Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-10, 20:49   #241
xoxo_p
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Małopolskie :)
Wiadomości: 348
Dot.: Matura ustna z polskiego..

o taką pozytywną to cieżko będzie,myslalam ze Elzbieta z Granicy jest w miare pozytywna
__________________

xoxo_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 21:02   #242
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Matura ustna z polskiego..

Cytat:
Napisane przez xoxo_p Pokaż wiadomość
o taką pozytywną to cieżko będzie,myslalam ze Elzbieta z Granicy jest w miare pozytywna
Czy ja wiem, chyba trudno to jednogłośnie stwierdzić
Pozytywnym przykładem byłaby jakaś kreacja kochającej matki
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 21:11   #243
_papillon_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 33
Dot.: Matura ustna z polskiego..

viva91, dziękuję bardzo! zastanowię się jeszcze nad miłością do ojczyzny (może Kamienie na szaniec? jedyna lektura którą przeczytałam z przyjemnością ) a zaproponowana przez ciebie miłością wyniszczającą
_papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 09:06   #244
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Mam temat bohatera tragicznego i w mojej prezantacji musze tylko omowic tragedie bohaterow , na czym polegaly itd? Czy tez strescic ksiazki o czym sa w calosci ?

Mieliscie/macie sytuacje, ze jeszcze jakas osoba w klasie miala ten sam temat?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 11:43   #245
Wajlet94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie! Mój temat to portrety małżeństw w literaturze. Wybrałam 4 lektury m.in "Wesele" Wyspiańskiego i gdy zabrałam się do pisania pracy, stwierdziłam,że niewiele wiem o małżeństwie Gospodarza i Gospodyni i chciałabym zamienić na jakąś inną, w której jest ukazane dogadujące się i szczęśliwe małżeństwo. Niestety przez najbliższy czas nie będzie mojego polonisty w szkole,a pani w bibliotece stwierdziła,że ona nic nie może mi narzucić. Czy mogłybyście mi pomóc ?
Wajlet94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:13   #246
olunia16
Raczkowanie
 
Avatar olunia16
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 80
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Mam temat bohatera tragicznego i w mojej prezantacji musze tylko omowic tragedie bohaterow , na czym polegaly itd? Czy tez strescic ksiazki o czym sa w calosci ?

Mieliscie/macie sytuacje, ze jeszcze jakas osoba w klasie miala ten sam temat?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tylko tragedię bohaterów omów nie streszczaj książki I TYLKO o tej tragedii pisz nie dodawaj ogólnych wątków książki. No u mnie nie było takiej sytuacji że 2 os miały ten sam temat Pozdrawiam
__________________
matura 2014
walka o własne marzenia
,,nie zgubię marzeń kiedy wstanie świt "
olunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:48   #247
param
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie, mogę liczyć na waszą pomoc?
poszukuję bibliografii podmiotu do:
1. Biblia księga rodzaju - kuszenie adama i ewy
2. obraz "kuszenie św. Antoniego" Matthiasa Grunewalda (nic nie mogę znaleźć
3. Film "Adwokat Diabła" (tutaj zależy mi tylko na czymś papierowym, bo internetowe recenzje jakieś poznajdowałam)

I pytanie, jak powinna w zasadzie wyglądać prezentacja: mam po prostu przeanalizować po kolei a potem podsumować? Tak jak w pracy pisemnej, czy jakoś inaczej?

Z góry dziekuję za wszelką pomoc
param jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 16:14   #248
agata1319
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Smile Prezentacja maturalna 2014

Cześć mam do was pytanie jakie wybrać utwory do prezentacji ? Temat to Obraz stolicy w literaturze polskiej i zagranicznej
agata1319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 17:12   #249
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez agata1319 Pokaż wiadomość
Cześć mam do was pytanie jakie wybrać utwory do prezentacji ? Temat to Obraz stolicy w literaturze polskiej i zagranicznej
a o jakich myślałaś jak wybierałaś temat? matko, tak prostej rzeczy jak prezentacja maturalna nie potraficie napisać? to jest najłatwiejsza matura.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 17:54   #250
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez olunia16 Pokaż wiadomość
Tylko tragedię bohaterów omów nie streszczaj książki I TYLKO o tej tragedii pisz nie dodawaj ogólnych wątków książki. No u mnie nie było takiej sytuacji że 2 os miały ten sam temat Pozdrawiam
Bo mam właśnie bohatera tragicznego w 3 epokach. Myślicie, że wypadołoby krótki streścić też te 3 epoki? Co do do tego samego tematu przez dwie osoby to mogą mieć? Bo dosyć niedawno dowiedziałam się, że osoba u mnie w klasie też ma taki.

W ogóle pisząc bibliografię myślicie , że mogę użyc tych małych opracowań(biblioteczka opracowań) ? Wtedy chyba przy nich nie musze podawać stron, bo one i tak cienke są?

A i jeszcze jedno jak biore artykuł z jakiejś gazety to wystarczy wypisanie z jakiej gazety itp i nazwe artykułu? Czy muszę też strony wypisać?
Z góry dzięki za pomoc
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 18:03   #251
agata1319
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a o jakich myślałaś jak wybierałaś temat? matko, tak prostej rzeczy jak prezentacja maturalna nie potraficie napisać? to jest najłatwiejsza matura.
Wystarczyło zignorować posta po za tym nie napisałam że nie umiem napisać , tylko zapytałam o utwory w których opisana jest stolica

Edytowane przez agata1319
Czas edycji: 2014-03-11 o 18:06
agata1319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 18:27   #252
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez agata1319 Pokaż wiadomość
Wystarczyło zignorować posta po za tym nie napisałam że nie umiem napisać , tylko zapytałam o utwory w których opisana jest stolica
słownik motywów literackich zajrzyj, masa informacji.
poza tym tu pomagamy a nie robimy za kogoś wiesz? jak nie znasz książek to jak masz zamiar z nimi pracować? nie masz absolutnie żadnego pomysłu?zero?

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Bo mam właśnie bohatera tragicznego w 3 epokach. Myślicie, że wypadołoby krótki streścić też te 3 epoki? Co do do tego samego tematu przez dwie osoby to mogą mieć? Bo dosyć niedawno dowiedziałam się, że osoba u mnie w klasie też ma taki.

W ogóle pisząc bibliografię myślicie , że mogę użyc tych małych opracowań(biblioteczka opracowań) ? Wtedy chyba przy nich nie musze podawać stron, bo one i tak cienke są?

A i jeszcze jedno jak biore artykuł z jakiejś gazety to wystarczy wypisanie z jakiej gazety itp i nazwe artykułu? Czy muszę też strony wypisać?
Z góry dzięki za pomoc
nic nie streszczasz nie wyrobiłabyś się w czasie jak byś tak zaczęła opowiadać o epokach, pobocznych wątkach książek.
Tak, możesz użyć tych opracowań i nie musisz wpisywać stron.

z gazetą nie pomogę ale na pewno jest jakiś wzór jak ją wpisać do bibliografii. Swoją drogą bardzo fajny pomysł z tym artykułem według mnie, coś innego nić tylko ciągle te same książki w bibliografiach i linki do stron www.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

ach, zapomniałabym Ci napisać, że mogą mieć dwie osoby taki sam temat ale dowiedzcie się czy nie musicie mieć innych książek w bibliografiach (u mnie np. tak było) albo innych wymagań.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:19   #253
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
słownik motywów literackich zajrzyj, masa informacji.
poza tym tu pomagamy a nie robimy za kogoś wiesz? jak nie znasz książek to jak masz zamiar z nimi pracować? nie masz absolutnie żadnego pomysłu?zero?

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------


nic nie streszczasz nie wyrobiłabyś się w czasie jak byś tak zaczęła opowiadać o epokach, pobocznych wątkach książek.
Tak, możesz użyć tych opracowań i nie musisz wpisywać stron.

z gazetą nie pomogę ale na pewno jest jakiś wzór jak ją wpisać do bibliografii. Swoją drogą bardzo fajny pomysł z tym artykułem według mnie, coś innego nić tylko ciągle te same książki w bibliografiach i linki do stron www.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

ach, zapomniałabym Ci napisać, że mogą mieć dwie osoby taki sam temat ale dowiedzcie się czy nie musicie mieć innych książek w bibliografiach (u mnie np. tak było) albo innych wymagań.
Jeszcze co do epok to myslalam, aby dac to w kilku zdaniach doslownie np czas trwania epoki. Mam temat bohatera tragicznego i pod antyk daje krola edypa i myslalam aby dac np cechy tragedii antycznej. Mogloby byc? .
Co do czasu to mam 15 min dokladnie tak? Jezeli prezentacji zajmie mi troche mniej badz wiecej czasu beda za to jakies odjete punkty?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:04   #254
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Jeszcze co do epok to myslalam, aby dac to w kilku zdaniach doslownie np czas trwania epoki. Mam temat bohatera tragicznego i pod antyk daje krola edypa i myslalam aby dac np cechy tragedii antycznej. Mogloby byc? .
Co do czasu to mam 15 min dokladnie tak? Jezeli prezentacji zajmie mi troche mniej badz wiecej czasu beda za to jakies odjete punkty?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie wciskaj informacji o epokach, ewentualnie powiedz, że ta a ta książka to ta i ta epoka
jak będziesz mówić za długo to mogą Ci przerwać i np. nie powiesz wniosków i mogą polecieć za to punkty. a jak za krótko to nic, raczej będziesz miała problem się zmieścić w czasie niż, że za krótko. Ja mówiłam w domu 16 minut a jak weszłam do sali to ze stresu wszystko w 7 powiedziałam i jakoś mi nie poleciały punkty za to
myślę, że ważne żebyś nie mówiła za długo i już
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:13   #255
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Jeszcze co do epok to myslalam, aby dac to w kilku zdaniach doslownie np czas trwania epoki. Mam temat bohatera tragicznego i pod antyk daje krola edypa i myslalam aby dac np cechy tragedii antycznej. Mogloby byc? .
Co do czasu to mam 15 min dokladnie tak? Jezeli prezentacji zajmie mi troche mniej badz wiecej czasu beda za to jakies odjete punkty?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
prezentacja może chyba trwać 15 minut +/- 2 minuty. Przynajmniej u mnie tak było.

Nie streszczaj epok ani nie dawaj cech tragedii, to zajmie za dużo miejsca, a nie jest potrzebne. Możesz podać definicję tragizmu, to wystarczy. Skup się na tym, co masz zawarte w temacie.
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:50   #256
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
prezentacja może chyba trwać 15 minut +/- 2 minuty. Przynajmniej u mnie tak było.

Nie streszczaj epok ani nie dawaj cech tragedii, to zajmie za dużo miejsca, a nie jest potrzebne. Możesz podać definicję tragizmu, to wystarczy. Skup się na tym, co masz zawarte w temacie.
A np. repetytorium z Grega byloby ok? Bo niektórzy mówią, ze nauczycielka może się na to nie zgodzić
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:08   #257
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
A np. repetytorium z Grega byloby ok? Bo niektórzy mówią, ze nauczycielka może się na to nie zgodzić
może się nie zgodzić i będzie miała rację.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:36   #258
201612080925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Myślicie, że tematy: "Zanalizuj i oceń językowe elementy perswazji w wybranych
reklamach" i "Językowe środki perswazji w reklamie. Przedstaw na wybranych przykładach z radia, telewizji i prasy." to to samo? Jest jakaś różnica między językowymi elementami, a środkami perswazji?
201612080925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:10   #259
Seul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 15
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Słuchajcie, jak użyje 3 książki i 1 przykład z prasy, to będzie okej? Chodzi mi oto, że jak w temacie jest "Język jako środek manipulacji odbiorcą. Przedstaw problem wykorzystując przykłady z literatury i prasy", to czy komisja nie będzie mi robić wyrzutów, że użyłem tylko 1 przykład z prasy i 3 literatury?
Seul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 21:05   #260
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Seul Pokaż wiadomość
Słuchajcie, jak użyje 3 książki i 1 przykład z prasy, to będzie okej? Chodzi mi oto, że jak w temacie jest "Język jako środek manipulacji odbiorcą. Przedstaw problem wykorzystując przykłady z literatury i prasy", to czy komisja nie będzie mi robić wyrzutów, że użyłem tylko 1 przykład z prasy i 3 literatury?
nie, o ile dobrze opracujesz ten przykład z prasy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 23:10   #261
Seul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 15
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Okej, mam jeszcze jedno ważne pytanie. Mianowicie mając temat "Język jako środek manipulacji odbiorcą. Przedstaw problem wykorzystując przykłady z literatury i prasy", to rozumiem, że w literaturze podmiotu mam umieścić książki nawiązujące do tej tematyki np. Jerzy Bralczyk "Język na sprzedaż" bądź Andrzej Batko "Język perswazji" i omówić je? A co do prasy to mają to też być artykuły psychologiczne omawiające tą tematykę czy może to być zwykły artykuł z np. Gazety Wyborczej w którym jest mowa np. o pieniądzach, podatkach, etc. i jest to ewidentna manipulacja ludźmi (czyli odbiorcą) i ja mam przedstawić ten artykuł właśnie w świetle manipulacji? Bardzo proszę o odpowiedź, bo gubię się już w tym wszystkim i nie wiem jak ma to wyglądać.
Seul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 08:28   #262
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Seul Pokaż wiadomość
Okej, mam jeszcze jedno ważne pytanie. Mianowicie mając temat "Język jako środek manipulacji odbiorcą. Przedstaw problem wykorzystując przykłady z literatury i prasy", to rozumiem, że w literaturze podmiotu mam umieścić książki nawiązujące do tej tematyki np. Jerzy Bralczyk "Język na sprzedaż" bądź Andrzej Batko "Język perswazji" i omówić je? A co do prasy to mają to też być artykuły psychologiczne omawiające tą tematykę czy może to być zwykły artykuł z np. Gazety Wyborczej w którym jest mowa np. o pieniądzach, podatkach, etc. i jest to ewidentna manipulacja ludźmi (czyli odbiorcą) i ja mam przedstawić ten artykuł właśnie w świetle manipulacji? Bardzo proszę o odpowiedź, bo gubię się już w tym wszystkim i nie wiem jak ma to wyglądać.
w literaturze podmiotu wstawiasz przykłady z literatury i prasy, które będziesz analizował pod kątem perswazji, np. fragment tekstu z jakiejś książki, gdzie autor próbuje wpłynąć na odbiorcę, przekonać go do swoich racji, może też fragment jakiegoś programu literackiego, o na przykład tekst Świętochowskiego "My i wy", to się w liceum przerabia, pamiętam, że miałam Z prasy to jakiś artykuł propagujący jakąś ideę, także ten artykuł o podatkach może być.

Z kolei w literaturze przedmiotu książki teoretyczne o perswazji - czyli właśnie te, o których napisałeś, mogą być te artykuły psychologiczne omawiające tę tematykę.
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 15:26   #263
dominikaaa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Prezentacja maturalna-teza

Cześć !
Mógłby mi ktoś pomóc, i podsunąć jakieś pomysły na teze do prezentacji maturalnej ?

Temat : Magiczne stworzenia i miejsca w literaturze fantastycznej

Moja bibliografia:
Przedmiotowa : Hobbit, Harry Potter i Czara Ognia oraz Opowieści z Narni Ostatnia Bitwa
Podmiotowa : Magiczne stworzenia i jak je znaleźć

Z góry dziękuje !
dominikaaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 16:42   #264
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Prezentacja maturalna-teza

Cytat:
Napisane przez dominikaaa94 Pokaż wiadomość
Cześć !
Mógłby mi ktoś pomóc, i podsunąć jakieś pomysły na teze do prezentacji maturalnej ?

Temat : Magiczne stworzenia i miejsca w literaturze fantastycznej

Moja bibliografia:
Przedmiotowa : Hobbit, Harry Potter i Czara Ognia oraz Opowieści z Narni Ostatnia Bitwa
Podmiotowa : Magiczne stworzenia i jak je znaleźć

Z góry dziękuje !
Pogrubione chyba odwrotnie. Literatura podmiotu to książki, które omawiasz, a lit. przedmiotu, to właśnie różne pomoce i opracowania.

Co do tezy, masz ogromne pole do popisu. Przypominam, że tezę Ty musisz przedstawić i potem obronić. Pomyśl: jakie stworzenia występują w tych książkach? Czy są do siebie podobne? A może jednak się różnią? Czy sposób kreacji miejsca ma duże znaczenie w książce? Etc.
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 17:41   #265
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Prezentacja maturalna-teza

Cytat:
Napisane przez dominikaaa94 Pokaż wiadomość
Cześć !
Mógłby mi ktoś pomóc, i podsunąć jakieś pomysły na teze do prezentacji maturalnej ?

Temat : Magiczne stworzenia i miejsca w literaturze fantastycznej

Moja bibliografia:
Przedmiotowa : Hobbit, Harry Potter i Czara Ognia oraz Opowieści z Narni Ostatnia Bitwa
Podmiotowa : Magiczne stworzenia i jak je znaleźć

Z góry dziękuje !
bardzo uboga literatura przedmiotu, na podstawie jednej książki wszystkie z podmiotu opracujesz? nie wydaje mi się. Poza tym jak już wyżej wizażanka wspomniała, tezę to Ty masz obronić więc to Ty powinnaś wiedzieć o czym chcesz mówić.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 19:14   #266
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Prezentacja maturalna 2014

Cytat:
Napisane przez agata1319 Pokaż wiadomość
Cześć mam do was pytanie jakie wybrać utwory do prezentacji ? Temat to Obraz stolicy w literaturze polskiej i zagranicznej
Jest sporo wierszy o Warszawie.
A z powieści to np. Pola Gojawiczyńska " Dziewczęta z Nowolipek".
"Boso ale w ostrogach " Grzesiuka

A także ''Lalka'', "Kordian", " Ludzie bezdomni".

Z zagranicznej gdzie jest troszkę o Warszawie to "Azyl" Diane Ackerman i "Anagramy z Warszawy" Richard Zimler.

Jeszcze Steffen Móller ma w tytule swojej książki chyba coś o pociągu do Warszawy.
Ale o czym jest książka to nie wiem, nie czytałam.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-03-13 o 19:48
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 21:06   #267
SweetTragedy
Raczkowanie
 
Avatar SweetTragedy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 53
praca maturalna.

Witam, chciałabym się poradzić odnośnie pracy maturalnej. Temat brzmi : różne sposoby prezentowania par małżeńskich w wybranych utworach literackich.
Z lektur wybrałam "Kamizelkę" Bolesława Prusa oraz "Granicę" Zofii Nałkowskiej. Chcę także dodać 2 książki spoza kanonu lektur mianowicie : "Małe zbrodnie małżeńskie" Érica-Emmanuela Schmitt'a i "Poczwarkę" Doroty Terakowskiej. Zastanawiam się tylko czy książek spoza kanonu lektur nie jest za dużo. I tu moje pytanie: czy zostawić wybrane utwory czy może jednak coś zmienić?
__________________
You don't need a reason to help people
SweetTragedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:11   #268
Zuzaa_21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 929
Dot.: praca maturalna.

jak to "za dużo"? nie ma znaczenia to, czy wykorzystasz w swojej prezentacji utwory spoza kanonu czy też nie, tak samo jak ich ewentualna ilość - to Twoja sprawa
__________________

...and never leave that till tomorrow which you can do today!
Zuzaa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 14:34   #269
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prezentacja maturalna - pomoc w jej przygotowaniu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Bo mam właśnie bohatera tragicznego w 3 epokach. Myślicie, że wypadołoby krótki streścić też te 3 epoki? Co do do tego samego tematu przez dwie osoby to mogą mieć? Bo dosyć niedawno dowiedziałam się, że osoba u mnie w klasie też ma taki.
podobnie jak dziewczyny uważam, że nie ma sensu wciskać informacji o epokach. jak komisja będzie chciała, to Cię o nie dopyta
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 15:21   #270
Karolina_aniloraK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 60
Matura. Pisząc prezentacje czym moge sie posłużyć?

pisząc prezentacje maturalną mogę korzystać z pozycji wymienionych w literaturze przedmiotu, czyli opracowaniach, np. użyć jakiś fragmentów albo napisać to samo tylko swoimi słowami?
Karolina_aniloraK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-27 23:23:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.