Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-14, 18:45   #1141
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

A ja mam pytanko: czy ktoś tutaj pisze jadłospisy wegetariańskie?? Bo chętnie bym coś podpatrzyła... Byłabym wdzięczna
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:34   #1142
gzyp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 77
GG do gzyp Wyślij wiadomość przez MSN do gzyp
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

hmmm oto moj powrot po tygodniu... coz duzo bylo upadkow, ale staram sie zeby chociaz mniej wiecej to bylo redukcyjne;p ale nauka, praca i sport wybijaja niezle z rytmu;p to podam moja dzisiejsza, niezbyt udana redukcje do ocenki...
R:
1. 4 łyżki płatków żytnich, 5 łyżek otrębów pszennych, 100 ml mleka soj., 200 gramow twarogu, 3 morelki i dwie sliwki (suszone)
2.50 gr makarony pełnoziarnistego z polowa baklazana, rukolą i 125 gr tofu (wszystko w sosie sojowym)
3.bitka wołowa, 5 klusek śląskich i dużo buraczków
4.dwie papryki z serkiem wiejskim i 10 migdałami i pestkami slonecznika

tragedia...? cos tak czuje, ze musze ten moj jadlospis niezle odchudzic (ahhh te kluski slaskie;p)
gzyp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 19:47   #1143
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

R/U, w sumie sama nie wiem, mam już trochę dość redukowania się, ale chciałabym jeszcze tak z 1,5kg zrzucić.. w każdym razie, dzisiaj sobie odpuściłam

śn: owsianka (5 łyżek płatków, mleko 1,5%- jakieś 60ml, pół activii musli, porządna łycha bran flakes); kawałek sernika mamy
ob: dwie rurki canelloni nadziewane chudym mielonym mięsem, pieczarkami, cebulą, czosnkiem w sosie pomidorowym; porcja sałatki (sałata, pomidor, papryka, cebula, bazylia z jakims gotowym sosem do zrobienia z olejem i wodą)
po: jabłko; kromka razowego zytniego z pasztetem z kurczaka (mojej mamy) i ogórkiem kiszonym
ko: jajko, wafel ryzowy (z ryżem dzikim), twaróg półtłusty ok 20g, łyżeczka ketchupu, dwa paski papryki

czy ktośby mógłby pomóc podliczyć mi kaloryczność? byłabym wdzięczna.

chciałabym w tym tygodniu jeść po 1500kcal, a w następnych dodawać po 100 i w końcu dojść do 1800. czy tym sposobem uda mi się uniknąć przytycia?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:04   #1144
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez gzyp Pokaż wiadomość
hmmm oto moj powrot po tygodniu... coz duzo bylo upadkow, ale staram sie zeby chociaz mniej wiecej to bylo redukcyjne;p ale nauka, praca i sport wybijaja niezle z rytmu;p to podam moja dzisiejsza, niezbyt udana redukcje do ocenki...
R:
1. 4 łyżki płatków żytnich, 5 łyżek otrębów pszennych, 100 ml mleka soj., 200 gramow twarogu, 3 morelki i dwie sliwki (suszone)
2.50 gr makarony pełnoziarnistego z polowa baklazana, rukolą i 125 gr tofu (wszystko w sosie sojowym)
3.bitka wołowa, 5 klusek śląskich i dużo buraczków
4.dwie papryki z serkiem wiejskim i 10 migdałami i pestkami slonecznika

tragedia...? cos tak czuje, ze musze ten moj jadlospis niezle odchudzic (ahhh te kluski slaskie;p)
Mi tam się podoba twój jadłospis.Już się ucieszyłam,że jesteś wege,bo to mleko sojowe,tofu,ale skoro bitka wołowa to chyba nie?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:07   #1145
vixeen89
Rozeznanie
 
Avatar vixeen89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 558
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dobry wieczór
zarzucę swoim U...:
śniadanko; fitella bananowa z ok 150g jogurtu naturalnego, gruszka (wiem że dośc malo ale miałam 10 min na zjedzenie i jadlam gruszke i sie zbierałam do wyjscia)
2 śniadanie: budyń waniliowy -słodka chwila, z 5 dużych garści migdałów
obiad: duży kawał kurczaka z rosołu z ziemniaczkami i sałatką z cukinii, papryki, ogórka,cebuli z oliwą
podwieczorek: lód w stylu śnieżki tylko czekoladowo-truskawkowo-śmietankowy, gruszka, duża kisc winogron
kolacja: 2 kromki chleba z ziarnami: jedna z szynką "smakowitą" i serem zoltym i pomidorem, druga z poledwica z indyka, zoltym serem i papryką, 2 duże jabłka
pewnie jeszcze wpadnie kilka plastrow twarogu poltlustego
vixeen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:12   #1146
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez aajjii Pokaż wiadomość
to na obrone powiem ze to byly warzywa na patelnie z ziemniakami i kukurydza
a te sucharki to takie dosc duze
ale ze nnkt nie ma to prawda cos zpaomnialam , ale to juz dzis tego dokaldac nie bede bo 2500 mi wystarczy

jutro jakis orzeszkow wiecej podjem

i dzieki z aocenke
ojjj, Aajjii, 2500 to nie tak dużo, jak jeszcze nie jesteś najedzona, to śmiało

Cytat:
Napisane przez vixeen89 Pokaż wiadomość
dobry wieczór
zarzucę swoim U...:
śniadanko; fitella bananowa z ok 150g jogurtu naturalnego, gruszka (wiem że dośc malo ale miałam 10 min na zjedzenie i jadlam gruszke i sie zbierałam do wyjscia) no nie za dużo, ale wybaczam;p
2 śniadanie: budyń waniliowy -słodka chwila, z 5 dużych garści migdałów ok
obiad: duży kawał kurczaka z rosołu z ziemniaczkami i sałatką z cukinii, papryki, ogórka,cebuli z oliwą ok, acz szkoda, że nie ma zupki lub deseru jakiegos
podwieczorek: lód w stylu śnieżki tylko czekoladowo-truskawkowo-śmietankowy, gruszka, duża kisc winogron okkk
kolacja: 2 kromki chleba z ziarnami: jedna z szynką "smakowitą" i serem zoltym i pomidorem, druga z poledwica z indyka, zoltym serem i papryką, 2 duże jabłka
pewnie jeszcze wpadnie kilka plastrow twarogu poltlustego
podoba mi się, acz ja bym się tym nie najadła, skromnie dość, nadrabiasz migdałami
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:31   #1147
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

P:

Iśn- tradycyjnie jak w każdą niedzielę ok 150gr płatków śniad z mlekiem, do tego drożdżowe z masełkiem prawdziwym i miodem, jabłuszko

IIśn- do twarożku 200gr wkroiłam sobie nektarynkę, banana, jabłko, ananasa z puszki i chińskie liczi, oponek

koktajl bananowo-orzechowy

O: rosół z makaronem, ziemniaki z tłuszczykiem, smażone udko, mizeria, słodzony kompot z truskawek

galaretka kaktusowa z owocami i bitą śmietaną posypana czekoladą kilka piegusków

P: 2 kanapki z białego pieczywa z masełkiem, sałatą, szynką, pomidorkiem i patisonami, 2 jajka gotowane na twardo z majonezem i koperkiem, herbata

K: odsmażane ziemniaczki z koperkiem i mlekiem


rafaello x2, 3 wafelki


Iza a jeśli chodzi o te gołabki to cały słoik -3sz=500gr a w. odż= 126kcal/100gr, zjadłam 2/3 porcji więc ok 333gr*126 kcal= 420kcal to chyba nie tak mało biorąc pod uwagę, że doszło pieczywo:rolley es:
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-14, 20:45   #1148
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
P:

Iśn- tradycyjnie jak w każdą niedzielę ok 150gr płatków śniad z mlekiem, do tego drożdżowe z masełkiem prawdziwym i miodem, jabłuszko

IIśn- do twarożku 200gr wkroiłam sobie nektarynkę, banana, jabłko, ananasa z puszki i chińskie liczi, oponek

koktajl bananowo-orzechowy

O: rosół z makaronem, ziemniaki z tłuszczykiem, smażone udko, mizeria, słodzony kompot z truskawek

galaretka kaktusowa z owocami i bitą śmietaną posypana czekoladą kilka piegusków

P: 2 kanapki z białego pieczywa z masełkiem, sałatą, szynką, pomidorkiem i patisonami, 2 jajka gotowane na twardo z majonezem i koperkiem, herbata

K: odsmażane ziemniaczki z koperkiem i mlekiem


rafaello x2, 3 wafelki


Iza a jeśli chodzi o te gołabki to cały słoik -3sz=500gr a w. odż= 126kcal/100gr, zjadłam 2/3 porcji więc ok 333gr*126 kcal= 420kcal to chyba nie tak mało biorąc pod uwagę, że doszło pieczywo:rolley es:

mniiiiiiiiiiiammmmm! pyyycha! ja chcę na p :P!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:47   #1149
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
P:

Iśn- tradycyjnie jak w każdą niedzielę ok 150gr płatków śniad z mlekiem, do tego drożdżowe z masełkiem prawdziwym i miodem, jabłuszko

IIśn- do twarożku 200gr wkroiłam sobie nektarynkę, banana, jabłko, ananasa z puszki i chińskie liczi, oponek

koktajl bananowo-orzechowy

O: rosół z makaronem, ziemniaki z tłuszczykiem, smażone udko, mizeria, słodzony kompot z truskawek

galaretka kaktusowa z owocami i bitą śmietaną posypana czekoladą kilka piegusków

P: 2 kanapki z białego pieczywa z masełkiem, sałatą, szynką, pomidorkiem i patisonami, 2 jajka gotowane na twardo z majonezem i koperkiem, herbata

K: odsmażane ziemniaczki z koperkiem i mlekiem


rafaello x2, 3 wafelki


Iza a jeśli chodzi o te gołabki to cały słoik -3sz=500gr a w. odż= 126kcal/100gr, zjadłam 2/3 porcji więc ok 333gr*126 kcal= 420kcal to chyba nie tak mało biorąc pod uwagę, że doszło pieczywo:rolley es:

chyba nie jesteś zbyt zadowolona?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 20:51   #1150
gzyp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 77
GG do gzyp Wyślij wiadomość przez MSN do gzyp
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mi tam się podoba twój jadłospis.Już się ucieszyłam,że jesteś wege,bo to mleko sojowe,tofu,ale skoro bitka wołowa to chyba nie?
nie wege nie jestem, nie jem jedynie wieprzowiny;p ale w sumie to rzeczywisice czasami mozna patrzac na moj jadlospis sie pomylic;p bo oprocz wszystkiego co sojowe (mniaaaaaaaaaaam!!), jem jeszcze duzo warzyw straczkowych (zamiast miesa). jak chcesz to moge Ci napisac co jem w takie "bezmiesne" dni;p bo dzielnie prowadze dzienniczek posilkow;p tylko po pierwsze nie wiem na ile to wartosciowe jest;p a po drugie, czy Ty Gosiu jesz rybki? bo ja akurat sie zajadam w kazdej postaci;p
gzyp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 21:34   #1151
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

co to znaczy U, a co P?
bo ja tutaj nowa
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-14, 21:37   #1152
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
mniiiiiiiiiiiammmmm! pyyycha! ja chcę na p :P!
dziękuję, to właśnie sprawia, że nadal jestem na P

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
chyba nie jesteś zbyt zadowolona?
yyy wybacz ale ni rozumiem z czego niby nie jestem zadowolona?

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
co to znaczy U, a co P?
bo ja tutaj nowa

U-utrzymanie
P-przytycie
R-redukcja
W-wychodzenie
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 21:57   #1153
aajjii
Zadomowienie
 
Avatar aajjii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 340
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ojjj, Aajjii, 2500 to nie tak dużo, jak jeszcze nie jesteś najedzona, to śmiało


no podpuszczaj mnie podpuszczaj a potem sie w drzwiach nei zmieszcze :P
__________________
aajjii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 11:38   #1154
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
dziękuję, to właśnie sprawia, że nadal jestem na P



yyy wybacz ale ni rozumiem z czego niby nie jestem zadowolona?




U-utrzymanie
P-przytycie
R-redukcja
W-wychodzenie
Z bitej śmietany i czekolady może mnie tylko te oczka "" zmyliły .

P jak Pie*** to jedzenie.

Śniadanie:
ciapka mleczna (otręby, reszta płatków owsianych, resztki fitelli gruszkowej gotowane na mleku, pociachane 3 ostatnie pistacje i sporo nerkowców, mandarynka, maliny, banan, pokruszone herbatniczki)

II Śniadanie:
kawa z mlekiem, mr.Big (lepszy od Liona imo.),soczyste jabłko

III Śniadanie:
rogal maślany rozmiar XXXL z masłem, popijany mleczkiem z miodem

Obiad:
jarzynowa zabielana
pieczeń cielęca w sosie rumowym
ziemniaczki w mundurkach
surówka z selera marchewki i jabłka z rodzynkami, gdyby nie ten majonez...

Deser:
knoppers, herbata z miodem

Podwieczorek:
buła razowa z masłem i żółtym serem, pomidorem, papryką, sałatą, koperkiem

Kolacja:
bagietka na ciepło z jakąś potworą morską i warzywami oraz o zgrozo sosem czosnkowym.

wino, biała czekolada i Fable...

cały dzień na nogach, remont, zakupy... sprzątanie.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 14:50   #1155
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

[quote=gzyp;9002598]nie wege nie jestem, nie jem jedynie wieprzowiny;p ale w sumie to rzeczywisice czasami mozna patrzac na moj jadlospis sie pomylic;p bo oprocz wszystkiego co sojowe (mniaaaaaaaaaaam!!), jem jeszcze duzo warzyw straczkowych (zamiast miesa). jak chcesz to moge Ci napisac co jem w takie "bezmiesne" dni;p bo dzielnie prowadze dzienniczek posilkow;p tylko po pierwsze nie wiem na ile to wartosciowe jest;p a po drugie, czy Ty Gosiu jesz rybki? bo ja akurat sie zajadam w kazdej postaci;p[/quote

Postanowiłam nie jeść żadnych zwierząt,ryb też.Ale jakbyś mogła kilka jadłospisów mi napisać z przewagą warzyw,owoców,sojowych produktów itd to byłabym ci wdzięczna.Jadam nabiał.A z wegetarianizmem dopiero zaczynam i trochę się obawiam,żeby sobie nie zaszkodzić przez złe komponowanie posiłków.Myśl o tym,żeby zostać wege już długo we mnie kiełkowała,a jak zagłębiłam się konkretnie w ten temat to już nie mogę przełknąć nic mięsnego.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 15:36   #1156
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U : dzisiaj

6:30- owsianka: 4 łyżki płatków, 20g rodzynek, 2 daktyle,banan, 2 łyżki kukurydzianych,łyżka słonecznika

10:15- (w szkole) grahamka (90g) z plastrem kiełbasy krakowskiej suchej, ogórkiem

ok14- mała garśc rodzynek (w drodze ze szkoly)

16- pełny talerz zupy pomidorowej z 40g makaronu, były w niej 3 spore kawałki mięsa, 180g kaszy gryczanej z dwoma usmażonymi bez tluszczu jajkami ,pomidor

bedzie-ok 19- serek wiejski wymieszany z małym plastrem sera bial. poltlustego, warzywami(szczypior,papry ka,pomidor) i lyzka slonecznika
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 16:14   #1157
gzyp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 77
GG do gzyp Wyślij wiadomość przez MSN do gzyp
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Postanowiłam nie jeść żadnych zwierząt,ryb też.Ale jakbyś mogła kilka jadłospisów mi napisać z przewagą warzyw,owoców,sojowych produktów itd to byłabym ci wdzięczna.Jadam nabiał.A z wegetarianizmem dopiero zaczynam i trochę się obawiam,żeby sobie nie zaszkodzić przez złe komponowanie posiłków.Myśl o tym,żeby zostać wege już długo we mnie kiełkowała,a jak zagłębiłam się konkretnie w ten temat to już nie mogę przełknąć nic mięsnego.
okkk to postaram się, ale naprawdę nie mam pojęcia czy to jest odpowiednio zbalansowany jadłospis.... Wiesz ja tak jem raz, gora dwa razy na tydz wiec to raczej ciekawa odmiana niz jadlospis dla wegetarianki;p ale moze Cię to zainspiruje troszkę;p

1. serek wiejski 200gr z ryzem brazowym (ok.50gr) w dwoch paprykach z np. orzechami, siemieniem, pestkami etc.
2. kromka pelnoziarnistego pieczywa z sałatą, pomidorem cebulką i serem żółtym
3. kotlety sojowe z kasza gryczana i warzywami gotowanymi (brokoly, kalafior, fasolka szparagowa etc..)
4. sałatka ze szpinaku z pomarańczą, grejpfrutem i krewetkami
5. twaróg ze startą marchewką i pełnoziarnistym makaronem polane jogurtem

a drugi taki przykładowy

1. owsianka na mleku sojowym
2. twaróg z ulubionymi warzywami
3.tofu w sosie sojowym z makaronem pelnoziarnistym, baklazanem, orzeszkami pinii i rukola
4.mieszanka sałat z mozzarellą i pomidorkami koktajlowymi i selerm naciowym
5.papryka faszerowana soczewica zmieszaną z serkiem homo (lub czymś jak philadelphia)

no nic mam nadzieję, ze chociaz trochę mogłam Ci pomoc;p najwazniejsze to pamiętać o żelazie. Na pewno też mozesz dodać wiecej warzyw strączkowych, owoców i jeszcze ja przy takim jadłospisie wypijam z pol litra mleka sojowego albo ryzowego;p
gzyp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 17:22   #1158
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez gzyp Pokaż wiadomość
okkk to postaram się, ale naprawdę nie mam pojęcia czy to jest odpowiednio zbalansowany jadłospis.... Wiesz ja tak jem raz, gora dwa razy na tydz wiec to raczej ciekawa odmiana niz jadlospis dla wegetarianki;p ale moze Cię to zainspiruje troszkę;p

1. serek wiejski 200gr z ryzem brazowym (ok.50gr) w dwoch paprykach z np. orzechami, siemieniem, pestkami etc.
2. kromka pelnoziarnistego pieczywa z sałatą, pomidorem cebulką i serem żółtym
3. kotlety sojowe z kasza gryczana i warzywami gotowanymi (brokoly, kalafior, fasolka szparagowa etc..)
4. sałatka ze szpinaku z pomarańczą, grejpfrutem i krewetkami
5. twaróg ze startą marchewką i pełnoziarnistym makaronem polane jogurtem

a drugi taki przykładowy

1. owsianka na mleku sojowym
2. twaróg z ulubionymi warzywami
3.tofu w sosie sojowym z makaronem pelnoziarnistym, baklazanem, orzeszkami pinii i rukola
4.mieszanka sałat z mozzarellą i pomidorkami koktajlowymi i selerm naciowym
5.papryka faszerowana soczewica zmieszaną z serkiem homo (lub czymś jak philadelphia)

no nic mam nadzieję, ze chociaz trochę mogłam Ci pomoc;p najwazniejsze to pamiętać o żelazie. Na pewno też mozesz dodać wiecej warzyw strączkowych, owoców i jeszcze ja przy takim jadłospisie wypijam z pol litra mleka sojowego albo ryzowego;p
Bardzo ci dziękuję za pomoc.Te jadłospisy które podałaś bardzo mi się podobają.Pozdrawiam
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 17:48   #1159
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dawno nie pisałam! ;]
Teraz jestem chyba na U, ale jakbym przytyła więcej to nic się nie stanie.

Śniadanie:
50 g płatków owsianych górskich, serek wiejski Piątnicy z "truskawką", banan, orzechy

II śniadanie:
Drożdżówka z serem
Jabłko

Obiad:
Cztery duże kawałki pizzy z kurczakiem, kukurydzą, ananasem

Deser:
Kawa z mlekiem
Trzy paski białej Milki z orzechami

Podwieczorek:
Kiwi
Smakija cynamonowa

Kolacja:
jeszcze nie jadłam, ale na obiad zanim kolega zaprosił mnie na pizzę, miała być ryba w panierce z surówką i ziemniakami, więc chyba to zjem ;]
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 18:39   #1160
JessSuz
Raczkowanie
 
Avatar JessSuz
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z dworca xD
Wiadomości: 230
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
Dawno nie pisałam! ;]
Teraz jestem chyba na U, ale jakbym przytyła więcej to nic się nie stanie.

Śniadanie:
50 g płatków owsianych górskich, serek wiejski Piątnicy z "truskawką", banan, orzechy

II śniadanie:
Drożdżówka z serem
Jabłko

Obiad:
Cztery duże kawałki pizzy z kurczakiem, kukurydzą, ananasem

Deser:
Kawa z mlekiem
Trzy paski białej Milki z orzechami

Podwieczorek:
Kiwi
Smakija cynamonowa

Kolacja:
jeszcze nie jadłam, ale na obiad zanim kolega zaprosił mnie na pizzę, miała być ryba w panierce z surówką i ziemniakami, więc chyba to zjem ;]
Co prawda mniej niż zwykle, ale to w końcu U


Hmm moje U

kromka orkiszowego z twarożkiem domowym i zieleniną, linessa waniliowa (50g) z truskawkami, jogurt jabłko-liczi(zaś 50g), owsianka (3 łyżki)z kaszką 8 zbóż i mixem płatków, jabłko


na 2. grahamka z masłem orzechowym, migdałowym i ziemnym z dżemem brzoskwiniowym i jabłko, kilka tictaców

kawa latte z mlekiem sojowym i irish cream,

"ob." pomidor,makaron pełnoziarnisty(50g) przysmażony z jajkiem, sosem sojowym, ketchupem bez cukru
marchewka z groszkiem, brokuły,płatki śniadaniowe(40g, osobno na sucho)

D: 1/2 kinder bueno, jabłko

P: 100g ciecierzycy polanej pomidorami z puszki, dadane troche tofu czosnkowego, ogórek kiszony i papryczka chili

K: 2 kosteczki kbw, 2 kromki orkiszowego, 1 z tym czymś białym z fantazji i dżmem brzoskwiniowym, 2 z pasztetem sojowym i pomidorem, grahamka, 1/2 z twarożkiem i zieleniną, 1/2 z linessą waniliową, łyżeczka masła migdałowego z fitellą (na spróbowanie, pycha), jabłko



i jak?
JessSuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 19:15   #1161
kropencja90
Raczkowanie
 
Avatar kropencja90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Moje dzisiejsze U :
I Ś(po 6): fitella jogurtowa z żurawiną - 50g + 125g jogurtu naturalnego Danone

II Ś (po.10): kanapka z 2 kromek razowca posmarowana almette śmietankowym z sałatą, szynką, pomidorem, ogórkiem i bazylią, jabłko

i tu długa przerwa bo:
a) nie byłam głodna
b) nie było czasu


po 15:

po powrocie do domu: pomarańczowo-cynamonowa kawa z mlekiem

i obiad: szklanka(waga suchego)makaronu świderki, z serem białym półtłustym, z posypką - szynka(5 plasterków skrojonych i usmażonych na łyżeczce masła), szklanka soku warzywnego Vega

i znów ta kaaaawaaaa (maturalne zakuwanie nocne potrafi zwalic z nóg niestety)

po.18: kisiel Słodka Chwila truskawkowo-waniliowy, pomarańcza

i przed chwilą wypiłam jeszcze szklankę soku warzywnego....więcej już dziś nic nie wcisnę....ale myślę, ze chyba dużo lepiej niż ostatnio..?

I tu mam jeszcze pytanie: czy śmietana 12% i pierogi z kaszą(takie gotowane - farsz kasza gryczana i ser biały półtłusty) nadają się na U, z limitem kalorycznym 1500-1600 kcal?? Nie będę miała jutro czasu nic sobie szykować na obiad po powrocie ze szkoły, a mama zrobiła już na jutro te pierogi....Ile mogę ich zjesć, żeby nie ucierpiała na tym moja sylwetka?? A może lpeiej tę śmietanę zamienić na kefir/jogurt nat. ??

Edytowane przez kropencja90
Czas edycji: 2008-09-15 o 19:20 Powód: uzupełnienie
kropencja90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 19:28   #1162
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kropencja90 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U :
I Ś(po 6): fitella jogurtowa z żurawiną - 50g + 125g jogurtu naturalnego Danone

II Ś (po.10): kanapka z 2 kromek razowca posmarowana almette śmietankowym z sałatą, szynką, pomidorem, ogórkiem i bazylią, jabłko

i tu długa przerwa bo:
a) nie byłam głodna
b) nie było czasu


po 15:

po powrocie do domu: pomarańczowo-cynamonowa kawa z mlekiem

i obiad: szklanka(waga suchego)makaronu świderki, z serem białym półtłustym, z posypką - szynka(5 plasterków skrojonych i usmażonych na łyżeczce masła), szklanka soku warzywnego Vega

i znów ta kaaaawaaaa (maturalne zakuwanie nocne potrafi zwalic z nóg niestety)

po.18: kisiel Słodka Chwila truskawkowo-waniliowy, pomarańcza

i przed chwilą wypiłam jeszcze szklankę soku warzywnego....więcej już dziś nic nie wcisnę....ale myślę, ze chyba dużo lepiej niż ostatnio..?

I tu mam jeszcze pytanie: czy śmietana 12% i pierogi z kaszą(takie gotowane - farsz kasza gryczana i ser biały półtłusty) nadają się na U, z limitem kalorycznym 1500-1600 kcal?? Nie będę miała jutro czasu nic sobie szykować na obiad po powrocie ze szkoły, a mama zrobiła już na jutro te pierogi....Ile mogę ich zjesć, żeby nie ucierpiała na tym moja sylwetka?? A może lpeiej tę śmietanę zamienić na kefir/jogurt nat. ??
Na U nadaje się wszystko, byle z umiarem, więc jeśli tak bardzo nie chcesz przekroczyc tego limitu to skomponuj jadłospis tak, abyś się miesciła w tych 1600 kcal z pierogami ;]
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 20:00   #1163
blackcoffee
Raczkowanie
 
Avatar blackcoffee
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 498
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam! Dzisiaj mój pierwszy dzień na SB..!

R - SB

sniadanie: serek wiejski lekki z kilkoma rzodkiewkami

II śniadanie: salata z kurczakiem, połową papryki czerwonej, pomidorem i ziarnami słonecznika

III śniadanie (?): serek wiejski lekki z rzodkiewkami

obiad: pierś kurczaka duszona z pieczarkami, cebulą i łyżką jogurtu naturalnego 0%

podwieczorek: 100 g twarogu chudego ze słodzikiem i kroplą aromatu śmietankowego

kolacja: kawalek kurczaka zawinięty w liście sałaty ( 2 małe sztuki)

i... jak?
__________________
Inwestuję w siebie!
blackcoffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 20:07   #1164
gzyp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 77
GG do gzyp Wyślij wiadomość przez MSN do gzyp
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Bardzo ci dziękuję za pomoc.Te jadłospisy które podałaś bardzo mi się podobają.Pozdrawiam
ahhh no to się bardzo cieszę i koniecznie pokazuj co tam wcinasz, to tez się zainspiruję

a oto jak moja redukcja dzisiaj przebiegała (redukcja chyba tylko z nazwy, ale taaaaki aktywny dzien byl;p;p)

1.5 łyżek platkow zytnich, 100 ml mleka soj, otręby pszenne, twaróg i orzechy (zle polączenie ale za to jakie pyyyszne!)
2. danio słone i dwie duze marchewki plus mleko sojowe
3. kanapka z pumpernikla z poledwicą z indyka i sałatą(duuuzo)
4.jabłko
5. dwa kawałki wołowiny smazone i buraki
6.miska fasolki szparagowej, sałatka z fromage frais i dwoma płatami śledzia

ktos oceenii?> moze jakies radyyy?
gzyp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 20:55   #1165
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez blackcoffee Pokaż wiadomość
Witam! Dzisiaj mój pierwszy dzień na SB..!

R - SB

sniadanie: serek wiejski lekki z kilkoma rzodkiewkami

II śniadanie: salata z kurczakiem, połową papryki czerwonej, pomidorem i ziarnami słonecznika

III śniadanie (?): serek wiejski lekki z rzodkiewkami

obiad: pierś kurczaka duszona z pieczarkami, cebulą i łyżką jogurtu naturalnego 0%

podwieczorek: 100 g twarogu chudego ze słodzikiem i kroplą aromatu śmietankowego

kolacja: kawalek kurczaka zawinięty w liście sałaty ( 2 małe sztuki)

i... jak?
Stanowczo za mało kcal to po pierwsze, a po drugie wiejski na zmianę z twarogiem i kurczakiem, strasznie monotonne te posiłki, musisz starać się urozmaicać, może jakieś jajka, fasolka, groszek to wszystko bogate w białko i dozwolone na SB.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:03   #1166
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

bardzo proszę o ocenę:
Ś: 2 kromki razowca z Turkiem Figura, pietruszką i małosolnymi. do tego ćwiarka sporej makreli i cała papryka czerwona
II Ś: dwa kawałeczki szarlotki
O: bułeczka ze słonecznikiem (taka pół na pół ciemna, czyli na pewni z pszennej mąki), 5 plasterków podsuszanej kiełbaski (znów bawiłam się w wydłubywanie tłuszczu ), jajko na twardo, 3 małe małosolne, pomidor i papryka
PW: 2 szklanki lekkiego musu ze śliwek bez cukru (kompocik został z gotowanych powideł), 4 orzechy włoskie
K: talerz sałatki z brokułem z jednym jajkiem (przepis --> http://mojesouthbeach.blog.onet.pl/ )
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:13   #1167
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
bardzo proszę o ocenę:
Ś: 2 kromki razowca z Turkiem Figura, pietruszką i małosolnymi. do tego ćwiarka sporej makreli i cała papryka czerwona
II Ś: dwa kawałeczki szarlotki
O: bułeczka ze słonecznikiem (taka pół na pół ciemna, czyli na pewni z pszennej mąki), 5 plasterków podsuszanej kiełbaski (znów bawiłam się w wydłubywanie tłuszczu ), jajko na twardo, 3 małe małosolne, pomidor i papryka
PW: 2 szklanki lekkiego musu ze śliwek bez cukru (kompocik został z gotowanych powideł), 4 orzechy włoskie
K: talerz sałatki z brokułem z jednym jajkiem (przepis --> http://mojesouthbeach.blog.onet.pl/ )
To U ?? bardzo ładne, zdrowo i na luzie, jedynie obiad mi się nie podoba, w ciągu dnia powinno się zjeść jakiś ciepły posiłek, więc zamiast tej bułeczki mogło wpaść coś konkretnego, poza tym fajnie
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 21:25   #1168
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dziękuję funky87
tak, to U. a dlaczego nie?
z tym obiadem to tak wyjątkowo. zawsze jem coś ciepłego, ale dzisiaj nie miałam możliwości
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 15:06   #1169
Malwina0982394
Raczkowanie
 
Avatar Malwina0982394
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

P wczoraj :

6:30-owsianka: 4 łyżki płatków, suszone morele i śliwki, daktyle,orzechy laskowe, rodzynki i banan + szklanka mleka 2% , spory kawałek sernika w czekoladzie

10(szkoła)- princessa orzechowa, kubek cappucino, grahamka z serem żółtym i papryką

12-rogal francuski z dżemem

14-talerz rosołu z makaronem, 2 duże gołąbki z sosem pomidorowym

15-kiść winogron, 3 ptasie mleczka, 50g ziaren słonecznika

17:30-serek wiejski 200g ze szczypiorkiem, kromka razowca z miodem , 5 moreli suszonych, szklanka płatków cini-minis

20- jajecznica z 3 jaj na maśle ze szczypiorkiem,kromka razowca z masłem,sałatą,szynką i pomidorem , 3 ogórki kiszone

22- jabłko , 5 kostek czekolady
Malwina0982394 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 15:22   #1170
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

moje U.

śniadanie:
kromka razowca, wiejski lekki, jabłko, dwie herbaty z cytryną

II śniadanie:
kromka razowca z homo nat.

obiad:
filet z kurczaka 285g na teflonie, kapusta kiszona

kawa 3w1
herbata

kolacja:
kromka razowca, 125g jogurtu nat.
__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.