egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-20, 16:09   #2311
awm28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

rozumiem ze z zastosowaniem frezarki stosujemy maskę i olulary. M
awm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 16:10   #2312
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Basiu kochana powiedz czy dobra kolejnosc pediciuru wyzej ktory zamiescilam jest dobrze.I slyszalam ze juz nie uzywa sie ostrza omegi tylko frezarki bardziej???
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 16:12   #2313
awm28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

my na zajęciach nie stosowalismy maski ani okularów . CHoć pewnie maska nie zaszkodzi przy scieraniu tarką.
A co do lakieru w pedicure to na zajeciach też najpier moczylismy stopy a potme zmywalismy lakier ale w wszystkich ksiązkach jest ze na poczatku zmywamy lakier i zresza na logike tez to bardziej pasuje.
awm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 16:13   #2314
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

kurde dziewczyny pomozcie bo ciagle sprawdzam gdzie pisze ze tokoferol zatrzymuje wode w skorze, z tego co wiem to pirydoksyna i wit A ale wit E???? juz sama niewiem bo w tescie jest takie pytanie jest zaznaczone ze wit E ale tu bym sie kłóciła? co myslicie??
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 16:21   #2315
awm28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

kolejnośc jest dobra tylko nie wspomniałas o zmyciu lakieru i na koniec krem.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

tak tokeferol zatrzymuje wodę tworzy na powierzchni skóry film i zatrzymuje.
awm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 16:43   #2316
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez awm28 Pokaż wiadomość
kolejnośc jest dobra tylko nie wspomniałas o zmyciu lakieru i na koniec krem.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

tak tokeferol zatrzymuje wodę tworzy na powierzchni skóry film i zatrzymuje.
ślicznie dziekuje, rozwiałas moje watpliwości/ pozdrawiam
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:00   #2317
martagierulska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam.
cytuję p. Jaroszewską
-nałozenie rękawiczek
-zmycie lakieru
-wymoczenie stóp
-osuszenie stopy
-obcięcie paznokci prosto
-odsunięcie naskórka płynem
-opiłowanie i wygładzenie paznokcia
-ścięcie zgrubiałego naskórka z pięt i podeszw
-peeling
-masaż stopy
-gimnastyka bierna stopy
-załozenie separatorów
-odtłuszczenie płytki
-nałożenie lakieru
-przypudrowanie stopy
Mam nadzieję że jutro będzie.Trzymam za Was kciuki. Za siebie też.
martagierulska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 17:15   #2318
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczynki, jeszcze jedno. Bylo takie pytanie w testach wybrac zabiegi kosmetyki leczniczej. i odpowiedzia bylo galwanizacja i waponizacja! a byla tez odpowiedz jonoforeza i sonoforeza ktora ja bym zaznaczyla. moze mi ktos wytluamczyc jak sie ma galwanizacja i waponizacja do leczenia? bardziej jonoforeza przeciez...

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Jeszcze jedno. dotyczy pedicure. w jakiej pozycji powinna byc klientka ktora moczy stopy? lezec nie bardzo chyba siedziec? a potem po wymoczeniu stop ma sie polozyc?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:16   #2319
awm28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jonoforeza
awm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:17   #2320
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

no moczenie na siedząco a pedicure ogólnie to na półsiedząco
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:26   #2321
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Słuchajcie znalazłam inne odp do pytań niż te które podała izunia233(czerwone odp to odp Izuni233).

29. Cera normalna u kobiety po 40 roku życia wymaga przeprowadzenia nast. zabiegów:
a. liftingujących
b. stymulujących
c. złuszczających
d. nawilżająco- natłuszczających

42. Oznaczenie CE umieszczone na wtyczce urządzenia elektrycznego,
wskazuje na:
a. bezpieczeństwo użytkowania wtyczki
b. bezpieczeństwo użytkowania obudowy
c. bezpieczeństwo użytkowania całego użądzenia
d. nietoksyczność matariałów użytych do produkcji kabla

Już zgłupiałam pomocy
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 17:39   #2322
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kejtucha Pokaż wiadomość
Słuchajcie znalazłam inne odp do pytań niż te które podała izunia233(czerwone odp to odp Izuni233).

29. Cera normalna u kobiety po 40 roku życia wymaga przeprowadzenia nast. zabiegów:
a. liftingujących
b. stymulujących
c. złuszczających
d. nawilżająco- natłuszczających

42. Oznaczenie CE umieszczone na wtyczce urządzenia elektrycznego,
wskazuje na:
a. bezpieczeństwo użytkowania wtyczki
b. bezpieczeństwo użytkowania obudowy
c. bezpieczeństwo użytkowania całego użądzenia
d. nietoksyczność matariałów użytych do produkcji kabla

Już zgłupiałam pomocy
własnie w tym 29 tez bym zaznaczyła odp A a w tym 42 to sama nie wiem
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:40   #2323
awm28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

29 bym dała a
42 moze faktycznie a bo jak ktos zle podłaczy wtyczke to CE tu nie pomoze hihi
widze juz mamy metlik
awm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:41   #2324
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Im więcej czytamy tym mniej wiemy
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:43   #2325
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kejtucha Pokaż wiadomość
Słuchajcie znalazłam inne odp do pytań niż te które podała izunia233(czerwone odp to odp Izuni233).

29. Cera normalna u kobiety po 40 roku życia wymaga przeprowadzenia nast. zabiegów:
a. liftingujących
b. stymulujących
c. złuszczających
d. nawilżająco- natłuszczających

42. Oznaczenie CE umieszczone na wtyczce urządzenia elektrycznego,
wskazuje na:
a. bezpieczeństwo użytkowania wtyczki
b. bezpieczeństwo użytkowania obudowy
c. bezpieczeństwo użytkowania całego użądzenia
d. nietoksyczność matariałów użytych do produkcji kabla

Już zgłupiałam pomocy
ja tak samo jak Ty zaznaczyłam te 2 odpowiedzi jak sobie robiłam.
Motyleq - dlatego ja dziś dziś już do testu nie ucze
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:47   #2326
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mam pytanie odpnośnie depilacji... bo my na zajęciach stosowaliśmy przed woskowaniem, "preparat przed depilacją" ale w projektach pisze o talku... czy to to samo? jak się go stosuje?

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

może ktoś z was ma projekt z depilacji woskiem?? jeśli tak to POPROSZĘ )
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:50   #2327
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez MotyleQ89 Pokaż wiadomość
Im więcej czytamy tym mniej wiemy
wiecie co wydaje mi sie ze to z tym nawilzeniem i natłuszceniem jest dobrze bo przeciez pisze cera normalna, po 40 roku zycia nie ma az takich objawow starzenia np zwiotczała skora zeby trzeba bylo uzywac juz liftingu, chociaz z drugiej strony to tez zalezy od skory, jak sie starzeje, no ale w kluczu jest d, takze napewno ta odpowiedz

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
wiecie co wydaje mi sie ze to z tym nawilzeniem i natłuszceniem jest dobrze bo przeciez pisze cera normalna, po 40 roku zycia nie ma az takich objawow starzenia np zwiotczała skora zeby trzeba bylo uzywac juz liftingu, chociaz z drugiej strony to tez zalezy od skory, jak sie starzeje, no ale w kluczu jest d, takze napewno ta odpowiedz










Projekt realizacji prac związany z wykonaniem pierwszego zabiegu woskowania okolic bikini u kobiety 30 letniej mającej dość obfity i obszerny zarost .
2. Dane do projektu:
a)Założenia :
- Pierwszy zabieg depilacji w gabinecie kosmetycznym
- Kobieta lat 30
- Zarost jest gęsty, włosy dość grube i skręcone, dość obszernie rozmieszczony o długości około 4 centymetry
Miejsce wykonania zabiegu: To Gabinet kosmetyczny który jest utrzymany w czystości, odpowiednio wyposażony, znajdują się w nim sprawne sprzęty i urządzenia, kable urządzeń są zabezpieczone. Aparatura spełnia normy BHP oraz normy Unii Europejskiej potwierdzone znakiem CE jest sprawdzana okresowo i sprawna technicznie .Narzędzia są zdezynfekowane, preparaty mają właściwą datę przydatności . Pomieszczenie ma sprawną wentylację.
b) Cele zabiegu :
- Depilacja okolicy bikini w związku z nadchodzącym wypoczynkiem klientki na plaży.
3. Diagnoza skóry :
Po uprzedniej rozmowie ze swoją klientką uzyskałam następujące informację:
-Nigdy wcześniej nie depilowała okolicy bikini, natomiast regularnie je goli,
-Do golenia nie stosuje odpowiednich kosmetyków nawilżających i zmiękczających zarost,
-Nie zaobserwowała problemu z wyrastającym włosem w okolicy bikini,
-Nie ma alergii na produkty kosmetyczne .
Po dokonaniu analizy stanu skóry stwierdzam że jest sucha, szorstka,
Na podstawie przeprowadzonej diagnozy proponuje klientce zabieg woskowania okolicy bikini z zastosowaniem w domu ampułek nawilżającą- opóźniający porost zarostu co będzie dla niej bardzo komfortowe podczas korzystania z wypoczynku na plaży. Zabieg dokonam na firmie Depileve
4. Wykaz niezbędnego sprzętu, aparatury, preparatów i przyborów do wykonania zabiegu:

-Pre Base Intimate –Depileve. Doskonale oczyszcza skórę przed depilacją nie zawierająca alkoholu. Zawiera wyciąg z owsa i kakao, o działaniu łagodzącym i regenerującym. Poprawia przyczepność wosku, dzięki czemu depilacja jest mniej bolesna i bardzo precyzyjna.
-Perłowy wosk Depileve -idealny do depilacji delikatnych obszarów ciała np. twarzy czy okolic bikini. Rekomendowany do skóry suchej i twardego owłosienia. Mika - perłowy puder zmiękcza skórę i zwiększa przyczepność wosku.
-Woda utleniona,

-Płyn do czyszczenia przedmiotów i aparatury Depileve - Citri Clean
-Olejek oczyszczający z hydroazulenem Depileve- Nawilżająca i odżywcza oliwka do pielęgnacji skóry Delikatnie usuwa pozostałości wosku po depilacji.
-Żel Tea Tree Depileve jest na bazie wyciągu z drzewa herbacianego. Łagodzi podrażnienia skóry po depilacji, koi skórę wrażliwą i delikatną
-Płyn dezynfekujący do spryskiwania powierzchni i narzędzi INCIDIN
- Preparat do chirurgicznego odkażania rąk HOSPISEPT
-Mydło antybakteryjne – składnik aktywny TRICLOSAN
-Młotek ciepło zimno -posiada system chłodzenia, który łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia na skórze. Istnieje również opcja rozgrzewania, która stosowana jest przed zabiegiem w celu rozszerzenia naczyń krwionośnych i szybkiego wchłonięcia substancji odżywczych
-Woskownica.
-Fotel kosmetyczny,
-Stolik podręczny
-Pęseta,
-Plastry do skóry wrażliwej,
-Szpatułki jednorazowe ,

-Nożyczki,
-Waciki,
-Szablony do robienia fryzur intymnych,
-Majtki zabiegowe jednorazowe
-Kosz na śmieci.
- Pojemnik na odpady skażone
7. Przeciwwskazania do woskowania:

- rany,
- zmiany zapalne,
- grudki
- łuszczyca,
- nadmierne rogowacenie naskórka,
- uczulenie na składniki,
- pękające naczyńka
- zapalenie okołomieszkowe,
- zmiany bakteryjne,
- infekcje wirusowe,
- ciąża,
- powiększenie węzłów chłonnych,
- w skrajnych przypadkach miesiączka,
- padaczka,
- żylaki,
- choroby serca,
- znamiona, brodawki,
- cukrzyca.
U mojej klientki brak przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu depilacji
8. Plan realizacji prac które wykonam podczas przeprowadzenia zabiegu depilacji
Etap I : Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody, przygotowanie fotela pod względem estetycznym i higienicznym (przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem) . Przygotowanie stoliczka na którym będą ułożone narzędzia i preparaty kosmetyczne , środki potrzebne do wykonania tego zabiegu, Przygotowanie bielizny zabiegowej , rozgrzewam wosk do temperatury 37-38 C na woskownicy,

Etap II : Witamy klientkę, przeprowadzam wywiad z klientką w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu
-informuję klientkę o sposobie przeprowadzenia zabiegu
-proszę klientkę by w czasie trwania zabiegu informowała mnie o odczuciach związanych z zabiegiem jak również dolegliwościami i ewentualnym złym samopoczuciu
-informuję klientkę o możliwych odczuciach związanych z wykonaniem zabiegu
-zwracam się z prośbą do klientki o przebranie w bieliznę zabiegową i założenie specjalnych majtek ułatwiające woskowanie bikini,
- sprawdzamy czy nie ma przeciwwskazań,
- następnie pomagam ułożyć się klientce w wygodnej pozycji na fotelu kosmetycznym na którym znajduje się jednorazowy pokrowiec, Myję ręce mydłem antybakteryjnym ,
Etap III: Przechodzę kolejno do:
- Skracam długość włosów do długości ok. 0,5 cm.

- Z uwagi na to że pacjentka pierwszy raz zdecydowała się na zabieg, rozpocznę woskowanie od wewnętrznej części ud,
- Młotek ciepło-zimno zastosuję w celu zmniejszenia bólu,
- Przemywamy skórę płynem przed woskowaniem, aby ją oczyścić i odtłuścić,

- Następnie nakładamy rozgrzany wosk szpatułką wraz z kierunkiem wzrostu włosa na niewielką część uda,
- Przykładamy plaster, pocieramy go, aby wosk dobrze przylegał, a później szybko energicznym ruchem odklejam plaster pod włos, w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa, pamiętając do dokładnym jednoczesnym naciągnięciu skóry
- Tak, postępujemy raz przy razie na udach, pytając klientkę, czy ból jest bardzo silny. Jeżeli, tak to nie możemy dalej przeprowadzać zabiegu
-Po woskowaniu ud wykonujemy te same czynności na brzuchu kierując się do wzgórka łonowego,
- Do bikini potrzebne będą mniejsze plastry z uwagi, że jest to mniejsza powierzchnia. Tniemy plastry nożyczkami na mniejsze kawałki,

- Nakładamy wosk, tak jak wcześniej (w kierunku wzrostu włosa) przyklejamy plaster i zdecydowanym ruchem odrywamy go, dokładnie naciągając skórę
- Jeśli pacjentka nie narzeka na ból możemy kontynuować zabieg dalej, tworząc fryz za pomocą szablonu
- Po depilacji całej powierzchni należy oczyścić z resztek wosku skórę oliwką po depilacji
- Pozostałe pojedyncze włoski wyrywam pęsetą,
- Jeśli wystąpiło przerwanie ciągłości skóry w wyniku woskowania należy wtedy przemyć tę część wacikiem nasączonym wodą utlenioną, aby nie doszło do zakażenia lub zapalenia, w razie wylewów krwawych zastosować maść z arniką,
-Następnie wmasowuje Żel Tea Tree Depileve na bazie wyciągu z drzewa herbacianego który złagodzi podrażnienia skóry po depilacji, i ukoi skórę wrażliwą i delikatną
Wykończeniem zabiegu jest ocena końcowego efektu gdzie stwierdzam że zabieg został pomyślnie zrealizowany z niewielkim zaczerwienieniem , przy czy zachęcam klientkę do korzystania tego typu depilacji w przyszłości co z czasem spowoduje rzadsze wyrastanie włosów, włosy nie będą już tak bardzo grube i mocne jak obecnie ,oraz odczuwalny ból będzie mniejszy. Informuję klientkę o pielęgnacji domowej oraz omawiam zalecenia. Proszę klientkę o przebranie się , na koniec dziękuje klientce za zaufanie i skorzystanie z moich usług.
Etap IV: Gdy klientka opuści gabinet przystępuję do uporządkowania stanowiska pracy:
-Odkładam preparaty i środki kosmetyczne w odpowiednia miejsce
-Ściągam pokrowiec z fotela kosmetycznego i wraz z bielizną zabiegową wrzucam do pojemnika na odpady komunalne
-Sprzęt do woskowania przemywam specjalnym płynem Depileve - Citri Clean
-Zużyty materiał plastry, szpatułki, itp. wyrzucamy do kosza na odpady specyficzne nieskażone
-Zużyte materiały takie jak waciki wyrzucamy do kosza na odpady skażone ponieważ posiadają niewielką ilość plamek krwi
-Myję środki użyte do zabiegu takie jak pęseta, nożyczki osuszam i spryskuję płynem dezynfekującym po 20 min. Myję , osuszam i wkładam do sanityzatora UV na dwa razy po 15 min.
-Dezynfekuje i wycieram powierzchnię blatów i stolików płynem do dezynfekcji powierzchni INCIDIN
-Głowicę Młotka przecieram wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym
-Chowam aparaturę i sprzęt
-Myję ręce mydłem antybakteryjnym i spryskuję płynem do dezynfekcji rąk
9. Analiza i ocena jakości wykonanego zabiegu
Zabieg przeprowadzony pomyślnie. Owłosienie usunięte, skóra zaczerwieniona, podrażniona zabezpieczona odpowiednim preparatem. Z uwagi na to , że jest to pacjentka która zabieg woskowania ma wykonywany pierwszy raz, należało zabieg wykonywać stopniowo, pytając przy tym pacjentkę, czy ból jest do zniesienia.
10. Zalecenia dla klientki
Po depilacji 2-3 dni nie korzystać z solarium- mogą wyjść plamy,
-zarówno przed jak i w trakcie odrastania włosów zaleca się peeling, który zetrze korneocyty (obumarłe komórki naskórka) i ułatwią odrastanie nowych włosów bez efektu wrastania (na udach i brzuchu)

-w dniu zabiegu nie kąpiemy się, bierzemy prysznic,
-następną wizytę zaleca się za 4-6 tyg. , w zależności od wzrostu włosa.
-Polecam klientce ampułki nawilżające - opóźniające porost włosów informują że ampułki stosujemy 2-3 razy w tygodniu po depilacji które skutecznie opóźniają porost włosów co powinno dać jej dodatkowy komfort podczas wakacji na plaży
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 17:53   #2328
irbam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

No właśnie co z tą depilacją?? Można zamiast talku (gdyby był zaznaczony w załączniku do projektu) użyć preparatu przed depilacją??

Powiedzcie mi proszę czy można też dopisywać inne produkty do projektu których nie ma w załączniku??
irbam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:07   #2329
awm28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

moze być preparat przed depilacja zamiast talku. A raczej mamy uzywac tylko tych preparatów z załaczników?

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

a co uwazacie? Może byc np: łaczony zabieg pielegnacyjny z depilacja?
awm28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 18:10   #2330
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=awm28;20124919]moze być preparat przed depilacja zamiast talku. A raczej mamy uzywac tylko tych preparatów z załaczników?[COLOR="Silver"]

mamy bazować tylko na zalącznikach!
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:19   #2331
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez irbam Pokaż wiadomość
No właśnie co z tą depilacją?? Można zamiast talku (gdyby był zaznaczony w załączniku do projektu) użyć preparatu przed depilacją??

Powiedzcie mi proszę czy można też dopisywać inne produkty do projektu których nie ma w załączniku??
Dopisać zawsze możesz jeśli użyjesz je do zabiegu
u mnie na zajęciach korzystałam z talku przed depilacją

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

[QUOTE=aniaexplode;2012507 6]
Cytat:
Napisane przez awm28 Pokaż wiadomość
moze być preparat przed depilacja zamiast talku. A raczej mamy uzywac tylko tych preparatów z załaczników?[COLOR="Silver"]

mamy bazować tylko na zalącznikach!
Mi mówiono że można dopisywać prep. których zabraknie
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:19   #2332
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Co do zabiegu pedicure najpierw trzeba zmyc lakier jeśli jest na stopach potem moczymy stopy i reszta jest dobrze napisana.jeżeli chodzi o omegę to jeżeli jest zrogowaciały naskórek to trzeba bedzie go ściąc przy pomocy omegi ale pod jednym warunkiem,że omega bedzie uwzględniona w spisie,nie wolno sobie dopisywac narzedzi itp,a jeśli bedzie też frezarka to albo to albo to,okulary i maske trzeba uwzglednic bo to ochrona dla kosmetyczki przed pyłem i zakażeniami grzybicznymi,oczywiscie jak bedzie w spisie.

Co do woskowania,pytacie o talkowanie,tak można nałożyc talk ale i tak trzeba pierwsze odtłuścic skóre,potem talkujemy gdyż wtedy fajnie się paski odrywa i nie klei sie tak bardzo ten wosk do wszystkiego,jest też łatwiej rozprowadzac wosk.

kolejnosc w woskowaniu:
1.ułożenie pacjentki w wygodnej pozycji
2.wykluczenie przeciwskazan
3.podgrzanie preparatu w woskownicy do odpowiedniej temperatury i sprawdzenie na swoim nadgarstku na jego wewnetrznej stronie
4.odtłuszczenie skóry preparatem przed depilacją i posypanie talkiem(ale nie musi byc konieczne)
5.nałożenie wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu woskownicą lub szpatułką(zamoczoną do połowy i otartą z wosku pod spodem),szpatułka pod katem 60-90' w stosunku do powierzchni skóry
6.nałożenie paska na wosk,potarcie go energicznie i zerwanie zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa,pasek ciągniemy przy skórze a nie do góry,przy zrywaniu drugą ręką naciągamy mocno skóre aby złagodzic ból
7.usunięcie pozostałosci wosku za pomocą oliwki
8.zmycie oliwki chusteczkami z ciepłą wodą
9.nałożenie preparatu łagodzącego po depilacji

ja tak byłam uczona

a skóra dojrzała po 40 roku to już z samej fizjologii sie starzeje,spadek hormonów,mniej melaniny,mniejsza praca gruczołów łojowych,teleangiektazje, jeszcze zależy jakie bedą problemy skóry ale same zabiegi nawilżania i natłuszczania są za słabe do takiej cery,bardziej modelowania,pobudzania do pracy fibroblastów,stymulacji,w szelkie preparaty wyskostężeniowe,
zabiegi liftingujace,ujędrniające ,odżywcze,stymulujące,prz eciwzmarszkowe.ja tak uważam;-)

nawilżanie i natłuszczanie to z cerą suchą mi sie kojarzy..
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-06-20 o 18:26
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:20   #2333
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Nam babka mówiła że spokojnie możemy dopisywać, jeśli oczywiście preparaty są odpowiednie do zabiegu.... tak więc napewno zamiast np talku napisze preparat przed woskowaniem
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:21   #2334
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny piszą projekt stosujemy tylko te preparaty zawarte w zalączniku i nie dodajemy swoich. Ponieważ klucz jest ułozony pod kątem załączników. I to że dodamy własny aparat czy preparat nie będzie punktowane!!!!

DZIEWCZYNY POWODZENIA JUTRO I W ŚRODĘ!!!! NIE DAJMY SIĘ STRESOWI! A TERAZ JUŻ SIĘ RELAKSUJCIE I NIE STRESUJCIE HEHEH....
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:23   #2335
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny powiedzie mi czy można wziąść na jutro ze sobą kalkulator
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:29   #2336
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez MotyleQ89 Pokaż wiadomość
Nam babka mówiła że spokojnie możemy dopisywać, jeśli oczywiście preparaty są odpowiednie do zabiegu.... tak więc napewno zamiast np talku napisze preparat przed woskowaniem
może warto napisac preparat do odtłuszczenia skóry,jak bedzie w spisie,jak bedzie też talk w spisie to napisac że po odtłuszczeniu talkujemy

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez MotyleQ89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzie mi czy można wziąść na jutro ze sobą kalkulator
u mnie nie można,ale nasza dyrektorka załatwiła że możemy miec picie ze sobą
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:31   #2337
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

przecież to bez sensu żeby nie można było zabrać ze soba kalkulatora przecież w gabinecie też nie będe liczyć w pamięci albo na kartce!! ehh....

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Jak się czujecie przed jutrzejszym egzaminem ??
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:33   #2338
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja się jakoś nie stresuje, jedynie troche tak mam obawy że pytania mogą byc z kosmosu takie jakos bardzo szczegółowe :/
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:35   #2339
Eve21
Zadomowienie
 
Avatar Eve21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 524
GG do Eve21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A ja wam zwracam honor, bo jednak i my nie możemy kalkulatora ,buuu może nie będzie potrzebnmy skoro nie mozna co? HEhehe
Ale wam dobrze Basia z tym piciem, jutro jak jutro ale w srode 4h bez niczego, tylko tez spokojnie zeby siusiu sie nie chcialo, hiehie
Ale mam stresa...
__________________
My passion - blog
Moje kosmetyczne blogowanie


"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko..."
Eve21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 18:39   #2340
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez MotyleQ89 Pokaż wiadomość
przecież to bez sensu żeby nie można było zabrać ze soba kalkulatora przecież w gabinecie też nie będe liczyć w pamięci albo na kartce!! ehh....

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Jak się czujecie przed jutrzejszym egzaminem ??
to nie ja ustalam regulamin te zadania które dają to spokojnie można obliczyc bez kalkulatoraJa jedynie z tą energią miałam problem ale już w miare wiem jak to obliczyc
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.