infekcja i nadżerka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 22:22   #1
m_magda94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kołobrzeg
Wiadomości: 186

infekcja i nadżerka


Na wstępie powiem, że lekarz oświadczy mi, że mam nadżerkę. Po cytologi powiedział, że jest to duża nadżerka i dostałam globułki gynalgin. Od jutra zaczynam je brać. Niby nie czuje się tej nazerki i wychodzi podczas badania na fotelu. Jednak czasami w czasie stosunku odczuwałam ból i dyskomfort hmmmm....jak myślicie to może być od tego? Wynik badania cytologicznego:
Rozpoznanie kliniczne: NADŻERKA

Ocena wg systemu bethesda

Jakość rozmazu: zadowalająca
Ocena rozmazu: w granicach normy
Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.
Zmiany odczynowe spowodowane: zapaleniem

Zalecenia:
Dalsze badania wg wskazań klinicznych.

Dodam, że wdała mi sie jakaś infekcja w pęcherzu i dostałam triderm maść do stosowania 2razy dziennie oraz monural. Oby pomogło...aaa i biorę tabletki antykoncepcyjne novynette.

Myślicie, że tak jak to powiedzial ginekolog duża nadżerka wyleczy się od gynalginu?
m_magda94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 07:05   #2
Nadinaa07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13
Dot.: infekcja i nadżerka

Mi też mój ginekolog stwierdził nadżerkę jak byłam miesiąc temu na wizycie, przepisywał mi wtedy tabletki anty, ale nic nie powiedział, że muszę tą nadżerkę jakoś leczyć. Teraz sama się zaniepokoiłam.
m_magda94 na jakiej zasadzie działają te globulki gynalgin ?
wpływaja bezpośrednio na leczenie nadżerki ?

myślę, że jezeli lekarz stwierdził że pomogą to muszą pomóc, chociaż teraz to niewiadomo mi mój lekarz powiedział, że mam nadżerkę ale nie zastosował żadnego leczenia i teraz się niepokoję.
Nadinaa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 07:50   #3
m_magda94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kołobrzeg
Wiadomości: 186
Dot.: infekcja i nadżerka

ten gynalgin jest bezposrednio dopochwowy i leczy nadżerke bieże się go przez 10dni, a robił ci cytologie jak stwierdzil nadzerke? powinien. Slyszalam, ze jak nadzerka jest malutka to niby nie trzeba leczyc.
m_magda94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 17:43   #4
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: infekcja i nadżerka

u młodych kobiet nadżerki I i II stopnia się nie leczy zabiegowo. Jak jesteście młode i nie miałyście jeszcze dzieci, a lekarz wam zaproponuje np. wymrażanie lub wypalanie to znak, że prawdopodobnie chce was naciągnąć.
Za to farmakologiczny lek na nadżerkę, na zapalenie owszem, ale na nadżerkę pierwsze słyszę, jest na pewno solcogyn, ale go może stosować tylko lekarz i jest skuteczny wyłącznie na małą nadżerkę (a i to nie zawsze)

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Poza tym nadżerka może powodować faktycznie ból podczas stosunku lub dyskomfort oraz ból w okolicy lędźwiowej (ale nie musi). Zauważalne jest też plamienie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2010-08-19 o 17:48
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 19:55   #5
m_magda94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kołobrzeg
Wiadomości: 186
Dot.: infekcja i nadżerka

no dobrze, jestem mloda nie mialam dzieci, a chce miec. Jak poradzic sobie z duza nadzerka?
m_magda94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 20:04   #6
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: infekcja i nadżerka

Cytat:
Napisane przez m_magda94 Pokaż wiadomość
no dobrze, jestem mloda nie mialam dzieci, a chce miec. Jak poradzic sobie z duza nadzerka?
no ale jak dużą? Który stopień? Gdzieś musisz mieć informację, którego stopnia jest to nadżerka

jeżeli II to tego się raczej nie leczy (tylko obserwuje), a jeżeli III to powinnaś mieć zrobiony zabieg, bo komórki nieprawidłowe mogą przerodzić się w nowotwór

więcej tu: http://www.grabieniec.pl/pokaz_artyk...d_artykulu=611
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2010-08-19 o 20:08
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 20:07   #7
m_magda94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kołobrzeg
Wiadomości: 186
Dot.: infekcja i nadżerka

hmmm no właśnie w tej mojej cytologi jest tylko napisane ze jest rozpatrzona. Moj ginekolog nie jest zbyt wylewny i powiedzial mi...ma pani dużą nadżerkę, tyle...Myślę nad wizytą u innego ginekologa.
m_magda94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 20:11   #8
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: infekcja i nadżerka

Cytat:
Napisane przez m_magda94 Pokaż wiadomość
hmmm no właśnie w tej mojej cytologi jest tylko napisane ze jest rozpatrzona. Moj ginekolog nie jest zbyt wylewny i powiedzial mi...ma pani dużą nadżerkę, tyle...Myślę nad wizytą u innego ginekologa.
lepiej idź i to szybko. Bo jak to III stopień to jest może być niebezpieczny i leki Ci raczej nie pomogą
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 22:26   #9
beatlaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: infekcja i nadżerka

Hej dziewczyny! mam pewnie problem, ale zauważyłam, że wątek o cytologii jest rzadko odwiedzany więc napisze jeszcze tu.. wybaczcie za natarczywość.. Tydzień temu miałam robioną cytologię i wyszedł mi stan zapalny (nie mam pojęcia jaki stopień, bo rozmawiałam o wynikach przez telefon, a nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu więc nie wiedziałam o co pytać ) pani dr przepisała mi Metronidazol dopochwowo. Czy któraś z Was miała z tym lekiem styczność? Mam go zacząć brać po okresie, który wypada za 8 dni... powinnam niby poczekać do okresu i potem skończyć, ale miałam zamiar jechać na wakacje po okresie do Turcji i chyba teraz muszę odwołać... Chyba odpada stosowania globulek i wygrzewanie się w ciepłym kraju? a o kąpielach w morzu to już nie ma co wspominać. Może powinnam stosować go przez te 8 dni i potem jechać na urlop? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
beatlaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 10:19   #10
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: infekcja i nadżerka

Cytat:
Napisane przez beatlaska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! mam pewnie problem, ale zauważyłam, że wątek o cytologii jest rzadko odwiedzany więc napisze jeszcze tu.. wybaczcie za natarczywość.. Tydzień temu miałam robioną cytologię i wyszedł mi stan zapalny (nie mam pojęcia jaki stopień, bo rozmawiałam o wynikach przez telefon, a nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu więc nie wiedziałam o co pytać ) pani dr przepisała mi Metronidazol dopochwowo. Czy któraś z Was miała z tym lekiem styczność? Mam go zacząć brać po okresie, który wypada za 8 dni... powinnam niby poczekać do okresu i potem skończyć, ale miałam zamiar jechać na wakacje po okresie do Turcji i chyba teraz muszę odwołać... Chyba odpada stosowania globulek i wygrzewanie się w ciepłym kraju? a o kąpielach w morzu to już nie ma co wspominać. Może powinnam stosować go przez te 8 dni i potem jechać na urlop? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
najlepiej przeczytaj ulotkę i idź do lekarza zapytać czy koliduje to z ciepłym klimatem i kąpielami, my wróżkami nie jesteśmy stan zapalny to stan zapalny, nie ma chyba stopni.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 16:38   #11
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: infekcja i nadżerka

Cytat:
Napisane przez beatlaska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! mam pewnie problem, ale zauważyłam, że wątek o cytologii jest rzadko odwiedzany więc napisze jeszcze tu.. wybaczcie za natarczywość.. Tydzień temu miałam robioną cytologię i wyszedł mi stan zapalny (nie mam pojęcia jaki stopień, bo rozmawiałam o wynikach przez telefon, a nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu więc nie wiedziałam o co pytać ) pani dr przepisała mi Metronidazol dopochwowo. Czy któraś z Was miała z tym lekiem styczność? Mam go zacząć brać po okresie, który wypada za 8 dni... powinnam niby poczekać do okresu i potem skończyć, ale miałam zamiar jechać na wakacje po okresie do Turcji i chyba teraz muszę odwołać... Chyba odpada stosowania globulek i wygrzewanie się w ciepłym kraju? a o kąpielach w morzu to już nie ma co wspominać. Może powinnam stosować go przez te 8 dni i potem jechać na urlop? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Stosowałam metronidazol jakś rok temu. Poszłam na kontrolną wizytę u ginekologa i okazało się, że przyplątałą się jakaś infekcja (której nawet nie odczułam, ot tak poszłam na kontrolę i się troszkę zdziwiłam, rzadko miewam jakiekolwiek infekcje). Stosowałam metronidazol razem z flumyconem. Metonidazol dopochwowo na noc (zaleca się przed zaaplikowaniem tabletkę troszkę zwilżyć w przegotowanej, ostudzonej wodzie, gdyż bez tego ciężko się ona rozpuszcza) i flumycon doustnie. Metronidazol to antybiotyk na zapalenia baktryjne i rzęsistkowice, zaś flumycon przeciwgrzybiczny. Mnie lekarz zalecił stosować leki od razu w dniu po wizycie (w sumie w ulotce jest wzmianka, że leczenia metronidazolem nie należy przerywać w czasie menstruacji), choć osobiści w czasie leczenia mnie nie zaskoczyła miesiączka.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-22, 20:18   #12
m_magda94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kołobrzeg
Wiadomości: 186
Dot.: infekcja i nadżerka

ehhh infekcje....ja za 7dni kończe branie globulek i ide do innego ginekologa.
m_magda94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 14:41   #13
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: infekcja i nadżerka

Cześć dziewczyny podbijam temat
Otóż sama ok 3 miesięcy temu miałam wykrytą dość sporą nadżerkę, dostałam leki - brałam wszystko regularnie i poszłam na wizytę kontrolną. Zmiany nadal są, ph się poprawiło i gin stwierdził że trzeba wykonać krioterapie. Mam ją mieć w kwietni do tej pory stosuje betadine (globulki) i diclac (czopki).
Oczywiście zdaję sobię sprawę, że podczas brania leków nie powinno się współżyć i tego unikamy niestety. Betadine już wybrałam, teraz mam okres - zaczęłam również od pierwszego dnia okresu tabletki anty i mam takie pytanie czy jak już skończy mi się okres można współżyć czy też lepiej nie?
Mam jeszcze trochę czasu do kwietnia także zdąże wybrać czopki.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 08:57   #14
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: infekcja i nadżerka

haloo jest tu kto?
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 11:38   #15
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: infekcja i nadżerka

wg mnie możesz współżyć pamiętaj tylko o odpowiedniej higienie przed i po stosunku. ogólnie lepiej by było, gdybyście uprawiali seks w gumce, ale jak bierzesz tabletki to aż szkoda także po prostu higiena i już. możesz dodatkowo łykać jakiś probiotyk kobiecy tak osłonowo, bo jak się ma nadżerkę to łatwiej o infekcje intymne
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 15:52   #16
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: infekcja i nadżerka

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
wg mnie możesz współżyć pamiętaj tylko o odpowiedniej higienie przed i po stosunku. ogólnie lepiej by było, gdybyście uprawiali seks w gumce, ale jak bierzesz tabletki to aż szkoda także po prostu higiena i już. możesz dodatkowo łykać jakiś probiotyk kobiecy tak osłonowo, bo jak się ma nadżerkę to łatwiej o infekcje intymne
No właśnie dlatego się obawiam żeby znowu jakaś infekcja mi nie wpadła bo ciagle stosuje leki (teraz mam przerwe).
Higiena zawsze jest zachowana u mnie zarówno przed jak i po
Hm a znasz jakiś probiotyk?
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 21:38   #17
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: infekcja i nadżerka

znam co najmniej kilka ja stosuję lacibios femina, ale możesz spytać się w aptece o jakiś
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 14:59   #18
Patriszja13
Przyczajenie
 
Avatar Patriszja13
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: infekcja i nadżerka

Witam, miałam wypalaną nadrzerkę z 4,5 miesięcy temu i od wczoraj miewam brązowe upławy chodź jestem w połowie swojego cyklu. Dodam, że kują mnie jajniki i podczas stosunku czuję ból. Czy upławy moga być związane z nadrzerką?
Patriszja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 09:37   #19
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: infekcja i nadżerka

a może to po prostu plamienie okołoowulacyjne?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-16, 10:32   #20
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: infekcja i nadżerka

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
znam co najmniej kilka ja stosuję lacibios femina, ale możesz spytać się w aptece o jakiś
Dzięki za informację
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 16:07   #21
Patriszja13
Przyczajenie
 
Avatar Patriszja13
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: infekcja i nadżerka

W sumie sama już nie wiem, mam to pierwszy raz, więc się troszkę zmartwiłam. Chyba i tak będę zmuszona się przejść do ginekologa, bo jestem strasznie przewrażliwiona na punkcie swojego miejsca intymnego
Patriszja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 10:10   #22
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: infekcja i nadżerka

lepiej tak niż lekceważyć trzymam kciuki żeby to było tylko plamienie okołoowulacyjne!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.