Tabletki NOVYNETTE ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-11, 19:17   #1
violcia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Smile

Tabletki NOVYNETTE ...


Hej wszystkim...
Mam do Was laseczki pytanie odnośnie tabletek Novynette które ostatnio przepisał mi doktor...
Mam wziąść 1 tabl. 5 dnia cyklu(co mnie na początku zdziwiło że akurat tak)...ale po wykupieniu tabl. przeczytałam ulotkę i tam piszę że bierze się je 1 dnia krwawienia lub od 2-5 dnia cyklu i w tym ostatnim przypadku..przez 7 dni stosuję się dodatkowe zabezpieczenie...czyli po tych 7 dniach można się kochać bez niczego??
Spytałam lekarza od kiedy będę zabezpieczona a on pow. ze raczej od 2 opakowania bo 1 opakowanie to tak słabo działa....i moje pytanie kieruje do laseczek które biorą Novynette czy Wy też tak miałyście? jak Wam ginekolog powiedział w tej kwestiii?? Pomóżcie..
violcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:20   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

Cytat:
Napisane przez violcia007 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim...
Mam do Was laseczki pytanie odnośnie tabletek Novynette które ostatnio przepisał mi doktor...
Mam wziąść 1 tabl. 5 dnia cyklu(co mnie na początku zdziwiło że akurat tak)...ale po wykupieniu tabl. przeczytałam ulotkę i tam piszę że bierze się je 1 dnia krwawienia lub od 2-5 dnia cyklu i w tym ostatnim przypadku..przez 7 dni stosuję się dodatkowe zabezpieczenie...czyli po tych 7 dniach można się kochać bez niczego??
Spytałam lekarza od kiedy będę zabezpieczona a on pow. ze raczej od 2 opakowania bo 1 opakowanie to tak słabo działa....i moje pytanie kieruje do laseczek które biorą Novynette czy Wy też tak miałyście? jak Wam ginekolog powiedział w tej kwestiii?? Pomóżcie..
jest już wątek o tych tabletkach - wyszukiwarka
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:51   #3
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

pozwole ze wtrace swoje 3 grosze
akurat lekarze maja to do siebie ze lubia sciemniac. ja juz sie roznych histori nasluchalam. a wiedza z ulotki to podstawa. slowa lekarza mozna przyjac z przymruzeniem oka

1) lekarz powiedzial ze moge wypic tylko troche alkoholu (a przeciez mozna dowoli o ile sie nie zwymiotuje do 4/5 godz)
2) przedluzenie 7 przerwy nie spowoduje szansy na ciaze przy oczywiscie wczesniejszym wspolzyciu z zakonczeniem
3) lekarka sciemniala ze bede zabezpieczona od x dnia cyklu a w czasie konczylam antybiotyk (oslabiajacy dzialanie) a co za tym idzie - tydzien potem tez nalezy sie zabezpieczac
4) zabezpieczenie przez caly pierwszy miesiac? dlaczego? przeciez tabletki sa takie same, tak samo chronia nie zaleznie od opakowania
5) mit brania 5 dnia cyklu - dlaczego akurat wtedy? pomijam fakt ze ktos sie zapozno zglosi do lekarza. jak mialam leczyc torbiel to dr powiedziala ze tez mam wziac 5 dc . a jesli sie pomyle bo zle zaznacze np w kalendarzu to umre czy ze jak?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:58   #4
violcia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

hmm..nio masz rację...mi tez powiedzial doktor ze mozna tylko troche alkoholu...zero slonca i wogole...jak ja kocham sie opalać i chodzic na solarium ;p hehe...a Ty agusiamyszka opalasz się może? hmm...ja nie poszlam za późno do ginekologa tylko przy 1 wizycie spoznial mi sie okres wiec tym sie najpierw zajął a potem dopiero po okresie mialam do niego przyjsc...ale czemu 5 dzien cyklu a nie 1 to sama nie wiem :p dziwne to wszystko ;p
violcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 21:23   #5
sweet88
Raczkowanie
 
Avatar sweet88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 328
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

Ja właśnie skończyłam pierwsze opakowanie novynette i szczerze powiem, że nie wiem o co chodzi z tym 5-tym dniem cyklu...z tego co mi wiadomo i co mówi ulotka, to powinno się zacząć brać tabletki pierwszego dnia okresu. A odnośnie tego kiedy zaczynają działać to mi gin powiedział, że niby działają od pierwszej tabletki ale bezpieczniej jest nie szaleć przy pierwszym opakowaniu, ponieważ jest ono "rozruchowe" i bardzo rzadko ale się zdarza, że może jeszcze wystąpić owulacja.
__________________
  • Prawko zdane!!!!
sweet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 15:16   #6
CzarnA 5KA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

pierwsza tabletke mozna wziasc 1 lub 5 dzien ale z tego co kojaze to przy 5 dniu trzeba przez pierwsze 7 dni dodatkowo sie zabezpieczac.to chyba tylko przy novynette.ja juz dlugo biore tabletki i trohe ich zmienialam w zadnych nie pisalo o 5 dniu tylko w tych.ogolnie dla mnie to wielkie scierwo bylo ciagle mialam plamienia a po 2 miehach tak mi sie poprzewracalo ze z kazdym miesiacem mialam okres o dzien krucej az zanikl calkowicie ...wrrr zle je wspominam
CzarnA 5KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 06:47   #7
violcia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

Ojojojjj to nie ciekawie..
..właśnie dziewczyny jakie miałyscie skutki uboczne?
..bo mnie najbardziej przeraża to ze mogę przytyć jak ja sie odchudzać zaczynam :p
violcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 08:50   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

Cytat:
Napisane przez violcia007 Pokaż wiadomość
Ojojojjj to nie ciekawie..
..właśnie dziewczyny jakie miałyscie skutki uboczne?
..bo mnie najbardziej przeraża to ze mogę przytyć jak ja sie odchudzać zaczynam :p
poradziłam Ci skorzystanie z wyszukiwarki, bo jest obszerny wątek o tych tabletkach i znajdziesz tam opinie dziewczyn.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 11:28   #9
CzarnA 5KA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

mnie to po nich tak wypryszczylo...slodki boze to byla zalamka znajomi az mnie pytali co mi sie nagle stalo,fakt ze mam tendencje do krost ale to byla istna masakra do tego pamietam byly wakacje,nawet makijaz nie pomagal bo zaraz splywal ehh :/ ale nie utylam ani grama nawet piersi nie urosly a mialam wielka nadzieje znam pare kolezanek ktore je stosuja takze nie przytyly,ale w stosunku domnie toleruja je dobrze.Ja nawet nie zaluje bo zmienilam je na microgynon i jest napewno duza roznica cenowa no i zadnych skutków ubocznych
CzarnA 5KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 09:11   #10
gacus_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki NOVYNETTE ...

Witam. Tabletki novynette biorę od 8 miesięcy, nie zauważyłam skutków ubocznych tj tycie czy spadek libido (które wręcz wzrosło); pojawiła się natomiast skłonność do nawracających infekcji pochwy. To, co mnie interesuje to kolejny brak miesiączki, tzn dwa miesiące temu jej nie dostałam, miałam za to prawie dwutygodniowe plamienie śródcykliczne. To było w okolicach sesji, więc tłumaczę sobie to stresem, a i ginekolog powiedział, że tak się zdarza. Ciąża wykluczona. W poprzednim miesiącu wszystko jak należy, teraz znowu miesiączki nie ma. Ciąże znowu wykluczam. Troche się tym martwię, niby lekarz powiedział że tak sie zdarza, ale czy drugi raz nie powinien być niepokojący? Odnisłam wrażenie, że troche potraktował mnie olewczo, nie wytłumaczył mi nic, rzucił tylko to jedno zdanie.
Czy któraś z pań, biorących tabsy miała takie dziwne braki okresu?
gacus_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.