Zapach nowych mebli - złe samopoczucie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-03, 19:05   #1
furniturka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6

Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?


Wybraliśmy z rodzicami meble do mojego pokoju. Dokładniej narożnik, biurko i szafę. Kiedy już je dostaliśmy i skręciliśmy siedziałam sobie chwilę w pokoju, później próbowałam zasnąć. Niestety, nie mogłam. Zaczęła mnie pobolewać głowa od tego zapachu mebli.

Dzisiaj czytałam trochę w internecie na ten temat i znalazłam informacje, iż zapach ten jest powodowany przez formaldehyd, który wydziela się z mebli (nie są one drewianie).

Jestem przerażona tym co czytam, o tym jaka to trucizna, i jaka nieprzyjemna substancja. Dzisiaj omijam mój pokój z daleka, byłam w nim dosłownie przez 10 minut, ciągle mam otwarte okno i wietrzę tam. Nie potrafię się cieszyć z nowych mebli i nie wyobrażam sobie spokojnie usiąść w pokoju . Pewnie będę myśleć i zamartwiać się tym formaldehydem.

Czy ktoś bardziej orietnuje się w tych tematach, albo mógłby coś doradzić, czy może po prostu mnie uspokoić? Nie ukrywam, że mam tendencje do panikowania jeśli chodzi o takie sprawy...

(Meble kupiłam w Agacie, jeśli to ma jakieś znaczenie )
furniturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:49   #2
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

To normalne, że trzeba wywietrzyć pokój. Jeśli myślisz, że w otaczającym świecie tylko formaldehyd jest trucizną, to żyjesz w błogiej nieświadomości.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:57   #3
furniturka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

No ale czy mam tolerować dodatkowe/niepotrzebne trucizny tylko przez wzgląd na fakt, iż jest ich wokół mnie znacznie więcej?

Czy może ktoś miał meble z Agaty i wie jak wygląda ta firma, pod względem ilości tego aldehydu w meblach, na tle innych?

Martwi mnie to, że rodzice też kupili sobie niedawno tam meble, i ten zapach czuć do dzisiaj, a minął już trochę ponad miesiąc..?

Czy ktoś ostatnio zaopatrywał się w meble i może coś powiedzieć na temat własnie zapachu i jego trwałości?
furniturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 20:05   #4
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Cytat:
Napisane przez furniturka Pokaż wiadomość
No ale czy mam tolerować dodatkowe/niepotrzebne trucizny tylko przez wzgląd na fakt, iż jest ich wokół mnie znacznie więcej?
Dlaczego uważasz, że formaldehyd jest niepotrzebny?
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 20:13   #5
furniturka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że formaldehyd jest niepotrzebny?
Nie uważam, że jest niepotrzebny sam w sobie. Świetnie się sprawdza na przykład jako formalina do przechowywania preparatów medycznych. Czy jednak obecność w meblach jest koniecznością? W tym przypadku uważam, że to rzeczywiście zbędne trucie się.

Czy we wszystkich meblach niedrewnianych znajduje się formaldehyd? Niestety nie wiem na ten temat za dużo, dlatego pytam tutaj. Chodzi o to, że zapach tych mebli jest naprawdę dość ostry, powiedziałabym - duszący. Nie mogę wytrzymać we własnym pokoju. I zastanawiam się czy po prostu za każdym razem po zakupie nowego wyposażenia domu tak się dzieje?

Naprawdę panikuję
furniturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 20:23   #6
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Cytat:
Napisane przez furniturka Pokaż wiadomość
Nie uważam, że jest niepotrzebny sam w sobie. Świetnie się sprawdza na przykład jako formalina do przechowywania preparatów medycznych. Czy jednak obecność w meblach jest koniecznością? W tym przypadku uważam, że to rzeczywiście zbędne trucie się.

Czy we wszystkich meblach niedrewnianych znajduje się formaldehyd? Niestety nie wiem na ten temat za dużo, dlatego pytam tutaj. Chodzi o to, że zapach tych mebli jest naprawdę dość ostry, powiedziałabym - duszący. Nie mogę wytrzymać we własnym pokoju. I zastanawiam się czy po prostu za każdym razem po zakupie nowego wyposażenia domu tak się dzieje?

Naprawdę panikuję
Formaldehyd jest składnikiem żywic syntetycznych (i innych, np. oklein), które służą do wyrobu mebli niedrewnianych. Porównaj cenę biurka drewnianego i niedrewnianego. Powód stosowania takich materiałów masz właśnie w cenie.

Każde meble tak śmierdzą. Jedne mniej, drugie bardziej, w zależności jaką zawartość formaldehydu posiadają.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 20:30   #7
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

O rety, serio? A nie przerażają Cię niektóre składniki kosmetyków albo zmywacze do paznokci? Już nie wspomnę o tym co się unosi w powietrzu oprócz formaldehydu.

Wietrz pokój, w końcu albo się przyzwyczaisz do zapachu, albo sam zniknie. A jeśli tak bardzo przeraża Cię ta chemia to kup sobie maskę z filtrem.
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 20:31   #8
furniturka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Formaldehyd jest składnikiem żywic syntetycznych (i innych, np. oklein), które służą do wyrobu mebli niedrewnianych. Porównaj cenę biurka drewnianego i niedrewnianego. Powód stosowania takich materiałów masz właśnie w cenie.

Każde meble tak śmierdzą. Jedne mniej, drugie bardziej, w zależności jaką zawartość formaldehydu posiadają.
Czy więc fakt, iż moje meble śmierdzą tym naprawdę intensywnie świadczy o tym, że kupiłam (że tak powiem) szit?

A czy ten formaldehyd się w końcu ulotni z mebli? Czy będzie się tak ciągle wydzielał?

Czyli mam rozumieć, że większość ludzi byłą w podobnej sytuacji co ja? (przynajmniej ci, którzy mają meble niedrewniane) Po prostu zastanawiam się, czy te moje meble to nie przypadkiem jakiś hiper-niezdrowy ewenement. Sporo się naczytałam o tym jaki to rakotwórczy nie jest ten aldehyd. I czy kiedy zapach ustanie to można stwierdzić, że i formaldehydu nie ma?

Kurde, wiem że te moje posty trochę dziwnie wyglądają, ale nieźle mi ten Internet dzisiaj zrył mózg. Chyba byłabym spokojna wiedząc, że te moje meble z Agaty mają tyle samo formaldehydu ile meble np. z Ikei (które ma wiele moich znajomych i jeszcze żyją ).
furniturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 21:19   #9
gosia2545
Przyczajenie
 
Avatar gosia2545
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 18
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Meble sprzedawane/produkowane na terenie UE musza spelniac normy dot.formaldehydu.
Tak naprawde rozchodzi sie o toksycznosc formaldehydu ktory przedostaje sie do srodowiska w procesie produkcji tych mebli. IKEA straszniesie szczyci tym ze jest EKO.

Mozesz byc poprostu nadwrazliwa/uczulona tak jak na np. mydlo, perfumy, krem itd.

Meble mojej siostry (z Agaty) rzestaly calkowicie ,,smierdziec,, po okolo 6 miesiacach.

P.S. Meble drewniane rowniez wydzielaja zapach (nawet jeszcze dluzej).


Przepraszam za brak polskich znakow.
gosia2545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 21:20   #10
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

prawdopodobnie kupiłaś meble niskiej jakości.

Porządny producent raczej unika stosowania śmierdzących produktów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 08:27   #11
furniturka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Cytat:
Napisane przez gosia2545 Pokaż wiadomość
Meble sprzedawane/produkowane na terenie UE musza spelniac normy dot.formaldehydu.
Tak naprawde rozchodzi sie o toksycznosc formaldehydu ktory przedostaje sie do srodowiska w procesie produkcji tych mebli. IKEA straszniesie szczyci tym ze jest EKO.

Mozesz byc poprostu nadwrazliwa/uczulona tak jak na np. mydlo, perfumy, krem itd.

Meble mojej siostry (z Agaty) rzestaly calkowicie ,,smierdziec,, po okolo 6 miesiacach.

P.S. Meble drewniane rowniez wydzielaja zapach (nawet jeszcze dluzej).


Przepraszam za brak polskich znakow.
czyli formaldehyd jest nie tyle szkodliwy dla zdrowia człowieka co dla środowiska?

A kiedy meble skończą wydzielać zapach to można uznać, że już nie wydzielają formaldehydu?

Są jeszcze jakieś sposoby oprócz wietrzenia pokoju, żeby zniwelować ten zapach możliwie jak najszybciej? Albo chociaż nieco stłumić? Wietrzyło się cały dzień i noc, i niestety efektów brak
furniturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 09:01   #12
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 095
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Ja mam meble z Ikei i nigdy nie czułam żadnego zapachu z nich. A mam wrażliwe powonienie. Więc taki gryzący zapach uznałabym za wadę produktu i bym go oddała do reklamacji.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 14:41   #13
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Cytat:
Napisane przez furniturka Pokaż wiadomość

Czyli mam rozumieć, że większość ludzi byłą w podobnej sytuacji co ja? (przynajmniej ci, którzy mają meble niedrewniane) Po prostu zastanawiam się, czy te moje meble to nie przypadkiem jakiś hiper-niezdrowy ewenement. Sporo się naczytałam o tym jaki to rakotwórczy nie jest ten aldehyd. I czy kiedy zapach ustanie to można stwierdzić, że i formaldehydu nie ma?
Używasz kremów/balsamów/lakierów do paznokci itp? To sprawdź dokładnie ich skład

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja mam meble z Ikei i nigdy nie czułam żadnego zapachu z nich. A mam wrażliwe powonienie. Więc taki gryzący zapach uznałabym za wadę produktu i bym go oddała do reklamacji.
A ja z kolei czuję zapach każdego nowego mebla, bez względu na to, w jakim sklepie był kupiony.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 09:39   #14
furniturka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

A czy jak przestaną pachnieć to znaczy, że już nie wydzielają forlamdehydu?
furniturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 19:55   #15
Liliannna100
Raczkowanie
 
Avatar Liliannna100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 81
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Wiesz co teraz to ciężko stwierdzić od czego może boleć głowa, bo ciśnienie ciągle wariuje. Jeżeli przeszkadza Ci zapach to wietrz pokój i postaw jakiś odświeżacz powietrza. Na pewno ta substancja nie jest szkodliwa dla zdrowia skoro stosują ją do produkcji mebli. Pamiętaj, że meble z Agaty masz od polskich producentów, którzy też muszą przestrzegać norm unijnych
Liliannna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:26   #16
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Zapach nowych mebli - złe samopoczucie?

Dzis w ddtvn jakiś ekspert się rozwodził nad tym tematwm. Moze spróbuj wygooglować. Mówił, ze niektore osoby są szczególnie wyczulone na zapachy np. nowych budynków. Co do mebli to zaleca częste wietrzenie i rozszczelnianie okien (mniejsze wietrzenie ;-) )

Kup sobie też odświeżacze z Pachnącej szafy
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-12 22:26:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.