Badanie bhcg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-29, 20:53   #1
Lubie Milke
Wtajemniczenie
 
Avatar Lubie Milke
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 2 510

Badanie bhcg


Witam
Czy ktoś może też tak miał? Byłam dzisiaj u ginekologa ponieważ spóźniał mi się okres. Testy wychodziły negatywne. Lekarz stwierdził, że okres powinnam 'zaraz dostać' i faktycznie teraz wieczorem dostałam go. Jednak podczas usg zauważył coś na jajniku. Nie wiem dlaczego ale dostałam skierowanie właśnie na bhcg i miałam je wykonać najlepiej dzisiaj jednak laboratorium pobierało krew tylko z rana i nie zrobiłam tego. I nie wiem czy mając teraz okres mam w ogóle robić to badanie. Jak tak to jutro je zrobić za tydzień powtórzyć czy za tydzień tylko zrobić. Kontrolę mam za dwa tygodnie dopiero.
__________________
"Ludzie starali się usilnie przekonać ją, że uroda to tylko zewnętrzna forma, liczy się wnętrze – tak jakby jakiś mężczyzna zakochał się kiedyś w parze nerek."
Terry Pratchett
Lubie Milke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 11:00   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badanie bhcg

Cytat:
Napisane przez Lubie Milke Pokaż wiadomość
Witam
Czy ktoś może też tak miał? Byłam dzisiaj u ginekologa ponieważ spóźniał mi się okres. Testy wychodziły negatywne. Lekarz stwierdził, że okres powinnam 'zaraz dostać' i faktycznie teraz wieczorem dostałam go. Jednak podczas usg zauważył coś na jajniku. Nie wiem dlaczego ale dostałam skierowanie właśnie na bhcg i miałam je wykonać najlepiej dzisiaj jednak laboratorium pobierało krew tylko z rana i nie zrobiłam tego. I nie wiem czy mając teraz okres mam w ogóle robić to badanie. Jak tak to jutro je zrobić za tydzień powtórzyć czy za tydzień tylko zrobić. Kontrolę mam za dwa tygodnie dopiero.
Może lekarz chciał mieć pewność, że nie jesteś w ciąży, żeby wdrożyć leczenie tego czegoś na jajniku?

Zrób badanie raz, jeśli podejrzewasz, że mogło dojść do zapłodnienia (mimo że okres się pojawił itd.).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 15:21   #3
Doris89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 28
Dot.: Badanie bhcg

Pewnie podejrzewa ciążę pozamaciczną jajowodową. Leć na tę bętę w poniedziałek.
Doris89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 21:54   #4
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Badanie bhcg

Podejrzewać może ciążę pozamaciczną lub nowotwór. Bhcg rośnie także wtedy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 12:41   #5
Lubie Milke
Wtajemniczenie
 
Avatar Lubie Milke
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 2 510
Dot.: Badanie bhcg

Dzięki za odpowiedzi trochę przeraziłam się teraz po świętach i okresie pędze zrobić badanie.
__________________
"Ludzie starali się usilnie przekonać ją, że uroda to tylko zewnętrzna forma, liczy się wnętrze – tak jakby jakiś mężczyzna zakochał się kiedyś w parze nerek."
Terry Pratchett
Lubie Milke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 21:36   #6
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Badanie bhcg

No ale skoro był okres, to na ciążę pozamaciczną bym nie stawiała. Może to jakaś torbiel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 19:59   #7
yhyh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 136
Dot.: Badanie bhcg

Wszystko zależy jak będzie wyglądać teraz Twój okres. Jeśli będzie słabszy i krótszy, to lepiej zrobić badanie, ponieważ we wczesnej ciąży zdarzają się plamienia zamiast okresu. Testy z moczu też wykryją ciążę pozamaciczną, a i na początku ona raczej nie różni się bardzo od zdrowej (miałam pozamaciczną w grudniu). Jeśli jednak będzie coś Cię niepokoić, to idź wcześniej do lekarza.
__________________
27.10.2012Na zawsze Razem

09.12.2013 Natalka

10.09.2015 Kinga
yhyh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-01, 22:32   #8
Lubie Milke
Wtajemniczenie
 
Avatar Lubie Milke
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 2 510
Dot.: Badanie bhcg

Okres miałam normalny. Tylko nieregularny. Lekarz mówił tylko o becie , a jakie czasem pismo lekarzy jest wiem. Dzisiaj kuzynka uświadomiła mnie, że również mam skierowanie na ca 125 więc widocznie pod każdym kątem jestem badana. Nic pozostaje mi po świętach zrobić badania i zobaczy się co z nich wyjdzie. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
__________________
"Ludzie starali się usilnie przekonać ją, że uroda to tylko zewnętrzna forma, liczy się wnętrze – tak jakby jakiś mężczyzna zakochał się kiedyś w parze nerek."
Terry Pratchett
Lubie Milke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-01 23:32:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.