Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić? - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 16:51   #2611
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
dokladnie

no ale moze bedzie pycha kiedy kupujesz??
To zależy kiedy wpłynie wypłatka na konto Pewnie coś koło 10 A Ty kiedy kupujesz i gdzie?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 16:55   #2612
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
To zależy kiedy wpłynie wypłatka na konto Pewnie coś koło 10 A Ty kiedy kupujesz i gdzie?
Mozliwe, ze w tym tygodniu i w necie

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

nie ma jej na necie
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 18:32   #2613
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Mozliwe, ze w tym tygodniu i w necie

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

nie ma jej na necie
W necie to jest, bo w końcu linka wkleiłam Ale Ty pewnie na ebayu szukasz?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:00   #2614
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
W necie to jest, bo w końcu linka wkleiłam Ale Ty pewnie na ebayu szukasz?
Źle to ujelam: u mnie w necie nie ma
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:00   #2615
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Witam wizażanki ostatnio byłam z moim facetem u jego rodziny i tam brat pił yerbę .. spróbowałam .. chyba posmakowało .. mówił że jak pił 3-4 kawy dziennie teraz pije jedną i się dobrze czuje .. sama kawy nie pije bo mi po niej nie dobrze ale zastanawiam się nad zakupem mate .. co sądzicie o takim zestawie? http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 23:42   #2616
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Witam wizażanki ostatnio byłam z moim facetem u jego rodziny i tam brat pił yerbę .. spróbowałam .. chyba posmakowało .. mówił że jak pił 3-4 kawy dziennie teraz pije jedną i się dobrze czuje .. sama kawy nie pije bo mi po niej nie dobrze ale zastanawiam się nad zakupem mate .. co sądzicie o takim zestawie? http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62

Tykwy fajne, bombille z systemem podwójnej filtracji i z pierścieniami chłodzącymi, jeżeli jest to prawdziwa alpaca, to super!! Jest tylko jeden feler. Dla początkujących yerba mate selecta premium jest stanowczo za mocna. Kraus organic dla poczatkujacych polecam jak najbardziej, jest to yerba leżakowana (w przeciwieństwie do innych firm yerba mate) nie nad dymem z ogniska tylko nad parą wodną, dzięki czemu jest przyjemniejsza dla organizmu. Selecta, jak wszystkie mate paragwajskie może być za mocna na początek. Ale ogólnie zestaw jak na proponowany na necie, może być
Udanej przygody z yerbą życzę
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 07:57   #2617
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Tykwy fajne, bombille z systemem podwójnej filtracji i z pierścieniami chłodzącymi, jeżeli jest to prawdziwa alpaca, to super!! Jest tylko jeden feler. Dla początkujących yerba mate selecta premium jest stanowczo za mocna. Kraus organic dla poczatkujacych polecam jak najbardziej, jest to yerba leżakowana (w przeciwieństwie do innych firm yerba mate) nie nad dymem z ogniska tylko nad parą wodną, dzięki czemu jest przyjemniejsza dla organizmu. Selecta, jak wszystkie mate paragwajskie może być za mocna na początek. Ale ogólnie zestaw jak na proponowany na necie, może być
Udanej przygody z yerbą życzę
Wiele jest racji w tym co piszesz. Dodałabym do tego, że selecty są dość mocno pylaste, więc trzeba je umieć pić, na początek na pewno bym odradzała. No i przede wszystkim nie inwestowałabym aż tak bardzo dużo pieniążków w początkowy zestaw, bo nigdy nie wiadomo czy nam się nie znudzi... Do tego bym była ostrożna co do tykw - lubią gnić.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 13:08   #2618
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja uważam, że tykwy to nie jest takie wielkie zło. Po prostu trzeba o nie dbać. Nie wolno zostawiać w nich na długo już wypitej mate, tylko od razu umyć ciepłą woda, bo jak wiadomo płynem do naczyń tez nie umyjemy gdyż tykwa to przecie owoc Polecam gorąco, ale dla tych co mają czas o nie dbać, lub do użytkowania w domu. Ja osobiście w domu pije z tykwy, ale w pracy już pije z takiego ceramicznego materka:
http://warsztatherbaty.pl/tykwy/86-c...a-miodzio.html
Aha! no i tykwy nie gniją! Nie możemy się przewrażliwiać!
Zawsze po jakimś czasie użytkowania tykwy/callebasy pojawia się w środku zielony nalot. Ale to jest kolor który powstał od mocnego naparu yerby, a nie zgnilizna! Oczywiście jak ktoś nie dba o naczynko, to pleśń pojawi się po jakimś czasie. Ale nie panikujmy! Nikt jeszcze nie umarł od zielonego koloru
Jak odpowiednio zrobimy obróbkę wstępna tykwy - curado, to będzie wszystko ok.

Edytowane przez ginkgo biloba
Czas edycji: 2013-02-20 o 13:18
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:22   #2619
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Do mnie jakoś tykwy nie przemawiają, nigdy nie miałam i nigdy nie zamierzam mieć Obecnie piję z Palo Santo (i też ma zielony nalot), a wcześniej z ceramicznego naczynka. Po prostu każdy musi sobie znaleźć coś co go przekonuje i mu służy
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:27   #2620
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja piję z ceramicznego naczynia, bałabym się, że mi ta tykwa zapleśnieje :P Może z czasem spróbuję bo yerbkuję od pół roku mniej-więcej

Co do kawy to nadal piję, ale po prostu dla tego, że lubię- dwie małe kawki dziennie z mlekiem to chyba nie przesada ?
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:31   #2621
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez siostraelwa Pokaż wiadomość
Ja piję z ceramicznego naczynia, bałabym się, że mi ta tykwa zapleśnieje :P Może z czasem spróbuję bo yerbkuję od pół roku mniej-więcej

Co do kawy to nadal piję, ale po prostu dla tego, że lubię- dwie małe kawki dziennie z mlekiem to chyba nie przesada ?
No pewnie, że to nie przesada

Ogólnie jakoś najbezpieczniejsze wydaje mi się picie z czegoś neutralnego, np. z ceramiki. Ja się tykw boję, bo jestem alergikiem i nie chcę nawet w praktyce sprawdzać czy jestem uczulona na pleśnie bo na pewno bym nie miała czasu dbać o taką tykwę tak by nie zapleśniała. A w Palo Santo zostawiam spokojnie fuski nawet na 3 dni i nic się nie dzieje
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 14:51   #2622
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Palo Santo jest super! Ja osobiście nie posiadam, ale mój TŻ jest wielkim fanem i posiada ich kilka. Czasami sobie siorbnę od niego troszkę Trudno opisac przeżycia, ale ilu spotkałam na swojej drodze yerbo-fanów, to każdemu zapach kojarzy się z czymś innym
Tereskaa !!! Super pomysł z tymi fusami w palo santo! Ja się tak głowiłam co zrobić, żeby utrzymać to naczynko w odpowiedniej dla tego drewna wilgoci i powiem szczerze, że zostawianie mate w środku, do następnego użycia, może być bardzo skuteczne! MUSZĘ SPRÓBOWAĆ!!! dzieki
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:12   #2623
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Palo Santo jest super! Ja osobiście nie posiadam, ale mój TŻ jest wielkim fanem i posiada ich kilka. Czasami sobie siorbnę od niego troszkę Trudno opisac przeżycia, ale ilu spotkałam na swojej drodze yerbo-fanów, to każdemu zapach kojarzy się z czymś innym
Tereskaa !!! Super pomysł z tymi fusami w palo santo! Ja się tak głowiłam co zrobić, żeby utrzymać to naczynko w odpowiedniej dla tego drewna wilgoci i powiem szczerze, że zostawianie mate w środku, do następnego użycia, może być bardzo skuteczne! MUSZĘ SPRÓBOWAĆ!!! dzieki
Nie ma za co Jak długo nie piję to czyszczę z fusów, wlewam wodę i co dzień ją wymieniam. Kiedyś tak 2 tygodnie mi Palo Santo postało
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 17:06   #2624
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Ja uważam, że tykwy to nie jest takie wielkie zło. Po prostu trzeba o nie dbać. Nie wolno zostawiać w nich na długo już wypitej mate, tylko od razu umyć ciepłą woda, bo jak wiadomo płynem do naczyń tez nie umyjemy gdyż tykwa to przecie owoc Polecam gorąco, ale dla tych co mają czas o nie dbać, lub do użytkowania w domu. Ja osobiście w domu pije z tykwy, ale w pracy już pije z takiego ceramicznego materka:
http://warsztatherbaty.pl/tykwy/86-c...a-miodzio.html
Aha! no i tykwy nie gniją! Nie możemy się przewrażliwiać!
Zawsze po jakimś czasie użytkowania tykwy/callebasy pojawia się w środku zielony nalot. Ale to jest kolor który powstał od mocnego naparu yerby, a nie zgnilizna! Oczywiście jak ktoś nie dba o naczynko, to pleśń pojawi się po jakimś czasie. Ale nie panikujmy! Nikt jeszcze nie umarł od zielonego koloru
Jak odpowiednio zrobimy obróbkę wstępna tykwy - curado, to będzie wszystko ok.
mi tykwa zgniła,tzn dno tykwy,także nikt mi nie wmówi,że tykwa nie gnijeOwszem nie jest to zło bo sama miałam tykwę i służyła mi 3 lata,ale pod koniec zaczęła przeciekać,a dno zgniło,teraz mam ceramiczną.Nie chodzi mi o zielony kolor w środku bo to normalne,dół mojej tykwy zmieniła kolor od zewnątrz na czarny,do tego zaczęła przeciekać,i uważam,że była to zgnilizna bo nawet tak pachniało;]przyznam,że nie raz zapominałam na czas wylać napar i to moja wina,że tak się stało,także dla takich zapominalskich jak ja najlepsza jest ceramiczna.

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-02-21 o 17:10
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 17:58   #2625
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
mi tykwa zgniła,tzn dno tykwy,także nikt mi nie wmówi,że tykwa nie gnijeOwszem nie jest to zło bo sama miałam tykwę i służyła mi 3 lata,ale pod koniec zaczęła przeciekać,a dno zgniło,teraz mam ceramiczną.Nie chodzi mi o zielony kolor w środku bo to normalne,dół mojej tykwy zmieniła kolor od zewnątrz na czarny,do tego zaczęła przeciekać,i uważam,że była to zgnilizna bo nawet tak pachniało;]przyznam,że nie raz zapominałam na czas wylać napar i to moja wina,że tak się stało,także dla takich zapominalskich jak ja najlepsza jest ceramiczna.
mam teraz okropną wizualizację zgniłej tykwy- fuj. ale jak napisałaś- swoje posłużyła więc nie ma się co dziwić.

ostatnie zdanie Twojego posta tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że ceramika dla mnie najlepsza- też jestem zapominalska i zabiegana;-)
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 18:14   #2626
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez siostraelwa Pokaż wiadomość
mam teraz okropną wizualizację zgniłej tykwy- fuj. ale jak napisałaś- swoje posłużyła więc nie ma się co dziwić.

ostatnie zdanie Twojego posta tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że ceramika dla mnie najlepsza- też jestem zapominalska i zabiegana;-)
Jeżeli jesteś zapominalska to ceramiczna najlepsza no i bardziej higieniczna,ja normalnie myję płynem do naczyń i wiem,że mogę to robić,bo np przy tykwie tak nie wolno raczej.Płukałam ciepłą wodą,i wyparzałam czasem.Tykwa nie jest zła,ale na prawdę uważam,że jest ona dla osób które na prawdę pamiętają o tym,żeby po każdym użyciu,wyrzucić susz,i dobrze ją opłukać.
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 23:51   #2627
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Kiedyś siedziałam na chodniku w upalne lato z moim tż i popijaliśmy sobie terere, właśnie z ceramicznej tykwy. Przechodziło dwóch argentyńczyków i zaczęli się podniecać, że wogóle w polsce yerba! Jak to tak? No i miło zaczelismy sobie gawędzić o ich tradycyjnym naparze w końcu jeden, ten przystojniejszy stwierdził, ze wszystko fajnie tylko mamy złe naczynie, bo terere pije sie z guampy czyli z rogu lub kopyta bydlecia sama pije z ceramicznego, ale jak przypomne sobie ich miny kiedy sie okazalo, ze moje matero nie jest pradziwa tykwa, to mi troche wstyd Choć i tak macie racje, bo lepiej przeciez pić yerbe wygodnie, niż niszczyć tykwy, które wcale nie sa takie tanie
A warto pamietac yerba mate to też troche polski napoj ze wzgledu na państwa Szychowskich, polskich emigrantów którzy w argentynie prowadza jedna z najwiekszych yerbowych firm AMANDA.
Co prawda, to bardzo delikatna yerba, ale seria tej z ziołami jest zdecydowanie moim faworytem wśród yerb Coprawda wkurza mnie strasznie brak pyłu, ale ten smak ziół! Uwielbiam compuesty
http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...rbas-05kg.html

Edytowane przez ginkgo biloba
Czas edycji: 2013-02-21 o 23:53
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 01:08   #2628
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
No i miło zaczelismy sobie gawędzić o ich tradycyjnym naparze w końcu jeden, ten przystojniejszy stwierdził, ze wszystko fajnie tylko mamy złe naczynie, bo terere pije sie z guampy czyli z rogu lub kopyta bydlecia sama pije z ceramicznego, ale jak przypomne sobie ich miny kiedy sie okazalo, ze moje matero nie jest pradziwa tykwa, to mi troche wstyd
Mnie w Gruzji zgodnie z tradycją "zmuszano" do wypicia do dna całej zawartości rogu bydlęcego... a zawartość była wysokoprocentowa...oj - dobrze, że to było w górach

Melduję się po długiej przerwie
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 08:51   #2629
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Kiedyś siedziałam na chodniku w upalne lato z moim tż i popijaliśmy sobie terere, właśnie z ceramicznej tykwy. Przechodziło dwóch argentyńczyków i zaczęli się podniecać, że wogóle w polsce yerba! Jak to tak? No i miło zaczelismy sobie gawędzić o ich tradycyjnym naparze w końcu jeden, ten przystojniejszy stwierdził, ze wszystko fajnie tylko mamy złe naczynie, bo terere pije sie z guampy czyli z rogu lub kopyta bydlecia sama pije z ceramicznego, ale jak przypomne sobie ich miny kiedy sie okazalo, ze moje matero nie jest pradziwa tykwa, to mi troche wstyd Choć i tak macie racje, bo lepiej przeciez pić yerbe wygodnie, niż niszczyć tykwy, które wcale nie sa takie tanie
A warto pamietac yerba mate to też troche polski napoj ze wzgledu na państwa Szychowskich, polskich emigrantów którzy w argentynie prowadza jedna z najwiekszych yerbowych firm AMANDA.
Co prawda, to bardzo delikatna yerba, ale seria tej z ziołami jest zdecydowanie moim faworytem wśród yerb Coprawda wkurza mnie strasznie brak pyłu, ale ten smak ziół! Uwielbiam compuesty
http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...rbas-05kg.html
Powiem Ci,że mimo tego,że jest w Polsce wielkie "bum" na yerbe,kiedy w wakacje chodziłam z tżtem na jeziorkiem z materkiem i popijaliśmy yerbe,ludzie patrzyli na nas jak na wariatów co do naczynia z rogu bydlęcia raczej nigdy tego nie kupięMarzę o Palo Santo,tymczasem mam zwykłe ceramiczne naczynko.

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Piłyście może yerbę Cachamate?bo kończy mi się moja Cbse Naranja,i tak jakoś kusi mnie spróbowanie tej Cachamate

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-02-22 o 08:47
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 10:42   #2630
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Powiem Ci,że mimo tego,że jest w Polsce wielkie "bum" na yerbe,kiedy w wakacje chodziłam z tżtem na jeziorkiem z materkiem i popijaliśmy yerbe,ludzie patrzyli na nas jak na wariatów co do naczynia z rogu bydlęcia raczej nigdy tego nie kupięMarzę o Palo Santo,tymczasem mam zwykłe ceramiczne naczynko.

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Piłyście może yerbę Cachamate?bo kończy mi się moja Cbse Naranja,i tak jakoś kusi mnie spróbowanie tej Cachamate
Jest zaje***ta! moja ulubiona to oczywiscie compesta, taka zółta, bo jest jeszcze różowa, ale za ta nie przepadam. CBse pomaranczowa jak dla mie to straszny szajs, ale chchamate!!
Ja teraz pije indega fresca, http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...ga-fresca.html ale juz nie moge sie doczekaś kiedy beda w herbaciarni mieli dostawe, właśnie z osiołkową yerbą! jesli chodzi o przechodniow moj miły prawie dostal mandat od strazy miejskiej za podejrzenie o narkotyki! ale sie wtedy usmialam z tego! ale ile lat temu to było! chyba z 5!

Edytowane przez ginkgo biloba
Czas edycji: 2013-02-22 o 10:45
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 13:04   #2631
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Jest zaje***ta! moja ulubiona to oczywiscie compesta, taka zółta, bo jest jeszcze różowa, ale za ta nie przepadam. CBse pomaranczowa jak dla mie to straszny szajs, ale chchamate!!
Ja teraz pije indega fresca, http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...ga-fresca.html ale juz nie moge sie doczekaś kiedy beda w herbaciarni mieli dostawe, właśnie z osiołkową yerbą! jesli chodzi o przechodniow moj miły prawie dostal mandat od strazy miejskiej za podejrzenie o narkotyki! ale sie wtedy usmialam z tego! ale ile lat temu to było! chyba z 5!
Ja właśnie myślałam o różowej,albo o pomarańczowej bo najbardziej lubię owocowe albo ziołowe yerbki,a ta żółta jest mocna?bo ja mam bardzo wrażliwy żołądek jak wypiję mocną yerbe to potem tydzień choruje:/ hehe kiedy ja zaczęłam pić yerbe moja mama też krzyczała,że jakieś narkotyki kupuje,dopiero kiedy obejrzała program gdzie Cejrowski o niej mówi zrozumiała,że to pożyteczne ziółka Ciekawa ta yerbka którą pokazałaś w linku Uwielbiam miętę w yerbie
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:13   #2632
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Ja właśnie myślałam o różowej,albo o pomarańczowej bo najbardziej lubię owocowe albo ziołowe yerbki,a ta żółta jest mocna?bo ja mam bardzo wrażliwy żołądek jak wypiję mocną yerbe to potem tydzień choruje:/ hehe kiedy ja zaczęłam pić yerbe moja mama też krzyczała,że jakieś narkotyki kupuje,dopiero kiedy obejrzała program gdzie Cejrowski o niej mówi zrozumiała,że to pożyteczne ziółka Ciekawa ta yerbka którą pokazałaś w linku Uwielbiam miętę w yerbie
Ta moja yerba w linku to indega. Jest bardzo wedzona, moze sie kojazyc nawet troche z suszona sliwka, ale mieta wszystko przycmiewa i nie czuc tego tak bardzo.Także jesli nie mozesz ostrych yerb, to indegi ci nie polecam bo jest bardzo mocna, jak pajarito, nawet bardziej. I smiesznie, bo jest pakowana w urugwaju, ale to biedny kraj i wysylke prowadzi paragwaj. Podobnie jest z canarias brazylijskim. Zaś cachamate... no nie jest najmocniejsza yerba. Przynajmniej dla mnie. Jestem tak zachwycona smakiem, ze srednio zwracam uwage na moc ale szczerze polecam. Gdyby byla za mocna, to zawsze przeciez mozna zmieszac z amanda, krausem lub cbse
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:23   #2633
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Ta moja yerba w linku to indega. Jest bardzo wedzona, moze sie kojazyc nawet troche z suszona sliwka, ale mieta wszystko przycmiewa i nie czuc tego tak bardzo.Także jesli nie mozesz ostrych yerb, to indegi ci nie polecam bo jest bardzo mocna, jak pajarito, nawet bardziej. I smiesznie, bo jest pakowana w urugwaju, ale to biedny kraj i wysylke prowadzi paragwaj. Podobnie jest z canarias brazylijskim. Zaś cachamate... no nie jest najmocniejsza yerba. Przynajmniej dla mnie. Jestem tak zachwycona smakiem, ze srednio zwracam uwage na moc ale szczerze polecam. Gdyby byla za mocna, to zawsze przeciez mozna zmieszac z amanda, krausem lub cbse
nie piłam jeszcze Cachamate, a chciałabym spróbować mówisz,że żółta jest dobra? ona jest ziołowa z tego co kojarzę
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 18:24   #2634
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Ta moja yerba w linku to indega. Jest bardzo wedzona, moze sie kojazyc nawet troche z suszona sliwka, ale mieta wszystko przycmiewa i nie czuc tego tak bardzo.Także jesli nie mozesz ostrych yerb, to indegi ci nie polecam bo jest bardzo mocna, jak pajarito, nawet bardziej. I smiesznie, bo jest pakowana w urugwaju, ale to biedny kraj i wysylke prowadzi paragwaj. Podobnie jest z canarias brazylijskim. Zaś cachamate... no nie jest najmocniejsza yerba. Przynajmniej dla mnie. Jestem tak zachwycona smakiem, ze srednio zwracam uwage na moc ale szczerze polecam. Gdyby byla za mocna, to zawsze przeciez mozna zmieszac z amanda, krausem lub cbse
Ok dzięki za odpowiedź w takim razie kupię osiołka ale jeszcze nie wiem żółtą,różową czy pomarańczową,zastanowię się
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 20:26   #2635
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Jednak yerba to w naszym kraju jeszcze spora egzotyka Dziś przed pracą siedzieliśmy z kierowniczką, zastępczynią i ochroniarzem i tak gadu, gadu i zaczęłam im opowiadać o yerbie Trochę na mnie patrzeli jak na ufoluda
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 22:36   #2636
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Jednak yerba to w naszym kraju jeszcze spora egzotyka Dziś przed pracą siedzieliśmy z kierowniczką, zastępczynią i ochroniarzem i tak gadu, gadu i zaczęłam im opowiadać o yerbie Trochę na mnie patrzeli jak na ufoluda
u mnie w pracy jest to samo
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 09:52   #2637
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Jednak yerba to w naszym kraju jeszcze spora egzotyka Dziś przed pracą siedzieliśmy z kierowniczką, zastępczynią i ochroniarzem i tak gadu, gadu i zaczęłam im opowiadać o yerbie Trochę na mnie patrzeli jak na ufoluda
na mnie tak patrzyła kierowniczka na stażu,na szczęscie nie byłam sama bo jeden z pracowników też pił yerbke i miałam z kim rozmawiaćPamiętam,że miał bombille bambusową i ciągle przeklinał bo mu się zatykała
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 11:05   #2638
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Tak żółta cachamate jest z ziolami, czyli compuesta lub con hierbas. Ja osobiscie, nawet jak mam zwykla yerbe, to uzupelniam ja pokrzywa, ktora wspomaga dzialanie yerby, poprzez oczyszczanie organizmu i dostarczanie wielu witamin, dodaje tez afrodyzjak catuaba, nie musze mowic na co, ale dziala duza ilosc miety pieprzowej, ktora nie dosc, ze nadaje super smaku i aromatu, to ma niesamowite dzialanie. Oczywiscie tez ginkgo bilobe dziala na pamiec i koncetracje, dotlenia mozg i nie ma pozniej uczucia zimnych stop i rąk. rewelacjna sprawa Zas yerby typu compuesta sa wyposarzone w takie ziołka jak tilo, czyli lipa, boldo, duzo miety roznego rodzaju, poleo i inne. One wspomagaja prace yerby i dodaja superowego smaku. Gorzej, jak ktos lubi mate de leche, czyli z mlekiem. Wtedy juz yerba z ziolami nie koniecznie polecam i przesylam fajny artykul o mięcie.
http://warsztatherbaty.pl/content/15-czujesz-miete
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:46   #2639
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Mam kolejne pytanie,czy w yerbie Cachamate pomarańczowej czuć wyraźnie pomarańczę? pytam bo trochę przejechałam się na Amandzie Naranji gdzie w ogóle nie czułam pomarańczy:/ i jak smakuje różowa Cachamate?
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 11:35   #2640
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Wiele jest racji w tym co piszesz. Dodałabym do tego, że selecty są dość mocno pylaste, więc trzeba je umieć pić, na początek na pewno bym odradzała. No i przede wszystkim nie inwestowałabym aż tak bardzo dużo pieniążków w początkowy zestaw, bo nigdy nie wiadomo czy nam się nie znudzi... Do tego bym była ostrożna co do tykw - lubią gnić.
Oglądałam tańsze zestawy i w cenie różnica jest do 40 zł w sumie, a z tego co czytałam nierdzewne bombille są mniej wytrzymałe a tu są z alpaki, nad tymi tykwami się zastanawiam jeszcze .. dużo jest zachodu aby utrzymać je w czystości? kurcze jakoś te tykwy bardziej do mnie przemawiają niż ceramiczne itd .. no ale sama nie wiem .. jeśli któraś z Was ma porównanie lub też mogłaby napisać jak dokładnie dbać o tykwę to proszę o rady a selecta w razie czego poczeka sobie a powiedzcie mi jeszcze czy piłyście yerby z tego zestawu http://allegro.pl/2x500g-yerba-mate-...968897507.html bo myślę go dokupić
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-14 20:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.