Przyjaciel czy coś więcej - dylematy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-26, 18:22   #1
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084

Przyjaciel czy coś więcej - dylematy


Z moim kumplem znamy sie jakies 7-8 lat z przerwami. Kiedys cos mieliśmy się ku sobie ale nie wyszło bo mielismy pstro w głowie , szczeniaki ogólnie, raz prawie doszło do stosunku ( ale przerwalismy bo nie mielismy zabezpieczenia), oczywiscie oboje byliśmy wtedy wolni.

Zawsze staralismys ie oboje miec ze sobą kontakt przez te wszystkie lata, mieszkamy neidaleko siebie ale w innych miejscowosciach. Pare lat pozniej znalazł sobei dziewczyne są juz prawie 3 lata razem, nigdy jej nie poznałam, bo zawsze spotykalismy sie we dwojke, nic miedzy nami nie zaszło przez te 3 lata, żeby niue było ze cichcem sie spotykalismy.

Ona wie o mnie i wiem ze jest zła o moje spotkanai z nim, ale stwierdził że i tak z mojej przyjazni nie zrezygnuje bo przeciez nic nei robimy takiego - siedzimy i gadamy, posmiejemy sie. Ale od jakiegos pol roku zaczelo sie cos zmieniac.

On stwierdził że sie ze swoją oddala, coraz czesciej do mnei pisze, chce sie coraz czesciej ze mna spotykac, mowi ze coraz mniej sie ze swoją dziewczyna widuje ( nie mieszkają razem, chociaz probowali ale im nei wyszło wspólne mieszkanie podobno), zaprasza mnie usilnie do siebie ale ja nei wiem co mam robić, bo ćóż ciągnie mnie jakoś do niego, myślę że mogłąbym chcieć coś więcej , że jeśliby miało dojść do seksu, ja bym wtedy nie protestowała.

Niby sie już znamy długo ale jakoś trudno mi go spytać wprost, wiem że bez tego się nie obędzie ale póki co chcę sie poradzić.
Nie wiem jak to rozegrać żeby było dobrze. PROSZE O RADE

Zakładam to jako nowy watek bo w podobnym jak się podłączyłam to nikt nie odpowiedział ;P
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-08-26 o 18:50
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 18:31   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cóż, na razie to włazisz między "wódkę i zakąskę", bo tym jest taka "przyjaźń" z zajętym facetem, gdy w sumie nie chodzi tylko o relacje czysto przyjacielskie. No i "uwielbiam" te gadki niektórych facetów, którzy są w związku, a do innych nadają na swoje dziewczyny- dla mnie to wyjątkowo wstrętna cecha.
Źle mu z dziewczyną- niech się rozstanie, a nie - odgrywa przed tobą biednego, pokrzywdzonego misia ( o mieszkanie nam nie wyszło, nic nam nie wychodzi), na dodatek jedyną wersję, którą znasz odnośnie związku, znasz od niego.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 18:40   #3
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Co więcej wiem: Nigdy na nią jakoś specjalnie nie nadawał, wiem tylko że jedna z rzeczy to to że się oddalają (nie powiedział dlaczego, a ja nie dociekałam) i że nie wyszło mieszkanie. Wiele o niej nie mówił mi nigdy,,, wiem jak sie poznali i gdzie pracuje i to chyba najważniejsze dane o niej ;P

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Cóż, na razie to włazisz między "wódkę i zakąskę", bo tym jest taka "przyjaźń" z zajętym facetem, gdy w sumie nie chodzi tylko o relacje czysto przyjacielskie. No i "uwielbiam" te gadki niektórych facetów, którzy są w związku, a do innych nadają na swoje dziewczyny- dla mnie to wyjątkowo wstrętna cecha.
Źle mu z dziewczyną- niech się rozstanie, a nie - odgrywa przed tobą biednego, pokrzywdzonego misia ( o mieszkanie nam nie wyszło, nic nam nie wychodzi), na dodatek jedyną wersję, którą znasz odnośnie związku, znasz od niego.
Od niej nie mam sie co dowiedzieć bo ona raz mnie z daleka widziała a i tak nie wiem czy zapamietała - nie znamy się totalnie. Tez uważam że jesli poczuł się osaczony to powinie zerwac i szukac szczęścia gdzie indziej, ale pewnie tak jest wygodnie... Na razie do niczego nie doszło, w trakcie całego dotychczasowego jego związku ( w sensie fizycznym mam na myśli).
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-08-26 o 18:48
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 18:54   #4
Moulino
Raczkowanie
 
Avatar Moulino
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

KOLEJNY RAZ - jak mu dobrze z dziewczyną, spotykacie się rzadziej, zaczyna się psuć - biegnie do Ciebie. Rozumiem, że może Ci się pozwierzać, prosić o radę w związku z dziewczyną, nawet może trochę ponarzekać, ALE do cholery, żeby od razu do siebie się 'zbliżać', zapraszać itp.? No ludzie...

A Ty jesteś taką przyjaciółką, że zamiast pomóc chłopakowi w problemach z dziewczyną albo radzić rozstanie (jak przyjaciółka!) to zastanawiasz się co z tego będzie...

I wiesz co? Nic nie będzie. Albo będzie dopóki nie spotka następnej. Powodzenia.
__________________
Moulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:05   #5
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez Moulino Pokaż wiadomość
KOLEJNY RAZ - jak mu dobrze z dziewczyną, spotykacie się rzadziej, zaczyna się psuć - biegnie do Ciebie. Rozumiem, że może Ci się pozwierzać, prosić o radę w związku z dziewczyną, nawet może trochę ponarzekać, ALE do cholery, żeby od razu do siebie się 'zbliżać', zapraszać itp.? No ludzie...

A Ty jesteś taką przyjaciółką, że zamiast pomóc chłopakowi w problemach z dziewczyną albo radzić rozstanie (jak przyjaciółka!) to zastanawiasz się co z tego będzie...

I wiesz co? Nic nie będzie. Albo będzie dopóki nie spotka następnej. Powodzenia.
Heh, jesli chodzi o ich problemy to ja o nich niewiele wiem, jest dość skryty nawet dla mnie.

Nie wiem czemu przestali ze sobą mieszkać, nic mi nie powiedział, żebym miałą co mu poradzić - zaczeli mieszkac gdzies w drugim roku ich zwiazku o ile pamietam i zawsze regularnie sie spotykalismy - nigdy na nią brzydko nie nadawał, czy narzekał -mówił po prostu ogólnikowo jak np ja spytałam co u niej.

Obecnie jestem singlem, nie chcę żeby zabrzmiało że myśle jedną cześcią ciała ale po prostu obawiam się że seks moglby tu wszystko zepsuć - ZDRADA dziewczyny- koniec przyjazni - CZYLI WSZYSTKO - zdaje sobię sprawę z zagrożeń.
To czy on coś do mnei czuje to nie wiem na chwile obecną i tez głośno nad tym rozważam, bo sama do końca nie wiem.

Czy lepiej być radykalnym i poluźnić albo wręcz odciąć się od przyjaciela dla dobra sprawy ??
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-08-26 o 19:10
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:07   #6
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

A czujesz , że "przyjaciel"dąży do seksu?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:12   #7
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez Moulino Pokaż wiadomość
KOLEJNY RAZ - jak mu dobrze z dziewczyną, spotykacie się rzadziej, zaczyna się psuć - biegnie do Ciebie. Rozumiem, że może Ci się pozwierzać, prosić o radę w związku z dziewczyną, nawet może trochę ponarzekać, ALE do cholery, żeby od razu do siebie się 'zbliżać', zapraszać itp.? No ludzie...

A Ty jesteś taką przyjaciółką, że zamiast pomóc chłopakowi w problemach z dziewczyną albo radzić rozstanie (jak przyjaciółka!) to zastanawiasz się co z tego będzie...

I wiesz co? Nic nie będzie. Albo będzie dopóki nie spotka następnej. Powodzenia.
Racja
Teraz źle się dzieje w jego związku, więc szuka pocieszenia u Ciebie. Jak znajdzie nową, to znów sobie odpuści. I tak w koło Macieju, póki nie znajdzie tej właściwej

Nie daj się wykorzystywać i sama nie wykorzystuj sytuacji. Skoro przez tyle lat się znacie i nie jesteście razem, to już nic więcej z tego nie będzie.
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 19:14   #8
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
A czujesz , że "przyjaciel"dąży do seksu?
Wiem że zapraszanie z jego strony do jego domu to może dla jednych wyda się nic takiego, ale jakaś taka czerwona żaróweczka mi się zapaliła z napisem Seeeexxxx ....
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:19   #9
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Wiem że zapraszanie z jego strony do jego domu to może dla jednych wyda się nic takiego, ale jakaś taka czerwona żaróweczka mi się zapaliła z napisem Seeeexxxx ....
Więc pogadaj z nim. Zapytaj wprost, o co chodzi, bo widzisz, że coś się zmieniło w Waszych relacjach i nie wiesz, o co mu biega. Tak będzie najlepiej i najzdrowiej
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:20   #10
Moulino
Raczkowanie
 
Avatar Moulino
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Wiem że zapraszanie z jego strony do jego domu to może dla jednych wyda się nic takiego, ale jakaś taka czerwona żaróweczka mi się zapaliła z napisem Seeeexxxx ....
Rzygać mi się chce jak słucham o takich facetach. fuj fuj

z dziewczyną źle, dawno nie zamoczył, a że mu się chce - to dawaj, zaproszę 'przyjaciółkę'. Aha, jakbyś chciała wiedzieć:

Będzie wino (koniecznie alko!), trochę rozmowy, śmiechy, może nawet powie Ci jak dobrze spędza mu się z tobą czas iiiiii tu nastąpi... zbliżenie twarzy (najprawdopodobniej jego do twojej), a że %% działają, on biedaczek wyposzczony to upsss.. stało się, zrobiliśmy to, zdradził dziewczynę, co robić, przecież to był tylko impuls : ( itp itd

__________________
Moulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:24   #11
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez moulino Pokaż wiadomość
Będzie wino (koniecznie alko!), trochę rozmowy, śmiechy, może nawet powie ci jak dobrze spędza mu się z tobą czas iiiiii tu nastąpi... Zbliżenie twarzy (najprawdopodobniej jego do twojej), a że %% działają, on biedaczek wyposzczony to upsss.. Stało się, zrobiliśmy to, zdradził dziewczynę, co robić, przecież to był tylko impuls : ( itp itd

coś w ten deseń.


a tak do tematu... Może lepiej być radykalnym i poluźnić albo wręcz odciąć się od przyjaciela dla dobra sprawy ??
Wiem wiem najpierw pogadam prosto z mostu jak sie odważe na takie mocne rozmowy ; ]
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-08-26 o 19:28
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 19:32   #12
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Jak dla mnie facet zachowuje się obrzydliwie. Jeśli nie układa mu się z dziewczyną, to niech się rozstanie, bo to, co robi teraz, jest wobec niej nie fair.
Ja generalnie nie wierzę w coś takiego jak przyjaźń damsko- męska bez podtekstów (ale to tylko moja opinia), a w Waszym przypadku to już na pewno nie jest czysta, zupełnie niewinna relacja przyjaciel- przyjaciółka.
Faceta do Ciebie ciągnie? Ok, ale niech nie robi w bambuko własnej dziewczyny .
A może chodzi mu tylko o seks, bo z dziewczyną kiepsko w tych sprawach... Może liczy na to, że będzie miał przyjaciółkę z bonusem i niczego nie świadomą dziewczynę na raz.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:40   #13
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
Jak dla mnie facet zachowuje się obrzydliwie. Jeśli nie układa mu się z dziewczyną, to niech się rozstanie, bo to, co robi teraz, jest wobec niej nie fair.
Ja generalnie nie wierzę w coś takiego jak przyjaźń damsko- męska bez podtekstów (ale to tylko moja opinia), a w Waszym przypadku to już na pewno nie jest czysta, zupełnie niewinna relacja przyjaciel- przyjaciółka. Faceta do Ciebie ciągnie? Ok, ale niech nie robi w bambuko własnej dziewczyny .
A może chodzi mu tylko o seks, bo z dziewczyną kiepsko w tych sprawach... Może liczy na to, że będzie miał przyjaciółkę z bonusem i niczego nie świadomą dziewczynę na raz.
Racja.
A co do pogrubionego- przyznam, że będąc sama dość podejrzliwą osobą nie wiem co dokładnie może motywować. Faktem jest że człowieka nigdy nie pozna się do końca.
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together

Edytowane przez gosiaska
Czas edycji: 2011-08-26 o 19:50
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 20:38   #14
cherry_cola
Raczkowanie
 
Avatar cherry_cola
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

koleś ma Cię na haku, dobrze wie, że jesteś na każde jego zawołanie a ty chyba nie potrafisz mu odmówić skoro takie masz podejście do sprawy, zastanów się czy chcesz być osobą która potencjalnie zepsuje ich związek... Możliwe, że ich związek ma jakiś kryzys, on to wykorzysta (bo ile można tą samą ruchać) i poleci do Ciebie a za jakiś czas wróci do swojej jakby nigdy nic. Jeżeli mam racje, to weź się zastanów nad tym czy chcesz być wykorzystana...
cherry_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 20:49   #15
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez gosiaska Pokaż wiadomość
Racja.
A co do pogrubionego- przyznam, że będąc sama dość podejrzliwą osobą nie wiem co dokładnie może motywować. Faktem jest że człowieka nigdy nie pozna się do końca.
Zwłaszcza, jeżeli ten człowiek nie kryje się wobec Ciebie z tym, że jest nie do końca w porządku wobec kogoś innego...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 08:05   #16
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Niech poukłada swoje relacje z dziewczyną a nie szuka pocieszenia u Ciebie. na razie zerwij kontakty z nim, niech przemyśli swoje zachowanie.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:54   #17
karinkowa
Rozeznanie
 
Avatar karinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 843
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

...
__________________

Edytowane przez karinkowa
Czas edycji: 2012-06-03 o 12:07 Powód: za pozno zauwazony wlam na konto...
karinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:25   #18
poziomkakj
Rozeznanie
 
Avatar poziomkakj
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 736
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Czekaj na jego ruch. Jeśli zaproponuje spotkanie to idź. Poznasz go lepiej i samo się wyklaruje. Tylko nie nastawiaj się od razu na związek, żebyś potem nie była rozczarowana.

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

A co do założycielki wątku, to uważam, ze gdyby był zainteresowany związkiem z Tobą, to nie musiałabyś się nad tym zastanawiać, tylko on robił by wszystko, zeby z Tobą być. Na Twoim miejscu dałabym sobie spokój. Nie do konca jest w porządku wobec swojej dziewczyny, więc nie widzę w ni dobrego kandydata na Tż.
poziomkakj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:45   #19
karinkowa
Rozeznanie
 
Avatar karinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 843
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

...
__________________

Edytowane przez karinkowa
Czas edycji: 2012-06-03 o 12:07 Powód: jak wyzej
karinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 10:48   #20
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

Cytat:
Napisane przez karinkowa Pokaż wiadomość
czyli czekac na jego ruch samej niczego nie proponowac? Nie chce wyjsc na jakas napalona przed nim , bo jednak na treningach mi najbardziej zalezy a na facecie to przy okazji hehe, nie napalam sie na zwiazek w takim razie
Tak. Poczekaj na jego ruch. Nigdy nie wiadomo, ale skąd wiesz, co mu w duszy gra?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:52   #21
karinkowa
Rozeznanie
 
Avatar karinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 843
Dot.: Przyjaciel czy coś więcej - dylematy

...
__________________

Edytowane przez karinkowa
Czas edycji: 2012-06-03 o 12:07 Powód: jak wyzej
karinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.