Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.12 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 13 części naszego wątku ??
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.13 2 4,08%
Brzuszki rosną, dzieci też a nasz wątek jest the best! Mamy V-VI 2013 cz.13 0 0%
Trzęsą się brzuszki, wychodzą pępuszki, niedługo ujrzymy maluszki. V-VI 2013 cz.13 3 6,12%
Powoli bać się zaczynamy, bo plan porodu już napisany. Mamy V-VI 2013 cz.13 0 0%
Coraz większe brzuchy mamy, ale jeszcze nie pękamy. Mamy V-VI 2013, cz.13 2 4,08%
Wielkie brzuszki już widać z dala, lecz jeszcze nie chcemy iść do szpitala. V-VI 2013 3 6,12%
Na porody już czekamy-która pierwsza? Obstawiamy! Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.13 22 44,90%
Do dnia porodu już całkiem blisko ale jesteśmy gotowe na wszystko. V-VI 2013 cz.13 10 20,41%
Porodów powoli nadchodzi czas co cieszy ale i przeraża nas! Mamy V-VI 2013 cz.13 0 0%
Przed porodem stracha mamy, ale dzielnie się wspieramy. Mamy V-VI 2013 cz.13 5 10,20%
Czas leci jak szalony, niedługo nasz poród upragniony. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.13 2 4,08%
Głosujący: 49. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-26, 13:30   #2791
Kamciatka
Rozeznanie
 
Avatar Kamciatka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 755
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Zrobiłam dziś przegląd rzeczy, które mam i no stwierdziłam, że do końca jeszcze daleko. We czwartek ma dojechać wózek i siedzisko do auta, mamy też łóżeczko i pościel i kocyki i ciuszki i wanienke, ale brakuje
- kosmetyków do kąpieli (nawet jeszcze zdecydowana nie jestem ) i Sudocremu
- termometru (też jestem w czarnej doopie, bo opinie mam, które znam, są różneeee)
- butelki i smoczka
- pampersów
- drugiej koszuli do szpitala i stanika do karmienia
- niani elektronicznej
- wkładek laktacyjnych
- podpasek
Czyli jeszcze wiele przede mną, a jeszcze się ze skarbówką nie rozliczyłam, nic nie wyprałam ani nie wyprasowałam i ogólnie raczej mam leeeeniaaaa. Słaboo się czuję ostatnio i jakoś mi energii brakuje
Kamciatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:37   #2792
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ależ mam dzień dzieć waży coś koło 1300-1400g i ma bardzo ładnie rozwiniętą główkę, ale brzuszek, znaczy się obwód klatki piersiowej, ma o tydzień młodszy....... ja oczywiście się stresuję, czy to może coś znaczyć...
w ogóle jak już weszłam do gabinetu i lekarz się spytał, jak się czuję itp., to się w pół sekundy rozryczałam dalej ryczę sobie jakoś... kurde, sama nie wiem co mi jest, hormony czy opadający stres po tylu miesiącach pracy z dolegliwościami ciążowymi? muszę się wypłakać, bo na 15tą jadę na porodówkę poznać kolejne położne i załatwić papierki...

miałam potem KTG i było podobno piękne był moment, że młody się coś tak przewiercił i wypiął znowu, że mi słabo było - KTG wtedy pokazało spadek jego pulsu do około 120 i też jakaś liczba obok, która zazwyczaj jest gdzieś koło 18-20, spadła do 16. ale była dalej zielona i nic nie migało... ech, nie wiem co to, ale skoro cały zapis się lekarzowi podobał, to pasi
dla maluszka! pomiary moga odrobine odbiegac. na nasepnej wizycie glowka moze byc o 2 tyg wieksza od reszty wyluzuj! i nie becz, bo dziecko stresujesz

ta liczba obok to wysokosc skurczy, poza tym ktg pokazuje jeszcze cisnienie i tetno wszystko masz idealnie!
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:37   #2793
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
i połamały mi się takie plastikowe łapki, które trzymają jedną stronę suszarki.. da się coś takiego dokupić? jak to się nazywa??
ja nie mam tych plastików już od lat, a suszarka dalej stoi jak trzeba te plastiki tylko przeszkadzają! połamałam je składając to cholerstwo...
Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
z tym płakaniem to się nie przejmuj, u nas na sr mówili ze może byc huśtawka nastrojów.. mnie tam też czasami łapie, ze siedzę i ryczę..

no i za zakupki i wyniki
ech, no niby się nie przejmuję, bo i przed ciążą lubiłam się wypłakać od czasu do czasu, tak bez powodu. no ale żeby przy lekarzu...
Cytat:
Napisane przez Kamciatka Pokaż wiadomość
No ale sama przyznasz że Czesława to starsze imię niż Michele. Koleżanka z pracy (Niemka) powiedziała, ze przestarzałe, że tak się nazywają tylko wiekowi Niemcy i to rzadko, bo już ich mało zostało.... Więc tylko zacytowałam
no starsze, starsze i ja sobie z tego sprawę doskonale zdaję, ale w polsce to by mnie to nie przejęło, bo taka moda na te imiona po dziadkach już jest - swoją drogą bardzo mnie to cieszy. w niemczech coś nie chce to za bardzo ruszyć.
ale wczoraj mi kolega opowiadał, że wszystkie cv z imionami typu Ronny, Kevin, Brian od razu wywalał
Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
o cholercia, akurat u lekarza taki napad płaczu miałaś ? dziwne.. no ale w ciąży hormony szaleją, nie przejmuj się
lekarz pewnie był już świadkiem gorszych scen
Młody ma fajną wagę, taki średniaczek
mam nadzieję, że nasz klocuszek troszkę przyhamował ze wzrostem
a brzuszkiem się nie przejmuj, młody rośnie swoim tempem i na te parametry nie ma co zwracać uwagi.. u nas też różnie, raz główka sporo mniejsza, raz brzuszek zostaje w tyle..
Co do ciśnienia to też słyszałam, że lepsze niskie niż wysokie
no, pan doktor wstał, poszedł po papierowe ręczniki i mi podał i poklepał po ramieniu ech... chyba się trochę wypłakałam. no i pocieszyłaś mnie z tymi ganiającymi się brzuszkami i główkami lekarz nic nie mówił, żeby się martwić, tylko że będzie na następnej wizycie sprawdzał, czy ten brzuszek rośnie dalej, czy sobie jakoś przerwę zrobił...

lecę na porodówkę!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:38   #2794
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Ale wizyta ok. Lekarka super szczęśliwa ze stanu mojej szyjki i macicy Macica czuje chyba respekt przed tą lekarką, bo jest zawsze podczas badania mięciutka i kształtna , tętno Sofii idealne i w ogóle wszystko idealne Lekarka jest jak najbardziej za tym by mnie położyli do szpitala z dniem terminu czyli 11.05, jeśli Sofia nie raczy wyskoczyć wcześniej



No moja droga! Literki pierwsza klasa! są takie męskie, jak przystało dla prawdziwego mężczyzny



2. Podobno mycie podłóg na kolanach jest jak najbardziej wskazane w ciąży. Taka pozycja pomaga miednicy przygotować się do porodu i często daje wytchnienie kręgosłupowi. Ada o tym kiedyś pisała. Ja myłam do tej pory mopem bo się bałam na kolanach, ale już teraz będę zmieniać te przyzwyczajenia


W drodzę do domu skoczyliśmy do lumpka 25pln za 5 rzecz W tym zakochałam się w białym sweterku! Pomyślałam,że będzie idealny na wyjście ze szpitala jeśli pogoda będzie nieciekawa
No i ogrodniczka w panterkę mnie skusiła, jest na 6-9mcy, więc na jesień - zimę
za wizytę

dzięki, mówisz, że męskie?

nie dałabym razy na kolanach umyć podłogi

super ciuszki, jeszcze lepsze ceny
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:38   #2795
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez Veronic Pokaż wiadomość
deser: lody z bakaliami + pomarańcze + bita śmietana przyozdobiony wafelkami, musli crunchy i płynną czekoladą
właśnie ktoś zrobił mi smaka na lody trzeba będzie kupić, bo w zamrażarce już nie ma
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:42   #2796
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
Jenny odpowiedziała wszystko OK, tylko strasznie jest zabiegana i ma mnóstwo załatwień. Obiecała że wkrótce się odezwie na forum

to ja wracam do pracy i życzę miłych plotek
dobrze, ze wszystko u niej ok

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez antoinettee Pokaż wiadomość
Ja czekałam koło 30 min, 24 osoby przede mną W miarę szybko szło, bo wzięłam na głośnik, wysuszyłam przez ten czas włosy, uprasowałam ubranie, ubrałam się i do połowy umalowałam i się kobiecina odezwała
Więcej informacji mogą powiedzieć jak jakieś konto na stronie Zusu ma się założone.
a ja to olalam i wybralam ponownie numer do swojego zusu. i tym razem normalnie polaczylo mnie z centrala wiec sprawe zalatwilam ekspresowo niestety kasa po swietach, no ale niech im bedzie...

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinka_22 Pokaż wiadomość
dawno do Was nie zaglądałam, udzieliłam się parę razy na początku, później brakowało czasu,a tu już prawie finisz.... ja od lutego leżę plackiem w domu na isoptinie,fenoterolu i nospie fortę,bo małej zachciało się już w lutym wyłazić!!!! termin mam na 14.05 i mam nadzieję,że tak dotrwamy razem......Dziewczyny jak Wy się czujecie?? Ja ogólnie fatalnie,nie wiem czy to od tego leżenia,zrobiłam dziś zakupy i ledwo doniosłam je do domu, co dwa kroki musiałam stawać a jak dotarłam do domu to sapałam jak babcinka mimo,że brzuszek maleńki i zaledwie 6kg na plusie (za to hemoglobina leci jak szalona-9,8 miałamostatnio:/),odżywiam się zdrowo,biorę witaminki,narazie nie puchnę, to czuję się OKRUTNIE
wczoraj wieczorem opisywalam co pomoglo moje jhemoglobinie - poczytaj sobie
fajnie, ze do nas wrocilas! lez jak najwiecej i nie dzwigaj zakupow!
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:44   #2797
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ale wczoraj mi kolega opowiadał, że wszystkie cv z imionami typu Ronny, Kevin, Brian od razu wywalał
to się nazywa dyskryminacja
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 13:45   #2798
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
Jenny odpowiedziała wszystko OK, tylko strasznie jest zabiegana i ma mnóstwo załatwień. Obiecała że wkrótce się odezwie na forum

to ja wracam do pracy i życzę miłych plotek
Oj to dobrze, że odpisała Czekamy zatem na jej wieści, a Tobie życzę miłej pracy

Cytat:
Napisane przez paulinka_22 Pokaż wiadomość
dawno do Was nie zaglądałam, udzieliłam się parę razy na początku, później brakowało czasu,a tu już prawie finisz.... ja od lutego leżę plackiem w domu na isoptinie,fenoterolu i nospie fortę,bo małej zachciało się już w lutym wyłazić!!!! termin mam na 14.05 i mam nadzieję,że tak dotrwamy razem......Dziewczyny jak Wy się czujecie?? Ja ogólnie fatalnie,nie wiem czy to od tego leżenia,zrobiłam dziś zakupy i ledwo doniosłam je do domu, co dwa kroki musiałam stawać a jak dotarłam do domu to sapałam jak babcinka mimo,że brzuszek maleńki i zaledwie 6kg na plusie (za to hemoglobina leci jak szalona-9,8 miałamostatnio:/),odżywiam się zdrowo,biorę witaminki,narazie nie puchnę, to czuję się OKRUTNIE
Biedaczku, współczuję leżenia Wiem co czujesz, bo leżałam 2m-ce, aż się lekarze zorientowali, że skurcze które ciągle mam nie mają wpływu na szyjkę, więc nie wywołają porodu. Od tamtej pory czuję się wyśmienicie! Po pierwsze zszedł ze mnie stres, że mogę lada chwila urodzić, po drugie leżenie męczy jeszcze bardziej niż bycie aktywnym..
Mam nadzieję, że jakoś dacie radę jeszcze miesiąc przetrwać i maleństwo całe i zdrowe będzie z Wami

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
za wizytę

dzięki, mówisz, że męskie?

nie dałabym razy na kolanach umyć podłogi

super ciuszki, jeszcze lepsze ceny
Dziekuję bardzo
Z tą podłogą to ja jestem w stanie 1 pokój, nie więcej No i z przerwami. Ale jak ma to pomóc miednicy to czemu nie (oj będę pewnie jeszcze przeklinać te wszystkie cudowne przyspieszacze porodu, jak nic nie dadzą )
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:48   #2799
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
W drodzę do domu skoczyliśmy do lumpka 25pln za 5 rzecz W tym zakochałam się w białym sweterku! Pomyślałam,że będzie idealny na wyjście ze szpitala jeśli pogoda będzie nieciekawa
No i ogrodniczka w panterkę mnie skusiła, jest na 6-9mcy, więc na jesień - zimę
sliczne ciuszki lumpki to jednak fajna sprawa!
jejuuu jak ja lubie kupowac takie malenstwa. znajoma wczoraj zobaczyla ile tego mam...i stwierdzila, ze musze zaczac patrzec na wieksze rozmiary a co ja poradze na to, ze te najmniejsza wrecz wolaja "wez mnie"

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

nadrobilam, obiadek zjedzony...nic tylko isc sie obijac
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:53   #2800
paulinka_22
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 889
GG do paulinka_22
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Nadrabiam na chybcika po pół dnia spędzonym na bieganinie po mieście W luxmedzie spędziliśmy 2h przez to, że: było opóźnienie, położna wypisała mi źle zwolnienie, a lekarka receptę Na szczęście wszyscy byli mega mili i przepraszali za obsuwę i że takie błędy głupie popełniają

Ale wizyta ok. Lekarka super szczęśliwa ze stanu mojej szyjki i macicy Macica czuje chyba respekt przed tą lekarką, bo jest zawsze podczas badania mięciutka i kształtna , tętno Sofii idealne i w ogóle wszystko idealne Lekarka jest jak najbardziej za tym by mnie położyli do szpitala z dniem terminu czyli 11.05, jeśli Sofia nie raczy wyskoczyć wcześniej



No moja droga! Literki pierwsza klasa! są takie męskie, jak przystało dla prawdziwego mężczyzny



No właśnie ja też się nakręciłam, po czym zupełnie mi przeszło... Słomiany zapał ale muszę się wziąć za siebie bo materiały są, a po porodzie prędko ich nie wykorzystam...


Z moich obserwacji wynikają wręcz przeciwne wnioski. Wystarczy jedna osoba do mycia, bo tylko podtrzymuje się bródkę dziecka, a reszta sobie pływa w wodzie. Dziecko nie ucieka, nie wyślizguje się, tylko sobie chlapie w najlepsze, rozglądając się dookoła A rodzic spokojnie jest w stanie ręką dotrzeć we wszystkie miejsca. Dla mnie bomba, ale rozumiem, że nie wszystkich to przekonuje



Super, że masz chociaż info z Zusu, że dokumenty są w porządku i kaska lada chwila będzie

za wizytę i wynik glukozy Hemoglobinę masz wciąż w porządku, ale rozumiem przezorność lekarza



Moja koleżanka tam rodziła w listopadzie i była pod dużym wrażeniem położnych A jakie Ty masz doświadczenia? Rozumiem, że teraz też tam rodzisz?



Śliczności


1. Ja za radą koleżanki kupuję 100x135 - posłuży dłużej, a w łożeczku można ją ładnie podwinąć. A, że i tak zaczniemy jej używać jak dzieci będą większe to nie chcę zaraz kupować kolejnej kołderki.
2. Podobno mycie podłóg na kolanach jest jak najbardziej wskazane w ciąży. Taka pozycja pomaga miednicy przygotować się do porodu i często daje wytchnienie kręgosłupowi. Ada o tym kiedyś pisała. Ja myłam do tej pory mopem bo się bałam na kolanach, ale już teraz będę zmieniać te przyzwyczajenia



Cloche, dobrze, że emocję znalazły swoje ujście. Dużo się na Tobie nagromadziło, więc łzawe wyładowania są jak najbardziej wskazane.

Brzuszkiem się nie martw zupełnie. 1 tydz różnicy to niewiele. Pamiętasz, dziewczyny miały i większe rozbieżności, a potem się wszystko normowało. Trzeba też brać pod uwagę margines błędu.
A z imieniem to ciekawa jestem jakie inne opcje bierzecie pod uwagę. Pochwalisz się


------
W drodzę do domu skoczyliśmy do lumpka 25pln za 5 rzecz W tym zakochałam się w białym sweterku! Pomyślałam,że będzie idealny na wyjście ze szpitala jeśli pogoda będzie nieciekawa
No i ogrodniczka w panterkę mnie skusiła, jest na 6-9mcy, więc na jesień - zimę

ale ciuszki powiem Wam,że lumpki to chyba najlepsza rzecz,moja kochana teściowa pokupowała małej praktycznie całą wyprawkę i dużo większych ciuszków właśnie w lumpku, udało jej się nawet upolować rzeczy jeszcze z metkami
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych!!!

paulinka_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:00   #2801
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
W intermarche. Dziewczyny tu mówiły o tej promocji. Ale to było już 2 tygodnie temu chyba.

Łee u mnie nie ma Intermarche


Jak mi się zechce to wkleję zdjęcia zakupów Antosiowych... póki co nic mi się nie chce...
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 14:11   #2802
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez paulinka_22 Pokaż wiadomość
dawno do Was nie zaglądałam, udzieliłam się parę razy na początku, później brakowało czasu,a tu już prawie finisz.... ja od lutego leżę plackiem w domu na isoptinie,fenoterolu i nospie fortę,bo małej zachciało się już w lutym wyłazić!!!! termin mam na 14.05 i mam nadzieję,że tak dotrwamy razem......Dziewczyny jak Wy się czujecie?? Ja ogólnie fatalnie,nie wiem czy to od tego leżenia,zrobiłam dziś zakupy i ledwo doniosłam je do domu, co dwa kroki musiałam stawać a jak dotarłam do domu to sapałam jak babcinka mimo,że brzuszek maleńki i zaledwie 6kg na plusie (za to hemoglobina leci jak szalona-9,8 miałamostatnio:/),odżywiam się zdrowo,biorę witaminki,narazie nie puchnę, to czuję się OKRUTNIE
miło, że nas odwiedziłaś ponownie
jest tu więcej mam z problemami i takich które muszą leżeć..
czas leci jak szalony, oszczędzaj się ile można - na pewno uda Ci się dotrwać do terminu porodu
no i w ramach czasoumilacza-zapraszamy na ploteczki

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
znajoma ze szpitala opowiadala o platkach mydlanych (opisywalam tu jej historie ) prawie zepsula pralke! platki najpierw musisz rozpuscic, pozniej w nich pierzesz w pralce. tylko, ze jej wyskoczyl blad filtra, brat go czyscil, ale to nic nie pomoglo. wezwali fachowca i on zdziwiony pytal czy ona pranie robila w krochmalu bo caly odplyw wody byl zapchany. gdyby nie odrobina litosci dla ciezarnej musialaby zaplacic za naprawe, bo to z jej winy...powiedziala, ze nigdy wiecej platkow i zebym tez nie zrobila takiej glupoty :P
ooo, dobrze, że poruszyłyście ten temat, bo też bym pewnie pralkę rozpierniczyła

Cytat:
Napisane przez Kamciatka Pokaż wiadomość
U mnie bardzo podobnie ryż z bananami i brzoskwiniami w puszcze polany serkiem Danio ale jeszcze nie zjadłam, choć myślę że takie pyszności to nosem wciągnę Wiosny nam się chce i lekkiego jedzonka, zjadłabym taki ryżyk z truskawkami świeżymi...
mmm... ryż z truskawkami
o mojej miłości do truskawek pisałam wiele razy niestety w tym sezonie będziemy musiały odpuścić
staram się teraz nadrabiać mrożonymi- na zapas

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Ale wizyta ok. Lekarka super szczęśliwa ze stanu mojej szyjki i macicy Macica czuje chyba respekt przed tą lekarką, bo jest zawsze podczas badania mięciutka i kształtna , tętno Sofii idealne i w ogóle wszystko idealne Lekarka jest jak najbardziej za tym by mnie położyli do szpitala z dniem terminu czyli 11.05, jeśli Sofia nie raczy wyskoczyć wcześniej

2. Ja za radą koleżanki kupuję 100x135 - posłuży dłużej, a w łożeczku można ją ładnie podwinąć. A, że i tak zaczniemy jej używać jak dzieci będą większe to nie chcę zaraz kupować kolejnej kołderki.
3. Podobno mycie podłóg na kolanach jest jak najbardziej wskazane w ciąży. Taka pozycja pomaga miednicy przygotować się do porodu i często daje wytchnienie kręgosłupowi. Ada o tym kiedyś pisała. Ja myłam do tej pory mopem bo się bałam na kolanach, ale już teraz będę zmieniać te przyzwyczajenia

4.W drodzę do domu skoczyliśmy do lumpka 25pln za 5 rzecz W tym zakochałam się w białym sweterku! Pomyślałam,że będzie idealny na wyjście ze szpitala jeśli pogoda będzie nieciekawa
No i ogrodniczka w panterkę mnie skusiła, jest na 6-9mcy, więc na jesień - zimę
za wizytę dla szyjki, macicy no i oczywiście dla Sofci
2.już się nad tym zastanawiałam.. ale ta mniejsza pościel powinna spokonie do skończonych 2 latek dotrwać.. A większą kupię później, jak już pokoik małemu zrobimy
3. Ojj to ja na kolanach nie dałabym już rady myć podłogi
Mimo, że często się gimnastykuję i lubię różne ćwiczenia w pozycji na czworaka.. staram się też rozciągać przewodziciele... ale podłogi na kolanach raczej bym nie umyła, chyba że z marnym skutkiem dla tych podłóg
4. za lumpkowe łowy faktycznie sweterek przesłodki
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:12   #2803
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez Kamciatka Pokaż wiadomość
Zrobiłam dziś przegląd rzeczy, które mam i no stwierdziłam, że do końca jeszcze daleko. We czwartek ma dojechać wózek i siedzisko do auta, mamy też łóżeczko i pościel i kocyki i ciuszki i wanienke, ale brakuje
- kosmetyków do kąpieli (nawet jeszcze zdecydowana nie jestem ) i Sudocremu
- termometru (też jestem w czarnej doopie, bo opinie mam, które znam, są różneeee)
- butelki i smoczka
- pampersów
- drugiej koszuli do szpitala i stanika do karmienia
- niani elektronicznej
- wkładek laktacyjnych
- podpasek
Czyli jeszcze wiele przede mną, a jeszcze się ze skarbówką nie rozliczyłam, nic nie wyprałam ani nie wyprasowałam i ogólnie raczej mam leeeeniaaaa. Słaboo się czuję ostatnio i jakoś mi energii brakuje
Spokojnie, mało Ci zostało, szybko uzupełnisz listę. Ja na razie nie mam prawie nic
co do kosmetyków to najwięcej pozytywów słyszy się o hipp i babydream. Nie jest Ci potrzebne wiele kosmetyków, sudocrem też nie zawsze jest przydatny (choć faktycznie warto go mieć w pogotowiu)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no, pan doktor wstał, poszedł po papierowe ręczniki i mi podał i poklepał po ramieniu ech... chyba się trochę wypłakałam. no i pocieszyłaś mnie z tymi ganiającymi się brzuszkami i główkami lekarz nic nie mówił, żeby się martwić, tylko że będzie na następnej wizycie sprawdzał, czy ten brzuszek rośnie dalej, czy sobie jakoś przerwę zrobił...

lecę na porodówkę!
bo tymi wymiarami brzuszków i główek naprawdę nie ma co się stresować no chyba, że od dłuższego czasu jakaś część wyraźnie ma zahamowany wzrost.. a tak to spokojnie sobie nadgoni no i pamiętajmy też i marginesie błędu
no to leć na porodówkę, tylko nie chciej tam zostawać przyjemnych wrażeń
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:15   #2804
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja nie mam tych plastików już od lat, a suszarka dalej stoi jak trzeba te plastiki tylko przeszkadzają! połamałam je składając to cholerstwo...

ech, no niby się nie przejmuję, bo i przed ciążą lubiłam się wypłakać od czasu do czasu, tak bez powodu. no ale żeby przy lekarzu...
łe tam ja się kiedyś popłakałam u okulisty, zę mi wzrok się pogorszył.. a w cale w ciąży nie byłam
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:27   #2805
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

przyszedł mi dziś konik FP

Jest słodki
potterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:40   #2806
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Hej

Trochę poprawiłyście mi humor z tymi obwodami brzuchów Nie pozostaje mi nic innego jak cieszyć się z tych małych gabarytów

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość

Mi pasi , choć czuję, że Pawie oczko, Sharp i Axella też się pomiędzy nas wmieszają
Ja tam siedzę cicho, bo nie spieszy mi się aż tak bardzo, póki co czuję się dobrze, więc niech mała siedzi i nabiera masy najwcześniej pozwalam jej 26.04
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:48   #2807
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ależ mam dzień dzieć waży coś koło 1300-1400g i ma bardzo ładnie rozwiniętą główkę, ale brzuszek, znaczy się obwód klatki piersiowej, ma o tydzień młodszy....... ja oczywiście się stresuję, czy to może coś znaczyć...
w ogóle jak już weszłam do gabinetu i lekarz się spytał, jak się czuję itp., to się w pół sekundy rozryczałam dalej ryczę sobie jakoś... kurde, sama nie wiem co mi jest, hormony czy opadający stres po tylu miesiącach pracy z dolegliwościami ciążowymi? muszę się wypłakać, bo na 15tą jadę na porodówkę poznać kolejne położne i załatwić papierki...

aaa, co do mdlenia to lekarz powiedział, że oczywiście samo mdlenie nie jest fajne i trzeba uważać, żeby się nie poobijać, ale dzidziusiowi nie szkodzi. no i to już tak przy niskim ciśnieniu jest - a sam fakt, że mam niskie ciśnienie, to może dla mnie trochę uciążliwe, ale dla niego uspokajające, tak jak wiele innych dolegliwości z mojej palety przeżyć ciążowych pocieszające to trochę...

miałam potem KTG i było podobno piękne był moment, że młody się coś tak przewiercił i wypiął znowu, że mi słabo było - KTG wtedy pokazało spadek jego pulsu do około 120 i też jakaś liczba obok, która zazwyczaj jest gdzieś koło 18-20, spadła do 16. ale była dalej zielona i nic nie migało... ech, nie wiem co to, ale skoro cały zapis się lekarzowi podobał, to pasi

młody jest już główką na dół, zwarty i gotowy. lekarz powiedział, że dość się tam pcha, ale szyjka długa i zamknięta, więc nie ma szans

na pocieszenie kupiłam sobie jeszcze jeden stanik bezszwowy i ciążowe spodnie dresowe. będzie do leniuchowania po domu. a młodemu kupiłam w second hand nierozpakowaną płytę cd mozarta (zobaczymy, czy to takie uspokajające będzie ) i książeczkę z krótkimi opowiadaniami "do poduszki" - mogę zacząć mu już czytać. albo może małż niech czyta, młody musi się do jego basu przyzwyczaić.

zaraz jem pizzę...............
Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
Jenny odpowiedziała wszystko OK, tylko strasznie jest zabiegana i ma mnóstwo załatwień. Obiecała że wkrótce się odezwie na forum

to ja wracam do pracy i życzę miłych plotek
Cytat:
Napisane przez paulinka_22 Pokaż wiadomość
dawno do Was nie zaglądałam, udzieliłam się parę razy na początku, później brakowało czasu,a tu już prawie finisz.... ja od lutego leżę plackiem w domu na isoptinie,fenoterolu i nospie fortę,bo małej zachciało się już w lutym wyłazić!!!! termin mam na 14.05 i mam nadzieję,że tak dotrwamy razem......Dziewczyny jak Wy się czujecie?? Ja ogólnie fatalnie,nie wiem czy to od tego leżenia,zrobiłam dziś zakupy i ledwo doniosłam je do domu, co dwa kroki musiałam stawać a jak dotarłam do domu to sapałam jak babcinka mimo,że brzuszek maleńki i zaledwie 6kg na plusie (za to hemoglobina leci jak szalona-9,8 miałamostatnio:/),odżywiam się zdrowo,biorę witaminki,narazie nie puchnę, to czuję się OKRUTNIE
Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Ale wizyta ok. Lekarka super szczęśliwa ze stanu mojej szyjki i macicy Macica czuje chyba respekt przed tą lekarką, bo jest zawsze podczas badania mięciutka i kształtna , tętno Sofii idealne i w ogóle wszystko idealne Lekarka jest jak najbardziej za tym by mnie położyli do szpitala z dniem terminu czyli 11.05, jeśli Sofia nie raczy wyskoczyć wcześniej




Śliczności


za wizyte
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:54   #2808
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez diabli
mniam jak ja lubie Wielkanoc! bardziej niz Wigilie...te wszystkie nowalijkowe potrawy bardziej do mnie przemawiaja. a mazurek pyyyyyycha!
Wielkanoc jest taka zdrowsza dla mnie, mniej jest tego obżarstwa ale wolę karpia niż jajko

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
o mojej miłości do truskawek pisałam wiele razy niestety w tym sezonie będziemy musiały odpuścić
staram się teraz nadrabiać mrożonymi- na zapas
a ja liczę że Ignaś spokojnie posiedzi w brzuchu do końca czerwca i da mi skorzystać z truskawkowego sezonu
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:58   #2809
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
[/COLOR]a ja liczę że Ignaś spokojnie posiedzi w brzuchu do końca czerwca i da mi skorzystać z truskawkowego sezonu
I proszę bardzo - oto niezbity argument na to, że czerwcówki mają lepiej - szczególnie te z końca miesiąca
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 14:59   #2810
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Witam wszystkie brzuszki
Nie pisałam kilka dni chociaż czytałam Was na bierząco.
U mnie wszystko ok
Powoli przygotowuję się do świąt, sprzątam sobie- pisałyscie o myciu podłogi na kolanach, ja zwykle tego nie robie ale dziś umyłam całą wykładzinę w sypialni na kolanach i łazienkę też jakoś jeszcze daję radę z brzuszkiem
W czwartek rano w końcu przyjedzie mój mężuś juz nie mogę się doczekać, nie widzieliśmy się prawie 5 tygodni. Pewno mnie nie pozna bo jak wyjeżdżał to brzuszek był malutki a teraz taki balon
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:01   #2811
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Zrobiłam zalewę do peklowania szynki na święta, fotelik kupiony. Jeszcze tylko castorama i SR, nie wiem jak wyrobię, bo mam co raz mniej siły.
W ogóle to pan ze sklepu pokazywał mi w moim samochodzie jak montować fotelik, odradził środkowe siedzenie bo nie pełnowymiarowe i może być niestabilne. No i rzucił hasłem "najlepiej jak będzie Pani wozić córkę za pasażerem". Zapytałam się go później, tak z ciekawości dlaczego powiedział, że córkę, na co odparł, że w sumie się nie zna, ale wyglądam mu na córkę
No więc to już musi być córka na 99% a nie tylko 90% z usg skoro obce osoby już ją widzą
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:11   #2812
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
przyszedł mi dziś konik FP

Jest słodki
przeczytałam komornik.. i się zastanawiam, z czego tu się cieszyć?
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:12   #2813
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
ale lecicie dziś zamierzam kupić coś do prania helenkowej garderoby. zastanawiam się nad płynem Lovela zamiast proszku, macie jakieś zdanie na ten temat? i druga rzecz, bo opinie są sprzeczne, czy płatków mydlanych można używać w pralce, czy są tylko do ręcznego?
Nie wiem dokladnie jaki dzieciowy płyn ma kuzynka, ale powiedziała, że te płyny może i są łagodne, ale wcale nie dopierają. Jak coś wyleje się z pieluchy albo co, to musi w czymś innym namaczać, kombinować i dopiero prać w tym własciwym płynie.

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
o ile tatuś wytrzyma do końca
mąż początkowo bardzo nie chciał być przy porodzie, nie zmuszałam go, tylko mówiłam jak bardzo by mi się tam przydał, no i ostatnio stwierdził że będzie, ale tyle ile wytrzyma. no zawsze coś. a potem zaczął mi lecieć z tekstami że jak to będzie długo trwało to będzie głodny, ZMĘCZONY ... w sumie żartował ale myślałam że go zabije wtedy mam plan zrobić mu kanapki, wziąć coś do czytania i kawę w termosiku, zobaczymy ile wytrzyma chociaż znając życie będzie pod wpływem takich emocji że nie pojedzie do domu tylko będzie siedział do końca
Na dole widziałam automat z kawą
Ja mojemu zrobię kawę do termosu, czekoladę schowam na dno torby to wysiedzi. Neta w komórce ma, pozwolę mu na przekroczenie limitów to może da radę.

A, pościel kupiłam 135/100 bo widziałam po sklepach, że to najbardziej popularny rozmiar, więc później problemów nie będzie.

Cloche obwodami dziecka się nie martw, moja też za chuda była i to o 2 tygodnie. Lekarka kazała zapytać moją mamę i po prostu ma to po mnie. Tylko kurczę, czemu ta mała waga urodzeniowa nie rzutuje później na niską wagę u dorosłego to już nie sprawiedliwe
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:13   #2814
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ależ mam dzień dzieć waży coś koło 1300-1400g i ma bardzo ładnie rozwiniętą główkę, ale brzuszek, znaczy się obwód klatki piersiowej, ma o tydzień młodszy....... ja oczywiście się stresuję, czy to może coś znaczyć...
w ogóle jak już weszłam do gabinetu i lekarz się spytał, jak się czuję itp., to się w pół sekundy rozryczałam dalej ryczę sobie jakoś... kurde, sama nie wiem co mi jest, hormony czy opadający stres po tylu miesiącach pracy z dolegliwościami ciążowymi? muszę się wypłakać, bo na 15tą jadę na porodówkę poznać kolejne położne i załatwić papierki...

aaa, co do mdlenia to lekarz powiedział, że oczywiście samo mdlenie nie jest fajne i trzeba uważać, żeby się nie poobijać, ale dzidziusiowi nie szkodzi. no i to już tak przy niskim ciśnieniu jest - a sam fakt, że mam niskie ciśnienie, to może dla mnie trochę uciążliwe, ale dla niego uspokajające, tak jak wiele innych dolegliwości z mojej palety przeżyć ciążowych pocieszające to trochę...

miałam potem KTG i było podobno piękne był moment, że młody się coś tak przewiercił i wypiął znowu, że mi słabo było - KTG wtedy pokazało spadek jego pulsu do około 120 i też jakaś liczba obok, która zazwyczaj jest gdzieś koło 18-20, spadła do 16. ale była dalej zielona i nic nie migało... ech, nie wiem co to, ale skoro cały zapis się lekarzowi podobał, to pasi

młody jest już główką na dół, zwarty i gotowy. lekarz powiedział, że dość się tam pcha, ale szyjka długa i zamknięta, więc nie ma szans
nie przejmuj się tygodniową rozbieżnością, to naprawdę nic, do trzech tyg mogą być wahania. u nas kiedyś wyszło że główka jest o ponad 3 tyg za mała ale na kolejnym usg już było dwa tyg różnicy, potem tydzień, a teraz jest o tydzień za duża więc spokojnie, to wszystko w normie
a ktg też się nie martw, jak dziecko się rusza to w tych momentach są zafałszowane wyniki


Cytat:
Napisane przez paulinka_22 Pokaż wiadomość
dawno do Was nie zaglądałam, udzieliłam się parę razy na początku, później brakowało czasu,a tu już prawie finisz.... ja od lutego leżę plackiem w domu na isoptinie,fenoterolu i nospie fortę,bo małej zachciało się już w lutym wyłazić!!!! termin mam na 14.05 i mam nadzieję,że tak dotrwamy razem......Dziewczyny jak Wy się czujecie?? Ja ogólnie fatalnie,nie wiem czy to od tego leżenia,zrobiłam dziś zakupy i ledwo doniosłam je do domu, co dwa kroki musiałam stawać a jak dotarłam do domu to sapałam jak babcinka mimo,że brzuszek maleńki i zaledwie 6kg na plusie (za to hemoglobina leci jak szalona-9,8 miałamostatnio:/),odżywiam się zdrowo,biorę witaminki,narazie nie puchnę, to czuję się OKRUTNIE
ja leżę praktycznie od września, więc sobie wyobraź jak z moją kondycją mąż się śmieje że pierwsze spacery to będę miała do furtki i z powrotem ^^
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:21   #2815
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Zrobiłam zalewę do peklowania szynki na święta, fotelik kupiony. Jeszcze tylko castorama i SR, nie wiem jak wyrobię, bo mam co raz mniej siły.
W ogóle to pan ze sklepu pokazywał mi w moim samochodzie jak montować fotelik, odradził środkowe siedzenie bo nie pełnowymiarowe i może być niestabilne. No i rzucił hasłem "najlepiej jak będzie Pani wozić córkę za pasażerem". Zapytałam się go później, tak z ciekawości dlaczego powiedział, że córkę, na co odparł, że w sumie się nie zna, ale wyglądam mu na córkę
No więc to już musi być córka na 99% a nie tylko 90% z usg skoro obce osoby już ją widzą
A mi wszyscy obcy i znajomi mówią, że wyglądam na syna, a według usg córka wiec różnie to jest
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:22   #2816
kalka
Zadomowienie
 
Avatar kalka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Nowy Targ
Wiadomości: 1 431
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Zrobiłam zalewę do peklowania szynki na święta, fotelik kupiony. Jeszcze tylko castorama i SR, nie wiem jak wyrobię, bo mam co raz mniej siły.
W ogóle to pan ze sklepu pokazywał mi w moim samochodzie jak montować fotelik, odradził środkowe siedzenie bo nie pełnowymiarowe i może być niestabilne. No i rzucił hasłem "najlepiej jak będzie Pani wozić córkę za pasażerem". Zapytałam się go później, tak z ciekawości dlaczego powiedział, że córkę, na co odparł, że w sumie się nie zna, ale wyglądam mu na córkę
No więc to już musi być córka na 99% a nie tylko 90% z usg skoro obce osoby już ją widzą
A może fotelik był różowy, albo w kwiatuszki

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
A, pościel kupiłam 135/100 bo widziałam po sklepach, że to najbardziej popularny rozmiar, więc później problemów nie będzie.

Cloche obwodami dziecka się nie martw, moja też za chuda była i to o 2 tygodnie. Lekarka kazała zapytać moją mamę i po prostu ma to po mnie. Tylko kurczę, czemu ta mała waga urodzeniowa nie rzutuje później na niską wagę u dorosłego to już nie sprawiedliwe
Moja też ma mały brzuszek, ale ona wogóle długa jest i to przez to. Spoko dziewczyny niech się rodzą modelki!!!
Swoją drogą te wymiary z usg. hmmmmm
Moja córcia w dniu terminu porodu miała mieć 3600 g, a urodziła się dużo po terminie niewiele ponad 3 kg. I co?





A i jeszcze coś. Wczoraj wystałam się w kolejce do spowiedzi meeega długiej. Nikt nie zauważył mojego prawie 9-miesięcznego brzucha szczytem chamstwa była pewna pani, która wrąbała się przede mnie mówiąc, że ją boli kręgosłup i nie wystoi na koncu kolejki tak mnie zamurowało, że nic nie powiedziałam. A nogi mi chciały do doopy wejsc.
__________________

kalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:23   #2817
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Ash za wizytę, dobrze że szyjka ładnie trzyma

była u mnie babcia ... miałam całe kazanie o tym że do szpitala nie wolno mi zapomnieć termometru bo bez niego mogą mnie nie przyjąć do szpitala ... bo oni tam nie mają i każdy musi mieć swój ... jak tłumaczyłam że to bzdura itp to stwierdziła że "jeszcze zobaczę i że jak zwykle jestem mądrzejsza"

no i że ona mnie wszystkiego nauczy przy dziecku .... litości, naprawdę chyba wizja porodu w Gliwicach i posiedzenia trochę u mamy "po" zaczyna do mnie coraz bardziej przemawiać
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:41   #2818
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Zrobiłam zalewę do peklowania szynki na święta, fotelik kupiony. Jeszcze tylko castorama i SR, nie wiem jak wyrobię, bo mam co raz mniej siły.
W ogóle to pan ze sklepu pokazywał mi w moim samochodzie jak montować fotelik, odradził środkowe siedzenie bo nie pełnowymiarowe i może być niestabilne. No i rzucił hasłem "najlepiej jak będzie Pani wozić córkę za pasażerem". Zapytałam się go później, tak z ciekawości dlaczego powiedział, że córkę, na co odparł, że w sumie się nie zna, ale wyglądam mu na córkę
No więc to już musi być córka na 99% a nie tylko 90% z usg skoro obce osoby już ją widzą
No proszę jaki prorok
To trzymaj się tam w dalszych eskapadach. Ja po obiedzie padłam na pyszczek... A jeszcze muszę na pocztę skoczyć

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
moja też za chuda była i to o 2 tygodnie. Lekarka kazała zapytać moją mamę i po prostu ma to po mnie. Tylko kurczę, czemu ta mała waga urodzeniowa nie rzutuje później na niską wagę u dorosłego to już nie sprawiedliwe
I ja się pytam - dlaczego? Ja się urodziłam 2900g i 48cm. A całe życie muszę uważać na to co jem, bo tylko na chwilę odwrócę uwagę a kg szybują w górę z prędkością światła

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
Ash za wizytę, dobrze że szyjka ładnie trzyma

była u mnie babcia ... miałam całe kazanie o tym że do szpitala nie wolno mi zapomnieć termometru bo bez niego mogą mnie nie przyjąć do szpitala ... bo oni tam nie mają i każdy musi mieć swój ... jak tłumaczyłam że to bzdura itp to stwierdziła że "jeszcze zobaczę i że jak zwykle jestem mądrzejsza"

no i że ona mnie wszystkiego nauczy przy dziecku .... litości, naprawdę chyba wizja porodu w Gliwicach i posiedzenia trochę u mamy "po" zaczyna do mnie coraz bardziej przemawiać
Dzięki

Zwiewaj zatem do Gliwic, bo nie będziesz miała życia. Widać, babcia nie odpuści łatwo, a po co Ci to po porodzie

Edytowane przez Ashyshqa
Czas edycji: 2013-03-26 o 15:42
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:46   #2819
Kamciatka
Rozeznanie
 
Avatar Kamciatka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 755
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez kalka Pokaż wiadomość

A i jeszcze coś. Wczoraj wystałam się w kolejce do spowiedzi meeega długiej. Nikt nie zauważył mojego prawie 9-miesięcznego brzucha szczytem chamstwa była pewna pani, która wrąbała się przede mnie mówiąc, że ją boli kręgosłup i nie wystoi na koncu kolejki tak mnie zamurowało, że nic nie powiedziałam. A nogi mi chciały do doopy wejsc.

Przydałoby się jej
Marne to pocieszenie, ale już się przyzwyczaiłam, że ludzie w kolejce udają, że nie widzą mojego brzucha, nawet jak mam 3 rzeczy a oni cały wózek
Kamciatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:46   #2820
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
chyba nie bedą mi tam zaglądać bez potrzeby?? aaa pooglądamy sobie otworek.. jakby mój byl jakis szczególnie ciekawy..

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
przeczytałam komornik.. i się zastanawiam, z czego tu się cieszyć?
wypluj te słowa

za wszystkie wizyty i wyniki
potterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.