M³ode panny m³ode <25 ! :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ¶lubne > Jeszcze przed ¶lubem

Notka

Jeszcze przed ¶lubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziaæ siê jeszcze przed ¶lubem, czyli o wieczorku panieñskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-04-25, 07:04   #61
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 10 884
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Nie przesadzajmy. Moi rodzice finansuj± nam wesele no i akceptuj± ka¿dy pomys³ itp i wspieraj±. Nie wtr±caj± siê bo zobowi±zali siê do fundowania ale z mysl± ¿e to NASZE wesele wiec nasze pomys³y.
Widocznie moi rodzice s± normalni :P

a co do utrzymania... nie lubie s³owa na garnuszku u rodziców. Ja chce tego uniknac ale jesli ne bedzie gdzie to fakt skorzystam ze swojego pokoju i wprowadze tam mêza. Ale zeby powiedziec ze bede na garnuszku? nie bede kupowa³a jedzienie, dok³ada³a siê do rachunków...
na garnuszku rozumiem osoby ktore nie pracuja wziely slub i mieszkaja i ¿eruj± na rodzicach - tutaj to racja - g³upota.
__________________
______________________


W ¿yciu bowiem istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca


misia880 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 07:38   #62
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: st±d
Wiadomo¶ci: 36 831
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez misia880 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie przesadzajmy. Moi rodzice finansuj± nam wesele no i akceptuj± ka¿dy pomys³ itp i wspieraj±. Nie wtr±caj± siê bo zobowi±zali siê do fundowania ale z mysl± ¿e to NASZE wesele wiec nasze pomys³y.
Widocznie moi rodzice s± normalni :P

a co do utrzymania... nie lubie s³owa na garnuszku u rodziców. Ja chce tego uniknac ale jesli ne bedzie gdzie to fakt skorzystam ze swojego pokoju i wprowadze tam mêza. Ale zeby powiedziec ze bede na garnuszku? nie bede kupowa³a jedzienie, dok³ada³a siê do rachunków...
na garnuszku rozumiem osoby ktore nie pracuja wziely slub i mieszkaja i ¿eruj± na rodzicach - tutaj to racja - g³upota.
Mój post by³ odpowiedzi± na konkretne pytanie

Ona pyta³a, co ma do rzeczy to, co rodzice na nasz ¶lub.
Ano: je¶li finansuj± Ci wesele, to nie mów, ¿e jakby im siê Twój narzeczony nie podoba³, to rado¶nie wy³o¿yliby kasê na wesele i cieszyliby siê, ¿e siê hajtacie Jednak co¶ do powiedzenia maj± w tej kwestii
Akurat u Ciebie jest ok i jest fajnie. Na dodatek siê nie wtr±caj±, a to ogromny plus, bo czêsto widzê postawê: my p³acimy, to mamy prawo decydowaæ jaki bêdzie kolor przewodni sali Czego kompletnie nie rozumiem, bo fajnie, ¿e rodzice p³ac±, ale przecie¿ to wesele dla M£ODYCH, a nie dla rodziców..

Co do garnuszka u rodziców - ja nie mówiê, ¿e zawsze mieszkanie z rodzicami jest z³e.
Bo je¶li m³odzi siê dorabiaj±, oszczêdzaj± na swoje mieszkanie, to jak najbardziej, mieszkanie z rodzicami jest ok. Ale ja to traktujê jak sytuacjê przej¶ciow±, a wiele osób jako sposób na ¿ycie.
Co innego, gdy mamy np. starszych, schorowanych rodziców, którymi trzeba siê zaj±æ - wtedy oczywiste, ¿e je¶li sytuacja tego wymaga, to mieszkamy z nimi i pomagamy im maksymalnie. I nie jest to sytuacja przej¶ciowa, bo zaj±æ siê rodzicami trzeba.
Dotka90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 08:01   #63
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 4 161
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Ja za rok biorê ¶lub, bêdê mieæ wtedy 22 lata, mój T¯ te¿, bo jest tylko 2 miesi±ce starszy Ju¿ siê nie mogê doczekaæ... chocia¿ rodzice trochê komplikuj±, w³a¶nie p³ac± za prawie wszystko i lubi± siê wtr±caæ (nawet do mojej sukni)..
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Anio³ek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

¯ONA od 30.08.2014

ZARÊCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010

Edytowane przez Panna Izabela
Czas edycji: 2013-04-25 o 08:03
Panna Izabela jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 12:51   #64
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 39 095
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez paula1109 Poka¿ wiadomo¶æ
zg³o¶cie ten temat do usuniêcia po co za¶miecaæ forum
szczerze to ja te¿ nie widzê g³êbszego sensu tego w±tku, ale ¿e cz³owiek jest istot± woln±, to niech robi co chce, póki nie szkodzi to innym. no i zaraz pewnie znajd± siê obroñczynie tego tematu, a ja dostanê radê, ¿e nie muszê siê w nim udzielaæ - co jest prawd±, dlatego odzywam siê rzadko
ale jak maj± powstawaæ takie napiêcia to mo¿e faktycznie trzeba co¶ zrobiæ.
Cytat:
Napisane przez Opulka Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e w±tek zostanie i usuniêty zanim kto¶ mi zd±¿y odpowiedzieæ na to pytanie, ale zaryzykuje: dziewczyna która za³o¿y³a ten temat spyta³a nas, co na nasz ¶lub powiedzieli rodzice. Co (do jasnej...) ma piernik do wiatraka? Doros³e jeste¶my, tak? Pe³noletnie. Skoro decydujemy siê na ¶lub, znaczy, ¿e utrzymaæ te¿ siê same mo¿emy. To nie jest ich sprawa, to nie ich ¿ycie. Chyba, ¿e ja czego¶ nie rozumiem.
Bo w przypadku autorki rodzice maj± du¿o w tej kwestii do powiedzenia, bêd± j± i jej mê¿a utrzymywaæ w jakim¶ stopniu po ¶lubie i jak dla mnie to jest drugie dno tego w±tku.
__________________
viva91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 12:56   #65
paula1109
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Ko³obrzeg
Wiadomo¶ci: 2 381
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez viva91 Poka¿ wiadomo¶æ
szczerze to ja te¿ nie widzê g³êbszego sensu tego w±tku, ale ¿e cz³owiek jest istot± woln±, to niech robi co chce, póki nie szkodzi to innym. no i zaraz pewnie znajd± siê obroñczynie tego tematu, a ja dostanê radê, ¿e nie muszê siê w nim udzielaæ - co jest prawd±, dlatego odzywam siê rzadko
ale jak maj± powstawaæ takie napiêcia to mo¿e faktycznie trzeba co¶ zrobiæ.

Bo w przypadku autorki rodzice maj± du¿o w tej kwestii do powiedzenia, bêd± j± i jej mê¿a utrzymywaæ w jakim¶ stopniu po ¶lubie i jak dla mnie to jest drugie dno tego w±tku.

paula1109 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 13:31   #66
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 39 095
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Mo¿na siê by³o tego spodziewaæ: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=689719
I m±drze dziewczyny tam pisz±:
Cytat:
Ja wychodzê za ma¿ we wrze¶niu tego roku, miesi±c temu skoñczy³am trzydsiechê. Nawet nie my¶la³am o tym, ¿e co¶ mi nie wypada czy nie mo¿na za³o¿yæ
Cytat:
AAA.. nie bêdê mia³a princeski... :P
__________________
viva91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 14:52   #67
lolusl
Japoñska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 29 367
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Ale ja trochê obroniê za³o¿ycielkê tematu. Na forum Mama z klas± te¿ jest w±tek M³ode mamusie <23 z tego co pamietam i nikt siê nie bulwersuje,¿e 24 latka to stara albo nie.Chyba nie chodzi³o o to,¿eby a¿ tak rozgraniczac wiek,tylko po prostu ¿eby spytaæ te osoby (bo czêsto jest to wiek ukoñczenia studiów i wszystkich kursów,aplikacji,praktyk niezbêdnych do urz±dzenia sie w pracy) jak sobie kreuj± wizjê ma³¿eñstwa w takiej sytuacji Wiadomo,¿e inne problemy ma 20-latka a inne 30-latka,20 latka martwi siê o finanse po ¶lubie (zazwyczaj) 30-latka nie (te¿ zazwyczaj ).20 latka ma przy okazji studia,czêsto ma finansowanie rodziców,wiêc przeskok z takiego do¶æ wygodnego ¿ycia w samodzielnosæ i ma³¿eñstwo moze byæ spory. 30 latki czêsto maj± w miarê pouk³adane ¿ycie i ma³¿eñstwo jest takim mi³ym akcentem,tak naprawdê niewiele zmieniaj±cym. To ¿e pytanie na pocz±tku zadane niefortunnie i z tymi princeskami g³upio wysz³o,ale my¶lê,¿e sama idea w±tku z³a nie jest
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.

Edytowane przez lolusl
Czas edycji: 2013-04-25 o 14:53
lolusl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 15:49   #68
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 4 443
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Kiedy¶ by³ taki w±tek "Young PM do 21 roku ¿ycia", wiêc autorka w±tku znacz±co zwiêkszy³a przedzia³ wiekowy Dziêki temu wiêcej wiza¿anek, mo¿e siê uwa¿aæ za m³ode Panny M³ode

Mnie to jednak trochê bulwersuje, bo mam 26, a muszê siê pogodziæ z tym, ¿e choæ czujê siê m³odo, to w odczuciu spo³eczeñstwa stara jestem.
Oczywi¶cie ¿artujê Czekam, ¿eby siê zapisaæ na w±tek do trzydziestek

Edit: Wiek ukoñczenia aplikacji prawniczej, je¶li siê dosta³o zaraz po studiach, to 27 lat, sta¿u specjalizacyjnego dla lekarzy 28-29 lat, wiêc czemu to nie mia³aby byæ granica "m³odo¶ci"? Raczej autorki wybieraj± 21, 23, 24, bo starsze kole¿anki, to dla nich "stare dupy"

Edytowane przez jesienny_lisc
Czas edycji: 2013-04-25 o 15:54
jesienny_lisc jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 15:51   #69
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 39 095
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez lolusl Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ja trochê obroniê za³o¿ycielkê tematu. Na forum Mama z klas± te¿ jest w±tek M³ode mamusie <23 z tego co pamietam i nikt siê nie bulwersuje,¿e 24 latka to stara albo nie.Chyba nie chodzi³o o to,¿eby a¿ tak rozgraniczac wiek,tylko po prostu ¿eby spytaæ te osoby (bo czêsto jest to wiek ukoñczenia studiów i wszystkich kursów,aplikacji,praktyk niezbêdnych do urz±dzenia sie w pracy) jak sobie kreuj± wizjê ma³¿eñstwa w takiej sytuacji Wiadomo,¿e inne problemy ma 20-latka a inne 30-latka,20 latka martwi siê o finanse po ¶lubie (zazwyczaj) 30-latka nie (te¿ zazwyczaj ).20 latka ma przy okazji studia,czêsto ma finansowanie rodziców,wiêc przeskok z takiego do¶æ wygodnego ¿ycia w samodzielnosæ i ma³¿eñstwo moze byæ spory. 30 latki czêsto maj± w miarê pouk³adane ¿ycie i ma³¿eñstwo jest takim mi³ym akcentem,tak naprawdê niewiele zmieniaj±cym. To ¿e pytanie na pocz±tku zadane niefortunnie i z tymi princeskami g³upio wysz³o,ale my¶lê,¿e sama idea w±tku z³a nie jest
Kiedy autorka w zasadzie wszystko sprowadza do wieku, to pytanie o suknie by³o tego dowodem
__________________
viva91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 15:58   #70
lolusl
Japoñska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 29 367
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez viva91 Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy autorka w zasadzie wszystko sprowadza do wieku, to pytanie o suknie by³o tego dowodem
Mo¿e niefortunne sformu³owanie ?Chocia¿ w sumie faktycznie jest do¶æ jednoznaczne.No ale mo¿e to by³ taki b³±d w dedukcji Nie wiem,nie bêdê wmawiaæ autorce intencji,mówiê tylko ze swojej strony,¿e sama idea w±tku jest ca³kiem spoko.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 16:03   #71
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 39 095
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Dobra, zobaczymy, jak w±tek faktycznie bêdzie komu¶ potrzebny, to siê rozwinie
__________________
viva91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 16:09   #72
paula1109
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Ko³obrzeg
Wiadomo¶ci: 2 381
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy¶ by³ taki w±tek "Young PM do 21 roku ¿ycia", wiêc autorka w±tku znacz±co zwiêkszy³a przedzia³ wiekowy Dziêki temu wiêcej wiza¿anek, mo¿e siê uwa¿aæ za m³ode Panny M³ode

Mnie to jednak trochê bulwersuje, bo mam 26, a muszê siê pogodziæ z tym, ¿e choæ czujê siê m³odo, to w odczuciu spo³eczeñstwa stara jestem.
Oczywi¶cie ¿artujê Czekam, ¿eby siê zapisaæ na w±tek do trzydziestek

Edit: Wiek ukoñczenia aplikacji prawniczej, je¶li siê dosta³o zaraz po studiach, to 27 lat, sta¿u specjalizacyjnego dla lekarzy 28-29 lat, wiêc czemu to nie mia³aby byæ granica "m³odo¶ci"? Raczej autorki wybieraj± 21, 23, 24, bo starsze kole¿anki, to dla nich "stare dupy"
ju¿ jest w±tek trzydziestek
paula1109 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 16:12   #73
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 39 095
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez paula1109 Poka¿ wiadomo¶æ
ju¿ jest w±tek trzydziestek
tylko jesienny_lisc chyba czeka na odpowiedni wiek, bo teraz ma 26 Wiêc ani tu ani tu
__________________
viva91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 16:16   #74
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 4 443
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez viva91 Poka¿ wiadomo¶æ
tylko jesienny_lisc chyba czeka na odpowiedni wiek, bo teraz ma 26 Wiêc ani tu ani tu
Zawsze mogê za³o¿yæ w±tek "Takie ¶rednio m³ode PM 25-29"
jesienny_lisc jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 16:18   #75
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 39 095
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Poka¿ wiadomo¶æ
Zawsze mogê za³o¿yæ w±tek "Takie ¶rednio m³ode PM 25-29"
Piêknie by to wygl±da³o w zestawieniu "Nowe w±tki"
__________________
viva91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 16:36   #76
lolusl
Japoñska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 29 367
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy¶ by³ taki w±tek "Young PM do 21 roku ¿ycia", wiêc autorka w±tku znacz±co zwiêkszy³a przedzia³ wiekowy Dziêki temu wiêcej wiza¿anek, mo¿e siê uwa¿aæ za m³ode Panny M³ode

Mnie to jednak trochê bulwersuje, bo mam 26, a muszê siê pogodziæ z tym, ¿e choæ czujê siê m³odo, to w odczuciu spo³eczeñstwa stara jestem.
Oczywi¶cie ¿artujê Czekam, ¿eby siê zapisaæ na w±tek do trzydziestek

Edit: Wiek ukoñczenia aplikacji prawniczej, je¶li siê dosta³o zaraz po studiach, to 27 lat, sta¿u specjalizacyjnego dla lekarzy 28-29 lat, wiêc czemu to nie mia³aby byæ granica "m³odo¶ci"? Raczej autorki wybieraj± 21, 23, 24, bo starsze kole¿anki, to dla nich "stare dupy"
O,nie zauwa¿y³am tego postu No có¿,je¶li chodzi o te kursy,to zdajê sobie sprawê z tego,bo sama jestem na jednym z tych kierunków,które wymagaj± "dokszta³cania" potem. Jednak jest zasadnicza ró¿nica miêdzy okresem konczenia studiów,zdawania na taki kurs/sta¿/aplikacje/praktykê a okresem spokojnego ich koñczenia,gdzie zwykle masz ju¿ jak±¶ pracê i w miarê zaplecze finansowe.(nie uwzglêdniam tutaj sytuacji typu nieukoñczenie kursu,aplikacji etc,niezdanie koñcowych egzaminów,bo pewnie zaraz kto¶ powie,¿e to wcale nie jest takie spokojne jak mi siê wydaje ).Ja to tak odbieram i w ten sposób moge jedynie t³umaczyæ.
Mimo,¿e sama nale¿ê do dolnej granicy nie pokusi³abym siê o nazwanie >26 starymi dupami,no ale kwestia podej¶cia
no i nie widzê nic z³ego w rozgraniczaniu.mi osobi¶cie nie byloby przykro,gdyby powsta³ w±tek M³odze i piêkne 18-19 latki wychodz±ce za m±¿,jednoczmy siê!


Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Poka¿ wiadomo¶æ
Zawsze mogê za³o¿yæ w±tek "Takie ¶rednio m³ode PM 25-29"
Pad³am
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 08:07   #77
Opulka
Raczkowanie
 
Avatar Opulka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Poka¿ wiadomo¶æ
To ma piernik do wiatraka, ¿e najczê¶ciej ¶lub finansuj± rodzice, lub chocia¿ dok³adaj± znacz±c± kwotê, a bardzo czêsto m³odzi po ¶lubie mieszkaj± na garnuszku u rodziców.
Tak wiêc rodzice maj± du¿o do powiedzenia w kwestii w ogóle odbycia siê ¶lubu, a pó¼niej tego, jak bêdzie on wygl±da³, skoro s± fundatorami imprezy, a pó¼niej te dzieci bêd± utrzymywaæ

¦lub w USC kosztuje 84 z³ o ile dobrze pamiêtam, ¶lub w ko¶ciele- nie mam pojêcia, ale s³ysza³am, ¿e czêsto przy klasztorach robi± za "co ³aska".
Po ¶lubie mo¿na zaprosiæ na kawê i ciastko jak kogo¶ na wesele nie staæ. Wielka impreza (jakakolwiek impreza) nie jest kwintesencj± ¶lubu.
Je¶li kto¶ zamierza ¿yæ z garnuszka rodziców, jest po prostu niepowa¿ny i nie powinien ¶lubu braæ. Osobi¶cie uwa¿am, ¿e nie powinno siê kogo¶ obarczaæ swoimi ¿yciowymi decyzjami tak wiêc moje pytanie, co ma przys³owiowy piernik, jest wg mnie nadal aktualne.
Opulka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 09:21   #78
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: st±d
Wiadomo¶ci: 36 831
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez Opulka Poka¿ wiadomo¶æ
¦lub w USC kosztuje 84 z³ o ile dobrze pamiêtam, ¶lub w ko¶ciele- nie mam pojêcia, ale s³ysza³am, ¿e czêsto przy klasztorach robi± za "co ³aska".
Po ¶lubie mo¿na zaprosiæ na kawê i ciastko jak kogo¶ na wesele nie staæ. Wielka impreza (jakakolwiek impreza) nie jest kwintesencj± ¶lubu.
Je¶li kto¶ zamierza ¿yæ z garnuszka rodziców, jest po prostu niepowa¿ny i nie powinien ¶lubu braæ. Osobi¶cie uwa¿am, ¿e nie powinno siê kogo¶ obarczaæ swoimi ¿yciowymi decyzjami tak wiêc moje pytanie, co ma przys³owiowy piernik, jest wg mnie nadal aktualne.
tak, tylko ¿e osobi¶cie nie znam nikogo, kto wzi±³ cywilny, skromny ko¶cielny i zaprosi³ rodzinê na kawê i ciastko.
Wszystkie znane mi osoby robi³y wesele. Nie mówiê, ¿e na 200 osób od razu, ale chocia¿ na te 50, a jak wiadomo, to i tak ogromny wydatek.

Ja te¿ jestem za tym, ¿e jak kogo¶ nie staæ, to niech nie robi wesela, ale w praktyce nikt tak nie postêpuje.

A rodzice finansuj±, to i maj± do gadania (jak widaæ nawet na przyk³adzie podanym w tym w±tku).

To, ¿e nie powinno siê braæ ¶lubu maj±c w planach nie pracowaæ i ¿yæ z kasy rodziców, to oczywiste.

Ale to, jak POWINNO byæ, a jak jest, to ogromna ró¿nica.

Dlatego piernik do wiatraka ma bardzo du¿o
Dotka90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 12:07   #79
piska
Raczkowanie
 
Avatar piska
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 478
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Poka¿ wiadomo¶æ
Zawsze mogê za³o¿yæ w±tek "Takie ¶rednio m³ode PM 25-29"
Dok³adnie W ogóle moim zdaniem m³ode Panny m³ode to takie do 22 roku ¿ycia. Mnie by nie przysz³o w ogóle do g³owy ¿eby w takim wieku wychodziæ za m±¿ - ale to tylko mnie 23 - 28 lat to wg najlepszy czas na ¶lub i nie rozgranicza³abym tego ¿e do 25 to m³ode a 26 lat to stare. Natomiast 30-stka to taka dojrza³a Panna M³oda ale zawsze panna m³oda

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Poka¿ wiadomo¶æ
tak, tylko ¿e osobi¶cie nie znam nikogo, kto wzi±³ cywilny, skromny ko¶cielny i zaprosi³ rodzinê na kawê i ciastko.
Wszystkie znane mi osoby robi³y wesele. Nie mówiê, ¿e na 200 osób od razu, ale chocia¿ na te 50, a jak wiadomo, to i tak ogromny wydatek.

Ja te¿ jestem za tym, ¿e jak kogo¶ nie staæ, to niech nie robi wesela, ale w praktyce nikt tak nie postêpuje.

A rodzice finansuj±, to i maj± do gadania (jak widaæ nawet na przyk³adzie podanym w tym w±tku).

To, ¿e nie powinno siê braæ ¶lubu maj±c w planach nie pracowaæ i ¿yæ z kasy rodziców, to oczywiste.

Ale to, jak POWINNO byæ, a jak jest, to ogromna ró¿nica.

Dlatego piernik do wiatraka ma bardzo du¿o
U nas w krêgu znajomych czy rodziny jako¶ tak siê przyjê³o ¿e wesele albo urz±dzaj± rodzice albo dok³adaj± siê w drobnych kwestiach. P³ac± za orkiestrê czy kamerzystê. Zawsze co¶ dorzuc± w miarê mo¿liwo¶ci. U nas prawdopodobnie zap³ac± za go¶ci w lokalu. Ale do niczego siê nie wtr±caj±. Owszem sugeruj± mo¿e tak, daj± jakie¶ wskazówki ale ostateczna decyzja nale¿y do nas. I gdyby mieli p³aciæ za wesele i urz±dzaæ je po swojemu to wola³abym poczekaæ i sama na nie zarobiæ i mieæ tak jak chce. Nawet bêd±c star± pann± m³od± grubo po 30-stce
__________________
31 maj 2014
piska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 13:37   #80
Jovisse
Zakorzenienie
 
Avatar Jovisse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 4 371
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Poka¿ wiadomo¶æ
Zawsze mogê za³o¿yæ w±tek "Takie ¶rednio m³ode PM 25-29"
Oo, ja bêdê mia³a 25 i trochê jak bêdê zapewne wychodzi³a za m±¿, wiêc siê piszê na taki w±tek

A tak na prawdê to powinny¶cie dziewczyny zamiast prowadziæ takich bezsensownych dyskusji jak teraz pogadaæ o rzeczach wa¿niejszych - jak sobie wyobra¿acie, jakie macie plany i jak to wygl±da u osób, które po prostu np nie skoñczy³y jeszcze studiów - bo mo¿e np inne pary te¿ by chcia³y siê pobieraæ, a hamuj± ich w±tpliwo¶ci? Tutaj przeczytaj±, ¿e nie ma problemu, ¿e sobie takie m³ode ma³¿eñstwa radz± i siê zdecyduj±
__________________
27.05.2016 ¯ona Wieczny miesi±c miodowy
Jovisse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 16:54   #81
ladymilionxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 53
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

ja mam 21 lat, mój narzeczony ma 29. ¦lub planujemy za 2 lata.
ladymilionxxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 20:43   #82
Prili
Raczkowanie
 
Avatar Prili
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Oj niestety siêprzekona³am ¿e wiza¿anki pluj± jadem my¶la³am ¿e sobie mi³o popiszemy, pogadamy jak to fajnie byæ m³odym i znale¼æ ju¿ mi³o¶æ na ca³e ¿ycie a tu lipa, nic nikomu nie pasuje...
Ah w±tek do zamkniêcia a konto do usuniêcia ot co!
Prili jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 20:47   #83
lolusl
Japoñska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 29 367
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez Prili Poka¿ wiadomo¶æ
Oj niestety siêprzekona³am ¿e wiza¿anki pluj± jadem my¶la³am ¿e sobie mi³o popiszemy, pogadamy jak to fajnie byæ m³odym i znale¼æ ju¿ mi³o¶æ na ca³e ¿ycie a tu lipa, nic nikomu nie pasuje...
Ah w±tek do zamkniêcia a konto do usuniêcia ot co!
Bez przesady To pierwsze kilka stron,a my¶le,ze znajdzie siê sporo dziewczyn (w tym ja),które chêtnie pogadaj±.

Zawsze bêdzie kto¶,komu nie pasuje.
A my¶lê,¿e do¶æ niefortunny tytu³ i pytania postawione na pocz±tku mog³y sprowokowaæ "jad".Niemniej nie zniechêca³abym siê tak
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-27, 15:59   #84
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 39 095
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez Prili Poka¿ wiadomo¶æ
Oj niestety siêprzekona³am ¿e wiza¿anki pluj± jadem my¶la³am ¿e sobie mi³o popiszemy, pogadamy jak to fajnie byæ m³odym i znale¼æ ju¿ mi³o¶æ na ca³e ¿ycie a tu lipa, nic nikomu nie pasuje...
Ah w±tek do zamkniêcia a konto do usuniêcia ot co!
Po prostu takie dzielenie wiekowe jest niepotrzebne. Przyk³ad do czego mo¿e doprowadziæ masz w w±tku dla 30-stek, zaczê³a siê tam robiæ ostra wymiana zdañ "m³odszych" i "starszych" PM-ek.
Zacytujê PannêCzesiê stamt±d:

Po co dzieliæ ludzi wiekowo?


Cytat:
Napisane przez lolusl Poka¿ wiadomo¶æ
A my¶lê, ¿e do¶æ niefortunny tytu³ i pytania postawione na pocz±tku mog³y sprowokowaæ "jad".Niemniej nie zniechêca³abym siê tak
O tak Od razu zaznaczy³a¶ autorko, ¿e odcinasz siê od grupy wiekowej >25, zaznaczy³a¶ ró¿nice w sukniach, jakie nikomu nie przysz³y do g³owy...

Dobrze rozwijaj± siê w±tki rocznikowe PM, my¶lê, ¿e one wystarcz± na plotki i ¶lubne rozmowy o mi³o¶ci na ca³e ¿ycie. Nie musisz od razu uciekaæ z wiza¿u.
__________________
viva91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-27, 17:57   #85
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 6 687
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

To ja siê pochwalê ¿e w³a¶nie wróci³am z pierwszego dnia nauk (mamy 3 dniowe ale wczoraj nie mogli¶my i¶æ bo byli¶my w pracy) i nie by³o tak ¼le, nawet fajne te zajêcia jutro bêdzie "ciekawej" bo temat to "nienaruszalno¶æ ¿ycia" A pary by³y wiekowo ró¿ne - my chyba najm³odsi, ale by³a te¿ para oko³o 40 lat
Je¶li chodzi o studia to u mnie nie ma problemu, bo studiujê zaocznie. Id±c na studia wiedzia³am ¿e chcê nied³ugo wyj¶æ za T¯ dlatego nie posz³am na dzienne a zamiast tego znalaz³am pracê
P³acimy za ¶lub sami, ale rodzice pomagaj± nam w taki sposób ¿e np. tata pomo¿e nam pomalowaæ mieszkanie (parê dni temu znale¼li¶my wymarzone gniazdko) mama robi dekoracje do ko¶cio³a(wymy¶li³am sobie takie w g³owie których nie sz³o nigdzie kupiæ). Tak¿e mamy wsparcie
__________________
¯ona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2013-04-27 o 18:03
Fantasmagori jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-27, 18:22   #86
lolusl
Japoñska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 29 367
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

To ja mam pytanie w temacie.
Jaki jest sens brania ¶lubu,skoro chce sie zostaæ na utrzymaniu rodziców?
Jeszcze rozumiem mieszkanie,bo czasami taka opcja jest wygodniejsza finansowo,albo niezbêdna z powodów rodzinnych (typu opieka nad rodzicem itp.), ale totalnie nie rozumiem podej¶cia "Hajtamy siê,ale rodzice bêda nas na razie utrzymywaæ".Nawet jak chodzi o fakt "dorabiania siê" w tym czasie aby wyj¶æ na swoje
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-27, 18:34   #87
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 39 095
Dot.: M³ode panny m³ode <25 ! :)

Cytat:
Napisane przez lolusl Poka¿ wiadomo¶æ
To ja mam pytanie w temacie.
Jaki jest sens brania ¶lubu,skoro chce sie zostaæ na utrzymaniu rodziców?
Jeszcze rozumiem mieszkanie,bo czasami taka opcja jest wygodniejsza finansowo,albo niezbêdna z powodów rodzinnych (typu opieka nad rodzicem itp.), ale totalnie nie rozumiem podej¶cia "Hajtamy siê,ale rodzice bêda nas na razie utrzymywaæ".Nawet jak chodzi o fakt "dorabiania siê" w tym czasie aby wyj¶æ na swoje
Wtedy jak dla mnie m³odzi my¶l±, ¿e siê bawi±, ¶lub bior± dla rozrywki. A sytuacja: "mamo, jadê z mê¿em i znajomymi pod namioty, dasz mi jakie¶ kieszonkowe" jest dla mnie komiczna
__________________
viva91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-27, 23:42   #88
ane3kaa
Zakorzenienie
 
Avatar ane3kaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Tarnow
Wiadomo¶ci: 3 134
Odp: Dot.: M³ode panny m³ode &lt;25 ! :)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Poka¿ wiadomo¶æ
To ma piernik do wiatraka, ¿e najczê¶ciej ¶lub finansuj± rodzice, lub chocia¿ dok³adaj± znacz±c± kwotê, a bardzo czêsto m³odzi po ¶lubie mieszkaj± na garnuszku u rodziców.
Tak wiêc rodzice maj± du¿o do powiedzenia w kwestii w ogóle odbycia siê ¶lubu, a pó¼niej tego, jak bêdzie on wygl±da³, skoro s± fundatorami imprezy, a pó¼niej te dzieci bêd± utrzymywaæ
ja z Tz sami finansujemy wesele i po slubie nie bedziemy na garnuszku rodzicow bo nie ma do tegowarunkow. Co na to rodzice na wesele musieli sie zgodzic bo chyba chca byc na slubie corki a nie jak niektore biora slub z facetem pokryjomu... ;-)

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ane3kaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-28, 00:40   #89
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 6 493
Dot.: Odp: Dot.: M³ode panny m³ode &lt;25 ! :)

Ja jestem rocznik 90, ¶lub biorê w przysz³ym roku. Rocznikowo bêdê mia³a 24 lata, ale urodziny mam we wrze¶niu, a ¶lub w sierpniu, wiêc bêdê mia³a jeszcze 23 lata
Mój narzeczony jest 7 lat starszy ode mnie. Utrzymujemy siê sami, sami mieszkamy, wesele równie¿ sami sobie finansujemy
__________________


Nasz ¶lub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-29, 13:32   #90
aramat
Raczkowanie
 
Avatar aramat
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Erytrea
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Odp: Dot.: M³ode panny m³ode &lt;25 ! :)

Jestem rocznik 88, T¯ równie¿. Z tym ¿e ja jestem m³odsza o 7 miesiêcy :P ¦lub bierzemy 27 lipca 2013 roku
Wszystko sponsorujemy sobie sami. Obecnie mieszkamy razem. Utrzymujemy siê sami.
aramat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Jeszcze przed ¶lubem


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-08-17 11:24:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.