czy Pan się źle czuje? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-01, 21:07   #121
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość

to nic nie kosztuje,podejść,powąchać i spytać się.nigdy nie wiadomo,czy ktoś z naszych bliskich nie bedzie potrzebował pomocy.
Albo my sami.
Zabrzmię jak nieczuła suka,ale życzę tym,co olewają potrzebujących pomocy jak państwo na ulicy z kilku postów wyżej by to koło nich kiedyś przechodzili obojętnie.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 10:21   #122
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: czy Pan się źle czuje?

Zawsze jak jestem w stanie pomóc to pomagam. A jak widzę, że ktoś jest pijany i leży na mrozie, albo ma jakieś uszkodzenia ciała to dzwonię po policję bądź pogotowie - dla niego lepsza noc w izbie wytrzeźwień lub szpitalu niż śmierć z wychłodzenia bądź pobicia.

Ludzie nie bądźcie obojętni!
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 19:17   #123
Asik1604
Zadomowienie
 
Avatar Asik1604
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 298
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Dzisiaj przeczytałam o czymś co mnie bardzo poruszyło.

Mianowicie 19-letnia dziewczyna została w środę o 6 rano potrącona przez samochód, a sprawca pojechał dalej, myśląc,że potrącił zwierzę(coś ciężko mi w to uwierzyć).
Ciało znaleziono o godz. 13.

Nie potrafię tego zrozumieć, jak to możliwe,żeby przez tyle godzin nikt jej nie zauważył, nie zareagował

Mimo,że jej nie znałam, to bardzo mi przykro, całe życie było przed nią[*]

Tu linki do sprawy i do filmiku o Magdzie.

http://poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/904628.html

http://pl.youtube.com/watch?v=P26JHYyNrHM
Asik1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 19:57   #124
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Teraz na PO omawiamy zasady pierwszej pomocy, niebawem będą ćwiczenia praktyczne na fantomach.

Osobiście nie przydarzyła mnie się sytuacja, w której udzielałam pomocy, ale raz stojąc na przystanku pewien starszy pan po prostu się potknął i przewrócił tuż przed wejściem do autobusu. Byłam odwrócona do niego tyłem, ale w momencie kiedy usłyszałam jak upada na ziemię, odwróciłam się, ale nawet nie podeszłam do tego pana zapytać, czy nic mu nie jest. Po chwili podniósł się, a mnie było strasznie wstyd, że nie podeszłam i nie zapytałam, mimo, że nic mu się nie stało. Co by było gdyby sobie rozbił głowę? Męczyłam się potem ze swoim sumieniem, naprawdę.

Mam w klasie koleżankę, która choruje na cukrzycę i opowiadała ostatnio o obojętności ludzi. Kiedy była w Grecji i zasłabła, od razu otrzymała pomoc ze strony przechodniów, pytali się, czy coś się stało, jak mogą pomóc. Natomiast w Polsce wielokrotnie była nazywana narkomanką, bo w miejscu publicznym musiała sobie zrobić zastrzyk.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 20:38   #125
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cześć,
ma ktoś może linki do artykułów z gazet, właśnie o takich przypadkach, że jakaś osoba np. zasłabła na przystanku, a nikt jej nie pomógł? Potrzebuję do pracki, którą piszę


Jak narazie znalazłam tylko info o Marcie z G.Wlkp.. ale jedno takie wydarzenie to za mało.. Pamiętacie o jakichś jeszcze?
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 18:12   #126
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Też znalazłam się kiedyś w takiej sytuacji. W ubiegłym roku, podczas sylwestra na rynku w Krakowie. Tuż po północy, tłumy ludzi, szampan się leje... Zauważyliśmy, że jakiś facet leży na chodniku, prawie został zdeptany, nikt (!) oprócz 2 dziewczyn się nie zatrzymał i nie zwrócił uwagi na niego. Mój TZ razem z jedną z tych dziewczyn zrobili mu sztuczne oddychanie. Dopiero po tym zebrało się kilka osób, zaciekawionych widokiem. Czekaliśmy na pogotowie. Facet ok 30-tki, porządnie ubrany, zadbany. Nie wiem co się z nim stało potem...
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:10   #127
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Nie mam z tym problemów wiele razy wzywałam pogotowie,chyba juz mnei tam dobrze znają xD ostatnio jakis pan leżał na chodniku koło marketu dużego,zadzwoniłam od razu spytaliśmy z Tż co sie stało od pana śmierdziało alkoholem,ale okazało sie,że ma cukrzyce,a cukrzyca ma to do siebie,ze czuć od chorego woń alkoholu a tak wogole to marze o byciu lekrzaem
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 12:20   #128
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
Nie mam z tym problemów wiele razy wzywałam pogotowie,chyba juz mnei tam dobrze znają xD ostatnio jakis pan leżał na chodniku koło marketu dużego,zadzwoniłam od razu spytaliśmy z Tż co sie stało od pana śmierdziało alkoholem,ale okazało sie,że ma cukrzyce,a cukrzyca ma to do siebie,ze czuć od chorego woń alkoholu a tak wogole to marze o byciu lekrzaem
A ja marzę, żeby było więcej ludzi, jak Ty, bo na szczęście tylko raz potrzebowałam pomocy, w dodatku na jednym z ważnych przystanków tramwajowych, gdzie było wielu ludzi i NIKT nie zapytał tżta, czy mu ze mną pomóc, choć widzieli , że sam nie może jednocześnie zająć się mną i zadzwonić po pogotowie.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Edytowane przez Serendipity
Czas edycji: 2009-10-20 o 12:22
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:30   #129
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Naprawde szczerze z całego serca nie jest w stanie pojąć dlaczego tak sie dzieje?Ludzie sie boja wstydzą czy poprostu mają do głęboko w czterech literach?Straszne :/ Widać jak wrażliwe mamy społeczeństwo polskie.Najczęsciej chyba pomocni są Ci dziadkowie znający jeszcze czasy II wojny.
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 13:15   #130
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: czy Pan się źle czuje?

1. Niewiedza
2. Strach
3. Notoryczni alkoholicy

To są powody, dla których ludzie uciekają od udzielania pomocy na ulicy. Któraś z Was ładnie napisała, że wszystkim trzeba pomagać, jak leci. Owszem, macie rację i to nie ulega wątpliwości, ale ludzie mają też (coraz częściej niestety!!) obraz alkoholika, który nie myśli o konsekwencjach, śpi gdzieś pod ich blokiem, wiecznie jeździ na izbę wytrzeźwień i tak naprawdę... marnuje pieniądze ludzi płacących składki.
Nie dziwie się do końca im, ponieważ wiele osób czeka w kilkumiesięcznej kolejce do TK, zaś taki pijaczek ma od ręki. Często zupełnie niepotrzebnie.

Ale trzeba mieć na uwadze, że nie tylko pijani ludzie leżą na ulicy
Więcej odwagi!! Tego Wam, jak i sobie życzę!

PS Nie życzyłabym nikomu, nawet w akcie zemsty, aby unikając udzielania pomocy, sami kiedyś stali się ofiarą.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 13:38   #131
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: czy Pan się źle czuje?

dla mnie to bez roznicy czy czlowiek potrzebujacy pomocy i tego by ktos "w pedzie zycia" zauwazyl ze cos sie znim dzieje zlego, jest pijany, nacpany czy moze tylko tylko na takiego wyglada, jesli czlowiek nie ma ludzkiego odruchu udzielenia pomocy to znieczulica go dopadla totalna, zreszta za nieudzielenie pomocy grozi kara wiezienia...wystarczy wziasc do reki telefon i zdzw. na bezplatne nr alarmowe,
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 14:27   #132
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: czy Pan się źle czuje?

pomagam, robię to odruchowo, często tez podchodzę do osób pijanych, które potrzebują pomoc, strach wtedy spycham gdzieś głęboko w tył.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 15:03   #133
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Ci pijani często nie dają sobie pomóc.
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 06:20   #134
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Albo przy okazji powiedzą Tobie, żesz kawał szmaty i sru z pięści
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:24   #135
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Ci pijani często nie dają sobie pomóc.
Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Albo przy okazji powiedzą Tobie, żesz kawał szmaty i sru z pięści
To najwidoczniej ze mnie szczęściara bo na takich jeszcze nie trafiłam
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 16:07   #136
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: czy Pan się źle czuje?

kiedyś miałam taką sytuację, że strasznie się spieszyłam, w sumie biegłam coś załatwić na za pięć dwunasta i nagle zaczepił mnie młody facet, tak ok 27 lat na oko. słaniał się na nogach, ale nie czuć było alkoholu. poprosił żebym go odprowadziła na dworzec. zdziwiłam się o co chodzi, facet bełkotał trochę i zobaczyłam że na połowie twarzy ma krew płynącą ze świeżej rany. gość się ledwo na nogach trzymał, coś wymruczał, że uderzył w filar bramy, że biegł, i czy że chcę tymbarka. deszcz siąpił to go wzięłam pod rękę, a tuż obok był kościół więc zaprowadziłam go tam, zadzwoniłam po pogotowie. posadziłam go na ławce i czekałam na karetkę. starałam się żeby nie odjechał i ciągle do niego mówiłam, starałam się dowiedzieć co się właściwie stało. nagle wyleciała jakaś zakonnica w asyście kilku ciekawskich moherów z paszczą, że co ja jej tu za ćpuna sprowadziłam, że mamy się zabierać stamtąd. myślałam, że zamorduję pingwina po prostu. na szczęście pogotowie szybko przyjechało i go zabrali. dziś ten gość jest jednym z moich najlepszych kumpli

sama też się kiedyś znalazłam w sytuacji, że potrzebowałam pomocy. szłam głownym deptakiem w mieście i zrobiło mi się strasznie słabo, oblałam się potem i czarno przed oczami. doczołgałam się do parapetu jakiejś witryny sklepowej i jakoś się na nim wyłożyłam. nie miałam siły się dźwignąć. jak spojrzałam na zegarek potem to musiałam tak ponad pół godziny leżeć. podeszło do mnie w końcu dwóch włochów, wydukali czy nie mam cukrzycy, co mi się stało etc. nie chciałam żeby pogotowie wzywali, więc zaprowadzili do taksówki, odwieźli do domu, wzięli mój nr i zadzwonili zapytać czy wszystko ze mną ok. kiedy Ci kolesie podeszli zauważyłam, że dookoła stoi paru gapiów. oczywiście nikt chętny do pomocy.

rzygać mi się chce jak pomyśle o tej polaczkowatej znieczulicy. człowiek mógłby zdechnąć na ich oczach, ale nic by nie zrobili. każdy się zawsze "spieszy"...
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 20:10   #137
Annabel18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 47
Dot.: czy Pan się źle czuje?

Ostatnio w moim mieście starszy pan dostał zawał przed samą przychodnią lekarską. Leżał jakieś 3 godziny. Trup. Myślicie, że ktoś się zainteresował? Gdyby otrzymał natychmiastową pomoc prawdopodobnie by przeżył. To jest aż nie do wiary.
Kiedyś pewna starsza pani przewróciła się na schodach i rozbiła sobie głowę. Podeszłam do niej i od razu zadzwoniłam po pogotowie. Pani niby mówiła, że trochę ją boli głowa no a później się okazało, że wstrząs mózgu.
Uważam, że w takich sytuacjach trzeba reagować. Nie pozostawać obojętnym jak można czasami życie komuś uratować.
Annabel18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.