pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-23, 09:03   #1
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751

pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce


otóz to;/ po nawet krotkotrwałym pobycie na słońcu wyskakuja mi na dekolcie i ramionach brzydkie krostki;( nie wiem jak sobie z tym radzic. na poczatku niczym sie nie smarowałam teraz uzywam faktora 20 i to tez niczego nie zmienia. wyglada to naprawde nieciekawie. domyslam sie ze to moze byc jakies uczulenie po pierwszym wystawieniu sie na słonce ale ja bede miała to przez całe lato;( opalam sire szybko na ładny brazowy kolor nigdy nie dopuszczam do oparzen dbam o skore nawilzam ja i troszcze sie o nia jak moge a te krosty spedzaja mi sen z powiek. kiedys nawet probowałam je wyciskac ale nic to nie dawało tylko puchło o bardzo bolało. pomocy;( jak moge sie z tym rozprawic
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 19:50   #2
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
otóz to;/ po nawet krotkotrwałym pobycie na słońcu wyskakuja mi na dekolcie i ramionach brzydkie krostki;( nie wiem jak sobie z tym radzic. na poczatku niczym sie nie smarowałam teraz uzywam faktora 20 i to tez niczego nie zmienia. wyglada to naprawde nieciekawie. domyslam sie ze to moze byc jakies uczulenie po pierwszym wystawieniu sie na słonce ale ja bede miała to przez całe lato;( opalam sire szybko na ładny brazowy kolor nigdy nie dopuszczam do oparzen dbam o skore nawilzam ja i troszcze sie o nia jak moge a te krosty spedzaja mi sen z powiek. kiedys nawet probowałam je wyciskac ale nic to nie dawało tylko puchło o bardzo bolało. pomocy;( jak moge sie z tym rozprawic
no tak, jak mówisz, pewnie to uczulenie. ja też mam wrażliwy na słońce dekolt, ale nie aż tak, jak Ty. po dłuższym opalaniu wyszła mi ostatniego lata taka czerwona, swędząca lekko wysypka (nie było jej widać, bo już zjarana byłam ). może spróbuj smarować maścią z witaminą A albo idź po prostu do dermatologa - może coś poradzi
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 21:25   #3
stokrotka215
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka215
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 226
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

Miałam podobnie tylko że na plecach. Masa krostek i grudek po opalaniu się i spaleniu sobie pleców. Poszłam do dermatologa, dostałam na 2 tygodnie tetracykliny do łykania, a plecy miałam smarować benzacnem i acnemycinem. Także zaatakowałyśmy zarazę antybiotykiem od środka i od zewnątrz. (ale w sumie trochę jako efekt uboczny tych tetracyklin niesamowicie poprawiła mi cera - w życiu takiej gładziutkiej nie miałam:P) Potrwało z jakieś 3 tygodnie zanim mi to wszystko zeszło i plecy wróciły do swojego wcześniejszego stanu. No i jeszcze dermatolog kazała mi stosować filtr 50 albo większy na te miejsca.

W sumie poobserwuj to, nie opalaj już może, albo używaj większych filtrów, a jeśli nie zejdą ci te krostki to idź do dermatologa. No i nie wyciskaj, żeby sobie nie poroznosić bakterii!

Edytowane przez stokrotka215
Czas edycji: 2011-05-23 o 21:29
stokrotka215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 05:34   #4
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

Ja mam tak samo po opalaniu, a szczegolnie po solarium :O
__________________
' Bez popełniania błędów człowiek nie był by człowieczy. '


Razem od : 11.11.2009

Dieta nielaczenia.
Jest: 72.....
Bedzie: 58.....
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 06:33   #5
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

nom i co teraz? co z tym zrobimy? hehe zaczełam sobie smarowc dekold kremem spf25 mam nadzieje e cos pomoze, niedługo mam waznauroczystosc bede musiała wystapic w sukience i oczywiscie moje grudki bedea odkryte chce sie ich pozbyc. jedno wiem nie opalam juz twarzy i dekoldu o nie
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 21:46   #6
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

czy ktos jeszcze ma poobny problem? jak sobie z tym radzicie??
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 23:43   #7
Oddity
Raczkowanie
 
Avatar Oddity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Weil am Rhein
Wiadomości: 209
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

Pytanie czy nie przyjmujesz jakiejś suplementacji (np.dziurawiec), leków(w tym hormony), które mogą wywołać reakcję po wystawieniu na prom. słoneczne?

A może ostatnio stosowałaś jakąś dietę i np. masz niedobór wit. PP?

Preparaty z witaminą A odradzam, są czynnikami uczulającymi w kontakcie ze światłem.

Czy używasz perfum? One też mogą dawać taką reakcję z prom. słonecznymi.

Jeżeli rzeczywiście to uczulenie a jeszcze nie wybrałaś się do dermatologa pij wapno.

SPF25 przedłuża jedynie 25krotnie blok promieni w czasie, czyli co jakieś 2-3 godziny znów nakładaj filtr.

Dobrze byłoby gdyby obejrzał to dermatolog, jeżeli jednak coś stoi na przeszkodzie udaj się chociaż do apteki, być może farmaceuta coś doradzi?

Na te zmiany dobry byłby prąd Darsonwala (u kosmetyczki), bardzo ładnie po tym takie krostki znikają i przez swoje działanie nie swędzą

Nie drapać. Coś z tym zrobić. Raczej nie eksponować. Co do wyjścia, makijaż pomoże C:
Oddity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 07:37   #8
stokrotka215
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka215
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 226
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

Właśnie bo zapomniałam dodać, że u Ciebie to może być oczywiście coś diametralnie innego niż u mnie Bo u mnie dochodził jeszcze element kąpania się w basenie, tak więc chlor + sól+ słońce zrobiły swoje.

Jeśli chodzi o uroczystość - wiesz ja jak dostałam te leki i zakaz opalania się po tej przygodzie z krostkami, miałam jeszcze wyjazd do Madrytu i dermatolog wiedziała o tym i zdawała sobie sprawę, że tam w tym upale ciężko będzie wyrobić w bluzkach zakrywających plecy i ramiona non stop więc dała mi próbki takiego podkładu z svr z filtrem bodajże 50. I w sumie to bardzo jej za to dziękuję, bo krostki mi zatuszowało, a plecy były chronione przed UV. Więc może spróbuj takiego rozwiązania
stokrotka215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 20:30   #9
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

ie przyjmuje zadnych lekow. zaczełam duzo czytac na temat ochrony przed słoncwem i postanowiłam zakupic krem do twarzy spf50+
przypadł mi du gustu bardzo vichy. mam zamiar go stosowac przez cały rok- nie mam zadnych krostek
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 22:56   #10
Renatka 01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 8
Dot.: pryszcze, grudki na dekolcie po ekspozycji na słońce

Cytat:
Napisane przez Oddity Pokaż wiadomość
Pytanie czy nie przyjmujesz jakiejś suplementacji (np.dziurawiec), leków(w tym hormony), które mogą wywołać reakcję po wystawieniu na prom. słoneczne?

A może ostatnio stosowałaś jakąś dietę i np. masz niedobór wit. PP?

Preparaty z witaminą A odradzam, są czynnikami uczulającymi w kontakcie ze światłem.

Czy używasz perfum? One też mogą dawać taką reakcję z prom. słonecznymi.

Jeżeli rzeczywiście to uczulenie a jeszcze nie wybrałaś się do dermatologa pij wapno.

SPF25 przedłuża jedynie 25krotnie blok promieni w czasie, czyli co jakieś 2-3 godziny znów nakładaj filtr.

Dobrze byłoby gdyby obejrzał to dermatolog, jeżeli jednak coś stoi na przeszkodzie udaj się chociaż do apteki, być może farmaceuta coś doradzi?

Na te zmiany dobry byłby prąd Darsonwala (u kosmetyczki), bardzo ładnie po tym takie krostki znikają i przez swoje działanie nie swędzą

Nie drapać. Coś z tym zrobić. Raczej nie eksponować. Co do wyjścia, makijaż pomoże C:
Dodam, że takie dekoltowe uczulenie jest bardzo charakterystyczne przy jednoczesnej ekspozycji na słońce i przyjmowaniu leków psychotropowych, uspokajających i antydepresantów.
Renatka 01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.