Czy w moim wypadku biol-chem to dobry pomysł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-11, 09:13   #1
impossible15
Przyczajenie
 
Avatar impossible15
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1

Czy w moim wypadku biol-chem to dobry pomysł?


Cześć. Jestem uczennicą 3 gimnazjum i nadszedł ten czas, kiedy muszę już złożyć podanie do jakiejś szkoły średniej. Od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad rozszerzeniem z biologii i chemii, ponieważ wiem, że po humanie nie miałabym za dużo możliwości a także nie bardzo przepadam za historią. Szkołą mojego "pierwszego wyboru" jest I LO w Białymstoku. Tu pojawia się pierwsze pytanie: Czy któraś/któryś z was wie jaki jest próg punktowy w tym akurat liceum? Moja średnia na pierwszy semestr to ok. 4,8. Na koniec roku szkolnego będę miała też +/- 5. Jeżeli chodzi o przedmioty, o których mowa to z biologii wychodzi mi 5, z chemii tak samo. I o ile z biologii nie muszę się jako tako uczyć, bo materiał opanowuję na lekcji (mamy bardzo dobrą nauczycielkę) to z chemii muszę trochę pogłówkować i nie przychodzi mi to tak łatwo, jednak radzę sobie i osiągam bardzo dobry na sprawdzianach. Wiem, że ważne są wyniki egzaminów i z tego co do tej pory wiem (analiza egzaminów z nauczycielami i odpowiedzi z internetu) to ma się to mniej więcej tak:
Język polski - ok. 90%
Matematyka- powyżej 90%
Historia/Wos - 72%
Przyrodnicze- niecałe 80%
Język angielski podstawa- powyżej 90%
Język angielski rozszerzenie- 80-90%

Zdaję sobie sprawę, że nie są to najgorsze wyniki, aczkolwiek szkoła ta jest najlepsza w moim województwie i chyba 14 czy 16 w kraju. Prosiłabym o wasze opinie na temat szkoły i tych rozszerzeń. Może któraś z Was właśnie je wybrała i żałuje/nie żałuje? Podzielcie się waszymi spostrzeżeniami.
impossible15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 18:02   #2
TheMostMe
Raczkowanie
 
Avatar TheMostMe
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 80
Dot.: Czy w moim wypadku biol-chem to dobry pomysł?

W tamtym roku próg na medyka z niemieckim - 178, francuskim - 172. Polecam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611424
TheMostMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-13 19:02:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.