Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-28, 15:16   #1
kingaa9090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 86

Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(


dodaje zdjecie,mam pelno krost i takich ranek po zacieciach od maszynki ;//nie wiem juz co z tym zrobic .....pomóżcie !!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fjxyk.jpg (87,2 KB, 262 załadowań)
kingaa9090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 15:19   #2
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Teraz to chyba tylko czekać, w przyszłości możesz przerzucić się na kremy do depilacji
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 20:26   #3
kingaa9090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 86
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

czyli nie mam na razie golic nog w ogole?tylko czekac az to sie troche zagoi ?a nie mam uzywac zadnych kremow ani masci ?
kingaa9090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 20:47   #4
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Ja bym nic nie robiła, na zdj nic strasznego nie widzę, a takie zwykłe krostki po goleniu znikają w kilka dni ja właśnie, żeby takich nie mieć i mieć dłużej utrzymujący się efekt przerzuciłam się na kremy do depilacji jest ich dużo do wybory, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 13:51   #5
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Mam podobny problem do Twojego, również mam mnóstwo krostek na nogach które zostawiają blizny, ponadto podrażnienia po goleniu i mega suchą skórę. Mogę polecić Ci preparat do smarowania nóg Pilarix, używa się go po każdej kąpieli jak balsamu, dodatkowo możesz nim smarować przesuszone miejsca takie jak łokcie, pięty itp. Pilarix przeznaczony jest do pielęgnacji skóry z przymieszkowym zapaleniem. Mi osobiście bardzo pomógł. Skóra zrobiła się bardziej miękka, krostki praktycznie już nie wyskakują, wygładził szorstką skórę na kolanach. Polecam, możesz spróbować. Cena w aptece 20 zł.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 14:01   #6
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Ja tez mam tragicznie sucha skore na nogach + krostki . Ja z maszynki przezucilam sie na wosk troche bolu, 0 krostek i miesiac z glowy
__________________
' Bez popełniania błędów człowiek nie był by człowieczy. '


Razem od : 11.11.2009

Dieta nielaczenia.
Jest: 72.....
Bedzie: 58.....
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 23:39   #7
MysteryMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 308
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Nawilzaj porzadnie skore,najlepiej jakims balsamem do skory wrazliwe,j bezzapachowym.
MysteryMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-30, 09:29   #8
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Cytat:
Napisane przez marychaaaaa Pokaż wiadomość
Ja tez mam tragicznie sucha skore na nogach + krostki . Ja z maszynki przezucilam sie na wosk troche bolu, 0 krostek i miesiac z glowy
Też o tym myślałam, próbowałam depilatora, ale dla mnie ból jest nie do wytrzymania. Kremy odpadają bo mam dość mocne włoski i kremy na nie zwyczajnie nie działają.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 11:21   #9
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Możesz popróbować kilku rzeczy.

1. Rób peeling dość często, nawilżaj mocno skórę - kiedyś zrobiłam sobie wielkie kuku na nogach, miałam mnóstwo niegojących się krostek czy czegoś, nogi były szorstkie, pełne nierówności, nic nie schodziło mimo upływającego czasu. Zaczęłam robić co dwa, trzy dni mocny peeling (np. cukrowy), byle PORZĄDNIE, a następnie wmasowywałam jakiś natłuszczający balsam. Problem (a był naprawdę poważny) ustąpił w 100% po dwóch tygodniach.

2. Zmień maszynkę - kup jakąś porządną, z dobrymi ostrzami i nie eksploatuj jej za długo (stępione lub kiepskiej jakości ostrze = drapanie skóry, podrażnienia i krostki w takim przypadku są nieuniknione)

3. Może problemem jest sposób golenia - maszynki nie można za mocno przyciskać, powinna sama lekko sunąć po skórze. Piszę, bo ja popełniałam ten błąd i często zdarzało mi się za bardzo maszynkę przyciskać do skóry. Spróbuj delikatniej.

4. W miejscach, w których masz największe problemy możesz golić się z włosem, a nie pod włos.

5. Spróbuj kremów. Depilatora czy wosku nie polecam, sama miałam straszne przejścia z tymi specyfikami - włoski po jakimś czasie mi wrastały, mimo regularnych peelingów. Krostki, blizny, rany dużo gorsze niż po zwykłym goleniu maszynką.

Sensualitat, ten Pilarix to można w aptece bez recepty kupić? przydatne info, dzięki kochana
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 11:31   #10
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Możesz popróbować kilku rzeczy.

1. Rób peeling dość często, nawilżaj mocno skórę - kiedyś zrobiłam sobie wielkie kuku na nogach, miałam mnóstwo niegojących się krostek czy czegoś, nogi były szorstkie, pełne nierówności, nic nie schodziło mimo upływającego czasu. Zaczęłam robić co dwa, trzy dni mocny peeling (np. cukrowy), byle PORZĄDNIE, a następnie wmasowywałam jakiś natłuszczający balsam. Problem (a był naprawdę poważny) ustąpił w 100% po dwóch tygodniach.

2. Zmień maszynkę - kup jakąś porządną, z dobrymi ostrzami i nie eksploatuj jej za długo (stępione lub kiepskiej jakości ostrze = drapanie skóry, podrażnienia i krostki w takim przypadku są nieuniknione)

3. Może problemem jest sposób golenia - maszynki nie można za mocno przyciskać, powinna sama lekko sunąć po skórze. Piszę, bo ja popełniałam ten błąd i często zdarzało mi się za bardzo maszynkę przyciskać do skóry. Spróbuj delikatniej.

4. W miejscach, w których masz największe problemy możesz golić się z włosem, a nie pod włos.

5. Spróbuj kremów. Depilatora czy wosku nie polecam, sama miałam straszne przejścia z tymi specyfikami - włoski po jakimś czasie mi wrastały, mimo regularnych peelingów. Krostki, blizny, rany dużo gorsze niż po zwykłym goleniu maszynką.

Sensualitat, ten Pilarix to można w aptece bez recepty kupić? przydatne info, dzięki kochana
Tak, bez recepty. U mnie w aptece akurat był niedostępny i trzeba było zamówić. Nie ma za co

Dzięki za rady
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 18:50   #11
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Na wrastające włoski i krostki po goleniu pomaga także Folisan - płyn który można kupić w gabinetach kosmetycznych ,a jego domowa wersja jest również łatwa do zrobienia:1 lub 2 tabletki aspiryny rozpuścić w 1/4 szklanki ciepłej wody + gliceryna (1 łyżeczka) i tym płynem przemywać skórę. Działa lekko złuszczająco i przeciwzapalnie. Koniecznie zadbać o dobre nawilżenie skóry. Jeśli są ślady po wrastających włoskach lub zacięciach to polecam złuszczanie naskórka peelingiem ziołowym Acne Peel - nie jest to zbyt miły zabieg, naskórek łuszczy się po nim mocno przez ok. tydzień ale skóra po takim peelingu jest gładziutka. Warto zmienić sposób depilacji. Depilatora mechanicznego nie polecam - włosy po nim raczej będą wrastać. Jeśli domowa metoda to krem do depilacji, a w gabinecie depilacja woskiem , IPL (wzmocnione działanie to E-light czyli IPL+RF(radiofrekwencja) ), laser.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 19:01   #12
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Co mam zrobic z taką skórą na nogach ?;/;(

Cytat:
Napisane przez Beata Pokaż wiadomość
Na wrastające włoski i krostki po goleniu pomaga także Folisan - płyn który można kupić w gabinetach kosmetycznych ,a jego domowa wersja jest również łatwa do zrobienia:1 lub 2 tabletki aspiryny rozpuścić w 1/4 szklanki ciepłej wody + gliceryna (1 łyżeczka) i tym płynem przemywać skórę. Działa lekko złuszczająco i przeciwzapalnie. Koniecznie zadbać o dobre nawilżenie skóry. Jeśli są ślady po wrastających włoskach lub zacięciach to polecam złuszczanie naskórka peelingiem ziołowym Acne Peel - nie jest to zbyt miły zabieg, naskórek łuszczy się po nim mocno przez ok. tydzień ale skóra po takim peelingu jest gładziutka. Warto zmienić sposób depilacji. Depilatora mechanicznego nie polecam - włosy po nim raczej będą wrastać. Jeśli domowa metoda to krem do depilacji, a w gabinecie depilacja woskiem , IPL (wzmocnione działanie to E-light czyli IPL+RF(radiofrekwencja) ), laser.
Przydatna informacja Na polecane zabiegi raczej sie nie skuszę ze względów finansowych ale domową wersję Folisanu wybróbuję

Zastanawiam się też nad zmianą maszynki na krem, ale nie wiem czy istnieje taki, który rozprawi się z moimi mocnymi włoskami.

Dziewczyny, poleccie balsamy dostępne w drogeriach typu Nivea, Garnier do suchej, podraźnionej skóry. Czego używacie? Co przynosi Wam ulgę?
Mam wiecznie ściągniętą, swędzącą, usiana krostkami skórę. Wszystkie balsamy, ktorych do tej pory uzywalam daja bardzo krotkotrwaly efekt.
Rozwazam nowy regenerujacy balsam Nivei, ale boje sie, ze bedzie ciezki i tlusty, a za oknem coraz cieplej...
__________________
naturalna pielęgnacja.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2011-05-01 o 19:45
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.