Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-17, 18:26   #1
Karolina_aniloraK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 60

Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?


Chodzi o to, że nie wiem co chciałabym robić w życiu. Są rzeczy, które mnie interesują, ale do żadnej nie jestem przekonana. Pochodzę z małej miejscowości i chciałabym na ten rok przeprowadzić się do Warszawy i podjąć pracę. W małej mieścinie ciężko jest poznać siebie, żyje się jakby w zamknięciu, bez perspektyw. Siostra, która zamieszkała w dużym mieście radziła mi abym tak właśnie zrobiła. Może poznam ludzi, którzy mnie zainspirują, prędzej zrozumiem co chcę w życiu robić.
Większość ludzi mówi mi, że to będzie rok stracony, przestane sie uczyć (a chciałabym zdać jakieś dodatkowe przedmioty na maturze w przyszłym roku), ale z tym nie nie zgadzam, bo już teraz całymi dniami ucze sie angielskiego i hiszpańskiego.
Mam zamiar też podjąć jakiś kurs (fotografii, gotowania czy fryzjerski) i jakiś krótki wyjazd za granice.
Uważacie, że taki rok przerwy to strata czasu? Jestem pełna wątpliwości, ale też chyba nie ma sensu iść na studia jakiekolwiek. Zdaję sobie sprawe, że ten "wolny" rok nie gwarantuje mi odnalezienia sensu życia (że się tak górnolotnie wyrażę ), ale...sama nie wiem, może to głupie, ale intuicja podpowiada mi, że tak właśnie powinnam zrobić.
Chciałabym poznać wasze zdanie. Może któraś z was była w podobnej sytuacji
Karolina_aniloraK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:02   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Uważam, że to najlepsza decyzja, jaką mogłabyś podjąć
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:05   #3
Maboroshi
Raczkowanie
 
Avatar Maboroshi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Jastrzębie
Wiadomości: 56
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Rokiem straconym byłby rok studiowania byle czego tak aby studiować. Rok przerwy to najlepsze co możesz zrobić.
__________________
You have no responsibility to live up to what other people think you ought to accomplish. I have no responsibility to be like they expect me to be. It's their mistake, not my failing.
Maboroshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:12   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Rok to bardzo krótko. Żadna strata.
Z tego co opisałaś ja bym chyba wybrała kurs fryzjerski.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:28   #5
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Bardzo dobrze planujesz. Znacznie lepiej od tych osób, które idą na studia, byle iść.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:33   #6
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Miałam dokładnie takie same myśli jak Ty. Bardzo dobrze zdana matura, na wszystkie kierunki, na które chciałam się dostać, dostałam się i wybrałam ten najbardziej "przyszłościowy" i teraz męczę się na studiach, których nie lubię, stojąc tak na dobrą sprawę w tym samym miejscu, rok starsza i cały czas z tymi samymi wątpliwościami.
Żałuję, że nie zrobiłam sobie tej rocznej przerwy, że nie posłuchałam siebie i swojego wewnętrznego głosu mówiącego, żeby odpuścić. Jeśli nie wiesz, czego chcesz - wyjedź, przemyśl, spróbuj to znaleźć. Powodzenia
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:43   #7
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Karolina_aniloraK Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że nie wiem co chciałabym robić w życiu. Są rzeczy, które mnie interesują, ale do żadnej nie jestem przekonana. Pochodzę z małej miejscowości i chciałabym na ten rok przeprowadzić się do Warszawy i podjąć pracę. W małej mieścinie ciężko jest poznać siebie, żyje się jakby w zamknięciu, bez perspektyw. Siostra, która zamieszkała w dużym mieście radziła mi abym tak właśnie zrobiła. Może poznam ludzi, którzy mnie zainspirują, prędzej zrozumiem co chcę w życiu robić.
Większość ludzi mówi mi, że to będzie rok stracony, przestane sie uczyć (a chciałabym zdać jakieś dodatkowe przedmioty na maturze w przyszłym roku), ale z tym nie nie zgadzam, bo już teraz całymi dniami ucze sie angielskiego i hiszpańskiego.
Mam zamiar też podjąć jakiś kurs (fotografii, gotowania czy fryzjerski) i jakiś krótki wyjazd za granice.
Uważacie, że taki rok przerwy to strata czasu? Jestem pełna wątpliwości, ale też chyba nie ma sensu iść na studia jakiekolwiek. Zdaję sobie sprawe, że ten "wolny" rok nie gwarantuje mi odnalezienia sensu życia (że się tak górnolotnie wyrażę ), ale...sama nie wiem, może to głupie, ale intuicja podpowiada mi, że tak właśnie powinnam zrobić.
Chciałabym poznać wasze zdanie. Może któraś z was była w podobnej sytuacji
super pomysł, w dodatku jeśli masz takie ambitne plany to ten rok napewno nie będzie stracony. Powodzenia
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 20:32   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Powinnaś być przykładem dla wszystkich tych maturzystów, co to już planują iść na byle jaki kierunek aby przezimować, by po roku go rzucić i iść na coś innego. Lub nie wiedzą na co iść, ale coś wybiorą, bo mama każe.

Brawo

W naszym społeczeństwie panuje jeszcze zaściankowe myślenie, że wszystko trzeba robić po kolei i po co czekać. Wszelkie inne niż reszta decyzje są złe. No ale musi minąć trochę czasu, żeby ludzie otworzyli się na nowe. Także nie przejmuj się negatywnymi opiniami, zawsze możesz odpowiadać, że to Twoje życie i chcesz je przeżyć w pełni po swojemu

Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji planów, bo są świetne!
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 23:03   #9
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Oczywiście popeiram opinię innych że dobrze robisz nie spiesząc się ze studiamia tylko chcesz poznać co cię konkretnie interesuje i do tego dążyć. Zastanawia mnie tylko kwestia czy nie bierzesz za dużo jak na rok - nauka do matury, angielski, hiszpański, praca, kurs fotografii bodaj, życie w Warszawie, za granicą. Masz na tyle funduszy byś mogła sobie pozwolić na naukę i pracę w mniejszym wymiarze by mieć jeszcze czas na inne przyjemności jak te kursy czy normalne wyjście ze znajomymi itp.

Jednakże, życzę i wierzę że się uda tak jak chcesz
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 08:23   #10
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Jeśli wiesz, że przez ten roku sobie nie odpuścisz, znajdziesz coś dla siebie i dasz radę się "pilnować", a z roku nie zrobi się cztery - to warto.

Jeśli nie jesteś tego pewna - zastanów się nad argumentami tych "ludzi". Czasem lepiej podjąć nieco mniej interesujący kierunek, niż zostać z ręką w nocniku. Choć jak rozumiem, nie pasuje Ci żaden więc problemu nie ma
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 09:35   #11
Karolina_aniloraK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 60
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Oczywiście popeiram opinię innych że dobrze robisz nie spiesząc się ze studiamia tylko chcesz poznać co cię konkretnie interesuje i do tego dążyć. Zastanawia mnie tylko kwestia czy nie bierzesz za dużo jak na rok - nauka do matury, angielski, hiszpański, praca, kurs fotografii bodaj, życie w Warszawie, za granicą. Masz na tyle funduszy byś mogła sobie pozwolić na naukę i pracę w mniejszym wymiarze by mieć jeszcze czas na inne przyjemności jak te kursy czy normalne wyjście ze znajomymi itp.

Jednakże, życzę i wierzę że się uda tak jak chcesz
Nauka języków to dla mnie nie problem, bo bardzo to lubie, więc często po prostu w drodze kiedy jade np.autobusem wyjmuje notesik i się ucze słówek, a że łatwo mi wchodzi do głowy to myślę, że nie będzie problemu. Jeśli chodzi o wyjazd za granice to miałaby to być wyprawa na jakiś tydzień. Nigdy nie byłam za granicą i chciałam pojechać sama. Taki samotny wyjazd to podobno dobry sposób, żeby nabrać odwagi, wiary we własne siły, bo przecież trzeba wszystko robić samemu
Na kurs chcę pójść taki, na którym naucze się czegoś co mnie interesuje (a wszystkie spośród tych trzech wymienionych to moje ogromne pasje), więc taka wiedza wchodzi do głowy bez problemu. Jeśli się coś lubi to lubi się też zdobywać wiedzę o tym.
Liczę na to, że uda mi się zrobić wszystko co planuję, a jeśli nie to przecież nic się nie stanie jeśli odłożę jedną rzecz na drugi rok (nie mówię tu o nauce do matury, to jest priorytetem).

Dziękuję za miłe słowa
Karolina_aniloraK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 13:10   #12
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Jeżeli faktycznie planujesz robić coś przez ten rok dla siebie tzn. uczyć się, podjąć jakiś kurs, rozwijać się, szukać właściwej drogi to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż pójście na pierwsze lepsze studia by być studentką, bo przecież w dzisiejszych czasach każdy musi być studentem.

Znam kilka osób, które zrobiły sobie rok przerwy i na studia już się na nie wybrali, ale prawda jest taka, że nic w swoim życiu nigdy nie robili i praca na kasie/stacji beznynowej okazała się dla nich strzałem w dziesiątkę. Znam osoby, które wybrały się na studia, bo przecież studiować trzeba i co? zaliczyły rok! A właściwie przemęczyły się, ale skoro rok zaliczony to warto zaliczyć drugi i trzeci :| Znam też osoby, które wahały się i podjęły decyzję, że zrobią sobie rok przerwy i znalazły odpowiednią drogę i to co ich interesuje. Tyle ile osób, zachowań, charakterów tyle decyzji, ale moim zdaniem masz dobry plan na siebie i to nie przypadkowy plan a przemyślany.

Powodzenia!
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 01:18   #13
martyna264
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Myślę, że to dobra decyzja. Przez ten rok będziesz miała czas na lepsze poznanie swoich zainteresowań. Gdybyś poszła na studia być może byś była z nich nie zadowolona, i to właśnie byłaby strata czasu. Przez rok pomyślisz nad swoimi zainteresowaniami, nabierzesz nowych perspektyw.

Nie pozostaje mi nic, jak życzyć Tobie powodzenia
martyna264 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 08:56   #14
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Również uważam, że rok przerwy w twoim przypadku to bardzo dobry pomysł. Nie ma nic złego w szukaniu swojej drogi, to nie grzech, nie hańba.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 13:25   #15
Pieselka
Przyczajenie
 
Avatar Pieselka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Karolina_aniloraK Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że nie wiem co chciałabym robić w życiu. Są rzeczy, które mnie interesują, ale do żadnej nie jestem przekonana. Pochodzę z małej miejscowości i chciałabym na ten rok przeprowadzić się do Warszawy i podjąć pracę. W małej mieścinie ciężko jest poznać siebie, żyje się jakby w zamknięciu, bez perspektyw. Siostra, która zamieszkała w dużym mieście radziła mi abym tak właśnie zrobiła. Może poznam ludzi, którzy mnie zainspirują, prędzej zrozumiem co chcę w życiu robić.
Większość ludzi mówi mi, że to będzie rok stracony, przestane sie uczyć (a chciałabym zdać jakieś dodatkowe przedmioty na maturze w przyszłym roku), ale z tym nie nie zgadzam, bo już teraz całymi dniami ucze sie angielskiego i hiszpańskiego.
Mam zamiar też podjąć jakiś kurs (fotografii, gotowania czy fryzjerski) i jakiś krótki wyjazd za granice.
Uważacie, że taki rok przerwy to strata czasu? Jestem pełna wątpliwości, ale też chyba nie ma sensu iść na studia jakiekolwiek. Zdaję sobie sprawe, że ten "wolny" rok nie gwarantuje mi odnalezienia sensu życia (że się tak górnolotnie wyrażę ), ale...sama nie wiem, może to głupie, ale intuicja podpowiada mi, że tak właśnie powinnam zrobić.
Chciałabym poznać wasze zdanie. Może któraś z was była w podobnej sytuacji
I jak, udało Ci się ? Jestem w podobnej sytuacji i jestem ciekawa czy Twój pomysł się sprawdził
Pieselka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 09:40   #16
Karolina_aniloraK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 60
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Hej A więc tak-rok przerwy zrobiłam. Przeprowadziłam się do Warszawy, po jakimś czasie zaczęłam pracę (w tym samym miejscu pracuję nadal ). Tamten rok wyglądał zupełnie inaczej niż planowałam. Zaczęłam się uczyć do matury z matematyki...ale jakoś nie czułam przekonania, bo nadal nie wiedziałam po co mi ta rozszerzona matura, bo nie miałam pojęcia na jakie studia chce iść. Trochę to zarzuciłam. No długo by opowiadać co robiłam przez tamten rok-na pewno pracowałam, skupiałam się głównie na sobie, bo tak jakby chciałam siebie poznać. Nie poszłam na żaden kurs, nie nauczyłam się super dobrze żadnego języka i nie odbyłam żadnej zagranicznej podróży, ale nie żałuję. Obecnie studiuję zaocznie grafikę komputerową, pracuję i mam się dobrze. Ten rok naprawdę dużo mi dał, miałam czas na zastanowienie, na poznanie siebie, dzięki czemu nie tylko wiem już co chcę robić w życiu, ale też jestem zdecydowanie bardziej pewna siebie (czego zawsze mi brakowało).
Karolina_aniloraK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 13:19   #17
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

I bardzo dobrze postępowałaś. Ja ze względu na namowy rodziców, nie zrobiłam przerwy w studiach i rzuciłam już dwa kierunki, do których nei byłam zdecydowana, ejdne dzienne, drugie zaoczne. Dopiero odnalazłam sie na trzecim keirunku, ale równeiż nei żałuję
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 15:53   #18
Merythia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Hej Autorko Świetnie że ci się tak nie najgorzej ułożyło, a przede wszystkim znalazłaś siebie i cel w życiu, to chyba najważniejsze.

Jako że też rozważam rok przerwy po mojej tegorocznej maturze, to mam pytanko odnośnie pracy, mianowicie czy da się wyjechać do innego miasta i podłapać jakieś zajęcie mając w ręku jakby nie patrzeć samą maturę (bez znajomości i tzw. ''pleców''). I czy da się za to wyżyć, co prawda nie planuję stawiać willi ale pod mostem też bym mieszkać nie chciała ;D
Z góry dzięki za odpowiedź.
Merythia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 16:18   #19
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Merythia Pokaż wiadomość
Hej Autorko Świetnie że ci się tak nie najgorzej ułożyło, a przede wszystkim znalazłaś siebie i cel w życiu, to chyba najważniejsze.

Jako że też rozważam rok przerwy po mojej tegorocznej maturze, to mam pytanko odnośnie pracy, mianowicie czy da się wyjechać do innego miasta i podłapać jakieś zajęcie mając w ręku jakby nie patrzeć samą maturę (bez znajomości i tzw. ''pleców''). I czy da się za to wyżyć, co prawda nie planuję stawiać willi ale pod mostem też bym mieszkać nie chciała ;D
Z góry dzięki za odpowiedź.
Da się, da się. Jeżeli umiesz, to nawet za najniższą krajową wyżyjesz. Czasem nawet dobrze wyjechać do innego miasta i spróbować czegoś nowego. Najpierw rozejrzyj się na rynku pracy i nad wynajmem. Pracę zawsze można zmienić.
__________________
"Jeżeli chcesz wie­dzieć, co ma na myśli ko­bieta, nie słuchaj te­go co mówi - pat­rz na nią. "
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 11:07   #20
Evie888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 78
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

jestem za. Też tak zrobiłam i myślę, ze to nie jest głupia decyzja. W końcu sporo osób zmienia np. rezygnuje ze studiów, bo idą na nie bez przekonania. Można tez podłapać pierwsze doświadczenia w pracy, a to potem na pewno zapulsuje.
Evie888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:26   #21
Karolina_aniloraK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 60
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Jasne, że się da. W ubiegłym roku nie studiowałam, więc wszystkie zarobione pieniądze miałam dla siebie (no wiadomo, mieszkanie, rachunki musiałam sama płacić). Spokojnie wystarczało nawet na różne zachcianki Bez problemu znajdziesz prace mając tylko mature. Ja pracuję co prawda na call center, nie jest to praca marzeń, ale nie narzekam, ale mam koleżanki, które mając samą mature pracują na recepcji, więc da sie ;] Teraz już sama się nie utrzymuje, nie dałabym rady, więc rodzice mi pomagają, bo moja szkoła jest naprawdę droga ;]
Karolina_aniloraK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 07:23   #22
pokora82patryk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Jeśli po roku będziesz w stanie zmobilizować się, żeby pójść na studia, to rok przerwy bardzo ci pomoże. Studia same w sobie są wyczerpujące i warto mieć przed ich rozpoczęciem jakąś odskocznię.
pokora82patryk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 19:51   #23
mikoryza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 22
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

To nie będzie rok stracony. Przecież nie będziesz bezczynnie leżeć na kanapie. Tylko będziesz organizować sobie czas. Prawda?
mikoryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 20:22   #24
littl3pill
Przyczajenie
 
Avatar littl3pill
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

ja właśnie robię rok przerwy po maturze. fakt, podjęłam tą decyzję ze względu na problemy zdrowotne, ale i tak cieszę się. dzięki tej przerwie zastanowiłam się co chcę robić w życiu, w czym jestem dobra i teraz jestem pewna co do swoich wybranych studiów
littl3pill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 00:37   #25
_independent
Raczkowanie
 
Avatar _independent
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Jeżeli zrealizujesz plany o których pisałaś to nie ma mowy o straconym roku.
_independent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 22:59   #26
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

dokładnie, moim zdaniem lepiej się zastanowić trochę. Może twoi rodzice mysla, ze jak bd rok przerwy to już wcale nie będziesz chciala studiowac, ale moim zdaniem to nie jest tak duzo żeby mowic o straconym czasie. Znam sporo osob, które tak zrobily i nie żalują.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 21:20   #27
obby_wan
Przyczajenie
 
Avatar obby_wan
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

a ja nie polecam, to tylko kolejny pretekst żeby przedłużyć sobie dzieciństwo ;/
obby_wan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 21:21   #28
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Cytat:
Napisane przez obby_wan Pokaż wiadomość
a ja nie polecam, to tylko kolejny pretekst żeby przedłużyć sobie dzieciństwo ;/
Jak się idzie podczas tego roku do pracy to też przedłużenie dzieciństwa? Chyba w Nepalu, tam dzieci pracują.

Przecież nie chodzi o to, żeby zrobić rok przerwy i siedzieć w domu oglądając seriale.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-08-24 o 21:22
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 15:32   #29
sartist20
Raczkowanie
 
Avatar sartist20
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

...

Edytowane przez sartist20
Czas edycji: 2016-08-25 o 15:34 Powód: zmiana
sartist20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 21:29   #30
lama1980
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 23
Dot.: Rok przerwy po maturze. Co o tym sądzicie?

Generalnie jeśli nie masz presji ze strony rodziny to może rzeczywiście taka przerwa i dojrzałość do tego aby wybrać kierunek zgodny z oczekiwaniami zarówno Twoimi jak i rynku to nie jest zły pomysł.
lama1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 17:45:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.