W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-01-21, 22:19   #1051
vermicelli
Raczkowanie
 
Avatar vermicelli
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: .swój ¶wiat.
Wiadomo¶ci: 193
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Jezeli go dostaniesz, bo ostatnio ponoc tylko w sieci. Ja sama kupuje w necie i wyhodzi taniej niz w sklepie.
12.16 to kolor rozjasniajacy popielato-fioletowy - najlepszy przy wyjsciowym naturalnym kolorze 6. Jak uzyjesz do niego wody 12proc bedziesz miec odcien najbardziej jasny i bez uzycia rozjasniacza. Stosunek farba woda to 1:1,5.

Jednak, ja nigdy wody 12 nie uzywalam, najwyzej 9 i tez mi fajnie wychodzi. Mala roznica, ja nie daze do najjasniejszej niemal bieli.

To, czy kolor wyjdzie, czy nie zalezy od ilosci mieszanki i stanu wlosow (naturalki lub farbowane na jasne blondy - najlepiej, inne kolory trzeba niestety zdjac przed farbowaniem).


Ju¿ kolorek ¶ci±ga³am, tydzieñ temu. Dziêkujê za odpowied¼. Jeste¶ jedyn± dziewczyn±, która odpowiedzia³a na mój post. Wezmê sobie Twoje rady do serca.
__________________

.pomiêdzy "zostajê", a "nigdy wiêcej" | <3



..and watchin you walk away..


WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post41491354
vermicelli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:25   #1052
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomo¶ci: 5 867
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Tak jak pisze Exclusivee, bedziesz mogla spoko farbowac.
Male uwagi: kupujesz te sama farbe na cala dlugosc wlosow, ale na odrost mieszasz te farbe z woda 9 proc, a po dlugosci dajesz farbe z woda 3-6 proc przy pierwszym farbowaniu odrostow i pasemek.
Potem przy drugim farbowaniu po kladzeniu pasemek kladziesz farbe tylko na odrost na 9 proc, a pod koniec, jakies 10 minut przed zmywaniem calosci, przeciagasz mieszanke na calej dlugosci wlosow mokrymi rekami. Mozesz nieco zwilzyc wlosy woda z kranu, by mieszanka sie rozeszla ladnie. Wtedy pasemka dostana nieco ozywienia, ale ich nie zmaltretujesz i nie zrobisz na szaro


---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

ooo, dziêkujê bardzo, Bo¿e ile to zachodu z farbowaniem.... A powiedz mi jeszcze czy jak mi siê rozja¶ni± w³osy do takiego rudzianego jak koñcówki to farba na poziomie 8 co poleci³a Asiabb1983 nie wyjdzie mi za ciemno??☠

tak piszecie namiêtnie o farbach rozja¶niaj±cych- czy w moim przypadku bêdzie dane ich uzywaæ??

Cytat:
Napisane przez asiabb1983 Poka¿ wiadomo¶æ
co¶ z popielem na pewno jaka¶ 8.1 albo ta http://www.rossnet.pl/Produkt/Syoss-...y-blond,114792
Syosów siê bojê, mozecie poleciæ co¶ ze sprawdzonych Wellatonów, albo Palletek????

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2013-01-21 o 22:31
Emilia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:28   #1053
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 13 006
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Bunny oby wszystko sie ulozylo. Czekamy tu na Ciebie
Agatau88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:31   #1054
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 27 236
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
ooo, dziêkujê bardzo, Bo¿e ile to zachodu z farbowaniem.... A powiedz mi jeszcze czy jak mi siê rozja¶ni± w³osy do takiego rudzianego jak koñcówki to farba na poziomie 8 co poleci³a Asiabb1983 nie wyjdzie mi za ciemno??☠


Syosów siê bojê, mozecie poleciæ co¶ ze sprawdzonych Wellatonów, albo Palletek????
Wellaton to 8/1, ale mi np nie podpasowa³.
Kolor jak kolor, bylo ok ale paskudnie mi powysusza³ w³osy.
A Palette ¶redni blond jaki¶ ch³odny to ciê¿ko moze byc znale¼æ.
Mo¿e jeszcze Copenhauge 8.1 z L'oreala

Albo z fryzjerskich farb co¶. W zale¿no¶ci co ci wyjdzie, jakie¶ 8.1, 8.21, 8.11?
czekoladowoo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:34   #1055
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 13 006
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

CZEKOLADOWO
ja Ci powiem tak (napiszê teraz bo jutro zapomne)
by³am w albumie widzialam zdjecia. W tym jasnym jestes jak Charlize Theron, bardzo podobna. Blada, ale ³adnie to wyglada, subtelnie.
Jednak zdrowo i zadziornie wygl±dasz w tym ciemniejszym kolorze. On podchodzi pod rudy ale wyglada to bardzo dobrze.
Ja po sobie Ci powiem ze przyciemnialam i zalowa³am-zawsze ten olor wychodzi³ jak he³m, brzydko wygladal. Teraz jestem dopiero zadowolona, bo mam te kilka kolorow, calosc ciemnawa ale i s± refleksy blondu wiec nie jest mi tak smutno i teskno za jasnym kolorem
ale ja podjelam decyzje ze chce zapuscic troche naturalki, zobaczyc jak wygladaja jak sie b³yszcza lub nie, jaka maja strukturê.
Troche dosc mialam jasnego koloru, zolkl troche i mi jakos siê przejadl. Dopiero teraz chyba podje³am w miare swiadom± decyzje ¿e chcê ciemniejszy. I nie mowilam fryzjerce ze ma nie byc ciemno. Powiedzialam ze najciemnje poziom 7, ciemniej nie chcialabym.
I tyle, nawet nie wiem co mi tam kombinowala, znam tylko te poziomy i jakie farby.
Ladnie Ci i w jasnych i ciemnych.
A jesli chcesz przyciemniac wez syossa bo on nie wychodzi szaro ani zielono. Moze przesuszyc, ale Ty masz zdrowe wlosy wiec nie sadze zeby zrobi³ krzywde.
Ja juz sie nie miotam jaki chce kolor, mam teraz chyba to co chce, a nawet jak sie rozmysle...postaram sie jednak wytrwaæ przy ciemniejszym ale jednak BLONDZIE. W koncu mamy przedzia³ od 7 poziomy do 12
Agatau88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:39   #1056
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomo¶ci: 5 867
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ
Wellaton to 8/1, ale mi np nie podpasowa³.
Kolor jak kolor, bylo ok ale paskudnie mi powysusza³ w³osy.
A Palette ¶redni blond jaki¶ ch³odny to ciê¿ko moze byc znale¼æ.
Mo¿e jeszcze Copenhauge 8.1 z L'oreala

Albo z fryzjerskich farb co¶. W zale¿no¶ci co ci wyjdzie, jakie¶ 8.1, 8.21, 8.11?
oczywi¶cie rozumiem, ¿e i tak takiego koloru nie otrzymam na w³osach zdekoloryzowanych?? wyjdzie du¿o ciemniej?? Jak to zazwyczaj jest? Wy siê znacie.

Jak ma wyj¶æ ciemniej du¿o to moze od razu r±bn±æ na g³owê 12????
Emilia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:44   #1057
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 27 236
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Poka¿ wiadomo¶æ
CZEKOLADOWO
ja Ci powiem tak (napiszê teraz bo jutro zapomne)
by³am w albumie widzialam zdjecia. W tym jasnym jestes jak Charlize Theron, bardzo podobna. Blada, ale ³adnie to wyglada, subtelnie.
Jednak zdrowo i zadziornie wygl±dasz w tym ciemniejszym kolorze. On podchodzi pod rudy ale wyglada to bardzo dobrze.
Ja po sobie Ci powiem ze przyciemnialam i zalowa³am-zawsze ten olor wychodzi³ jak he³m, brzydko wygladal. Teraz jestem dopiero zadowolona, bo mam te kilka kolorow, calosc ciemnawa ale i s± refleksy blondu wiec nie jest mi tak smutno i teskno za jasnym kolorem
ale ja podjelam decyzje ze chce zapuscic troche naturalki, zobaczyc jak wygladaja jak sie b³yszcza lub nie, jaka maja strukturê.
Troche dosc mialam jasnego koloru, zolkl troche i mi jakos siê przejadl. Dopiero teraz chyba podje³am w miare swiadom± decyzje ¿e chcê ciemniejszy. I nie mowilam fryzjerce ze ma nie byc ciemno. Powiedzialam ze najciemnje poziom 7, ciemniej nie chcialabym.
I tyle, nawet nie wiem co mi tam kombinowala, znam tylko te poziomy i jakie farby.
Ladnie Ci i w jasnych i ciemnych.
A jesli chcesz przyciemniac wez syossa bo on nie wychodzi szaro ani zielono. Moze przesuszyc, ale Ty masz zdrowe wlosy wiec nie sadze zeby zrobi³ krzywde.
Ja juz sie nie miotam jaki chce kolor, mam teraz chyba to co chce, a nawet jak sie rozmysle...postaram sie jednak wytrwaæ przy ciemniejszym ale jednak BLONDZIE. W koncu mamy przedzia³ od 7 poziomy do 12
Dziêkuje za opinie

No ja sie motam motam i motam. Z jednej strony ten jasniejszy jest fajny, czuje sie fajna i sexy ale znowu czasem sie czuje jaka¶ rozmyta, nienaturalna, chora Brakuje mi tej takiej zadziorno¶ci.
Chyba najbardziej sie boje ze przy 9 poziomie bede mia³a problem z szaro¶ci± i odrostem bo bedzie ciagle wychodzi³ ¿ó³to albo rudo. A ciemniej nie chce Ciemniej to tylko br±z.
Nie wiem bede my¶leæ i decydowaæ co i jak

Syossem bym zrobi³a ale nie wiem czy te ja¶niutkie ruszy wogóle, a czasem góra wyjdzie za ciemno.
Stresuje sie nie powiem, bo przyciemnianie do 9 poziomu konczylo sie u mnie zawsze pora¿k±

A tobie idealnie pasuje ten kolorek

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
oczywi¶cie rozumiem, ¿e i tak takiego koloru nie otrzymam na w³osach zdekoloryzowanych?? wyjdzie du¿o ciemniej?? Jak to zazwyczaj jest? Wy siê znacie.

Jak ma wyj¶æ ciemniej du¿o to moze od razu r±bn±æ na g³owê 12????
Nie wyjdzie du¿o ciemniej, zale¿y co ci wyjdzie wogole po tym sciaganiu koloru
Musisz sie przygotowac na stopniowe rozjasnianie i dochodzenie do blondu chyba ze chcesz mieæ masakre na glowie.
Mozesz 8 poziom z 9 zmieszaæ, ja tak zrobi³am raz i wysz³o ok.

12 nie polecam bo zapewne na naturalnym odro¶cie wyjdzie ci jasniej a tych farbowanych prawie ¿e nie ruszy w porównaniu do tych u góry. Wiêc bedziesz mia³a nierówno bardzo
czekoladowoo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 22:49   #1058
shizaxa
Wtajemniczenie
 
Avatar shizaxa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 011
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez asiabb1983 Poka¿ wiadomo¶æ
stosuje zawsze po myciu na wilgotne koñcówki i nie mam rozdwojonych koñcówek mo¿e jakie¶ pojedyñcze by³y bo nie mówie ,¿e wcale , ale koñce s± ³adne i równe
kurcze ¼le wrzuci³am http://allegro.pl/wsuwka-z-kokardka-...907199517.html

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------


o kurde jaki misz masz
wrzuæ kolorek jak wysz³o
ja mieszam nieraz ,ale nie wiêcej ni¿ dwa rodzaje
kokardki tak, ale jednolity kolor, wg mnie. Dziêki za opinie o tej joannie.
ja ju¿ w tym miesi±cu tyle wyda³am na kosmetyki a tu jeszcze nie koniec...za to ciuchów nie moge kupic
Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Babki, tez lubicie mieszac?
ja mieszam jak ju¿ to tylko 2 farby
Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
mozesz asia mieszac je



dziewczyny ja odchodze z watku na jakis czas
nie radze sobie z zyciem prywatnym, choroba, rodzina...
musze skupic sie na sobie, na tym czego chce w zyciu...
wiele rzeczy, malo czasu...
takze milo mi sie klikalo z wami, nie wiem kiedy sie odezwe ale dziekuje wszystkim ktore poznalam i sie "zakumplowalam"
Bunny mam nadziejê, ¿e wszystko Ci siê u³ozy i jeszcze kiedy¶ tu wrócisz trzymaj siê ciep³o
Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ
£adny w sumie ten per³owy Tylko wtedy jak... z 3% bym go musia³a daæ? A potem odrost juz tym kolestonem albo alfa jakby sie wymy³o?

Nie wiem, szlag by to

Jutro zobacze jak to wyglada w swietle dziennym, bo te zdjecia to z wakacji, jasniejsze te wlosy chyba mia³am niz teraz;>
Czeko ja bym robi³a jakbym nie mia³a prawie nic odrostu, wtedy na ca³o¶æ na 3% i jest ztonowany kolor mo¿e u Bunny na blogu co¶ wiêcej doczytasz?
Cytat:
Napisane przez buahhot Poka¿ wiadomo¶æ
Wlasnie znalzalam jedno ze swoich zdjec jak mialam ciemne wlosy, o ludzie, ale mialam pelna gebe niee, nie moge doprowadzic sie do takiego stanu a na drugim znowu mam tak wychudzona buzke ze az trojkatna
ja teraz jak mi koñcówki podciê³a to widze jak± mam pe³n± gêbê ale chodze na spinning i si³owniê wiêc z czasem siê wysmukli dzi¶ nie dotar³am tam bo 3 razy zdrabywa³am 0,5cm lód z szyb auta i 4raz nie mia³am ochoty ani nerwów
Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
oczywi¶cie rozumiem, ¿e i tak takiego koloru nie otrzymam na w³osach zdekoloryzowanych?? wyjdzie du¿o ciemniej?? Jak to zazwyczaj jest? Wy siê znacie.

Jak ma wyj¶æ ciemniej du¿o to moze od razu r±bn±æ na g³owê 12????
poziom 12 nie wyjdzie Ci , k³ad¼ 8, napierw wyjdzie ciemniej ale potem stopniowo jak bêdziesz k³ad³a 8 i 9 to Ci zja¶nieje. Na tym etapie farbowania z ciemnych jest teraz Exclusivee
__________________
"Adoptuj±c jednego psa nie zmienisz ca³ego ¶wiata, ale zmienisz ¶wiat tego psa"


Zapuszczam w³osy:
by³o (styczeñ '13)-40cm
jest (pa¼dziernik'13)-50cm
bêdzie-55cm

Farbujê: wella koleston 12/89
shizaxa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:57   #1059
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomo¶ci: 5 867
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ

Nie wyjdzie du¿o ciemniej, zale¿y co ci wyjdzie wogole po tym sciaganiu koloru
Musisz sie przygotowac na stopniowe rozjasnianie i dochodzenie do blondu chyba ze chcesz mieæ masakre na glowie.
Mozesz 8 poziom z 9 zmieszaæ, ja tak zrobi³am raz i wysz³o ok.

12 nie polecam bo zapewne na naturalnym odro¶cie wyjdzie ci jasniej a tych farbowanych prawie ¿e nie ruszy w porównaniu do tych u góry. Wiêc bedziesz mia³a nierówno bardzo
Aha, czyli 12 bêdê mog³a uzywaæ jak dojdê juz wzglêdnie do blondu, tak?? odrost mam standardowy- mysi blond - ciemno sredni blond, szarawy, pewnie jak wiêkszosæ z Was z tego co sie zorientowa³am.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez shizaxa Poka¿ wiadomo¶æ
poziom 12 nie wyjdzie Ci , k³ad¼ 8, napierw wyjdzie ciemniej ale potem stopniowo jak bêdziesz k³ad³a 8 i 9 to Ci zja¶nieje. Na tym etapie farbowania z ciemnych jest teraz Exclusivee
Matko d³uuuga droga przede mn± ... Farba na farbê... a co ile mo¿na k³a¶æ ? najlepiej raz w miesi±cu pewnie co?? wówczas nie bêdzie strachu o w³osy, co??

Tak szczerze to tu na forum dowiedzia³am siê ze mo¿na farbowaæ - rozja¶niaæ farbami a nie rozja¶niaczem tylko i wy³±cznie, aby trzymaæ blond
Emilia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:04   #1060
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez vermicelli Poka¿ wiadomo¶æ
Ju¿ kolorek ¶ci±ga³am, tydzieñ temu. Dziêkujê za odpowied¼. Jeste¶ jedyn± dziewczyn±, która odpowiedzia³a na mój post. Wezmê sobie Twoje rady do serca.
Sluchaj, jezeli masz sciagany kolor, lepiej wez farbe nierozjasniajaca.
Zwlaszcza jezeli sciaganie bylo bez rozjasniacza, a za pomoca dekoloru co tylko sciaga sztuczny barwnik.
Gdyby wlosy byly naturalne lub jakis odcien blond, wtedy rozjasniajaca ok.
Poszukaj farby Koleston 9.16 - to wlasnie taka mieszanka popieli z fioletem - opal, albo 9.8 - perla - czyli mieszanka popieli z opalem. Ta druga moze wyjsc nieco cieplej, ale nie szkodzi.

Prosze

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
ooo, dziêkujê bardzo, Bo¿e ile to zachodu z farbowaniem.... A powiedz mi jeszcze czy jak mi siê rozja¶ni± w³osy do takiego rudzianego jak koñcówki to farba na poziomie 8 co poleci³a Asiabb1983 nie wyjdzie mi za ciemno??☠
Jezeli decydujesz sie na pasemka - to mozesz spoko pozniej dawac te sama jasna farbe i na odrost i na dlugosc (troche Ci ruszy stara farbe, ale nie zrobi z niej czystego jasnego blondu). Zalezy o jaki kolor Ci docelowo chodzi.

Duzo kombinowania z farbowaniem nie ma. Chodzi tylko o to, bys za kazdym razem nie kladla silnej wody na calosc, a tylko na odrost. Reszta wlosow, juz raz zafarbowana potrzebuje slabszej wody, a silna by tylko niepotrzebnie wysuszyla

A co do farby, mozesz wziac poziom 8 albo 9, jak ktos pisal. Ja obstawiam przy 9, bo farby te bez rozjasniacza nie chwytaja jasniej niz poziom 8.
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:04   #1061
shizaxa
Wtajemniczenie
 
Avatar shizaxa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 011
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
Aha, czyli 12 bêdê mog³a uzywaæ jak dojdê juz wzglêdnie do blondu, tak?? odrost mam standardowy- mysi blond - ciemno sredni blond, szarawy, pewnie jak wiêkszosæ z Was z tego co sie zorientowa³am.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------



Matko d³uuuga droga przede mn± ... Farba na farbê... a co ile mo¿na k³a¶æ ? najlepiej raz w miesi±cu pewnie co?? wówczas nie bêdzie strachu o w³osy, co??

Tak szczerze to tu na forum dowiedzia³am siê ze mo¿na farbowaæ - rozja¶niaæ farbami a nie rozja¶niaczem tylko i wy³±cznie, aby trzymaæ blond
w zale¿no¶ci od odrostu i od tego w jakiej kondycji masz w³osy
na pocz±tku jak bêdziesz mieæ ruda po¶wiatê to mo¿esz farbowaæ czê¶ciej, co 2-3tyg, potem w zale¿no¶ci od odrostu, ja farbuje raz na miesi±c bo mi wolno rosn±
__________________
"Adoptuj±c jednego psa nie zmienisz ca³ego ¶wiata, ale zmienisz ¶wiat tego psa"


Zapuszczam w³osy:
by³o (styczeñ '13)-40cm
jest (pa¼dziernik'13)-50cm
bêdzie-55cm

Farbujê: wella koleston 12/89
shizaxa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 23:11   #1062
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomo¶ci: 5 867
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ

Jezeli decydujesz sie na pasemka - to mozesz spoko pozniej dawac te sama jasna farbe i na odrost i na dlugosc (troche Ci ruszy stara farbe, ale nie zrobi z niej czystego jasnego blondu). Zalezy o jaki kolor Ci docelowo chodzi.

Duzo kombinowania z farbowaniem nie ma. Chodzi tylko o to, bys za kazdym razem nie kladla silnej wody na calosc, a tylko na odrost. Reszta wlosow, juz raz zafarbowana potrzebuje slabszej wody, a silna by tylko niepotrzebnie wysuszyla

A co do farby, mozesz wziac poziom 8 albo 9, jak ktos pisal. Ja obstawiam przy 9, bo farby te bez rozjasniacza nie chwytaja jasniej niz poziom 8.


pisz±c "jasn± farbê i na odrost i na d³ugo¶æ "masz na mysli tê farbê na poziomie 8- 9 tak??? czy juz tê rozja¶niaj±c±???

jutro siê umówiê do fryzjerki by mi zrobi³a gesto pasemek -, potem siê Wam poka¿ê i kupiê farbê

A kolor docelowy to platynowy blond- jaki wiêkszo¶æ z Was tu pokazuje

Cytat:
Napisane przez shizaxa Poka¿ wiadomo¶æ
w zale¿no¶ci od odrostu i od tego w jakiej kondycji masz w³osy
na pocz±tku jak bêdziesz mieæ ruda po¶wiatê to mo¿esz farbowaæ czê¶ciej, co 2-3tyg, potem w zale¿no¶ci od odrostu, ja farbuje raz na miesi±c bo mi wolno rosn±
i po ka¿dym farbowaniu bêd± siê robiæ coraz ja¶niejsze tak??

W kwestii w³osów jestem totaln± dup±, wiêc

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2013-01-21 o 23:13
Emilia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:16   #1063
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Emilka, 12stka da bardzo duze rozjasnienie i jasny odrost bedzie sie strasznie odcinal od farbowanych na wczesniejsze kolory wlosow na dlugosci.

Mialam to samo co Ty i powiem, ze schodzilam z ciemnej farby pasemkami tylko robionymi na koronie. A potem na odrost dawalam farbe 9.1 lub 9.16 i pod koniec farbowania odrostow przeciagalam po pasemkach. Jak sie wloski podcina i lekko cieniuje to ta ciemna baza szybko znika

Jak odcien bedzie zbyt cieply, mozesz najwyzej nieco to wytonowac Color Touch 9.16 lub 10.16 na wodzie 2 proc. To tylko ochlodzi kolor, ale nie wystawi wlosow na dodatkowe traktowanie stezona woda.

Jak zejdziesz z tej starej farby, bedziesz spoko mogla sie farbowac farbami 12 nawet na wodzie 9, choc ogolnie zaleca sie 12.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
pisz±c "jasn± farbê i na odrost i na d³ugo¶æ "masz na mysli tê farbê na poziomie 8- 9 tak??? czy masz na mys³i juz tê rozja¶niaj±c±???
Farba z poziomu 8 czy 9 nie jest z natury rozjasniajaca. Farby z poziomu 11 czy 12 tak. Rozne marki maja swoje numeracje. Marki drogeryjne nie zalaczaja wody silniejszej niz 6 proc, wiec czasami trzeba wode dokupic.

Ja nie znam sie na drogeryjnych, sama farbowalam sie Voila i Kolestonem, ktory nigdy mnie nie zawiodl.

Jesli chcesz docelowo miec bardzo jasny blond, juz teraz postaw na farbe z poziomu 9, np. 9.16. A reszta... napisalam post wyzej Tylko nie farbuj swiezych pasemek, pozwol wlosom odrosnac Jakies chociaz 2 cm.
Z kazdym farbowaniem i przycinaniem ciemniejsze wlosy beda sie zmniejszaly, a farbowane beda jasne i chlodniejsze. Mozesz miec male ciepelko przy odroscie, ale gdy schodzisz z ciemnej farby, jej pozbycie jest wazniejsze, a odcien mozesz ew. schlodzic na rozne sposoby.

Jak te ciemne wlosy na koronie beda juz nieliczne, np. lekko zestopniujesz, wiec Ci one znikna, wtedy bedziesz mogla klasc farbe rozjasniajaca na korone i na odrosty. Inaczej nie ma sensu. Zbyt duzy kontrast.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-01-21 o 23:26
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:23   #1064
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 27 236
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez shizaxa Poka¿ wiadomo¶æ

Czeko ja bym robi³a jakbym nie mia³a prawie nic odrostu, wtedy na ca³o¶æ na 3% i jest ztonowany kolor mo¿e u Bunny na blogu co¶ wiêcej doczytasz?
Tylko ze u mnie to jest to ze ja gore mam cieplejsza i ciemniejsza, zawsze te 4-5 cm od skóry glowy, mam ciezki odrost do rozjasnienia i to jest jedyna opcja zeby mieæ blond. Przy przyciemnaniu do poziomu 9- a próbowa³am juz kilka razy - zawsze jest tak ze góra wychodzi ciemniej i cieplej, a dó³ bardzo ch³odno,czasem wrêcz siwo. Oczywi¶cie ten dó³ sie wymywa do w miare ok koloru ale góra pozostaje znowu ciemniejsza

Ostatnio sie Bunny pyta³am jak to zrównaæ u mnie to mówi³a ¿e 10 na ca³o¶æ, albo do 8 poziomu przyciemniaæ.

Dlatego sie ta cykam tego przyciemniania bo tyle razy próbowa³am i zawsze to by³a pora¿ka

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
pisz±c "jasn± farbê i na odrost i na d³ugo¶æ "masz na mysli tê farbê na poziomie 8- 9 tak??? czy juz tê rozja¶niaj±c±???

jutro siê umówiê do fryzjerki by mi zrobi³a gesto pasemek -, potem siê Wam poka¿ê i kupiê farbê

A kolor docelowy to platynowy blond- jaki wiêkszo¶æ z Was tu pokazuje



i po ka¿dym farbowaniu bêd± siê robiæ coraz ja¶niejsze tak??

W kwestii w³osów jestem totaln± dup±, wiêc
Bêdzie ok, spokojnie, jasniej niz 8 czy 9 poziom nie ma co k³a¶æ. Wrêcz jestem pewna ¿e 9 poziom bêdzie ci na pocz±tku za jasny bo wiem jak by³o u mnie, wtedy owszem te ja¶niejsze w³osy ³adnie ci wych³odzi, a tych ciemniejszych nie ruszy i nadal bêd± rudawe czy ¿ó³tawe 8 z pocz±tku wyjdzie ciemniej ale wymyje sie ³adnie i bedziesz mog³a dalej kombinowaæ.
Potem powklejam pare zdjêæ jak ja zesz³am z czarnych i jeszcze jakie w³osy zapusci³am, po drodze kilka razy podcinajac
Mo¿e cie to zmotywuje ze sie da
czekoladowoo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:31   #1065
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 3 195
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ
Wellaton to 8/1, ale mi np nie podpasowa³.
Kolor jak kolor, bylo ok ale paskudnie mi powysusza³ w³osy.
A Palette ¶redni blond jaki¶ ch³odny to ciê¿ko moze byc znale¼æ.
Mo¿e jeszcze Copenhauge 8.1 z L'oreala

Albo z fryzjerskich farb co¶. W zale¿no¶ci co ci wyjdzie, jakie¶ 8.1, 8.21, 8.11?
Mi wellaton te¿ zadzia³a³ wysuszaj±co na w³osy

Czeko ale ty jeste¶ ³adna kobitka Widzia³am zdjêcia w albumie i lekko bym Twoje w³osy przyciemni³a na ten ponury okres zimowy Masz takie same oczyska jak ja

Cytat:
Napisane przez shizaxa Poka¿ wiadomo¶æ
poziom 12 nie wyjdzie Ci , k³ad¼ 8, napierw wyjdzie ciemniej ale potem stopniowo jak bêdziesz k³ad³a 8 i 9 to Ci zja¶nieje. Na tym etapie farbowania z ciemnych jest teraz Exclusivee
Oj tak

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
Matko d³uuuga droga przede mn± ... Farba na farbê... a co ile mo¿na k³a¶æ ? najlepiej raz w miesi±cu pewnie co?? wówczas nie bêdzie strachu o w³osy, co??
Ja ostatnio farbowa³am w³osy tydzieñ temu, i teraz znowu bêdê farbowaæ w tym tygodniu, i pocz±tkiem lutego znów Ale robiê to na w³asn± odpowiedzialno¶æ
__________________
Instagram

Jasny popielaty br±z
exclusivee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:38   #1066
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomo¶ci: 5 867
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka¿ wiadomo¶æ
Mi wellaton te¿ zadzia³a³ wysuszaj±co na w³osy

Ja ostatnio farbowa³am w³osy tydzieñ temu, i teraz znowu bêdê farbowaæ w tym tygodniu, i pocz±tkiem lutego znów Ale robiê to na w³asn± odpowiedzialno¶æ
o tym wellatonie 8 tez czyta³am ze przesusza w³osy. a kladziesz na k³aki taki sam poziom czy wy¿szy? Bo wie ze rozja¶nia³a¶ je dwókrotnie.

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ

Bêdzie ok, spokojnie, jasniej niz 8 czy 9 poziom nie ma co k³a¶æ. Wrêcz jestem pewna ¿e 9 poziom bêdzie ci na pocz±tku za jasny bo wiem jak by³o u mnie, wtedy owszem te ja¶niejsze w³osy ³adnie ci wych³odzi, a tych ciemniejszych nie ruszy i nadal bêd± rudawe czy ¿ó³tawe 8 z pocz±tku wyjdzie ciemniej ale wymyje sie ³adnie i bedziesz mog³a dalej kombinowaæ.
Potem powklejam pare zdjêæ jak ja zesz³am z czarnych i jeszcze jakie w³osy zapusci³am, po drodze kilka razy podcinajac
Mo¿e cie to zmotywuje ze sie da
no , przyznam szczerze, ze jak czytam ile czasu potrzeba na blond to motywacja siê przyda

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Emilka, 12stka da bardzo duze rozjasnienie i jasny odrost bedzie sie strasznie odcinal od farbowanych na wczesniejsze kolory wlosow na dlugosci.

Mialam to samo co Ty i powiem, ze schodzilam z ciemnej farby pasemkami tylko robionymi na koronie. A potem na odrost dawalam farbe 9.1 lub 9.16 i pod koniec farbowania odrostow przeciagalam po pasemkach. Jak sie wloski podcina i lekko cieniuje to ta ciemna baza szybko znika

Jak odcien bedzie zbyt cieply, mozesz najwyzej nieco to wytonowac Color Touch 9.16 lub 10.16 na wodzie 2 proc. To tylko ochlodzi kolor, ale nie wystawi wlosow na dodatkowe traktowanie stezona woda.

Jak zejdziesz z tej starej farby, bedziesz spoko mogla sie farbowac farbami 12 nawet na wodzie 9, choc ogolnie zaleca sie 12.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------



Farba z poziomu 8 czy 9 nie jest z natury rozjasniajaca. Farby z poziomu 11 czy 12 tak. Rozne marki maja swoje numeracje. Marki drogeryjne nie zalaczaja wody silniejszej niz 6 proc, wiec czasami trzeba wode dokupic.

Ja nie znam sie na drogeryjnych, sama farbowalam sie Voila i Kolestonem, ktory nigdy mnie nie zawiodl.

Jesli chcesz docelowo miec bardzo jasny blond, juz teraz postaw na farbe z poziomu 9, np. 9.16. A reszta... napisalam post wyzej Tylko nie farbuj swiezych pasemek, pozwol wlosom odrosnac Jakies chociaz 2 cm.
Z kazdym farbowaniem i przycinaniem ciemniejsze wlosy beda sie zmniejszaly, a farbowane beda jasne i chlodniejsze. Mozesz miec male ciepelko przy odroscie, ale gdy schodzisz z ciemnej farby, jej pozbycie jest wazniejsze, a odcien mozesz ew. schlodzic na rozne sposoby.

Jak te ciemne wlosy na koronie beda juz nieliczne, np. lekko zestopniujesz, wiec Ci one znikna, wtedy bedziesz mogla klasc farbe rozjasniajaca na korone i na odrosty. Inaczej nie ma sensu. Zbyt duzy kontrast.


Bardzo Ci dziekujê za wyt³umaczenie, pewnie fryzjerka bêdzie mi kit wciskaæ ze tylko rozja¶niaczem zawsze i tylko mozna blond uzyskac a teraz bede wiedzia³a ze juz nie. Moze uda mi siê nawet zrobiæ jutro pasemka to Wam prze¶lê zdjêcie. i potem ju¿ sama bêdê robiæ odrosty 9, jednak jesli bêdzie za du¿o ciemnych nadal, to umowiê siê ponownie, zeby wyjsc z ciemnych ca³kowicie,

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2013-01-21 o 23:41
Emilia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:40   #1067
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 3 195
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Nie mogê siê ju¿ doczekaæ farbowania Nie chce mi siê chodziæ z marchew± na g³owie
__________________
Instagram

Jasny popielaty br±z
exclusivee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:42   #1068
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomo¶ci: 5 867
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

a jaki poziom teraz kladziesz?? Bêdziesz na pocz±tku lutego k³a¶æ wy¿szy poziom???
Emilia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:49   #1069
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mogê siê ju¿ doczekaæ farbowania Nie chce mi siê chodziæ z marchew± na g³owie
Moje swiezo malowane chca juz isc spac . Jutro postaram sie uchwycic moj kolor z 4 roznych kolestonow .

A nie mozesz polozyc samego tonera na slabej wodzie albo farby 10.1 na pastelowo (3 proc)? By ostudzilo marchewe jak nic.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
--
Bardzo Ci dziekujê za wyt³umaczenie, pewnie fryzjerka bêdzie mi kit wciskaæ ze tylko rozja¶niaczem zawsze i tylko mozna blond uzyskac a teraz bede wiedzia³a ze juz nie. Moze uda mi siê nawet zrobiæ jutro pasemka to Wam prze¶lê zdjêcie. i potem ju¿ sama bêdê robiæ odrosty 9, jednak jesli bêdzie za du¿o ciemnych nadal, to umowiê siê ponownie, zeby wyjsc z ciemnych ca³kowicie,
Kombinuj kombinuj, a bedzie dobrze
Zdejmowanie koloru btw, to nie tylko rozjasniacz na calosc. Fryzjerzy czesto klada rozjasniacz, bo im sie nie chce, albo nie potrafia uzywac dekoloryzatora, ktory zreszta jest lagodniejszy.
A te pasemka najpierw mozesz robic duzo cieniutkich albo kilka porzadnych grubasow, bo jak bedziesz miala rzadkie pasemka albo grubaski w duzych odleglosciach, to bedze sie odcinalo mocno . Sama mialam kilka grubaskow i przez to ladnie mi sie zlewaly z odrostem przy kolejnym farbowaniu

Pa! Lece w kimonko.
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 23:49   #1070
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomo¶ci: 5 867
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

ja tez zmykam spac. to do jutra, buzki!
Emilia1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:49   #1071
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 3 195
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
a jaki poziom teraz kladziesz?? Bêdziesz na pocz±tku lutego k³a¶æ wy¿szy poziom???
Teraz robiê syossem 8.52 + 9.1 (¿eby za ciemno nie wysz³o), potem na pocz±tku lutego garnierem nutrisse 91 (no chyba ¿e co¶ mi siê odmieni i wezmê loreal excellence 9.1), a koñcem lutego garnier nutrisse 81 (ew. odpowiednik koloru z loreal), i potem ju¿ ca³y czas alfaparfem 8.1
__________________
Instagram

Jasny popielaty br±z
exclusivee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:51   #1072
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz robiê syossem 8.52 + 9.1 (¿eby za ciemno nie wysz³o), potem na pocz±tku lutego garnierem nutrisse 91 (no chyba ¿e co¶ mi siê odmieni i wezmê loreal excellence 9.1), a koñcem lutego garnier nutrisse 81 (ew. odpowiednik koloru z loreal), i potem ju¿ ca³y czas alfaparfem 8.1
A Ty ciemniaski chesz A mi zal, ze nie mam dostepu do alfaparf czy artego
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:59   #1073
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 3 195
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Moje swiezo malowane chca juz isc spac . Jutro postaram sie uchwycic moj kolor z 4 roznych kolestonow .

A nie mozesz polozyc samego tonera na slabej wodzie albo farby 10.1 na pastelowo (3 proc)? By ostudzilo marchewe jak nic.
O fajnie, ciekawa jestem jak to wysz³o

Ja siê nie znam, z Bunny dogada³y¶my siê ¿e zrobiê teraz syossami, a potem dziêki radom dziewczynom jak i bunny wybra³am farby na nastêpne farbowania Zobaczymy jak wyjdzie Zreszt± ja i tak nie chcê fest jasno, chodzi mi tylko o to ¿eby marchewê ostudziæ. Poziom 8, góra 9 w zupe³no¶ci mi bêdzie wystarczy³.

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
A Ty ciemniaski chesz A mi zal, ze nie mam dostepu do alfaparf czy artego
Tak w³a¶nie A z allegro nie wysy³aj± zagranicê?
__________________
Instagram

Jasny popielaty br±z
exclusivee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:59   #1074
shizaxa
Wtajemniczenie
 
Avatar shizaxa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 011
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ
Tylko ze u mnie to jest to ze ja gore mam cieplejsza i ciemniejsza, zawsze te 4-5 cm od skóry glowy, mam ciezki odrost do rozjasnienia i to jest jedyna opcja zeby mieæ blond. Przy przyciemnaniu do poziomu 9- a próbowa³am juz kilka razy - zawsze jest tak ze góra wychodzi ciemniej i cieplej, a dó³ bardzo ch³odno,czasem wrêcz siwo. Oczywi¶cie ten dó³ sie wymywa do w miare ok koloru ale góra pozostaje znowu ciemniejsza

Ostatnio sie Bunny pyta³am jak to zrównaæ u mnie to mówi³a ¿e 10 na ca³o¶æ, albo do 8 poziomu przyciemniaæ.

Dlatego sie ta cykam tego przyciemniania bo tyle razy próbowa³am i zawsze to by³a pora¿ka



Bêdzie ok, spokojnie, jasniej niz 8 czy 9 poziom nie ma co k³a¶æ. Wrêcz jestem pewna ¿e 9 poziom bêdzie ci na pocz±tku za jasny bo wiem jak by³o u mnie, wtedy owszem te ja¶niejsze w³osy ³adnie ci wych³odzi, a tych ciemniejszych nie ruszy i nadal bêd± rudawe czy ¿ó³tawe 8 z pocz±tku wyjdzie ciemniej ale wymyje sie ³adnie i bedziesz mog³a dalej kombinowaæ.
Potem powklejam pare zdjêæ jak ja zesz³am z czarnych i jeszcze jakie w³osy zapusci³am, po drodze kilka razy podcinajac
Mo¿e cie to zmotywuje ze sie da
To mo¿e po³ó¿ ten poziom 10 tylko nie wiem czy na takich jasnych przyciemni, ja siê nie znam
jak ja z rozja¶nionych superjasnych schodzi³am do ciemniejszego blondu to k³ad³am ró¿ne farby ale ¿e nie zna³am siê na tym, ani na odcieniach ani na poziomach, wiêc nie powiem teraz jakie to by³y...ale moje w³osy s± bardzo poddatne na koloryzacje np g³upia szamponetka rudawa 4mycia do koñca mi siê nie wyp³uka³a...
a jaki Ty masz poziom naturali?
Ile Ci zajê³o zej¶cie z czarnych do blond czasowo?
__________________
"Adoptuj±c jednego psa nie zmienisz ca³ego ¶wiata, ale zmienisz ¶wiat tego psa"


Zapuszczam w³osy:
by³o (styczeñ '13)-40cm
jest (pa¼dziernik'13)-50cm
bêdzie-55cm

Farbujê: wella koleston 12/89

Edytowane przez shizaxa
Czas edycji: 2013-01-22 o 00:00
shizaxa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-22, 00:13   #1075
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 27 236
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka¿ wiadomo¶æ
Mi wellaton te¿ zadzia³a³ wysuszaj±co na w³osy

Czeko ale ty jeste¶ ³adna kobitka Widzia³am zdjêcia w albumie i lekko bym Twoje w³osy przyciemni³a na ten ponury okres zimowy Masz takie same oczyska jak ja



Oj tak



Ja ostatnio farbowa³am w³osy tydzieñ temu, i teraz znowu bêdê farbowaæ w tym tygodniu, i pocz±tkiem lutego znów Ale robiê to na w³asn± odpowiedzialno¶æ
Dziekuje
Nie wiem jutro zobacze jak ten kolor wygl±da, bo teraz chyba mam ciut ciemniejsze i tak
Najchetniej bym przyciemni³a ale sie troche boje co wyjdzie. Mo¿e zaryzykuje Z tym syossem

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka¿ wiadomo¶æ
---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

[/COLOR]

o tym wellatonie 8 tez czyta³am ze przesusza w³osy. a kladziesz na k³aki taki sam poziom czy wy¿szy? Bo wie ze rozja¶nia³a¶ je dwókrotnie.



no , przyznam szczerze, ze jak czytam ile czasu potrzeba na blond to motywacja siê przyda





Bardzo Ci dziekujê za wyt³umaczenie, pewnie fryzjerka bêdzie mi kit wciskaæ ze tylko rozja¶niaczem zawsze i tylko mozna blond uzyskac a teraz bede wiedzia³a ze juz nie. Moze uda mi siê nawet zrobiæ jutro pasemka to Wam prze¶lê zdjêcie. i potem ju¿ sama bêdê robiæ odrosty 9, jednak jesli bêdzie za du¿o ciemnych nadal, to umowiê siê ponownie, zeby wyjsc z ciemnych ca³kowicie,
Zaraz cos powstawiam

Cytat:
Napisane przez shizaxa Poka¿ wiadomo¶æ
To mo¿e po³ó¿ ten poziom 10 tylko nie wiem czy na takich jasnych przyciemni, ja siê nie znam
jak ja z rozja¶nionych superjasnych schodzi³am do ciemniejszego blondu to k³ad³am ró¿ne farby ale ¿e nie zna³am siê na tym, ani na odcieniach ani na poziomach, wiêc nie powiem teraz jakie to by³y...ale moje w³osy s± bardzo poddatne na koloryzacje np g³upia szamponetka rudawa 4mycia do koñca mi siê nie wyp³uka³a...
a jaki Ty masz poziom naturali?
Ile Ci zajê³o zej¶cie z czarnych do blond czasowo?
Hmmm do takiego koloru ktory mozna bylo nazwac blondem i by³o ok tylko byla gora jasniejsza o ton czy dwa, to 3-4 miesi±ce. Przez kolejne 2-3 w miare wyrówna³am kolor A dalej to sie same odrosty robi³o
Teraz w wakacje sobie zaszala³am i lekko poja¶ni³am dó³ w³osów bo by³o mo¿e pó³ tonu ró¿nicy Ale ogólnie w pó³ roku mozna juz miec w miare ³adny blond, ja tak mia³am

10 to mi tylko wyrówna odcieñ tak jak chcia³am i stonuje, nie przyciemni zbytnio.

Wklejam jak mi to poszlo z tym blondem Tylko lata pomyli³am i na paru zdjêciach jest 2010 zamiast 2011
Zdjêcia od momentu jak juz czarny mia³am ¶ci±gniêty i na g³owie mia³am ciemny miedziany blond
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2010.jpg (33,8 KB, 60 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2012.jpg (25,5 KB, 50 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg koleston5.jpg (29,4 KB, 52 za³adowañ)

Edytowane przez czekoladowoo
Czas edycji: 2013-01-22 o 00:44
czekoladowoo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-22, 06:08   #1076
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 13 006
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mogê siê ju¿ doczekaæ farbowania Nie chce mi siê chodziæ z marchew± na g³owie
Kiedy malujesz (daty prosze)

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz robiê syossem 8.52 + 9.1 (¿eby za ciemno nie wysz³o), potem na pocz±tku lutego garnierem nutrisse 91 (no chyba ¿e co¶ mi siê odmieni i wezmê loreal excellence 9.1), a koñcem lutego garnier nutrisse 81 (ew. odpowiednik koloru z loreal), i potem ju¿ ca³y czas alfaparfem 8.1
Fajny bedzie kolor

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:03 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ



Wklejam jak mi to poszlo z tym blondem Tylko lata pomyli³am i na paru zdjêciach jest 2010 zamiast 2011
Zdjêcia od momentu jak juz czarny mia³am ¶ci±gniêty i na g³owie mia³am ciemny miedziany blond
Dla mnie wlosy masz piekne i niezniszczone. Dlatego syossa bym sie nie ba³a. Wyszed³ ka¿dej z nas. Tyle ze podkreslam moze wysuszyc. No ale to nie regula, ja mialam roasjsniaczow± po³owê wlosów to wysuszyl a infatuated nic a nic.
A teraz po Welli miodzio lepsze mam wlosy.

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ



Wklejam jak mi to poszlo z tym blondem Tylko lata pomyli³am i na paru zdjêciach jest 2010 zamiast 2011
Zdjêcia od momentu jak juz czarny mia³am ¶ci±gniêty i na g³owie mia³am ciemny miedziany blond
Dla mnie wlosy masz piekne i niezniszczone. Dlatego syossa bym sie nie ba³a. Wyszed³ ka¿dej z nas. Tyle ze podkreslam moze wysuszyc. No ale to nie regula, ja mialam roasjsniaczow± po³owê wlosów to wysuszyl a infatuated nic a nic.
A teraz po Welli miodzio lepsze mam wlosy.

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

Wczoraj Mama odebrala mi to od fryzjerki.



http://haircompany.pl/

--> produkty-->double action--> ostatnia pozycja mousse
Jak sie spisze pozamawiam inne produkty tej firmy.

I jeszcze produkty TAHE. Malo znana firma, u nas chyba nie ma w sklepie. Keratynowe.
Agatau88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-22, 07:22   #1077
xXxKYLIExXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXxKYLIExXx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: <3
Wiadomo¶ci: 3 458
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

dzien dobry
Bunny kochana moja

Zreszta ja tez mam ostatnio troche na glowie i bardzo malo czasu na wizaz
Mam nadzieje,ze to zrozumiecie, ze bede przez jakis czas wpadac z doskoku
xXxKYLIExXx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-22, 07:41   #1078
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka¿ wiadomo¶æ
O fajnie, ciekawa jestem jak to wysz³o

Ja siê nie znam, z Bunny dogada³y¶my siê ¿e zrobiê teraz syossami, a potem dziêki radom dziewczynom jak i bunny wybra³am farby na nastêpne farbowania Zobaczymy jak wyjdzie Zreszt± ja i tak nie chcê fest jasno, chodzi mi tylko o to ¿eby marchewê ostudziæ. Poziom 8, góra 9 w zupe³no¶ci mi bêdzie wystarczy³.



No to super Zmarchewa ciezko zyc i sie pogodzic . Ja dzis sie szykuje ote pstryknac, ale za oknem czern. Moze cisnie troche niebo sloncem do 11, bo jak nie, bede probowala w sztucznym swietle

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka¿ wiadomo¶æ
Tak w³a¶nie A z allegro nie wysy³aj± zagranicê?
Ja glownie kupuje w sklepach online albo na ebay. Tansza przesylka z UK lub z DE niz z PL. Ale wlasnie, mam ograniczona palete marek i najwyzej Matrix, Loreal i Koleston. A bardzo bym chciala sprobowac wlskich farb. Artego ma az 150 ml pojemnosci i to tez bym chciala sprawdzic, bo bardzo oplacalny biznes
Patrzylam na alegro, ale jakos nie zauwazylam wysylek zagranicznych, raczej na Polske. Pszukam dalej, moze cos znajde

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje
Hmmm do takiego koloru ktory mozna bylo nazwac blondem i by³o ok tylko byla gora jasniejsza o ton czy dwa, to 3-4 miesi±ce. Przez kolejne 2-3 w miare wyrówna³am kolor A dalej to sie same odrosty robi³o
Teraz w wakacje sobie zaszala³am i lekko poja¶ni³am dó³ w³osów bo by³o mo¿e pó³ tonu ró¿nicy Ale ogólnie w pó³ roku mozna juz miec w miare ³adny blond, ja tak mia³am

10 to mi tylko wyrówna odcieñ tak jak chcia³am i stonuje, nie przyciemni zbytnio.

Wklejam jak mi to poszlo z tym blondem Tylko lata pomyli³am i na paru zdjêciach jest 2010 zamiast 2011
Zdjêcia od momentu jak juz czarny mia³am ¶ci±gniêty i na g³owie mia³am ciemny miedziany blond
Mozesz np. zmieszac neutralna 9 z jakims kolorem 10 (perla, irys czy popiel, zalezy od oczekiwanej temperatury) w relacji 1:2 lub 1:1 np. To nie bedzie rykowne, a troche pociemni. Rozjasnione wlosy przyciemnia sie dodajac naturanego odcienia, bo trzeba pigment uzupelnic. Efekt zwykle bywa lekko cieplejszy, ale mozna go skorygowac
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:20   #1079
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Boles³awca (Dolny ¦l±sk)
Wiadomo¶ci: 3 586
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka¿ wiadomo¶æ

Wklejam jak mi to poszlo z tym blondem Tylko lata pomyli³am i na paru zdjêciach jest 2010 zamiast 2011
Zdjêcia od momentu jak juz czarny mia³am ¶ci±gniêty i na g³owie mia³am ciemny miedziany blond
o kurcze widzê ze ty podobnie jak ja! niesamowita zmiana na lepsze! chcia³am cie zobaczyæ z bu¼ka ale co¶ nie mogê zobaczyæ tych zdjêæ co wrzuci³a¶ nowych, a te starsze widzê
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
od¿ywianie w³osków
Kotka17 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:23   #1080
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 6 886
Dot.: W³osy na blond farbujemy i o ¿yciu dyskutujemy. Czê¶æ XXII

Kotka17 masz ju¿ tego pieska?

Dzi¶ wreszcie dostanê moje farby , ¼le siê czujê z 2 cm odrostem
__________________
Umys³ w stanie blond
Ninedin jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.