cudowne tabletki na zmarszczki ? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 14:51   #241
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Doroti
Witam wszystkie forumowiczki 30+ Podczytuję Was już od jakiegoś czasu, ale dziś w związku z pudrem ryżowym ,który mnie bardzo zainteresował postanowiłam się ujawnić Ale do rzeczy... węsząc w sieci natrafiłam na rzeczony puder na allegro nie zastanawiając się długo zakupiłam opakowanie w kolorze natural za cenę bagatela 16zł Miejmy nadzieję że się sprawdzi w duecie z Avene. Dla zainteresowanych podaję linka do aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72915258 , podejrzewam że wkrótce pojawi się znowu u tego sprzedawcy
Patrzyłam, teraz ma puder ryżowy w sztyfcie tylko. Wysłałam zapytanie o puder sypki.
Dorotka, a możesz napisać nam jak się to cudeńko sprawuje? bardzo proszę!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 14:54   #242
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Pewnie że napiszę, jak tylko go dostanę w stęsknione za normalnym puderkiem łapki, mam nadzieję że będzie lepszy od skrobi
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:13   #243
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Witaj Doroti

Takze czekam na Twoja opinie o puderku ryzowym taniutki jest jak przyslowiowy barszcz i oby byl dobry

Piti
Ciekawam ile beda kosztowaly te lniane kapsulki ,jesli tyle co Alphol to sobie odpuszcze.Mam w domu olej lniany i siemie

Jeszcze troche ,a trzeba bedzie zakupic szafke na suplementy
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:28   #244
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Marita5
Witaj Doroti

Takze czekam na Twoja opinie o puderku ryzowym taniutki jest jak przyslowiowy barszcz i oby byl dobry

Piti
Ciekawam ile beda kosztowaly te lniane kapsulki ,jesli tyle co Alphol to sobie odpuszcze.Mam w domu olej lniany i siemie

Jeszcze troche ,a trzeba bedzie zakupic szafke na suplementy
Oj tak!!! Ja od dziś jeszcze piję olej z pestek dyni...
A co do kapsułek GAL to jest chyba najtańsza firma produkująca tego typu rzeczy; na prewno będą tańsze od zbójeckiego alphola!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:01   #245
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Mnie bardzo służy ogórecznik z GALA właśnie, dobrze nawilża i jakby mniej niespodzianek wyskakuje, właśnie kończę trzecie opakowanie i przymierzam się do Omega 3, bo jakoś do rybek na talerzu przekonać się nie mogę W związku z tym małe pytanie :czy ktoś widział może Omega 3 z Elandy w Krakowie? Ponoć najkorzystniej cenowo wypada, ale diabelnie trudno dostać
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:34   #246
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Doroti
Mnie bardzo służy ogórecznik z GALA właśnie, dobrze nawilża i jakby mniej niespodzianek wyskakuje, właśnie kończę trzecie opakowanie i przymierzam się do Omega 3, bo jakoś do rybek na talerzu przekonać się nie mogę W związku z tym małe pytanie :czy ktoś widział może Omega 3 z Elandy w Krakowie? Ponoć najkorzystniej cenowo wypada, ale diabelnie trudno dostać
Widzialam w aptece na Dlugiej, zaraz przy Plantach.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:48   #247
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Ha, w moim domu apteczne specyfiki to druga grupa wydatkow, tuż za zywnoscią. Pewnie na stare late apteka bedzie górą

Jeszcze znalazłam fajną stronkę o omegach, ale raczej dla początkujacych, takich jak ja:
http://www.drlam.com/A3R_brief_in_do...atty_Acids.cfm

Ale kawałek Wam zacytuję:

"The standard fish oil capsule contains 180 mg of EPA and 120 mg of DHA per 1000 mg capsule. If you are taking a regular 1000 mg fish oil capsule, you are only getting about 300 mg of the active ingredients EPA and DHA and not the 1.5 grams per day for optimum health. Some people may not tolerate it as excessive fish oil produces a harmless fishy smell. Fortunately, some high grade fish oil capsules of 1000 mg now comes with 360 mg EPA and 240 mg DHA. You need only to take 2 of such capsules to derive 1.1 grams of EPA and DHA. "

Ciekawe, czy u nas też są dostepne jakieś kapsułki ze skoncentrowanym do tego stopnia olejem rybim?

A.
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 16:49   #248
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Widzialam w aptece na Dlugiej, zaraz przy Plantach.
Dziękuję ślicznie
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:24   #249
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
nic
Nie, jednak Basia odpowiedziała:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

Gwoli jasności to odpowiedź na pytanie Sylwiastej, co mi odpowiedziano na biochemii na moje pytanie o stoswanie pudru avene na emulsję avene
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:03   #250
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Ten puder Palladio na pierwszym m-cu ma Calcium Carbonate. Coś wiadomo o ew. interakcjach węglanu wapnia z filtrami? To chyba niezbyt częsty składnik w pudrach, nic w każdym razie nie znalazłam ani na biochemii, ani na razie nigdzie...
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:27   #251
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Ten puder Palladio na pierwszym m-cu ma Calcium Carbonate. Coś wiadomo o ew. interakcjach węglanu wapnia z filtrami? To chyba niezbyt częsty składnik w pudrach, nic w każdym razie nie znalazłam ani na biochemii, ani na razie nigdzie...
Czesław, miałeś przestać!!!
Obyś nie znalazła, bo ja osobiście to bym tym produktem była zainteresowana bardzo - i cena fajna i kolor ma i jest to PUDER...
Niemniej jeśli znajdziesz to napisz
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 18:38   #252
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Nie, jednak Basia odpowiedziała:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

Gwoli jasności to odpowiedź na pytanie Sylwiastej, co mi odpowiedziano na biochemii na moje pytanie o stoswanie pudru avene na emulsję avene
Piti, napisz prosze co odpowiedzieli, bo mnie nie chce zalogowac!(Ki diabel?!)
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:50   #253
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Piti, napisz prosze co odpowiedzieli, bo mnie nie chce zalogowac!(Ki diabel?!)
Najkrócej i po łebkach - powinno być OK
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 20:15   #254
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Najkrócej i po łebkach - powinno być OK
A to fajnie, dziekuje!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:08   #255
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Czesław, miałeś przestać!!!
Obyś nie znalazła, bo ja osobiście to bym tym produktem była zainteresowana bardzo - i cena fajna i kolor ma i jest to PUDER...
Niemniej jeśli znajdziesz to napisz
Znalazłam tylko jedną mało konkretną opinię, że calcium carbonate nie polubi się z filtrami. Poza tym tak sobie pomyslałam, że jakby był to składnik warty uwagi, to Basia by napisała o tym na forum, nie?

Przy okazji stwierdziłam, że musiało mi chyba paść na łeb, że szukałam skrobi modyfikowanej w sklepach wegetariańskich

Mam już jeden namiar na tą skrobię, dzisiaj spróbuję ustalić szczegóły. Mam nadzieję, że nie sprzedają tego w workach po 25kg
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 11:45   #256
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Znalazłam tylko jedną mało konkretną opinię, że calcium carbonate nie polubi się z filtrami. Poza tym tak sobie pomyslałam, że jakby był to składnik warty uwagi, to Basia by napisała o tym na forum, nie?
Ojejku A ja się pospieszyłam i zakupiłam. No nic, może jednak nie wpłynie na działanie Tinosorbu w Avene . Jakoś to calcium wydawało mi się nieszkodliwe, a tu taki klops
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 12:14   #257
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Doroti, nie rycz
Z Avenką można stosować różne pudry z talkiem i miką, więc raczej z cc też się nie będzie gryzła

Edit: tzn nic mi nie wiadomo na ten temat
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 12:51   #258
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Doroti, nie rycz
Z Avenką można stosować różne pudry z talkiem i miką, więc raczej z cc też się nie będzie gryzła

Edit: tzn nic mi nie wiadomo na ten temat
Ehh.. no też mam taką ciuchutką nadzieję Tylko wiesz ten ryżowy puder wydawał się taki idealny...krótki skład, brak zapychaczy, na www.zerozits.com jest nawet wymieniany jako bezpieczny produkt... rozmarzyłam się
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 18:57   #259
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Doroti
Ehh.. no też mam taką ciuchutką nadzieję Tylko wiesz ten ryżowy puder wydawał się taki idealny...krótki skład, brak zapychaczy, na www.zerozits.com jest nawet wymieniany jako bezpieczny produkt... rozmarzyłam się
Doroti Nie martw sie - wszystkie szukamy zlotego srodka, a moze akurat z tym pudrem nie bedzie tak zle?
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 17:11   #260
kasmar
Raczkowanie
 
Avatar kasmar
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Witam, dziewczyny, czytam ten wątek od dłuższego czasu i postanowiłam sie trochę pożalić . Dzisiaj miałam czas, w końcu, aby wyjść do miasta bez mojego dzidka (mąż łaskawie został z małą w domu) i postanowiłam oblecieć parę aptek w celu kupienia omegi 3 i emulsji Avene i co i nic O elandzie nie słyszeli, Hasco-Leku też nie było, już nie mówiąc o Avene, gdzie panie dziwnie na mnie się patrzały, no bo po co mi taki wysoki filtr w zimie. Zniechęcona weszłam do sklepu ze zdrową żywnością z pytaniem o skrobię kukurydzianą, niestety własnie sie skończyła. W rezultacie wróciłam do domu z butelką oleju lnianego. Dobre i tyle.
__________________
Ja jednak wiem, jakie naprawdę jest niebo. Niebo jest smutne.
kasmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 18:00   #261
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez kasmar
Witam, dziewczyny, czytam ten wątek od dłuższego czasu i postanowiłam sie trochę pożalić . Dzisiaj miałam czas, w końcu, aby wyjść do miasta bez mojego dzidka (mąż łaskawie został z małą w domu) i postanowiłam oblecieć parę aptek w celu kupienia omegi 3 i emulsji Avene i co i nic O elandzie nie słyszeli, Hasco-Leku też nie było, już nie mówiąc o Avene, gdzie panie dziwnie na mnie się patrzały, no bo po co mi taki wysoki filtr w zimie. Zniechęcona weszłam do sklepu ze zdrową żywnością z pytaniem o skrobię kukurydzianą, niestety własnie sie skończyła. W rezultacie wróciłam do domu z butelką oleju lnianego. Dobre i tyle.
nie chce cie martwic ale ten olej to tez nie tego...
olej powinien byc w ciemni i wchlodni bezp po wytloczeniu przechowywany. tylko oleofarm na zlcenie pacjentow dr Budwig dwa razy w m-cu dostarcza taki "dobry" olej...
powyzej dawałem sunapee artykuł o tym oleju, poczytaj...
bezpieczniejszy jest po tym wzgledem olej lniany w kapsułkach
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 10:43   #262
kasmar
Raczkowanie
 
Avatar kasmar
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
nie chce cie martwic ale ten olej to tez nie tego...
olej powinien byc w ciemni i wchlodni bezp po wytloczeniu przechowywany. tylko oleofarm na zlcenie pacjentow dr Budwig dwa razy w m-cu dostarcza taki "dobry" olej...
powyzej dawałem sunapee artykuł o tym oleju, poczytaj...
bezpieczniejszy jest po tym wzgledem olej lniany w kapsułkach
Oj, tak masz rację, najlepsze jest to, że czytałam ten artykuł, najwyraźniej dostałam chwilowego zaćmienia Pozostało mi szukać dalej.
A tak jeszcze odnośnie pudrów: widziałam w sklepie skrobię ryżową, może ona mogłaby posłużyć za puder
__________________
Ja jednak wiem, jakie naprawdę jest niebo. Niebo jest smutne.
kasmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 16:55   #263
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 zawierają też takie preparaty jak: ecomer albo preventic. Ten ostatni jest w promocji! Jedno opakowanie gratis co daje 240 kapsułek za około 40 zł. Właśnie kupiłam. Trochę się boję, ze przetłusci mi cerę ale ktoś polecał omega-3 w jakimś wątku trądzikowym . Jak to w końcu jest?
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 17:17   #264
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Króliczka
Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 zawierają też takie preparaty jak: ecomer albo preventic. Ten ostatni jest w promocji! Jedno opakowanie gratis co daje 240 kapsułek za około 40 zł. Właśnie kupiłam. Trochę się boję, ze przetłusci mi cerę ale ktoś polecał omega-3 w jakimś wątku trądzikowym . Jak to w końcu jest?
120 kaps preventic kosztuje 19,50 u mnie w aptece. 240 kaps za 40 zł to co to za promocja ?
Preventic ma 500 mg/kaps, żeby było 2 g dziennie musisz brać 4 kaps dziennie, więc 120 kaps starczy Ci na m-c... No, to jeszcze może być... Ale jak wybierzesz ten zapasik, to soie kup lepiej hasco lek Omega 3 forte za 18 zł 60 kaps a' 1g każda - będzie nieco taniej i mniej osłonek
Przetłuszczanie skóry musisz zobaczyć, bo to kwestia indywidualna; jakby było źle przejdź na olej lniany w kapsulkach.
Albo - jeśli tylko o cerę chodzi na olej z pestek dyni
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 17:49   #265
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Aż muszę sprawdzić rachunek... Miało być jedno opakowanie gratis! Jesli sie potwierdzi, to rzeczywiście żadna promocja . Albo tylko taka na papierze.

Pitipel, to zdaje się Ty polecałaś omegę-3 komuś z trądzikowym problemem i widać, że masz troche wiadomości o tych sprawach. Mogłabys przybliżyć jak omega działa na trądzik? Może stanie sie hitem nie tylko na zmarszczki.
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:32   #266
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Króliczka
Aż muszę sprawdzić rachunek... Miało być jedno opakowanie gratis! Jesli sie potwierdzi, to rzeczywiście żadna promocja . Albo tylko taka na papierze.

Pitipel, to zdaje się Ty polecałaś omegę-3 komuś z trądzikowym problemem i widać, że masz troche wiadomości o tych sprawach. Mogłabys przybliżyć jak omega działa na trądzik? Może stanie sie hitem nie tylko na zmarszczki.
Do wgledu np to:
http://www.zdrowie.com.pl/URODA/Piel.../_20031002364/
a przede wszystkim TO:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

jesli jednak bierzesz omegę tylko ze względu na trądzik (który ona b. dobrze leczy), to warto też zwrócić uwagę na olej z pestek dyni:
zawiera fitosterole i jakkolwiek jest przede wszystkim polecany mężczyznom mającym problemy z prostatą to jego zażywanie świetnie reguluje przetłuszczajacą się cerę w ogóle, może też wpływać na zamniejszenie trądzikowych objawów złej gospodarki hormonalnej.
Można pić olej z pestek dyni 2xdziennie po 10 mi albo zażywać np. prostogal...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:35   #267
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Abuba
Noor! przeczytałam tez na Biochemii wątek "Trądzik a dieta". Czy bierzesz wiesiołek i olej z siemienia lnianego? Pytam, bo skłaniam się ku takiej kombinacji... Przynajmniej dopóki nie skończę opakowania Alphola, które mam w domu...
A potem chyba wypróbuję Omega-3 Forte HL - jedna osłonka mniej do łykania
Biorę wiesiołek i olej rybi (Omega-3 Forte HL właśnie) w dawce 1g dziennie.
Jak skończę oba opakowania zamierzam się przenieść na ogórecznik (wychodzi 50% taniej) i olej lniany w kapsułkach, bo ciagle włosy mi się szybciej przetłuszczają po radosnym zwiększeniu dawki omegaczy do 2 g.



I znalazłam jeszcze takie króciutkie podsumowanko na stronie Tymofarmu:

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe - WNKT.

Organizm nie potrafi ich syntetyzować i muszą być dostarczone z zewnątrz, z pożywieniem. Najważniejsze są dwa rodzaje kwasów tłuszczowych, tzw. rodzina kwasów omega 6 i kwasów omega 3.
  • Rodzina omega 6 pochodzi od kwasu linolowego (LA) i występuje w oleju z ogórecznika lub wiesiołka
  • Omega 3 pochodzi od kwasu alfa-linolenowego (ALA) i występuje w rybach mórz północnych oraz w pewnej specjalnej odmianie lnu.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-11-26 o 19:42
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:44   #268
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Biorę wiesiołek i olej rybi (Omega-3 Forte HL właśnie) w dawce 1g dziennie.
Jak skończę oba opakowania zamierzam się przenieść na ogórecznik (wychodzi 50% taniej) i olej lniany w kapsułkach, bo ciagle włosy mi się szybciej przetłuszczają po radosnym zwiększeniu dawki omegaczy do 2 g.
Noor , a jeśli to nie tajemnica to co konkretnie bierzesz, że taniej wychodzi? zawsze mi się zdawało że wiesiołek jest droższy od ogórecznika!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:26   #269
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Dzięki Piti! Biorę ze względu na odporność ale miło by było gdyby przy okazji buziak mi się poprawił. A olej z pestek dyni jest pyszny! Uwielbiam go a jeśli jeszcze ma takie działanie to już Kupie cała beczkę !
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:27   #270
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Noor , a jeśli to nie tajemnica to co konkretnie bierzesz, że taniej wychodzi? zawsze mi się zdawało że wiesiołek jest droższy od ogórecznika!
Taniej wyjdzie, jak się przeniosę z wiesiołka na ogórecznik.
Pewnie, że to nie tajemnica (jak mogłabym mieć przed Toba tajemnice )Zamierzam się przenieść na Biogal, czyli ogórecznik w wersji naszego ulubionego Gal (ostatnio, kiedy go brałam, to 60 kaps. kosztowało ok. 10 zł, a ma 73,5 mg GLA http://www.farmacja.gal.com.pl/farmacja_biogal.php ).

A teraz biorę Oeparol (510 mg wiesiołka/kaps. w tym 45 mg GLA i 356 kwasu linolowego - 60 kaps. za ok. 20 zł i ma podobno najwięcej GLA z preparatów wiesiołkowych - tak mówiła aptekarka, uprzedzam, że nie sprawdzałam osobiscie ). Jest jeszcze wiesiołek HascoLeku za ok. 16 zł/60 kaps. (500 mg olejku/kaps) i Gal (tu było mniej olejku, ale nie pamietam ile i stanowczo mi go nie polecano ).

Robiłam też kiedyś sobie zestawienie dostępnych kapsułek ogórecznikowych (bo podobno w ogóreczniku jest w ogóle więcej GLA niż w wiesiołku) i wyszło mi mniej więcej coś takiego (niestety nie wszędzie podają zawartość GLA, a tylko ilość olejku w kapsułce):
  1. Topialyse (SVR): 500 mg oleju z ogórecznika zawiera 200 mg kwasu linolenowego i 110 mg kwasu gamma-linolenowego (?). Ok. 80 zł ale moja dermatolozka rozpływała się wprost nad nim, jeszcze kiedy był niedostępny w Polsce
  2. Biogal (Gal): 350 mg oleju z ogórecznika (w tym 73,5 mg kwasu gamma-linolenowego i 126,0 mg kwasu cis-linolenowego, który wspomaga i reguluje procesy metaboliczne organizmu, bez witaminy E). 9 zł/60 kaps
  3. Neoglandyna (Tymofarm): 362,6mg oleju z ogórecznika (w tym 72,5 kwasu gamma-linolenowego, 129,5 kwasu linolowego), 7,4 mg wit.E. 20 zł/60 kaps. i 40 zł/150 kaps
  4. Borage (Power Health): 250 mg oleju z nasion ogórecznika (50 mg kwasu gamma-linolenowego) + wit.E, żelatyna, gliceryna (substancja do stosowania na powierzchnię), woda. 24 zł/50 kaps.
  5. Boracelle (Bio Oil) dwa rodzaje: kaps. 250 mg oleju z ogórecznika i 5 mg wit.E oraz 500 mg oleju z ogórecznika i 10 mg vit.E
  6. Boragoglandyna 100 (Betuland): 250 mg oleju z ogórecznika + 250 mg oleju ze słonecznika. 26 zł/100 kaps.
  7. Dehalid (Gal): stanowi połączenie tranu z wątroby dorsza (250,0 mg), oleju z ogórecznika (245,0 mg) i witaminy E (5,0 mg). 17 zł/100 kaps.
I wyszło mi, że najlepiej pod względem ilość/cena kształtuje się Biogal.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-11-27 o 14:28 Powód: uzupełniłam dane o ilość kapsułek i GLA
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-09 15:17:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.