Paznokcie rosnące "w górę" :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-27, 14:29   #1
nightflower3003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1

Paznokcie rosnące "w górę" :/


Cześć. Większość dziewczyn ma problem z rozdwajaniem się paznokci, łamaniem, itp. A ja mam jeden z tych problemów, o którym tak mało można znaleźć w Internecie (a przynajmniej ja nie potrafię tego znaleźć ). Chodzi mi tutaj o to, że moje paznokcie nie rosną jak zdrowe paznokcie, nie rosną normalnie, tzn. płytka paznokci nie przylega do łożyska - paznokcie rosną "w górę", a nie "w dół" (tak jak na zdjęciu 1.) (oprócz wzkazujących u obu dłoni i kciuka u lewej (tak jak na zdjęciu 2.)). Próbowałam z tym walczyć domowymi sposobami jak tylko się da. Słyszałam, że jest to chyba onycholiza, którą da się podobno wyleczyć olejkiem z drzewa herbacianego. Kupiłam więc go i skraplałam po jednej kropli pod paznokieć na noc + dolałam go sobie do mojej mieszanki olejków i też codziennie przed snem smarowałam sobie nią płytki paznokci (w mieszance był olej rycynowy, olejek z żółtych kapsułek GAL, oliwka dla dzieci i krem nawilżający do dłoni, no i ten olejek z drzewa herbacianego). "Kurowałam" się tymi olejkami, nie wspominając jeszcze o dokładnym piłowaniu papierowym i szklanym pilniczkiem. Dodam, że nigdy nie obgryzałam paznokci, chociaż w dzieciństwie je "dłubałam", a to wyrządza chyba te same skutki No ale pomijając, olejowałam tak paznokcie chyba z półtora miesiąca i nic. Może jestem zbyt niecierpliwa, ale smutno mi, kiedy patrzę na piękne i długie pazury jak z Instagrama u moich koleżanek, a ja nawet moich nie chcę zapuszczać na tak długo, bo nie dość, że mam brzydką i krótką płytkę, to jeszcze zapuszczone wyglądają jak jakieś odstające łopaty.
Wie ktoś co mam zrobić, żeby moje paznokcie w końcu "przylgły" do łożyska?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170125_181456.jpg (56,0 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170125_181437.jpg (65,8 KB, 45 załadowań)
nightflower3003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 16:20   #2
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Paznokcie rosnące "w górę" :/

Cytat:
Napisane przez nightflower3003 Pokaż wiadomość
Cześć. Większość dziewczyn ma problem z rozdwajaniem się paznokci, łamaniem, itp. A ja mam jeden z tych problemów, o którym tak mało można znaleźć w Internecie (a przynajmniej ja nie potrafię tego znaleźć ). Chodzi mi tutaj o to, że moje paznokcie nie rosną jak zdrowe paznokcie, nie rosną normalnie, tzn. płytka paznokci nie przylega do łożyska - paznokcie rosną "w górę", a nie "w dół" (tak jak na zdjęciu 1.) (oprócz wzkazujących u obu dłoni i kciuka u lewej (tak jak na zdjęciu 2.)). Próbowałam z tym walczyć domowymi sposobami jak tylko się da. Słyszałam, że jest to chyba onycholiza, którą da się podobno wyleczyć olejkiem z drzewa herbacianego. Kupiłam więc go i skraplałam po jednej kropli pod paznokieć na noc + dolałam go sobie do mojej mieszanki olejków i też codziennie przed snem smarowałam sobie nią płytki paznokci (w mieszance był olej rycynowy, olejek z żółtych kapsułek GAL, oliwka dla dzieci i krem nawilżający do dłoni, no i ten olejek z drzewa herbacianego). "Kurowałam" się tymi olejkami, nie wspominając jeszcze o dokładnym piłowaniu papierowym i szklanym pilniczkiem. Dodam, że nigdy nie obgryzałam paznokci, chociaż w dzieciństwie je "dłubałam", a to wyrządza chyba te same skutki No ale pomijając, olejowałam tak paznokcie chyba z półtora miesiąca i nic. Może jestem zbyt niecierpliwa, ale smutno mi, kiedy patrzę na piękne i długie pazury jak z Instagrama u moich koleżanek, a ja nawet moich nie chcę zapuszczać na tak długo, bo nie dość, że mam brzydką i krótką płytkę, to jeszcze zapuszczone wyglądają jak jakieś odstające łopaty.
Wie ktoś co mam zrobić, żeby moje paznokcie w końcu "przylgły" do łożyska?

Wydaje mi się, że taka po prostu natura Twoich paznokci, że jedne rosną tak a drugie inaczej. Nie sądzę, by to była onycholiza, skoro nie masz jej typowych objawów. Smarowanie olejkami nie zmieni sposobu w jaki rosną (ale wiadomo, działa na plus na kondycję paznokci i skórek).
Jednak nie znam się i nie wiem, czy jest jakiś sposób by zmienić sposób, w jaki rosną paznokcie. Moim zdaniem nie ma, ale może wypowie się jakiś dermatolog czy kosmetolog...
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 18:20   #3
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Paznokcie rosnące "w górę" :/

Nigdy się z tym nie spotkałam. Czasem widziałam w doł rosnące, ale nigdy w górę.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 12:56   #4
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Paznokcie rosnące "w górę" :/

Wbrew pozorom sporo jest osób z tym typem paznokci np ja dbam o paznokcie od jakiś 3 lat i nawet nie zastanawiałam się nad tym czy to sprawi że zaczną rosnąć w dół . Tak już po prostu jest, jak już zostało napisane taka jest ich natura. U mnie taki sam typ paznokci ma mama i siostra więc to po prostu genetyczne, jeśli wcześniej paznokcie nie były obgryzane. Część osób którym to bardzo przeszkadza chodzą do kosmetyczek która nabudowywuje im krzywa C aby je wzmocnić. Z kolei mnie bardziej doświadczone dziewczyny doradzily aby obrać odpowiedni kształt i przede wszystkim długość musisz sprawdzić swoją tzw. magiczna granicę do której to nie rzuca się aż tak w oczy Wiadomo im dłuższe tym będzie to bardziej widoczne sama miałam z tym początkowo spore problemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 07:51   #5
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Paznokcie rosnące "w górę" :/

Moja znajoma ma takie pazurki. Śmiesznie to wygląda.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 15:28   #6
EmaLo
Raczkowanie
 
Avatar EmaLo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Paznokcie rosnące "w górę" :/

nie słyszałam o tym, muszę spróbować
EmaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-29 16:28:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.