Płyn Loxon 5% - pytanie. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 10:26   #181
ciderwithrosie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 61
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Moich przygód z Loxonem ciąg dalszy - chlip.

Od 16.11 stosuję Loxon 5% (raz dziennie, ale ok. 15 psiknięć, zamiast 10, bo jestem niecierpliwa). Wcześniej z entuzjazmem pisałam o tym, że jakiś tydzień przed Gwiazdką zauważyłam ledwo wykiełkowane włoski na zakolach, czyli tam, gdzie ich daaawno już nie było. OK. Tyle że entuzjazm opadł, kiedy okazało się, że po miesiącu te włoski urosły... niecałe 0,5 cm Na skórze głowy nad prawym zakolem mam dalej przerzedzone włosy już do tego stopnia, że mocno widać skórę, kiedy mam nieodpowiednio ułożone włosy. To wygląda jak trójkąt, który ma szeroką podstawę i później teoretycznie się zwęża. Niestety, z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że tak jak wcześniej miałam bardziej przerzedzone włosy po prawej stronie głowy, tak przez okres stosowania Loxonu (11 tygodni - 8 lutego stukną okrągłe 3 miesiące) ten obszar przerzedził mi się jeszcze bardziej! Oznacza to, że za bardzo nie chcą mi tu te włosy odrastać i już naprawdę nie rozumiem, dlaczego Oczywiście będę dalej wcierać ten lek, ale już z totalną rezygnacją, bo uważałam go za ostatnią deskę ratunku. Suplementy zdają się nie pomagać, brałam już wszystko: 4 opakowania Novophane, 90 tabletek Skrzypovity, Bioluteina jakieś 2-3 opakowania (to na oczy, ale dobry skład na włosy), żelazo osobno przez 3 miesiące (ale w Novophane też było), do wcierania miałam prednizolon z wit. B6 przez 2 miesiące (bardziej poleciały mi włosy), stosuję 1x tydzień Alpicort E, brałam Zincuprin, piłam siemię lniane, olej lniany, olej z wiesiołka, miałam epizod z olejem z pestek dyni, wypiłam dwie rundki Biostyminy, brałam tran w kapsułkach przez dobre 3 miesiące, przez miesiąc w ubiegłym roku brałam uderzeniową dawkę Revalidu 6x1 dziennie, który później musiałam zarzucić. Wszystko to, oczywiście nie naraz, od 12.06 (wcześniej też długo brałam Vitapil i inne cuda). Od co najmniej maja 2012 r. regularnie biorę magnez z wit. B6. I co? Dalsze przerzedzenia. Oczywiście odrosty mam, ale boję się, że nie niedługo nie wystarczą, żeby zakrywać przerzedzenia

Obecnie znowu wróciłam do Revalidu - od 18.01 3x dziennie, od 11.12 biorę Inneov Gęstość Włosów 2x dziennie, od 26.01 Supradyn 1x dziennie, Sufrin od 19.12 2x dziennie, piję siemię, biorę magnez i szczerze mówiąc, robi mi się niedobrze już na sam widok tych "rarytasów".

Jeżeli chodzi o wypadanie, zmiejszyło się z ok. 106 dziennie w 1. tygodniu stosowania Loxonu do 41-42 w 11. tygodniu. Z kolei to 106 to była poprawa ze ok. 150-170 w ubiegłe wakacje i ok. 300 przez długie miesiące wcześniej.

Oprócz tego włosy, które mam, rosną mi zadziwiająco szybko. Mam kręcone, więc postronne osoby tak tego nie widzą, ale ja tak. Ostatnio u fryzjera byłam dokładnie 4.12. Teraz po 2 miesiącach mam co najmniej 5 cm odrost. Problem w tym, że nie rosną mi tak szybko te najmłodsze włoski, no i zdaje się, że nie pojawiają się ŻADNE odrosty nad prawym zakolem.

Ogólnie mówiąc, trochę jestem podłamana, tym bardziej, że wcześniej laski mówiły, że po 3 miesiącach stosowania miały już dużo nowych włosów.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

A, przypomniało mi się coś jeszcze na temat/nie na temat: czytałam gdzieś w Internetach, nie pomnę strony, coś na temat poziomu ferrytyny. Podobno włosy przestają przesadnie wypadać, kiedy wynosi ona ok. 40 - ja 8.01 miałam poziom 52,32 - natomiast zaczynają odrastać, kiedy przez co najmniej 3 miesiące utrzymuje się ona na poziomie 70. Pytałam o to lekarza, nie, ona nic o tym nie wie (to był lekarz rodzinny, nie dermatolog).

Ponieważ nie mam już nic do stracenia oprócz pieniędzy za tydzień na własną rękę ponawiam badanie ferrytyny z nadzieją, że wzrosła, i będę tak robić co miesiąc, aż nie uzyskam tego nieszczęsnego 70. Podobno jest to ciężka walka, ale co człowiekowi zostaje.
ciderwithrosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 05:12   #182
l007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Hmm, zawsze tylko zastnawialem sie nad jedna rzecza..
Skad wy "baby" wiecie ze wypadlo 106 wlosów, albo 41 ???
No mi też troche wypada co jakiś czas ale jest to przy myciu głowy i zaraz ich nie ma bo woda ucieka razem z nimi.
Albo może coś wypadnie podczas dnia, ale kto to wie ile !
Czy "wy" je zmuszacie do wypadania w jakis sposób a potem po prostu liczycie ??????
l007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 08:12   #183
MjakMarzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 55
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

A możesz powiedzieć gdzie sie zleca badanie na poziom tej ferrytyny? w normalnym laboratorium?
MjakMarzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 11:41   #184
Katazinek
Raczkowanie
 
Avatar Katazinek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 32
GG do Katazinek
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez ewelinka986 Pokaż wiadomość
wiatm, ja rowniez mialam straszny problem z wlosami..podczas mycia garsciami mi wychodzily..porobilam podstwowe padania hormonu tarczycy TSH jak i morfologia pelna itp..okazalo sie ze wyniki sa w normie..a wlosy nie przestaja wychodzic pomimo polrocznej terapii skrzypu polnego,rzepy i witamin..dermatolog polecila mi od razy loxon 5% i na efekty mialam czekac 2 mies..a minal miesiac i juz widze znaczna poprawe..licze ze calkiem zatrzyma wypadanie a pozniej bede myslec jak przyspieszyc porost wlosow bo nie chce ich obcinac tyle zapuszczalam .. licze ze loxon mi pomoze
nic nie obcinaj bez sensu to tymbardziej ze wlosy jak maja wypadac to i tak wypadna czy dlugie czy krotkie... stosuj loxon regularnie, czytalam ze minoxidil tez stosuje sie przy lysieniu plackowatym wiec nie moze nie pomoc
Katazinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 11:47   #185
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez MjakMarzena Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć gdzie sie zleca badanie na poziom tej ferrytyny? w normalnym laboratorium?
tak, normalnie możesz zrobić sobie takie badanie w każdym labie na własny koszt
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 11:56   #186
Katazinek
Raczkowanie
 
Avatar Katazinek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 32
GG do Katazinek
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Napisane przez Ciderwithrossie:
Cytat:
Ponieważ nie mam już nic do stracenia oprócz pieniędzy za tydzień na własną rękę ponawiam badanie ferrytyny z nadzieją, że wzrosła, i będę tak robić co miesiąc, aż nie uzyskam tego nieszczęsnego 70. Podobno jest to ciężka walka, ale co człowiekowi zostaje.
Moze pies jest gdzie indziej pogrzebany niz w braku witamin... nie jedz wszystkich suplementow na raz...zniszczysz sobie zoladek..;/moze za mocno pocierasz ta skore glowy nie wiem jak wlosy bardzo slabe to czytalam ze lepiej produkt wklepywac

Edytowane przez Katazinek
Czas edycji: 2013-02-05 o 11:57
Katazinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 13:51   #187
ciderwithrosie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 61
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez MjakMarzena Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć gdzie sie zleca badanie na poziom tej ferrytyny? w normalnym laboratorium?
Teoretycznie, powinien to zlecić lekarz w ramach kontraktu z NFZ w laboratorium, z którym ma podpisaną umowę. Teoretycznie, bo zanim trafiłam na lekarza, który chciał mnie na to wysłać, minęło pół roku mojego "leczenia" wypadania włosów. Ja już teraz będę to robić sama, bo nie mam serca prosić swojego lekarza o następną ferrytynę, bo i tak sam wysyła mnie na różne badania sam z siebie, a wiem, że to kosztuje.

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Katazinek Pokaż wiadomość
Napisane przez Ciderwithrossie:
Moze pies jest gdzie indziej pogrzebany niz w braku witamin... nie jedz wszystkich suplementow na raz...zniszczysz sobie zoladek..;/moze za mocno pocierasz ta skore glowy nie wiem jak wlosy bardzo slabe to czytalam ze lepiej produkt wklepywac
No może to nie jest to brak witamin, chociaż po 3 miesiącach brania różnych cudów widziałam JAKIEŚ odrosty. Czytałam też gdzieś, że w niektórych przypadkach trzeba suplementowaś się przez rok, dwa, żeby uzupełnić niedobory. Być może należę do takich przypadków, a może nie, bo przecież żaden z lekarzy nie zdiagnozował mi przyczyn wypadania. Stosuję Loxon, a nawet nie wiem, czy mam androgenowe. Zabawne, nie? Z suplementów jem teraz Inneov, Revalid, Supradyn i magnez. To dużo, ale jeszcze trochę na nich pociągnę.
ciderwithrosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 19:34   #188
Katazinek
Raczkowanie
 
Avatar Katazinek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 32
GG do Katazinek
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez ciderwithrosie Pokaż wiadomość
No może to nie jest to brak witamin, chociaż po 3 miesiącach brania różnych cudów widziałam JAKIEŚ odrosty. Czytałam też gdzieś, że w niektórych przypadkach trzeba suplementowaś się przez rok, dwa, żeby uzupełnić niedobory. Być może należę do takich przypadków, a może nie, bo przecież żaden z lekarzy nie zdiagnozował mi przyczyn wypadania. Stosuję Loxon, a nawet nie wiem, czy mam androgenowe. Zabawne, nie? Z suplementów jem teraz Inneov, Revalid, Supradyn i magnez. To dużo, ale jeszcze trochę na nich pociągnę.
nie wiem czy to dobry pomysl jest ale wiesz...tonacy brzytwy sie chwyta... probowalas kozieradki?
Katazinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 09:36   #189
MjakMarzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 55
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Ja też podpisuję się obiema rękami, że jeśli zaczynamy suplementacje to ciągnąc ja do roku, wówczas organizm z pewnością nasyci się tym co trzeba

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------



---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
tak, normalnie możesz zrobić sobie takie badanie w każdym labie na własny koszt
dzięki za wiadomość :-*
MjakMarzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 11:52   #190
BoGnA1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 13
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

cześć dziewczyny,

widze ze od tygodnia nikt się nie wypowiada na forum, a ja wczoraj byłam u dermatologa z moimi przerzedzonymi włosami, również zaleciła wcieranie loxonu 5 i badania krwi oraz tsh. Także jutro wykupuje receptę i zaczynam wcieranie, zobaczymy z jakim skutkiem. Ciekawi mnie tylko jedno, dermatolog zaleciła wcieranie raz dziennie, co drugi dzień, zastanawiam się czy to nie za mało??? Napiszcie jak u was sytuacja wygląda....
BoGnA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:27   #191
ciderwithrosie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 61
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez BoGnA1986 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,

widze ze od tygodnia nikt się nie wypowiada na forum, a ja wczoraj byłam u dermatologa z moimi przerzedzonymi włosami, również zaleciła wcieranie loxonu 5 i badania krwi oraz tsh. Także jutro wykupuje receptę i zaczynam wcieranie, zobaczymy z jakim skutkiem. Ciekawi mnie tylko jedno, dermatolog zaleciła wcieranie raz dziennie, co drugi dzień, zastanawiam się czy to nie za mało??? Napiszcie jak u was sytuacja wygląda....
Witaj w klubie. Ja wcieram raz dziennie codziennie. W ulotce jest zalecenie 2x dziennie codziennie, więc najwyraźniej jest to indywidualna sprawa ustalana przez lekarza.
ciderwithrosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 16:11   #192
candelabra
Raczkowanie
 
Avatar candelabra
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 81
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Ja też od wczoraj jestem wcieraczką Loxona 1xdziennie, zobaczymy co będzie..bo znowu lecą jak głupie.
candelabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 19:27   #193
ciderwithrosie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 61
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez candelabra Pokaż wiadomość
Ja też od wczoraj jestem wcieraczką Loxona 1xdziennie, zobaczymy co będzie..bo znowu lecą jak głupie.
A co wcześniej stosowałaś?

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Katazinek Pokaż wiadomość
nie wiem czy to dobry pomysl jest ale wiesz...tonacy brzytwy sie chwyta... probowalas kozieradki?
Tak, ale tylko kilka razy, bo mogę ją wcierać tylko rano, później już muszę umyć włosy. Myję je codziennie, odkąd stosuję Loxon. Muszę mieć rozpuszczone włosy, żeby ukryć to i owo, a po Loxonie to niemożliwe (po Loxonie włosy wyglądają jak by były przyprószone popiołem, są sztywne i trochę posklejane - jeżeli zrobię wtedy kucyk, wygląda to okropnie, a z takimi włosami nie mogę iść do pracy). Co ogranicza mi wcieranie czegokolwiek innego.

Edytowane przez ciderwithrosie
Czas edycji: 2013-02-19 o 05:57
ciderwithrosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 12:24   #194
maamuchaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam. Ja też od wczoraj stosuje Loxon 5% i jestem bardzo ciekawa efektów ale niestety z tego co wyczytałam na różnych forach trzeba uzbroić sie w cierpliwość. Zobaczymy co z tego będzie. Trzymam kciuki za Was dziewczęta! i jak zobaczycie jakąś poprawę u siebie to piszcie proszę ja też będę na tym forum pisać co się dzieje...

Edytowane przez maamuchaa
Czas edycji: 2013-02-19 o 12:32
maamuchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:39   #195
Katazinek
Raczkowanie
 
Avatar Katazinek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 32
GG do Katazinek
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez ciderwithrosie
Tak, ale tylko kilka razy, bo mogę ją wcierać tylko rano, później już muszę umyć włosy. Myję je codziennie, odkąd stosuję Loxon. Muszę mieć rozpuszczone włosy, żeby ukryć to i owo, a po Loxonie to niemożliwe (po Loxonie włosy wyglądają jak by były przyprószone popiołem, są sztywne i trochę posklejane - jeżeli zrobię wtedy kucyk, wygląda to okropnie, a z takimi włosami nie mogę iść do pracy). Co ogranicza mi wcieranie czegokolwiek innego.
czaje... ja Ci powiem tak loxon sie powinno aplikowac jak wlosy wyschna ale ja "medrzec" psikalam jak byly mokre na skore glowy i nie zauwazylam zeby wygladaly zle...w ogole to psikaj sobie tam gdzie masz najrzadsze wczoraj sie dowiedzialam ze z tylu glowy ukrwienie jest najlepsze dlatego tam sa najgestsze wlosy tak btw, kozieradka smierdzi troche maga ale jest skuteczna dosc...a w ogole to lepiej cos??
Katazinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:48   #196
maamuchaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez BoGnA1986 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,

widze ze od tygodnia nikt się nie wypowiada na forum, a ja wczoraj byłam u dermatologa z moimi przerzedzonymi włosami, również zaleciła wcieranie loxonu 5 i badania krwi oraz tsh. Także jutro wykupuje receptę i zaczynam wcieranie, zobaczymy z jakim skutkiem. Ciekawi mnie tylko jedno, dermatolog zaleciła wcieranie raz dziennie, co drugi dzień, zastanawiam się czy to nie za mało??? Napiszcie jak u was sytuacja wygląda....
Mi wczoraj dermatolog zaleciła 2x dziennie i trochę mnie to przeraża bo włosy wyglądają nieciekawie po tym całym wcieraniu ale jakoś przeżyję...
maamuchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:13   #197
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Dlatego ja zawsze nakładałam na noc a myłam rano. O ile się myje włosy rano to ta opcja wchodzi w grę
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 20:23   #198
candelabra
Raczkowanie
 
Avatar candelabra
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 81
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Ja wcieralam wszystko co sie dalo, jadlam rozne suplementy, wcieralam rozne oleje..w koncu zdecydowalam sie na loxon, juz ponad dwa lata leca, skonczyly sie zarty i zabawy w ☠☠☠☠☠☠☠y.
candelabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 14:44   #199
ciderwithrosie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 61
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Katazinek Pokaż wiadomość
czaje... ja Ci powiem tak loxon sie powinno aplikowac jak wlosy wyschna ale ja "medrzec" psikalam jak byly mokre na skore glowy i nie zauwazylam zeby wygladaly zle...w ogole to psikaj sobie tam gdzie masz najrzadsze wczoraj sie dowiedzialam ze z tylu glowy ukrwienie jest najlepsze dlatego tam sa najgestsze wlosy tak btw, kozieradka smierdzi troche maga ale jest skuteczna dosc...a w ogole to lepiej cos??
Ten patent z wcieraniem Loxonu przy mokrych włosach pewnie nie jest zły, ale ja mam kręcone włosy i kiedy je rozczeszę po umyciu, pozostawiam je do wyschnięcia już bez zbędnego czochrania, bo miałabym siano na głowie.

Jeżeli chodzi o rezultaty, to tak, są: jest ograniczenie wypadania włosów. Nie wiem, czy już o tym pisałam, ale po 13. tygodniu używania Loxonu 5 proc. liczba wypadanych włosów zmniejszyła się ze średnio 106 dziennie do 28-29 dziennie. I to jest sukces i realne ograniczenie wypadania włosów. Prowadziłam zapiski i dosłownie z tygodnia na tydzień widziałam po wynikach, że włosów wypada mi mniej. Wydaje mi się jednak, że po prawej stronie nad skronią przerzedziły mi się dalej włosy, nad czołem z przodu również, ale jednocześnie - paradoksalnie - widzę kilkucentymetrowe sterczące włosy i zarastają mi również zakola. Te akurat zarastają mi baaardzo wolno: pierwsze włoski zobaczyłam po dokładnie 1 miesiącu paćkania się Loxonem, ale włoski te przez ostatnie dwa miesiące urosły maks. 4 mm! Podczas gdy pozostałe włosy rosną mi bardzo szybko. To tyle moich wynurzeń. Może się przydadzą komuś, kto dopiero zaczyna. Ale faktycznie, w cierpliwość trzeba się uzbroić, nie ma co.

Byłam też dziś na wizycie kontrolnej u dermatologa. Pytałam się, czy to prawda z tą ferrytyną (poziom 40 - zahamowanie wypadania, poziom 70 przez co najmniej 3 miesiące - porost), ale powiedziała, że pierwszy raz w życiu słyszy coś takiego. Nie mam powodu, żeby jej nie wierzyć - kobieta zrobiła doktorat z trychologii.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez maamuchaa Pokaż wiadomość
Mi wczoraj dermatolog zaleciła 2x dziennie i trochę mnie to przeraża bo włosy wyglądają nieciekawie po tym całym wcieraniu ale jakoś przeżyję...

Faktycznie wyglądają. Moje jak by były cały czas brudne, ale warto się przemęczyć Powodzenia!

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez l007 Pokaż wiadomość
Hmm, zawsze tylko zastnawialem sie nad jedna rzecza..
Skad wy "baby" wiecie ze wypadlo 106 wlosów, albo 41 ???
No mi też troche wypada co jakiś czas ale jest to przy myciu głowy i zaraz ich nie ma bo woda ucieka razem z nimi.
Albo może coś wypadnie podczas dnia, ale kto to wie ile !
Czy "wy" je zmuszacie do wypadania w jakis sposób a potem po prostu liczycie ??????

Bo my, "baby", je zwyczajnie liczymy. Ja zbieram to, co mi wypadnie na poduszkę (obecnie 2 włosy na krzyż) i to, co złapię podczas mycia, spłukiwania i rozczesywania. Oczywiście, że są to liczby umowne, bo nigdy nie uda się złapać wszystkich włosów i nikt nie biega z lupą po domu i nie zbiera ich z podłogi, nie wyskubuje z szalika i nie patrzy, ile się zaplątało w sweterku, ale jeżeli ktoś sobie zapisuje swoje wyniki, może po kilku tygodniach danej kuracji ocenić, czy włosów wypada ZAUWAŻALNIE mniej, czy nie. Nie wiem też, dlaczego miałybyśmy "zmuszać" nasze włosy do wypadania. One robią to same, ku naszej wielkiej rozpaczy.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinka986 Pokaż wiadomość
wiatm, ja rowniez mialam straszny problem z wlosami..podczas mycia garsciami mi wychodzily..porobilam podstwowe padania hormonu tarczycy TSH jak i morfologia pelna itp..okazalo sie ze wyniki sa w normie..a wlosy nie przestaja wychodzic pomimo polrocznej terapii skrzypu polnego,rzepy i witamin..dermatolog polecila mi od razy loxon 5% i na efekty mialam czekac 2 mies..a minal miesiac i juz widze znaczna poprawe..licze ze calkiem zatrzyma wypadanie a pozniej bede myslec jak przyspieszyc porost wlosow bo nie chce ich obcinac tyle zapuszczalam .. licze ze loxon mi pomoze
Ewelinko, zaglądasz tu jeszcze? Napisałaś, że była znaczna poprawa po miesiacu. Na czym to polegało? No i czy L. pomaga Ci dalej?
ciderwithrosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 19:27   #200
agigi3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Mi loxon poleciła koleżanka fryzjerka stosuje go od kilku miesięcy i włosy jej odrastają widziałam na własne oczy jakie miała łyse zakola a jak teraz wyrastają jej nowe włosy na zakolach.U mnie nie robiły się zakola tylko ogólnie wypadło mi ich dużo (czesałam się nad wanną tyle ich wypadało w szczotce też było ich mnóstwo). Byłam u lekarza rodzinnego po receptę bo u dermatologa kolejki na próbę poprosiłam o receptę na jedno opakowanie loxon5% . Wsmarowywałam w suche włosy (tzn w skórę) raz dziennie wieczorem rano myłam głowę, po pierwszym razie bardzo swędziała mnie skóra na głowie ale na drugi dzień już nie po kilku dniach stosowania (chyba po czterech) w wanie był tylko już jeden włos na szczotce dwa/trzy i tak do końca opakowania. Od trzech tygodni już go nie stosuję bo nie mam czasu iść do lekarza po receptę włosy zaczęły znowu wypadać ale nie w takiej ilości jak przed lekiem jest ich ok20/30. Ja jestem zadowolona z loxon5% na mnie podziałał
agigi3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 00:21   #201
candelabra
Raczkowanie
 
Avatar candelabra
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 81
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Hehe..jasne, po miesiacu podzialal. I co z tego jak wszystko wyleci! Przeczytaj najpierw ulotke i co za fryzjerka daje takie dobre rady.
candelabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 08:47   #202
ciderwithrosie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 61
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez candelabra Pokaż wiadomość
Hehe..jasne, po miesiacu podzialal. I co z tego jak wszystko wyleci! Przeczytaj najpierw ulotke i co za fryzjerka daje takie dobre rady.
Dlaczego wszystko ma wylecieć?
ciderwithrosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 14:19   #203
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Hehe..jasne, po miesiacu podzialal. I co z tego jak wszystko wyleci! Przeczytaj najpierw ulotke i co za fryzjerka daje takie dobre rady.
Włosy po odstawieniu loxonu wylatują TYLKO w przypadku łysienia androgenowego. Ja stosowalam wielokrotnie loxon lub minoxidil (substancja aktywna z loxonu), i nigdy po odstawieniu nic mi nie wypadło, odstawiałam spontanicznie. Nigdy też nie miałam żadnego linienia. Zatem nie każdy to ma.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 23:43   #204
candelabra
Raczkowanie
 
Avatar candelabra
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 81
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Nawet po miesiącu stosowania?
candelabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 08:28   #205
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Nawet po miesiącu stosowania?


Prawda jest taka, ze po miesiącu, to on nawet nie zdąrzył dobrze zadziałać.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 16:20   #206
MarmoladaX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Od 6 miesięcy używam Loxonu 5%, postaram się zwięźle przedstawić swoje doświadczenia i byłabym wdzięczna za odpowiedź dziewczyn z podobnymi doświadczeniami

PLUSY:
-mam przetłuszczające się włosy i normalnie codziennie musiałam je myć. Teraz myję je co drugi dzień a nawet co trzeci (myślę, że to zasługa alkoholu). Dla mnie bomba.

-jest ich więcej! widzę takie sterczące fikuśne grrrube włosy na zakolach, na czubku głowy i generalnie gdzie bym nie miała przedziałka te włoski sterczą (jestem 1000% pewna, że przed Loxonem ich nie było).

- po aplikacji włosy się unoszą, robią sie sztywne i niestety jednocześnie matowe, ale od razu wydaje się, że jest ich więcej.


MINUSY:
- j.w. mam matowe włosy, pozbawione blasku, jakby zmęczone. Dużo wysiłku wkładam w pielęgnację i odżywienie ich.

- najgorsza rzecz: na karku pojawiły mi się cienkie, ale czarne włosy i schodzą wzdłuż kręgosłupa- od dzisiaj zacznę traktować je woskiem.

- najgorsza rzecz nr 2: szybciej włosy odrastają pod pachami, na rękach z ciemnego blondu robią się czarne - traktuję to kremem do depilacji.

PODSUMOWANIE:
Generalnie jestem bardzo zadowolona mam 2 razy więcej włosów (wcześniej prześwitywała mi skóra głowy, gdy miałam włosy zaczesane do tyłu- teraz nie widać nic).
Stosuję codziennie dwa razy dziennie 8-9 psiknięć.
Zostało mi 1,5 opakowania i zakończę kurację ze względu na wcześniej opisany problem z owłosieniem- trudniej mi również wydepilować bikini.

Czy Wam pojawiło się niechciane owłosienie? Jeśli tak to co zrobiłyście, by się go pozbyć? Czy po odstawieniu samoistnie włosy na ciele powróciły do "dawnego wyglądu"? Czy po odstawieniu włosy, które wyrosły wypadły, czy może nadal spokojnie rosną?

Proszę, dziękuję i pozdrawiam
MarmoladaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 08:57   #207
sandra1406
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam mi od ponad roku włosy wypadają garściami... :/ Kiedyś chodząc do fryzjerki żeby je obciąć to fryzjerka zawsze się musiała nieźle namęczyć bo miałam ich mnóstwo a teraz. Jest ich 3x mniej. Robiłam badania czy nie mam tarczycy, pobieranie krwii itd. No i jestem ''okazem zdrowia''. W czw byłam u dermatologa. Przepisała mi Galacet 1dziennie i loxon 5% 1dziennie. I tak jak czytam te wszystkie opinie to się w ogóle zastanawiam czy zacząć kuracje. Skutki uboczne to np owlosienie na innych częściach ciała a ja i tak mam strasznie owłosione ciało na rękach mam troche ciemnych włosków ale nie przeszkadza mi to najgorszy jest wąsik. Mam już taki delikatny i boję się, że kiedy zacznę kurację to że bede miała wąsik jeszcze wiekszy i już bede musiała go usuwać laserowo albo wosk... :/ POMOCY!
sandra1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 07:29   #208
ciderwithrosie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 61
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez sandra1406 Pokaż wiadomość
Witam mi od ponad roku włosy wypadają garściami... :/ Kiedyś chodząc do fryzjerki żeby je obciąć to fryzjerka zawsze się musiała nieźle namęczyć bo miałam ich mnóstwo a teraz. Jest ich 3x mniej. Robiłam badania czy nie mam tarczycy, pobieranie krwii itd. No i jestem ''okazem zdrowia''. W czw byłam u dermatologa. Przepisała mi Galacet 1dziennie i loxon 5% 1dziennie. I tak jak czytam te wszystkie opinie to się w ogóle zastanawiam czy zacząć kuracje. Skutki uboczne to np owlosienie na innych częściach ciała a ja i tak mam strasznie owłosione ciało na rękach mam troche ciemnych włosków ale nie przeszkadza mi to najgorszy jest wąsik. Mam już taki delikatny i boję się, że kiedy zacznę kurację to że bede miała wąsik jeszcze wiekszy i już bede musiała go usuwać laserowo albo wosk... :/ POMOCY!
Musisz sama zdecydować, co jest dla Ciebie większym problemem: (często mityczne) dodatkowe włoski, które łatwo można usunąć kremem, woskiem, czy depilatorem, czy oglądanie w lustrze i pod światłem swojej skóry głowy tam, gdzie kiedyś była owłosiona. W piątek stuknie mi 5 miesięcy z Loxonem. Nie zauważyłam praktycznie problemów ze zbędnym owłosieniem, natomiast liczba wypadających włosów zmniejszyła się do 8-12 dziennie.
ciderwithrosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 10:31   #209
ciderwithrosie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 61
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Minął mój 5. miesiąc z Loxonem. Strasznie szybko ten czas leci. Stosuję 6x w tygodniu 1x dziennie po 10-12 psiuknięć. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony chyba zahamował mi wypadanie włosów (średnia dzienna to teraz 15 włosów, ale od paru dni znowu wypada mi ich więcej... Boję się, żeby nie wrócił koszmar z ulicy Wiązów pt. "nadmierne wypadanie", bo z tego już się raczej nie podniosę). Z drugiej jednak strony widzę dalsze przerzedzenie nad czołem, dalsze przerzedzenie po prawej stronie (tu, nie wiedzieć, czemu, mam mniej włosów niż po lewej stronie), mocno wcięte zakole po lewej stronie i prawie cofnięta linia czoła o dalsze 0,5 cm. Prawie, ponieważ na tym pasku 0,5 cm jeszcze jakieś włosy są... Nie wiem, co o tym myśleć. Liczyłam na to, że po tak długim czasie będzie taki odrost, który zamaskuje mi prześwity nad czołem i po prawej stronie. Niby tych włosów nie wypada mi dużo, ale chyba mi nie odrastają Mam 37 lat. Nie chcę być łysa w tym wieku
ciderwithrosie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 14:39   #210
sereklexon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

tez zaczynam kuracjie na glowie jeszcze nie mialem takiej tragedii ale powoli sie zaczyna proces lysienia dlatego Dermatolog i co? = Lexon 5% 1x dziennie i Propecia 1x dziennie oczywiście z miejsca propeciazostala skreślona z moiej listy i zaczynam kuracjie tylko z lexonem

po 4 dniach 1x dziennie smarowania zaczyna sie chyba proces lnienia każdy o tym pisze ale niech ktoś napisze do jakiego stopnia sie lnieje ? do zera na lysego cycka czy poprostu troche tam wlosów sobie poleci i na tym sie kończy? ????????
sereklexon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-22 13:57:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.