Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-18, 19:40   #2071
women101
Zadomowienie
 
Avatar women101
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 539
GG do women101
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Mi sie podoba. Tak "lekko" sie wydaje, ale jednocześnie na luzie.
Chciałabym tak jeść na U. Jak juz dojde do odpowiedniej ilości.
Tylko ze nie samym razowcem cżłowiek żyje:P.ja lubie tez biały chlebek.
Fajny jadłospis
ps.nie wiem czemu ale nie moge..nie chce rprzestawić sie an razowiec..czasme próbuje ale on mi nei smakuje chociaz próbowałam juz wiele.jets tkai siarczysty..biały chlebek jest zdecydowanie lepszy.i ma również dużo wartośic odzywczych.
Ja też jem bialy chlebek co prawda staram sie jeść ziarniste ale jak nie ma to oczywiście ,że skonsumuję ja też nie zrezygnuję z moich rogali maślanych czy też paluchów serowych tylko dlatego ,że są z pszennej mąki chodzi o to ,ze ziarnisty jest zdrowszy i się bardziej najem gdy jem jasne pieczywie czuje ,że polklam gąbkę i zaraz sięgam po kolejną kromkę. Ah i zanim ja znalazlam odpowiedni dla siebie chlebek minelo sporo czasu nie każdy mi tak smakuje ,jestem wybredna
women101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 19:43   #2072
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez women101 Pokaż wiadomość
Ja też jem bialy chlebek co prawda staram sie jeść ziarniste ale jak nie ma to oczywiście ,że skonsumuję ja też nie zrezygnuję z moich rogali maślanych czy też paluchów serowych tylko dlatego ,że są z pszennej mąki chodzi o to ,ze ziarnisty jest zdrowszy i się bardziej najem gdy jem jasne pieczywie czuje ,że polklam gąbkę i zaraz sięgam po kolejną kromkę. Ah i zanim ja znalazlam odpowiedni dla siebie chlebek minelo sporo czasu nie każdy mi tak smakuje ,jestem wybredna
A mi tam bez różnicy. Zależy na co mam ochote.
Najbardziej lubie rgahamki z moego sklepu obok i czasme lubie szulsta ze śliwką..ale jak zaczne go jeść to nie moge skonczyć bo jest tkai pyszny..ale nie wiadomo ile tych kromeczek trzeba zjesc..żeby sie najeść...w sumie ebz różnicy mi czy zjem biała bułke czy ciemna....zalezy na co mam smaka.

No ale juz nie offtopujemy bo nas dosiegnie "swieta" moderatorska dłoń. :P Pozdrawiam
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 19:50   #2073
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez marcia77 Pokaż wiadomość
Witam

Prosze o ocene mojego jadlospisu ,od miesiaca waga nie spada mimo ,wiekszej ilosci cwiczen co drugi dzien cwicze co drugi dzien 45 minut z ciezarkami na całe ciało ,w pozostłe 3 dni zwykłe cwiczenia bez cieżarków.

1 sniadanie 2 podwójne tosty pełonizrnist z serem light i plasterkiem polędwicy drobiowej,odronina ketchupu 380kcl ,jabłko 80kcl.Lub chleb pełnioziarnisty 100gram z wedliną i twarogiem nieraz do tego kakao na mleku 2% ,stram sie ,by sniadnie było duze ma przewaznie 480 ,a nawet 500kcl nie wiem własnie czy to nie za duzo i czy to nie jest przyczyną mojego nie chudniecia

2 sniadanie chleb pełnoziarnisty z twarogiem 150kcl.

obiad mieso mielone wolowe zapiekne ,kalafior 250kcl

podwieczorek serek naturalny pilos 150G licze na niego 150kcl z malą łyżeczka dzemu (dla samku)

kolacja serek naturalny 150kcl ,lub tunczyk koło150kcl,warzywa:pomido r,ogórek ,marchewka

Prosze o ocene i z góry dziekuje
1. Moim zdaniem jest za duza dysproporcja miedzy kalorycznoscia Iśn i II śn. Pierwsze ma 480 a drugie 150 -> lepiej bedzie jak pierwsze bedzie mialo 350 kcal a drugie 300. Mozesz np z rana zjesc owsianke na wodzie z dodatkami, a 2-3 kanapki z warzywami na drugie.
2. Obiad - zamien mieso mielone wołowe na pierś z kurczaka albo indyka albo pieczona/gotowana na parze rybkę (mintaj, morszczuk etc.)
3. Podwieczorek to serek homogenizowany tak? ja bym zamieniła na kefir, jogurt naturalny bezcukrowy albo serek wiejski lekki Co jakis czas mozesz na podwieczorek zjesc 50g orzechow włoskich, bo to dobre źródło NNKT a tego u Ciebie mało w menu.
4. Kolacja - tunczyk jak najbardziej jest tu ok bo to źródło NNKT. Mozesz jesc go zamiennie z np. makrela, chudym twarogiem z warzywami, lekkim wieśniakiem

Pozdrawiam
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 20:04   #2074
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dzisiejsze U[sponsorowane prawie całym dniem u babci,brakiem apetytu i mdłościami]:

I. odmiennie- gold flakesy z pełnotłustym mlekiem, trochę rodzynków, garść pistacji i orzechów laskowych & 'piętka' białego chleba z białym serem i dżemem wiśniowym, kawa zbożowa z mlekiem;
II. kawałek sernika z brzoskwiniami, jabłko
III. 1/3 talerza zupy grzybowej; pieczeń wołowa, ziemniaki z cebulką, marchewka & surówka z ogórka, szczypiorku polana śmietaną;
jabłko
IV. 5 albo 6 ptasich mleczek waniliowych; pół tabliczki czekolady mlecznej z orzechami laskowymi;
zbożówka z mlekiem
V. brzoskwinia, 330ml. soku marchwiowo-owocowego;
serek wiejski lekki z rodzynkami;


niech żyje zdrowy, urozmaicony jadłospis..
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 20:09   #2075
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Moje dzisiejsze U/W:

po 8 - owsianka z 4 łyżek górskich, pół szklanki mleka, garść orzechów włoskich, 2 łyżki musli crunchy , 3 łyżki rodzynek, parę śliwek suszonych, pół łyżeczki kakao


11-12- grahamka - 2 połówki z jajkiem , ogórkiem i szczypiorkiem , cappucino orzechowe , troszkę pestek dyni ; jabłko


14-15- 130g smażonej piersi kurczaka obtoczonej w delikacie, duża rzodkiewka, dużo kalafiora gotowanego ; ok 170g winogron ciemnych


17-18- jogurt naturalny 200g z pół łyżeczki kakao, łyżka corn flakesów, pare śliwek suszonych ; jabłko


20-21 - ponad 100g sera białego ze słonecznikiem, papryką,pomidorem, szczypiorkiem, pekińską , rzodkiewką
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 20:28   #2076
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez women101 Pokaż wiadomość
Moje U
Śniadanie I: Jajecznica z pomidorami,szczypiorkiem i bazylią+kromka razowca z maselkiem. z ilu jajek? ja bym się tym nie najadła
Śniadanie II:Ser wiejski z pomidorami ,rzodkiewką i 2 liśćmi salaty,tost z serem ok, acz czymze jest jeden tost?
Przekąska: rurka z kremem, orzechy nerkowca
Obiad: Dwa klopsiki,salatka,ziemniac zki,talerz zupy pomidorowej ok
Podwieczorek: Deser lodowy z owocami mi.n kiwi,banan ok
Kolacja: Dwie skibki razowca z szynką , pomidorem i rzodkiewką ,kawalek szarlotki. ok
fajnie i luźno

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nikt mnie poprzednio nie ocenił więc witam się ponownie i wklejam dzisiejszy jadłospis

sobotnie U dla średnio aktywnej 35-latki
śniadanie: dwie kromki pełnoziarnistego chleba z masłem i wędliną, pomidor, kawa z mlekiem
II śniadanie: fitella miętowa z maślanką, jabłko
obiad: zupa pomidorowa z kluskami zabielana śmietaną, na drugie łyżka ziemniaków, kawałek polędwicy zapiekanej z boczkiem, cebulą i papryką, kilka plastrów pieczonego kabaczka z kroplą oliwy, sałata z papryką, pomidorem, ogórkiem, oliwkami, pestkami dyni i oliwą, lampka czerwonego wina
podwieczorek: deser grecki - gęsty jogurt z łyżeczką miodu, orzechami włoskimi i łyżeczką dżemu pomarańczowego
kolacja: sałata ta co na obiad (kilka łyżek), kabanos, kawałek wędzonego łososia (tak z 5 cm)
I jak?
ładnie, ale śniadanko trochę małe, dorzuć choćby jakiegoś banana, no i mało ziemniaczków na obiad bardzo, kolacja też skromna

tycie:

wstęp do śniadania
: 70g płatków czekoladowych z mlekiem i cynamonem, banan pieczony z cynamonem

Ś:
(z 2 h po wstępie ) paluch razowy z serkiem wiejskim i szynką, micha sałatki warzywnej, szklanka gratki mlecznej (duuuża), jabłko

po
; jogobella pieczone jabłko

(rano było chaotycznie, bo jakoś późno wstałam itp.)

O: zupa grzybowa z kaszą pęczak ziemniaczki (duuuuuużo), ogromna pierś z kurczaka w ziołach, fasolka szparagowa, buraczki, dwa jabłka

P: mc flurry czekolada & lion

K:
grahamka z serkiem wiejskim i szynką, micha sałatki jak na śniadanie, kromka chleba razowego z siemieniem lnianym z serem żółtym, trzy małe jabłka

o 21: kilka chrupek kukurydzianych (jak flipsy), tuńczyk w/s/w

wyszło ponad 3000 ;P
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 20:36   #2077
Malwina0982394
Raczkowanie
 
Avatar Malwina0982394
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

moje P : ( miałam duży apetyt dziś )

I.
2 kajzerki : 2 połówki z dżemem truskawkowym , 1 połówka z nutellą, 1 połówka z masłem,sałatą, szynką,żółtym serem i pomidorem; jabłko


II.
śledź w oleju , kromka razowca ; 7 orzechów włoskich


III.
sałatka owocowa : banan, mandarynka,pomarańcz, kiwi, śliwki suszone, trochę rodzynek + bita śmietana


IV.
talerz barszczu białego , talerz ziemniaków z sosem pieczarkowym ;
2 trufle kakaowe, 50g groszków orzechowych w czekoladzie, cappucino


V.
miska sałatki z piersi kurczaka, kapusty pekińskiej,ogórków i ketchupu ; jabłko , drożdżówka z budyniem i toffie


VI.
mix płatków : kulki czekoladowe, corn flakes, musli tropikalne + szklanka mleka


VI.
(po kolacji) kanapka: kromka razowca z masłem, plastrem szynki z indyka, sałatą, pomidorem i szczypiorkiem
Malwina0982394 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 20:41   #2078
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Malwina0982394 Pokaż wiadomość
moje P : ( miałam duży apetyt dziś ) ja też!

I.
2 kajzerki : 2 połówki z dżemem truskawkowym , 1 połówka z nutellą, 1 połówka z masłem,sałatą, szynką,żółtym serem i pomidorem; jabłko


II.
śledź w oleju , kromka razowca ; 7 orzechów włoskich jak dla mnie tu by mogły byc choc dwie kromeczki


III.
sałatka owocowa : banan, mandarynka,pomarańcz, kiwi, śliwki suszone, trochę rodzynek + bita śmietana


IV.
talerz barszczu białego , talerz ziemniaków z sosem pieczarkowym ;
2 trufle kakaowe, 50g groszków orzechowych w czekoladzie, cappucino


V.
miska sałatki z piersi kurczaka, kapusty pekińskiej,ogórków i ketchupu ; jabłko , drożdżówka z budyniem i toffie gdzie wytrzasnelas taka drozdzowke?! pycha!


VI.
mix płatków : kulki czekoladowe, corn flakes, musli tropikalne + szklanka mleka


VI.
(po kolacji) kanapka: kromka razowca z masłem, plastrem szynki z indyka, sałatą, pomidorem i szczypiorkiem
łaaadnie, zdrowo i smacznie a pijesz soki jakieś?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 20:54   #2079
vixeen89
Rozeznanie
 
Avatar vixeen89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 558
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

to ja wrzucę dzisiejsze U:
śn: paluch ziarnisty (100g): pół z 2 plastrami polędwicy z indyka i plastrem żółtego sera + pomidor, drugie pół z 2 plastrami polędwicy z indyka + 3 rzodkiewki, duże jabłko i duża gruszka
2 śń: 55 g migdałów
obiad: wielki talerz łazanek
deser: 2 krakersy, kawał wuzetki
podwieczorku nie było bo nie wcisnęłam
kolacja: 130 g twarożku( ser poltlusty, jogurt, rzodkiewki, szyczpiorek) z 2 kromkami chleba żytniego
wielki kubek mleka z 4 łyżeczkami kakao

po kolacji duże mango i jabłko


edit;wlasnie wcinam kolejne jablko

Edytowane przez vixeen89
Czas edycji: 2008-10-18 o 21:23
vixeen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 21:02   #2080
xxaur
Rozeznanie
 
Avatar xxaur
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 798
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U/W

I śn : owsianka z łyżką otrąb, dwiema łyżkami musli i graścią płatków toffi, bananem, twarogiem, jogurtem nat. i odrobiną kakao.

II śn : kromka chleba dworskiego z masłem orzechowym, posypana pestkami z dyni
i na to pokrojona gruszka ^^
trochę później jabłko.

O : pierś z kurczaka na początku trochę podsmażona a później duszona; warzywa na patelnie; sałata z łyżeczką oliwy, ogórkiem i odrobiną jogurtu nat,; ziemniaki polane trochę jogurtem nat.

P : marchewka, duża garść orzechów włoskich.

K : jajecznica z grzybami; dwie kromki wasy posmarowane serkiem twarogowym ze szczypiorkiem i cebulką.

I jak ?
__________________
mam własne zdanie i szereg racji,
niezmienna niezależnie od miejsca,
czasu i akcji.
xxaur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 21:04   #2081
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dla odmiany zapodam swój dzisiejszy jak zwykle niezdrowy i w ogóle Be' jadłospis _^_

I.Berlinka z musztardą,kromka jasnego chleba wieloziarnistego z plastrem tłustego sera

II (po ok.5godzinach) Sernik wiedeński z czekoladowym wierzchem,polany syropem adwokatowym, mocno spienione Cappuccino z amaretto *.*

90min spaceru,
po nim: 3 gałki lodów- tiramisu (blech :/),figowo-jogurtowe,malaga

III.Bitka wieprzowa duszona w winie półwytrawnym,rodzynkach i śliwkach, kapusta kiszona gotowana na krótko, garść chrupek Cheetos Hot-Dog, 100ml piwa Redds (pijak )

IV.1/2 pączka z nadzieniem różanym, 10g nerkowców prażonych w karmelu,Cappuccino Nescafe czekoladowe, po połowie: KitKata' Peanut Butter, Dove orzechowo-truflowego (CUDO !!! )

1800

BTW. Chciałabym zadać frapujące mnie od dawna pytanie,
mianowicie czy spacerując dzień w dzień ok.przez godzinę organizm się przyzwyczaja i nie spala kalorii mających wyniknąć z ww aktywności
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 21:25   #2082
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

u mnie dzisiaj wielki chaos (jak w każdy weekend) :P i drożdżowo

U
śń: połowa kajzerki z pasztetem z kurczaka (wypiek mojej mamuśki) z serem, pomidorem, oregano; deser dr oetkera 'jabłecznik z bakaliami'

2śń: drożdżówka z marmoladą

3śń: plaster ciasta drożdżowego z brzoskwinią; kawa z mlekiem

ob: zrobiliśmy z tż pizzę (m.in. z cebulą, grzybami, salami, polędwicą, papryką, porem, serem)

ko: serek wiejski z jabłkiem i otrębami; czipsy bananowe


wiem, niezdrowo i w ogóle 'be' :P
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 22:17   #2083
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dzisiejsze P:


Iśn- 2 paluchy: jeden z pasztetową i pomidorami, drugi z masłem, salatą, szynką i pomidorami, kopereczek, brzoskwinka

3 okienka czekolady mleczno-kawowej z teravity

II śn- jogurt gruszkowy z pestkami dyni, kromka razwca, margeritka z ketchupem, jabłko

jogurt naturalny z płatkami śniadaniowymi

O- talerz zupy gulaszowej, kromka razowca, naleśniki biszkoptowe : jeden z dżemem jabłkowym, drugi z twarożkiem i cynamonem, 3 z budyniem waniliowym polane syropem malinowym

3 kostki czekolady jw, grzesiek bananowy, szklanka dr wittt-a

P: ryż z cynamonem i jabłkami, naleśniki: jeden z twarożkiem i czekoladą, drugi z nutellą, jabłko

K: 300 gr twarożku (chyna przez to, że mam go w big wiadereczku) z pomidorkami, ogórkami, rzodkiewką i szczypiorkiem, grahamka z masłem i polędwicą sopocką

teraz kończę sernik z brzoskwiniami i piję herbatkę o smaku egzotycznym
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 06:30   #2084
Jolinka1987
Raczkowanie
 
Avatar Jolinka1987
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 167
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Wczorajsza Rrrrrr

śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, wieśniak lekki, jabłko, łyżka rodzynek, cynamon)
II śniadanie: kefir (200 g), batonik zbożowy "Corny"
Obiad: kanapka z bułeczki pełnoziarnistej z sałatą, gotowaną piersią kurczaka (150g?), papryką i ogórkiem kiszonym, szklanka soku marchwiowego jednodniowego
Podwieczorek: garść orzeszków arachidowych, mleko sojowe waniliowe w kartoniku
Kolacja: filet z rybki gotowany na parze z sosem pomidorowym (pomidory z puszki uduszone z bazylią), 5 łyżek soczewicy, duuuuużo surówki (kapusta pekińska, pomidor, papryka, cebula, ogórek kiszony, kiełki soi, groszek z puszki, kukurydza z puszki, oliwa z oliwek).

Taki średni ten jadłospis, mało warzyw, białka nie za wiele, dużo węgli i obiad na kolację, ale niestety all day byłam w szkole, gdzie na zjedzenie posiłku mam max. 10 minut, więc nie dało się inaczej Dobrze, że zjazdy na uczelni mam raptem raz na 2 tygodnie
__________________
Kobiety i koty zawsze robią co chcą. Mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą…
Jolinka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 07:46   #2085
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam wszystkich serdecznie

To mój pierwszy post na tym topiku (i w ogóle na forum ), chociaż podczytuję Was już od dawna.
Chciałabym żebyście rzuciły okiem na mój jadłospis. Od pewnego czasu się odchudzam, ale waga spada tak traaagicznie woooolno Nie wiem czemu, bo w miarę możliwości stosuję się do wizażowych reguł, ruchu też staram się wprowadzić w swoje życie sporo (ok. 1-2 godzin dziennie). Piję dużo wody i zielonych, czerwonych herbat. I żeby nie było wątpliwości- mam z czego chudnąć (przy wzroście 165 cm ważę 82 kg ) Stwierdziłam więc, że może robię jakieś błędy, które mi umykają, a które Wy wyłapiecie. A więc bardzo, bardzo proszę o ocenkę

REDUKCJA

śniadanie: 2 kromki chlebka pełnoziarnistego z sałatą, szynką drobiową (po 2 plasterki na każdej kromce) i pomidorem; miseczka surówki z kapusty pekińskiej, pora, ogórka kiszonego, 0,5 jabłka i kilku łyżek jogurtu naturalnego
II śniadanie: serek wiejski lekki, surówka z marchewki i 0,5 jabłka
Obiad: 25 g makaronu pełnoziarnistego z sosem (podsmażone na łyżeczce oliwy z oliwek: cebula, pieczarki, pierś z kurczaka, pomidory z puszki, papryka, cukinia)
Podwieczorek: serek homo (naturalny oczywiście ), 2 łyżki pestek ze słonecznika
Kolacja: omlet z 2-óch białek (smażony na teflonie bez tłuszczu) z plasterkiem szynki drobiowej i 0,5 szklanki groszku z puszki.

Powiedzcie... co robię źle? Przy takim mniej więcej menu schudłam przez miesiąc tylko 2 kg Nie zależy mi oczywiście na błyskawicznym chudnięciu, ale to już chyba przesada... Może za bardzo wzięłam sobie do serca to, że nie można się głodzić i jem za dużo? Zerknijcie proszę na to swoim fachowym oczkiem
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 11:10   #2086
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

moje dzisiejsze U.

1. grahamka ta dużaa i 200ml mleka waniliowego z mlekovity
2. 200g jogobelli jabłko pieczone, garstka jaśków toffi
3. kawałek mięsa duszonego wołowego, i trochę kurczaka got. tsałatka z pomidorów, makaron pełne ziarno i pół naleśnika pełne ziarno.
4. grahama jw. wieśniak lekki (;
__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?

Edytowane przez moniczkaaSnk
Czas edycji: 2008-10-19 o 13:16
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 11:36   #2087
Malwina0982394
Raczkowanie
 
Avatar Malwina0982394
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
łaaadnie, zdrowo i smacznie a pijesz soki jakieś?

Taka drożdżówka jest w małym sklepie koło mojego bloku Pyszna

Dziekuję Jak tak patrzałam na Twoje jadłospisy to też są bardzo smaczne i fajne cieszę się ,że się przełamałaś Soki piję, może nie codziennie ale jak są,albo jak sobie kupię to jak najbardziej! Uwielbiam- nektary albo marchwiowe itp
Malwina0982394 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 11:49   #2088
girlfriend
Raczkowanie
 
Avatar girlfriend
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 68
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dzis przeanalizowalam etykietki chlebow z paczki tych ciemnych typu fitness i schulstad wygral taki z musli ciemny bo ma najwiecej blonnika, białka i najmniej weglowodanow. dobre kryterium obralam? dzisiaj na mojej R zaczelam od wysokobialkowego sniadania: jajko gotowane, bułka z serem , płatki . dobrze? moj nowy wątek o stronie o odchudzaniu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=285782 zapraszam ,jestem ciekawa waszego zdania.
girlfriend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 11:54   #2089
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Moje W/U :

8.50 2łyżki pł. owsianych i 2 pł. żytnich na wodzie + 6 śliwek suszonych + 1 łyżka otrębów + 1 łyżka siemienia lnianego Wydaje mi sie ze to za male sniadanie, jak sadzicie? Bo bylam głodna wczesniej niz zwykle. [250 kcal?]

10.30 Jabłko [70 kcal]

11.50 Kawałek bajaderki własnego wypieku (juz ostatni) [500 kcal]

12.30 300ml ciepłego mleka, do tego 2 roztopione kostki gorzkiej czekolady (głodna bylam co ostatnio rzadko sie zdarzalo...) [220 kcal]

dojdzie :

15.00 Makaron razowy (szklanka suchego "świderki) + surówka (sałata, papryka, oliwki, ogorek, cebula, troszkę oleju, przyprawy) [250 kcal]

18.00 Sok z marchwii + kilka orzechów włoskich [200 kcal]

21.00 Tuńczyk wsw + sałatka domowej roboty marynowana (ogorek, papryka, cebula) [200 kcal]

TOTAL : 1700 kcal

Postaram sie juz nie jesc ciast, ograniczyc czekolade i jesc wieksze sniadania. Bo boje sie ze moge przytyc na takim jadłospisie. Prosze o ocene
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 12:02   #2090
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Moje W/U :

8.50 2łyżki pł. owsianych i 2 pł. żytnich na wodzie + 6 śliwek suszonych + 1 łyżka otrębów + 1 łyżka siemienia lnianego Wydaje mi sie ze to za male sniadanie, jak sadzicie? Bo bylam głodna wczesniej niz zwykle. [250 kcal?]
Racja. Mikrospokijne sniadanko...

10.30 Jabłko [70 kcal]

11.50 Kawałek bajaderki własnego wypieku (juz ostatni) [500 kcal]
Ale potem zjadłas ta bajaderke itd..wiec kalorycznie sie jakby wyrównało. ale warto zwięszyć to śniadanko , potem nei będzie tkaiego apetytu na słodkie. A ty dopiero wychodzisz z diety i jak sama mówisz nie chcesz pryztyć. Chociaz wiadomo, powoli mozna wprowadzac troche słodkości

12.30 300ml ciepłego mleka, do tego 2 roztopione kostki gorzkiej czekolady (głodna bylam co ostatnio rzadko sie zdarzalo...) [220 kcal]
a to co? kakao? ..mniam

dojdzie :

15.00 Makaron razowy (szklanka suchego "świderki) + surówka (sałata, papryka, oliwki, ogorek, cebula, troszkę oleju, przyprawy) [250 kcal]
wiecej makaronu prosze

18.00 Sok z marchwii + kilka orzechów włoskich [200 kcal]
warzywka prosze i coś treściwszego

21.00 Tuńczyk wsw + sałatka domowej roboty marynowana (ogorek, papryka, cebula)
a co powiesz na małą ilosć ww do kolacji? [200 kcal]

TOTAL : 1700 kcal

Postaram sie juz nie jesc ciast, ograniczyc czekolade i jesc wieksze sniadania. Bo boje sie ze moge przytyc na takim jadłospisie. Prosze o ocene
Dziwnie tow szystko porozkąłdane. Niby sie wydaje ze jedzenia sporo, ale takie to jakieś mało wartościowe i najesc sie nie można. Mam wrażenie że cąły późniejszy dzień bedziesz pokutowac ta bajaderke, byleby nie rpzekroczyć limitu.
postaraj sie o lepszy rozkład i nie pokutuj tak po jednej bajaderce
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 12:17   #2091
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P:


Iśn- 2 paluchy: jeden z pasztetową i pomidorami, drugi z masłem, salatą, szynką i pomidorami, kopereczek, brzoskwinka

3 okienka czekolady mleczno-kawowej z teravity

II śn- jogurt gruszkowy z pestkami dyni, kromka razwca, margeritka z ketchupem, jabłko

jogurt naturalny z płatkami śniadaniowymi

O- talerz zupy gulaszowej, kromka razowca, naleśniki biszkoptowe : jeden z dżemem jabłkowym, drugi z twarożkiem i cynamonem, 3 z budyniem waniliowym polane syropem malinowym

3 kostki czekolady jw, grzesiek bananowy, szklanka dr wittt-a

P: ryż z cynamonem i jabłkami, naleśniki: jeden z twarożkiem i czekoladą, drugi z nutellą, jabłko

K: 300 gr twarożku (chyna przez to, że mam go w big wiadereczku) z pomidorkami, ogórkami, rzodkiewką i szczypiorkiem, grahamka z masłem i polędwicą sopocką

teraz kończę sernik z brzoskwiniami i piję herbatkę o smaku egzotycznym
uwielbiam Cię, Kika

Cytat:
Napisane przez Malwina0982394 Pokaż wiadomość
Taka drożdżówka jest w małym sklepie koło mojego bloku Pyszna

Dziekuję Jak tak patrzałam na Twoje jadłospisy to też są bardzo smaczne i fajne cieszę się ,że się przełamałaś Soki piję, może nie codziennie ale jak są,albo jak sobie kupię to jak najbardziej! Uwielbiam- nektary albo marchwiowe itp


Schism, to muszę kupić tego DOVE'a. jeszcze są inne ciekawe smaki, pomarańczowo - cynamonowy itp...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 12:42   #2092
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Dziwnie tow szystko porozkąłdane. Niby sie wydaje ze jedzenia sporo, ale takie to jakieś mało wartościowe i najesc sie nie można. Mam wrażenie że cąły późniejszy dzień bedziesz pokutowac ta bajaderke, byleby nie rpzekroczyć limitu.
postaraj sie o lepszy rozkład i nie pokutuj tak po jednej bajaderce
Dzieki za rady Śniadaniową owsiankę powiększę jutro i postaram się o bardziej wartościowe posiłki. Na obiad oczywiscie sypne wiecej makaronu. Co do węgli przy kolacji - przyzwyczaiłam się do białkowych i jakoś tak ciężko mi się przestawić na dorzucanie węgli, tym bardziej, że dalej staram się ww z białkami nie łączyć. Moge zostac przy białkowych kolacjach?

Btw. To nie miało byc pokutowanie po tej jednej bajaderce tylko po całym wczorajszym dniu
Aaa i polecam ciepłe mleko (szkoda ze z kartonu, ale nie mam dostepu do swiezego) + gorzka roztopiona czekolada, takie właśnie kakao inaczej
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 12:46   #2093
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Dzieki za rady Śniadaniową owsiankę powiększę jutro i postaram się o bardziej wartościowe posiłki. Na obiad oczywiscie sypne wiecej makaronu. Co do węgli przy kolacji - przyzwyczaiłam się do białkowych i jakoś tak ciężko mi się przestawić na dorzucanie węgli, tym bardziej, że dalej staram się ww z białkami nie łączyć. Moge zostac przy białkowych kolacjach?

Btw. To nie miało byc pokutowanie po tej jednej bajaderce tylko po całym wczorajszym dniu
Aaa i polecam ciepłe mleko (szkoda ze z kartonu, ale nie mam dostepu do swiezego) + gorzka roztopiona czekolada, takie właśnie kakao inaczej
Wiesz. Jak juz będziesz na u to raczej kolacje nie powinny być tylko białkowe. Jak juz będziesz na u powinnas mieć pełną swodobe. na u nie ma ograniczeń co do połaczen, produktów itd. Rozumiesz.
A co do pokuty. Przeciez wczoraj nie przekroczyłas limitu z tego co pamietam. I takb yło ok 1700kcal rpawda? Wiec po czym tu pokutować
Powodzenia i pozdrawiam.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 14:21   #2094
Vaniliaa
Przyczajenie
 
Avatar Vaniliaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 19
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam Proszę o pomoc w policzeniu dzisiejszych kcal, bo ja się na tym kompletnie nie znam...
1. 3 kromki chleba czarnowieskiego, 2 łyżeczki dżemu porzeczkowego, 2,5 plasterka żółtego sera, herbata miętowa z łyżeczką cukru(dziś akurat duzo tego;( )
2. 2 cukierki czekoladowe, 1 żelek brzoskwiniowy )
3. nie cała miseczka barszczu czerwonego (bez ziemniaków, tylko z burakami) z kromka chleba czarnowieskiego, ok.60-70 g ryżu pełnoziarnistego (sonko), 1,5 gotowanej marchewki, 1 gotowana pietruszka, 5 paluszków surimi

No to tyle czekam na odpowiedz i odrazu się spytam czy paluszki surimi są mocno kaloryczne(wydaje mi się ze nie, ale nie jestem pewna) i ok. ilu kcla ma przeciętny cukierek czekoladowy, czy z galaretką ??
Vaniliaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 15:26   #2095
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Vaniliaa Pokaż wiadomość
Witam Proszę o pomoc w policzeniu dzisiejszych kcal, bo ja się na tym kompletnie nie znam...
1. 3 kromki chleba czarnowieskiego, 2 łyżeczki dżemu porzeczkowego, 2,5 plasterka żółtego sera, herbata miętowa z łyżeczką cukru(dziś akurat duzo tego;( )
2. 2 cukierki czekoladowe, 1 żelek brzoskwiniowy )
3. nie cała miseczka barszczu czerwonego (bez ziemniaków, tylko z burakami) z kromka chleba czarnowieskiego, ok.60-70 g ryżu pełnoziarnistego (sonko), 1,5 gotowanej marchewki, 1 gotowana pietruszka, 5 paluszków surimi

No to tyle czekam na odpowiedz i odrazu się spytam czy paluszki surimi są mocno kaloryczne(wydaje mi się ze nie, ale nie jestem pewna) i ok. ilu kcla ma przeciętny cukierek czekoladowy, czy z galaretką ??
próbowałam Ci podliczyc te kalorie, ale zrezygnowałam. nie jestem w stanie, bo nie mam pojęcia, jak duże były te kromki, jak duże plastry sera [bo rozbieżnośc bywa naprawdę spora] i w ogóle. odpowiem Ci tylko, że cukierek czekoladowy ma około 30-40 kalorii, a z galaretką niewiele więcej- 40, max 50. a paluszki surimi nie są kaloryczne, ale niezdrowe- naczytałam się, że są mocno przetworzone i wytwarzane z tych najgorszych rybek.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 15:48   #2096
Licja20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

R

Śniadanie:
fitella zurawinowa z mlekiem (200kcal)


II Śniadanie:
100g twarogu mielonego z otrebami,kawalkiem banana i kilkoma rodzynkami (200)


Obiad:
male udko z kurczaka ze skora+surowka z kapusty+kawalek rybki w panierce (350)


Przekaska:
kawalek domowego ciasta (150)z jablkami na biszkoptach+jablko+pol mandarynki (90) + 2 gryzy chalwy (50)


Kolacja:
bedzie serek homo z jezynami bo lubie na slodko (150)

= ok 1100/1200 kcal


jak oceniacie moj jadlospis? gdzie popelniam bledy i co ew. moge zmienic? Wiem ze na R nie powinno sie jesc slodyczy ale mi zalezy obecnie na tym aby jesc wszystko w rozsadnych ilosciach i stopniowo zwiekszac kcal.
Od jutra juz bede jadla min 1200kcal.
__________________
~ ♥ ♥ ~

my fashion blog
nowy wpis 01.02




Licja20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 16:09   #2097
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie

To mój pierwszy post na tym topiku (i w ogóle na forum ), chociaż podczytuję Was już od dawna.
Chciałabym żebyście rzuciły okiem na mój jadłospis. Od pewnego czasu się odchudzam, ale waga spada tak traaagicznie woooolno Nie wiem czemu, bo w miarę możliwości stosuję się do wizażowych reguł, ruchu też staram się wprowadzić w swoje życie sporo (ok. 1-2 godzin dziennie). Piję dużo wody i zielonych, czerwonych herbat. I żeby nie było wątpliwości- mam z czego chudnąć (przy wzroście 165 cm ważę 82 kg ) Stwierdziłam więc, że może robię jakieś błędy, które mi umykają, a które Wy wyłapiecie. A więc bardzo, bardzo proszę o ocenkę

REDUKCJA

śniadanie: 2 kromki chlebka pełnoziarnistego z sałatą, szynką drobiową (po 2 plasterki na każdej kromce) i pomidorem; miseczka surówki z kapusty pekińskiej, pora, ogórka kiszonego, 0,5 jabłka i kilku łyżek jogurtu naturalnego
II śniadanie: serek wiejski lekki, surówka z marchewki i 0,5 jabłka
Obiad: 25 g makaronu pełnoziarnistego z sosem (podsmażone na łyżeczce oliwy z oliwek: cebula, pieczarki, pierś z kurczaka, pomidory z puszki, papryka, cukinia)
Podwieczorek: serek homo (naturalny oczywiście ), 2 łyżki pestek ze słonecznika
Kolacja: omlet z 2-óch białek (smażony na teflonie bez tłuszczu) z plasterkiem szynki drobiowej i 0,5 szklanki groszku z puszki.

Powiedzcie... co robię źle? Przy takim mniej więcej menu schudłam przez miesiąc tylko 2 kg Nie zależy mi oczywiście na błyskawicznym chudnięciu, ale to już chyba przesada... Może za bardzo wzięłam sobie do serca to, że nie można się głodzić i jem za dużo? Zerknijcie proszę na to swoim fachowym oczkiem
Może jednak ktoś pomoże...?
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 16:15   #2098
girlfriend
Raczkowanie
 
Avatar girlfriend
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 68
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

R
a co sądzicie dziewczyny o takim jadlospisie?
sniadanie:jajko gotowane,płatki z mlekiem0,5, bułka z serem złotym (duzo bialka co nie)
2posilek:jałbko
3posilek: kefir
4 posilek: ryba z ryzem pelnoziarnistymi surowka
5posilek: kalafior
6posilek: twarog chudy
waze 56kg mam 164 cm wzrostu

i dlaczego koksy zeby miec miesnie jedza pelno bialka? boje sie jakiegos mega przyrostu miesni. nie stanie mi sie nic takiego?
__________________
"Intimacy has nothing to do with how naked you are..."
girlfriend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 16:32   #2099
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez girlfriend Pokaż wiadomość
R
a co sądzicie dziewczyny o takim jadlospisie?
sniadanie:jajko gotowane,płatki z mlekiem0,5, bułka z serem złotym (duzo bialka co nie)
2posilek:jałbko
3posilek: kefir
4 posilek: ryba z ryzem pelnoziarnistymi surowka
5posilek: kalafior
6posilek: twarog chudy
waze 56kg mam 164 cm wzrostu

i dlaczego koksy zeby miec miesnie jedza pelno bialka? boje sie jakiegos mega przyrostu miesni. nie stanie mi sie nic takiego?
Wybacz ale...

A tak na serio - Radze poczytac wątki podwieszone..nikt nie będzie po raz setny powtarzał tego samego.
Ile ty masz lat? pewnie 14-15. Masz odpowiednia wage.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 16:37   #2100
girlfriend
Raczkowanie
 
Avatar girlfriend
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 68
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

19 lata diete musze miec. no czytam czytam caly dzien i wiele sie dowiedzialam ale boje sie bo spasione koksy biegaja a pozniej jedza twarog. nie chce byc kokseeeem
__________________
"Intimacy has nothing to do with how naked you are..."
girlfriend jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.