2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-22, 18:03   #1
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38

2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem


Cześć,

jestem mamą dwu miesięcznej dziewczynki. Karmię ją tylko piersią. Urodziła przez cesarskie cięcie. W szpitalu karmiona była piersią ale także z butelki sztucznym mlekiem. Od początku mamy jednak problem z karmieniem. Nie wiem czy to w kestia złego ułożenia dziecka do karmienia czy dziecko nie lubi piersi ( czy w ogóle to możliwe?). Nie za kazdym razem ale często w ciągu dnia gdy przystawiam mała do piersi ( różne pozy- nie jest to za każdym razem taka sama) to na początku ładnie je ( szybko bardzo bo je max 7 minut) ale po chwili szarpie się jakby mleko nagle zmieniło smak. Od tego momentu płacze i się rzuca. chcę ją karmić piersią do ok jej 4 miesiąca życia no max do 6 miesiąca. Jestem niestety na skraju wykończenia psychicznego jeśli chodzi o kwestie jej karmienia. Czy ona się najada? Czy moze moje mleko jest za lekko strawne? W nocy ładnie je i zasypia ale dni to masakra. Dlaczego ona nie moze ładnie zjeść na spokojnie? Tylko wpada w szał podczas jedzenia. Czemu się tak szarpie czy to normalne? W pierwszy miesiąc ładnie przybrała na wadze a teraz leci to już wolniej. Czy ja coś źle robie? Czy lepiej przerwać karmienie piersią? Czy moze lepiej karmić ją w ciągu dnia sztucznym a w nocy moim? Dodam jeszcze ze cześto ulewa. Czy to znaczy ze jest najedzona? Ze za duzo je? Nigdy także nie opróżnila mi piersi. Zawsze zostaje coś w nich bo czuje ze jest ciezka. Daje zawsze jedna na jedno karmienie

Edytowane przez Malika27
Czas edycji: 2015-01-22 o 18:08
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:13   #2
looolitka
Raczkowanie
 
Avatar looolitka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 103
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Hej,

Najlepszym wyznacznikiem karmienia u małych dzieci jest ich masa ciała. Jeśłi karmisz ją piersią ciężko jest zmierzyć ile tak naprawde zjada. Mogłabyś odciągać mleko z piersi i podawać jej z butelki, jednak na początek proponuje zastanowić się nad tym jak przybiera na masie. Sprawdzić czy to co zjada jest dla niej wystarczające.

By coś więcej powiedzieć napisz ile ważyła przy urodzeniu i ile waży teraz.

Dzieci po urodzeniu powinny podwoić swoją mase urodzeniową około 5 miesiąca życia.

Podziel masę urodzeniową na tych 5 miesięcy i będziesz mieć ciężar jaki powinna przybierać w ciągu 1 miesiąca.
Z reguły jest to około 600-800g/miesiąc, co daje ok.150-200g/tydz, 20-25g/dobe.

Od tego trzeba zacząć.

Edytowane przez looolitka
Czas edycji: 2015-01-22 o 18:27
looolitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:19   #3
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Bardzo nie chce przerwać karmienia piersią bo jest mi wygodniej ale chciałabym ale nam to przynosiło przyjemność a tak to jest walka. A więc malutka ważyła 3500 jak wychodziłyśmy ze szpitala a bylo to 7 grudnia. tydzień temu 14 stycznia ważyła 4800 czyli przybiera prawidłowo.
Dodam jeszcze ze w ciagu dnia zdarzają się jej bardzo długie momenty czuwania np. 4 godziny nie śpi a w tym czasie je po obudzeniu się a reszta to płacz albo zabawy ze mną. Oczywiście w międzyczasie próboje ją jeszcze przystawiać do piersi bo zaczyna zagryzać rączki albo bardzo mocno ssie smoka. Ja sądzę, że wtedy jest głodna, przystawiam ją i tu zaczyna się krzyk nie do opanowania. Ale co najgorszę widzę ( a przynajmniej tak mi się zdaje - to moje pierwsze dziecko), że jest głodna. Eh powiem wam ze jestem juz zmeczona tym
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:28   #4
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez Malika27 Pokaż wiadomość
Od tego momentu płacze i się rzuca.
Ja bym nie mogła tak dziecka męczyć.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:29   #5
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja bym nie mogła tak dziecka męczyć.
Co masz na myśli?
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:34   #6
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez Malika27 Pokaż wiadomość
Co masz na myśli?

że na pewno bym dziecka nie męczyła dziecka czynnoscią, jeśli przy tym by płakał, wpadło w histerie i się szarpało, przecież to nieludzkie

ale na kp się nie znam zupelnie, moja jak jadła z butelki to miała na twarzy wyraz błogości, było widać, że to dla niej niesamowita przyjemność
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 18:53   #7
aska8999
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 562
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Tak daj jej butelkę a potem niech się męczy z cukrzyca typu I, otyłością, ciągłymi zakażenia mi układu oddechowego, astma , alergia, nie swoistym zapaleniami jelit.. na wszystkie te choroby dzieci karmione sztucznie są bardziej narażone, nie mówiąc już o emocjonalnych aspektach. Karmienie piersią odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecka .

Edytowane przez aska8999
Czas edycji: 2015-01-22 o 18:57
aska8999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 19:02   #8
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

uwielbiam te puste frazesy
I te straszący inne matki ton charakterystyczny dla matek kp.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2015-01-22 o 19:03
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 19:07   #9
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Jeżeli zaczyna się rzucać, daj jej drugą pierś. Może potrzebuje więcej się napić, jest sucho w mieszkaniach, kaloryfery, itp.
Z piersi na początku jest picie, a potem tłustsze jedzenie.
Dlaczego podajesz tylko jedną pierś? Dziecko może jeść różnie, raz tylko z jednej, a następnym razem i trzy razy zmieniać pierś. Jak się rzuca - zmieniaj. U mnie się w 100% sprawdziło.

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
uwielbiam te puste frazesy
I te straszący inne matki ton charakterystyczny dla matek kp.

Iza, ale autorka pyta o radę w kwestii kp, a nie czy przejść na mm.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Malika spróbuj i daj znać!
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 19:12   #10
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Iza, ale autorka pyta o radę w kwestii kp, a nie czy przejść na mm.
a co oznacza poniższe pytanie?

Cytat:
Napisane przez Malika27
Czy może lepiej karmić ją w ciągu dnia sztucznym a w nocy moim?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 19:32   #11
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
a co oznacza poniższe pytanie?

Hehe, faktycznie przeczytałam pobieżnie.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 20:07   #12
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Po pierwsze twoje mleko nie jest lekko strawne.Mleko matki ma idealny skład dla dziecka.
Po drugie myślę ze wika82 ma rację. Może twojej córeczce chce się pić. Spróbuj przystawic ja do drugiej.
Po trzecie obawiam się że gdy będziesz chciała karmić swoje dziecko tylko w nocy to szybko skończysz karmienie piersią (pamiętaj ze mleko w nocy jest inne niż w dzien)
Może poradnia laktacyjna? Będziesz pewna czy dobrze przystawiasz córeczkę do piersi.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 20:53   #13
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Po pierwsze twoje mleko nie jest lekko strawne.Mleko matki ma idealny skład dla dziecka.
Po drugie myślę ze wika82 ma rację. Może twojej córeczce chce się pić. Spróbuj przystawic ja do drugiej.
Po trzecie obawiam się że gdy będziesz chciała karmić swoje dziecko tylko w nocy to szybko skończysz karmienie piersią (pamiętaj ze mleko w nocy jest inne niż w dzien)
Może poradnia laktacyjna? Będziesz pewna czy dobrze przystawiasz córeczkę do piersi.
Myślę, że Autorka przystawia prawidłowo, skoro mała je ładnie przez 7 minut.

Ja też byłam bardzo przywiązana do teorii, że jedno karmienie powinno być z jednej piersi, dopóki synek nie zaczął zachowywać się podobnie. Przeczytałam wtedy świetny artykuł, w którym doradczyni laktacyjna pisała o tym, żeby zmieniać pierś, gdy dziecko się niecierpliwi i pomogło od razu. Nie mogę go teraz znaleźć, może spróbuję jeszcze raz, jak będę mieć więcej czasu.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 21:14   #14
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez Malika27 Pokaż wiadomość
Bardzo nie chce przerwać karmienia piersią bo jest mi wygodniej ale chciałabym ale nam to przynosiło przyjemność a tak to jest walka. A więc malutka ważyła 3500 jak wychodziłyśmy ze szpitala a bylo to 7 grudnia. tydzień temu 14 stycznia ważyła 4800 czyli przybiera prawidłowo.
Dodam jeszcze ze w ciagu dnia zdarzają się jej bardzo długie momenty czuwania np. 4 godziny nie śpi a w tym czasie je po obudzeniu się a reszta to płacz albo zabawy ze mną. Oczywiście w międzyczasie próboje ją jeszcze przystawiać do piersi bo zaczyna zagryzać rączki albo bardzo mocno ssie smoka. Ja sądzę, że wtedy jest głodna, przystawiam ją i tu zaczyna się krzyk nie do opanowania. Ale co najgorszę widzę ( a przynajmniej tak mi się zdaje - to moje pierwsze dziecko), że jest głodna. Eh powiem wam ze jestem juz zmeczona tym
Mam wrazenie, ze ona zwyczajnie glodna nie jest. Mozesz jej podawac druga piers, ale jak nie zechce to moze sie rzeczywiscie najadla.
Ssanie smoka czy raczki nie jest objawem glodu.
Ulewanie tez nie jest objawem przejedzenia.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 21:38   #15
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez kordelka85 Pokaż wiadomość
Mam wrazenie, ze ona zwyczajnie glodna nie jest. Mozesz jej podawac druga piers, ale jak nie zechce to moze sie rzeczywiscie najadla.
Ssanie smoka czy raczki nie jest objawem glodu.
Ulewanie tez nie jest objawem przejedzenia.
Tak też może być, ale żeby mieć pewność lepiej zaproponować drugą pierś.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 21:58   #16
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

A ja dopiszę coś jeszcze : podawanie mleka z butelki u tak małego dziecka często prowadzi do zaburzenia odruchu ssania i 'cyrków' przy piersi,wywal butlę,podawaj pierś na zmianę,będzie dobrze,co co teraz przechodzisz to w duzej czesci standard w tym wieku.

Miarą najadania się dziecka są wyłącznie przyrosty i moczone pieluchy,nie to ile się odciągnie mleka,czy to ile dziecko wypije z butelki.

Podajesz butlę ,z niej leci łatwo. Z piersi tez leci łatwo na początku,a kiedy przestaje i dziecko musi się troche 'napracować' zaczyna się denerwować,bo nie leci jak z butli.W nocy je spokojnie bo jest zwyczajnie senna,spokojniejsza.Poza tym dochodzi jeszcze inny czynnik -dziecko w tym wieku zaczyna dostrzegać bardziej świat dookoła,to je rozprasza,bodźce drażnią.Wyciszaj przed karmieniem,ogranicz bodzce w tym czasie,zasun rolety,itp.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2015-01-22 o 22:01
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 22:05   #17
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez Malika27 Pokaż wiadomość
Cześć,

jestem mamą dwu miesięcznej dziewczynki. Karmię ją tylko piersią. Urodziła przez cesarskie cięcie. W szpitalu karmiona była piersią ale także z butelki sztucznym mlekiem. Od początku mamy jednak problem z karmieniem. Nie wiem czy to w kestia złego ułożenia dziecka do karmienia czy dziecko nie lubi piersi ( czy w ogóle to możliwe?). Nie za kazdym razem ale często w ciągu dnia gdy przystawiam mała do piersi ( różne pozy- nie jest to za każdym razem taka sama) to na początku ładnie je ( szybko bardzo bo je max 7 minut) ale po chwili szarpie się jakby mleko nagle zmieniło smak. Od tego momentu płacze i się rzuca. chcę ją karmić piersią do ok jej 4 miesiąca życia no max do 6 miesiąca. Jestem niestety na skraju wykończenia psychicznego jeśli chodzi o kwestie jej karmienia. Czy ona się najada? Czy moze moje mleko jest za lekko strawne? W nocy ładnie je i zasypia ale dni to masakra. Dlaczego ona nie moze ładnie zjeść na spokojnie? Tylko wpada w szał podczas jedzenia. Czemu się tak szarpie czy to normalne? W pierwszy miesiąc ładnie przybrała na wadze a teraz leci to już wolniej. Czy ja coś źle robie? Czy lepiej przerwać karmienie piersią? Czy moze lepiej karmić ją w ciągu dnia sztucznym a w nocy moim? Dodam jeszcze ze cześto ulewa. Czy to znaczy ze jest najedzona? Ze za duzo je? Nigdy także nie opróżnila mi piersi. Zawsze zostaje coś w nich bo czuje ze jest ciezka. Daje zawsze jedna na jedno karmienie
A jak mala byla karmiona w szpitalu? Pisalas, ze ma zapalenie uszu i z nia nie zostajesz, czyli byla przez dlugi czas karmiona butelka, tak?
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 00:48   #18
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość

Miarą najadania się dziecka są wyłącznie przyrosty i moczone pieluchy,nie to ile się odciągnie mleka,czy to ile dziecko wypije z butelki.
Ani to, czy piersi są twarde czy ciężkie

Mleko wytwarza się podczas karmienia, nic dziwnego, że "coś tam" czujesz. Moim zdaniem laktacja się jeszcze nie unormowała.

Ja bym mocno kontrolowała wagę i tyle, nie kombinowała z butelką, jeśli masz zamiar jeszcze kp. (ani z mm ani broń Boże z odciąganym)
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 05:27   #19
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez aska8999 Pokaż wiadomość
Tak daj jej butelkę a potem niech się męczy z cukrzyca typu I, otyłością, ciągłymi zakażenia mi układu oddechowego, astma , alergia, nie swoistym zapaleniami jelit.. na wszystkie te choroby dzieci karmione sztucznie są bardziej narażone, nie mówiąc już o emocjonalnych aspektach. Karmienie piersią odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecka .
To zes pojechala.....
A akurat moje,to najdluzej karmione naturalnie jest otyle,ma alergie i choruje...
Kazde dziecko jest inne i nie ma zelaznej reguly.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 05:38   #20
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

A moje karmione mm jest szczupłe i prawie nie choruje. Kp nie jest gwarancją. ..
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 08:48   #21
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
że na pewno bym dziecka nie męczyła dziecka czynnoscią, jeśli przy tym by płakał, wpadło w histerie i się szarpało, przecież to nieludzkie
I tak powstają domy, w których szefem jest dziecko i ono ustala zasady
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 08:50   #22
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Tak byłyśmy w pisztalu prawie dwa tygodnie. Malutka miała chore uszy. Bylam z nią w szpitalu. Przez trzy pierwsze dni karmiłam ją zamiennie tj moje mleko ale raz z piersi a raz butelki. Z butelki dlatego, że ją jeszcze bolału uszy i jak się kładła na bok to płakała. Nie jestem niestety w stanie podczas jednego karmienia orzystawić jej do drugiej piersi bo sie wkurza i już wtedy nakręca i trudno ją uspokoić. Wczoraj doszlismy z mężem do wniosku ze moze w ciagu dnia za dużo tych bodź ców dostaje i się rozdrażnia co skutkuje niepokojem u niej i tak się zaczyna nakręcać zed płacze. Dzis rano ładnie mi zjadła i wytrzymala 10 minut przy piersi. Czy może popełniam błąd bo robie tak ze jak ona wstaje to ją przewijam, karmie i nosze lub tule, ewentualnie kładę na macie edukacyjnej lub bujaczku i gadam do niej. Nieraz trwa to godzine a nie raz cztery. Po tych czterech godzinach może być już głodna więc nastepuje próbsa przystawienia i tu się zaczyna denerwować od nowa. Czy skoro się denerwuje to nie jest głodna? A czy mam się martwić tym ulewaniem ciągłym. Ciagle jest brudna bo ciągle ulewa. Dziś pójde ją zwarzyć z ciekawości bo zaczynam się martwić A jak próbowałam dawać jej herbatke z butelki to nie potrafi z niej pić ( i dobrze ). Czy nieco starsze dziecko będzie się samo domagało piersi? Ile to potrwa ta nieświadomośc u niej.
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 09:01   #23
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Diecko moze ulewac do roku. Mojtak ulewal, ze nie nadazalam z praniem i suszeniem, misialam zelazkiem suszyc, nawet 8 razy dziennie przebierac, 5-6 to byl standard.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 09:18   #24
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez 86lola Pokaż wiadomość
To zes pojechala.....
A akurat moje,to najdluzej karmione naturalnie jest otyle,ma alergie i choruje...
Kazde dziecko jest inne i nie ma zelaznej reguly.

Oczywiście. Ale nie ulega wątpliwości, że mleko matki jest najodpowiedniejszym pokarmem dla dziecka, żadne mm mu nie dorówna.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 10:34   #25
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
I tak powstają domy, w których szefem jest dziecko i ono ustala zasady
To akurat na wizażu bardzo modne. Jak nie dasz dziecku rzadzic to nie zaspokajasz jego "potrzeb".
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 10:41   #26
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Potrzeb aż w cudzysłowie? To nie lepiej sobie kupić lalkę? Też są takie, co robią siku, płaczą i w ogóle, ale jak się znudzi, to można wyjąć baterie i żadnych potrzeb nie trzeba będzie zaspokajać.

Edytowane przez ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Czas edycji: 2015-01-23 o 10:43
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 10:47   #27
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;49891434]Potrzeb aż w cudzysłowie? To nie lepiej sobie kupić lalkę? Też są takie, co robią siku, płaczą i w ogóle, ale jak się znudzi, to można wyjąć baterie i żadnych potrzeb nie trzeba będzie zaspokajać.[/QUOTE]

Nie, lepiej wychowywac normalnie dziecko, nie pozwalac mu na wszystko i robic to bo ono zechce i jeszcze wmawiac sobie i wszystkim na okolo, ze to potrzeba pierwszego rzedu.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 10:49   #28
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Przypominam ze mówimy tu o karmieniu wiec raczej potrzeba podstawowa i bezdyskusyjna.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 10:58   #29
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

To akurat na wizażu bardzo modne , że w wątkach o kp, gdzie dziewczyna chce kp wypowiadają się osoby, które z kp mają niewiele wspólnego, a potem już się zaczyna pieśń o potrzebach.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 12:56   #30
Malika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 38
Dot.: 2 miesięczne niemowle - problem z karmieniem

Zakładając wątek miałam nadzieje, że spotkam się z jakimiś poradami albo chciaż wypowie się ktoś kto miał podobnie i udalo mu się z tym poradzić. A tym czasem niektóre z was zaczynaja osobny wątek o tym czy karmić piersią czy nie
Malika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-03 21:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.