Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-11, 15:40   #271
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Heh juz mnie meczy ta moja monotematycznosc

Kest jak wyzej polece Ci przeczytanie tej stronki w celu wybrania dla siebie odpowiedniej kuracji kwasowo-retinoidowej
A celem pielegnacji na codzien lekture tej stronki i dokonania kilku zakupow po przeczytanie powyzszej
www.biochemiaurody.com

A co do filtra to poprobuj ich kilka w celu dobrania sobie odpowiedniego..ja mam cere podobna do twojej i lubie La Roche Posay Dermo-Pediatrics

Istotne w twoim przypadku beda:
Cos z wit C na rano pod filtr - rozjasni przebarwienia wyrowna koloryt cery
Odpowiednio dobrane Retinoidy + kwasy bha
Nawilzanie czyms lekkim

marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 17:33   #272
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mam pytanie odnosnie DP LRP

chce zdrobic zakupy w aptece DoZ i tam sa 3 rodzaje DP

jak czytam na forum to nie wiem juz ktorych uzytkowniczki uzywaja, nie wiem na ktory sie zdecydowac i dlaczego na ten a nie inny

prosze o odpowiedz

https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/107419/0
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/107417/0
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/120614/0
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 19:47   #273
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Te 2 pierwsze maja rozne SPF czyli wartosc ochrony jaka daja wez ten pierwszy https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/107419/0 z SPF50+

Co do tego 3ciego to on poprostu jest w spraju a nie w tubce


Cytat:
Napisane przez _Monia_ Pokaż wiadomość
mam pytanie odnosnie DP LRP

chce zdrobic zakupy w aptece DoZ i tam sa 3 rodzaje DP

jak czytam na forum to nie wiem juz ktorych uzytkowniczki uzywaja, nie wiem na ktory sie zdecydowac i dlaczego na ten a nie inny

prosze o odpowiedz

https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/107419/0
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/107417/0
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/120614/0
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 19:50   #274
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

widzialam, ze spray, rozumiem, ze lepiej w tubce tak? dzieki wielkie, mam nadzieje, ze sie nie zawiode, to moj 1 filtr i jestem przerazona wizja czegokolwiek tlustego co mogloby mi zrobic wieksze kuku na twarzy niz mam
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 20:40   #275
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez _Monia_ Pokaż wiadomość
widzialam, ze spray, rozumiem, ze lepiej w tubce tak? dzieki wielkie, mam nadzieje, ze sie nie zawiode, to moj 1 filtr i jestem przerazona wizja czegokolwiek tlustego co mogloby mi zrobic wieksze kuku na twarzy niz mam

On bedzie odrobine tlusty na twarzy..wzytskie filtry takie sa ale po przypudrowaniu maka ziemiaczana..jak ja robie...jest ok...trzeba sie przyzwyczaic aczy lepiej w spraju czy tez w tubce nie wiem bo tego w spraju nie uzywalam..mysle kwestia preferencji
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 21:18   #276
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

wiem, ze troche tlusty bedzie, byle nie bylo tragedii skrobii nie lubie, ale mam hauschke wiec bede tym sie pudrowac dzieki za pomoc
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 21:50   #277
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
jako początkująca filtromaniaczka i kwasopróbczynią proszę o ocenę mojego "systemu pielęgnacji ".

Rano:

1) mydło dla dzieci do mycia twarzy
2) filtr Anthelios 50+ XL La Roche

Wieczorem
1) mydło dla dzieci
2)Acne Derm

i tak codziennie. jak tylko przyjdzie paczka z BU chcę dołączyć
Tonik z kwasem BHA 2%, Hydrolat cytrynowy.

cel : walka z zaskórnikami i przyszczami (jeden nowy tyg. na brodzie, reszta w miarę czysta) rozjaśnienie przebarwień po trądziku, odświeżenie twarzy.

i pytania do Was
1) kiedy włączyć tonik BHA żeby było bezpiecznie?
2) hydrolat cytrynowy przed filtrem, przed AD?
3) czy tymi specyfikami coś zdziałam?
4) co do mycia twarzy niedrogiego bez SLSów przy tej mieszance?

dziekować
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 22:16   #278
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Madame

Czy to mydełko do mycia twarzy Ci służy? Bo zastąpiłabym to jakimś żelem do mycia buzi. Z mojej strony mogę Ci polecić Ziaję - tanie, a zapychanie trzeba na sobie sprawdzić, ale chyba rzadkie.

Z racji pojawiających się pryszczy dobry by był żel z serii TinTin (bez SLS). Ja mam jednak cerę tłustą, a obecnie używam żel Ziaji Calma do cery suchej (z powodu zimowego powietrza, wysuszenia). Jestem zadowolona.

Filtr jest ok. Już go próbowałaś? Bo może czasem w oczy szczypać, jak masz wrażliwe. Co do stosowana to pewnie już wiesz, że raczej nie trzymamy się sztywno przepisowej ilości, a wklepujemy tyle ile skóra potrzebuje albo tyle ile sobie wyliczymy (gdzieś jest o tym wątek).

Wieczorem - Acne Derm. No ok. Ale mimo wszystko radziłabym jakieś przerwy, a nie stosowanie codziennie.
Np. przez dwie noce AcneDerm, przez następną krem nawilżający itd.


Hydrolatem cytrynowym możesz odświeżać twarz w ciągu dnia lub stosować jak zwykły tonik. Spryskujemy buzię, trochę odczekujemy i przecieramy wacikiem. Nie zostawiamy do wyschnięcia.


Co do włączania toniku z BHA. Kurczę, nie pamiętam już jak to było Niech mnie ktoś poprawi jakby co!
Na moje oko możesz go dołączyć do kuracji. BHA i kwas azealinowy (Acne Derm) będą się uzupełniać.
Ja stosowałam tak, że jeden wieczór AD, drugi wieczór tonik. I już żadnego kremu nie wklepywałam. Ostro mi się wtedy twarz przetłuszczała i ta kuracja mi ustabilizowała, a nie nasiliła wydzielania sebum. Jednak tonik generalnie wysusza.

Kochana przed nałożeniem Acne Dermu zmyj tylko makijaż, umyj buzię żelem/mydłem. Potem odczekaj 20 minut, żeby PH skóry doszło do właściwego i nałóż Acne Derm. Nie możesz użyć tonika, czy jakiegoś tam kremu, bo może to zahamować działanie AD.


Myślę, że te specyfiki powinny pomóc. Ale uzbrój się w cierpliwość. Bo takie kuracje trwają sporo czasu. Ja Acne Derm używam stale od września. Raz skóra wygląda lepiej, raz gorzej. Czasem mam wrażenie, że moje wągry, zaskórniaki już nie znikną nigdy Ale nie poddaję się i stosuję cały czas AD + Effaclar K (czyli też kwas BHA) tylko nie w postaci toniku.

Moja zapowiedź pewnie zawiła Już tak dawno na biochemię nie zaglądałam, wróciłam stęskniona poczytać
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 23:04   #279
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Izaluko, bardzo Ci dziękuję
szukam własnie czegos do mycia twarzy bo mydełko mnie wysusza ale tyle już się naczytałam na biochemii, że zwariowałam
jutro kupię tę Ziaję ale raczej tego Tin Tina bo krem Calma mnie zapychał okrutnie więc boję się żelu.
Planuję jeszcze do nawilżenia Humektan ale w Gdańsku jest chyba nie do zdobycia

Co do cierpliwości- juz tyle eksperymentowalam z cerą (raz lepiej raz gorzej-obłędni dermatolodzy), że na olśniewające efekty nie liczę, byle uspokoić choć trochę cerę i właśnie odświeżyć ją na wiosnę.

Co do filtru też się obawiam, że mnie zapcha ale na razie dostałam mnóstwo próbek więc zużyję do końca, później poszukam może czegoś Biodermy. Polecam go jednak bo nie bieli i nie zostawia mega tłustej warstwy raczej satynową (po zmatowieniu pudrem).


Jeszcze raz dzięki.

Będę zdawać relację z poczynień bo jestem pewna, że na AD się nie skończy
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 23:09   #280
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Iwona, najpierw trzeba zabrac sie za ukojenie naczynek. Inaczej cała pielegnacja nei miałaby sensu. Po pierwsze - poprzeglądaj co masz w łązience, napisz, zobaczymy co sie nadaje, a co nie. Od razu mówię, ze bedziesz musiała wyzbyc sie wszystkiego co ma w skłądzie SLSy, alkohol, mentol. Nie wskazane dla Ciebei sa takze niektóre ekstrakty roslinne: duze stezenia aloesu, cynamon oraz nirktore składniki w komsetykach kolorowych, jak np mika.
Pomyślimy tu wspólnie i na pewno coś ci dobierzemy. Na pewno w twojej pielęgnacji powiiny znalerżć się :kwas BHA, witamina C, jakis specjalistyczny preparat na naczynka, filtry.
Do tej pory używałam raczej przypadkowych kremów Daxa lub Erisa głownie matujących.W tej chwili wszystkie stare kremy mi się pokończyły i planuję zakupy. Wczoraj kupiłam krem kasztanowy nawilżający Bielendy oraz serum na naczynka tej samej firmy.Z filtrów próbowałam La roche Posay DP oraz CF ale tylko próbki.Ten drugi jest dla mnie zdecydowanie za ciężki,a ten pierwszy ma niestety alkohol. Próbowałam też Diroseal (również próbki) oraz Active C do suchej (próbki).Oba kremy przypadły mi do gustu. Chciałabym zamówić coś z BU może serum z wit C ale czytałam że również ma alkohol więc już sama nie wiem? Do mycia twarzy zakupiłam żel Calma HCL Ziaji. Nie lubię podkładów dlatego rzadko używam.W domu mam Pure Makeup Maybelline,Citty Mat Eris oraz mus matujący Avon.Żaden z nich mi do końca nie odpowiada.Z podkładami mam ten problem że po każdym się świecę już po 15 minutach. Teraz używam tonujący krem brązujący Bielendy a naczynka dodatkowo maskuję Citty Matem. Dwa razy zrobiłam sobie maseczkę aspirynową (nie podrażniła mnie.) To chyba wszystko.Mam nadzieję L_V że teraz będziesz mogła coś więcej mi poradzić.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 08:33   #281
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mój wczorajszy wypad po aptekach nie udał się. Nie dość że nigdzie nie ma próbek filtów to i nie ma żadnego wyboru. A wszystko potwornie drogie . Chyba zdecyduję się na : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20788 bo tylko to znalazłam do mojej tłustej i trądzikowej bez testowania.
Z BU zaplanowałam kupić :
- hydrolat różany
- peeling enzymatyczny
- olejek do mycia podstawowy
- tonik z kwasem BHA 2%
- serum antyoksydacyjne C15EF
- żel hialuronowy z pantenolem

Mam tez swój Diacnel oczywiście. I teraz mała prośba Jak tego wszystkiego używać żeby nie przedobrzyć Pozdrawiam.
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 08:38   #282
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ja wykorzystalam patent ktorejs z dziewczyn i zamowilam w aptekach dbam o zdrowie, wprawdzie musze ruszyc swoj tylek do apteki, bo odbior w aptece jest, ale za to effaclar kupilam za 38 zl a i humektan jest tanszy o kilka zlotych, kier.owniczka wejdz sobie na strone i sprawdz czy u ciebie tez nie ma
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 09:45   #283
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jezeli jestes zaznajomiona z BU zamow u nich ten ich olejek myjacy, ja nie znam lepszego zmywacza a uzywalam juz tego tone i roznej masci
Nie napisalas tez jaka masz cere...
Jako nawilzacz fajny jest z BU tez zel hialuronowy z panthenolem..ladnie lagodzi podraznienia i olejek Lemon, dodatkowo nawilzy w nocki bez acne dermu czy toniku i dodatkowo wyreguluje cere

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
Witam
jako początkująca filtromaniaczka i kwasopróbczynią proszę o ocenę mojego "systemu pielęgnacji ".

Rano:

1) mydło dla dzieci do mycia twarzy
2) filtr Anthelios 50+ XL La Roche

Wieczorem
1) mydło dla dzieci
2)Acne Derm

i tak codziennie. jak tylko przyjdzie paczka z BU chcę dołączyć
Tonik z kwasem BHA 2%, Hydrolat cytrynowy.

cel : walka z zaskórnikami i przyszczami (jeden nowy tyg. na brodzie, reszta w miarę czysta) rozjaśnienie przebarwień po trądziku, odświeżenie twarzy.

i pytania do Was
1) kiedy włączyć tonik BHA żeby było bezpiecznie?
2) hydrolat cytrynowy przed filtrem, przed AD?
3) czy tymi specyfikami coś zdziałam?
4) co do mycia twarzy niedrogiego bez SLSów przy tej mieszance?

dziekować
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 09:54   #284
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Jezeli jestes zaznajomiona z BU zamow u nich ten ich olejek myjacy, ja nie znam lepszego zmywacza a uzywalam juz tego tone i roznej masci
Nie napisalas tez jaka masz cere...
Jako nawilzacz fajny jest z BU tez zel hialuronowy z panthenolem..ladnie lagodzi podraznienia i olejek Lemon, dodatkowo nawilzy w nocki bez acne dermu czy toniku i dodatkowo wyreguluje cere
żel zakupiłam też ale moja paczka zaginęła, więc nie mam pojęcia kiedy otrzymam zamówienie, jesli się coś wyjaśni może dam radę dołozyć ten olejek, który to konkretnie?

cerę mam raczej tłustą ale odwodnioną, zanieczyszczoną.
kupiłam ten krem do sutków rossmannowski, na okolice nosa bo się łuszczy strasznie.
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:04   #285
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co do filtrow..dostalam z wymianki ten Avene do cery tradzikowej tlustej i bynajmniej jak dla mnie jest bardziej tlusty aniezeli Dermo-Pediatrics i Avene Lotion..i mnie pozapychal...takze nie kieruj sie tym co obiecuje producent bo to bardzo indywidualne, jezeli masz cere nie wrazliwa i nie naczynkowa i boisz sie w filtrach przedewszystkim zapychania...wez w ciemno Dermo-Pediatrics...powinnas byc zadowolona..on dodatkowo ma pojemnosc 100ml w przeciwienstwie do tych typowo twarzowych ktore maja po 50ml w podobnej cenie wiec wychodzi rowniez bardziej ekonomicznie

Co do planu zastosowania tego wszytskiego...musisz wiedziec ze wit c rowniez moze podrazniac...wiec nie wprowadzaj na raz tego wszytskiego tzn w jednym czasie..diacnealu, bha i serum z wit c
Mozesz podraznic skore jezeli nigdy nie stosowalas tych produktow lub innych opartych na kwasach badz retinoidach...dolaczaj je stopniowo
Mozesz zaczac od diacnealu..stosujac go np co druga noc...sama musisz dostosowac czestotliwosc do potrzeb skory...zobaczysz jak reaguje i czy mozesz ja bardziej'katowac' czy tez ma juz dosc...wprowadz pozniej tonika z bha..stosujac go np po nocce z diacnealem i robiac pozniej 1na lub 2nocki przerwy na nazwilzanie

Peeling stosuje sie 1 do 2ch razy w tyg..jezeli skora nie jest podrazniona tymi wyzej
Olejek myjacy nie wymaga chyba komentarza
Serum z wit c pod filtry...mozesz zaczac od co 2giego dnia pozniej stosowac juz codziennie..jezeli skora sie nie buntuje,
Hydrolat stosujesz jak tonik wiec mozesz to robic chocby i kilka razy dziennie...ale powinnas odczekac kilkanascie minut przed nalozeniem serum z wit c po hydrolacie..i twarz przemyta hydrolatem przed nalozeniem diacnealu lub toniku bha moze zmniejszyc ich dzialanie
Zelz panthenolem..jak zwykly krem..choc w moim odczuciu...moze nie wystarczyc jako nawilzacz..bo skora po tych wszytskich powyzszych moze byc przesuszona...mozesz go mieszac rowniez z innymi kremami..moim ulubionym nawilzaczem jest ten wlasnie zel zmieaszny z serum olejkiem Lemon z BU..buzka rano bardzo wygladzona...
Pamietaj o nawilzaniu...nie mozesz skory wysuszyc za bardzo bo efekt matu bedzie tylko krotkotrwaly z pozniej skora znow zacznie sie przetluszczac i wrocisz do sytuacji wyjsciowej


Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Mój wczorajszy wypad po aptekach nie udał się. Nie dość że nigdzie nie ma próbek filtów to i nie ma żadnego wyboru. A wszystko potwornie drogie . Chyba zdecyduję się na : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20788 bo tylko to znalazłam do mojej tłustej i trądzikowej bez testowania.
Z BU zaplanowałam kupić :
- hydrolat różany
- peeling enzymatyczny
- olejek do mycia podstawowy
- tonik z kwasem BHA 2%
- serum antyoksydacyjne C15EF
- żel hialuronowy z pantenolem

Mam tez swój Diacnel oczywiście. I teraz mała prośba Jak tego wszystkiego używać żeby nie przedobrzyć Pozdrawiam.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:08   #286
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
żel zakupiłam też ale moja paczka zaginęła, więc nie mam pojęcia kiedy otrzymam zamówienie, jesli się coś wyjaśni może dam radę dołozyć ten olejek, który to konkretnie?

cerę mam raczej tłustą ale odwodnioną, zanieczyszczoną.
kupiłam ten krem do sutków rossmannowski, na okolice nosa bo się łuszczy strasznie.
Ten krem sutkowy z lanolina tez jest polecany a olejeki o ktorych mowie to :
Do mycia : http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
Do nawilzania: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoilregul.html
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:41   #287
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Co do filtrow..dostalam z wymianki ten Avene do cery tradzikowej tlustej i bynajmniej jak dla mnie jest bardziej tlusty aniezeli Dermo-Pediatrics i Avene Lotion..i mnie pozapychal...takze nie kieruj sie tym co obiecuje producent bo to bardzo indywidualne, jezeli masz cere nie wrazliwa i nie naczynkowa i boisz sie w filtrach przedewszystkim zapychania...wez w ciemno Dermo-Pediatrics...powinnas byc zadowolona..on dodatkowo ma pojemnosc 100ml w przeciwienstwie do tych typowo twarzowych ktore maja po 50ml w podobnej cenie wiec wychodzi rowniez bardziej ekonomicznie

Co do planu zastosowania tego wszytskiego...musisz wiedziec ze wit c rowniez moze podrazniac...wiec nie wprowadzaj na raz tego wszytskiego tzn w jednym czasie..diacnealu, bha i serum z wit c
Mozesz podraznic skore jezeli nigdy nie stosowalas tych produktow lub innych opartych na kwasach badz retinoidach...dolaczaj je stopniowo
Mozesz zaczac od diacnealu..stosujac go np co druga noc...sama musisz dostosowac czestotliwosc do potrzeb skory...zobaczysz jak reaguje i czy mozesz ja bardziej'katowac' czy tez ma juz dosc...wprowadz pozniej tonika z bha..stosujac go np po nocce z diacnealem i robiac pozniej 1na lub 2nocki przerwy na nazwilzanie

Peeling stosuje sie 1 do 2ch razy w tyg..jezeli skora nie jest podrazniona tymi wyzej
Olejek myjacy nie wymaga chyba komentarza
Serum z wit c pod filtry...mozesz zaczac od co 2giego dnia pozniej stosowac juz codziennie..jezeli skora sie nie buntuje,
Hydrolat stosujesz jak tonik wiec mozesz to robic chocby i kilka razy dziennie...ale powinnas odczekac kilkanascie minut przed nalozeniem serum z wit c po hydrolacie..i twarz przemyta hydrolatem przed nalozeniem diacnealu lub toniku bha moze zmniejszyc ich dzialanie
Zelz panthenolem..jak zwykly krem..choc w moim odczuciu...moze nie wystarczyc jako nawilzacz..bo skora po tych wszytskich powyzszych moze byc przesuszona...mozesz go mieszac rowniez z innymi kremami..moim ulubionym nawilzaczem jest ten wlasnie zel zmieaszny z serum olejkiem Lemon z BU..buzka rano bardzo wygladzona...
Pamietaj o nawilzaniu...nie mozesz skory wysuszyc za bardzo bo efekt matu bedzie tylko krotkotrwaly z pozniej skora znow zacznie sie przetluszczac i wrocisz do sytuacji wyjsciowej

Co do stosowania Diacnelu to nie boję sie bo po przeszło tygodniowym stosowaniu nic mi nie doskwiera. Kiedys przez jakiś czas wcierałam tez taką witaminę C dla dzieci w kropelkach i nie miałam zadnych podraznień. Chyba jestem odporna na wszelkie mazidła. Wczoraj zastosowałam maseczkę aspirynową i żadnych szczypań ani pieczeń nie bylo . Nie wiem czy to dobrze . Po wszelakich masciach od dermatologa tez ani sie nie łuszyłam ani nie piekłam...
Mam nadzieje że dobrze rozumuję że ten Dermo-Pediatric to LRP bo już się trochę pogubiłam w tych filterkach Pozdrawiam
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:48   #288
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Co do stosowania Diacnelu to nie boję sie bo po przeszło tygodniowym stosowaniu nic mi nie doskwiera. Kiedys przez jakiś czas wcierałam tez taką witaminę C dla dzieci w kropelkach i nie miałam zadnych podraznień. Chyba jestem odporna na wszelkie mazidła. Wczoraj zastosowałam maseczkę aspirynową i żadnych szczypań ani pieczeń nie bylo . Nie wiem czy to dobrze . Po wszelakich masciach od dermatologa tez ani sie nie łuszyłam ani nie piekłam...
Mam nadzieje że dobrze rozumuję że ten Dermo-Pediatric to LRP bo już się trochę pogubiłam w tych filterkach Pozdrawiam
Tak tak, on daje dosyc mocno alkoholem, przez co lekko podsusza skore i naprawde nie powinien Cie zapchac...ma naprawde b dobre recenzje pod tym wzgledem..jedyne zastrzezenia jakie do niego byly to wysuszanie cer normalnych suchych, migrowanie do oczu i szczypanie..ja tego tez nie odczuwam a smaruje grubo pod oczami i na powiekach rowniez. Zaryzykuj
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 11:38   #289
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak tak, on daje dosyc mocno alkoholem, przez co lekko podsusza skore i naprawde nie powinien Cie zapchac...ma naprawde b dobre recenzje pod tym wzgledem..jedyne zastrzezenia jakie do niego byly to wysuszanie cer normalnych suchych, migrowanie do oczu i szczypanie..ja tego tez nie odczuwam a smaruje grubo pod oczami i na powiekach rowniez. Zaryzykuj
Ok. Czyli szukam jakieś taniego sklepu czy apteki w internecie no i zamawiam na BU.
Dziękuję za wszelkie udzielone informacje

Pozdrawiam
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 13:21   #290
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Świetny wątek, zwłaszcza dla takiego laika jak ja Zajęcia z chemii zawsze były dla mnie traumatycznym przeżyciem

Może zacznę od krótkiej charakterystyki mojej cery
Właściwie to sama nie wiem czy jest sucha, mieszana czy normalna
Obecnie nie mam żadnych z nią problemów z powodu tabletek anty, ale w najbliższych miesiącach planuję je odstawić, więc spodziewam się wysypu. Przed tabletkami z tą moją cerą bywało bardzo różnie. Największy kłopot miałam z policzkami - jako młoda dziewuszka pojechałam na wycieczkę do pewnego egzotycznego kraju, w którym temperatura w ciągu dnia sięgała 40 stopni a ja śmiało pomykałam cały dzień po mieście bez żadnego filtra na buzi :|
Następnego dnia miałam na twarzy masakrę - jedna wielka skorupę :| Od tej pory mam prawie zawsze czerwone poliki - najgorzej jest przy nagłej zmianie temp. Co prawda z roku na rok jest niby coraz lepiej, ale dalej daje mi się to we znaki. Aha, no i żeby było jasne podczas opalania na polikach i nosie ląduje bloker
W miejscach tych poparzeń oprócz rumienia mam też rozszerzone pory i często robiły mi się tam małe, niegłębokie pryszczyki, tuż przy powierzchni skóry. Gorzej natomiast było ze skroniami i linią brwi - tam lubiły się umiejscowić od czasu do czasu gule :|


Generalnie staram się nie używać zbyt wielu kosmetyków (mam 22 lata), zwłaszcza teraz gdy nie mam problemów z cerą - rano przemywam twarz hydrolatem różanym, pod podkład Avene ląduje krem Thermal Fix 1 (ale go wycofali, więc muszę poszukać czegoś nowego). Makijaż zmywam wodą Sensibio Biodermy, na noc od czasu do czasu (jeśli czuję lekkie przesuszenie skóry, najczęściej zimą przy centralce) kładę krem Physiogel.
Wczoraj zrobiłam też sobie pierwszy raz maseczkę: biała glinka + oliwa z oliwek + miód i efekt był całkiem fajny, więc chyba zacznę tak oczyszczać skórę raz na tydzien/dwa.

Ostatnio zaczęłam się "bawić" półproduktami kosmetycznymi
Na razie używam peeling enzymatyczny z BU, a w drodze jest już paczka z mazideł, w której są:
*ekstrakt z zielonej herbaty
*ekstrat z kasztanowca
*active-aloe
*d-panthenol
*mleczko migdałowe
*olej z dzikiej róży

Nastawiam się głównie na maseczki (pomyślałam, że kasztanowiec będzie dobry na te moje nieszczęsne poliki). Mleczko i d-panthenol oraz olej kupiłam głównie do pielęgnacji włosów, ale myślę, że będę je dodawać także do maseczek. Dodatkowo przy następnym zamówieniu wezmę żel hialuronowy i mam zamiar stosować go jako dwufazowy nawilżacz z olejkiem różanym.

Przymierzam się właśnie do zamówienia na BU. Oto co planuję i proszę o korektę oraz ewentualne sugestie co, jak i z czym używać

*serum LEMON (żeby pomogło zniknąć pryszczyką jak już powrócą )
*żel hialurunowy
*hydrolaty różany i oczarowy
*tonik migdałowy AHA 5%
*olejek myjący (opcjonalnie)

serum i tonik chcę stosować tylko na noc i to co kilka dni, bo mam wrażliwą skórę i boję się podrażnienia. Zastanawiam się nad olejkiem myjącym, bo mimo, że jestem zadowolona z Biodermy to jednak trochę nią trę te moje nieszczęsne oczęta. Z drugiej strony mam bardzoooo wrażliwe (wręcz przewrażliwione :P ) oczy i boję się szczypania :P
Zobaczę jak się będzie sprawdzał olejek różany jako dwufazowy nawilżacz - jeśli ok to może zrezygnuję z kremów typu thermal fix? Mimo wszystko są w nich silikony, a ja staram się ograniczyć w kosmetykach wszystkie składniki mogące mnie zapychać.

Bardzo liczę na Waszą pomoc

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-02-12 o 13:48
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 13:39   #291
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A ja mam do Was takie małe pytanko dziewczynki


Czy stosując rano Skinoren a wieczorem Differin mogę do nawilżania używać żelu z kwasem hialuronowm z BU ?

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2019-04-14 o 20:58
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 14:31   #292
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
A ja mam do Was takie małe pytanko dziewczynki


Czy stosując rano Skinoren a wieczorem Differin mogę do nawilżania używać żelu z kwasem hialuronowm z BU ?
Tak mozesz...mozesz jednak odczuc niedosyt nawilzenia..on sam w sobie jest bardzo lekki i sciaga skore lekko, w pierwszym momencie szczegolnie...opcjonalnie jesli to byloby malo..mozesz dodac odrobine innego kremu lub olejku do zelu przed naloezeniem na buzke
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 14:39   #293
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam się "bawić" półproduktami kosmetycznymi
Na razie używam peeling enzymatyczny z BU, a w drodze jest już paczka z mazideł, w której są:
*ekstrakt z zielonej herbaty
*ekstrat z kasztanowca
*active-aloe
*d-panthenol
*mleczko migdałowe
*olej z dzikiej róży



*serum LEMON (żeby pomogło zniknąć pryszczyką jak już powrócą )
*żel hialurunowy
*hydrolaty różany i oczarowy
*tonik migdałowy AHA 5%
*olejek myjący (opcjonalnie)
Mi sie program podoba

Olejek myjacy z Bu jest fajny i niedrogi, zamow chocby na probe
A zel hialuronowy jest naprawde wszechstronny..mozna mixowac z olejkami na buzke...a np na podraznienia swietny bedzie z odrobina panthenolu..i taka mieszanke mozna tez w koncowki wlosow wcierac..zobacz na mazidlach jakie stezenie panthenolu jest zalecane
Ten olejek regulujacy Lemon tez jest fajny..powiem tak...
Mam olej z dziekiej rozy mazidlany i nakladalam go juz z zelem hialuronowym...ale chyba ten Lemon jest fajniejszy bo nie dosc ze wysusza krostki i ladniej sie goja to daje podobna aksamitnosc skory rano..moze nawet lepsza..ma w sobie mix olejku slonecznikowego, z wiesiolka, wit E, estrakt z herbaty...wiec calkiem przyjemne skladniki
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 14:55   #294
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki marea

Na początek spróbuję wymieszać go z hdrolatem lawendowym lub geraniowym, bo tylko takie posiadam, lub z kremem tak jak poradziłaś jak nie będzie fajnie to dokupie jakiś olejek
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 15:02   #295
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A tak apropo BU to chętnie oddam jakiejś zainteresowanej dziewczynie tonik z kwasem BHA 2%, nawet nie rozrobiony i nie otwierany, poprostu nie mam go już gdzie wczisnąć a szkoda żeby się zmarnował

JESli któraś ma ochotkę,nie krempować się dziewczyny
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 15:17   #296
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
A tak apropo BU to chętnie oddam jakiejś zainteresowanej dziewczynie tonik z kwasem BHA 2%, nawet nie rozrobiony i nie otwierany, poprostu nie mam go już gdzie wczisnąć a szkoda żeby się zmarnował

JESli któraś ma ochotkę,nie krempować się dziewczyny
szkoda ze nie konczy mi sie butla bo bym chetnie przygarnela,ale poki co dopiero zaczelam
powiedz mi piekna jaki jest ten hydrolat egraniowy bo korci mnei zeby go sobie zamowic
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 15:24   #297
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
szkoda ze nie konczy mi sie butla bo bym chetnie przygarnela,ale poki co dopiero zaczelam
powiedz mi piekna jaki jest ten hydrolat egraniowy bo korci mnei zeby go sobie zamowic
Intensywnie pachnie przedewszytskim..tak jak i oczarowy...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 16:03   #298
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

aha :P
a cos poza tym? pododbno lagodniejszy od geraniowego, mam nadziej, ze na da sie do mojej mieszanej cery, w sumie to chetnie zamowilabym kilka hydrolatow na probe, geraniopwy, oczarowy, rumiankowy i cytrynowy
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 16:08   #299
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
aha :P
a cos poza tym? pododbno lagodniejszy od geraniowego, mam nadziej, ze na da sie do mojej mieszanej cery, w sumie to chetnie zamowilabym kilka hydrolatow na probe, geraniopwy, oczarowy, rumiankowy i cytrynowy
Ja chyba wielka fanka nie jestem hydrolatow wiec moje refleksje moga nie byc pomocne oczarowy..mocno pachnie..dla mnie ladny ziolowy zapach..i czuc to jego dzialanie..sciaga dziala antyzapalnie..czasami az mi sie skora czerwieni w pierwszym momencie od niego
Zielona herbata..b delikatnie pachnie i delikatne dzialanie
Lawenda..delikatny zapach..lagodzace dzialanie
Geranium..mocny zapach...chyba nawilza..raz uzylam
Moja mama ma neroli...ladnie pachnial..delikatnie..i nawilzal
Rozany tesciowa ladnie pachnie..lagodzacy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 16:26   #300
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
aha :P
a cos poza tym? pododbno lagodniejszy od geraniowego, mam nadziej, ze na da sie do mojej mieszanej cery, w sumie to chetnie zamowilabym kilka hydrolatow na probe, geraniopwy, oczarowy, rumiankowy i cytrynowy
Jak chcesz wiedzieć jak pachnie geraniowy, to dorwij gdzieś Pelargonię i potrzyj listka - pachnie identycznie bardzo intensywnie poza tym mam wrażenie że jest bardzo mocno ściągający, przynajmniej jak dla mnie i chyba bardziej nadaje się do cery tłustej Ja przynajmniej, po użyciu miałam mocno ściagniętą i zaczerwienioną skórę, a też mam mieszaną.

Za to lawendowy bardzo fajny i pachnie dużo delikatniej
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.