Przyszłe mamusie z Torunia - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-02, 16:36   #181
JaGaaaa
Rozeznanie
 
Avatar JaGaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 554
GG do JaGaaaa
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Oj, widzę Barbara że brutalnie sprowadzamy Cię ostatnio na ziemię jeśli chodzi o polsko - toruńskie realia...
__________________
Nasz Skarbek - Szymonek - 02.12.2008 r.

Braciszek Dominiś - 24.04.2010 r.
JaGaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 12:30   #182
barbara1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 191
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
Oj, widzę Barbara że brutalnie sprowadzamy Cię ostatnio na ziemię jeśli chodzi o polsko - toruńskie realia...
nooooo
raz w życiu byłam w szpitalu i takich rzeczy jak kubek czy łyżka nie miałam ze sobą (to był zakaźny w Toruniu), mąż też był raz w życiu i też nie miał (na Batorego)

łyżka i kubek....ładne rzeczy
barbara1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 13:32   #183
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez barbara1980 Pokaż wiadomość
to żarcik??

Nieee...
Ja jak teraz bylam n patologii to miałam swoje sztućce, talerzyk i kubek. Po pierwsze jakoś bezpieczniej sie czułam jedząc i pijąc ze swoich rzeczy a po drugie jak ktoś nie miał to trzeba było się prosić i latać po to do kuchni...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 11:04   #184
asiaszre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 68
Red face Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

hej dziewczynki a powiedzcie ile przytylyscie w ciazy? bo ja juz 6 kg a to dopiero 6 miesiac... troche sie obawaim bo jestem bardzo niska (158cm) a waze juz 80kg mialam nadwage przed ciążą (74kg). a w ostatnich miesiacach podobno sie tyje najwiecej oczywiscie nie zamierzam sie odchudzac a ni nic z tych rzeczy...mam slabosc do slodyczy(( a jak tam u Was z waga?
asiaszre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:30   #185
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Ja na razie 13 na plusie a to 34 tydzień. Ale ja chudzina wiec dla mnie to lepiej Ważyłam 53 przed ciążą przy wzroście 172 cm.
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:43   #186
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Asiulek_23 ja też mam takie twardnienia macicy, tylko,że ja jestem w 23 tyg ciąży a te twardnienia mam już od dobrego miesiąca. Lekarz już mnie 2 razy badał, szyjka od pierwszego badania jakieś 2 mce temu skróciła się o 10mm i ma 3,9cm. Lekarz twierdzi ,że wszystko jest ok. Mi macica twardnieje kilka razy dziennie, nie kilkanaście ale i tak się martwię. A twardniał Ci cały brzuch? Bo mi zazwyczaj z jednej strony. Albo całe pasmo podbrzusza ale nigdy dłużej niż na minutę. Lekarz uparcie twierdzi,że jest ok a ja sama nie wiem...
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 19:39   #187
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Asiulek_23 ja też mam takie twardnienia macicy, tylko,że ja jestem w 23 tyg ciąży a te twardnienia mam już od dobrego miesiąca. Lekarz już mnie 2 razy badał, szyjka od pierwszego badania jakieś 2 mce temu skróciła się o 10mm i ma 3,9cm. Lekarz twierdzi ,że wszystko jest ok. Mi macica twardnieje kilka razy dziennie, nie kilkanaście ale i tak się martwię. A twardniał Ci cały brzuch? Bo mi zazwyczaj z jednej strony. Albo całe pasmo podbrzusza ale nigdy dłużej niż na minutę. Lekarz uparcie twierdzi,że jest ok a ja sama nie wiem...
odp na priv
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 19:56   #188
barbara1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 191
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez asiaszre Pokaż wiadomość
hej dziewczynki a powiedzcie ile przytylyscie w ciazy? bo ja juz 6 kg a to dopiero 6 miesiac... troche sie obawaim bo jestem bardzo niska (158cm) a waze juz 80kg mialam nadwage przed ciążą (74kg). a w ostatnich miesiacach podobno sie tyje najwiecej oczywiscie nie zamierzam sie odchudzac a ni nic z tych rzeczy...mam slabosc do slodyczy(( a jak tam u Was z waga?
Ja mam tyle wzrostu co i Ty, przed ważyłam 50kg - takie słabe, bo wychudzona byłam po ospie wietrznej. Teraz zaczynamy 9 m-c i mam dobre 13 na plusie. Trochę dużo, pewnie tak do 15 spokojnie dociągnę bo mam apetyt że hej
A przed ciążą marzyło mi się 10 kg więcej i ani grama... ehhh asiaszre nie martw się kilogramami tak bardzo, byle maluch zdrowy. Ja też kocham miłością dozgonną słodycze i co zrobić.
6 kg na 6 m-c to nie dużo. Choć ponoć jak miałaś nadwagę przed ciążą, to w pierwszych 3 m-cach nie musiałaś nic przytyć... ale to tam takie teorie, a życie sobie ;-) Będziemy chudły po wszystkim!! Zapiszemy się na zajęcia z dziećmi i będzie git!

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
Barbara, podziwiam, ja już bym nie miała siły pracować. Poza tym uważam że ciąża (niestety tylko pierwsza ) to ostatni moment w życiu kobiety kiedy może się legalnie polenić i zbierać siły na nadchodzące zmiany... Chociaż ostatnie 3 m-ce bym sobie odpuściła.
Bo po porodzie Twoje życie przez baaardzo długi czas już nie będzie Twoje...

A Michałek waży ok 2 kg i sedzi już (niestety ) główką do dołu. Dziś byliśmy na USG
Wiem, że duuuuużo się zmieni, ale trudno się wyspać albo odpocząć na "zapas" Jeszcze troszkę popracuję. Na razie czas mi szybciej mija, do pracy mam 10-15 minut piechotą, 3 autem więc jakoś specjalnie się nie męczę

A Michałek uparciuch po swojemu woli wyjść Może to i dobrze - nie ma co się na zapas martwić!!
barbara1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 07:26   #189
asiaszre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 68
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez barbara1980 Pokaż wiadomość
6 kg na 6 m-c to nie dużo. Choć ponoć jak miałaś nadwagę przed ciążą, to w pierwszych 3 m-cach nie musiałaś nic przytyć... ale to tam takie teorie, a życie sobie ;-) Będziemy chudły po wszystkim!! Zapiszemy się na zajęcia z dziećmi i będzie git! [COLOR="Silver"]
ja wlasnie w pierszych 3 miesiacach to nie przytylam wogole, nawet schudlam 1 kg ale pozniej ajkos mi tak szybko poszlo i wlasnie sie boje ze za szybko. dzis ide do lekarza na wizyte kontrolna...na wadze 81kg
asiaszre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 09:26   #190
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Ja od poczatku ciąży tyje w miarę równo. Ja się ciesze z każdego kilograma bo chudzielec ze mnie straszny i mimo, że już sporo przytyłam to nadal jestem chuda... nie wiem gdzie mi to idzie
W 9 tygodniu- 54,7
14- 56,5
17- 58,9
21- 59,8
25- 62,8
29- 65,9
32- 66,6
34/35- 68,6.
Także już trochę jest na plusie
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 11:23   #191
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Ja widzę, że tyję tak samo jak Asiulek. Jestem w 18 tc i mam 4,4 kg na plusie. Zaczynałam z wagą 54 kg.
Dziewczyny pochwalę się: byłam wczoraj pierwszy raz u Wojtynka i było bardzo fajnie. A do tego będę mieć córkę
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 16:36   #192
asiaszre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 68
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez justynacz80 Pokaż wiadomość
Ja widzę, że tyję tak samo jak Asiulek. Jestem w 18 tc i mam 4,4 kg na plusie. Zaczynałam z wagą 54 kg.
Dziewczyny pochwalę się: byłam wczoraj pierwszy raz u Wojtynka i było bardzo fajnie. A do tego będę mieć córkę
ja tez bede miala coreczke a wybralas juz imie?
asiaszre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:03   #193
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Nie jeszcze nie wybraliśmy imienia... Nasze typy Paulina, Alicja, Jagoda... ale żadne nie jest pewniakiem. Co o nich myślicie?
A jak to jest u Was z imionami?
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:26   #194
barbara1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 191
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez asiaszre Pokaż wiadomość
ja wlasnie w pierszych 3 miesiacach to nie przytylam wogole, nawet schudlam 1 kg ale pozniej ajkos mi tak szybko poszlo i wlasnie sie boje ze za szybko. dzis ide do lekarza na wizyte kontrolna...na wadze 81kg
No i jak tam u naszej doktorowej? Wszystko ok?
Ja idę jakoś po połowie m-ca.

Dziewczyny, też wam tak brakuje tchu? Czytam na głos to się normalnie zapowietrzam
barbara1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 23:30   #195
Kasia_foto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Witam, ja troszkę z innej strony...

Chciałabym zaproponować przyszłym mamom sesję ciążową za darmo - w zamian za zdjęcia.

Serdecznie zapraszam przyszłe mamy (najlepiej w 7-8 miesiącu ciąży), które chciałyby mieć piękną pamiątkę.


Zawodowo zajmuję się wykonywaniem zdjęć od kilku lat, jednakże teraz chcę zająć się fotografią ciążową i tworzę własne portfolio. Sesję wykonuję w studio fotograficznym w Toruniu.

Zainteresowane mamy proszę o kontakt tel. 660 251 856 e-mail kasia@maxhost.pl



Edytowane przez Kasia_foto
Czas edycji: 2010-03-09 o 23:40
Kasia_foto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 07:39   #196
asiaszre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 68
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez barbara1980 Pokaż wiadomość
No i jak tam u naszej doktorowej? Wszystko ok?
Ja idę jakoś po połowie m-ca.

Dziewczyny, też wam tak brakuje tchu? Czytam na głos to się normalnie zapowietrzam
a u naszje doktorowej wporządku trochę sie naczekałam bo się spóźniła... ale ogólnie spoko.
co do braku tchu to mi najgorzej sie wchodzi po schodach masakra

Cytat:
Nie jeszcze nie wybraliśmy imienia... Nasze typy Paulina, Alicja, Jagoda... ale żadne nie jest pewniakiem. Co o nich myślicie?
A jak to jest u Was z imionami?
nasza coreczka bedzie najprawdopodobniej Majka juz tak do niej mowimy wiec raczej tak zostanie Jagódka bardzo ładne jest
asiaszre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:57   #197
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez asiaszre Pokaż wiadomość
nasza coreczka bedzie najprawdopodobniej Majka juz tak do niej mowimy wiec raczej tak zostanie Jagódka bardzo ładne jest
Mnie się Majka baaaaardzo podoba od zawsze
I byłam zawsze pewna, że tak nazwę córkę. jednak teraz trochę się boję zatrzęsienia Majek, bo w 2009 roku było na perwszym miejscu nadawanych imion... I do tego ten serial
Nie obawiasz się trochę, że w przedszkolu będzie 5 Majek?
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:15   #198
asiaszre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 68
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez justynacz80 Pokaż wiadomość
Mnie się Majka baaaaardzo podoba od zawsze
I byłam zawsze pewna, że tak nazwę córkę. jednak teraz trochę się boję zatrzęsienia Majek, bo w 2009 roku było na perwszym miejscu nadawanych imion... I do tego ten serial
Nie obawiasz się trochę, że w przedszkolu będzie 5 Majek?
no nie wiem, nie zastanawiałam się nad tym... miała być Lenka na początku ale właśnie wszyscy zaczęli nazywac dziewczynki Lenka i stwierdzilam ze jednak Majka. tak ogolnie to mnie sie podoba Natasza ale moj maz niestety sie nie zgadza, zreszta polowie rodziny sie tez nie podoba.
asiaszre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:14   #199
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Obiecałam, że jak na SR podadzą listę co wziąć dla malucha to napiszę... Niestety zamienili zajęcia i o pielęgnacji noworodka było tydzień temu a my nie byliśmy Spisałam od jednej dziewczyn tylko z kartki:
2-3 komplety ubranek - śpioszki, kaftanik, koszulka, skarpetki, czapka; chusteczki nawilżone, pampersy (i tu się zdziwiłam bo wcześniej inna babka mówiła, że nie trzeba pampków).
Odwiedziny są od 14-18 i tylko os dorosłe (tyle że nie wiem czy to aktualne - spisałam z tej kartki, co z tym zakazem odwiedzin z powodu grypy to nie wiem, czy już znieśli całkowicie czy nie... ). Ta babka co dziś była mówiła, że wg niej tatuś może/powinien być jak najwięcej z maluszkiem, ma takie samo prawo jak mama i chyba wpuszczają też poza tymi godzinami. Ograniczenia wizyt są po to żeby całe rodziny się nie schodziły do szpitala.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

A i jeszcze mówiła, że się ostatnio taki tłok zrobił na porodówce że mają po 18 porodów dziennie i nie mają gdzie kobitek kłaść

Co do imion to my też jeszcze nie wybraliśmy... A zostały 2 miesiące
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 07:26   #200
JaGaaaa
Rozeznanie
 
Avatar JaGaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 554
GG do JaGaaaa
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Z dziewczęcych imion które podałyście mi się podoba Jagoda
Ale to tendencyjnie, bo ja jestem Jadwiga i całe życie mówią na mnie Jagoda albo Jagódka - i dobrze mi z tym

Chłopięcego też jeszcze nie wybraliśmy ostatecznie. Oscylujemy wokół Michałka, Dominika i Wiktora.
Lind, a może Piotruś? Ja bym tak dała gdyby tż się tak nie nazywał

Pampersy też? Ok, wezmę. Widać cięcia mają

A co do odwiedzin to cieszę się że w ogóle są. Jak rodziłam rok temu to tatuś w ogóle nie mógł wejść na oddział (no chyba że się przekradł). Pamiętam że ostatniego dnia, jak wychodziłam, mały wrzeszczał cały dzień, byłam zmordowana pakowaniem i załatwianiem formalności...a męża nie wpuścili nawet po moją torbę. A ja byłam po cesarce. Masakra jakaś.

A! Z oddychaniem było bardzo kiepsko ale teraz oddycha mi się już dużo lepiej...bo brzuszek już mi się opuścił
W 32 tyg! Ale się nie przejmuję, wtedy opadł mi w 34 i niczego to nie zwiastowało bo urodziłam w terminie. Lekarz mówi że taka moja uroda
Poza tym czuję się świetnie, nic nie boli, i nie chcę jeszcze rodzić Boję się tego co będzie przy dwójce tak malutkich dzieci. Spać pewnie wcale nie będę
__________________
Nasz Skarbek - Szymonek - 02.12.2008 r.

Braciszek Dominiś - 24.04.2010 r.

Edytowane przez JaGaaaa
Czas edycji: 2010-03-11 o 07:30
JaGaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 08:01   #201
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość

A i jeszcze mówiła, że się ostatnio taki tłok zrobił na porodówce że mają po 18 porodów dziennie i nie mają gdzie kobitek kłaść
No to nieźle, masakra jakaś... pewnie przez to każą brać pampki bo im nie starcza
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 09:25   #202
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
Chłopięcego też jeszcze nie wybraliśmy ostatecznie. Oscylujemy wokół Michałka, Dominika i Wiktora.
Lind, a może Piotruś? Ja bym tak dała gdyby tż się tak nie nazywał
No właśnie mój Tz też ma Piotruś na imię
Nad Dominikiem Adamem i Michałem teraz się zastanawiam ale Tz nie jest do żadnego jakoś przekonany.... Ale nie jest też zupełnie na nie...

Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
A! Z oddychaniem było bardzo kiepsko ale teraz oddycha mi się już dużo lepiej...bo brzuszek już mi się opuścił
W 32 tyg! Ale się nie przejmuję, wtedy opadł mi w 34 i niczego to nie zwiastowało bo urodziłam w terminie. Lekarz mówi że taka moja uroda
Poza tym czuję się świetnie, nic nie boli, i nie chcę jeszcze rodzić Boję się tego co będzie przy dwójce tak malutkich dzieci. Spać pewnie wcale nie będę
Ja mam wizytę dziś Ciekawe co mi powie... I nie wiem czy już iść na usg czy jeszcze poczekać... Mi się ciężko czasem już oddycha, wczoraj próbowałam się doprowadzić do ładu, żeby u gina jakoś tam wyglądać to zmachałam się jak przy tonie węgla
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 10:06   #203
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

O kurcze... 18 porodów dziennie...Niezły babyboom.
Dziewczyny czy wykupujecie indywidualną opiekę położnej, tak, by zajmowała się tylko waszym porodem i była tylko dla was? Znacie wogóle jakąś miłą położną z naszego szpitala?

Z męskich imion podobają mi się: Tomek i Staś
A z żeńskich doszło mi jeszcze AGATKA. Fajne?
Zauważyłam właśnie, że Jagoda wzbudza ogólnie pozytywne udczucia, tylko jakoś tż nie jest przekonany.

Dziewczyny, a tak swoją drogą to spotkamy się na tej kawie/soku/wodzie mineralnej jeszcze przed rozwiązaniem?
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:20   #204
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez justynacz80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a tak swoją drogą to spotkamy się na tej kawie/soku/wodzie mineralnej jeszcze przed rozwiązaniem?
To byśmy musiały się streszczać bo Asiulek nam się za niedługo rozpakuje...

Agatka mi się bardzo podoba, gdyby była dziewczynka to pewnie bralibyśmy pod uwagę to imię

A mam pytanko... czy gin daje jakieś skierowania do specjalistów typu okulista itp, żeby sprawdzić czy nie ma wskazań do cc? Czy trzeba o tym samemu pomyśleć?
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:30   #205
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość
To byśmy musiały się streszczać bo Asiulek nam się za niedługo rozpakuje...
No właśnie Hej, to może w przyszłym tygodniu? Np. w środe
Znacie jakiś lokal, gdzie nie uwędzimy naszych pociech dymem papierosowym?

Dobre pytanie z tym okulistą... też muszę iść, bo jestem krótkowidzem.
Podejrzewam, że trzeba samemu się o to zatroszczyć
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:36   #206
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez justynacz80 Pokaż wiadomość
No właśnie Hej, to może w przyszłym tygodniu? Np. w środe
Znacie jakiś lokal, gdzie nie uwędzimy naszych pociech dymem papierosowym?

Dobre pytanie z tym okulistą... też muszę iść, bo jestem krótkowidzem.
Podejrzewam, że trzeba samemu się o to zatroszczyć
W środę ja mam SR no chyba że przed południem

Ja też jestem krótkowidzem (ale mam niewielką wadę - tzn miałam jakieś 5 lat temu bo tyle nie byłam u okulisty) Nie noszę na co dzień okularów - tylko jak auto prowadzę, oglądam film z napisami... Ale widzę, że mi się wzrok pogorszył... A jak coś to gdzie byś się wybrała do okulisty? Na nfz nie ma chyba już szans do porodu może u optyka jak ma lekarza "na stanie" zrobić badanie?

Brat dziś dzwonił i mówił, że bratowej się pogorszył znacznie wzrok i następny poród jak już to będzie przez CC. Tyle, że ona miała przed ciążą chyba -3 a po to już nie wiem...
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś

Edytowane przez lindsley
Czas edycji: 2010-03-11 o 11:40
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 13:49   #207
barbara1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 191
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez justynacz80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wykupujecie indywidualną opiekę położnej, tak, by zajmowała się tylko waszym porodem i była tylko dla was? Znacie wogóle jakąś miłą położną z naszego szpitala?

Z męskich imion podobają mi się: Tomek i Staś
A z żeńskich doszło mi jeszcze AGATKA. Fajne?
Zauważyłam właśnie, że Jagoda wzbudza ogólnie pozytywne udczucia, tylko jakoś tż nie jest przekonany.

Dziewczyny, a tak swoją drogą to spotkamy się na tej kawie/soku/wodzie mineralnej jeszcze przed rozwiązaniem?
Ja znam miłą położną, ale pierwsze słyszę o wykupowaniu indywidualnej opieki. No ale - ja nieżyciowa, nie wiedziałam nawet, że kubek do szpitala trzeba ;-)

justynacz80 Tomek ładnie - mój synek tak podobno ma mieć na imię

A jak będzie dziewczynka to nie wiemy. Jagoda bardzo ładnie, ja chciałam (tylko się nie śmiejcie!!) Malinkę - ale mąż wniósł zakaz na jakiekolwiek odroślinne (Jagoda, Malina, Róża) imiona i odmęskie (w razie jakby mi do głowy Krzysia albo Stasia przyszły). Więc z córci imieniem stanęło na Izabeli.
barbara1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 13:52   #208
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość
No właśnie mój Tz też ma Piotruś na imię
Heh, mój też Piotruś

Cytat:
Napisane przez justynacz80 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a tak swoją drogą to spotkamy się na tej kawie/soku/wodzie mineralnej jeszcze przed rozwiązaniem?

Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość
To byśmy musiały się streszczać bo Asiulek nam się za niedługo rozpakuje...
O mnie kochane już nie myślcie, bo mi do porodu jest już dane tylko leżeć, więc jakiekolwiek wyjścia odpadają No chyba że u mnie w domu, ale nawet nie miałabym Was czym ugościć bo nic nie robię
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:13   #209
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Cytat:
Napisane przez barbara1980 Pokaż wiadomość
Ja znam miłą położną, ale pierwsze słyszę o wykupowaniu indywidualnej opieki. No ale - ja nieżyciowa, nie wiedziałam nawet, że kubek do szpitala trzeba ;-)

justynacz80 Tomek ładnie - mój synek tak podobno ma mieć na imię
Z Maliny się nie śmieję, bo wiele osób proponowało mi to imię dla dziewczynki

Tak, można wykupić indywidulaną położną. Kosztuje to chyba 400 zł, ale ponoć warto. Masz zazwyczaj miłą osobę, która zajmuje się TYLKO tobą. A jak wiadomo położna przy porodzie ważniejsza od lekarza, bo to ona jest z Tobą przez I i II okres porodu.
Ja na pewno skorzystam z takiej usługi. Czy ta miła położna,którą znasz pracuje w toruńskim szpitalu?

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
O mnie kochane już nie myślcie, bo mi do porodu jest już dane tylko leżeć, więc jakiekolwiek wyjścia odpadają No chyba że u mnie w domu, ale nawet nie miałabym Was czym ugościć bo nic nie robię
To szkoda, żetak wyszło. Ale nic straconego. Za jakiś czas spotkamy się z wózkami na spacerze

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość
W środę ja mam SR no chyba że przed południem

A jak coś to gdzie byś się wybrała do okulisty? Na nfz nie ma chyba już szans do porodu może u optyka jak ma lekarza "na stanie" zrobić badanie?
Ja mogę przed południem, albo w czwartek o każdej porze, zresztą w piątek też. Byłby jeszcze ktoś chętny? Barbara? Asiaszre?

Na NFZ to chyba nie ma co czekać. Pójdę chyba do okulisty w Naszym Lekarzu albo w Matopacie.
Ci u optyka mam wrażenie, że sprawdzają głównie wzrok. A w naszym przypadku chodzi przede wszystkim o stan siatkówki. Jesli ma się dużą wadę ale siatkówkę ok to nie ma problemu z porodem sn.

Edytowane przez justynacz80
Czas edycji: 2010-03-11 o 14:15
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:16   #210
barbara1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 191
Dot.: Przyszłe mamusie z Torunia

Tak justynko pracuje. Ale nie mam pojęcia czy można ją sobie tak opłacić.
Trochę trudno mi to sobie wyobrazić już w praktyce: bo przecież ta osoba może nie mieć tego dnia dyżuru, albo być na zwolnieniu hmmm....ale spokojniej byłoby wiedzieć kto się będzie nami zajmował tego dnia

A na Dzień Kobiet mąż mi złożył łóżeczko!! (Stoi i jest przechowalnią książek/ciuchów itp itd...)

Ja jedynie po południu na kawkę, bo tak to pracuję.

Edytowane przez barbara1980
Czas edycji: 2010-03-11 o 14:18
barbara1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-19 18:55:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.