Cera - w dzieciństwie jasna, lekko słomkowa. Aktualnie opalam się więc taka złocista

5. Naturalny kolor włosów- jako dziecko bardzo jasny słomkowy blond, następnie włosy z wiekiem zmieniły się w ciemny blond, z lekko złocistym poblaskiem, ciemniały w stronę rudości lecz co dziwne ostatecznie przy odroście stały się grafitowe... coś przedziwnego. Brwi mam ciemne w kolorze jasnego brązu
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - jak na zdjęciu, ale dość mocno czerwone ich kolor wybija się spod większości pomadek.
Gosiaska widzę, że naprawdę się na tym znasz Ponawiam moją prośbę wobec tego sprzed kilkunastu postów i proszę o pomoc.

DODAM TYLKO ŻE TO NIE JEST MÓJ NATURALNY KOLOR WŁOSÓW, A NA ZDJĘCIACH JESTEM OPALONA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0089.jpg (79,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg facebook1.jpg (28,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (81,1 KB, 17 załadowań)
Kamalasundari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 12:37   #4187
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam, ja także byłabym bardzo wdzięczna za analize. Nigdy nie wiedziałam, jakim jestem typem, myślę że wiosna albo lato

1. Jak się opalasz - powoli, ale ładnie na brązowo nigdy na czerwono. Skóra mi nie schodzi nawet jak się na prawdę bardzo spiekę.

2. Kolor oczu - ładny bardzo niebieski intensywny dosyć ciemny kolor z bardzo ciemną granatową otoczką.
3. Piegi - Nie mam.

4. Cera - Bardzo jasna, ale nie różowa. Powiedziałabym, że baaaaardzo jasna oliwkowa (taki odcień). Jedyne miejsce, gdzie jestem różowa to twarz, baaardzo się rumienię.

5. Naturalny kolor włosów- Coś między ciemnym blondem, a jasnym brązem. Pod spodem włosy są dosyć ciemne, jednak na górze włosy są bardzo rozjaśnione od słońca, nie tylko latem. Są tam w bardzo różnych odcieniach, takie naturalne blond refleksy.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - takie normalne, raczej jasne.

Z góry dzięki za pomoc
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 14:32   #4188
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Kamalasundari - dziękuję, staram się
przywodzisz mi na myśl typ Kate Hudson czyli wiosne - light spring, nawet jesteś ubrana na pierwszym oraz trzecim w zdjęciu w jeden z kolorów tej palety i jest ci w nich bosko ( zakładając że zdjęcia nie kłamią opalenizna rzeczywiście złocista .
Forbidden fruit - może jakieś zdjęcie ? w jakich kolorach czujesz się najlepiej ?
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-08-01 o 14:33
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 16:35   #4189
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

W jakich kolorach się najlepiej czuję ? Hmm. Właściwie to nie wiem, nigdy się nad tym jakoś nie zastanawiałam ..

Dodaję dwie fotki . Pierwsza jest zrobiona pod koniec pażdziernika, więc jest to mój naturalny kolor skóry (ja to ta z lewej), druga to maj/czerwiec , więc też nie jestem tutaj jeszcze jakoś specjalnie opalona Na zdjęciu może się wydawać, że mam taką troszkę różową skórę, ale w rzeczywistości taka nie jest

Edytowane przez ForbiddenFruit
Czas edycji: 2011-08-02 o 12:58
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 17:21   #4190
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ForbiddenFruit Pokaż wiadomość
W jakich kolorach się najlepiej czuję ? Hmm. Właściwie to nie wiem, nigdy się nad tym jakoś nie zastanawiałam ..

Dodaję dwie fotki . Pierwsza jest zrobiona pod koniec pażdziernika, więc jest to mój naturalny kolor skóry (ja to ta z lewej), druga to maj/czerwiec , więc też nie jestem tutaj jeszcze jakoś specjalnie opalona Na zdjęciu może się wydawać, że mam taką troszkę różową skórę, ale w rzeczywistości taka nie jest
Wydajesz się latem light summer albo soft summer. Więcej na http://galadarling.com/advice/fashio...covering-goths
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 18:59   #4191
cecilly
Przyczajenie
 
Avatar cecilly
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam,
ja również byłabym wdzięczna za rozjaśnienie mi mojej sytuacji, im więcej czytam o typach tym bardziej nie umiem ustalić swojego.
Byłabym ogromnie wdzięczna również za podpowiedź dot. tonacji koloru włosów gdyż farbuję i nie umiem trafić



1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
-szybko
-odcień złotawy po dłuższym przebywaniu na słońcu brązowawy.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
-oczy zgniłozielone jasne z takim jakby złotawym szlaczkiem i ciemnozieloną obwódką dookoła tęczówki.
- oprawa oczu średnia nie jest to czarny ani brązowy, może popielaty wpadający w brąz.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

-
piegów prawie nie mam, kilka złotawo-brązowych.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

-przez większą część roku jasna do bardzo-jasnej,złotawa.O ile taka jest to kość słoniowa?chyba tak bym ją określiła,takiego podkładu też używam przez większość roku(ale w tonacji ciepłej a nie różowej!!)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

-naturalny odcień-tu pojawia sie trudność gdyż od dawna farbuje.
Jak byłam dzieckiem miałam włosy jasne,złotawe z wiekiem (ok.14lat) ściemniały.Aktualnie odrosty są ciemniejsze,średni blond w miare chłodny,drobne przebłyski złotawe.
Warto chyba wspomnieć ze naturalnie miałam pasemka w miare grube i to one były złote.
Przepraszam jeśli namieszałam

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

- różowawy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

- Źle: błękit, jasny zielony, czysty różowy (bo już w pudrowym ok),
- Dobrze: czarny, szary,brąz, habrowy,biały,złamana czerwień i róż...w zasadzie w zależności od nastroju.

zdjęcia
1- ja gdy byłam młodsza (14 lat), naturalne włosy
2- ja w miare aktualnie-kolor cery

Czekam i dziękuje za analize
C.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7090309.jpg (200,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja park.jpg (90,0 KB, 27 załadowań)
cecilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 19:13   #4192
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzieki wielkie Gosiaska Teraz jak na to patrze to rzeczywicie jestem latem i chyba bardziej pasuje do mnie wersja light niz soft A czy znasz moze jakies slawne osoby, ktore tez sa light summer ? Chcialabym podpatrzec jak sie ubieraja, maluja, moze mnie zainspiruja
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 20:56   #4193
ruda_magda
Przyczajenie
 
Avatar ruda_magda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie

Taka analiza kolorystyczna on-line jest moim zdaniem mało wiarygodna. Nawet zdjęcie nie jest w stanie oddać naturalnego kolorytu cery, włosów, oczu. Jeśli zdjęcie jest robione z lampą błyskową, to kolory będą chłodniejsze, jeśli w świetle naturalnym, to tonacja zależy mocno od tego w jakim otoczeniu się znajdujemy (zieleń drzew, błękit nieba). Każdy też ma inne postrzeganie kolorów, ich subiektywny odbiór często może wprowadzać w błąd osoby, które mają pomóc z zdiagnozowaniu typu urody. Większość z Was, które pracują w zawodzie - wykonując makijaże - wie, że najlepsze światło to te dzienne, ale przepuszczone i rozproszone przez delikatną tkaninę. Jednym słowem - miękkie. Jest to też najlepsze światło do zdjęć.
Jak widzicie jest wiele niezgodności w analizie kolorystycznej. O tym jakim jesteśmy typem decyduje przewaga ciepłych lub chłodnych pigmentów. Zdarzają się Panie Lato o bardziej złocistych włosach, jak i Panie Jesień o włosach "burych". Panie wiosny często miewają brązowe włosy i ciemną oprawę oczu. A łagodne Panie Zimy często są mylone z latem.
Czy wiecie, że w dla każdej pory roku można wyodrębnić się od kilkudziesięciu do kilkuset podtypów??

Przecież analizę kolorystyczną wykonuje się na całym świecie. Mamy chłodniejsze i cieplejsze ciemnoskóre kobiety, a japonki wcale nie muszą mieć wyłącznie porcelanowej cery i kruczoczarnych włosów.
To wszystko stereotypy i powielane przez większość książek do analizy kolorystycznej, czy strony internetowe. Wciąż obowiązuje podział na cztery typy urody, dość mocno uproszczony. To dlatego tak wiele z Was ma ogromny problem, by się dopasować idealnie do konkretnej pory roku.

Pamiętajcie, że analiza to jedno, a geny to drugie. Potrafią spłatać niezłego psikusa

Wrócę przy okazji do tematu. Napiszę więcej wtedy, co tak naprawdę o naszym typie urody decyduje.

Pozdrawiam!
ruda_magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 22:55   #4194
cecilly
Przyczajenie
 
Avatar cecilly
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Całkowicie się z Panią zgadzam, analiza via wizaz może nie być 100%pewna ale daje jakie takie pojecie na co zwracać uwagę.
Podobnie jest z forami dotyczacymi koloru wlosów,farb do włosów,a nawet balsamów do ciała bo niezaprzeczalnie KAŻDY JEST INNY i ciężko przenosić swoje spostrzeżenia na innych,tym bardziej przez internet,który nie oddaje tego jacy jesteśmy...
Jednak nawet to, nie zmienia faktu, że w ramach koleżeńskiej,damskiej przyjaźni mozemy sobie coś radzić czy uczyc wzajemnie, na co powinnysmy lub nie powinnyśmy zwracać uwagę...
Na tej zasadzie działa wizaz. Nie postowałam od dawna, co nie zmienia faktu, że obserwuję różne wątki. Są to rady i tylko rady, napewno nie dokładne analizy. Mimo to wyjątkowo przyjemnie jest usłyszeć ze ktoś jest zimą i się z tego cieszy nawet jeśli tak naprawdę jest latem.


---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Mimo wszystko, bardzo bym prosiła o dokonanie analizy mojego typu urody.
Opis jest 2-3 postów do góry
Jak już pisałam, byłabym wyjatkowo wdzięczna i z utęsknieniem czekam na odpowiedź! (Weszłam na forum od zamieszczenia postu chyba z 15razy!)
cecilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 06:24   #4195
ruda_magda
Przyczajenie
 
Avatar ruda_magda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witaj Bardzo sobie cenię ideę wzajemnej pomocy W moim poście zwróciłam tylko uwagę, że nie zawsze jest to takie proste określić jakim typem urody jesteśmy, tym bardziej on-line. Czasami analiza 'na zywo' trwa 15min, czasami 2 godziny.

A teraz postaram się określić Twój typ urody na podstawie przesłanych informacji.

Cytat:
Napisane przez cecilly Pokaż wiadomość
Witam,
ja również byłabym wdzięczna za rozjaśnienie mi mojej sytuacji, im więcej czytam o typach tym bardziej nie umiem ustalić swojego.
Byłabym ogromnie wdzięczna również za podpowiedź dot. tonacji koloru włosów gdyż farbuję i nie umiem trafić



1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
-szybko
-odcień złotawy po dłuższym przebywaniu na słońcu brązowawy.

Twoja skóra ma złoty odcień i szybko się opala - cecha bardzo charakterystyczna dla Wiosny

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
-oczy zgniłozielone jasne z takim jakby złotawym szlaczkiem i ciemnozieloną obwódką dookoła tęczówki.
- oprawa oczu średnia nie jest to czarny ani brązowy, może popielaty wpadający w brąz.

Kolor oczu też dość charakterystyczny dla wiosennego typu urody.
Oprawa oczu niezbyt ciemna - to wskazuje na Jasną Wiosnę.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

-
piegów prawie nie mam, kilka złotawo-brązowych.

To także atrybut Wiosen.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

-przez większą część roku jasna do bardzo-jasnej,złotawa.O ile taka jest to kość słoniowa?chyba tak bym ją określiła,takiego podkładu też używam przez większość roku(ale w tonacji ciepłej a nie różowej!!)

To bardzo ważna wskazówka Cera Jasnej Wiosny przez większość roku jasna beżowo-złota lub kość słoniowa.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

-naturalny odcień-tu pojawia sie trudność gdyż od dawna farbuje.
Jak byłam dzieckiem miałam włosy jasne,złotawe z wiekiem (ok.14lat) ściemniały.Aktualnie odrosty są ciemniejsze,średni blond w miare chłodny,drobne przebłyski złotawe.
Warto chyba wspomnieć ze naturalnie miałam pasemka w miare grube i to one były złote.
Przepraszam jeśli namieszałam

Włosy często ciemnieją z wiekiem, ale jasny złoty blond to domena Jasnych Wiosen. Na zdjęciu masz ładny kolor i przy takim farbowaniu bym pozostała

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

- różowawy

Jasna Wiosna nigdy nie będzie miała intensywnego koloru czerwieni wargowej.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

- Źle: błękit, jasny zielony, czysty różowy (bo już w pudrowym ok),
- Dobrze: czarny, szary,brąz, habrowy,biały,złamana czerwień i róż...w zasadzie w zależności od nastroju.

Kolory dobierasz intuicyjnie i rzeczywiście w większości są to kolory w których Jasna Wiosna wygląda rewelacyjnie. Dobrze czujesz się w pudrowym różu, choć to kolor charakterystyczny dla Lata. Jednak Jasne Wiosny mogą swoją paletę kolorystyczną uzupełniać o kolory Jasnego Lata! Tu intuicja Cię nie zawiodła
Uważaj z chabrowym (najlepiej go zestawić z jakimś łagodniejszym kolorem) i czystą bielą. Wybieraj raczej biel śmietankową i to najlepiej latem. - pięknie podkreśli złoto-brązową opaleniznę. Szarości powinny mieć trochę cieplejszy odcień, najlepiej z kroplą zieleni.
Ciepłe, ale przygaszone róże, fiolety, czerwienie, to strzał w dziesiątkę. Typowy niebieski (z natury chłodny) będzie tłumił Twoją urodę. Wybieraj odcienie z domieszką żółtego i zielonego, czyli po prostu ciepłe turkusy. Dobrze będziesz też wyglądać w kolorze miodu, kukurydzianej żółci. Ciepłe zielenie, to także Twoje kolory No i wszelkiej maści beże i brązy. Jednak zestawiaj je z kolorami żywymi z Twojej palety, bo monochromatyczny zestaw zawsze dodaje lat i wygląda smutno.

zdjęcia
1- ja gdy byłam młodsza (14 lat), naturalne włosy
2- ja w miare aktualnie-kolor cery

Jesteś śliczną kobietą Zdjęcie mnie upewnia że jesteś Jasną Wiosną. Dołączam zdjęcie Kate Hudson - typowej Jasnej Wiosny

Czekam i dziękuje za analize
C.
Pozdrawiam ciepło!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kate h..jpg (14,2 KB, 16 załadowań)
ruda_magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 08:03   #4196
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ruda_magda Pokaż wiadomość
Witajcie

Taka analiza kolorystyczna on-line jest moim zdaniem mało wiarygodna. Nawet zdjęcie nie jest w stanie oddać naturalnego kolorytu cery, włosów, oczu. Jeśli zdjęcie jest robione z lampą błyskową, to kolory będą chłodniejsze, jeśli w świetle naturalnym, to tonacja zależy mocno od tego w jakim otoczeniu się znajdujemy (zieleń drzew, błękit nieba). Każdy też ma inne postrzeganie kolorów, ich subiektywny odbiór często może wprowadzać w błąd osoby, które mają pomóc z zdiagnozowaniu typu urody. Większość z Was, które pracują w zawodzie - wykonując makijaże - wie, że najlepsze światło to te dzienne, ale przepuszczone i rozproszone przez delikatną tkaninę. Jednym słowem - miękkie. Jest to też najlepsze światło do zdjęć.
Jak widzicie jest wiele niezgodności w analizie kolorystycznej. O tym jakim jesteśmy typem decyduje przewaga ciepłych lub chłodnych pigmentów. Zdarzają się Panie Lato o bardziej złocistych włosach, jak i Panie Jesień o włosach "burych". Panie wiosny często miewają brązowe włosy i ciemną oprawę oczu. A łagodne Panie Zimy często są mylone z latem.
Czy wiecie, że w dla każdej pory roku można wyodrębnić się od kilkudziesięciu do kilkuset podtypów??

Przecież analizę kolorystyczną wykonuje się na całym świecie. Mamy chłodniejsze i cieplejsze ciemnoskóre kobiety, a japonki wcale nie muszą mieć wyłącznie porcelanowej cery i kruczoczarnych włosów.
To wszystko stereotypy i powielane przez większość książek do analizy kolorystycznej, czy strony internetowe. Wciąż obowiązuje podział na cztery typy urody, dość mocno uproszczony. To dlatego tak wiele z Was ma ogromny problem, by się dopasować idealnie do konkretnej pory roku.
Zgadzam się z powyższym Jest to niezwykle zajmująca dziedzina, ale jakże interesująca. TYLKO na żywo każdy kolor, odcień, tonacje można ocenić minimalizując ryzyko błędnej analizy. Każda/y z nas jest unikalny !

pozdrawiam ! )
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 12:29   #4197
cecilly
Przyczajenie
 
Avatar cecilly
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam,
Bardzo dziękuję za analizę!
Rzeczywiście zapomniałam dopisać koloru miodu i kurydzianego a przecież je uwielbiam i cięzko mi się rozstać na lato ze sweterkiem w tym kolorze! Co do żółci jako czystego koloru to na sobie ciężko mi go znieść jakby mnie przytłaczal tą jasnością i ostrością koloru.
Dziękuję również za komplement, nie jestem pewna na ile zasłużony...

Miałabym jeszcze jedną prośbę do Ciebie Ruda_Magdo i reszty forumowiczek. Z góry przepraszam wizażanki za zamieszczenie tego pytania tutaj.
Wiem,że istenieje wątek "Czy pasowałby mi ten kolor.."ale
czytajac go odniosłam wrażenie, że często nie jest brana pod uwagę ciepłota karnacji..

Od przeszło roku myślę o zmianie koloru włosów,moze nie tak diametralnej jak na zdjęciu, które zamieszcze ale tak ton jaśniej.
Zdjecie przedstawia Kristen Stewart, i chodzi mi o kolor TON JAŚNIEJSZy niz ma ona. Kolor blond głęboki miodowy z refleksami delikatnej miedzi..Chodzi mi o to by podkreslić zieleń oczu ale tak by zgrało sie z tonacją skóry..
Naprawdę od dawna się z tym noszę, robię takie metamorfozy w internecie ( polecam przy okazji taaz.com- fajne metamorfozy) ale nawet tak nie jest się zbytnio do siebie podobnym

Bardzo przepraszam za taki wywód i zamieszczenie tego tutaj, poprostu kolor ma byc zgodny ze skórą i oczami więc chyba tym co decyduje o tym ze jestem Jasną Wiosną...

Bedę dozgonnie wdzięczna za jakąs radę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gorgerous K_Stew honey blond.jpg (73,3 KB, 12 załadowań)
cecilly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 12:41   #4198
Kamalasundari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 19
GG do Kamalasundari
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Kamalasundari - dziękuję, staram się
przywodzisz mi na myśl typ Kate Hudson czyli wiosne - light spring, nawet jesteś ubrana na pierwszym oraz trzecim w zdjęciu w jeden z kolorów tej palety i jest ci w nich bosko ( zakładając że zdjęcia nie kłamią opalenizna rzeczywiście złocista .
Forbidden fruit - może jakieś zdjęcie ? w jakich kolorach czujesz się najlepiej ?

Dziękuję bardzo Bardzo mi pomogłaś rozwiać wątpliwości
Pozdrawiam!
Kamalasundari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 13:02   #4199
ForbiddenFruit
Rozeznanie
 
Avatar ForbiddenFruit
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 767
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ponawiam pytanie Dziewczyny mogłybyście mi podać jakieś przykłady gwiazd, które są light summer ? Szukałam w internecie, ale tam tylko podają takie ogólnikowe lata. Z góry dzięki
ForbiddenFruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 14:23   #4200
Kati9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Drogie Wizażanki, również chciałabym poznać swój typ urody i byłabym wdzięczna za pomoc.

1. Opalam się bardzo szybko, gdy leże na słońcu skóra ma lekko różowy kolor, gdy skończę się opalać skóra robi się czerwonawa, kolor opalenizny zmienia się po 2-3 dniach na ciepły, lekki brąz.
2.Kolor moich oczu jest ciepły. Tęczówki maja ciemno zieloną obwódkę, żrenice otoczone są obwódka koloru zgniło zielonego która ma kształt kwiatuszka, od którego rozchodza się liczne smugi tego samego koloru. Srodek tęczówki jest jasno zielony.
Oprawa oczu- średnia ni to jasna, ni zdecydowana. Brwi i rzesy są ciemno brazowe, jednak rzęsy są krótkie i rzadkie.
3.Mam pare piegów na nosie i pod oczami, kolor to raczej złocisto-brązowy.
4.Cerę mam bardzo jasną, wręcz bladą, lekko wpada w róż. Rumienie sie na maxa- na czerwony kolor.
5.Włosy mam średnio ciemne. Jedni mówią, że jestem ciemną blondynką, inni, że jasną brunetką.:P W słońcu maja rudawe przebłyski.
6.Usta koralowe.
7. Bardzo dobrze czuję się w czerwieni i czerni, także we fioletach, szarościach i brązach. Wydaje mi się, że przy mojej bladości wyglądam niekorzystnie w niebieskim(jednak odrobina granatowego cienia na oczach fajnie kontrastuje z tęczówkami), żółtym, pomarańczowym, białym.

Z góry dziękuje za pomoc!!
Kati9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.