Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-20, 19:10   #1
incendie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7

Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim


.

Edytowane przez incendie
Czas edycji: 2016-10-05 o 11:44
incendie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:31   #2
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

Wydaje mi się, że poszczególne części Twojej wypowiedzi wzajemnie się wykluczają. Jeśli dobrze rozumiem, nie chcecie 'struktur kościelnych', chcecie opierać się stricte na Biblii, ale z drugiej strony chcecie wziąć ślub w kościele przed księdzem (-> w strukturze). I teraz nie za bardzo rozumiem: czy szukacie dla siebie miejsca duchowego, czy chcecie tylko ślub 'chrześcijański' bez określania czy będzie on katolicki czy protestancki czy jakiś inny, żeby obejść struktury kościelne i poczucie, że jest to ceremonia 'niereligijna'? Według mnie to pomieszanie z poplątaniem Jedyne co przychodzi mi na myśl, to Zielonoświątkowscy, którzy właśnie na Biblii opierają wszystko w co wierzą i uważają, że to właśnie Pismo jest "w pełni wystarczającą, pewną nieomylną normą poznania, wiary i posłuszeństwa, które stanowią o zbawieniu". Może to Cię zainteresuje. Nie wydaje mi się, żeby była możliwość wzięcia ślubu 'chrześcijańskiego' absolutnie bez struktur i denominacji, to jakoś mi się wyklucza 'samo przez siebie'.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 02:58   #3
incendie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

.

Edytowane przez incendie
Czas edycji: 2016-10-05 o 11:45
incendie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 17:29   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

Cytat:
Napisane przez incendie Pokaż wiadomość
Chcemy aby ślub miał znaczenie religijne - inaczej wzięlibyśmy tylko ślub cywilny. Zależy nam aby ślub był w kościele który jeżeli nie będzie katolicki, będzie nam obu bliski wyznaniowo. To znaczy - nie chciałabym ślubu w religii z którą się zupełnie nie utożsamiam - zupełnie inne obrządki podczas mszy, zasady, etc. Wiem, że na przykład ślub w kościele anglikańskim jest możliwy dla wszystkich chrześcijan, bez względu na ich przynależność. Ślub taki nie zmusza nikogo by zmienił wiarę na anglikańską, ani nie wymaga aby dzieci były wychowane w tej wierze - ważne jest, że jesteś przede wszystkim chrześcijaninem.

Mój partner nie chce przynależeć do żadnej denominacji ale obecnie uczęszcza do kościoła anglikańskiego, jego parafia jest jest bardzo liberalna i otwarty dla wszystkich chrześcijan. Nie mają typowej mszy świętej, są to częściej wykłady, spotkania, a wszystko opiera się na biblii.

Ponieważ mój partner nie ma swojego kościoła, nie zależy mu w jakiej denominacji odbędzie się ślub, jest on jednak przeciwko ślubowi w wierze katolickiej, ze względu na przyrzeczenie wychowania dzieci w wierze katolickiej - nie da się w żadnym wypadku tego obejść. Gdyby nie to, ślub katolicki byłby jak najbardziej możliwy.
Dla mnie z kolei bez sensu jest ślub w wierze, z którą oboje się nie utożsamiamy (np. anglikańskiej), gdyż ani ja ani on nie jesteśmy tego wyznania, i nie stosujemy się do jego reguł. Dlatego zastanawiam się, czy istnieje w ogóle kościół który jest dla wszystkich chrześcijan i nie określa ich w żaden sposób?
Skoro wszystko opiera się na Biblii, to chyba nie powinniście mieć problemów z zastosowaniem się do reguł wyznania anglikańskiego? Dlaczego nie utożsamiacie się z tym wyznaniem?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 22:29   #5
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

Poszukajcie zborów chrześcijańskich w swojej okolicy. Może któryś z pastorów zgodzi się udzielić Wam ślubu. Zielonoświątkowcy, Baptyści, Wolni Chrześcijanie... Myślę, że tutaj będzie to zależało od pastora - jeden zgodzi się udzielić ślubu, inny nie. Chociaż nie wiem czy mogą udzielać ślubów osobom, które formalnie nie należą do zboru.. Popytajcie.
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 22:58   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

Bez jaj. Nikt nie udzieli im ślubu ze sformalizowanych kościołów, o ile któreś z nich nie przystąpi do wspólnoty wiernych.
Skoro duchowny ma swoją osobą świadkować przysiędze, to musi być pewnym, że przysięga jest zgodna z tym, w co wierzy on sam.

Chyba, ze mowa o jakiś alternatywnych, nierejestrowanych sektach.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 22:41   #7
incendie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

.

Edytowane przez incendie
Czas edycji: 2016-10-05 o 11:46
incendie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-27, 16:52   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

"Z kolei w Kościele Anglikańskim wymagane jest zaświadczenie o zawarciu ślubu cywilnego. Jedno z narzeczonych powinno być parafianinem i mieć świadectwo chrztu. Raz w tygodniu przez okres 1 miesiąca należy natomiast spotykać się na rozmowach z księdzem. Świadkowie nie muszą być wyznania anglikańskiego. Za ślub ustalona jest opłata w wysokości około 300 zł."

http://www.waszslub.pl/formalnosci/z...a_wyznanie/289

Kościół anglikański w swym głównym nurcie nie uznaje małżeństwa jako sakrament.

Katolik, który chce zawrzeć małżeństwo w Kościele anglikańskim musi otrzymać na to zgodę od kompetnetnej władzy kościelnej. W celu uzyskania tej zgody należy zwrócić się do proboszcza własnej parafii. Jeśli takiej zgody nie uzyskała strona katolicka, to małżeństwo w Kościele anglikańskim uchodzi za nieważne.

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/67/n/5851
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-09-27 o 16:57
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 12:25   #9
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
"Z kolei w Kościele Anglikańskim wymagane jest zaświadczenie o zawarciu ślubu cywilnego. Jedno z narzeczonych powinno być parafianinem i mieć świadectwo chrztu. Raz w tygodniu przez okres 1 miesiąca należy natomiast spotykać się na rozmowach z księdzem. Świadkowie nie muszą być wyznania anglikańskiego. Za ślub ustalona jest opłata w wysokości około 300 zł."

http://www.waszslub.pl/formalnosci/z...a_wyznanie/289

Kościół anglikański w swym głównym nurcie nie uznaje małżeństwa jako sakrament.

Katolik, który chce zawrzeć małżeństwo w Kościele anglikańskim musi otrzymać na to zgodę od kompetnetnej władzy kościelnej. W celu uzyskania tej zgody należy zwrócić się do proboszcza własnej parafii. Jeśli takiej zgody nie uzyskała strona katolicka, to małżeństwo w Kościele anglikańskim uchodzi za nieważne.

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/67/n/5851
Nie wiem czy dobrze zrozumialam,czyli jedno z malzonkow musi nalezec do kosciola anglikanskiego?
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 22:06   #10
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

oczywiście.
Jak wy to sobie wyobrażaliście inaczej?
Że anglikanie to nie sformalizowany kościół i dają ślub wszystkim chętnym, jak w Las Vegas?

Heloł, jestem chrześcijaninem, uważam, że wasze zasady są do kitu, ale dajcie mi ślub, bo chcę mieć fajną oprawę.

I w czym ślub w kościele katolickim rożni się od takiego w kościele anglikańskim dla osoby, która odrzuca jakąkolwiek ideę sformalizowanego kościoła?

Na takie coś pójdzie jedynie jakaś niepoważna sekta.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-09-28 o 22:09
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 22:23   #11
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

Można zrobić ślub w plenerze i ułożyć przysięgę z odwołaniem do Boga.

Chcecie ślub bez denominacji, ale przed księdzem jakiejś denominacji- sorry ale tak się nie da.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 21:05   #12
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Ślub w obrządku czysto chrześcijańskim

W kościele katolickim istnieje możliwość, że jedna osoba będzie z innego kościoła, np prawosławna itd... Ale formuła-przysięga o wychowaniu dzieci w wierze katolickiej jest wręcz filarem małżeństwa. Bez tego takie małżeństwo jest nieważne i z punktu widzenia kościoła katolickiego nie uznaje się go za zawarte.

Jeśli więc nie uznajecie podstawowego filaru małżeństwa i jednej z głównych zasad wiary kościoła katolickiego, to chyba nie ma sensu brać niewaznego ślubu wg tej wiary? Podobnie z innymi kościołami, macie jakieś swoje zasady, nie pasuje wam za bardzo wyznanie żadnego kościoła, ale chcecie koniecznie, by którys chrześcijański Kościół wam pobłogosławił?

Trochę nie rozumiem?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-30 22:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.