Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-21, 21:23   #2821
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny mi dermatolog przpisal effaclar k. Ale przestalam go stosowac, bo zauwazylam, ze wysusza mi skore na szyi (wlasnie na szyi tworza mi sie najczesciej krostki) i na policzkach. Poza tym ja chcialam koniecznie krem z filtrami (mam 29lat). Mam taka dziwna cere, niby tlusta ale czesto odwodniona i do tego widoczne zmarszczki (linie) , zwlaszcza na dekolcie i wokol oczu. Na noc kazal mi uzywac Avene (Eluage)... czuje jednak, ze moja skora (twarz, szyja, dekolt) potrzebuje czegos wiecej. Moze cos doradzicie. Jakie polaczenie kwasow, retinoidow byloby dla mnie najlepsze?
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 22:26   #2822
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Equita Pokaż wiadomość
Dziewczyny mi dermatolog przpisal effaclar k. Ale przestalam go stosowac, bo zauwazylam, ze wysusza mi skore na szyi (wlasnie na szyi tworza mi sie najczesciej krostki) i na policzkach. Poza tym ja chcialam koniecznie krem z filtrami (mam 29lat). Mam taka dziwna cere, niby tlusta ale czesto odwodniona i do tego widoczne zmarszczki (linie) , zwlaszcza na dekolcie i wokol oczu. Na noc kazal mi uzywac Avene (Eluage)... czuje jednak, ze moja skora (twarz, szyja, dekolt) potrzebuje czegos wiecej. Moze cos doradzicie. Jakie polaczenie kwasow, retinoidow byloby dla mnie najlepsze?
Filtrów jak najbardziej używaj - nie potrzebujesz do tego zgody dermatologa. Effeclar raczej nie ma wpływu na zmarszczki, raczej na pory. Co do Eluage to z linii Avene z retinaldehydem to jest najdroższy krem, a z tego co wiem wcale nie ma najwyższego stężenia retinaldehydu... największe z tej serii ma Diacneal - działa zarówno na trądzik jak i zmarszczki, a na dodatek jest najtańszy - przeczytaj opinie na KWC i zdecyduj Ale to tylko jeśli nie masz problemu z naczynkami. Jeśli chcesz czegoś silniej działającego to poproś dermatologa o receptę na jakiś krem z retinolem - widzę że jesteś z Austrii i pewnie masz tam większy wybór niż my..może Zorac lub Retin A? z tym że używaj ich co parę dni a w pozostałe intensywnie nawilżaj (przejrzyj wątek o nawilżaniu podczas kuracji kwasowo- retinoidowych). Na początek i tak rozważ Diacneal.
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 22:43   #2823
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Filtrów jak najbardziej używaj - nie potrzebujesz do tego zgody dermatologa. Effeclar raczej nie ma wpływu na zmarszczki, raczej na pory. Co do Eluage to z linii Avene z retinaldehydem to jest najdroższy krem, a z tego co wiem wcale nie ma najwyższego stężenia retinaldehydu... największe z tej serii ma Diacneal - działa zarówno na trądzik jak i zmarszczki, a na dodatek jest najtańszy - przeczytaj opinie na KWC i zdecyduj Ale to tylko jeśli nie masz problemu z naczynkami. Jeśli chcesz czegoś silniej działającego to poproś dermatologa o receptę na jakiś krem z retinolem - widzę że jesteś z Austrii i pewnie masz tam większy wybór niż my..może Zorac lub Retin A? z tym że używaj ich co parę dni a w pozostałe intensywnie nawilżaj (przejrzyj wątek o nawilżaniu podczas kuracji kwasowo- retinoidowych). Na początek i tak rozważ Diacneal.
wow dzieki za pomoc do dermatologa chodze w Polsce, bo chociaz mieszkam w Austrii to tutaj dopiero grubo po 30 zaczyna uzywac sie takich kosmetykow... do tego duzo osob w moim wieku czesto korzysta z solarium... wiec nikt mi nie doradzi. Jesli chodzi o naczynka to niestety mam kilka (ostatnio mialam zamykane wokol nosa ale znow sie pojawily)... moze wiec lepiej nie uzywac takich silnych retinoidow... Pozdrawiam!
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 22:45   #2824
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

I jeszcze jedno pytanko: uzywac takie kremy rowniez pod oczy? Czy lepiej omijac te okolice i nakladac inny krem?
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 23:05   #2825
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Equita Pokaż wiadomość
wow dzieki za pomoc do dermatologa chodze w Polsce, bo chociaz mieszkam w Austrii to tutaj dopiero grubo po 30 zaczyna uzywac sie takich kosmetykow... do tego duzo osob w moim wieku czesto korzysta z solarium... wiec nikt mi nie doradzi. Jesli chodzi o naczynka to niestety mam kilka (ostatnio mialam zamykane wokol nosa ale znow sie pojawily)... moze wiec lepiej nie uzywac takich silnych retinoidow... Pozdrawiam!
hmm, ja osobiście naczynek też mam trochę, używam Atredermu ale nie radze od niego zaczynać bo na tym forum jest on pieszczotliwie nazywany 'killerem' używam go tam gdzie nie mam naczynek, a na miejsca naczynkowe - okolice nosa i pod oczy - stosuje Diroseal Avene, ale dopiero od paru dni to taki krem jak Diacneal który polecałam w poprzednim moim poście, tyle że jest do cery naczynkowej. Zawsze możesz używać Dirosealu na naczynka, a Diacnealu na resztę twarzy, lub jakiegoś retinoidu na receptę który nie szkodzi naczynkom, a napewno są takie. na pewno atrederm nie, bo to płyn na bazie alkoholu, ale jakiś w żelu powinien być ok- wydaje (!) mi się że zorac w mniejszym stężeniu krzywdy naczynkom nie robi. mam nadzieję że jakaś bardziej kompetentna wizażanka się wypowie, bo ja co prawda czytam to forum od paru miesięcy, ale jeszcze duużo rzeczy nie wiem

Aha, co do retinoidów pod oczy, to nawet był gdzieś tu wątek dokładnie na ten temat. Oczywiście można je tam stosować ale pamiętając że skóra pod oczami jest delikatniejsza niż na reszcie twarzy - więc z mniejszą częstotliwością, lub w mniejszym stężeniu, no i nawilżać intensywnie.
Ja jak już napisałam właśnie zaczęłam stosować pod oczy Diroseal, zobaczymy jak się spisze.
Moimi problemami są głownie blizny po trądziku i bardzo widoczne cienie pod oczami, a Diroseal ma skórę w tym miejscu pogrubić - kiedyś :P
polecam biochemiczne wątki zbiorcze - o konkretnych retinoidach, przydatna lektura
aha, no i pamiętaj że na początku retinoidy to droga przez mękę :P powodują łuszczenie itd., mam nadzieję że jesteś tego świadoma ale jak poczytasz o zbawiennym ich wpływie na skórę, to na pewno warto

Edytowane przez Dottie_1988
Czas edycji: 2008-12-21 o 23:16
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:22   #2826
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Bardzo prosze o odpowiedz kogos kto sie zna, bo ja trace juz sily z tymi aptekarzami
Pare dni temu dałam recepte do apteki, w ktorej robia rozne toniki itp.
Mialam dostac maseczke i tonik z kwasami.
Dzis otrzymałam dwie buteleczki z napisanymi skladnikami, ale musialam zapytac dla pewnosci aptekarza, ktoro to kwasy a ktoro to maseczka (myslalam ze maseczka to bedzie w pudelku.... w rezultacie mam dwa toniki ) a Aptekarz odpowiedzial ze on nie wie, bo on tu tylko sprzedaje

No i prosilabym o rozszyfrowanie Oczywiscie moge blednie napisac, bo sie rozczytac nie moge.. za co przepraszam

1 mikstura:
- Ichthyoli 3,0
- gummi (?) arab. 1.0
- zinci oxyd. 35,0
- Sulfur ppt 2,0
- Ag calcis
ad 100,0

2. mikstura: na ktorej pisze 2x dziennie i pachnie mentolem
- Ac lactici 2,0
- Ol. menthae ph 2
- Ag. destil
ad 100,0

W rezultacie obydwie mikstury sa plynne wiec maseczki nie ma.. ale gdzie kwasy?

aha! zapomnialam dodac, ze zapytalam sie aptekarza, co jest wlasciwie na co (?) co to jest to mentolowe i to drugie no i nie byl w stanie mi powiedziec.
Bo np. na jednym mam napisane: na noc a na drugim 2x dziennie.. no i na noc nie wiem ktoro pierwsze nalozyc..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2008-12-22 o 15:26
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 17:25   #2827
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o odpowiedz kogos kto sie zna, bo ja trace juz sily z tymi aptekarzami
Pare dni temu dałam recepte do apteki, w ktorej robia rozne toniki itp.
Mialam dostac maseczke i tonik z kwasami.
Dzis otrzymałam dwie buteleczki z napisanymi skladnikami, ale musialam zapytac dla pewnosci aptekarza, ktoro to kwasy a ktoro to maseczka (myslalam ze maseczka to bedzie w pudelku.... w rezultacie mam dwa toniki ) a Aptekarz odpowiedzial ze on nie wie, bo on tu tylko sprzedaje

No i prosilabym o rozszyfrowanie Oczywiscie moge blednie napisac, bo sie rozczytac nie moge.. za co przepraszam

1 mikstura:
- Ichthyoli 3,0
- gummi (?) arab. 1.0
- zinci oxyd. 35,0
- Sulfur ppt 2,0
- Ag calcis
ad 100,0

2. mikstura: na ktorej pisze 2x dziennie i pachnie mentolem
- Ac lactici 2,0
- Ol. menthae ph 2
- Ag. destil
ad 100,0

W rezultacie obydwie mikstury sa plynne wiec maseczki nie ma.. ale gdzie kwasy?

aha! zapomnialam dodac, ze zapytalam sie aptekarza, co jest wlasciwie na co (?) co to jest to mentolowe i to drugie no i nie byl w stanie mi powiedziec.
Bo np. na jednym mam napisane: na noc a na drugim 2x dziennie.. no i na noc nie wiem ktoro pierwsze nalozyc..
Może pomogę, bo używałam początkowo tego samego
Pierwsza mikstura to maseczka którą możesz używać w ten sposób, że nalewasz na wacik i jakby odciskasz go na skórze, zostanie Ci biała warstewka i mega ściągnięta skóra. Ta maseczka zawiera ichtiol i cynk, ichtiol wyciąga prychole na wierzch a cynk wysusza wszystko. Ja miałam okropnie ściagniętą po tym skórę, troszkę zasuszało pryszcze, ale nie mogłam znieść wysuszenia i ściągnięcia A i radze dobrze to mieszać bo po jakimś czasie na spodzie osiądzie Ci warstwa białego czegoś i trudno będzie to wymieszać.
Drugie to tonik z kwasem mlekowym w bardzo malutkim stężeniu, dzięki któremu lekarstwa będą się lepiej wchłaniały i on będzie tak jakby hm.. rozprężał, rozpulchniał skórę, jednocześnie trochę ją nawilżając. Tego toniku w stężeniu 3% używam juz od czerwca 2 razy dziennie, po umyciu twarzy a kiedy wyschnie na to pózniej jakieś mazidło i baaardzo go sobie chwalę
Początkowo czułam szczypanie i trochę podrażnienie, ale teraz to dla mnie najlepszy tonik na świecie, ciągle jestem pod kontrolą dermatologa więc gdy tylko się kończy przepisuje mi znowu w pół litrowych butelkach
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-24, 11:48   #2828
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
retinol czy tretinoina

Cześć!

Postanowiłam przeprowadzić kuracjępod oczy kremami zawierającymi retinol lub tretinoinę. Waham się między RETIN-A(tretinoina) 0,025--0,05 a kremami z retinolem firmy SeSDERMA Retises (www.sklep.bio-med.pl) 0,25--0,5--1% lub kremem pod oczy 0,05. Róznica jaka jest to że RETIN-A działa przeciwtrądzikowo a RETISES działają przeciwzmarszczkowo i jest też różnica we składach. Retin-A krem zawiera substancję czynną 0,025% lub 0,05% tretinoiny.
Substancje pomocnicze:
polioxyl-(40)-stearynian
alkohol stearylowy
kwas stearynowy
izopropylomirystynian
butylohydroksytoluen
kwas sorbowy
guma ksantanowa
woda oczyszczona

Natomiast Retises pod oczy
Skład:
  • 0.05% retinol
  • 0.22% propionian retinylu
  • 6% roztwór oligopeptydu palmitylu
  • 1% glukozyd askorbyl 1
  • % glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego
  • 1% kwas bosweliowy 8
  • % kompleks redukujący cienie i worki pod oczami
  • 0.5% wyciąg z hibiskusa
  • 0.04% fukoza
  • pH 7
Retises do twarzy 0,25
Skład:
  • 0.25% retinol
  • 0.22% propionian retinylu
  • 6% roztwór oligopeptydu palmitylu
  • 1% glukozyd askorbylu
  • 1% glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego
  • 1% kwas bosweliowy
  • pH 6.5
Retises do twarzy 0,5
Skład:
  • 0.50% retinol
  • 0.22% propionian retinylu
  • 3% roztwór oligopeptydu palmitylu
  • 1% glukozyd askorbylu
  • 1% glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego
  • 1% kwas bosweliowy
  • pH 6.5
Retises 1%
Skład: 1% retinol 1% glukozydu askorbylu 3% biopeptydy przeciwzmarszczkowe


Ja bym chciała stosować któreś z tych preperatów jako kuracja pod oczy i którą mi polecacie??
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 10:00   #2829
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Może pomogę, bo używałam początkowo tego samego
Pierwsza mikstura to maseczka którą możesz używać w ten sposób, że nalewasz na wacik i jakby odciskasz go na skórze, zostanie Ci biała warstewka i mega ściągnięta skóra. Ta maseczka zawiera ichtiol i cynk, ichtiol wyciąga prychole na wierzch a cynk wysusza wszystko. Ja miałam okropnie ściagniętą po tym skórę, troszkę zasuszało pryszcze, ale nie mogłam znieść wysuszenia i ściągnięcia A i radze dobrze to mieszać bo po jakimś czasie na spodzie osiądzie Ci warstwa białego czegoś i trudno będzie to wymieszać.
Drugie to tonik z kwasem mlekowym w bardzo malutkim stężeniu, dzięki któremu lekarstwa będą się lepiej wchłaniały i on będzie tak jakby hm.. rozprężał, rozpulchniał skórę, jednocześnie trochę ją nawilżając. Tego toniku w stężeniu 3% używam juz od czerwca 2 razy dziennie, po umyciu twarzy a kiedy wyschnie na to pózniej jakieś mazidło i baaardzo go sobie chwalę
Początkowo czułam szczypanie i trochę podrażnienie, ale teraz to dla mnie najlepszy tonik na świecie, ciągle jestem pod kontrolą dermatologa więc gdy tylko się kończy przepisuje mi znowu w pół litrowych butelkach
BARDZO Ci dziekuje za pomoc Kurcze nie mialam zasubskrybowanego watku i o nim zapomnialam
Wlasnie po maseczce mam sucha skore ale nie bardzo, akurat ją mam na noc zapisaną i rano budze sie z bialymi plamami :P

Tylko ze wlasnie nie wiem w jakiej kolejnosci co uzywac
Rano tonik z kwasem (po nim czuje nawilzenie, jest fajny) a wieczorem najpierw tonik a potem (ok 1-2h) maseczke klade i ide spac

Teraz jeszcze doszedl mi Differin krem i jego mam na noc uzywac i juz w ogole nie wiem w jakiej kolejnosci Bo ja bym zrobila tak.. tonik, godzine pozniej differin no i moze w 2h pozniej maseczka? Ale przeciez po differinie bede miec pewnie sucha skore i jeszcze maseczke mam dac? kurde nie widze tego a dzis 1 raz uzyje kremu..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 11:35   #2830
iza501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Złamanie zakazu sprzedaży / kupna

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2008-12-28 o 16:49
iza501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 07:56   #2831
godith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam. Proszę o pomoc bo z moją cerą jest chyba coś nie tak. mam 31 lat, cera raczej tłusta, przesuszona jedynie pod oczami, pory były mało widoczne ale zaskórniaki były, pojedyńcze niespodzianki też.
Od dwu miesięcy stosuję kremy z kwasami na noc - diacneal i effeklar zamiennie z cała serią tzn. żel do twarzy, tonik potem krem z effeklara, druga noc cała seria z avene. zaczynałam od samego effeklaru. Na dzień xerial5 albo HOL, potem filtr LPR dla cery tłustej.
Przez ponad miesiąć widać było znaczną poprawę tzn. wyskakiwały mi wypryski ale mniej niż przed kuracją, cera się wygładziła. Ostatnio zauważyłam że na twarzy robi mi się sporo głębokich zanieczyszczonych porów - baaardzo głębokich ale otwartych - jednego nawet wydusiłam bo był wielki i okropny
No i właśnie - czyścić je czy zostawić? Samemu czy u kosmetyczki? Po tym wyduszonym zostały mi trzy kropki bo one się robią w takich jakby skupiskach po kilka sztuk. I czym je zamknąć w razie czego? Czy może same wyjdą - takie glębokie?
Bardzo proszę o pomoc bo zauważyłam kolejne i..... nie wiem co robić
Pozdrawiam
godith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 08:22   #2832
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
BARDZO Ci dziekuje za pomoc Kurcze nie mialam zasubskrybowanego watku i o nim zapomnialam
Wlasnie po maseczce mam sucha skore ale nie bardzo, akurat ją mam na noc zapisaną i rano budze sie z bialymi plamami :P

Tylko ze wlasnie nie wiem w jakiej kolejnosci co uzywac
Rano tonik z kwasem (po nim czuje nawilzenie, jest fajny) a wieczorem najpierw tonik a potem (ok 1-2h) maseczke klade i ide spac

Teraz jeszcze doszedl mi Differin krem i jego mam na noc uzywac i juz w ogole nie wiem w jakiej kolejnosci Bo ja bym zrobila tak.. tonik, godzine pozniej differin no i moze w 2h pozniej maseczka? Ale przeciez po differinie bede miec pewnie sucha skore i jeszcze maseczke mam dac? kurde nie widze tego a dzis 1 raz uzyje kremu..
Proszę bardzo, cieszę się, że pomogłam
Hm, w takim razie możesz używać naprzemiennie. Jedną noc Differin a drugą ta biała maska? Myślę, że to byłoby lepsze rozwiązanie niż nakładanie tylu specyfików na raz. Ja używam Differinu już od jakichś 4 miesięcy i bardzo go sobie chwalę, bo powoli, ale ładnie usuwa czerwone ślady po pryszczach, a samych pryszczy nie mam już od bardzo długiego czasu
Tyle że ja dodatkowo jestem w trakcie leczenia hormonalnego, które niestety lub stety zmierzą już ku końcowi
A do nawilżania polecam leciutki Humektan, który nadaje się na dzień, bo przynajmniej u mnie wcale się nie błyszczy
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 08:25   #2833
rusalkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cześć Mam do Was małe pytanko. Mam cerę tłustą, trądzikową i naczynkową. Jestem po leczeniu dermatologicznym tertalysalem, differinem i duac. Na podtrzymanie efektu oraz aby oczyścić cerę do końca (zaskórniki otwarte i uporczywe zamknięte na policzku i na brodzie) uzywam kremu lysanel activ prawie codziennie na noc, czasem zamiennie ze skinorenem, na dzień effaklar K na zmianę z kremem do naczynkowej z avene i... nie widze efektu ! No może tylko tyle, że nie wyskakuja mi ropne i zanikaja powolutku slady pozapalne. Czy możecie mi powiedziec jak długo trzeba stosować te kosmetyki aby pozbyc się zaskórników? Takiej mieszanki używam juz podan miesiąc. Może to jednak za krótko? Boję się jednak o moje naczynka. Nie chcialabym ich za bardzo podrażniać, chociaż jak na razie nie mam powszechnie odczuwanych obiawów tj. wysypu i łuszczenia. Tylko lekkie pieczenie po lysanel, które wkrótce przechodzi. Czy to oznacza, że te kremy są dla mnie za słabe? Boję sie jednak uzywać czegoś mocniejszego. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam
rusalkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 12:05   #2834
moniadiablica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

wwwwwwwwww
moniadiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 12:12   #2835
moniadiablica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

witam.. przeczytałam cały watek.. zajeło to mi troszke..ale oplacało sie... Tak cyz inaczej tez walcze z pozostalosciami po tradziku... Juz uspokoilo sie i to o wiele.. Jaja zaczeły sie po mikrodermabrazji na ktorej chodzilam w lipcu tego roku.. Nie wiem co za baby tam pracuja ,niby pozadny gabinet, ale dzieki nim tradzik leczyłam do listopada ,bo baba po pryszczach jezdzila glowica ,ktore pękały i roznosila po calej twarzy.. Nie polecam.. Tak czy siak zaczelam stosować krem Cklareny 4%AHA i z Garniera Ze+Peeling+Maseczka 3w1.. I chyba to mi pomoglo z tradzikiem.. Wczesniej rózne cuda... Izotrexin , Zineryt, Brewoxyl i inne masci i nie schodziło.. dopiero po kombinacji głupiego 4% kremu AHA i Garniera tradzik odpuszcza.. No ale slady sladami Mam ich troche.. nigdy nie mialam takich sladów jak po tej nieszczęsnej mikro.. Nie dosc ze pieniądze wielkie na to poszly to jeszcze cera wyglada gorzej niz przed.. MAm cere mieszaną ,suchą na zmiane ze skolonnoscia do swiecenia. Jem cynk w tabletkach to troszke juz zmniejsza sie łojotok plus kosmetyki wyzej wymienione. Teraz zaczelam stosowac AcneDerm na czoło poki co.. Bałam sie wysypu.. ale nie wysypało mnie.. moze 3 pryszcze ,ale to tak ogolnie.. Doradzcie cos na te slady wstrętne
moniadiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:45   #2836
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja od jakiegoś czasu walczę s trądzikiem na dekolcie, ramionach i plecach. Przeczytałam wieje opinii o brevoxylu i postanowiłam nim potraktować krostki. Całe szczęście że doznałam olśnienia w ostatniej chwili (ufff) i posmarowałam tylko troszke dekoltu wczoraj wieczorem, żeby zobaczyć jak moja skóra zareaguje, bo u niektórych osób powoduje podraznienia I oto efekt w załączonym zdjęciu...cholernie swędzi i piczecze na przemian, ledwo się powstrzymuję przed drapaniem teraz już jest lepiej ale rano był to czerwony, pulsujący plac. Szybko zmyłam i jakoś daję radę. I teraz mam pytanie, czy poprostu skóra na dekolcie jest zbyt delikatna i dlatego tak zareagowała na tak mocny specyfik (posmarowałam tez kawałek ramienia i wszystko jest ok), czy może brevoxyl nie jest dla mnie, uczulenie na któryś ze składników???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0218.jpg (19,3 KB, 97 załadowań)
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:20   #2837
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tak Tweed, dekolt jest najdelikatniejszy, nawet biust jest bardziej odporny niż dekolt, więc lepiej tam się nie paciać takimi kilerami
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 20:52   #2838
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
retinoidy bez recepty, prosze o pomoc

na początku inny był temat. ale potem uświadomiłam sobie, że nie ma co na tym oszczędzać i w ogóle. więc nie interesuje mnie juz za wszelka cene kupić tani i bez recepty. tylko teraz powiedzcie... jakie retinoidy najlepsze...


i prosze, nie wkurzajcie sie kochane znawczynie biochemii...

Edytowane przez colorandculture
Czas edycji: 2009-01-10 o 23:10
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 14:14   #2839
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: retinoidy bez recepty, prosze o pomoc

Nie wiem czy to bedzie najodpowiedniejszy watek do mojego pytania ale zadam je i bede wdzieczna za odpowiedz. otoz od dłuzszego czasu lecze sie na tradzik teraz głownie juz przebarwienia po tradziku czerwone plami i oprocz tego mam nczynkowa skore. I stosuej effaclar K i White objective obecnie a do tego raz w meisiacu juz były 2 razy laser na przebarwienia i nacyznka. Powiedzcie mi czy mogłanym isc na solarium jeszcze nigdy nei byłam a teraz chciałąbym isc czy mozna isc jezeli sie wyłaczy solarium na twarz??we wszystkich solariach tak mozna?? i orocz tego posmaruje sie kremem z filterem 50+ czy moge isc czy absolutnie nie. Nie chce pogorszyc stanu skóry bo jzu tyle czasu sie lecze i nei hcce tego zmarnowac. ALe czy takak ochrona jak podałam bedzie odbra czy nie isc??Jak radzicie?
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 15:58   #2840
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: retinoidy bez recepty, prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to bedzie najodpowiedniejszy watek do mojego pytania ale zadam je i bede wdzieczna za odpowiedz. otoz od dłuzszego czasu lecze sie na tradzik teraz głownie juz przebarwienia po tradziku czerwone plami i oprocz tego mam nczynkowa skore. I stosuej effaclar K i White objective obecnie a do tego raz w meisiacu juz były 2 razy laser na przebarwienia i nacyznka. Powiedzcie mi czy mogłanym isc na solarium jeszcze nigdy nei byłam a teraz chciałąbym isc czy mozna isc jezeli sie wyłaczy solarium na twarz??we wszystkich solariach tak mozna?? i orocz tego posmaruje sie kremem z filterem 50+ czy moge isc czy absolutnie nie. Nie chce pogorszyc stanu skóry bo jzu tyle czasu sie lecze i nei hcce tego zmarnowac. ALe czy takak ochrona jak podałam bedzie odbra czy nie isc??Jak radzicie?
Moim zdaniem wyłączenie lamp na twarz nic nie da. I tak będzie coś tam docierała do Twojej buzi. Chyba, żeby nie było żadnych skutków musiałabyś wymazać twarz filtrem, nałożyć na twarz jakiś ręcznik i poduszkę do tego na wierzch, żeby to promieniowanie nie przenikało. A to raczej niebezpieczna praktyka bo jeszcze udusiłabyś się tam Więc może lepiej narazie odpuść to sobie, bo szkoda marnować efekty które już osiągnęłaś pewnie sporym wysiłkiem i wyrzeczeniami No i jeśli koniecznie chcesz być troszkę ciemniejsza to jakiś balsam brązujący do ciała i krem brązujący na twarz
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 13:40   #2841
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

słuchajcie, chcę zacząc stosować tonik BHA. Czy przy wysokiej ochronie przeciwsłonecznej mogę go stosować jeszcze wiosną? Idę też niedługo do dermatologa poprosić o jakis retinoid. Mam naczynkową cerę więc chcę coś odpowiedniego. Dodatkowo ten retinoid chciałabym stosować na przemian z tonikiem BHA. Więc jakie to mogą byc preparaty?

nie wiem co z czym koliduje, ale prosze wymieńcie tu te retinoidy, ktore mogę stosować wraz z tym tonikiem.

z góry dziękuję za pomoc
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 20:55   #2842
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mnie locacid (tretinoina) zlikwidował resztki trądziku. Jakieś dwa lata temu. Jak używałam, to wygładził też zmarszczki - bruzdy od nosa do ust.
Ostatnio jednak chyba zaszkodziły mi te retinoidy. Pracuję w klimatyzowanym stale pomieszczeniu bez dostępu świeżego powietrza + kaloryfery w domu. Cere mam strasznie wysuszoną (tylko filtr Avene troche ja ratuje przed kompletnym wyszuszeniem). Ciagle czerwienieje pod wpływem zmian temp. Kosmetyczka powiedziałą że ta klimatyzacja przy kwasach (Diacneal) i retinoidach (locacid) zniszczyła mi warstwe hydrolipidową naskórka. Z drugiej strony rzadkie używanie retinoidów = drobne krostki, podskórne zaskórniki i pogłębiające się zmarszczki. Nie mogę znaleźć "złotego środka". Twarz jest cała w czerwonych plamkach po drobnych krostkach i zaczerwieniona pod wpływem byle czego. Poradźcie coś. Kosmetyczka nic nie pomogła, dermatolog też nie.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 22:57   #2843
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
na początku inny był temat. ale potem uświadomiłam sobie, że nie ma co na tym oszczędzać i w ogóle. więc nie interesuje mnie juz za wszelka cene kupić tani i bez recepty. tylko teraz powiedzcie... jakie retinoidy najlepsze...


i prosze, nie wkurzajcie sie kochane znawczynie biochemii...
Wszystkie retinoidy są na receptę, ale... czasem się udaje wypłakać w aptece.
Który najlepszy? Nie ma reguły. Dla mnie akurat Atrederm, innym służy Retin A, to cecha osobnicza, trzeba niestety dochodzić to tego metodą prob i blędów.

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to bedzie najodpowiedniejszy watek do mojego pytania ale zadam je i bede wdzieczna za odpowiedz. otoz od dłuzszego czasu lecze sie na tradzik teraz głownie juz przebarwienia po tradziku czerwone plami i oprocz tego mam nczynkowa skore. I stosuej effaclar K i White objective obecnie a do tego raz w meisiacu juz były 2 razy laser na przebarwienia i nacyznka. Powiedzcie mi czy mogłanym isc na solarium jeszcze nigdy nei byłam a teraz chciałąbym isc czy mozna isc jezeli sie wyłaczy solarium na twarz??we wszystkich solariach tak mozna?? i orocz tego posmaruje sie kremem z filterem 50+ czy moge isc czy absolutnie nie. Nie chce pogorszyc stanu skóry bo jzu tyle czasu sie lecze i nei hcce tego zmarnowac. ALe czy takak ochrona jak podałam bedzie odbra czy nie isc??Jak radzicie?


Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
słuchajcie, chcę zacząc stosować tonik BHA. Czy przy wysokiej ochronie przeciwsłonecznej mogę go stosować jeszcze wiosną? Idę też niedługo do dermatologa poprosić o jakis retinoid. Mam naczynkową cerę więc chcę coś odpowiedniego. Dodatkowo ten retinoid chciałabym stosować na przemian z tonikiem BHA. Więc jakie to mogą byc preparaty?

nie wiem co z czym koliduje, ale prosze wymieńcie tu te retinoidy, ktore mogę stosować wraz z tym tonikiem.

z góry dziękuję za pomoc
Wszystkie można z tym tonikiem. Można (tylko zahartowani oczywiście) stosować je razem, czyli przed aplikacją reinoidu przetrzeć skórę tonikiem. Pamiętaj tylko, żeby i tonik i retinoidy stosować na noc.

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Mnie locacid (tretinoina) zlikwidował resztki trądziku. Jakieś dwa lata temu. Jak używałam, to wygładził też zmarszczki - bruzdy od nosa do ust.
Ostatnio jednak chyba zaszkodziły mi te retinoidy. Pracuję w klimatyzowanym stale pomieszczeniu bez dostępu świeżego powietrza + kaloryfery w domu. Cere mam strasznie wysuszoną (tylko filtr Avene troche ja ratuje przed kompletnym wyszuszeniem). Ciagle czerwienieje pod wpływem zmian temp. Kosmetyczka powiedziałą że ta klimatyzacja przy kwasach (Diacneal) i retinoidach (locacid) zniszczyła mi warstwe hydrolipidową naskórka. Z drugiej strony rzadkie używanie retinoidów = drobne krostki, podskórne zaskórniki i pogłębiające się zmarszczki. Nie mogę znaleźć "złotego środka". Twarz jest cała w czerwonych plamkach po drobnych krostkach i zaczerwieniona pod wpływem byle czego. Poradźcie coś. Kosmetyczka nic nie pomogła, dermatolog też nie.
Na LU świetną opinię ma kompleks na naczynka ze sklepiku Naturalis. Sama nie używalam, bo nie mam z tym problemu, ale peany słyszę na temat tego cuda.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 08:19   #2844
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!




Czyli zdecydowanie nie i raczej nigdy w zyciu??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 09:17   #2845
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Majaki, no zdecydowanie nie. My, biochemiczne babeczki jesteśmy skazane na samoopalacze, niestety...

Pamiętaj, że przebarwienia które wyjdą za kilka lat już nosisz na buzi, jeno ich jeszcze nie widzisz. Głęboko siedzą i czekają na promyczki coby szpecić
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 10:15   #2846
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tak tak wiedziałam ze nie moge ale chciałam sie upewnić bo nigdy nei byłam na solarium wiec dzieki za słowa, które powstrzymają mnie od popełnienia błędu . A mam pytanie jak już się orientujesz w tych sprawach kwasowowych. Czy na taka pogode jak jest teraz ogolnie na jesien zime wiiem ze powiesz pewnie ze trzeba stosowac filtry ale czy muszą być one tak wysokie jak na lato 50+. I czy filtr zawarte w kremach naprzykład mam iwostin na naczynka spf 20 działa tak samo jak zwykły sam filtr 20?? I czy przebywajac na dworze około 10 min trzeba stosowac rownei z filtr bo to neiwatpliwie obciaza mija tłusta skórę?? Dzieki z góry za rady ;d
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 17:20   #2847
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Promieniowanie uva i uvb bombarduje nasze biedne obdarte pyszczki bezustannie, przez szyby w domu i w samochodzie, kiedy przemykamy ze śmieciami i wyskakujemy na chwilę z pieskiem tuż za róg.
Jeśli stosujesz kwasy, konieczna jest wysoka ochrona; spf 20 to zdecydowanie za mało, szkoda żebyś zaprzepaściła efekty. Wiem, że czasem przeraża ich cena, dlatego jeśli szukasz niedrogich filtrów, mogę polecić stabilny i bardzo przyjemny w stosowaniu filtr Sorai http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23871 (opinie takie sobie, ale u mnie się sprawdził, na LU też ma niezłe opinie).
Można nań kłaść dowolną kolorówkę, bo nie zawiera parsolu.

Ja kwasy stosuję cały rok, oczywicie zabezpieczam facjatę odpowiednio kremami, daszkami i ogromnymi rondami w kapeluszach. Na szczęście widzą mnie w tych nakryciach tylko bliscy, więc nie wzbudzam powszechnej sensacji Do lata daleko, kwaś się póki można.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-01-26 o 17:23
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 07:54   #2848
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Ja kwasy stosuję cały rok, oczywicie zabezpieczam facjatę odpowiednio kremami, daszkami i ogromnymi rondami w kapeluszach. Na szczęście widzą mnie w tych nakryciach tylko bliscy, więc nie wzbudzam powszechnej sensacji Do lata daleko, kwaś się póki można.
Ja traktuję kapelusze jako dodatkową ozdobę, do tego wielkie okulary na pół twarzy praktycznie przez cały rok i zawsze 50+
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 08:59   #2849
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A macie skórę tłustą??Bo ja tak i używam z Biodermy dla skóry tłuste i mieszanej filtr 50+ i jest dla mnie zbyt tłusty zreszta jak większość kosmtykówCzy macie jakieś lepsze spradzone filtry, które nei błyszczą się na skórze tłustej?? I jeszcze jedno pytanie istnieją też filtry 100 czy działają mocniej niż te 50+ czy 50+ to już jest największa ochrona??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 09:14   #2850
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A macie skórę tłustą??Bo ja tak i używam z Biodermy dla skóry tłuste i mieszanej filtr 50+ i jest dla mnie zbyt tłusty zreszta jak większość kosmtykówCzy macie jakieś lepsze spradzone filtry, które nei błyszczą się na skórze tłustej?? I jeszcze jedno pytanie istnieją też filtry 100 czy działają mocniej niż te 50+ czy 50+ to już jest największa ochrona??
Ja mam cerę mieszaną i stosuje mleczko avene 50+ zamiennie ze sprayem LRP 50+ pod filtr nakładam serum z witaminą c, któe zwiększa wchłanianie filtra, a górę pudruję jedwabnym hauszką i nic się nie błyszczy
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.