Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 15:51   #3361
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
No to już jest o wiele wiele lżejsze. Nie powinno Cię zapchać. Gliceryna, nagietek, lecytyna bliżej końca niż początku i nie wszystkich zapycha, więc warto spróbowac. Nadal nei wiem jaką masz skórę:P
p.s. zajrzyj proszę na swój wątek wymiankowy
edit: ten krem w porównaniu do poprzedniego jest lżejszy, ale mimo wszystko oleje które są w nim zawarte mogą spowodować zapychanie porów (migdał, oliwka, orzech). Troche za bardzo się sugerowałam poprzednim składem - przepraszam. Ten krem do cery suchej może być za słaby, lepszy do normalnej/mieszanej nie za bardzo skłonnej do zapychania. Zapychanie jest zawsze sprawą indywidualną, trzeba o tym pamiętać.
bardzo dziekuje Ci za odpowiedź
mam skóre z trądzikiem grudkowo-krostkowym, odwodnioną i pozapychane pory
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 17:26   #3362
kirisutegomen
Raczkowanie
 
Avatar kirisutegomen
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 47
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mogę prosić o analizę tego kremu?

Under Twenty, Never Ever! Delicate Formula, Krem matujący
Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl Gluceth-20, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Allantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, BHA, Laminaria Saccharina Extract, Laureth-7, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 42090.


P.S. Sprawdzałam w wyszukiwarce i nic o tym kremie nie znalazłam, więc jeśli był analizowany to przepraszam i ładnie proszę o link.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10945_500.jpg (20,3 KB, 2 załadowań)
__________________
Wszystko co opłaca się mieć, opłaca się również, aby na to czekać.
kirisutegomen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 19:56   #3363
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kirisutegomen Pokaż wiadomość
Mogę prosić o analizę tego kremu?

Under Twenty, Never Ever! Delicate Formula, Krem matujący
Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl Gluceth-20, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Allantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, BHA, Laminaria Saccharina Extract, Laureth-7, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 42090.


P.S. Sprawdzałam w wyszukiwarce i nic o tym kremie nie znalazłam, więc jeśli był analizowany to przepraszam i ładnie proszę o link.
im dalej tym gorzej... Ten krem może zapchać przez silikon i gliceryne (przez to, że jest wysoko w składzie. dopuszczalne jest 30% - nie wiadomo ile jest w tym kremie). A potem jest masa podrażniaczy, środków zapachowych, alergizujących. Plus jest taki, że cały środek składu to składniki bezpieczne i fajne. Ale mimo wszystko, nie warto. (przy wielu składnikach, które pogrubiłam znalazłam informację, że mogą powodować wyprysk alergiczny. jeśli chodzi o poliakrylamid sam w sobie nie jest niebezpieczny, ale wysoko toksyczny jest akrylamid, który może się wydzielić. Dlatego lepiej, by poliakrylamid jeśli już jest w składzie to najlepiej by był przy końcu)
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2011-05-07 o 20:00
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:02   #3364
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kirisutegomen Pokaż wiadomość
Mogę prosić o analizę tego kremu?

Under Twenty, Never Ever! Delicate Formula, Krem matujący
Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl Gluceth-20, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Allantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, BHA, Laminaria Saccharina Extract, Laureth-7, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 42090.


P.S. Sprawdzałam w wyszukiwarce i nic o tym kremie nie znalazłam, więc jeśli był analizowany to przepraszam i ładnie proszę o link.

Dobrą nazwę ma ten krem Never Ever! - zastosuj się do tego.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 22:20   #3365
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie Prosze o zanalizowanie preparatu do ust sopot sun 30 SPF.

Po pierwsze czy naprawde ma fotostabilne filtry ktore beda chronic przed promieniami UVA i UVB?

I prosze mi napisac jak to w koncu jest z tym olejem mineralnym? Poniewaz produkt ten ma duzo go w skladzie. A czytalam opinie na temat tych olejow i zdania sa podzielone. Smarowalam usta tym produktem i sa bardzo fajnie "nawilzone" i "wygladzone", eksponujac je na slonce nie byly wysuszone itd.

Wiec jak ktos moglby mi rozjasnic ostatecznie czy rzeczywiscie jak bede go czesto stosowac to czy rzeczywiscie spowoduje to,ze w efekcie koncowym skora na ustach przestanie oddychac i bedzie sie starzec? I jak ogolnie oceniacie ten produkt: co bedzie "robil" i czy ma duzo szkodliwych skladnikow. Z gory dziekuje

Parrafinum Liquidum,Cera Microcristallina, Parraffin, Titanium Dioxide, Alumina SimethiconeEthylexyl, Methoxycinnamate, Butyrospermum, Parkii (Shea Butter), cyclomethikone, Lanolin, Cera Alba (beeswax), Tocopheryl Acetate, PEg-8, Tocopherol, Ascorbyl Palimatate, Ascorbic Acid,Citric Acid, Aroma (favor).
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 08:43   #3366
admirable
Zakorzenienie
 
Avatar admirable
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez admirable Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę poniższych kosmetyków
nie znalazłam ich na liście zanalizowanych;

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Pielęgnacyjny tonik bezalkoholowy z ekstraktem z koniczyny łąkowej:

Aqua, Chondrus Crispus (Carrageenan)/Propylene Glycol, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Sphingolipids/Phospholipids, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene

oraz

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Żel do mycia twarzy oczyszczająco - łagodzący z ekstraktem z czerwonej koniczyny:

aqua, sodium laureht sulfate, lauryl glucoside, cocamidopropyl betaine, cocamide dea, glycerin, sodium chloride, peg-7 glyceryl cocoate, allantoin, trifolium pratense (clover) extract, aloe barbadensis leaf juice, parfum, lactic acid, sodium benzoate, tetrasodium edta, 2-bromo-2-nitropropane-1.3-diol

Ziaja-activ, anty-perspirant w kremie (pod względem podrażnień):
Aqua, Aluminium Chlorohydrate, Cyclopentosiloxane, PPG-15, Stearyl Ether, Steareth-2, Parfum (Fragrance), Steareth-21, Citronellyl Methylcrotonate, Glyceryl Caprylate

z góry dziękuję za analizę!
przypominam
admirable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 09:59   #3367
kirisutegomen
Raczkowanie
 
Avatar kirisutegomen
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 47
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26781213]Dobrą nazwę ma ten krem Never Ever! - zastosuj się do tego. [/QUOTE]

Uff, dziękuję za ostrzeżenie.
__________________
Wszystko co opłaca się mieć, opłaca się również, aby na to czekać.
kirisutegomen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 11:26   #3368
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez admirable Pokaż wiadomość
przypominam
admirable,ze mnie żadna biochemiczka,ale tak na pierwszy rzut oka :
krem nie jest jakis tragiczny,ale do bio też nikt go nie zaliczy:Hydrogenated Castrol Oil+ konserwanty i parfum a i ten Propylene Glycol też kontrowersyjny jest
Natomiast żel ma na drugim miejscu SLS;to żle o nim świadczy,jest to silny i drażniący środek;można już znależć na rynku spory wybór żeli dobrze myjących bez niego.
Ziaja mam te sole aluminium;to podobna sprawa jak z SLS w żelu:powszechnie stosowany środek,oskarżany o podrażnienia można już znależć antyperspiranty bez niego,choć nie wiem,jak u nich z działąniem.
Prosze jeszcze niech się ktoś wypowie,bo ja ak ostrożnie i nie chciałabym orzekac w sprawach,gdzie nie czuję się ekspertem,ino fascynatem jedynie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 13:42   #3369
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez admirable Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę poniższych kosmetyków
nie znalazłam ich na liście zanalizowanych;

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Pielęgnacyjny tonik bezalkoholowy z ekstraktem z koniczyny łąkowej:

Aqua, Chondrus Crispus (Carrageenan)/Propylene Glycol, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Sphingolipids/Phospholipids, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene

oraz

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Żel do mycia twarzy oczyszczająco - łagodzący z ekstraktem z czerwonej koniczyny:

aqua, sodium laureht sulfate, lauryl glucoside, cocamidopropyl betaine, cocamide dea, glycerin, sodium chloride, peg-7 glyceryl cocoate, allantoin, trifolium pratense (clover) extract, aloe barbadensis leaf juice, parfum, lactic acid, sodium benzoate, tetrasodium edta, 2-bromo-2-nitropropane-1.3-diol

Ziaja-activ, anty-perspirant w kremie (pod względem podrażnień):
Aqua, Aluminium Chlorohydrate, Cyclopentosiloxane, PPG-15, Stearyl Ether, Steareth-2, Parfum (Fragrance), Steareth-21, Citronellyl Methylcrotonate, Glyceryl Caprylate

z góry dziękuję za analizę!
Ja unikam między innymi tych na czerwono.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 18:53   #3370
admirable
Zakorzenienie
 
Avatar admirable
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
admirable,ze mnie żadna biochemiczka,ale tak na pierwszy rzut oka :
krem nie jest jakis tragiczny,ale do bio też nikt go nie zaliczy:Hydrogenated Castrol Oil+ konserwanty i parfum a i ten Propylene Glycol też kontrowersyjny jest
Natomiast żel ma na drugim miejscu SLS;to żle o nim świadczy,jest to silny i drażniący środek;można już znależć na rynku spory wybór żeli dobrze myjących bez niego.
Ziaja mam te sole aluminium;to podobna sprawa jak z SLS w żelu:powszechnie stosowany środek,oskarżany o podrażnienia można już znależć antyperspiranty bez niego,choć nie wiem,jak u nich z działąniem.
Prosze jeszcze niech się ktoś wypowie,bo ja ak ostrożnie i nie chciałabym orzekac w sprawach,gdzie nie czuję się ekspertem,ino fascynatem jedynie
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26790290]Ja unikam między innymi tych na czerwono.
[/QUOTE]
dziękuję bardzo za pomoc
admirable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 19:12   #3371
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
który z tych podkładów nie zapcha- ma najmniej zapychaczy ?

Lirene city matt
Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Oriflame very me

Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Butylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Polysorbate 80, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethiconee, C20-22 ALlcohols, Methylparaben, Imidazolidynyl Urea, Propylparaben, Cetyl Acetate, Oleyl Acetate, Stearyl Acetate, Disodium Edta, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Yogurt Extract, Fragaria Vesca Extract, Rubus Fruitcosus Extract, Rubus Idaeus Extract, Vaccinium Angustifolium Extract, Parfum, Sodium Hydroxide, ACcetylated Lanolin Alcohol, Glyceryl Acrylate / Acrylic Acid Copolymer, Propylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Oriflame podkład mineralnyAqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Dimethicone, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Oleate, Mica, Cera Alba, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Disodium Edta, Alumina, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Furcellaria Lumbricalis Extract, Bht


Oriflame dotleniający podkład

Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Dimethicone, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Oleate, Nylon-12, Cera Alba, Phenyl Trimethicone, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Methyl Diisopropyl Propionamide, Menthyl Lactate, Lauryl Lactate, Trimethoxycaprylylsilane, Ethyl Menthane Carboxamide, Disodium Edta, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Hydrolyzed Corn Starch, Zea Mays Starch, Alumina, Parfum, Triethoxycaprylylsilane, Laminaria Digitata, Phenoxyethanol
pomocy
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 19:28   #3372
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Catrice Multi Colour Compact Powder

Skład:talc, caprylic/capric trigliceride, nylon-12, magnesium stearate, tocopherol acetate, cera alba, dehydroacetic acid , phenoxyethanol, parfum, benzyl benzoate , alpha-isomethyl ionone, coumarin, limonene, geraniol, citronello , ci77491, ci77492, ci77499, ci77891


proszę o pomoc w analizie , przepraszam za składniki z malej litery ale przepisywałam z opakowania
w drogerii skład wydał się ciekawy i ze kosztował coś koło 15 zł - zakupiłam , porównałam też skład z naturalnymi pudrami i nie wiele się różni , interesuje mnie czy będzie szkodzić cerze skłonnej do wyprysków - wiem - talc ale stosowałam pudry mineralne bez talcu i też nie było poprawy wręcz pogorszenie cery
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 22:45   #3373
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu tego serum do twarzy:
czy będzie zapychające? nawilży twarz?

Lacura, Premium Anty - Ageing Serum

Aqua
Propylene Glycol
Glycerin
Hydroxymethyl Dioxolanone
Carbomer
Sodium Hyaluronate
Ethylhexylglycerin
Sericin
Zingiber Cassumunar Root Extract
Phenoxyethanol
Potassium Sorbate
Sodium Benzoate
Phenetyl Alcohol
Alpha-Isomethyl IononeGeraniol
Parfum
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?


ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 11:40   #3374
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kupiłam taka oto odzywke z niemiec
YANAO-COLOR CREMESPULUNG
prosze o opinie składu
aqua,cetearyl alkohol,cetrimonuim chloride,sodium PCA,coco-glucoside,parfum.oryza sativa braun oil,glycol disterate,glycerin,niacin amide,panthenol,hydroxypr opyl guar hydroxypropyltrimonium chloride,benzophenone-4 lactic acid,phenoxyethanol,sodiu m benzonate.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 17:19   #3375
wdzko
Raczkowanie
 
Avatar wdzko
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o pomoc.. mam pytanie odnośnie składu kremu Dax Cosmetics, Perfecta, Cera mieszana Krem Przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-Retinolem

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

co w tym składzie jest emulgatorem? znalazłam taką informację, że to C14-22 Alcohol i C12-20 Alkyl Glucoside w połączeniu stanowią substancję emulgującą.
Jaki charakter będzie miał emulgator? w/o czy o/w ?

Bardzo proszę o pomoc
wdzko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 19:12   #3376
Louve23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie...mam cere tłustą i wrażliwą. Chciałabym się dowiedzieć czy w tym płynie jest coś co może takiej cerze zaszkodzić?

BIODERMA ABCDerm płyn micelarny do oczyszczania skóry niemowląt i dzieci


Skład; WATER (AQUA), POLYSORBATE 20, DISODIUM PHOSPHATE, DISODIUM EDTA, ALLANTOIN, CITRIC ACID, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, CETRIMONIUM BROMIDE, FRAGRANCE (PARFUM).
Louve23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 20:01   #3377
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Moje drogie, poszukuję podkładu do bardzo suchej cery. Nie muszę zbytnio martwić się zapychaniem i błyszczeniem (nawet byłabym zadowolona z odrobiny połysku ). Najbardziej zależy mi na tym, by podkład nie podkreślał suchych skórek. Nie obrażę się, jeżeli przy okazji troszkę nawilży. Po lekturze dziesiątek odstręczających podkładowych składów, ostrożnie przychylam się do tego oto mazidła:

Benecos Natural Creamy Make-Up

INGREDIENTS (INCI): WATER (AQUA), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), STEARIC ACID, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER)*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERYDE, ZEAMAIS (CORN) STARCH*, LAUROYL LYSINE, TALC, SODIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, GLYCERIN, GLYCERYL CAPRYLATE, UNDECYLENOYL GLYCINE, CAPRYLOYL GLYCINE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, P-ANISIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE (+/- (MAY CONTAIN) IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Co o nim myślicie?
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 20:45   #3378
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Benecos Natural Creamy Make-Up[/B]
INGREDIENTS (INCI): WATER (AQUA), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), STEARIC ACID, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER)*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERYDE, ZEAMAIS (CORN) STARCH*, LAUROYL LYSINE, TALC, SODIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, GLYCERIN, GLYCERYL CAPRYLATE, UNDECYLENOYL GLYCINE, CAPRYLOYL GLYCINE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, P-ANISIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE (+/- (MAY CONTAIN) IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Co o nim myślicie?
Wygląda na niezłego tłuścioszka dla suchoskórnych, napewno sama wiesz, jako laborantka, jakie właściwości maja olej ze słodkich migdałów, masło shea i triglicerydy (zapewne frakcjonowany olej kokosowy) - nawilżanie, okluzja i wygładzanie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 21:16   #3379
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A co myślicie o składzie tego balsamu /mleczka do ciala? używam od kilku dni i świetnie się sprawdza, recenzje w KWC znakomite ale w składzie parafine itp.. nie wiem, czy w produktach do ciala ma to rowniez duze znaczenie jak przy kremach do twarzy. prosze o ocene


Garnier: Intensywna pięgnacja bardzo suchej skóry. Mleczko do ciała
(czerowne opakowanie _

Skład: Aqua, paraffinum liquidum/mineral oil, glycerin, cyclopentasiloxane, elaeis guineensis/palm oil, petrolatum, butyrospermum parkii/shea butter, cetearyl alcohol, aluminum starch octenylsuccinate, acer saccharinum/sugar maple extract, allantoin, coco-glucoside, ammonium polyacrylodimethyl taurate, xanthan gum, disodium EDTA, imidazolidinyl, BHT, parfum/fragrance
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 21:29   #3380
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
pomocy
Szczerze mówiąc cieżko powiedzieć który jest najgorszy. Żaden nie jest wart uwagi. Ja używam tego z Lirene i miałam masakre na buzi, ale dopiero po pół roku stosowania. Wszędzie są skłaniki drażniące, silikony, zapychacze. Na prawdę cieżko wybrać ten najgorszy czy też ten najlepszy, który nie będzie zapychał. Bo to zawsze sprawa indywidualna. Poczytaj o nich opinie, zawęź grono wybranych i wtedy może coś pomogę.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Catrice Multi Colour Compact Powder

Skład:talc, caprylic/capric trigliceride, nylon-12, magnesium stearate, tocopherol acetate, cera alba, dehydroacetic acid , phenoxyethanol, parfum, benzyl benzoate , alpha-isomethyl ionone, coumarin, limonene, geraniol, citronello , ci77491, ci77492, ci77499, ci77891


proszę o pomoc w analizie , przepraszam za składniki z malej litery ale przepisywałam z opakowania
w drogerii skład wydał się ciekawy i ze kosztował coś koło 15 zł - zakupiłam , porównałam też skład z naturalnymi pudrami i nie wiele się różni , interesuje mnie czy będzie szkodzić cerze skłonnej do wyprysków - wiem - talc ale stosowałam pudry mineralne bez talcu i też nie było poprawy wręcz pogorszenie cery
No najbardziej bałabym się talku jako zapychacza szczerze mówiąc. Jest go najwięcej. Miałaś takie produkty, gdzie talk był na pierwszym miejscu? To co pogrubione to mocne podrażniacze, alergeny, mogą uczulić. A jeśli chodzi o minerały to zawsze cera przy nich się oczyszcza, trzeba to przejść, potem jest tylko lepiej. U mnie też tak było.

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
kupiłam taka oto odzywke z niemiec
YANAO-COLOR CREMESPULUNG
prosze o opinie składu
aqua,cetearyl alkohol,cetrimonuim chloride,sodium PCA,coco-glucoside,parfum.oryza sativa braun oil,glycol disterate,glycerin,niacin amide,panthenol,hydroxypr opyl guar hydroxypropyltrimonium chloride,benzophenone-4 lactic acid,phenoxyethanol,sodiu m benzonate.
Nie jest zła, przyczepiłabym się do dwóch ostatnich składników, ale to jest odżywka na włosy, nie będziesz jej wcierała w skórę głowy. Tak przy okazji to polecam olej kokosowy do włosów i produkty Bio vaxa. Moje włosy po bio vaxie odżyły




Cytat:
Napisane przez wdzko Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc.. mam pytanie odnośnie składu kremu Dax Cosmetics, Perfecta, Cera mieszana Krem Przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-Retinolem

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

co w tym składzie jest emulgatorem? znalazłam taką informację, że to C14-22 Alcohol i C12-20 Alkyl Glucoside w połączeniu stanowią substancję emulgującą.
Jaki charakter będzie miał emulgator? w/o czy o/w ?

Bardzo proszę o pomoc
Przykro mi, ale nic nie wiem na ten temat. Krem ogólnie jest tragiczny! Uciekaj od niego!


Cytat:
Napisane przez Louve23 Pokaż wiadomość
Witajcie...mam cere tłustą i wrażliwą. Chciałabym się dowiedzieć czy w tym płynie jest coś co może takiej cerze zaszkodzić?

BIODERMA ABCDerm płyn micelarny do oczyszczania skóry niemowląt i dzieci


Skład; WATER (AQUA), POLYSORBATE 20, DISODIUM PHOSPHATE, DISODIUM EDTA, ALLANTOIN, CITRIC ACID, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, CETRIMONIUM BROMIDE, FRAGRANCE (PARFUM).
Na różowo: umiarkowane podrażnienia, na czerwono: większe podrażnienia, niektóre informacje podają, że ma działanie rakotwórcze. I to jest produkt dla dzieci


Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Moje drogie, poszukuję podkładu do bardzo suchej cery. Nie muszę zbytnio martwić się zapychaniem i błyszczeniem (nawet byłabym zadowolona z odrobiny połysku ). Najbardziej zależy mi na tym, by podkład nie podkreślał suchych skórek. Nie obrażę się, jeżeli przy okazji troszkę nawilży. Po lekturze dziesiątek odstręczających podkładowych składów, ostrożnie przychylam się do tego oto mazidła:

Benecos Natural Creamy Make-Up

INGREDIENTS (INCI): WATER (AQUA), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), STEARIC ACID, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER)*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERYDE, ZEAMAIS (CORN) STARCH*, LAUROYL LYSINE, TALC, SODIUM HYDROXIDE, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, GLYCERIN, GLYCERYL CAPRYLATE, UNDECYLENOYL GLYCINE, CAPRYLOYL GLYCINE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, P-ANISIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE (+/- (MAY CONTAIN) IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

Co o nim myślicie?
Myślę, że będzie ładnie nawilżał Sama o nim myślałam, ale czytałam, że on prawie nic nie kryje

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
A co myślicie o składzie tego balsamu /mleczka do ciala? używam od kilku dni i świetnie się sprawdza, recenzje w KWC znakomite ale w składzie parafine itp.. nie wiem, czy w produktach do ciala ma to rowniez duze znaczenie jak przy kremach do twarzy. prosze o ocene


Garnier: Intensywna pięgnacja bardzo suchej skóry. Mleczko do ciała
(czerowne opakowanie _

Skład: Aqua, paraffinum liquidum/mineral oil, glycerin, cyclopentasiloxane, elaeis guineensis/palm oil, petrolatum, butyrospermum parkii/shea butter, cetearyl alcohol, aluminum starch octenylsuccinate, acer saccharinum/sugar maple extract, allantoin, coco-glucoside, ammonium polyacrylodimethyl taurate, xanthan gum, disodium EDTA, imidazolidinyl, BHT, parfum/fragrance
Parafina nie jest niczym dobrym. Nie ma żadnych właściwości odżywczych, tylko oblepia skórę i przez to nie oddycha. To mleczko to w ogóle jest masakra, używałam go dawno temu i nic nigdy nie wysuszyło mi tak skóry.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 21:36   #3381
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp2: uu. to mnie zasmuciłaś bo po 4 uzyciach moja skóra jest super nawilżona ale chyba to wlasnie takie 1 wraznie po prostu

Jesli pozowlisz wkleje jeszcze kilka balsamów moze ktorys bedzie godny uzywania


1. Bielenda, Dieta Śródziemnomorska Czarna Oliwka, Oliwkowe masło do ciała
Skład: Aqua (Water), Ethylhexyl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-18, Cyclopentasiloxane,, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Dimethicone, Propylene Glycol, Melissa Officinalis Leaf Extract, Urea, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Cetyl Alcohol, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Acrylates Copolymer, Xanthan Gum Maltodextrin, Silica, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Geraniol, CI 19140 (Acid Yellow 23). (30.04.2010)


2. Ziaja Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Balsam
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, C12-16 Alcohols, Palmitic Acid, Olea Europaea Fruit Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide


3. Neutrogena Deep Moisture
Skład: Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Paraffinum Liquidum, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Panthenol, Anhydroxylitol, Xylitylglucoside, Xylitol, Glyceryl Stearate, Cera Microcrystallina, Paraffin, Glyceryl Glucoside, Ceteth-20, PEG-75 Stearate, Steareth-20, VP/Hexadecane Copolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

4. La roche posay: LIPIKAR
Skład: Aqua / water, butyrosperum parkll / shea butter, glycerin, paraffinum liquidum / mineral oil, cyclopentasiloxine, canola/canola oil, sucrose tristearate, olysorbate 61, stearate acid, PVP/Eicosene copolymer, glycine, disodium stearoyl glutamate, pentylene glycol, sodium carbomer, dimethiconol, tocophero, cetyl alcohol, sodium benzoate, phenoxyethanol, disodium edta (F.I.L: B5019/1)Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Butyrospermum parkii (Shea Butter) (Emollient), Cyclomethicone (Emollient), Theobroma cacao (Cocoa Butter) (Emollient), Glycerin (Humectant), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Cera Alba (Beeswax) (Emulsifier/Emollient), Orbignya oleifera (Babassu Oil) (Emollient), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Benzyl Alcohol (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Linalool (Fragrance Ingredient), Coumarin (Fragrance Ingredient), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), Limonene (Fragrance Ingredient), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Citronellol (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Caramel (Colour), CI 19140 (Colour).



5. The Body Shop: Masło SheaButter
Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Butyrospermum parkii (Shea Butter) (Emollient), Cyclomethicone (Emollient), Theobroma cacao (Cocoa Butter) (Emollient), Glycerin (Humectant), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Cera Alba (Beeswax) (Emulsifier/Emollient), Orbignya oleifera (Babassu Oil) (Emollient), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Benzyl Alcohol (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Linalool (Fragrance Ingredient), Coumarin (Fragrance Ingredient), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), Limonene (Fragrance Ingredient), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Citronellol (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Caramel (Colour), CI 19140 (Colour).




Z GORY DZIEKUJE!
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-05-09 o 21:38
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 21:45   #3382
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
jp2: uu. to mnie zasmuciłaś bo po 4 uzyciach moja skóra jest super nawilżona ale chyba to wlasnie takie 1 wraznie po prostu

Jesli pozowlisz wkleje jeszcze kilka balsamów moze ktorys bedzie godny uzywania


1. Bielenda, Dieta Śródziemnomorska Czarna Oliwka, Oliwkowe masło do ciała
Skład: Aqua (Water), Ethylhexyl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-18, Cyclopentasiloxane,, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Dimethicone, Propylene Glycol, Melissa Officinalis Leaf Extract, Urea, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Cetyl Alcohol, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Acrylates Copolymer, Xanthan Gum Maltodextrin, Silica, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Geraniol, CI 19140 (Acid Yellow 23). (30.04.2010)


2. Ziaja Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Balsam
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, C12-16 Alcohols, Palmitic Acid, Olea Europaea Fruit Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide


3. Neutrogena Deep Moisture
Skład: Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Paraffinum Liquidum, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Panthenol, Anhydroxylitol, Xylitylglucoside, Xylitol, Glyceryl Stearate, Cera Microcrystallina, Paraffin, Glyceryl Glucoside, Ceteth-20, PEG-75 Stearate, Steareth-20, VP/Hexadecane Copolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

4. La roche posay: LIPIKAR
Skład: Aqua / water, butyrosperum parkll / shea butter, glycerin, paraffinum liquidum / mineral oil, cyclopentasiloxine, canola/canola oil, sucrose tristearate, olysorbate 61, stearate acid, PVP/Eicosene copolymer, glycine, disodium stearoyl glutamate, pentylene glycol, sodium carbomer, dimethiconol, tocophero, cetyl alcohol, sodium benzoate, phenoxyethanol, disodium edta (F.I.L: B5019/1)Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Butyrospermum parkii (Shea Butter) (Emollient), Cyclomethicone (Emollient), Theobroma cacao (Cocoa Butter) (Emollient), Glycerin (Humectant), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Cera Alba (Beeswax) (Emulsifier/Emollient), Orbignya oleifera (Babassu Oil) (Emollient), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Benzyl Alcohol (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Linalool (Fragrance Ingredient), Coumarin (Fragrance Ingredient), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), Limonene (Fragrance Ingredient), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Citronellol (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Caramel (Colour), CI 19140 (Colour).



5. The Body Shop: Masło SheaButter
Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Butyrospermum parkii (Shea Butter) (Emollient), Cyclomethicone (Emollient), Theobroma cacao (Cocoa Butter) (Emollient), Glycerin (Humectant), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Cera Alba (Beeswax) (Emulsifier/Emollient), Orbignya oleifera (Babassu Oil) (Emollient), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Benzyl Alcohol (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Linalool (Fragrance Ingredient), Coumarin (Fragrance Ingredient), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), Limonene (Fragrance Ingredient), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Citronellol (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Caramel (Colour), CI 19140 (Colour).




Z GORY DZIEKUJE!
Zdecydowanie Ziaja Med. I cenowo też najlepiej wypada, jest bardzo duży i tani. Uwielbiam też Lotion Babydream z dodatkiem mocznika - dla sucharków;D
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 23:18   #3383
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie Ziaja Med. I cenowo też najlepiej wypada, jest bardzo duży i tani. Uwielbiam też Lotion Babydream z dodatkiem mocznika - dla sucharków;D
Tak, tak, tak! Zjada na śniadanie wszystkie mocznikowe balsamy na parafinie. Już sam lotion Babydream z dodatkiem mocznika to cud, a po dosypaniu kwasu laktobionowego lub glukonolaktonu - KWC w dosłownym tego słowa znaczeniu, moje najlepsze smarowidło ever, dokonuje rzeczy niemożliwych!
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 23:27   #3384
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Tak, tak, tak! Zjada na śniadanie wszystkie mocznikowe balsamy na parafinie. Już sam lotion Babydream z dodatkiem mocznika to cud, a po dosypaniu kwasu laktobionowego lub glukonolaktonu - KWC w dosłownym tego słowa znaczeniu, moje najlepsze smarowidło ever, dokonuje rzeczy niemożliwych!
Na prawdę? Dobrze wiedzieć, nie wpadłam na to by dodać te składniki. Spróbuję na pewno, ale zimą, bo teraz skórka i tak szczęśliwa:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 00:02   #3385
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzięki tej miksturze udało mi się zwalczyć rogowacenie przymieszkowe i stopniowo usuwam przebarwienia posterydowe. Jest to mazidło do zadań specjalnych. Genialne, serio. To nie kosmetyk, to lek.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 12:55   #3386
Paulinella
Raczkowanie
 
Avatar Paulinella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tego kremu. Mam cerę tłustą. Czy ten krem zawiera składniki zapychające? Czy będzie dobrze nawilżał?

Ziaja, Kremy 25+ , Krem nawilżający matujący

Skład: Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Glycerin*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol*, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearyl Alcohol*, Cetearyl Olivate*, Sorbitan Olivate, Sorbitan Stearate*, Caesalpinia Spinosa Gum, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, DMDM Hydantoin, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Amyl Cinnamal, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid*

*surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-508416
Paulinella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 13:49   #3387
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp91 - dzięki , a już myślałam że znalazłam dobry puder , minerały stosowałam rok i nie było poprawy poza tym męczyło mnie to że tak brudzą kołnierze i apaszki , no nic spróbuje jeszcze zakupić puder jadwigii polecany tutaj
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 14:56   #3388
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Dzięki tej miksturze udało mi się zwalczyć rogowacenie przymieszkowe i stopniowo usuwam przebarwienia posterydowe. Jest to mazidło do zadań specjalnych. Genialne, serio. To nie kosmetyk, to lek.
To super, że dzielisz się tym z nami

Cytat:
Napisane przez Paulinella Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kremu. Mam cerę tłustą. Czy ten krem zawiera składniki zapychające? Czy będzie dobrze nawilżał?

Ziaja, Kremy 25+ , Krem nawilżający matujący

Skład: Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Glycerin*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol*, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearyl Alcohol*, Cetearyl Olivate*, Sorbitan Olivate, Sorbitan Stearate*, Caesalpinia Spinosa Gum, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, DMDM Hydantoin, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Amyl Cinnamal, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid*

*surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-508416
Troszkę nawilży, ale nie spodziewałabym się porządnego nawilżenia po tym kremie. dużo substancji drażniących i niestety może zapchać.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
jp91 - dzięki , a już myślałam że znalazłam dobry puder , minerały stosowałam rok i nie było poprawy poza tym męczyło mnie to że tak brudzą kołnierze i apaszki , no nic spróbuje jeszcze zakupić puder jadwigii polecany tutaj
A jakich używałaś? Może trzeba tylko zmienić formułę? Albo szukać w innych firmach?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 15:01   #3389
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

EDM i Joppa ale męczyło mnie to kupowanie próbek i szukanie odcienia i formuły , ogólnie EDM był nawet niezły dopóki nie zmienili formuły i coś tam dodali co pogorszyło skład
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 15:53   #3390
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ziarnko piasku Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu tego serum do twarzy:
czy będzie zapychające? nawilży twarz?

Lacura, Premium Anty - Ageing Serum

Aqua
Propylene Glycol
Glycerin
Hydroxymethyl Dioxolanone
Carbomer
Sodium Hyaluronate
Ethylhexylglycerin
Sericin
Zingiber Cassumunar Root Extract
Phenoxyethanol
Potassium Sorbate
Sodium Benzoate
Phenetyl Alcohol
Alpha-Isomethyl IononeGeraniol
Parfum
niesmiało się przypominam
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?


ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.