Zerwane koraliki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-01, 14:47   #1
black_dress_obsession
Raczkowanie
 
Avatar black_dress_obsession
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 95
Red face

Zerwane koraliki


Właśnie zerwałam jedne z moich ładniejszych drobnych koralików, po zebraniu elementów mam: większość koralików na żyłce (otwartej z dwóch stron), mały karabińczyk i kółeczko. Problem w tym, że nie mam nic wspólnego z robieniem biżuterii i jestem w tej kategorii kaleką Nie mam też żadnych narzędzi, ani innych elementów, ale mogę dokupić.

Jak je naprawić? Czego mi brakuje żeby je połączyć i jak to zrobić?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję
black_dress_obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 16:02   #2
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Zerwane koraliki

Musisz po prostu kupić nową żyłkę, albo mocną nić i nawlec całość ponownie, na koniec przywiązać do 1 z końców karabińczyk, kółeczko do drugiego. Jeśli jest więcej splotów sznurków połączonych, a zerwał Ci się jeden, to musisz zakombinować i nowo nawleczony sznurek dodać do pozostałych splotów, czyli albo rozwalić całą ''konstrukcję'', całość odpowiednio powiązać i zamocować zapięcie, albo dołączyć sznurek do reszty, zależy, co też tam masz. Jeśli nawleczesz koraliki na podwójną nić, to nie będziesz mieć problemu z zawiązywaniem; z pojedynczą żyłką byłoby trudno.
A jeżeli to jest jakaś wymyślna kolia, to nie powiemy Ci bez zdjęcia, co spróbować z tym wymyślić.

Narzędzia nie będą Ci potrzebne, możesz kupić w pasmanterii igły do nawlekania drobnicy, bo przy nawlekaniu na samą nitkę trafiłby Cię szlak, albo, możesz sobie zrobić igłę z cienkiego drutu, czyli zginasz kawałek drutu na połowę, w zgięciu znajduje się nitka i 'igłę' już masz.

Skoro koralików mogłoby Ci braknąć możesz dokupić, z tym, że w pasmanteriach drogo liczą, na allegro jest tego pełno i dużo taniej, np. tu http://www.allegro.pl/item209478273_...tisy_hit_.html, ale i tak dużo tego pewnie nie potrzebujesz.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 20:10   #3
black_dress_obsession
Raczkowanie
 
Avatar black_dress_obsession
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 95
Dot.: Zerwane koraliki

Dziękuję za rady udało mi się je odtworzyć
Trochę pokracznie i nie jak w oryginale ale skutecznie
Jeszcze raz dzięki
black_dress_obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.