"Nie mam wydać" - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-12, 11:11   #331
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
no chyba tak.
Pracujesz wszędzie, to wiesz No ale co ja dyskutuję
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 11:48   #332
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Co ciekawe na koniec zmiany kilka tysięcy zapewne jest
Koleżanka pisała że nie może mieć w kasie więcej niż ileś tam, więc rozumiem że ma wypłacane z kasy pieniądze, żeby się nie zbierało za dużo.


Tak jak myślę o problemie to klient nie zawsze jest w stanie mieć odliczone pieniądze, to się sprawdza kiedy co rano kupuje ten sam chleb albo wpada po papierosy, to jest zawsze znana kwota, ale jak się idzie kupić "coś" i się nawet nie wie co to będzie i ile to łatwiej wziąć po prostu stówę czy 50 zł. Tak samo jak się kupuje dużo rzeczy na wagę, wrzucisz sobie garść cukierków, niby te 20 deko jak chciałaś ale wizualnie się wydaje za mało więc dokładasz i w końcu trudno oszacować ile to finalnie wyjdzie
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 11:54   #333
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
czy ty myslisz ze kasjerka w hipermarkecie, bierze wór pieniędzy i po godzinach z szefową odlicza grosz do grosza?
ema, zejdź na ziemię. to się wszystko wrzuca do maszyny która przelicza to za ciebie. to nie ma związku z liczeniem.
My nie mamy maszynki do liczenia drobnych więc ... rączka liczy drobne ;P

Cytat:
O proszę, następny przykład Masakra, koleżanka się boi, że się pomyli i pracuje na kasie. To tak jakby taksówkarz się bał skręcać w lewo
Mi też się to z początku wydawało dziwne ale no jak ktoś rzuci wór groszy ... to nie powiem, że nie bo w pośpiechu można się rypnąć :P
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 11:56   #334
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Nie lubię takiego tonu u kasjerów Sama nie byłam mistrzem obsługi klienta, ale wiedziałam, że mi się nie opłaci być niemiłą, bo tym bardziej nie będzie się chciało szukać drobnych.
U mnie w biedronce jest pani, która psioczy na każdego, kto tylko jest w sklepie Albo pod nosem buczy, ze ludzie jej łażą i łażą, nie można w spokoju towaru ułożyć, a ona się śpieszy, ha, a ciekawe jak ona ma nabiał skończyć jak nawet nie ma gdzie stanąć a ludzi pełno "jak na sraczkę" Mój tż ją uwielbia i chodzi tylko do niej do kasy i płaci najwyższym nominałem, bo go kręci jak ona się wkurza Kiedyś z rana siedziała na kasie i gderała (do siebie ale dość głośno) "Pieniądze se wszyscy przyszli rozmienić, cwaniaki, przyjdą do sklepu i stówę, a ja to rozmieniarka jestem, po bułki przyjdzie i 50zł" Nawet facetowi który rachunek na kilka złotych zapłacił 20tką się oberwało
Szczera kobieta, co na myśli to na języku
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 12:58   #335
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Nie lubię takiego tonu u kasjerów Sama nie byłam mistrzem obsługi klienta, ale wiedziałam, że mi się nie opłaci być niemiłą, bo tym bardziej nie będzie się chciało szukać drobnych.
U mnie w biedronce jest pani, która psioczy na każdego, kto tylko jest w sklepie Albo pod nosem buczy, ze ludzie jej łażą i łażą, nie można w spokoju towaru ułożyć, a ona się śpieszy, ha, a ciekawe jak ona ma nabiał skończyć jak nawet nie ma gdzie stanąć a ludzi pełno "jak na sraczkę" Mój tż ją uwielbia i chodzi tylko do niej do kasy i płaci najwyższym nominałem, bo go kręci jak ona się wkurza Kiedyś z rana siedziała na kasie i gderała (do siebie ale dość głośno) "Pieniądze se wszyscy przyszli rozmienić, cwaniaki, przyjdą do sklepu i stówę, a ja to rozmieniarka jestem, po bułki przyjdzie i 50zł" Nawet facetowi który rachunek na kilka złotych zapłacił 20tką się oberwało
Serio was to śmieszy ??? Babsko bez szacunku, robiące łaskę że pracuje. Sorry ale nie rozumiem walenia fochów w pracy, skoro się pracuje w danym miejscu to trzeba się dostosować do standardów i zasad pracy tam panujących. Jakby mi owa Pani takie fochy stroiła podczas obsługi to nie obyłoby się bez interwencji kierownictwa.


Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
To jeszcze nic.
Ja dziś kupowałam 4 piwa i kasjerka mi mówi, że mam zapłacić 10,40zł. Zdziwiło mnie to, bo nie kojarzę, by cena jednego piwa nie miała końcówki x,x9xł, więc nie wydawało mi się możliwe, by wyszła w miarę okrągła suma.
Zapłaciłam, poczekałam na rachunek, a na rachunku było 10,36zł. Zapytałam "wtf?", to pani powiedziała, że nie ma groszówek czy dwugroszówek, by wydać. Aha.
To jej mówię, że mam bardzo dużo drobnych, więc mogłam normalnie dać końcówkę.
Koniec końców rozmieniłam jej 50 groszy na miedziaki, bo jednak chciała, ale ciekawi mnie jak często i ilu klientom tak zaokrągla w górę.
Albo czy może szef kazał wszystkim kasjerkom tak robić. No bo z wątku wychodzi na to, że kasjerki biedne, tylko ci wyżej im każom być chamskimi i wysyłać klientów do banku.
Kolejna sytuacja, chyba się ludziom w d... poprzewracało...! Dla mnie to zwykła kradzież z jej strony, nie zostawiłabym tak tego. Już widzę odwrotną sytuację:

Kasjerka: 4 piwa, to będzie 10,40 zł
Klient: Proszę
Kasjerka: Ale tu jest 10,36 zł, jeszcze 4 grosze
Klient: Aaa nie mam, akurat, dziękuję, do widzenia

Aha, taaa jasne...


SINSAY - mistrz - "Może być bez grosika?"
Rozumiem sytuację jednorazową, ale w czasie wyprzedaży byłam 6 raz w ciągu tygodnia, i za każdym razem ten sam tekst. Za szóstym razem powiedziałam że nie nie może być bez grosika, w odpowiedzi taką minę dziewczyna walnęła że jakby wzrok zabijał to bym trupem padła, akurat na jej szczęście tego nie widziałam, sisotrzenica mi powiedziała. Obrażona poszła gdzieś, chyba potrzeć lampę alladyna bo magicznym sposobem znalazła tego grosza. Tego samego dnia kupowałam gazetę w kiosku i ten sam tekst, no i jak tu się nie wku... Z jakiej racji ja mam być stratna? Mnie nikt tych kilku groszy nie podaruje jeśli mi zabraknie.


A sytuacja sprzed kilku dni w Pepco:

Pani uczy nową pracownicę, tłumaczy jej teraz wydajesz paragon i resztę. Nowa do mnie że nie ma grosza wydać. Ta przyuczająca do niej, jak nie masz grosza to wydaj Pani 2 grosze, to jest NIEDOPUSZCZALNA sytuacja abyś nie miała wydać Klientce.

I takie powinno być podejście moim zdaniem.
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 13:34   #336
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: "Nie mam wydać"

gdzieś kiedyś czytałam ktoś opisywał sytuację ze sklepu: był dzieciak zabrakło mu 3-4 groszy i babka nie sprzedała bo jakby tak każdemu popuszczała to by zbankrutowała, klient widzący to podchodzi do kasy kasjerka oczywiście że będzie bez grosika, a klient tylko przez akcję z dzieciakiem powiedział że nie, że ma mu wydać i już, oczywiście kasjerka wielce oburzona bo jednego grosza sie domaga

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2015-10-12 o 13:39
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 13:55   #337
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Nie mam wydać"

No w sumie te grosiki to bardziej problemy powoduja
moze gdyby najdrobniejsze pieniazki to bylo 10 g to obu stronom byloby latwiej
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-12, 15:06   #338
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
No w sumie te grosiki to bardziej problemy powoduja
moze gdyby najdrobniejsze pieniazki to bylo 10 g to obu stronom byloby latwiej
Wtedy większość cen miałaby końcówkę 90 i problem by był dokładnie ten sam
Ten problem rozwiązałoby jedynie zrezygnowanie z tej strategii sprzedaży, żeby cena się wydawała niższa daje się końcówkę 99 groszy... Ale wiadomo, że sklepy tego nie odpuszczą
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:15   #339
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Wtedy większość cen miałaby końcówkę 90 i problem by był dokładnie ten sam
Ten problem rozwiązałoby jedynie zrezygnowanie z tej strategii sprzedaży, żeby cena się wydawała niższa daje się końcówkę 99 groszy... Ale wiadomo, że sklepy tego nie odpuszczą
W Finlandii np. nie ma w obiegu 1 i 2 eurocenta i ceny się kończą na 5.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:20   #340
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Wtedy większość cen miałaby końcówkę 90 i problem by był dokładnie ten sam
Ten problem rozwiązałoby jedynie zrezygnowanie z tej strategii sprzedaży, żeby cena się wydawała niższa daje się końcówkę 99 groszy... Ale wiadomo, że sklepy tego nie odpuszczą
mysle,ze troszke latwiej by bylo bo teraz w teaori placisz 90 i 9 co oznacza, ze musisz uzbierac jedno i drugie(w teorii) - no i o wartosc tu chodzi bo za 9 dzisieciogroszowek mozesz sobie juz cos kupic(batonik czy jakas mala guma) a za 9 jednogroszowek nie kupisz chyba nic - dlatego smiesza mnie troche te walki o grosiki i oburzenie,ze tkos nie wydaje - to nieoplacalna wartosc pieniadza i mysle,ze powinni go wycofac
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:39   #341
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
W Finlandii np. nie ma w obiegu 1 i 2 eurocenta i ceny się kończą na 5.
a nie wiesz jak jest jak ktoś coś kupuje na wagę? nie zawsze przecież wyjdzie ładnie końcówka 0 lub 5
kiedyś coś było że zastanawiają się nad wycofaniem z obiegu 1 groszówek i wtedy się zastanawiałam jak rozwiążą sprawę jak ktoś kupi coś na wagę lub np coś z końcówką 5 gr i cos z końcówką 4 gr, bo wtedy ten 1 grosz by się jednak przydał
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-12, 15:49   #342
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
a nie wiesz jak jest jak ktoś coś kupuje na wagę? nie zawsze przecież wyjdzie ładnie końcówka 0 lub 5
kiedyś coś było że zastanawiają się nad wycofaniem z obiegu 1 groszówek i wtedy się zastanawiałam jak rozwiążą sprawę jak ktoś kupi coś na wagę lub np coś z końcówką 5 gr i cos z końcówką 4 gr, bo wtedy ten 1 grosz by się jednak przydał
Można by było zaokrąglać, jakby wyszły owoce za 8,13 to skasować 8,15 a jak 8,12 to policzyć 8,10 zł Wiem, wagi są teraz super dokładne, co do grama, ale na kasie chyba można by coś takiego ustawić
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 19:43   #343
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez kleo_4 Pokaż wiadomość


SINSAY - mistrz - "Może być bez grosika?"
Rozumiem sytuację jednorazową, ale w czasie wyprzedaży byłam 6 raz w ciągu tygodnia, i za każdym razem ten sam tekst. Za szóstym razem powiedziałam że nie nie może być bez grosika, w odpowiedzi taką minę dziewczyna walnęła że jakby wzrok zabijał to bym trupem padła, akurat na jej szczęście tego nie widziałam, sisotrzenica mi powiedziała. Obrażona poszła gdzieś, chyba potrzeć lampę alladyna bo magicznym sposobem znalazła tego grosza. Tego samego dnia kupowałam gazetę w kiosku i ten sam tekst, no i jak tu się nie wku... Z jakiej racji ja mam być stratna? Mnie nikt tych kilku groszy nie podaruje jeśli mi zabraknie.
W SinSay zwracają się do klienta na ty. I niby to nic takiego, bo te dziewczyny w moim przedziale wiekowym, ale kiedy pani mówi "A nie chcesz sobie drugiej rzeczy wziąć?Bo mamy promocję...", "I jak ta sukienka, może przynieść ci mniejszy rozmiar?" to jakoś tak dziwnie.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 20:21   #344
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja widzę prostsze wyjaśnienie - na cholerę kasjerce 30minut przed zakończeniem zmiany, po przebytym już dniu dodatkowe drobniaki?
O tej porze to już dawno problemy 'drobniakowe' albo zostały rozwiązane, albo danego dnia nie wystąpiły. Dla niej w tym momencie te drobne to tylko dodatkowe minuty darmowych nadgodzin spędzonych na rozliczaniu się. Bo chyba nie sądzicie, że taka kasjerka sobie zostawia drobniaki na jutro, czy ma swoją kasetkę i tam gromadzi drobniakowe skarby? Jutro tak zacznie dzień z ustalonym wcześniej stanem, 'wyzerowanym' do standardowej ilości drobnych.
Zakładam, że jak pytacie ją 'czy chce końcówkę?' to kobieta odpowiada, że nie, bo po co jej? Natomiast szczerze wątpię, czy gdybyście po prostu dały kwotę drobniakami to by nie przyjęła, tylko żądała drobnych
Trrochę takie czepialstwo bez sensu. Chcesz pozbyć się drobnych - nie pytaj, tyko zapłać. Jak pytasz, to dajesz wybór -skorzysta albo nie, nie ma obowiązku wtedy brać jak jej niepotrzebne.
Zazwyczaj (kaufland, real, carrefour-reszta nie wiem) poranna kasetka to nie świeża i zaopatrzona w bilon 300zł tylko ta z poprzedniego dnia. Więc jeśli schodząc z kasy miałam 10zł drobnych, to następnego dnia miałam dokładnie tyle, dla mnie drobne były na wagę złota o każdej porze A zdarzały się takie dni (po wypłatach, po emeryturach, przed świętami...), że cały dzień był problem z drobnymi i nie został on rozwiązany.
Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
My nie mamy maszynki do liczenia drobnych więc ... rączka liczy drobne ;P



Mi też się to z początku wydawało dziwne ale no jak ktoś rzuci wór groszy ... to nie powiem, że nie bo w pośpiechu można się rypnąć :P
A gdzie sie śpieszy Mi płacili za godzinę, nie na akord Jak miałam przyjąć 100zł po złotówce po przynajmniej sobie chwilę odsapnęłam od pik pik pik
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Wtedy większość cen miałaby końcówkę 90 i problem by był dokładnie ten sam
Nie wiadomo, na Węgrzech najniższy nominał to 5 forintów, a cena 99 forintów jest jak najbardziej powszechna :P Co prawda 1 lub 2 forinty to znikoma wartość, no ale ceny mają z taką końcówką. W Chorwacji z tego co pamiętam również tak jest i wydają w zaokrągleniu. Takie ceny już naprawdę są idiotyczne
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 12:09   #345
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: "Nie mam wydać"

Ano wlasnie, gdy slyszycie "moze byc bez grosika?", to odpuszczacie czy domagacie sie go?
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 12:15   #346
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Ano wlasnie, gdy slyszycie "moze byc bez grosika?", to odpuszczacie czy domagacie sie go?
ja odpuszczam nawet jak nie jest to pytanie tylko stwierdzenie że bedzie bez, nie zbiednieję a nie chce mi się czekać czy znajdzie czy jednak nie, ale to jak mówi że będzie bez to czasem irytuje
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 12:19   #347
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Ano wlasnie, gdy slyszycie "moze byc bez grosika?", to odpuszczacie czy domagacie sie go?
Odpuszczam, szkoda by mi było czasu na awanturowanie się o grosika Ani ja od tego nie zbiednieję, ani sklep się jakoś zbytnio nie wzbogaci
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 12:20   #348
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: "Nie mam wydać"

Ja tez zawsze odpuszczam, bo nie lubie groszy :P
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 12:35   #349
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: "Nie mam wydać"

Czasami sama mówię żeby pani nie szukała tych żółtych. Podzielam opinię że można by było je wycofać z obiegu, sklep też na mnie robi lepsze wrażenie jak widzę towar za 5,50 niż za 5,49.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 12:57   #350
karolikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: "Nie mam wydać"

o, w koncu ktoś, kto rozumie...
ja jak pracowałam przez kilka miesiecy na kasie to oczywiscie sytuacje podobne - nie ma co, klienci są bogaci, w portfelach maja same 100 i 200 :/ czesto kasa mi się blokowala, bo musialam kombinować pieniądze do wydania reszty... w koncu nauczylam się, zeby PRZY KAŻDYM kliencie pytać "ma pan końcówkę?" albo, czy nie mają drobniej. tym sposobem kasę miałam pełną 10-20zł i monet
__________________
=
karolikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 15:35   #351
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: "Nie mam wydać"

Ja wypowiem się jako klient. Bardzo frustruje mnie to, że kiedy mam banknot o nominale 100, czy 200 zł, rodzi to niepotrzebny stres, czy sprzedawca wyda. Często staram się wypłacać z bankomatu nie 100 zł, ale 90, chociaż nie wszystkie banki taką opcję umożliwiają! Mając grubszy nominał, staram się nim płacić za paliwo, czy zakupy odzieżowe, a nie dwie bułki. Zdarza się, że mam tylko 100 zł i naprawdę żadnych drobnych (bo te wydałam na prośbę innych sprzedawców o drobne). Wtedy oczekuję, że sprzedawca wyda. Ewentualnie rozmieniam w banku/ na poczcie.


Nie rozumiem, dlaczego nie wymyślono jeszcze automatów służących do rozmieniania pieniędzy (i zmieniania na grube, gdy ktoś dla odmiany potrzebuje). Podobnie rzecz się ma z nieszczęsnymi "grosikami". Uważam, że powinny zostać wycofane. Nie rodziłoby to sytuacji w stylu "mogę być dłużna grosika?" i nie wprowadzało klienta w błąd, że dana rzecz kosztuje jedyne 199,99, a nie 200 :P
__________________

polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 18:09   #352
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Ano wlasnie, gdy slyszycie "moze byc bez grosika?", to odpuszczacie czy domagacie sie go?
ja tak najczęściej to tego grosza nie biorę, bo daję kasjerowi pieniądze, spakuję się już, portfel zamknę - ma dwa zamknięcia, włożę do torebki, to nie chcialoby mi się otwierać tego na nowo
a potem mi się groszaki walają po calej torebce i giną w czeluściach szafy ;p

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Czasami sama mówię żeby pani nie szukała tych żółtych. Podzielam opinię że można by było je wycofać z obiegu, sklep też na mnie robi lepsze wrażenie jak widzę towar za 5,50 niż za 5,49.
ja tak samo. łatwiej mi policzyć zakupy też ;p tzn ile zaplace
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 20:31   #353
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez polkadot Pokaż wiadomość
Ja wypowiem się jako klient. Bardzo frustruje mnie to, że kiedy mam banknot o nominale 100, czy 200 zł, rodzi to niepotrzebny stres, czy sprzedawca wyda. Często staram się wypłacać z bankomatu nie 100 zł, ale 90, chociaż nie wszystkie banki taką opcję umożliwiają! Mając grubszy nominał, staram się nim płacić za paliwo, czy zakupy odzieżowe, a nie dwie bułki. Zdarza się, że mam tylko 100 zł i naprawdę żadnych drobnych (bo te wydałam na prośbę innych sprzedawców o drobne). Wtedy oczekuję, że sprzedawca wyda. Ewentualnie rozmieniam w banku/ na poczcie.


Nie rozumiem, dlaczego nie wymyślono jeszcze automatów służących do rozmieniania pieniędzy (i zmieniania na grube, gdy ktoś dla odmiany potrzebuje). Podobnie rzecz się ma z nieszczęsnymi "grosikami". Uważam, że powinny zostać wycofane. Nie rodziłoby to sytuacji w stylu "mogę być dłużna grosika?" i nie wprowadzało klienta w błąd, że dana rzecz kosztuje jedyne 199,99, a nie 200 :P

Rozmieniarki ostatnio widziałam na centralnym w wawie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 20:50   #354
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez karolikaa Pokaż wiadomość
o, w koncu ktoś, kto rozumie...
ja jak pracowałam przez kilka miesiecy na kasie to oczywiscie sytuacje podobne - nie ma co, klienci są bogaci, w portfelach maja same 100 i 200 :/ czesto kasa mi się blokowala, bo musialam kombinować pieniądze do wydania reszty... w koncu nauczylam się, zeby PRZY KAŻDYM kliencie pytać "ma pan końcówkę?" albo, czy nie mają drobniej. tym sposobem kasę miałam pełną 10-20zł i monet
Ja nie wiem czemu ale zawsze mam zaciesz jak mam końcówkę w portfelu Jak mogę dać całość bez wydawania to już w ogóle mam zjarkę, haha nie wiem z czego to wynika, ale cieszy mnie to Wolę to też dlatego bo np. Płacę 8,49 zł, a 50 zł leży spokojnie w portfelu, nierozmieniona, co u mnie równa się z nie tak szybko wydana. Zwykle jak już rozmienię grubszy nominał to szybciej wydaję całość.
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 21:57   #355
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: "Nie mam wydać"

Od trzech dni usiłuję zapłacić banknotem 100 pln, za niedługo się nerwicy nabawię. Na widok banknotu charakterystyczne skrzywienie i sakramentalne pytanie- to może Pani kartą zapłaci... Myślę, że to zemsta wątku za to że tu jojczałam ;-)
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 16:48   #356
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
W SinSay zwracają się do klienta na ty. I niby to nic takiego, bo te dziewczyny w moim przedziale wiekowym, ale kiedy pani mówi "A nie chcesz sobie drugiej rzeczy wziąć?Bo mamy promocję...", "I jak ta sukienka, może przynieść ci mniejszy rozmiar?" to jakoś tak dziwnie.
Dokładnie, tym bardziej jeśli Ty mówisz im na Pani...
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 19:51   #357
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez kleo_4 Pokaż wiadomość
Dokładnie, tym bardziej jeśli Ty mówisz im na Pani...
JA akurat zawsze mówię pani. Nawet jakby to była jakimś cudem dziewczyna młodsza niż ja.
Czasami się zastanawiam, czy do starszych osób też tak wpadają na ty.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 21:33   #358
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Ano wlasnie, gdy slyszycie "moze byc bez grosika?", to odpuszczacie czy domagacie sie go?
Odpuszczam o ile ktoś pyta. Natomiast nienawidzę, gdy przy kasie słyszę tylko stwierdzenie będę winna grosika. Ostatnio w Żabie kasjer nawet nie powiedział, że nie zamierza mi wydać całej kwoty. Wydał mi resztę bez tego grosza i po prostu odszedł od kasy .
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 20:52   #359
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Odgrzebię.

Kupiłam dziś w piekarni chleb za 2,20. Pani nie miała mi wydać - z 4 (tak, czterech) euro. No a ja nie miałam w portfelu żadnych drobniaków, tylko te dwie dwójki i same banknoty.

I co, i co? Rorozmienić itp.?

A gdzie tam.

Pani oddała mi 2 euro i powiedziała, że trudno, nie ma wydać, to chleb będzie po 2 euro.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 15:04   #360
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Odgrzebię.

Kupiłam dziś w piekarni chleb za 2,20. Pani nie miała mi wydać - z 4 (tak, czterech) euro. No a ja nie miałam w portfelu żadnych drobniaków, tylko te dwie dwójki i same banknoty.

I co, i co? Rorozmienić itp.?

A gdzie tam.

Pani oddała mi 2 euro i powiedziała, że trudno, nie ma wydać, to chleb będzie po 2 euro.
Ale w naszej zacofanej Polsce bardzo często jest podobnie. Jakoś nie spotkałam się, żeby ktoś mnie ganiał rozmieniać jak brakuje mi 10-20gr, a ogólnie płacę drobniakami. Raczej słyszę 'to niech będzie i tyle' albo 'to następnym razem mi Pani odda' [na wieczne nieoddanie, bo potem już nie chce]. Jak pracowałam w sklepie to robiłam tak samo.
Temat sporny zaczyna się, kiedy płacisz za te 2 ojro, czy 2 złocisze banknotem 200zł. Bo generalnie kij z tym, że ja będę mieć 10gr mniej w kasie. Natomiast jak wyczyścisz mi wszelkie drobne i zostaję z jednym jedynym banknotem to potem odsyłam z kwitkiem x klientów, bo nie mam jak ich obsłużyć.
No ale to było tyle razy pisane...
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2015-12-09 o 15:05
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 16:04:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.