Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kiedys. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-25, 15:14   #1
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424

Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kiedys.


Pamietam siebie z czasow studiow.. Umysl funckonowal znacznie lepiej, pamiec wyostrzona byla. Dzis, po 5 latach od ukonczenia studiow moj umysl, pamiec maja sie kiepsko.. Zapominam o prostych sprawach, które mam zrobic nastepnego dnia, wszystko musze sobie notowac, zapominam prostych slow.

Znacie sposoby jak przywrocic pamiec i lepsze funkcjonowanie umyslu? Nie proponujcie mi tylko jogi ani tego typu rzeczy.
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 15:33   #2
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Ja jestem 2 lata po studiach i mam to samo, głównie pamięć mi siada.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 16:43   #3
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Też jestem już po studiach, ale uważam, że mój umysł pracuje coraz lepiej, a nie gorzej. Może to zasługa pracy, tego, że muszę cały czas coś wymyślać i tego, że nadal się uczę i lubię mieć zajęty umysł czytaniem, pisaniem, itp. Poza tym swoje robi też prawidłowa dieta i regularny tryb życia oraz brak stresów.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 16:49   #4
Hyourinmaru
Raczkowanie
 
Avatar Hyourinmaru
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 40
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Pamięć trzeba ćwiczyć. Pomaga czytanie książek, łamigłówki, sudoku, nauka języka.
Są specjalne strony gdzie są ćwiczenia na ćwiczenie pamięci, niestety im jesteśmy starsi tym pamięć słabsza, ale jak wszystko można to wyćwiczyć.
Hyourinmaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 17:20   #5
201604140952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 236
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez Hyourinmaru Pokaż wiadomość
Pamięć trzeba ćwiczyć. Pomaga czytanie książek, łamigłówki, sudoku, nauka języka.
Są specjalne strony gdzie są ćwiczenia na ćwiczenie pamięci, niestety im jesteśmy starsi tym pamięć słabsza, ale jak wszystko można to wyćwiczyć.
Tak Umysł funkcjonuje dużo lepiej, kiedy się dużo uczymy. Np. na studiach podczas sesji jesteśmy w stanie opanować dużą ilość materiału w krótkim czasie właśnie dlatego, że nasz umysł ciągle pracuje. Trzeba się wprawić w ruch, tak samo jak ćwiczymy brzuch czy pośladki, tak trzeba ćwiczyć mózg i dawać mu też czasem odpocząć. Byle coś robić - właśnie czytać, rozwiązywać łamigłówki, krzyżówki, uczyć się, grać w różne gry "na myślenie" i tak dalej.

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka
Też jestem już po studiach, ale uważam, że mój umysł pracuje coraz lepiej, a nie gorzej. Może to zasługa pracy, tego, że muszę cały czas coś wymyślać i tego, że nadal się uczę i lubię mieć zajęty umysł czytaniem, pisaniem, itp. Poza tym swoje robi też prawidłowa dieta i regularny tryb życia oraz brak stresów.
Rzeczywiście, kiedy mózg nie jest prawidłowo odżywiony i dotleniony, pracuje gorzej.
201604140952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 17:41   #6
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Widocznie za mało ćwiczysz umysł i się nieprawidłowo odżywiasz albo masz jakąś chorobę, skoro w tak młodym wieku już masz problemy z pamięcią. Spróbuj suplementacji magnezem, tranem, witaminą B12, B6, B11 i lecytyną.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 17:53   #7
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez CaramelTea Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, kiedy mózg nie jest prawidłowo odżywiony i dotleniony, pracuje gorzej.
Właśnie spacery i świeże powietrze to podstawa
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 18:03   #8
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

A ja właśnie przed sekundą skończyłam mój codzienny trening umysłowy na stronie http://www.lumosity.com (nie, to nie reklama )

Mimo że można wykupić abonament, to i bez niego za darmo codziennie mam 3 gry do zrealizowania rozwijające różne funkcje mózgu: szybkość, zapamiętywanie, uwagę, flexibility i rozwiązywanie problemów. I z dnia na dzień można sprawdzać postępy, jakie robimy

Ogólnie to trzeba ćwiczyć, nic nie jest dane raz na zawsze.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 18:17   #9
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Też jestem już po studiach, ale uważam, że mój umysł pracuje coraz lepiej, a nie gorzej. Może to zasługa pracy, tego, że muszę cały czas coś wymyślać i tego, że nadal się uczę i lubię mieć zajęty umysł czytaniem, pisaniem, itp. Poza tym swoje robi też prawidłowa dieta i regularny tryb życia oraz brak stresów.
To samo Jestem po prostu uzależniona od wysokiej aktywności, kiedy nie mogę funkcjonować na wysokich obrotach zaczynam być śpiąca Mam pracę w której muszę zwykle sporo myśleć i liczyć, szukać informacji, nieraz poszerzać czy odświeżać wiedzę ze studiów. W wolnym czasie uwielbiam grać w strategiczne gry planszowe, gram prawie codziennie, czytam, bardzo często szukam dosyć niszowych informacji, co też zmusza do szybkiego myślenia i kojarzenia faktów, ogólnie uwielbiam myśleć

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A ja właśnie przed sekundą skończyłam mój codzienny trening umysłowy na stronie http://www.lumosity.com (nie, to nie reklama )

Mimo że można wykupić abonament, to i bez niego za darmo codziennie mam 3 gry do zrealizowania rozwijające różne funkcje mózgu: szybkość, zapamiętywanie, uwagę, flexibility i rozwiązywanie problemów. I z dnia na dzień można sprawdzać postępy, jakie robimy

Ogólnie to trzeba ćwiczyć, nic nie jest dane raz na zawsze.
Lumosity jest super, szczególnie na początku, można się uzależnić Mam abonament, ale niestety po kilku miesiącach gry mi się trochę znudziły, bo w tych, które lubiłam osiągnęłam już bardzo wysokie wyniki a część niezbyt mi się podobała. Moje ulubione są pociągi <3
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 19:29   #10
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
To samo Jestem po prostu uzależniona od wysokiej aktywności, kiedy nie mogę funkcjonować na wysokich obrotach zaczynam być śpiąca Mam pracę w której muszę zwykle sporo myśleć i liczyć, szukać informacji, nieraz poszerzać czy odświeżać wiedzę ze studiów. W wolnym czasie uwielbiam grać w strategiczne gry planszowe, gram prawie codziennie, czytam, bardzo często szukam dosyć niszowych informacji, co też zmusza do szybkiego myślenia i kojarzenia faktów, ogólnie uwielbiam myśleć [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

[/COLOR

Lumosity jest super, szczególnie na początku, można się uzależnić Mam abonament, ale niestety po kilku miesiącach gry mi się trochę znudziły, bo w tych, które lubiłam osiągnęłam już bardzo wysokie wyniki a część niezbyt mi się podobała. Moje ulubione są pociągi <3
Skad znasz te strone Lumosity i czy widzisz efekty? Na czym polega ta strona?
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 19:40   #11
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Pamietam siebie z czasow studiow.. Umysl funckonowal znacznie lepiej, pamiec wyostrzona byla. Dzis, po 5 latach od ukonczenia studiow moj umysl, pamiec maja sie kiepsko.. Zapominam o prostych sprawach, które mam zrobic nastepnego dnia, wszystko musze sobie notowac, zapominam prostych slow.

Znacie sposoby jak przywrocic pamiec i lepsze funkcjonowanie umyslu? Nie proponujcie mi tylko jogi ani tego typu rzeczy.
Musisz więcej czasu spędzać w realu, a nie w wirtualnym świecie. Zamiast zakładać kolejne, bzdurne wątki lepiej pójść na dłuższy spacer, pooddychać świeżym powietrzem
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 21:25   #12
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Skad znasz te strone Lumosity i czy widzisz efekty? Na czym polega ta strona?
Mój mąż czytał kiedyś wypowiedź brydżysty, który twierdził, że regularna gra na Lumo poprawiła mu czas reakcji, pamięć etc. i wykupił nam abonament. Polega to na tym, że masz kilka obszarów (pamięć, rozwiązywanie problemów, prędkość, uwaga, flexibility - to podchodzi i pod multitasking i pod szybkość przełączania myślenia, trudno wyjaśnić ), które możesz ulepszać poprzez gry - w każdym obszarze masz kilka gier. Grając w różne gry budujesz swój wskaźnik i widzisz, jak jesteś dobra w danym obszarze w porównaniu do innych. Teraz już rzadko gram, bo dla mnie była to głównie rozrywka a nie jakiś trening intelektualny i jak dobiłam w najciekawszych dla mnie obszarach do 95 percentyla czy dalej, to się znudziłam. Myślę, że duże różnice przed-po mogą zobaczyć osoby, które mają ogólnie słabo rozwinięte obszary i poza np. nauką na pamięć na studiach nigdy nie pracowały intensywnie intelektualnie, ja to robię na co dzień, przez lata rozwiązywałam różne zadania matematyczne, teraz cały czas pracuję analitycznie a w wolnym czasie też lubię intensywnie myśleć, więc większość tych obszarów i tak mam na niezłym poziomie naturalnie, ale jeśli Ty czujesz się intelektualnie słabo, to może to jest właśnie droga.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Musisz więcej czasu spędzać w realu, a nie w wirtualnym świecie. Zamiast zakładać kolejne, bzdurne wątki lepiej pójść na dłuższy spacer, pooddychać świeżym powietrzem
Też prawda Tworzenie setek wątków na Wizażu nie jest jakimś pobudzającym intelektualnie zajęciem
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 21:27   #13
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Zapominasz o prostych sprawach, dlatego o wszystko musisz pytać w nowyn watku
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 21:41   #14
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Zapominasz o prostych sprawach, dlatego o wszystko musisz pytać w nowyn watku
Zawsze to jakis sposob na zycie no i na zapominalstwo przede wszystkim!
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 03:35   #15
linda22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 34
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Też jestem już po studiach, ale uważam, że mój umysł pracuje coraz lepiej, a nie gorzej. Może to zasługa pracy, tego, że muszę cały czas coś wymyślać i tego, że nadal się uczę i lubię mieć zajęty umysł czytaniem, pisaniem, itp. Poza tym swoje robi też prawidłowa dieta i regularny tryb życia oraz brak stresów.
Trzeba uprawiać sport, dużo czytać i mieć zdrową dietę. Pomaga!
linda22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 15:46   #16
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

ja sobie kupiłam Bilomag, zobaczymy jakie będą efekty
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 09:36   #17
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Odnoszę wrażenie, że częsty kontakt z komputerem, radiem, telewizorem wpływa na mózg negatywnie, już nie nadąża z magazynowaniem tych wszystkich ważnych i mniej ważnych informacji, bo jest poddawany nieustannie silnym bodźcom wzrokowym.
Sądzę, że i mój mózg spowolnił, chyba bystrzejsza byłam 10 lat temu niż teraz, a jeszcze mi kilka lat do 30tki brakuje.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 09:46   #18
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak zmusić umysł do szybszych obrotów?? Pamiec slabsza, myslenie nie te co kie

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Pamietam siebie z czasow studiow.. Umysl funckonowal znacznie lepiej, pamiec wyostrzona byla. Dzis, po 5 latach od ukonczenia studiow moj umysl, pamiec maja sie kiepsko.. Zapominam o prostych sprawach, które mam zrobic nastepnego dnia, wszystko musze sobie notowac, zapominam prostych slow.

Znacie sposoby jak przywrocic pamiec i lepsze funkcjonowanie umyslu? Nie proponujcie mi tylko jogi ani tego typu rzeczy.
Mniej internetu i durnych wątków na wizażu.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-28 10:46:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.