Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-05, 10:34   #2491
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Zez w tym wieku chyba normalny



Wzrok slaby i wlosy leca mi od 3 dni na potege Zaczelam brac cos na bazie drozdzy, ale obawiam sie, ze to fizjologiczne po pologu Bardziej mnie martwi wzrok, bo bylam slepa przed ciaza a teraz to juz slepa jak kura :/



Ja jem wszystko, tyle ze jestem wegetarianka, wiec bez miesa i ryb, rowniez bez mleka krowiego (za to jakos nie potrafie zrezygnowac z zoltego sera
- chyba dwie dziewczyny stad sa wegankami, dobrze pamietam? Blackhaired, Ty moze?
Oj, nie ja. Ja tylko nie piję mleka krowiego i bardzo nie lubię mięsa, choć czasem zjem. Dążę do wegetarianizmu, ale jeszcze sporo drogi przede mną

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 11:22   #2492
Marioosanegra
Raczkowanie
 
Avatar Marioosanegra
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 122
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
Oj, nie ja. Ja tylko nie piję mleka krowiego i bardzo nie lubię mięsa, choć czasem zjem. Dążę do wegetarianizmu, ale jeszcze sporo drogi przede mną

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
To tak samo jak ja. Tylko że ja przestałam już dążyć. Zwyczajnie, mając inny wybór, z własnej woli nigdy nie wybiorę mięsa. U nas też tż gotuje i często stara się je przemycić, bo moje wyniki żelaza rewelacyjne nie są, ale dla mnie mógłby istnieć wyłącznie ser
Marioosanegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 11:41   #2493
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Usunelo mi posta, eh ;/

Witam sie po weekendzie, nadrobilam Wasze posty. U mnie dziecko od czwartku bylo mega grzeczne, ladnie jadlo, spalo, bawilo sie. W sobote wieczorem w ikei troche sie namarudzil, ale po powrocie do domu bylo ok. Od niedzielnego popoludnia zaczely sie placze i marudzenia az do teraz (ciezka noc wlasnie za nami). Czy to mozliwe, ze to od tego co zjadlam? Jesli tak to z kiedy, po jakim czasie to przenika do mleka? W sobote popoludniu jadlam ostre danie po seczuansku z chinskiej knajpki, w niedziele przed poludniem dojadlam jego resztke :P ogolnie nie wierze w diete kp, ale przy tych placzach synka zaczynamy sie za kazdym razem zastanawiac, czy to jednak nie to. Lubie i jem wszystko (oprocz brukselki ) ale oczywiscie staram sie odzywiac zdrowo i rozsadnie...

Odnosnie podobienstwa u nas tez nie da sie tak na 100% powiedziec, prawdopodobnie oczy i usta ma po mnie, ale ja mysle, ze to jest perfekcyjna mieszanka mnie i meza Charakterologicznie (jest w ogole takie slowo?) niestety tez: po mnie nerwus, po mezu lasuch.

Pogorszenia wzroku nie odnotowalam, od wielu lat mam jedynie maly astygmatyzm ale okularow uzywam glownie tylko do komputera. Za to wlosy wypadaja mi juz od 3 tygodni, moze dluzej. Wiadomo ile to sie moze utrzymywac, czy jest to bardzo indywidualna kwestia? Biore prenatal duo, ale pomaga mi to chyba jedynie na dobre wyniki morfologii, bo nie na wlosy jak widac.

Wkladanie raczek do buzi i slinotok - trwa jakos juz od tygodnia. Zastanawiam sie co z tym zrobic, bo tez mnie to martwi, ale cos czytam i to prawdopodobnie jednak jest normalne. Zaraz moze sie nawet spotegowac jak maluchy beda chwytac i odkryja, ze to co maja w raczce mozna wsadzic do ust. To jest ich sposob na poznawanie swiata i coz, mozemy chyba tylko zadbac o to co maja dookola siebie i wycierac buzie z nadmiaru slinki?

Jeszcze chcialam nawiazac do smoczka uspokajacza. U nas niestety problem, bo maly go za bardzo nie chce. Kilka tygodni temu bylam okropnie zla na siebie jak mu go dawalam, a teraz chcialabym zeby go zaakceptowal bo bywa mega ciezko w tych placzaco-kryzysowych sytuacjach, ehh.

Paznokcie obcinam obcinaczka, poprawiam nozyczkami (oba z tommee tippee, nawet sie sprawdzaja), ale robie to tylko i wylacznie jak spi, nie wyobrazam sobie z tak ruchliwym dzieckiem robic tego inaczej na chwile obecna.

Co z grupa na FB, jest aktualna? Dziala juz?
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&

Edytowane przez lupinka
Czas edycji: 2018-11-05 o 12:07
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 11:54   #2494
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja przez prawie 10 lat nie jadłam mięsa, ale nie z powodów ideologicznych - po prostu nie lubiłam mięsa więc odrzuciłam je całkowicie. Mówiłam wtedy że zacznę jesc mięcho dopiero gdy będę w ciąży... Ale poznałam TŻ, a on mi gotował taaakie pyszności z mięsem że się nawróciłam i zaczęłam je jeść na nowo a w ciąże zaszłam dopiero 6lat później.

Mojemu dziecku od wczoraj się buzia nie zamyka i cały czas gada wcześniej też coś tam gaworzyla, ale nie w takim stopniu. I to tak nagle, z dnia na dzień sie jej coś włączyło. A ja latam jak głupia z telefonem i nagrywam każde jej "gugu" "gaga" i "tia"
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 12:31   #2495
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Moje dziecko całe przedpołudnie przespało i dalej przysypia, wasze też tak? To pewnie ta pogoda...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 12:47   #2496
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Haha moje nie, drzemki jakieś łapie, na jednej zjadłam, na drugiej nastawiłam pranie, na trzeciej to wyszliśmy na spacer i zdążyłam zjeść obiad który na wynos kupiłam. Na 14.40 idziemy na usg bioderek, właśnie chce go dokarmić żeby nie darł pyszczka i jakoś 14.15 pasuje iść do przychodni

Też jestem ciekawa ile po jedzeniu można spodziewać się u dziecka rewelacji jeśli faktycznie coś przez mleko mu zaszkodzi, ja też w to nie wierzę, ale zawsze jest to ale

U nas słońce wychodzi nieśmiało, a my już po spacerze, 3.83 km (chodzimy z endomondo )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 12:51   #2497
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja dzisiaj z małą nigdzie nie pójdę, trochę zaciąga noskiem i kicha, a w czwartek mamy szczepienie na rotawirusy. Już raz było przekładane o 3 tygodnie, a to tylko do 12. tygodnia można, także nie będę ryzykować. Jutro idziemy powtórzyć morfologię, pewnie i tak się do czegoś przyczepią i znowu jej nie zaszczepią...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-05, 12:52   #2498
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
Ja przez prawie 10 lat nie jadłam mięsa, ale nie z powodów ideologicznych - po prostu nie lubiłam mięsa więc odrzuciłam je całkowicie. Mówiłam wtedy że zacznę jesc mięcho dopiero gdy będę w ciąży... Ale poznałam TŻ, a on mi gotował taaakie pyszności z mięsem że się nawróciłam i zaczęłam je jeść na nowo a w ciąże zaszłam dopiero 6lat później.



Mojemu dziecku od wczoraj się buzia nie zamyka i cały czas gada wcześniej też coś tam gaworzyla, ale nie w takim stopniu. I to tak nagle, z dnia na dzień sie jej coś włączyło. A ja latam jak głupia z telefonem i nagrywam każde jej "gugu" "gaga" i "tia"

Miałam podobnie z tym mięsem ale ja nie jadłam tylko 3,5 roku. Też zawsze mówiłam, że w ciąży zacznę jeść zaczęłam pół roku przed ale teraz znowu mam ochotę przestać



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 12:52   #2499
DarkDevil
Zakorzenienie
 
Avatar DarkDevil
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nie powiem, tajemnica :D
Wiadomości: 8 030
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja też jem wszystko i raczej nie wpływa to na małą...

Co do ślinienia i pakowania pięści do buzi to zauważyłam to od jakiegoś czasu ale niestety moja nie zabardzo lubi smoczka więc się boję że będzie ssała kciuka.

Na początku mała bardzo zezowała teraz troszkę się poprawiło ale nadal widzę że coś tam jej ucieka, ale to podobno normalne.

U nas nocka spokojna, teraz trochę popłakuje, ale udało mi się zrobić maseczkę, paznokcie, umalowac się więc nie narzekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
studentka





https://www.instagram.com/jestem.oliwka
DarkDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 12:53   #2500
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ej no Gilmoregirl nie bądź tak negatywnie nastawiona, będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Lupinka, tak grupa działa, odezwij się na priv do blackhaired witch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 13:11   #2501
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Gilmoregirl - kciuki za szczepienie, oby sie jednak udalo. My mamy jutro pneumo i rota. A propos: mowili Wam cos o szczepionce doustnej? Mi kazala przyjsc z glodnym dzieckiem zeby chetnie wypilo, ale co jak potem je nakarmie i uleje? Bede musiala bardzo pilnowac. Moim zdaniem najlepiej by bylo przyjsc z takim troche najedzonym, ale odbitym i tak moze zminimalizowac ryzyko zwrocenia preparatu.

Tez jeszcze nie bylismy dzisiaj na spacerze, bo jestem padnieta po nocy zeby zrobic cokolwiek. Ale pilnuje tego wychodzenia, wiec moze sprobuje jeszcze wyjsc dzisiaj choc na chwilke. Poki co maly chyba odsypia nocke.

Co do zezowania u nas zauwazylam jak na cos patrzy co ma blisko oczu przywieszone, np. zabawke i mruzy oczy. Poza tym raczej nie.

Wicherek - dzieki, juz sie odezwalam do Blackhaired na pw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 13:30   #2502
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Gilmoregirl - kciuki za szczepienie, oby sie jednak udalo. My mamy jutro pneumo i rota. A propos: mowili Wam cos o szczepionce doustnej? Mi kazala przyjsc z glodnym dzieckiem zeby chetnie wypilo, ale co jak potem je nakarmie i uleje? Bede musiala bardzo pilnowac. Moim zdaniem najlepiej by bylo przyjsc z takim troche najedzonym, ale odbitym i tak moze zminimalizowac ryzyko zwrocenia preparatu.

Tez jeszcze nie bylismy dzisiaj na spacerze, bo jestem padnieta po nocy zeby zrobic cokolwiek. Ale pilnuje tego wychodzenia, wiec moze sprobuje jeszcze wyjsc dzisiaj choc na chwilke. Poki co maly chyba odsypia nocke.

Co do zezowania u nas zauwazylam jak na cos patrzy co ma blisko oczu przywieszone, np. zabawke i mruzy oczy. Poza tym raczej nie.

Wicherek - dzieki, juz sie odezwalam do Blackhaired na pw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O, mi nikt nie mówił, że mała powinna być trochę głodna, dzięki za info. Planowałam ją nakarmić przed wyjściem, to by była wtopa...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 13:44   #2503
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Usunelo mi posta, eh ;/

Witam sie po weekendzie, nadrobilam Wasze posty. U mnie dziecko od czwartku bylo mega grzeczne, ladnie jadlo, spalo, bawilo sie. W sobote wieczorem w ikei troche sie namarudzil, ale po powrocie do domu bylo ok. Od niedzielnego popoludnia zaczely sie placze i marudzenia az do teraz (ciezka noc wlasnie za nami). Czy to mozliwe, ze to od tego co zjadlam? Jesli tak to z kiedy, po jakim czasie to przenika do mleka? W sobote popoludniu jadlam ostre danie po seczuansku z chinskiej knajpki, w niedziele przed poludniem dojadlam jego resztke ogolnie nie wierze w diete kp, ale przy tych placzach synka zaczynamy sie za kazdym razem zastanawiac, czy to jednak nie to. Lubie i jem wszystko (oprocz brukselki ) ale oczywiscie staram sie odzywiac zdrowo i rozsadnie...

Odnosnie podobienstwa u nas tez nie da sie tak na 100% powiedziec, prawdopodobnie oczy i usta ma po mnie, ale ja mysle, ze to jest perfekcyjna mieszanka mnie i meza Charakterologicznie (jest w ogole takie slowo?) niestety tez: po mnie nerwus, po mezu lasuch.

Pogorszenia wzroku nie odnotowalam, od wielu lat mam jedynie maly astygmatyzm ale okularow uzywam glownie tylko do komputera. Za to wlosy wypadaja mi juz od 3 tygodni, moze dluzej. Wiadomo ile to sie moze utrzymywac, czy jest to bardzo indywidualna kwestia? Biore prenatal duo, ale pomaga mi to chyba jedynie na dobre wyniki morfologii, bo nie na wlosy jak widac.

Wkladanie raczek do buzi i slinotok - trwa jakos juz od tygodnia. Zastanawiam sie co z tym zrobic, bo tez mnie to martwi, ale cos czytam i to prawdopodobnie jednak jest normalne. Zaraz moze sie nawet spotegowac jak maluchy beda chwytac i odkryja, ze to co maja w raczce mozna wsadzic do ust. To jest ich sposob na poznawanie swiata i coz, mozemy chyba tylko zadbac o to co maja dookola siebie i wycierac buzie z nadmiaru slinki?

Jeszcze chcialam nawiazac do smoczka uspokajacza. U nas niestety problem, bo maly go za bardzo nie chce. Kilka tygodni temu bylam okropnie zla na siebie jak mu go dawalam, a teraz chcialabym zeby go zaakceptowal bo bywa mega ciezko w tych placzaco-kryzysowych sytuacjach, ehh.

Paznokcie obcinam obcinaczka, poprawiam nozyczkami (oba z tommee tippee, nawet sie sprawdzaja), ale robie to tylko i wylacznie jak spi, nie wyobrazam sobie z tak ruchliwym dzieckiem robic tego inaczej na chwile obecna.

Co z grupa na FB, jest aktualna? Dziala juz?
Z tego co wiem wkładanie raczek do buzi jest normalne, dziecko teraz poznaje różne obiekty i jest ciekawe na pierwsze ząbki chyba jeszcze wcześnie? Nie pamiętam kiedy wychodzą.
Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Moje dziecko całe przedpołudnie przespało i dalej przysypia, wasze też tak? To pewnie ta pogoda...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja ogólnie ma jedną dłuższą drzemke w ciągu dnia, tak między 12 a 15, ale wcześniej to niezbyt chętna żeby spać
Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Gilmoregirl - kciuki za szczepienie, oby sie jednak udalo. My mamy jutro pneumo i rota. A propos: mowili Wam cos o szczepionce doustnej? Mi kazala przyjsc z glodnym dzieckiem zeby chetnie wypilo, ale co jak potem je nakarmie i uleje? Bede musiala bardzo pilnowac. Moim zdaniem najlepiej by bylo przyjsc z takim troche najedzonym, ale odbitym i tak moze zminimalizowac ryzyko zwrocenia preparatu.

Tez jeszcze nie bylismy dzisiaj na spacerze, bo jestem padnieta po nocy zeby zrobic cokolwiek. Ale pilnuje tego wychodzenia, wiec moze sprobuje jeszcze wyjsc dzisiaj choc na chwilke. Poki co maly chyba odsypia nocke.

Co do zezowania u nas zauwazylam jak na cos patrzy co ma blisko oczu przywieszone, np. zabawke i mruzy oczy. Poza tym raczej nie.

Wicherek - dzieki, juz sie odezwalam do Blackhaired na pw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Doustna czyli rota, moze być nakarmione, ale odbite żeby nie zwymiotowało. Tak to pare stów w plecy

O co chodzi jedzeniem mięsa w ciąży? Prócz niewielkich ilości żelaza, które w roślinach też zresztą występuje, to chyba brak innych zalet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 13:47   #2504
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem wkładanie raczek do buzi jest normalne, dziecko teraz poznaje różne obiekty i jest ciekawe na pierwsze ząbki chyba jeszcze wcześnie? Nie pamiętam kiedy wychodzą. Moja ogólnie ma jedną dłuższą drzemke w ciągu dnia, tak między 12 a 15, ale wcześniej to niezbyt chętna żeby spać Doustna czyli rota, moze być nakarmione, ale odbite żeby nie zwymiotowało. Tak to pare stów w plecy

O co chodzi jedzeniem mięsa w ciąży? Prócz niewielkich ilości żelaza, które w roślinach też zresztą występuje, to chyba brak innych zalet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja tak mówiłam żeby dali mi spokój ci co nie rozumieli, że nie jem też uważam, że można się odzywać dobrze bez mięsa i w ciąży nie jest ono niezbędne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 14:31   #2505
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

My po usg bioder (tu płaciłam) i jeszcze miałam brzucha na NFZ. Wszystko dobrze
Ale biodra mam powtórzyć przed 12tym tygodniem, tak między 10-12. Któraś ma też takie zalecenia? To ze względu na ukształtowanie panewek, mamy IB, przy IA (które wg lekarki 10% dzieci tylko ma) nie trzeba powtarzać.
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 14:45   #2506
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
My po usg bioder (tu płaciłam) i jeszcze miałam brzucha na NFZ. Wszystko dobrze
Ale biodra mam powtórzyć przed 12tym tygodniem, tak między 10-12. Któraś ma też takie zalecenia? To ze względu na ukształtowanie panewek, mamy IB, przy IA (które wg lekarki 10% dzieci tylko ma) nie trzeba powtarzać.

Super, że wszystko wyszło ok

A moja Natalka dalej kontynuuje dzień śpiocha... Dobrze, że chociaż na karmienia się budzi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 14:57   #2507
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Super, że wszystko wyszło ok

A moja Natalka dalej kontynuuje dzień śpiocha... Dobrze, że chociaż na karmienia się budzi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to zazdroszczę, mój ma dzień zabawy, nawet na badaniu się kręcił machał rękoma i cieszył do wszystkiego wkoło, uspokoić go nie mogłam oczywiście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 14:58   #2508
doris_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 27
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Tez od rana mamy dzień spiocha. Czekam na syna to jej juz nie da spać :/
doris_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:06   #2509
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

U mnie była koleżanka, przyjechała z siedmiomiesięczna córeczką, śmiałyśmy się, że to dziewczyna dla Eryka Dwóch miesięcy nie skończył, a laski wyrywa

Przywiozła mi specyfik do skóry dla małego, zobaczymy czy poprawi mu skórkę na buzi.

Siedziałysmy, gadałyśmy i przez to wszystko nie dotoczyłam się do paczkomatów, więc muszę to ogarnąć jutro, a to będzie i tak zamotany dzień.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:08   #2510
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

blackhaired_witch wysłałam ci PW

my po szczepieniu, była obsuwa o godzinę i 15 min. dobrze ze Asia zasnęła bo tak to wydzierałaby sie wniebogłosy czekając. Zaszczepiłam 6w1 za 180 zł plus pneumokoki. Nie wiem czy moje dziecko odsypia wczorajszym maraton niespania 13 godzin czy to już reakcja na szczepienie ale jest jakaś taka dziwnie spokojna.
Ogólnie wasze dzieci też były szczepione w uda a nie w ramię, zdziwiło mnie to.

Mi w ciąży i po ciąży pogorszył się słuch, do tego plącząca ciągle Mała wcale tego nie polepsza. Ale choruje na niedosłuch już jakieś 8 lat i byłam ostrzegana przed ryzykiem że tak bedzie. Boję się tylko ze ogłuchnę całkiem
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:11   #2511
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
blackhaired_witch wysłałam ci PW

my po szczepieniu, była obsuwa o godzi i 15 min. dobrze ze Asia zasnęła bo tak to wydzierałaby sie wniebogłosy czekając. Zaszczepiłam 6w1 za 180 zł plus pneumokoki. Nie wiem czy moje dziecko odsypia wczorajszym maraton niespania 13 godzin czy to już reakcja na szczepienie ale jest jakaś taka dziwnie spokojna.
Ogólnie wasze dzieci też były szczepione w uda a nie w ramię, zdziwiło mnie to.

Mi w ciąży i po ciąży pogorszył się słuch, do tego plącząca ciągle Mała wcale tego nie polepsza. Ale choruje na niedosłuch już jakieś 8 lat i byłam ostrzegana przed ryzykiem że tak bedzie. Boję się tylko ze ogłuchnę całkiem
Odpisałam

My jutro zrobimy kontrolnie morfologię, a pojutrze ewentualnie szczepienie. Oczywiście morfologię tobie sama, bo lekarka nawet nie zająknela się, żeby cokolwiek sprawdzić przed szczepieniem. Trochę słabo moim zdaniem.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:14   #2512
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Moja się znowu obraziła na lewego cyca. Nie wiem o co chodzi czytałam gdzieś, że dzieci w tym wieku pokazują już swoje upodobania. Może to jest to bo nie mam pomysłu co się mogło stać, że nie chce z niej jeść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:15   #2513
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

No ja też morfologię sama po anemii, w szpitalu na wyjście powinni ogarnąć skierowanie na to mi, niby w ciąży miałam już lekką anemię, ale tam miałam duży upływ krwi przy porodzie, a nie dali nic tylko info na wypisie jutro pójdę do alab laboratoria mam najblizej bo już skończyłam leki w niedzielę bodajże.

Kurde moje dziecko dziś ciągle głodne i tak mi szarpie cycami że już odpadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:16   #2514
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
blackhaired_witch wysłałam ci PW

my po szczepieniu, była obsuwa o godzinę i 15 min. dobrze ze Asia zasnęła bo tak to wydzierałaby sie wniebogłosy czekając. Zaszczepiłam 6w1 za 180 zł plus pneumokoki. Nie wiem czy moje dziecko odsypia wczorajszym maraton niespania 13 godzin czy to już reakcja na szczepienie ale jest jakaś taka dziwnie spokojna.
Ogólnie wasze dzieci też były szczepione w uda a nie w ramię, zdziwiło mnie to.

Mi w ciąży i po ciąży pogorszył się słuch, do tego plącząca ciągle Mała wcale tego nie polepsza. Ale choruje na niedosłuch już jakieś 8 lat i byłam ostrzegana przed ryzykiem że tak bedzie. Boję się tylko ze ogłuchnę całkiem

Z tego co wiem to odchodzi się od szczepienia w rączki, bo może dojść do porażenia splotu barkowego czy jakoś tak - jedna z dziewczyn na grupie sierpniówek na FB chyba pisała, że u nich stwierdzili taki NOP :/

Blackhaired_witch - ja też wysyłam ci PW zaraz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:17   #2515
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
No ja też morfologię sama po anemii, w szpitalu na wyjście powinni ogarnąć skierowanie na to mi, niby w ciąży miałam już lekką anemię, ale tam miałam duży upływ krwi przy porodzie, a nie dali nic tylko info na wypisie jutro pójdę do alab laboratoria mam najblizej bo już skończyłam leki w niedzielę bodajże.

Kurde moje dziecko dziś ciągle głodne i tak mi szarpie cycami że już odpadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No właśnie moja też ciągle je dzisiaj. I śpi. A zazwyczaj w dzień nie spała już tak dużo. Je co godzinę i to jeszcze rosczenia, że tylko prawy cyc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:19   #2516
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Heh, ja idę na 18 do dentysty i już czuję jak mój mąż przyjdzie z pracy i będzie miał pretensje, że daję mu wyspane dziecko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:22   #2517
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

No to u mnie je i się bawi spał na spacerze w sumie najwięcej ej dziś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:25   #2518
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Moja się znowu obraziła na lewego cyca. Nie wiem o co chodzi czytałam gdzieś, że dzieci w tym wieku pokazują już swoje upodobania. Może to jest to bo nie mam pomysłu co się mogło stać, że nie chce z niej jeść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Młody też ma w głębokim poważaniu lewy cyc Straszę go, że jeśli zafunduję mi tym asymetryczne cycki, to od podstawówki pójdzie złom zbierać, żeby uskładac matce na operację plastyczną Niestety jakoś nie wykazuje strachu.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:32   #2519
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Wrześniówki 2018 cz. 1

A to moja oba cycki lubi tak samo, ale co z tego, skoro w prawym mam 3x mniej mleka :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3

Edytowane przez gilmoregirl92
Czas edycji: 2018-11-05 o 15:33
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 15:57   #2520
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
My po usg bioder (tu płaciłam) i jeszcze miałam brzucha na NFZ. Wszystko dobrze
Ale biodra mam powtórzyć przed 12tym tygodniem, tak między 10-12. Któraś ma też takie zalecenia? To ze względu na ukształtowanie panewek, mamy IB, przy IA (które wg lekarki 10% dzieci tylko ma) nie trzeba powtarzać.
Tak, jesteśmy na granicy normy, mamy przyjść w połowie grudnia na kontrole. A na noc szerokie pieluchowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Zazdroszczę wam tych dni śpiocha! Moja dla odmiany dzisiaj głównie płacze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.