Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-05, 19:59   #1
asdfgg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8

Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości


Witam, to mój pierwszy post na forum, założyłam konto ponieważ chciałabym poradzić się w kilku sprawach - sytuacja jest dla mnie dość ważna i mam pytania, które mnie nurtują. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi

Mianowicie: w zeszłym tygodniu uprawiałam seks z chłopakiem, niestety zabezpieczenie zawiodło i cały wytrysk znalazł się we mnie. Udało mi się dostać do prywatnego ginekologa, który - nawet nie rozmawiając ze mną (tak jak mi zależało mu na czasie?) bez kolejki wypisał mi receptę na Escapelle. Tabletkę zażyłam w ciągu 4 godzin po stosunku. Po 5 dniach pojawiło się krwawienie opisywane jako skutek uboczny jej działania.

Dziś byłam u tego lekarza na wizycie kontrolnej, jednak ze względu na krwawienie nie zbadał mnie, tylko zapisał mi tabletki antykoncepcyjne: TEENIA. I teraz uwaga:
Lekarz powiedział, że mam brać je od dziś (pierwszy dzień krwawienia) bez przerw.

I tu rodzą się moje pytania:
Czy lekarz zrobił dobrze, przepisując mi tabletki anty bez badania?
Przecież nie zwiększą one działania Escapelle?
Dlaczego mam brać je od dziś, a nie od pierwszego dnia MIESIĄCZKI?


Jest to wszystko, o czym w nerwach zapomniałam zapytać ginekologa. Dodam, że na resztę badań umówiona jestem w przyszłym tygodniu, gdy ustanie krwawienie.
Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i mądre odpowiedzi Pozdrawiam.
asdfgg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 05:47   #2
s elene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

A nie możesz się skonsultować telefonicznie z ginekologiem?

Tak na marginesie - czyżby jakaś feralna seria prezerwatyw?
s elene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 08:06   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

Cytat:
Napisane przez asdfgg Pokaż wiadomość
Witam, to mój pierwszy post na forum, założyłam konto ponieważ chciałabym poradzić się w kilku sprawach - sytuacja jest dla mnie dość ważna i mam pytania, które mnie nurtują. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi

Mianowicie: w zeszłym tygodniu uprawiałam seks z chłopakiem, niestety zabezpieczenie zawiodło i cały wytrysk znalazł się we mnie. Udało mi się dostać do prywatnego ginekologa, który - nawet nie rozmawiając ze mną (tak jak mi zależało mu na czasie?) bez kolejki wypisał mi receptę na Escapelle. Tabletkę zażyłam w ciągu 4 godzin po stosunku. Po 5 dniach pojawiło się krwawienie opisywane jako skutek uboczny jej działania.

A o czym miał rozmawiać?
Cytat:
Napisane przez asdfgg Pokaż wiadomość
Dziś byłam u tego lekarza na wizycie kontrolnej, jednak ze względu na krwawienie nie zbadał mnie, tylko zapisał mi tabletki antykoncepcyjne: TEENIA. I teraz uwaga:
Lekarz powiedział, że mam brać je od dziś (pierwszy dzień krwawienia) bez przerw.

I tu rodzą się moje pytania:
Czy lekarz zrobił dobrze, przepisując mi tabletki anty bez badania?
Przecież nie zwiększą one działania Escapelle?
Dlaczego mam brać je od dziś, a nie od pierwszego dnia MIESIĄCZKI?


Jest to wszystko, o czym w nerwach zapomniałam zapytać ginekologa. Dodam, że na resztę badań umówiona jestem w przyszłym tygodniu, gdy ustanie krwawienie.
Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i mądre odpowiedzi Pozdrawiam.
Nie, pigułki powinien przepisać po wywiadzie, badaniu fizycznym, pobraniu cytologi, badaniu piersi,usg i marzenie -zleceniu badań krwi, moczu, hormonów, badaniu wątroby, itd-ale te badania szczegółowe, a jednoczesnie podstawowe sa nieosiągalne dla pacjenta.

Spotkałam się z opinia lekarza, że pigułki mozna zacząć brać od dowolnego dnia, ale trzeba by wtedy stosowac dodatkowe zabezpieczenie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:46   #4
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią- takie badania powinny być wykonane, choć jeśli chodzi o tę drugą grupę rzadko są zlecane przed wypisaniem tabletek, a i z pierwszą różnie bywa.
Generalnie tabletki powinny być rozpoczęte od pierwszego dnia miesiączki, tak jest najlepiej i najbezpieczniej dla organizmu. Można zacząć brać tabletki w dowolnym dniu cyklu, choć nie jest to zalecane, ale wtedy do końca opakowania najlepiej się dodatkowo zabezpieczać.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 15:03   #5
asdfgg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi, naprawdę każda z nich jest dla mnie teraz na wagę złota
Cytat:
Napisane przez s elene Pokaż wiadomość
Tak na marginesie - czyżby jakaś feralna seria prezerwatyw?
Też byłam zszokowana, a wiem, że u nas to nie kwestia nieumiejętnego założenia ani uszkodzenia mechanicznego. Mam tylko nadzieję, że Escapelle zadziała

Cóż, na razie pozostaje mi chyba poczekać do następnej wizyty, zrobić resztę badań i do nich dostosować tabletki. Nie mam pojęcia, dlaczego przepisał mi je od tak.

Ma opinię kompetentnego ginekologa, a i ja z komunikacją nie mam problemów

Edytowane przez asdfgg
Czas edycji: 2014-03-06 o 15:04
asdfgg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 16:35   #6
Moncha
Przyczajenie
 
Avatar Moncha
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 18
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

A mnie dziwi szybkość wizyty kontrolnej, osobiście po zażyciu Escapelle miałam ją dopiero po 3 tygodniach i dwóch testach ciążowych

No i tak szybkie przepisanie tabletek. Escapelle, po tej od razu antykoncepcyjne... Sama 72h po zawiera już końską dawkę hormonów, dla przykładu mi totalnie rozregulowała cykl.
Ale nie jestem lekarzem i nie znam się na tym. Pozostaje mi wspierać Cię i mieć nadzieję, że wszystko będzie ok
Moncha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 16:42   #7
asdfgg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Moncha Pokaż wiadomość
A mnie dziwi szybkość wizyty kontrolnej, osobiście po zażyciu Escapelle miałam ją dopiero po 3 tygodniach i dwóch testach ciążowych

No i tak szybkie przepisanie tabletek. Escapelle, po tej od razu antykoncepcyjne... Sama 72h po zawiera już końską dawkę hormonów, dla przykładu mi totalnie rozregulowała cykl.
Ale nie jestem lekarzem i nie znam się na tym. Pozostaje mi wspierać Cię i mieć nadzieję, że wszystko będzie ok
Bardzo dziękuję
Sama wizyta kontrolna trwała może z 10 minut i ograniczyła się tak naprawdę do badania piersi i wypisania anty. Też mam wrażenie, że coś tu nie gra, by po 5 dniach od takiej dawki hormonów zaczynać branie następnych, wypisanych "na oko". Dodam, że mam 18 lat.

Moncha, w Twoim przypadku Escapelle spełniła swoje zadanie?
asdfgg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 17:00   #8
Moncha
Przyczajenie
 
Avatar Moncha
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 18
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

Cytat:
Napisane przez asdfgg Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję
Sama wizyta kontrolna trwała może z 10 minut i ograniczyła się tak naprawdę do badania piersi i wypisania anty. Też mam wrażenie, że coś tu nie gra, by po 5 dniach od takiej dawki hormonów zaczynać branie następnych, wypisanych "na oko". Dodam, że mam 18 lat.

Moncha, w Twoim przypadku Escapelle spełniła swoje zadanie?
Tak.
Dodam, że wzięłam ją kilka lat temu gdy miałam 19, więc przybliżony wiek
Miałam spóźniający się okres, więc jak po dwóch dniach wystąpiło krwawienie, to nie wiedziałam czy to miesiączka, czy skutek uboczny. I tak, jak wspominałam, wizyta kontrolna trzy tygodnie później, badania i tabletki, które zaczęłam brać przy następnym (znowu spóźnionym) kwawieniu.
Lepiej być upierdliwą i wypytywać o wszystko, jeżeli masz jakieś wątpliwości (badania, tabletki, kiedy zacząć je brać), na pewno nie zaszkodzi, a prędzej pomoże
Badań hormonalnych nie miałam, za to cytoloię, badania piersi i dokładny wywiad.
Moncha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 21:59   #9
julaa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 47
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

asdfgg dla pewności możesz jeszcze zapytać lekarza na stronie wpadka.
julaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 11:45   #10
asdfgg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Wpadka, Escapelle, ginekolog i wątpliwości

Na razie chyba zostawię sprawę tak jak jest, poczekam do okresu bo to jest teraz dla mnie najważniejsze. Kolejną wizytę u gina i tabletki na razie przesunę w czasie, zdaje się że to i tak nie miałoby większego znaczenia
W każdym razie i tak na pewno zdecyduję się na pigułki, nie pozwolę sobie drugi raz na taki stres.
asdfgg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 12:45:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.