Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 16:41   #4621
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Czy smarujac cialo Olejem KOKOSOWYM -wyszczuplimy je? czy trzeba ten olej jesc?

Jak to jets z tym odchudzaniem oleju kokosowego,czy zeby wysmuklic sylwetke trzeba go jesc,czy wsmarowywac go w cialo jak balsam?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 22:19   #4622
Olusia641
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Czy smarujac cialo Olejem KOKOSOWYM -wyszczuplimy je? czy trzeba ten olej jesc?

Cześć!

ja stosuje swój kokosowy głównie na 2 sposoby : po prostu smaruje nim ciało po kąpieli , dodaję do smażenia

czy wyszczupla - nie wiem ? szczerze mówiać jakos za bardzo cudów nie widzę od samego smarowania, ale wiem że gotować na nim na pewno jest warto. Zawiera dużo mniej tych złych kalorii przemieniajacych się w tkankę tłuszczową. Nie zmienia smaku potraw i ma bardzo dużo dobrych właściwości. Osobiście polecałabym Ci go głownie do wprowadzenia do kuchni.. a co do ciała to owszem ale raczej w formie nawilżenia

__________________
Ola- testuje - zapraszam
http://www.ola-testuje.blogspot.com/

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-01-28 o 06:43 Powód: Link do bloga
Olusia641 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 00:20   #4623
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A ta wit. C w kropelkach to jaka?
Kwas askorbinowy warto rozpuszczać w wodzie do iniekcji. Na temat zanieczyszczeń danej partii hydrolatu czy oleju nic nie wiemy.
To kropelki VitaCea, na glicerynie i wodzie. Przez ostatnie pół roku bardzo się przysłużyły mojej cerze.

Smaruję nimi twarz wieczorem, a potem nakładam na twarz olej avocado z dipalmitynianem kwasu kojowego, i zastanawiam się czy to się nie gryzie ze sobą, czy jest sens stosować jeszcze te kropelki, czy lepiej jakieś serum z oboma składnikami ukręcić. BU pisze tylko, że w ich hydrolatach użytych do serum Flavo z kwasem askorbinowym stężenie metali ciężkich jest bardzo niskie, plus jest kwas ferulowy. Zresztą, mój olej nie jest z BU.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 08:17   #4624
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czy smarujac cialo Olejem KOKOSOWYM -wyszczuplimy je? czy trzeba ten olej jesc?

Cytat:
Napisane przez Olusia641 Pokaż wiadomość
Cześć!

ja stosuje swój kokosowy głównie na 2 sposoby : po prostu smaruje nim ciało po kąpieli , dodaję do smażenia

czy wyszczupla - nie wiem ? szczerze mówiać jakos za bardzo cudów nie widzę od samego smarowania, ale wiem że gotować na nim na pewno jest warto. Zawiera dużo mniej tych złych kalorii przemieniajacych się w tkankę tłuszczową. Nie zmienia smaku potraw i ma bardzo dużo dobrych właściwości. Osobiście polecałabym Ci go głownie do wprowadzenia do kuchni.. a co do ciała to owszem ale raczej w formie nawilżenia
Tluszcz kokosowy nie zmiania smaku potrawy, ale olej, czyli ten nierafinowany ktory smakuje i pachnie na kokos, juz tak. Nie jest to jakos bardzo uciazliwe( przynajmniej dla mnie). Ja kokosu nienawidzialam przez lata, wiorkami kokosowymi mozna bylo mnie gonic, a smak oleju kokosowego bardzo lubie. Nie gotuje typowo indyjsko, raczej wyznaje dobra polska kuchnie, i ten lekki posmak kokosu bardzo lubie. Probuje go tez zamiast masla czy margaryny na chleb uzywac. Nie we wszystkim mi jeszcze pasuje, ale powoli sie przyzwyczajam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 15:48   #4625
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

wiec smarowanie olejem nierafinowanym ciala odchudzi je ? czy nie ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 17:19   #4626
Olusia641
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

moim zdaniem nie poza tym jakie smarowidło odchudza ? tu trzeba ćwiczeń i pewnych wyrzeczeń
__________________
Ola- testuje - zapraszam
http://www.ola-testuje.blogspot.com/
Olusia641 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 17:30   #4627
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Olusia641 Pokaż wiadomość
moim zdaniem nie poza tym jakie smarowidło odchudza ? tu trzeba ćwiczeń i pewnych wyrzeczeń
ale i chodz troche nie wyszczupli nie wysukli ciala?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 19:56   #4628
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Nie widziałam na stronie fitomedu tego hydrolatu...
Mozesz podac mi link?
Na ich stronie jest info o tym, że w związku z remanentem większa część produktów z oferty kosmetyki naturalnej jest chwilowo niedostępna.
Mają być w sklepiku około 2 lutego.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 18:47   #4629
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny mam do was 3 Bardzo WAZNE pytania ,bardzo prosilabym o odpowiedz


1.Ktory OLEJ -najlepiej sprawdzi sie na cienie pod oczami SINO SZARAWE ? i nie bedzie podraznial bardzo wrazliwych oczu


2.Jaki OLEJ najbardziej polecicie do skory Z TRADZIKIEM ROZOWATYM ?


3.CZY Olej KOKOSOWY --- smarowany na twarz na noc,nie bedzie powodowal wiekszy wzrost wloskow na twarzy ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 08:03   #4630
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

PUknt 3, nie nie bedzie, ale jesli masz wrazliwa cere na zapychanie, to moze cie wyporyszczyc. ja nimy mam mieszana cere a jednak buzia lubi czystego kokosa, zwlaszcza teraz w zimie jak zimno, pod oczy nawet nakladam ale tam juz na sucho, na cala twarz olej idzie ale na wilgotna cere
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 09:02   #4631
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam dziewczyny. Właśnie dotarł do mnie mój pierwszy Hydrolat Różany Royal Alepp...praktycznie zamarznięty. Czy to wpłynie ujemnie na jego właściwości?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 11:40   #4632
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

[QUOTE="niusia";44902389]Witam dziewczyny. Właśnie dotarł do mnie mój pierwszy Hydrolat Różany Royal Alepp...praktycznie zamarznięty. Czy to wpłynie ujemnie na jego właściwości? [/QUOTE]

Pewno, ze wpływa. Postał sobie troszke w mrozie, zamarł i teraz odmarzł.
Ale poniezważ to hydrolat to straty pewno minimalne, mimo to szkoda...
Własnie dlatego nie robie zakupów mrozną zima ani w upały.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

[/COLOR]Wygrzebałam olejek brzozowo-pomaranczowy Alterry (na celulitis ).
Oto link https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ke-orange.html

Na celulitis wg mnie nie działa wogole Za to czy mozecie mi powiedzieć czy mogę zrobic z tego olejku płyn do demakijażu? Do mycia twarzy? (juz oczy mogę zmyć płynem 2 fazowym)
Czy obecnosc pomaranczy go dyskwalifikuje??
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 21:08   #4633
miyoko9
Przyczajenie
 
Avatar miyoko9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 15
Olej i twarz

Witam

Chciałabym rozpocząć oczyszczanie twarzy olejami. Niestety nie wiem jak się za to zabrać. Szukałam informacji na ten temat, ale tylko mam mętlik w głowie i już nie wiem jaki olej wybrać.. Czy stosować do tego jakiś jeszcze ? Czy może jeden wystarczy ? Mam cerę wrażliwą i nie chciałabym sobie zaszkodzić. Proszę Was o radę jeżeli posiadacie jakieś doświadczenie.

Pozdrawiam
miyoko9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 23:49   #4634
weraxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Macerat z kasztanowca,kocanki. Bardziej polecam ten drugi,naprawdę świetnie ujednolica cerę
Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Mam to samo z rumiencami przy zmianie temperatur.
Polecam mieszanke olei s=słonecznikowy,
ciut z dyni (jest zielonkawy) i
4 kropelki z owoców rokitnika (jest mocno pomaranczowy i nie stosuje sie go samego, jest odkażający).
Wymiesznae robia piekną lekką opalenizne na buzi. Jesli będzie Ci za tłusto to po 10-15 min posmruj to wszystko zelem hialuronowym (oleje nie będą tłuste i zmatuje buzkę).

Olej z rokitnika ma łagodzące działanie, idealny po laserze i jest leciutki, olej z pestek dynii jest leciutki i ma witaminy dla cery naczynkowej, wrazliwej czy własnie takiej wrazliwej na ciepło.
A słonecznikowy tez łatwo sie wchłania i jest ok do cery tłustej (ja mam sucha i tez jest super).

Ja robie serum uzywając SLP jako emulgatora. Ponieważ te wymieszne oleje będą dla mnie za tłuste - bedę sie swiecić, to robie sobie faze wodną
np sam zel hialuronowy)
a do olei daję ok 3 krople SLP i obie fazy pieknie mi sie łaczą.
Tylko ja robie taki pojemniczek z 10 ml, stracza mi na 1,5-2 tyg.
Mam i odzywcze serum i piękny odcien skóry Naczynek w sumie nie widać, no chyba ze ktoś sie mocno przyjrzy.
Nie wiem czy zupełnie przykryje rumience(???) Ale napewno zbawiennie działa na skórę poddatną na zaczerwienienia. Ewentualnie mozesz na to połozyć podkład, bo to serum bardzo dobrze sie wchłania.

)
Dziękuję za porady Niestety jestem jeszcze zielona w tych tematach, więc powiedzcie mi proszę jaki żel hialuronowy wybrać do mieszania np z maceratem z kocanki, kasztanowca? Lepiej dziają te potrójne, czy lepiej wybrać ten o ultra małych cząsteczkach, aby zregenerować głębsze warstwy skóry odpowiedzialne za naczynka?
weraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 21:53   #4635
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Kobitki, czy któraś z Was stosowała jednocześnie używając olejów, hydrolatów i ekstraktow acne derm z kwasem azelainowym na tradzik i blizny? Nie chce sobie namieszać... chcialabym juz zaczac walczyc z przebarwieniami i bliznami, ale te mazidla tak kuszą...
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 21:57   #4636
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny czy ktoras z kwas dodawala do OLEJOW + witamine C,albo SERUM Flavo C Auriga ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 15:13   #4637
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ja dodaje wit C i dzis przyszedl do mnie Q10 i tez dodalam. Jak witamina jest rozpuszczalna w tluszczach to mozesz jej dodac, jak masz wersje rozpuszczalna w wodzie to sie nie rozpusci w oleju. Wybierz wit C rozpuszczalna w olejach i mieszaj
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-05, 04:42   #4638
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny mam w domu : olej z dzikiej rozy,olej z rokitnika (" sa to oleje z firmy "primavera"),olej migdalowy,serum FLAVO C 8% (Auriga)
Kiedys posmarowaam twarz na noc sammy olejem z rokitnika ,a raz olejem z dzikiej rozy ..I strasznie to ylo ...az mnie twarz bolala.. az sie zle czulam...chyba za duze stezenie ..?
l
Co z tych skladnikow ktore mam w domu : olej rokitnikowy,olej z dzikiej rozy,olej migdalowy,flavo C .Co moglybyscie doradzic co w jakiej ilosci z soba polaczyc,zeby cos dobrego skutecznego wyszlo dla mojej skory ?Co doradzcie ?

A moja skora jest: wrazliwa-tlusta + na policzkach czerwone przebarwienia blizny potradzikowe +wagry+rozszerzone pory+bardzo szybko czerwieni sie-dusi sie .Bardzo bede wdzieczna na porady

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-02-05 o 04:44
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 15:46   #4639
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam w domu : olej z dzikiej rozy,olej z rokitnika (" sa to oleje z firmy "primavera"),olej migdalowy,serum FLAVO C 8% (Auriga)
Kiedys posmarowaam twarz na noc sammy olejem z rokitnika ,a raz olejem z dzikiej rozy ..I strasznie to ylo ...az mnie twarz bolala.. az sie zle czulam...chyba za duze stezenie ..?
l
Co z tych skladnikow ktore mam w domu : olej rokitnikowy,olej z dzikiej rozy,olej migdalowy,flavo C .Co moglybyscie doradzic co w jakiej ilosci z soba polaczyc,zeby cos dobrego skutecznego wyszlo dla mojej skory ?Co doradzcie ?

A moja skora jest: wrazliwa-tlusta + na policzkach czerwone przebarwienia blizny potradzikowe +wagry+rozszerzone pory+bardzo szybko czerwieni sie-dusi sie .Bardzo bede wdzieczna na porady
oleju z rokitnika dodajesz ciut bo barwi. Własciwosci ma antybakteryjne.
olej migdałowy jest dobry nawet dla dzieci, dodaj ciut oleju rokitnika, zmieszaj je ,posmaruj buzke i po 15 min zelem hialuronowym. Musisz obserwować swoja buzke bo kazdy inaczej reaguje.
Olej z rózy, do skóry raczej suchej i starzejącej się... ale mozesz podobnie- posmarowac troszke buzie i po 15 min zel hialuronowy, wtedy nie czujć tłustosci.
A to serum - jest z wit C, moze ostrozniej stosuj? Nie codziennie, bo moze wit C cie troszke podraznia.
Ja kieyś wogole odstawiłam wit C na tydzien na bok, tak mnie podrazniło.
Ale skora przywyka

To serum witaC to olejek? czy to woda? Na tej podstawie mozna wywnioskować formą wit C...
Ta wodna -kwas askorbinowy jest czesto uczulajaca i do tego niestabilna. Olejowa jest lepsza.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez weraxx Pokaż wiadomość
Dziękuję za porady Niestety jestem jeszcze zielona w tych tematach, więc powiedzcie mi proszę jaki żel hialuronowy wybrać do mieszania np z maceratem z kocanki, kasztanowca? Lepiej dziają te potrójne, czy lepiej wybrać ten o ultra małych cząsteczkach, aby zregenerować głębsze warstwy skóry odpowiedzialne za naczynka?
ja uzywam na zmiane 1.5% i 1%. To tylko zel. to co głebiej wnika to moze odaj ciut glicerynki?

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja dodaje wit C i dzis przyszedl do mnie Q10 i tez dodalam. Jak witamina jest rozpuszczalna w tluszczach to mozesz jej dodac, jak masz wersje rozpuszczalna w wodzie to sie nie rozpusci w oleju. Wybierz wit C rozpuszczalna w olejach i mieszaj
Monisiu a jakie serum olejowe zrobiłaś?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-02-06 o 15:43
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 20:11   #4640
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Lui ja nie robie zadnego serum olejowego, ja robie serum wodne z HA, ale wit. c rozpuszczalna w tluszczach i Q10 dalam do gotowego oleju, w tej chwili uzywam mieszanki Khadi do cery wrazliwej z hibiskusem, a i do porcji oleju kokosowego tez dalam wit. c.
Ogolem nie widze dzialania tej witaminy, a jak mialam serum wodne z 10% to dzialanie szybko widzialam. Z drugiej strony, ja juz od dawna nie wiem co to szara i zmeczona cera, moze ta moja pielegnacja tak dziala, ze cera mam w idelanym stanie, dlatego nie widac tego rozjasnienia i odzywienia skoro cera tak dobrze wyglada? Co sie z kims obcym zgadam na wiek, to mi kazdy mowi, ze on w moim wieku to to czy tamto, to juz wiem o co chodzi i mowie ze mam skonczone 37 lat i wtedy moj rozmowca wywala galy. Sporo ludzi traktuje mnie jak mlodke przed 30, a jak bylam w tym wieku metrykalnym, to czesto traktowano mnie niepowaznie jak glupia sikse.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 08:04   #4641
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam. Zapytam tu, czy można zmieszać artrederm z olejem ?(myślę o tym z orzecha włoskiego lub tymianu) aby działanie było słabsze i bardzziej delikatne, dla cery dojrzałej tłustej. Czy taka mieszanka nada się też do cery bardzo dojrzałej suchej. Może ktoś juz probował?w jakich proporcjach polecacie?
Cena retionlu na mazidłach jest dość wysoka a nie zauważylam jakiejs znaczącej poprawy (mieszałam go z olejami)
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 21:14   #4642
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Lui ja nie robie zadnego serum olejowego, ja robie serum wodne z HA, ale wit. c rozpuszczalna w tluszczach i Q10 dalam do gotowego oleju, w tej chwili uzywam mieszanki Khadi do cery wrazliwej z hibiskusem, a i do porcji oleju kokosowego tez dalam wit. c.
Ogolem nie widze dzialania tej witaminy, a jak mialam serum wodne z 10% to dzialanie szybko widzialam. Z drugiej strony, ja juz od dawna nie wiem co to szara i zmeczona cera, moze ta moja pielegnacja tak dziala, ze cera mam w idelanym stanie, dlatego nie widac tego rozjasnienia i odzywienia skoro cera tak dobrze wyglada? Co sie z kims obcym zgadam na wiek, to mi kazdy mowi, ze on w moim wieku to to czy tamto, to juz wiem o co chodzi i mowie ze mam skonczone 37 lat i wtedy moj rozmowca wywala galy. Sporo ludzi traktuje mnie jak mlodke przed 30, a jak bylam w tym wieku metrykalnym, to czesto traktowano mnie niepowaznie jak glupia sikse.
Co to za mieszanka Khadi z hibiskusem?
Ja sie własnie zastanawiam czy kupic tę olejową, bo zrobiłam sobie serum
olejowe z kwasem liponowym i Q10 i wit E. To olejowa wit C by sie przydała.
Mowisz, ze wodna wit C jest lepsza od olejowej?...

mnie serum z HA wysusza I nie dajesz nic natłuszczajacego? (zdradz tajemnicę co to za serum?

Moze to nie kwestia cery ale moze masz dziedzicznie młody wyglad? To fajnie!
Mi tez ludzie daja mniej ale moze to z grzecznosci? Bo mi sie zdaje ze mam b duzo kurzych łapek od smiechu i marszczenia oczu.... Ale co tam
Uwielbiam sie olejować
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-07, 22:03   #4643
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

FLACO C firmy Auriga--jest to plynna oleista witamina C ,tak mi sie wydaje ,bo jets ona jakby w formie olejku tlustego ktory wsiaka sie po paru minutach w skore
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 10:34   #4644
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Co to za mieszanka Khadi z hibiskusem?
Ja sie własnie zastanawiam czy kupic tę olejową, bo zrobiłam sobie serum
olejowe z kwasem liponowym i Q10 i wit E. To olejowa wit C by sie przydała.
Mowisz, ze wodna wit C jest lepsza od olejowej?...

mnie serum z HA wysusza I nie dajesz nic natłuszczajacego? (zdradz tajemnicę co to za serum?

Moze to nie kwestia cery ale moze masz dziedzicznie młody wyglad? To fajnie!
Mi tez ludzie daja mniej ale moze to z grzecznosci? Bo mi sie zdaje ze mam b duzo kurzych łapek od smiechu i marszczenia oczu.... Ale co tam
Uwielbiam sie olejować
Moze cos w genach jest. Moja mama dlugo tez mlodo wygladala. Urodzila mnie w wieku 20 lat, ja mam dominujace geny po ojcu, wiec bylam duzym dzieckiem ( samo to ze zaraz po urodzeniu mierzylam 62cm cos znaczy albo? ;o) ) i jak mialam 10 lat a ona 30-ci i odezwalam sie w sklepie do niej mama, to ludzie sie patrzyli na nas. Raz mi mam w domu powiedziala, ze mam jej mama nie nazywac w sklepie bo sie ludziska patrza. Pewnie sobie mysleli , ile ta mama lat miala jak urodzila ta wielke dziewuche. Mnie postarzali o 2 lata, a jak skonczylam 20 lat to juz dawali tyle ila mialam. jak mialam 25 lat to mi kolezanki na studium ktore mialy 19 lat i byla zaraz po maturze mowily, ze myslaly, ze ja w ich wieku i od tamtej pory ludzie mnie ciagle odmladzaja. Moja mama pali papierosy to juz wiesz, wiec juz niestety tak mlodo nie wyglada. jej siostra starsza od niej o 7 lat wyglada lepiej, ale ona nie pali.
Jak mialam 33 lata to zyuwazylam pierwsze zmiany, ze dolila lez sie zaznacza, ze bruzda nosowowargowa sie zaznacza, chodz ja mam pucolowata buzie po tacie, do tego kwadratowy owal, wiec pewnie nie szybko bede miala typowe zmarszczki w tym miejscu, bo mam dosc podsciolki tluszczowej na policzkach. Nawet jak wazylam 20 kg mniej( 60kg przy wzroscie175, bylam wtedy 15-to latka) niz teraz to mialam pucolowata twarz. taka moja uroda ;o( juz sie z tym pogodzilam i nawet uwazam ze z wiekiem to nawet jest na plus ;o)

olej khadi to ten
http://www.indien-produkte.de/produc...--rper--l.html

Czy wit. c wodna jest lepsza? To zalezy, mnie ona krzywdy nie robila moglam nawet 20% uzywac, ale ja wtedy mialam inna cere, inne wymagania, dziecko bylo male, nie wysypialam sie i mialam czesto szara i zmeczona cere. teraz takich problemow nie mam. Wiele osob tej wodnej uzywac nie moze nawet w malym stezeniu , bo ich podraznia, a olejowa forma im krzywdy nie robi.

Mnie sam HA tez wysuszoal, dlatego dodalam do niego panthenolu, gliceryny( juz nie dodaje), mocznika( tez juz nie daje), zeby miec cos nawilzajacego plus uzywam z lub na serum oleju albo shea sahne jasli czuje ze cos tlusciejszego mi trzeba. Czasami platki nosa sa jeszcze suche to smaruje je moja umerdana smietana ;o) ale to wszystko na noc.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 21:33   #4645
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Mnie sam HA tez wysuszoal,
Sam HA wysusza każdego, to normalne. Nie stosuje się go samodzielnie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 21:51   #4646
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Sam HA i oleje mnie wysuszaly, to mialam na mysli, ja potrzebuje nawilzaczy w gotowym zelu dlatego dodawalam gliceryne i mocznik plus panthenol na poczatku, teraz daje juz tylko panthenol plus inne skladniki, ktore raczej nie nawilzaja tak odczuwalnie. Teraz moge moje serum uzywac solo i juz mnie nie wysusza, a czysty zel HA niestety tak dzialal nawet gdy wymieszalam z kapka oleju.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 18:46   #4647
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
FLACO C firmy Auriga--jest to plynna oleista witamina C ,tak mi sie wydaje ,bo jets ona jakby w formie olejku tlustego ktory wsiaka sie po paru minutach w skore
Wiesz co? musisz na sobie troszke poróbować. Masz wrazliwą skórę, tłustą, naczynkową- tak zrozumiałam.
Do tłustej skóry wiem ze dobry jest olej sojowy. Zobacz moze na Zrób sobie krem przepisy pod konkretny rodzaj cery, albo na Biochemii urody gotowe zestawy do samodzielnego zmieszania.
Niestety tylko tyle moge doradzic, bo sama mam tez naczynkową ale sucha cerę.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
Witam. Zapytam tu, czy można zmieszać artrederm z olejem ?(myślę o tym z orzecha włoskiego lub tymianu) aby działanie było słabsze i bardzziej delikatne, dla cery dojrzałej tłustej. Czy taka mieszanka nada się też do cery bardzo dojrzałej suchej. Może ktoś juz probował?w jakich proporcjach polecacie?
Cena retionlu na mazidłach jest dość wysoka a nie zauważylam jakiejs znaczącej poprawy (mieszałam go z olejami)
Ja uzywam retinolu z Biochemii urody. To serum 1%. Rewelacja, wsiaka sie do matu- mam wersje do skóry suchej z olejem sliwkowym. Piekne wydajne serum, ciut drogie ale mega wydajne. (nie jest to palmitynian, jest to prawdziwy retinol).

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-02-09 o 18:47
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 16:35   #4648
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

DZIEWCZYNY pytanie o OLEJ SOJOWY---Czy moge kupic taki ze sklepu z naturalna zywnoscia bio nierafinowany i NIM samrowac twarz,czy trzeba jakis specjalyn do twarzy ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 23:01   #4649
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY pytanie o OLEJ SOJOWY---Czy moge kupic taki ze sklepu z naturalna zywnoscia bio nierafinowany i NIM samrowac twarz,czy trzeba jakis specjalyn do twarzy ?
Mozesz jak najbardziej.
Mozesz tez kupic w sklepie z pólproduktami (zrobsobiekrem, mazidla, biochemia urody).
Jak Cie czytam to mam wraznie, ze masz kłopoty ze swoja skórą, chciałabyś
ja uregulować, naprawić, ale nie bardzo wiesz jak zacząć.
wiesz co? A gdybys tak napisała do włascicielki Zrob Sobie Krem, powiedziała coś o swojej skórze, to jestem pewna, ze ona by Ci najlepiej doradziła. Albo do Biochemii urody- gdzie juz sa gotowe do wymieszania produkty. Tam własnie kupują i radzą sie osoby z problemami skórnymi.
Bo z jednej strony masz cerę tłustą, a z zdrugiej b wrazliwą i do tego naczynkową- z tego co pisałaś. Wątpie czy SAM olej do twarzy cos ulepszy.
A problem z cerą jest zdaje sie dosc poważny.... A byłaś moze u dermatologa i wiesz co Ci dolega? Moze jakbys jakieś zdjęcie wstwiła to mozna by cos wiecej powiedzieć....

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
A moja skora jest: wrazliwa-tlusta + na policzkach czerwone przebarwienia blizny potradzikowe +wagry+rozszerzone pory+bardzo szybko czerwieni sie-dusi sie .Bardzo bede wdzieczna na porady
Wczesniej to czytałam, ale nie powaliło mnie jakoś. Ja oczywiscie nie jestem zadna specjalistką, lecz z opisu - czy ty nie masz trądziku rózowatego??
Tak mi to wyglada. W takim przypadku musisz bardzo, ale to bardzo odtroznie stosować kosmetyki. Nie robiłabm tego na własna rękę, by sobie nie zaszkodzić.
Jesli nie masz (oby nie), to i tak trzeba uważać bo mozna sie do tego trądziku doprowadzić. postaraj sie wpierw zdiagnozowac własna skórę?? Wtedy będzie łatwiej szukać pielęgnacji.
Osoby ktore tu piszą tez nie sa lekarzami, wiec nie nalezy brac sobie do serca pewnych metod pielegnacji, bo często sie tu eksperymentuje. I to co dobre dla jednej nie musi byc dobre dla drugiej.[COLOR="Silver"]

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-02-11 o 23:02
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 04:17   #4650
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Dziewczyny od dzisiaj mam juz w domu oleje takie jak:


: -
-olej rokitnikowy,
-olej z dzikiej rozy,
-olej migdalowy ,
-olej sojowy,
-olej konopny,
-olej lniany (zimnotloczone).

Co moglybyscie doradzic co w jakiej ilosci z soba polaczyc,zeby cos dobrego skutecznego wyszlo dla mojej skory ? MOZE jakas wasza mieszanka bo znacie sie sporo na tym ,siedzcie od dawna



A moja skora jest : wrazliwa-tlusta + na policzkach czerwone przebarwienia blizny potradzikowe +wagry+rozszerzone pory+bardzo szybko czerwieni sie-dusi sie .Bardzo bede wdzieczna na porady
A dodam jeszcze ,ze mam FAVO C 8% (Auriga)-czysta witamina C 8%

Pomysllam ,albo najpierw wysmaruje na noc: skore flavo c jak wsiaknie_(szybko wsiaka w skore) to na to nalozyc ktorys z olejow ?? Tylko ktory baedzie najkorzystniejszy dla mojej skory ? A MOZE propozycja WASZEJ MIESZANKI -ale dopasowanej do mojego typu skory ?


ALE zastanawiam sie rowniez czy wczesniej polozony na twarz FALVO C (czysta witamina C w formie olejowej ) na twarz ,a pozniej po wchonieciu na to polozyc jakis inny olej -to czy nie zmiejszy to dzialania FLAVO C ??? cz jest sens?

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-02-12 o 04:25
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.