Kosmetyki i problemowa twarz... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-24, 18:32   #1
Avispa66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 13
Unhappy

Kosmetyki i problemowa twarz...


Mam 18 lat i od całkiem niedawna maluję się. Przeważnie stosowałam tylko tusz do rzęs, jednak stwierdzam, że teraz to mi nie wystarcza.
Mam skórę tłustą, jednak choćby bo najlżejszym żelu czy peelingu staje się wysuszona-tak źle i tak niedobrze. Kolejnym jej minusem są dość widoczne naczynka, co u mnie rodzinne.
Jakich kosmetyków mogłabym używać, żeby nie mieć takich problemów lub je jakoś ograniczyć? A co z podkładami, pudrem? Cenię sobie naturalność i nie chce wyglądać sztucznie...
Avispa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 20:28   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

krem nawilzajacy to podstawa... ja uzywam teraz np. nivea soft, sama mam cere tlusta ze sklonnoscia do zapychania sie porow i i ciezko mi znalezc odpowiedni krem, zeby nie byl za ciezki... jednak ten krem jest ok... a puder no to transparentny lub w dobranym kolorze dla cery... jezeli nawilzysz ja wczesniej, puder nie powinien wysuszyc skory sama osobiscie wole puder w kamieniu i rozprowadzac go pedzlem, nie zauwazylam efektu sztucznosci... no w sumie to tez zalezy od firmy i jakosci pudrow

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2012-10-24 o 20:30
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 16:11   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez Avispa66 Pokaż wiadomość
Mam 18 lat i od całkiem niedawna maluję się. Przeważnie stosowałam tylko tusz do rzęs, jednak stwierdzam, że teraz to mi nie wystarcza.
Mam skórę tłustą, jednak choćby bo najlżejszym żelu czy peelingu staje się wysuszona-tak źle i tak niedobrze. Kolejnym jej minusem są dość widoczne naczynka, co u mnie rodzinne.
Jakich kosmetyków mogłabym używać, żeby nie mieć takich problemów lub je jakoś ograniczyć? A co z podkładami, pudrem? Cenię sobie naturalność i nie chce wyglądać sztucznie...
Hm, może masz skórę odwodnioną? Czasem to skutkuje nadmierną produkcją sebum właśnie. A próbowałaś jakichś innych nawilżajacych kosmetyków? Jaki to był żel?
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 17:49   #4
kicia789
Raczkowanie
 
Avatar kicia789
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 55
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

makijaż:
na naczynka powinnaś stosować zielony kamuflaż, który dobrze rozcierasz tak aby powstała szara plama. potem nakładasz podkład najlepiej typ oil-free. by pozbyć się błyszczenia zastosuj puder ryżowy
co do pielęgnacji to trudno mi powiedzieć. prawdopodobnie używasz zbyt wysusząjacych kosmetyków i nie nawilżasz dostatecznie skóry. jakbyś napisała więcej szczegółów to byłabym wdzięczna.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

zapomniałam jeszcze dodać co możesz zrobić z rozszerzonymi naczynkami na twarzy używaj preparatów z wit. C i roślinami, które powodują uszczelnienie naczynek, np. arnika górska. najlepiej kup taki preparat w aptece albo w hurtowni z profesjonalnymi kosmetykami. te ze sklepów czy drogerii są bardzo marnej jakości...
ewentualnie zabieg zamykania naczynek w salonie kosmetycznym
kicia789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 19:04   #5
Avispa66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Jeśli chodzi o żele do mycia twarzy to próbowałam różnych-Garnier powodował wręcz ból. Potem był Synergen, ale okazał się kolejną porażką. W sumie najlepszy był Nuno z Ziaji Właśnie używam Nivea Soft i zastanawiam się czy to kontynuować bo kończy mi się opakowanie i może czas spróbować czegoś nowego, może lepszego
Co bym jeszcze mogła powiedzieć na temat mojej skóry... Na szczęście prawie wcale nie mam wyprysków i chociaż to mnie ratuje. Wiem, że może zadaje głupie pytania ale jestem w tym temacie kompletnie "zielona" i szczerze mówiąc tylko reklamy, które jak wiemy oszukują nieco są źródłem informacji. I zwracam się do Was, bo jesteście bardziej doświadczone
Avispa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 21:50   #6
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez Avispa66 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o żele do mycia twarzy to próbowałam różnych-Garnier powodował wręcz ból. Potem był Synergen, ale okazał się kolejną porażką. W sumie najlepszy był Nuno z Ziaji Właśnie używam Nivea Soft i zastanawiam się czy to kontynuować bo kończy mi się opakowanie i może czas spróbować czegoś nowego, może lepszego
Co bym jeszcze mogła powiedzieć na temat mojej skóry... Na szczęście prawie wcale nie mam wyprysków i chociaż to mnie ratuje. Wiem, że może zadaje głupie pytania ale jestem w tym temacie kompletnie "zielona" i szczerze mówiąc tylko reklamy, które jak wiemy oszukują nieco są źródłem informacji. I zwracam się do Was, bo jesteście bardziej doświadczone


Na pewno nie możesz zrezygnować z mycia twarzy i peelingu (przynajmniej raz w tygodniu).
Co do żelu do mycia twarzy - kup jakiś z BeBeauty z biedronki. Micelarny, albo ten drugi, nawilżający. Są naprawdę super! Dokładnie oczyszczają, nie wysuszają, a kosztują jedyne 5zł. Sama byłam sceptycznie nastawiona do żelu z biedronki, ale okazał sie sto razy lepszy niż te z wyższej półki.
Jak powiedziała koleżanka - możesz mieć odwodnioną twarz. Najlepiej poszukaj jakiegoś kremu z kwasem hialuronowym. I pij dużo wody.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 22:01   #7
kicia789
Raczkowanie
 
Avatar kicia789
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 55
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez Avispa66 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o żele do mycia twarzy to próbowałam różnych-Garnier powodował wręcz ból. Potem był Synergen, ale okazał się kolejną porażką. W sumie najlepszy był Nuno z Ziaji Właśnie używam Nivea Soft i zastanawiam się czy to kontynuować bo kończy mi się opakowanie i może czas spróbować czegoś nowego, może lepszego
Co bym jeszcze mogła powiedzieć na temat mojej skóry... Na szczęście prawie wcale nie mam wyprysków i chociaż to mnie ratuje. Wiem, że może zadaje głupie pytania ale jestem w tym temacie kompletnie "zielona" i szczerze mówiąc tylko reklamy, które jak wiemy oszukują nieco są źródłem informacji. I zwracam się do Was, bo jesteście bardziej doświadczone
sorry za to co powiem, ale te kosmetyki, których używałaś do tej pory to kompletna porażka są skierowane dla osób z cerą trądzikową a Ty takiej nie masz przypuszczam, ze masz cerę mieszaną

oto moje pytania
1. jak Twoja skóra reaguje na wodę z mydłem?
2. czy do mycia używasz twardej czy miękkiej (przegotowanej) wody?
3. w jakich partiach twarzy występuje łuszcząca się skóra?
4. czy obserwujesz błyszczenie skóry w strefie T? czy cała twarz Ci się świeci?
5. czy masz zaskórniki? w jakich miejscach?
6. w jakich okolicach twarzy pojawiają Ci się zmiany trądzikowe?
7. czy masz skłonności do blizn potrądzikowych?
8. jaki kolor ma Twoja skóra? czy jest gruba?
9. czy masz rozszerzone pory?
10. opisz mi dokładnie jak wygląda Twoja codzienna pielęgnacja. czy używasz jakieś kremy, jakie peelingi

na razie tyle pragnę wiedzieć wtedy coś mogę zacząć doradzać
kicia789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-26, 12:24   #8
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Przede wszystkim jeżeli masz cerę naczynkową to zaprzestaj używania peelingów ziarnistych i przejdź na enzymatyczne.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 16:38   #9
Avispa66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

1.
Jeśli jest to Dove to wygląda całkiem fajnie, pod warunkiem, że zbyt długo nie myję twarzy.
2.
Niestety twardej, z kranu.
3.
Głównie w strefie T, chodź czoło dokucza mi najmniej.
4.
Najgorszy jest nos i broda...
5.
Raczej niewiele.
6.
Jeśli już się pojawiają to na nosie, brodzie czy okolicach ust.
7.
Na szczęście nie.
8.
Mam dość bladą twarz, czasami wręcz szarą. Czy jest gruba? Nie wiem jak to stwierdzić
9.
Tak, mam
10.
Zaczynam od toniku i w zależności stanu skóry nakładam krem matujący lub nawilżający. Gdy już się wchłonie nakładam puder, fluidów rzadko używam. Co do żeli to 2-3 razy w tygodniu ich używam
Avispa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 18:14   #10
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez Avispa66 Pokaż wiadomość
Zaczynam od toniku i w zależności stanu skóry nakładam krem matujący lub nawilżający. Gdy już się wchłonie nakładam puder, fluidów rzadko używam. Co do żeli to 2-3 razy w tygodniu ich używam
Jakiego toniku do twarzy używasz? Zawiera alkohol? Mogłabyś podać również nazwy kremów, które stosujesz?
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 18:17   #11
kicia789
Raczkowanie
 
Avatar kicia789
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 55
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

jeszcze kilka pytań
1. czy jak już używasz wody z mydłem to czy masz uczucie ściągnięcia, pieczenia, bólu w okolicach czoła i policzków?
2. w jakich partiach twarzy występują rozszerzone pory?
3. czy wydzielina w porach jest biała czy czarna?
4. czy często masz przesuszone usta?
5. czy obserwujesz w okolicach oczu drobne zmarszczki?
6. jak Twoja skóra reaguje na zmianę temperatur?
kicia789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 16:18   #12
Avispa66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Jakiego toniku do twarzy używasz? Zawiera alkohol? Mogłabyś podać również nazwy kremów, które stosujesz?
Tonik ogórkowy z Ziaji i Nivea Soft. Do tego krem antybakteryjny z Eveline


1. ściągnięcia, bólu nie odczuwam
2. policzki, choć nie wiem dlaczego...
3. czarna
4. bardzo :/
5. nie nie mam
6. przy nawet niewielkich zmianach temperatury robi się czerwona...
Avispa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 16:26   #13
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez Avispa66 Pokaż wiadomość
Tonik ogórkowy z Ziaji i Nivea Soft. Do tego krem antybakteryjny z Eveline


1. ściągnięcia, bólu nie odczuwam
2. policzki, choć nie wiem dlaczego...
3. czarna
4. bardzo :/
5. nie nie mam
6. przy nawet niewielkich zmianach temperatury robi się czerwona...
Na pewno masz skórę wrażliwą i naczynkową, co wcale nie wyklucza dodatkowo skóry mieszanej lub suchej.
A myślałaś kiedyś o zastąpieniu toniku płynem micelarnym? Płyn ma taką zaletę, że pełni kilka ról jednocześnie - nie tylko perfekcyjnie zmywa makijaż, ale również oczyszcza skórę z brudu zgromadzonego w ciągu dnia oraz tonizuje skórę. Przede wszystkim jest polecany właśnie dla wrażliwców.
Nie wiem co powie na to kicia789, ale ja osobiście jestem przeciwniczką kremu nivea. Więc ja bym go odstawiła i poleciła Ci przeze mnie stosowany obecnie lekki krem nawilżający z algami Bandi. Aczkolwiek jestem ciekawa co kicia789 Ci doradzi. I koniecznie odstawiłabym krem Eveline - on wysusza skórę. Warto abyś również krem aplikowała na noc - wtedy więcej chłonie odżywczych składników.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 16:57   #14
Avispa66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

co do kremu z Eveline, to sama to zauważyłam i rzadziej go stosowałam
A ten płyn micelarny muszę przemyśleć. Z resztą chyba nie mam innego wyboru jeśli chcę normalnie wyglądać a jaki byś polecała?
Co do arniki górskiej to kupiłam sobie z mamą na spółkę i testujemy kremik
Avispa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 17:15   #15
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez Avispa66 Pokaż wiadomość
co do kremu z Eveline, to sama to zauważyłam i rzadziej go stosowałam
A ten płyn micelarny muszę przemyśleć. Z resztą chyba nie mam innego wyboru jeśli chcę normalnie wyglądać a jaki byś polecała?
Co do arniki górskiej to kupiłam sobie z mamą na spółkę i testujemy kremik
Bez dwóch zdań polecam różową biodermę - za 20 zł można dostać opakowanie 250 ml - ale nie w każdej aptece są takie ceny.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 17:24   #16
seattle
Raczkowanie
 
Avatar seattle
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 142
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

kicia789
subiektywna Vera
śledze wasze wypowiedzi od początku i chciałam się podłączyć do wątku,a dokładniej chciałam Was poprosić o radę,bo z tego co widzę jesteście specjalistkami
No więc zaczne od tego że mam bardzo problemową cerę-jest wrażliwa, naczynkowa, tłusta a zarazem przesuszona.
Może najpierw odpowiem na pytania postawione wyżej Avispa66.
1.nie używam mydła-stosuję żele do cery wrażliwej-Ziaja seria ULGa lub naczynkowej- FLOS_LEK
2.niestety używam twardej wody
3.łuszcząca skóra występuje u mnie na czole i na nosie- zwykle widać to wieczorem po zmyciu makijażu,w ciągu dnia o dziwo-te miejsca są tłuste
4. błyszczenie jest na całości,ale bardziej nasilone w strefie T
5.mam zaskórniki na nosie..duuużo zaskórników
6.zmiany trądzikowe pojawiają się na całej twarzy
7.Mam skłonność do przebarwień i blizn
8.Moja skóra jest cienka,płytko unaczyniona-nawet minimalna zmiana temperatury powoduje ze cala twarz robi sie krwisto-czerwona,nawet codzienne czynnosci typu jedzenie obiadu czy picie herbaty i juz pojawiawia "burak", równiez na dworzu i to nie przy temperaturach -20 stopni,tylko nawet wiosną przy lekkim wiaterku lub przy niewielkich promieniach słonecznych
9.mam bardzo duzo rozszerzonych porów,bardzo je widac na policzkach i nosie
10.codzienna pielegnacja- rano mycie żelem, nałożenie kremu do cery naczynkowej (RUBIROL, PERFECTA itp) , nałożenie podkładu oil-free,w okresie letnim daje puder obowiazkowo, a teraz staram sie ograniczac z nakladaniem warstw, wieczorem żel ten co rano,płyn micelarny, i bogatszy krem do cery naczynkowej -ale z tym nie mogę przesadzić-tłusty krem nasila u mnie trądzik, a kremy do cery naczynkowej i tłustej sa za slabo nawilżające :/


pomimo nawilżania w dzien cera jest tłusta,wieczorami lub po umyciu ściągnieta,przesuszona.
minimalne wachania temperatury i juz burak na twarzy,az wszyscy pytają o mi jest,czy sie źle czuje....nawet jak chwile posiedze przy kaloryferze lub przy suszarce do włosów to juz sie pojawia a znika po dłuższej chwili.
Peelingi robie enzymatyczne,chociaż raz na jakis czas (1 na miesiac) zrobię zwykły,bo enzymatyczne słabiutko oczyszczają...

Kochane dziewczyny chciałam Was prosić o radę- jak inaczej mogę pielęgnowac moją cerę , co robię źle...czy możecie polecic kosmetyki które pomogą, lub chociaż takie które nie zaszkodzą?
aaa dodam że biorę Rutinoscorbin,nei jem ostrych potraw, alkoholu, gorących rzeczy
seattle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 20:24   #17
Avispa66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Jesteście Kochane! Wielkie DZIĘKI za pomoc i przede wszystkim poświęcenie czasu jutro wybieram się na zakupy i będę uzupełniać moja kosmetyczkę ostatnie pytanie. Co z podkładem? Jaka firma? Wydaje mi się że to już nie raczej półka dla nastolatek
Avispa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 15:19   #18
kicia789
Raczkowanie
 
Avatar kicia789
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 55
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

sorry, że tak późno ale nie miałam czasu napisać odpowiedzi
dla Twojego przypadku określenie rodzaju jet bardzo trudne, ponieważ rozważam tu skórę mieszaną lub skórę tłustą pozornie suchą. gdybym mogła zobaczyć sie na żywo to na pewno jednoznacznie bym zdiagnozowała Twoją skórę
muszę powiedzieć, że Twoja skóra, ze względu na naczynka, będzie bardzo trudna do pielęgnacji. dlatego właśnie skupię się na tym tym problemem. to co Ci doradzę na pewno nie będzie szkodzić Twojej skórze

oto moje rady:
- oczyszczaj twarz płynem micelarnym codziennie rano i wieczorem. taki płyn jest także dobry do demakijażu (wg mnie do demakijażu oczu jest jednak lepsze mleczko);
- tonizacja: tonik bez dodatku alkoholu lub woda termalna (po każdym oczyszczaniu skóry);
- możesz używać tylko peeling enzymatyczny; rób go 2 razy w tygodniu; jeżeli zauważyłabyś nasilenie łuszczenia się skóry na policzkach i bokach czoła to w tych miejscach nakładaj peeling tylko raz w tygodniu;
- maseczki: wykonuj je sobie 2-3 razy w tygodniu; pamiętaj, że nie mogą mieć działania rozgrzewającego i nie możesz przed ich zastosowaniem robić parówek by otworzyły się pory- źle to wpływa na naczynka. nie muszą to być tylko maseczki gotowe, sama też możesz je robić np. maseczka z drożdży odżywia i oczyszcza skórę, maseczka z zielonej herbaty zwęża pory. poszukaj w internecie naprawdę dużo rzeczy tam znajdziesz na ten temat
- jeżeli już chcesz myć twarz wodą to musi być letnia (ze względu na naczynka) i przegotowana (p/trądzikowo).. w czasie kąpieli też woda nie powinna być zbyt gorąca, ponieważ wpływa to również na naczynka w skórze twarzy;
- pielęgnacja ust: gdy zauważysz, że są spierzchnięte to zrób peeling cukrowy (zanurzasz palec w wodzie, potem w cukrze. takim paluchem masujesz usta ), a następnie nakładaj na nie miód- nawilża i odżywia naskórek. bardzo dobrym i tanim sposobem jest także smarowanie ust maścią z wit. A. w czasie zimy stosuj wazelinę.
- kremy: w zimie bezwzględnie musi być tłusty lub półtłusty- zapobiega to ucieczce wody ze skóry. w lecie stosuj kremy z filtrem UVA + UVB tylko i wyłącznie z filtrem fizycznym i z faktorem 30 lub wyższym. teraz przede wszystkim musisz nawilżyć swoją skórę, którą przesuszyłaś zbyt agresywnymi kosmetykami. przy zakupie kremu zwróć uwagę jak wpływa na procent TEWL (przeznaskórkowa utrata wody) - powinien go ograniczać. teraz stosuj kremy wysoce nawilżające, które mają np. kwas hialuronowy, sorbitol, glicerol; na noc obowiązkowo krem z większą ilością składników odżywczych - w nocy jest lepsza absorpcja;
- wciągu dnia, gdy zauważysz świecenie się skóry używaj bibułek, które delikatnie przyciskasz do twarzy;
- unikaj masażu twarzy, kosmetyków powodujących silne przekrwienie skóry, sauny, ostrych przypraw, alkoholu, pomieszczeń klimatyzowanych.

jeśli chodzi o pielęgnację profesjonalną:
- peeling kawitacyjny;
- kwasy o bardzo delikatnym działaniu, np. kwas mlekowy;
- sonoforeza, mezoterapia;
- maski algowe na naczynka.

mam nadzieję, że moje rady pomogą

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez seattle Pokaż wiadomość
kicia789
subiektywna Vera
śledze wasze wypowiedzi od początku i chciałam się podłączyć do wątku,a dokładniej chciałam Was poprosić o radę,bo z tego co widzę jesteście specjalistkami
No więc zaczne od tego że mam bardzo problemową cerę-jest wrażliwa, naczynkowa, tłusta a zarazem przesuszona.
Może najpierw odpowiem na pytania postawione wyżej Avispa66.
1.nie używam mydła-stosuję żele do cery wrażliwej-Ziaja seria ULGa lub naczynkowej- FLOS_LEK
2.niestety używam twardej wody
3.łuszcząca skóra występuje u mnie na czole i na nosie- zwykle widać to wieczorem po zmyciu makijażu,w ciągu dnia o dziwo-te miejsca są tłuste
4. błyszczenie jest na całości,ale bardziej nasilone w strefie T
5.mam zaskórniki na nosie..duuużo zaskórników
6.zmiany trądzikowe pojawiają się na całej twarzy
7.Mam skłonność do przebarwień i blizn
8.Moja skóra jest cienka,płytko unaczyniona-nawet minimalna zmiana temperatury powoduje ze cala twarz robi sie krwisto-czerwona,nawet codzienne czynnosci typu jedzenie obiadu czy picie herbaty i juz pojawiawia "burak", równiez na dworzu i to nie przy temperaturach -20 stopni,tylko nawet wiosną przy lekkim wiaterku lub przy niewielkich promieniach słonecznych
9.mam bardzo duzo rozszerzonych porów,bardzo je widac na policzkach i nosie
10.codzienna pielegnacja- rano mycie żelem, nałożenie kremu do cery naczynkowej (RUBIROL, PERFECTA itp) , nałożenie podkładu oil-free,w okresie letnim daje puder obowiazkowo, a teraz staram sie ograniczac z nakladaniem warstw, wieczorem żel ten co rano,płyn micelarny, i bogatszy krem do cery naczynkowej -ale z tym nie mogę przesadzić-tłusty krem nasila u mnie trądzik, a kremy do cery naczynkowej i tłustej sa za slabo nawilżające :/


pomimo nawilżania w dzien cera jest tłusta,wieczorami lub po umyciu ściągnieta,przesuszona.
minimalne wachania temperatury i juz burak na twarzy,az wszyscy pytają o mi jest,czy sie źle czuje....nawet jak chwile posiedze przy kaloryferze lub przy suszarce do włosów to juz sie pojawia a znika po dłuższej chwili.
Peelingi robie enzymatyczne,chociaż raz na jakis czas (1 na miesiac) zrobię zwykły,bo enzymatyczne słabiutko oczyszczają...

Kochane dziewczyny chciałam Was prosić o radę- jak inaczej mogę pielęgnowac moją cerę , co robię źle...czy możecie polecic kosmetyki które pomogą, lub chociaż takie które nie zaszkodzą?
aaa dodam że biorę Rutinoscorbin,nei jem ostrych potraw, alkoholu, gorących rzeczy
masz bardzo przesuszoną skórę i nadmierna produkcja sebum jest tego wynikiem. możesz zastosować się do rad, które przedstawiłam autorce.
na zmiany trądzikowe polecam maść i tabletki z cynkiem.
kicia789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:47   #19
seattle
Raczkowanie
 
Avatar seattle
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 142
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Dziękuję bardzo za odpowiedz, zastosuje się do rad
ale jeszcze z jednym mam problem..wyżej napisałaś " stosuj kremy wysoce nawilżające, które mają np. kwas hialuronowy, sorbitol, glicerol; na noc obowiązkowo krem z większą ilością składników odżywczych - w nocy jest lepsza absorpcja" , tyle ze kremy wysoce nawilżające lub bardziej odżywcze nasilają u mnie trądzik......a znasz moze jakas konkretna nazwe kremu ktory moglabym stosowac?
aa i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie
__________________
wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=668309


seattle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 21:56   #20
kicia789
Raczkowanie
 
Avatar kicia789
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 55
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez seattle Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedz, zastosuje się do rad
ale jeszcze z jednym mam problem..wyżej napisałaś " stosuj kremy wysoce nawilżające, które mają np. kwas hialuronowy, sorbitol, glicerol; na noc obowiązkowo krem z większą ilością składników odżywczych - w nocy jest lepsza absorpcja" , tyle ze kremy wysoce nawilżające lub bardziej odżywcze nasilają u mnie trądzik......a znasz moze jakas konkretna nazwe kremu ktory moglabym stosowac?
aa i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie
co do kremów to mogę Ci polecić z takich firm jak Bielenda, Dermika i Farmona. stosuje się je w salonach kosmetycznych i nie powinny nasilać trądziku
kicia789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 08:12   #21
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez seattle Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedz, zastosuje się do rad
ale jeszcze z jednym mam problem..wyżej napisałaś " stosuj kremy wysoce nawilżające, które mają np. kwas hialuronowy, sorbitol, glicerol; na noc obowiązkowo krem z większą ilością składników odżywczych - w nocy jest lepsza absorpcja" , tyle ze kremy wysoce nawilżające lub bardziej odżywcze nasilają u mnie trądzik......a znasz moze jakas konkretna nazwe kremu ktory moglabym stosowac?
aa i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie
U mnie jest tak samo - nieodpowiedni krem nawilżający i mam całą twarz w wypryskach - po prostu mnie zapychają. W ogóle po przeczytaniu Twojej historii stwierdzam, że mamy bardzo podobny tym cery ja sięgam po LEKKIE w konsystencji kremy nawilżające, bo inaczej wypryski są gwarantowane. Dla mnie mega odkryciem jest marka Bandi - również stosowana w salonach kosmetycznych (stąd ją znam). Akurat do jutra mają darmową wysyłkę i myślę, że możesz spróbować ich lekkiego kremu nawilżającego z algami albo intensywnie nawilżającego kremu. Oba mnie nie zapchały ani nie spowodowały wyprysków, a dobrze nawilżają. Ewentualnie rozważ zakup ichniejszego serum intensywnie nawilżającego. Serum jest bardzo rzadkie, wręcz wodniste i wchłania się błyskawicznie - a mimo to spełnia swoją rolę nawilżającą.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl

Edytowane przez subiektywna Vera
Czas edycji: 2012-10-29 o 08:15
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 15:28   #22
seattle
Raczkowanie
 
Avatar seattle
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 142
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

dziekuję kobietki za pomoc

subiektywna Vera - pierwszy raz ktoś powiedział że ma cere podobną do mojej, zwykle jak komus opisuje że naczynkowa, wrażliwa tłusta i sucha to słysze ze to niemozliwe
__________________
wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=668309


seattle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 18:27   #23
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kosmetyki i problemowa twarz...

Cytat:
Napisane przez seattle Pokaż wiadomość
dziekuję kobietki za pomoc

subiektywna Vera - pierwszy raz ktoś powiedział że ma cere podobną do mojej, zwykle jak komus opisuje że naczynkowa, wrażliwa tłusta i sucha to słysze ze to niemozliwe
Niestety możliwe. Nie dość, że moja cera jest mega wrażliwa, to dodatkowo naczynkowa i mieszana. Doskonale znam te teksty w stylu "Dobrze się czujesz? nie masz gorączki? jesteś cała rozpalona na twarzy" itp. Do tej pory skórę matowiłam, co nie było dobre dla naczynek i ogólnego stanu cery. Teraz nawilżam kremami a matuję co najwyżej pudrem

Z tego bandi mają również bardzo fajne serum łagodzące zaczerwienienia - mnie pomogło Co prawda nie zniwelowało do końca problemu "buraczkowej" twarzy, ale jak wcześniej byłam czerwona tak po tym serum byłam lekko różowa
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl

Edytowane przez subiektywna Vera
Czas edycji: 2012-10-29 o 18:28
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.