Futro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-10, 12:55   #1
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923

Futro


Są wątki anty-futrowe, gdzie leje się krew, więc proponuję, aby powstał także wątek futro-przyjazny, z poradami, jak pielęgnować, gdzie kupić, gdzie nie kupować i dlaczego.

Ktoś? Coś?

To zacznę ja. Czy lepiej kupić skórki i zanieść do jakiegoś speca (pytanie tylko, czy spec uszyje mi wór, czy piękne, taliowane futerko), czy lepiej kupić gotowe?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:14   #2
bioteszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 89
Dot.: Futro

Nie wiem czy dobrze zrobiłaś z tym wątkiem zaraz zlecą się ''koleżanki''. Jeśli znajdziesz dobrego kuśnierza to jak najbardziej, są również małe butiki gdzie można kupić coś futrzanego w normalnej cenie. Natomiast kupując w ochniku czy innej znanej marce masz pewność że zwierzęta były traktowane w sposób humanitarny
bioteszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:26   #3
paulinalalala
Zadomowienie
 
Avatar paulinalalala
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 124
Dot.: Futro

haha
bez komentarza o tym humanitarnym traktowaniu
to jest brak podstawowych informacji!!
__________________
I am Vegetarian for Life!

Słyszałam, że smutek jest odmianą lenistwa.

paulinalalala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 14:34   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Futro

Już raz był taki wątek i moderacja zamknęła twierdząc, że wizaż nie będzie miejscem do promowania naturalnych futer.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:06   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Futro

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;38063927]Już raz był taki wątek i moderacja zamknęła twierdząc, że wizaż nie będzie miejscem do promowania naturalnych futer.[/QUOTE]
To w takim razie zrobiła źle, ponieważ futra nie są nielegalne i nie obrażają uczuć religijnych, a rolą moderatora nie jest decydowanie o zamknięciu wątku na podstawie jego/jej własnych poglądów i upodobań

bioteszka, znasz jakiegoś dobrego kuśnierza? I skąd wiadomo, z jakiej hodowli pochodzą zwierzaki dla Ochnika?


Cytat:
Napisane przez paulinalalala Pokaż wiadomość
haha
bez komentarza o tym humanitarnym traktowaniu
to jest brak podstawowych informacji!!
Spoiler: norka na końcu ginie.
Ale są zwierzęta traktowane źle, głodzone, pozbawione opieki weterynaryjnej, trzymane w nieludzkich warunkach i zabijane w bolesny sposób, a są hodowle, gdzie dba się o ich komfort i o to, by ich śmierć nie była bolesna.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:17   #6
bioteszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 89
Dot.: Futro

Otóż to. Dokładnie tak jak z hodowlą świń czy królików można wybrać firmę która dba o to w jakich warunkach trzymane są zwierzęta. To jest tak ogromny koncern, wystarczy wejść na ich strone i skontaktować się
Kuśnierza znajdziesz w każdym mieście, poszukaj opini na forum, to są w wiekszości ludzie którzy znają się na swojej pracy

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinalalala Pokaż wiadomość
haha
bez komentarza o tym humanitarnym traktowaniu
to jest brak podstawowych informacji!!
zawsze mnie zastanawia dlaczego ludzie tak zaciekle i zajadle walczą o dajmy na to lisy, a nikt nie pomyśli o np kurach którym obcina się dzioby i trzyma w klatkach po 10 sztuk... Krzywo patrzysz na dziewczyne która szuka futra, a pewnie przed chwilą zjadłaś kurczaczka albo świnke i nie wiesz czy nie była zamęczona na śmierć.
bioteszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:31   #7
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Futro

Cytat:
Napisane przez bioteszka Pokaż wiadomość


zawsze mnie zastanawia dlaczego ludzie tak zaciekle i zajadle walczą o dajmy na to lisy, a nikt nie pomyśli o np kurach którym obcina się dzioby i trzyma w klatkach po 10 sztuk... Krzywo patrzysz na dziewczyne która szuka futra, a pewnie przed chwilą zjadłaś kurczaczka albo świnke i nie wiesz czy nie była zamęczona na śmierć.
Sądząc po podpisie-ona raczej nie je kury
Ale właśnie szukałam na forum i nie znalazłam wątku o kuśnierzach, stąd mam nadzieję, że ten takowym się stanie.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 15:44   #8
gozia
Zakorzenienie
 
Avatar gozia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 6 035
Dot.: Futro

ok, ale czy śmierć norki jest konieczna wyłącznie dla czyjejś próżności?
nie, nie jest.

nie zyjemy w epoce kamienia łupanego, że nie ma się czym ogrzać w zimowe dni. jest masa ładnych sztucznych futer.

uważam, że wizaż nie powinien promować noszenia futer naturalnych.


ps. laska ma w podpisie, za jest vege, więc zanim wypowie się na jakiś temat i zacznie komuś dogryzać, warto sprawdzić, czy nie napisze się głupoty
__________________
instagram: wieszjakjest

Edytowane przez gozia
Czas edycji: 2012-12-10 o 15:46
gozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:44   #9
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Futro

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;38063927]Już raz był taki wątek i moderacja zamknęła twierdząc, że wizaż nie będzie miejscem do promowania naturalnych futer.[/QUOTE]
dokładnie
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 17:32   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Futro

Cytat:
Napisane przez bioteszka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze zrobiłaś z tym wątkiem zaraz zlecą się ''koleżanki''. Jeśli znajdziesz dobrego kuśnierza to jak najbardziej, są również małe butiki gdzie można kupić coś futrzanego w normalnej cenie. Natomiast kupując w ochniku czy innej znanej marce masz pewność że zwierzęta były traktowane w sposób humanitarny
Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
To w takim razie zrobiła źle, ponieważ futra nie są nielegalne i nie obrażają uczuć religijnych, a rolą moderatora nie jest decydowanie o zamknięciu wątku na podstawie jego/jej własnych poglądów i upodobań

bioteszka, znasz jakiegoś dobrego kuśnierza? I skąd wiadomo, z jakiej hodowli pochodzą zwierzaki dla Ochnika?



Spoiler: norka na końcu ginie.
Ale są zwierzęta traktowane źle, głodzone, pozbawione opieki weterynaryjnej, trzymane w nieludzkich warunkach i zabijane w bolesny sposób, a są hodowle, gdzie dba się o ich komfort i o to, by ich śmierć nie była bolesna.
wasza niewiedza was osmiesza.
Zreszta avatar nosferatku takze.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:16   #11
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: Futro

no ale...
jak już się ma futro to należy o nie dbać nikt chyba nie zaprzeczy, że dobrze zadbane dłużej posłuży.

Ostatnio wyczytałam, że (oprócz tego śmierdzącego, co w kulkach jest... naftalina?) dobrze na odstraszanie moli działają świeże gazety. Mole nie lubią zapachu farby drukarskiej, więc im bardziej "śmierdzące", tym lepiej innymi słowy, polecam fakt lub inny superexpress do wypchania delikatnego (nie na baleron, tylko trochę) - wsuwa się zgniecione gazety w rękawy i do wnętrza futra, po czym takie coś pakuje w lnianą poszewkę, wcześniej namoczoną w słonej wodzie (też odstrasza). Nie próbowałam tego jednak.

Wiem też, że szyć koniecznie futro trzeba u kogoś z umiejętnością szycia takowego okrycia, bo wszystkie szwy muszą być odpowiednio poprowadzone, zgodnie z układającym się włosiem, inaczej może to bardzo źle wyglądać, źle układać i fatalnie się nosić.
__________________
cierpienie jest prowokacją
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 07:37   #12
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Futro

Cytat:
Napisane przez andune Pokaż wiadomość
no ale...
jak już się ma futro to należy o nie dbać nikt chyba nie zaprzeczy, że dobrze zadbane dłużej posłuży.

Ostatnio wyczytałam, że (oprócz tego śmierdzącego, co w kulkach jest... naftalina?) dobrze na odstraszanie moli działają świeże gazety. Mole nie lubią zapachu farby drukarskiej, więc im bardziej "śmierdzące", tym lepiej innymi słowy, polecam fakt lub inny superexpress do wypchania delikatnego (nie na baleron, tylko trochę) - wsuwa się zgniecione gazety w rękawy i do wnętrza futra, po czym takie coś pakuje w lnianą poszewkę, wcześniej namoczoną w słonej wodzie (też odstrasza). Nie próbowałam tego jednak.

Wiem też, że szyć koniecznie futro trzeba u kogoś z umiejętnością szycia takowego okrycia, bo wszystkie szwy muszą być odpowiednio poprowadzone, zgodnie z układającym się włosiem, inaczej może to bardzo źle wyglądać, źle układać i fatalnie się nosić.
Gazety zabiją też zapach futra?
Szukam kogoś z umiejętnością szycia futra właśnie.

Cytat:
Napisane przez kennedy
wasza niewiedza was osmiesza.
Zreszta avatar nosferatku takze.
Niewiedza na temat czego? Pielęgnacji i szycia futer? Bo chyba o tym jest ten wątek, o kwestiach moralno-odzieżowych są inne wątki.
Co Wy wszyscy macie do mojego avatara? Mi się bardzo podoba
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 11:57   #13
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Futro

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość


Spoiler: norka na końcu ginie.
Ale są zwierzęta traktowane źle, głodzone, pozbawione opieki weterynaryjnej, trzymane w nieludzkich warunkach i zabijane w bolesny sposób, a są hodowle, gdzie dba się o ich komfort i o to, by ich śmierć nie była bolesna.

A Jaś i Małgosia zjedli Babie Jadze domek z piernika, tak tak

Edytowane przez 201704051536
Czas edycji: 2012-12-11 o 11:58
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 12:20   #14
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Futro

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość

Niewiedza na temat czego? Pielęgnacji i szycia futer? Bo chyba o tym jest ten wątek, o kwestiach moralno-odzieżowych są inne wątki.
Co Wy wszyscy macie do mojego avatara? Mi się bardzo podoba
napisalas ze sa hodowle zwierzat na futra gdzie zwierzeta nie cierpia.
to jest twoja niewiedza.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 19:56   #15
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Futro

przyjmuję do wiadomości (choć jestem bardzo przeciwna), że niektóre z was kupują futra naturalne, ale błagam nie mówcie o jakichś "przyjaznych hodowlach" -chcecie oszukać same siebie i przygasić jakieś wewnętrzne wyrzuty sumienia?
skoro kupujecie to mówcie "tak, mam w d*pie te wszystkie cierpiące zwierzęta" a nie wymyślanie żenujących usprawiedliwień ...

nie ma czegoś takiego jak hodowla futer/mięsa gdzie zwierzęta nie cierpią !!!
czy jak zamknę wasze dzieci w klatkach, żeby sobie zrobić z nich skórzane buty, ale będę im co dzień dawać posiłki i posyłać do lekarza w razie choroby, to będziecie szczęśliwi, ze tak humanitarnie je traktuje?
(tak, wiem, że zwierze to nie człowiek, ale ból odczuwa tak samo jak człowiek)
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:38   #16
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Futro

Futrom jakoś zawsze byłam przeciwna.

O ile zabijanie zwierząt na jedzenie wydaje mi się dość naturalne i robienie z ich skóry obuwia też. O tyle nie widzi mi się zabijania tylko dla futra.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 23:06   #17
gozia
Zakorzenienie
 
Avatar gozia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 6 035
Dot.: Futro

ludzie to zwierzęta, jesteśmy ssakami naczelnymi przecież
__________________
instagram: wieszjakjest
gozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 04:21   #18
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Futro

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
przyjmuję do wiadomości (choć jestem bardzo przeciwna), że niektóre z was kupują futra naturalne, ale błagam nie mówcie o jakichś "przyjaznych hodowlach" -chcecie oszukać same siebie i przygasić jakieś wewnętrzne wyrzuty sumienia?
skoro kupujecie to mówcie "tak, mam w d*pie te wszystkie cierpiące zwierzęta" a nie wymyślanie żenujących usprawiedliwień ...

nie ma czegoś takiego jak hodowla futer/mięsa gdzie zwierzęta nie cierpią !!!
czy jak zamknę wasze dzieci w klatkach, żeby sobie zrobić z nich skórzane buty, ale będę im co dzień dawać posiłki i posyłać do lekarza w razie choroby, to będziecie szczęśliwi, ze tak humanitarnie je traktuje?
(tak, wiem, że zwierze to nie człowiek, ale ból odczuwa tak samo jak człowiek)
ale czlowiek to zwierze...
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 07:42   #19
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Futro

Bardzo szanuję Wasze poglądy, ale szukam kuśnierza/dobrego sklepu. Kaznodziejek, jak widzę, na pęczki Ale od tego jest inny wątek.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 09:37   #20
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Futro

Idz do Ochnika maja ladne futerka. w sensie zgrabne.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 14:33   #21
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Futro

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Idz do Ochnika maja ladne futerka. w sensie zgrabne.
W sumie ładne, tylko strzygą wszystko, żeby udawało karakuły, a karakuły są, jak dla mnie, niezbyt ładne. I tak sobie myślę, że najbardziej bym chciała jednak szyć futro u jakiegoś speca.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.