Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-20, 05:47   #121
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Hej!
Kilka dni temu zaczęłam stosować skinoren. Duzo z was pisze o wysypie przy pierwszym stosowaniu, więc byłam przygotowana na liczne ropne wypryski, tylko nie spodziwałam się tego, co mnie spotkało... a mianowicie wiele czerwonych, trudnych do zagojenia gul. Czy to jest prawidłowa reakcja? Czy ktoś tak miał? Czy może powinnam przestać używać kremu?

Wcześniej stosowałam brevoxyl i nigdy mi czegoś takiego nie zrobił. Może nie działał zbyt efektywnie, aczkolwiek nie miałam takich wykwitów na twarzy. Czy powinnam kontynuować Skinoren czy może od razu wrócić do Brevoxylu?

Powodem mojej zamiany były małe blizny, które zrobiły mi się po trądziku. Chciałam się ich pozbyć... może uda mi się to zrobić z Brevoxylem? Czy do tego potrzebny jest jednak kwas?

Pomocyyyyy!!
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 18:04   #122
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Hej!
Kilka dni temu zaczęłam stosować skinoren. Duzo z was pisze o wysypie przy pierwszym stosowaniu, więc byłam przygotowana na liczne ropne wypryski, tylko nie spodziwałam się tego, co mnie spotkało... a mianowicie wiele czerwonych, trudnych do zagojenia gul. Czy to jest prawidłowa reakcja? Czy ktoś tak miał? Czy może powinnam przestać używać kremu?

Wcześniej stosowałam brevoxyl i nigdy mi czegoś takiego nie zrobił. Może nie działał zbyt efektywnie, aczkolwiek nie miałam takich wykwitów na twarzy. Czy powinnam kontynuować Skinoren czy może od razu wrócić do Brevoxylu?

Powodem mojej zamiany były małe blizny, które zrobiły mi się po trądziku. Chciałam się ich pozbyć... może uda mi się to zrobić z Brevoxylem? Czy do tego potrzebny jest jednak kwas?

Pomocyyyyy!!
nie wiem skad taka reakcja skory ;/ ja na twoim miejscu odstawilabym skinoren albo moze smarowalabys nim same slady ? bo jeszcze sobie szkody narobisz wiecej tych gul wyskoczy i po nich te slady zostana taka jest moja opinia
wiesz co ja bym polecila ci na nie tylko od razu mowie ze to jest drogie balsam solaris( wpisz w google ) szybko znikaja twarz wyglada ladniej rano stosuje ten balsam po poludniu humektan zeby byla bardzo dobrze nawilzona a wieczorek acne derm;p jescze mam na policzkach ale takie blade latwo zakryc
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:06   #123
sonnitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

witajcie
skinoren uzywam juz 3 miesiace dla mnie warto,po miesiacu zauwazylam juz super efekty,i krostki nie wracaja,slady jasnieja.

lecz moje pytanie jest po jakim czasie uzywania tego kremu mozna bezpiecznie sie opalac ? tak bez obaw ze plamy znow moga sie pojawic .
bede wdzieczna za szybka odpowiedz
dziex
sonnitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:38   #124
iwonkap19
Zadomowienie
 
Avatar iwonkap19
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: K-P
Wiadomości: 1 175
GG do iwonkap19
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Ja skinoren używam już od ponad miesiąca. Małą poprawę widze, ale bez rewelacji. Będe używać go dalej. Ale czy on w całości wyleczy mój trądzik....nie jestem tego taka pewna.
__________________
Doceń to co masz,walcz o to czego pragniesz
iwonkap19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 21:28   #125
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Stosowałam skinoren, acnederm i inne podobne leki... żaden nie pomógł na dłużej. Dopiero parę miesięcy temu ktoś polecił mi krem Kailas i od tamtej pory wreszcie moja cera zaczęła wyglądać coraz lepiej. Dziś cieszę się dobrą cerą o wyrównanym kolorycie i bardzo czystą. To niesamowicie wpływa na mój nastrój każdego dnia
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 22:51   #126
sonnitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez diwa82 Pokaż wiadomość
Stosowałam skinoren, acnederm i inne podobne leki... żaden nie pomógł na dłużej. Dopiero parę miesięcy temu ktoś polecił mi krem Kailas i od tamtej pory wreszcie moja cera zaczęła wyglądać coraz lepiej. Dziś cieszę się dobrą cerą o wyrównanym kolorycie i bardzo czystą. To niesamowicie wpływa na mój nastrój każdego dnia
a ten krem kailas rozjasnia przebarwienia na twarzy tez ?
sonnitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 18:32   #127
edyta2125
Raczkowanie
 
Avatar edyta2125
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 91
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Dziewczyny ratunku !!!!!!!!!!! Po paru dniach uzywania punktowo skinorenu żel (poniewaz na całej twarzy nie mam okrost) strasznie piecze, SWĘDZI moja twarz jest czerwona jak bym sie pokrzywą poparzywa, przy brodzie taka sucha że pinsetą moge ściagac skóre CO MAM ROBIC ? JAK RATOWAC MOJA TWARZ ???????????? CZY MIAŁYŚCIE TAK SAMO ?

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Dziewczyny ratunku !!!!!!!!!!! Po paru dniach uzywania punktowo skinorenu żel (poniewaz na całej twarzy nie mam okrost) strasznie piecze, SWĘDZI moja twarz jest czerwona jak bym sie pokrzywą poparzywa, przy brodzie taka sucha że pinsetą moge ściagac skóre CO MAM ROBIC ? JAK RATOWAC MOJA TWARZ ???????????? CZY MIAŁYŚCIE TAK SAMO ?
edyta2125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 18:42   #128
siaba daba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Przy korzystaniu z tej maści trzeba zawsze pamiętać o nawilżaniu. Polecam krem Alantan Plus albo np. AA Help - powinny Ci pomóc
siaba daba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 18:19   #129
borys87wr
Przyczajenie
 
Avatar borys87wr
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 4
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Witajcie mam cere bardzo tlusta, juz po umyciu po godzinie bywa, ze ´ze mnie kapie´ tak sie wyraze. Od 10 lat mialam - w sumie mam problemy z cera. Stosowalam wiele preparatow, lekow, latalam po kosmetyczkach i dermatologach. W sumie nigdy znaczacej roznicy nie bylo w stanie mojej cery, a jesli efekt byl, to doslownie na pare dni, ktore byc moze zeszly sie po prostu z cyklem miesiaczkowym, gdyz widze, ze moja skora jest ladna jakis tydzien dwa przed okresem, a potem znowu mam wstretne krosty, zaskorniki itd. jakies pare miesiecy temu znajomy dermatolog polecil mi wlasnie SKINOREN. I powiem Wam, ze efekt jest dla mnie zadowalajacy. Stracilam nadzieje, ze mnie cos wyleczy - maseczki, antybiotyki, zmiana diety - nic. Dopiero skinorem dal jakikolwiek dluzszy, trwalszy rezultat. Rzeczywiscie skora czasem swedzi niemilosiernie po nim, ale pozbylam sie wiekszosci zaskornikow i grudek, a ropne krostki pojawiaja sie duuuuuzo rzadziej. Ja stosuje go co drugi dzien, bo troche boje sie przesuszenia. Nakladam na noc. Kolejnej nocy stosuje masc witaminowa dziwne - tlusta masc, a dziala na moja skore bardzo dobrze - byc moze brak jej bylo witaminy a?... niewiem. Polecam wyprobowac skinoren. Mialam straszna kaszke podskorna i latalam do kosmetyczki, wygniatalam sama, stosowalam isotrexin, ktory strasznie wysuszal... ale nic to nie dawalo. Z kosmetykami/lekami na tradzik, krosty etc jest roznie - niestety nie na kazdego dziala to samo - wiem po sobie... duzo osob mi mowilo, ze sie wyleczylo mascia ichtiolowa... na mnie niestety nie dzialaalo nic do tej pory. Uzywam skinorenu i masci witaminowej na zmiane i widze i czuje roznice. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez diwa82 Pokaż wiadomość
Stosowałam skinoren, acnederm i inne podobne leki... żaden nie pomógł na dłużej. Dopiero parę miesięcy temu ktoś polecił mi krem Kailas i od tamtej pory wreszcie moja cera zaczęła wyglądać coraz lepiej. Dziś cieszę się dobrą cerą o wyrównanym kolorycie i bardzo czystą. To niesamowicie wpływa na mój nastrój każdego dnia
A ten Kailas ile kosztuje, jak dziala - wysusza czy co robi, to jest na kwasach czy na czym :P wie ktos cos na ten temat? Skinoren dobry, ale chcialabym miec w koncu calkiem normalna cere moze bym dodala do kosmetyczki
borys87wr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 06:55   #130
sorkwit
Przyczajenie
 
Avatar sorkwit
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez gogela Pokaż wiadomość
mam do was male pytanie wczesniej uzywalam skinoren krem troche mnie pieklo po nalozeniu ale przez chwilke potem nie od jakis 2 tyg uzywam skinoren zel po nalozeniu tak mnie piecze twarz ze juz nie moge wytrzymac minely 2 godziny a mnie dalej szczypie jak zlagodzic to uczucie? do nawilzeniu uzywam krem z va'bry nawilzajaco matujacy skinoren uzywam 2 razy dziennie codzinnie wieczorem po nalozeniu skinorenu odczekam jakas godzine i nakladam krem mam nadzieje ze mi pomozecie
Ja używam skinoren od trzech tygodni i muszę przyznać że mam więcej zmian trądzikowych niż miałem. Skórę mam wrażliwą, ale po skinorenie nie reagowala uczuleniowo lecz wykwitem trądziku. Teraz zmniejszam dawke -raz dziennie. Jak nie pomoże to niestety tuba za 50pln bedzie bezużyteczna.
sorkwit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 15:16   #131
gosiawow
Raczkowanie
 
Avatar gosiawow
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Używam kremu Skinoren od niecałego tygodnia i już widzę poprawę. Ciekawe co będzie dalej, bo przecież po 6-ciu miesiącach trzeba go odstawić...
gosiawow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 09:57   #132
sorkwit
Przyczajenie
 
Avatar sorkwit
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

I tuba poszła w odstawkę. Wizyta dermatologa była niezbędna, gdyż cera bardzo się pogorszyła. Pani dermatolog rozpoznała trądzik różowaty i przepisał maść rozex. Mija prawie miesiąc i cera wraca do normy. Poza tym zmiana kosmetyków na lżejsze, dla cery wrażliwej i z trądzikiem różowatym.
sorkwit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:55   #133
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez S1oneczko Pokaż wiadomość
Co Ty za bzdury wypisujesz i wprowadzasz w błąd osoby, które stosują ten lek lub maja taki zamiar. Zapewniam, że jest to lek, a nie zwykły kremik do wklepywania w skórę. Zawiera substacje, których nieprawidłowe dawkowanie wiąże się ze skutkami ubocznymi i powikłaniami. Jeżeli producent zaznaczył w ulotce, że lek ma termin przydatności = 28 dni, to po tym okresie nie stosujemy LEKU, czyli podobnie jak w przypadku wszystkich innych medykamentów doustnych. Gratuluję pomysłowości w stosowaniu przeterminowanych leków- zapewne dlatego nie działają, a po miesiącu nastepuje znaczne pogorszenie stanu cery i wysyp krostek

Zwracam sie do was z prosbą o czytanie ulotki, korzystania z porad zawartych na stronie danego leku i stosowania do zaleceń dermatologa, bo własnie to powinno być podstawowym wiarygodnym źródłem dotyczacym wskazań i sposobu leczenia. Aż włos jeży mi się na głowie od czytania niektórych, bez skrępowania napiszę-głupich wypowiedzi osób sadzących, że sa madrzejsze od osób, które stworzyły dany lek.
co Ty za bzdury wypisujesz nie wiem skad info,ze kuracja trwa 28 dni kolezanka napenwo sie pomylila,ja mam skinoren przpeisany przez Pania dermaotlog od pździenrika 2014 z data waznosci styczen 2017 i mam go uzywac pol roku codizennie rano ( ddoam,ze smaruje cienko i mam nadal pierwsze opakwoanie ejst mega wydajny ) pod make up, duza poprawa cery rozjansione przebarwienia,ale uzywam z epiduo na noc i z damelium doustnie mysle,ze bez antybiotykow moze slabo pomoc,ja wysypu nie mialam w ogole,ale mozliwe,ze dzieki damelium, uwazamz,e zadne mikrodermobrazje kwasy itp itd nie rownaja sie z tym lekiem,a mam tradizk od 15 lat takze wiem co pisze
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 22:10   #134
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez Depresja2010 Pokaż wiadomość
co Ty za bzdury wypisujesz nie wiem skad info,ze kuracja trwa 28 dni kolezanka napenwo sie pomylila,ja mam skinoren przpeisany przez Pania dermaotlog od pździenrika 2014 z data waznosci styczen 2017 i mam go uzywac pol roku codizennie rano ( ddoam,ze smaruje cienko i mam nadal pierwsze opakwoanie ejst mega wydajny ) pod make up, duza poprawa cery rozjansione przebarwienia,ale uzywam z epiduo na noc i z damelium doustnie mysle,ze bez antybiotykow moze slabo pomoc,ja wysypu nie mialam w ogole,ale mozliwe,ze dzieki damelium, uwazamz,e zadne mikrodermobrazje kwasy itp itd nie rownaja sie z tym lekiem,a mam tradizk od 15 lat takze wiem co pisze
wydaje mi sie ze ty do konca nie rozumiesz tej daty )
masz wazność produktu do 2017 r ,lecz po otwarciu masci nalezy ja zuzyc w ciagu 28 dni .Data nie ma nic do tego ..
mam duzo masci co mam date na rok 2016 ,ale w ulotce pisze wyraznie ,po otwraciu tubki zuzyc w ciagu 2 tygodni
Wiec czytajmy ze zrozumieniem ))
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 09:47   #135
mumi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 66
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Mnie nie wyleczył wręcz przeciwnie, spowodował jeszcze większy wysyp i straszne swędzenie skóry twarzy mimo, że wszystko robiłam jak kazała dermatolog.
Po miesiącu moja skóra w strasznym stanie trafiła pod opiekę Pani Kasi z gabinetu medycyny estetycznej i mimo, że to kosztowna sprawa po czterech miesiącach trądzik był wyeliminowany prawie całkowicie. Inna sprawa, że okazało się że jego przyczyną jest alergia pokarmowa na gluten i nabiał ale inne dziewczyny, które leczyły się u Pani Kasi bez alergii miały piękną cerę ;3
mumi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 11:23   #136
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze ty do konca nie rozumiesz tej daty )
masz wazność produktu do 2017 r ,lecz po otwarciu masci nalezy ja zuzyc w ciagu 28 dni .Data nie ma nic do tego ..
mam duzo masci co mam date na rok 2016 ,ale w ulotce pisze wyraznie ,po otwraciu tubki zuzyc w ciagu 2 tygodni
Wiec czytajmy ze zrozumieniem ))
czytałam dwukrotnie i nic takiego u mnie nie pisze nie wiem moze jest roznica miedzy kremem,a zelem o.O wizyte u dermaotlog mam w czw wiec dopytam,ale nic tkaiego mi nie mówiła,że nalezy po 28 dniach wyrzucac produkt
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 19:08   #137
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez Depresja2010 Pokaż wiadomość
czytałam dwukrotnie i nic takiego u mnie nie pisze nie wiem moze jest roznica miedzy kremem,a zelem o.O wizyte u dermaotlog mam w czw wiec dopytam,ale nic tkaiego mi nie mówiła,że nalezy po 28 dniach wyrzucac produkt
nie wiem czy jest tak w przypadku masci skinoren ale w przypadku wiekszosci masci tak jest
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 10:50   #138
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Nie wprowadzajcie dziwnych, niesprawdzonych informacji. Pytałam kiedyś u producenta Skinorenu o jego przydatność po otwarciu i otrzymałam taką odpowiedź:

"Szanowna Pani,
Nie ma specjalnych ograniczeń dotyczących stosowania zarówno kremu, jak i żelu Skinoren po otwarciu opakowania. Jedynym ograniczeniem jest tu termin ważności produktu: Skinorenu nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. (...)"

Natomiast jeśli chodzi o zamiennik Skinorenu - Acne Derm, należy go zużyć w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia tubki.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 19:40   #139
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie wprowadzajcie dziwnych, niesprawdzonych informacji. Pytałam kiedyś u producenta Skinorenu o jego przydatność po otwarciu i otrzymałam taką odpowiedź:

"Szanowna Pani,
Nie ma specjalnych ograniczeń dotyczących stosowania zarówno kremu, jak i żelu Skinoren po otwarciu opakowania. Jedynym ograniczeniem jest tu termin ważności produktu: Skinorenu nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. (...)"

Natomiast jeśli chodzi o zamiennik Skinorenu - Acne Derm, należy go zużyć w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia tubki.
Jezeli chodzi o mnie to ja nie wypowiem sie na temat skinorenu bo go nie mialam ,lecz na wielu masciach pisze data waznosci do 2016 roku ale zaznaczaja ze po otwarciu uzyc w ciagu 2 tygodni.
wiec nikt tu nikogo nie wprowadza w blad ,czytajmy ulotki ze zrozumieniem,kazda masc ma inna ulotke
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 23:09   #140
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
Jezeli chodzi o mnie to ja nie wypowiem sie na temat skinorenu bo go nie mialam ,lecz na wielu masciach pisze data waznosci do 2016 roku ale zaznaczaja ze po otwarciu uzyc w ciagu 2 tygodni.
wiec nikt tu nikogo nie wprowadza w blad ,czytajmy ulotki ze zrozumieniem,kazda masc ma inna ulotke
Wątek dotyczy konkretnego preparatu i tego się trzymajmy. Każdy lek ma swój termin ważności, a to że maści których używasz należy zużyć w ciągu 2 tygodni nie oznacza, że każdą inną maść należy zużyć w tym samym terminie. Czytamy ulotki i nie wprowadzamy się w błąd
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 18:43   #141
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wątek dotyczy konkretnego preparatu i tego się trzymajmy. Każdy lek ma swój termin ważności, a to że maści których używasz należy zużyć w ciągu 2 tygodni nie oznacza, że każdą inną maść należy zużyć w tym samym terminie. Czytamy ulotki i nie wprowadzamy się w błąd
A czy ja mowie ze kazda masc nalezy zuzyc w ciagu 2 tygodni?
mowie ze w nie których tak jest i podałam za przyklad moja masc która ma termin waznosci 2 tyg,zabralam glos poniewaz wyszlo nie porozumienie ,dlatego chcialam sprostac ze nalezy czytac ulotke a nie kierowac sie co pisze na tubce ze data waznosci jest np." do 2017r" bo termin przydatnosci po otwarciu moze byc 2,3,4 tygodnie..
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 11:39   #142
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wątek dotyczy konkretnego preparatu i tego się trzymajmy. Każdy lek ma swój termin ważności, a to że maści których używasz należy zużyć w ciągu 2 tygodni nie oznacza, że każdą inną maść należy zużyć w tym samym terminie. Czytamy ulotki i nie wprowadzamy się w błąd
nie wiem jak w żelu ja używam kremu z w ulotce pisze tak ( cytuje ):
Nie stosować leku Skinoren krem po upływie terminu wazności zamieszczonego na opakowaniu.
Dodam,że pani dermatolog potwierdziła,że bzdura jest uzywanie kremu do 28 dni
Dla zainteresowanych również cytuje z ulotki ( ile i jak nalezy go stosowac):

W leczeniu trądziku pospolitego wyraźną poprawę uzyskuje sie po ok 4 tygodniach systematycznego stosowania leku.Aby uzyskać optymalny wynik leczenia,nalezy regularnie stosować lek przez kilka miesięcy, max do 12 miesiecy.
W leczeniu przebarwień zaleca się stosowanie leku Skinoren krem co najmniej przez 3 miesiące.
Najlepszy rezultat osiąga sie stosujac lek systematycznie.
Ze względu na to,że promieniowanie słoneczne może nasilić przebarwienia skóry,podczas całego okresu leczenia nalezy jednoczesnie stosować kremy z filtrem UV i UVA.

Ja krem z filrem mam stosowac dopiero od marca i zakaz opalania Gdy skoncze kuracje ok wrzesnia napisze rezultaty całorocznego leczenia
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 16:09   #143
kimmmm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Na te chwilę mogę się odnieść do pierwszej z obietnic producenta, która została umieszczona na ulotce. Po ok 4 tyg. stosowania kremu Skinoren trzeba przyznać że zdecydowanie zmniejszyła się ilość zaskórników otwartych i zamkniętych. Przez pierwsze 2 tyg. skóra oczyszczała się na tyle że kolejne tygodnie to będzie walka z przebarwieniami po stanach zapalnych. Niektórzy uważają, że nie ma czegoś takiego jak oczyszczanie skóry, na początkowej fazie leczenia. Ja na pewno się z tym nie zgodzę. Zarówno po Izoteku ( rok po kuracji powrót problemu) pierwsze tyg. leczenia przyniosły mega wysyp jak i w wypadku kwasu azelainowego przy początkach jego stosowania.
Co moge jeszcze stwierdzić po miesiącu kuracji? Na pewno skóra mniej się przetłuszcza i pory zdecydowanie uległy zwężeniu.Żałuję, że nie zaczęłam stosować Skinorenu w momencie kiedy grudki pojawiły się na skroniach...nie myślałam że to dziadostwo rozniesie się na całą twarz.
Bardzo nieestetycznie wyglądają przebarwienia po wysypie jednak producent deklaruje ich zniwelowanie po 3 miesiącu stosowania Nie zamierzam zaprzestać stosowania Skinorenu także dam znać jak wygląda sytuacja z usunięciem przebarwień .
Zaznaczam, że mam prawie 30 lat i przez pół życia walczę z tą chorobą.
kimmmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 10:10   #144
anas24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 14
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

W moim przypadku skinoren mega wysuszył skórę na twarzy po pewnym czasie nie byłam w stanie się już nim smarować bo okropnie mnie buzia piekła więc zaraz po nałożeniu musiałam zmywać ten krem. Powrót twarzy do stanu odpowiedniego nawilżenia trwał bardzoo długo. Teraz jestem miesiąc po kuracji axotretem i buzia dalej czysta
anas24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 16:10   #145
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Ja zaczęłam stosować Skinorem-krem jakieś trzy tygodnie temu. Pierwsze tygodnie było super, coraz mniej wypryskow, całowita likwidacja kaszki z czoła. Jeszcze z trzy dni temu sama sie nie moglam nadziwic jaka mam gładką twarz. Niestety, przed wczoraj wysypało mnie totalnie malutkimi krostkami - od groma ich, od wielu lat czegos takiego nie mialam... cała broda i dół policzkow, teraz widze, ze podobne rzeczy sie dzieją na czole... Czy to jest to oczyszczanie? Dziwne, ze dopiero po kilku tygodniach... Co o tym myślicie? W sumie pryszczy za wiele przed kuracją mi nie wychodzilo, jakeis pojedyncze, nie był to duzy problem. Chcialam polikwidowac zaskorniki i przebarwienia, a tu taka masakra
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 22:27   #146
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam stosować Skinorem-krem jakieś trzy tygodnie temu. Pierwsze tygodnie było super, coraz mniej wypryskow, całowita likwidacja kaszki z czoła. Jeszcze z trzy dni temu sama sie nie moglam nadziwic jaka mam gładką twarz. Niestety, przed wczoraj wysypało mnie totalnie malutkimi krostkami - od groma ich, od wielu lat czegos takiego nie mialam... cała broda i dół policzkow, teraz widze, ze podobne rzeczy sie dzieją na czole... Czy to jest to oczyszczanie? Dziwne, ze dopiero po kilku tygodniach... Co o tym myślicie? W sumie pryszczy za wiele przed kuracją mi nie wychodzilo, jakeis pojedyncze, nie był to duzy problem. Chcialam polikwidowac zaskorniki i przebarwienia, a tu taka masakra
Stosuję Skinoren od jakiegoś czasu i również często miewam taką "kaszkę". Po kilku dniach sama znika (nie robią się z tego pryszcze, ani nic), ale jednak co jakiś czas się pojawia. Ogólnie stan mojej skóry się znacznie poprawił, więc nawet te drobne krostki mi nie przeszkadzają zbytnio. Chyba już taki urok Skinorenu, jak się skóra całkiem oczyści to raczej przestaną się pojawiać
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 10:36   #147
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

No ale dla mnie te krostki to istna masakra. Moze dlatego, ze wczesniej w ogole takich nie mialam... zawsze z dwa-trzy duze ropne pryszcze (zostawiajace przebarwienia, dlatego zachcialo mi sie Skinorenu) w miesiacu, a jakos latwiej mi takie duze ogarnac niz 10 malych. Do tego cos wolno one znikaja... :/ Nigdy nie uzywalam kryjacych podkladow, wiec nawet nie mam niczego, czym mozna by to zakryc. No ale nic, jak zaczelam te kuracje, to sprobuje sie nie poddac. Koncze pierwsza tubke 20% i zastanawiam sie, czy moze teraz nie zrobic zmiany na ten zel 15%. Macie jakies porownania jesli chodzi o dzialanie?

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 20:34   #148
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Kaszka o której pisałam zniknęła, za to od jakoś 2-3 tygodni wyskakuja mi wielkie czerwone pryszcze! Codziennie 1-2, strasznie ciężko sie one goją i zostają po nich okropne przebarwienia :/ Myślicie, ze to nadal oczyszczanie (kuracja trwa już 1,5 msca) czy tez jakis składnik Skinorenu mi nie służy i powinnam zakończyć kurację? Jestem załamana tym, jak wygląda moja cera, ale jesli to przejściowe i będzie lepiej, to jestem gotowa przeczekać
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 22:36   #149
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Podskórne i bolące?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 23:25   #150
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Skinoren->wyleczyl kogos calkiem z tradziku?

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Podskórne i bolące?
Nie, raczej od razu wychodza i nie bola. Sa po prostu wielkie i ciezko sie ich pozbyc wieczorem jakies miejsce wyglada idealnie, a rano budze sie z wielkim pryszczolem

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-26 12:17:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.