Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić? - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 11:57   #2641
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Oglądałam tańsze zestawy i w cenie różnica jest do 40 zł w sumie, a z tego co czytałam nierdzewne bombille są mniej wytrzymałe a tu są z alpaki, nad tymi tykwami się zastanawiam jeszcze .. dużo jest zachodu aby utrzymać je w czystości? kurcze jakoś te tykwy bardziej do mnie przemawiają niż ceramiczne itd .. no ale sama nie wiem .. jeśli któraś z Was ma porównanie lub też mogłaby napisać jak dokładnie dbać o tykwę to proszę o rady a selecta w razie czego poczeka sobie a powiedzcie mi jeszcze czy piłyście yerby z tego zestawu http://allegro.pl/2x500g-yerba-mate-...968897507.html bo myślę go dokupić
Tykwy nigdy nie miałam, ale dlatego, że jakaś taka niehigieniczna mi się zawsze wydawała Ale z tego co pisze Agatka to trzeba pamiętać o wyrzucaniu suszu zaraz po wypiciu. Jeśli masz fundusze na ten cel to polecam Palo Santo, ja swojego używam i ładnie mi służy, susz zdarza mi się zostawić nawet na 3 dni i nic się nie dzieje. Bombillę mam chyba zwykłą, znaczy taką z podwójną filtracją i siedzi sobie w tych mokrych fuskach nawet 3 dni, nic się nie dzieje, wiadomo, że tam gdzie jest filtr jest nalot od yerby, ale nie jest to żadna rdza czy tym podobne historie.
CBSE są dość mocno pylaste - to trzeba mieć na uwadze, więc do nich raczej bombille łyżeczkowe się nadają, tej z guaraną nie miałam, ale Silueta jest fajna, słabiutka yerbka ziołowa. Mocą na początek dobry zestaw, tylko nie wiem na ile sobie poradzisz z pylastością. Ja bym bardziej postawiła na Taragui jakąś smakową, bo one mają skórki owoców obok aromatu, no i jest to gatunek dość grubo cięty z małą ilością pyłu. A może jakimś rozwiązaniem byłoby kupienie próbek różnych yerb?

Moje Palo Santo: http://www.szczyptaswiata.pl/data/gf...5/0/6805_1.jpg
Moja bombilla: http://www.yerbamate.com.pl/100-100-...filtr-16cm.jpg

Gdybyś chciała wiedzieć cokolwiek o Palo Santo to chyba wiem o nich wszystko

Pokazuję nie w sensie reklamy, tylko tego co się sprawdza
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:36   #2642
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Oglądałam tańsze zestawy i w cenie różnica jest do 40 zł w sumie, a z tego co czytałam nierdzewne bombille są mniej wytrzymałe a tu są z alpaki, nad tymi tykwami się zastanawiam jeszcze .. dużo jest zachodu aby utrzymać je w czystości? kurcze jakoś te tykwy bardziej do mnie przemawiają niż ceramiczne itd .. no ale sama nie wiem .. jeśli któraś z Was ma porównanie lub też mogłaby napisać jak dokładnie dbać o tykwę to proszę o rady a selecta w razie czego poczeka sobie a powiedzcie mi jeszcze czy piłyście yerby z tego zestawu http://allegro.pl/2x500g-yerba-mate-...968897507.html bo myślę go dokupić
bardzo przyjemny zestaw zwłaszcza ta z guaraną, to moja ulubiona chyba polecam
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 16:45   #2643
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

hej co polwcicie z dobrym kopem na poczatek? jutro ide do sklepu .. nie musi być mega smaczne, musi kopać, bo nigdy nie moge sie dobudzić ;/
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 18:08   #2644
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Tykwy nigdy nie miałam, ale dlatego, że jakaś taka niehigieniczna mi się zawsze wydawała Ale z tego co pisze Agatka to trzeba pamiętać o wyrzucaniu suszu zaraz po wypiciu. Jeśli masz fundusze na ten cel to polecam Palo Santo, ja swojego używam i ładnie mi służy, susz zdarza mi się zostawić nawet na 3 dni i nic się nie dzieje. Bombillę mam chyba zwykłą, znaczy taką z podwójną filtracją i siedzi sobie w tych mokrych fuskach nawet 3 dni, nic się nie dzieje, wiadomo, że tam gdzie jest filtr jest nalot od yerby, ale nie jest to żadna rdza czy tym podobne historie.
CBSE są dość mocno pylaste - to trzeba mieć na uwadze, więc do nich raczej bombille łyżeczkowe się nadają, tej z guaraną nie miałam, ale Silueta jest fajna, słabiutka yerbka ziołowa. Mocą na początek dobry zestaw, tylko nie wiem na ile sobie poradzisz z pylastością. Ja bym bardziej postawiła na Taragui jakąś smakową, bo one mają skórki owoców obok aromatu, no i jest to gatunek dość grubo cięty z małą ilością pyłu. A może jakimś rozwiązaniem byłoby kupienie próbek różnych yerb?

Moje Palo Santo: http://www.szczyptaswiata.pl/data/gf...5/0/6805_1.jpg
Moja bombilla: http://www.yerbamate.com.pl/100-100-...filtr-16cm.jpg

Gdybyś chciała wiedzieć cokolwiek o Palo Santo to chyba wiem o nich wszystko

Pokazuję nie w sensie reklamy, tylko tego co się sprawdza
Szczerze nie zwróciłam wcześniej uwagi na to Palo Santo .. a to naczynko jest lepsze niż tykwa? w cenie widzę że droższe .. no to fajnie że wiesz o nich wszystko bo ja nie wiem nic muszę jeszcze sporo poczytać jak widać

http://allegro.pl/yerba-mate-cbse-en...987268218.html a co sądzicie w takim razie o tym zestawie? Z tego co narazie wyczytałam o PS to to że jest łatwiejsze w utrzymaniu i yerba lepiej smakuje

Edytowane przez Kasiasta89
Czas edycji: 2013-02-25 o 18:27
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:48   #2645
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Tykwy nigdy nie miałam, ale dlatego, że jakaś taka niehigieniczna mi się zawsze wydawała Ale z tego co pisze Agatka to trzeba pamiętać o wyrzucaniu suszu zaraz po wypiciu. Jeśli masz fundusze na ten cel to polecam Palo Santo, ja swojego używam i ładnie mi służy, susz zdarza mi się zostawić nawet na 3 dni i nic się nie dzieje. Bombillę mam chyba zwykłą, znaczy taką z podwójną filtracją i siedzi sobie w tych mokrych fuskach nawet 3 dni, nic się nie dzieje, wiadomo, że tam gdzie jest filtr jest nalot od yerby, ale nie jest to żadna rdza czy tym podobne historie.
CBSE są dość mocno pylaste - to trzeba mieć na uwadze, więc do nich raczej bombille łyżeczkowe się nadają, tej z guaraną nie miałam, ale Silueta jest fajna, słabiutka yerbka ziołowa. Mocą na początek dobry zestaw, tylko nie wiem na ile sobie poradzisz z pylastością. Ja bym bardziej postawiła na Taragui jakąś smakową, bo one mają skórki owoców obok aromatu, no i jest to gatunek dość grubo cięty z małą ilością pyłu. A może jakimś rozwiązaniem byłoby kupienie próbek różnych yerb?

Moje Palo Santo: http://www.szczyptaswiata.pl/data/gf...5/0/6805_1.jpg
Moja bombilla: http://www.yerbamate.com.pl/100-100-...filtr-16cm.jpg

Gdybyś chciała wiedzieć cokolwiek o Palo Santo to chyba wiem o nich wszystko

Pokazuję nie w sensie reklamy, tylko tego co się sprawdza
Zdecydowanie odradzam tykwę,osobom zapominalskim tykwy nie można nawet porządnie wymyć,tylko opłukuje się wodą i tyle.Jeśli miała bym teraz wybierać to wybrała bym Palo Santo Marzę o Palo Santo,to jest przyjemność picia,piękny zapach,a potem jak pojawia się żywica to już w ogóle co do Cbsek mi nie przeszkadza pylastośćJa też mam zwykłą bombilkę i właśnie sprawdziłam po tym co napisalaś Teresko,że to nie jest rdza tylko yerbowy nalot

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Oglądałam tańsze zestawy i w cenie różnica jest do 40 zł w sumie, a z tego co czytałam nierdzewne bombille są mniej wytrzymałe a tu są z alpaki, nad tymi tykwami się zastanawiam jeszcze .. dużo jest zachodu aby utrzymać je w czystości? kurcze jakoś te tykwy bardziej do mnie przemawiają niż ceramiczne itd .. no ale sama nie wiem .. jeśli któraś z Was ma porównanie lub też mogłaby napisać jak dokładnie dbać o tykwę to proszę o rady a selecta w razie czego poczeka sobie a powiedzcie mi jeszcze czy piłyście yerby z tego zestawu http://allegro.pl/2x500g-yerba-mate-...968897507.html bo myślę go dokupić
Nie polecam tykwy,równie tanie są naczynia ceramiczne,a jeżeli chcesz zainwestować na prawdę w wypasione naczynko to Polecam Palo Santo,nie dość,że piękne to jaki zapach i przyjemność picia
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:56   #2646
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Szczerze nie zwróciłam wcześniej uwagi na to Palo Santo .. a to naczynko jest lepsze niż tykwa? w cenie widzę że droższe .. no to fajnie że wiesz o nich wszystko bo ja nie wiem nic muszę jeszcze sporo poczytać jak widać

http://allegro.pl/yerba-mate-cbse-en...987268218.html a co sądzicie w takim razie o tym zestawie? Z tego co narazie wyczytałam o PS to to że jest łatwiejsze w utrzymaniu i yerba lepiej smakuje
ooo,ten zestawik mi się podoba jak najbardziej
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 17:31   #2647
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ha! ja zaczynalam od cbse energia! guarany to jest tam tyle co kot nalakal, bo 0,0005 jak nie mniej. Juz bardziej sie oplaca kupic sama guarane. A sama yerba to taki skurczybyk. Na mnie cbsy dzialaja tak, ze na poczatku dlugo, zadnego pobudzenia, a no koniec super moc. Jesli chodzi o jakosc firmy to nie oszukujmy sie, nie jest jedna z najlepszych,ale bardzo promuja smakowe rodzaje. ja osobiscie wszystkim polecam con hierbas. z wysokogorskimi ziolami. Compuesta http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...gorskimi-.html
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 19:29   #2648
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Ha! ja zaczynalam od cbse energia! guarany to jest tam tyle co kot nalakal, bo 0,0005 jak nie mniej. Juz bardziej sie oplaca kupic sama guarane. A sama yerba to taki skurczybyk. Na mnie cbsy dzialaja tak, ze na poczatku dlugo, zadnego pobudzenia, a no koniec super moc. Jesli chodzi o jakosc firmy to nie oszukujmy sie, nie jest jedna z najlepszych,ale bardzo promuja smakowe rodzaje. ja osobiscie wszystkim polecam con hierbas. z wysokogorskimi ziolami. Compuesta http://warsztatherbaty.pl/yerba-pacz...gorskimi-.html
a mnie Cbs-ki bardzo smakują też zaczynałam od Cbs-y Energia nie lubię za to Taragui ani Selecty
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 08:02   #2649
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
a mnie Cbs-ki bardzo smakują też zaczynałam od Cbs-y Energia nie lubię za to Taragui ani Selecty
A jak wręcz odwrotnie, nie przepadam za CBSE a uwielbiam Taragui i Selectę Energy Ale nasze gusta od zawsze jak tu piszemy były kontrastowe

Wczoraj w nocy już w sumie odebrałam z paczkomatu zamówionko z yerbamarketu, dobrze, że te paczkomaty czekają aż skończę pracę
Jednak nie zdecydowałam się na zamówienie tej egzotycznej yerby, cena 30 zł to jakieś nieporozumienie i tylko z tego względu jej nie zamówiłam. Ale za to wzięłam Taragui Sin Palo, jest to ponoć mocna desperadka, same listki wzięłam też Taragui w saszetkach do pracy, zaparzyłam od rana jedną i jest ohydna, smakuje jak... senes Mam nadzieję, że tak nie działa Ale wczoraj przed tyrką wypiłam Pajarito z 5 łyżek i miałam tyle pary w pracy, że się śmiali, że latam jak motorek Oj po tej Sin Palo to będzie dopiero motorek Zwłaszcza, że przyszły tydzień będzie ciekawy, wczoraj w grafiku widziałam, że na przyszły tydzień mam rozpisane 48 godzin pracy
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 08:48   #2650
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
A jak wręcz odwrotnie, nie przepadam za CBSE a uwielbiam Taragui i Selectę Energy Ale nasze gusta od zawsze jak tu piszemy były kontrastowe

Wczoraj w nocy już w sumie odebrałam z paczkomatu zamówionko z yerbamarketu, dobrze, że te paczkomaty czekają aż skończę pracę
Jednak nie zdecydowałam się na zamówienie tej egzotycznej yerby, cena 30 zł to jakieś nieporozumienie i tylko z tego względu jej nie zamówiłam. Ale za to wzięłam Taragui Sin Palo, jest to ponoć mocna desperadka, same listki wzięłam też Taragui w saszetkach do pracy, zaparzyłam od rana jedną i jest ohydna, smakuje jak... senes Mam nadzieję, że tak nie działa Ale wczoraj przed tyrką wypiłam Pajarito z 5 łyżek i miałam tyle pary w pracy, że się śmiali, że latam jak motorek Oj po tej Sin Palo to będzie dopiero motorek Zwłaszcza, że przyszły tydzień będzie ciekawy, wczoraj w grafiku widziałam, że na przyszły tydzień mam rozpisane 48 godzin pracy
owszem,30 zł to bardzo drogo,ale już teraz yerba jest w sklepach stacjonarnych po 27 zł, przynajmniej w Warszawie. Ja ostatnio w pracy mniej piję,bo mnie łapią duszności jak przesadzę.

mam rozumieć,że te 48 godzin to pod rząd?? ja bym chyba nie dała rady... najwięcej to pracowałam po 12-14 godzin i byłam wykończona
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 09:10   #2651
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

A ja chce yerbe kokosową i nie ma a nie oplaca mi sie zamawiac z PL bo przesylka drugie tyle

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
owszem,30 zł to bardzo drogo,ale już teraz yerba jest w sklepach stacjonarnych po 27 zł, przynajmniej w Warszawie. Ja ostatnio w pracy mniej piję,bo mnie łapią duszności jak przesadzę.

mam rozumieć,że te 48 godzin to pod rząd?? ja bym chyba nie dała rady... najwięcej to pracowałam po 12-14 godzin i byłam wykończona
Jak pod rząd? na tydzien na pewno
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 09:40   #2652
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Hej, proszę pomóżcie co wybrać, ktora yerba najlepsza z Amanda Despalada, La Hoja Elaborada czy Rasmonte Despalada? bo one są pobudzające, tylko nie wiem która bardziej i jaka jest różnica <poza firmą>

Jeszcze znalazłam ofertę: za 69,99 (oszczędzam 32zł) 3x1kg suszu + bombilla
i to jest:
Rosamonte Elaborada Con Palo 1kg
Pajarito Seleccion Especial 1kg
Selecta Elaborada 1kg
i bombilla "czerwone oczko"
co sądzicie o tym?
ewentualnie co myślicie o bombilli typu Mercedes bez obrączki przy ustniku?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 10:08   #2653
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej, proszę pomóżcie co wybrać, ktora yerba najlepsza z Amanda Despalada, La Hoja Elaborada czy Rasmonte Despalada? bo one są pobudzające, tylko nie wiem która bardziej i jaka jest różnica <poza firmą>

Jeszcze znalazłam ofertę: za 69,99 (oszczędzam 32zł) 3x1kg suszu + bombilla
i to jest:
Rosamonte Elaborada Con Palo 1kg
Pajarito Seleccion Especial 1kg
Selecta Elaborada 1kg
i bombilla "czerwone oczko"
co sądzicie o tym?
ewentualnie co myślicie o bombilli typu Mercedes bez obrączki przy ustniku?
z tych yerbek co wymieniłaś,to bardzo dobra jest Rosamonte Despalada ale na bombillach się nie znam

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
A ja chce yerbe kokosową i nie ma a nie oplaca mi sie zamawiac z PL bo przesylka drugie tyle



Jak pod rząd? na tydzien na pewno
ah... na tydzień. to masz 4 razy po 10 godzin i raz 8 czy jak? ja raz miałam propozycję pracy na zmianach 24-godzinnych,ale dałam sobie spokój,nie wytrzymałabym,aczkolwiek pensja była kusząca,ale cóż,nie jestem robotem
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 10:11   #2654
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
z tych yerbek co wymieniłaś,to bardzo dobra jest Rosamonte Despalada ale na bombillach się nie znam

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



ah... na tydzień. to masz 4 razy po 10 godzin i raz 8 czy jak? ja raz miałam propozycję pracy na zmianach 24-godzinnych,ale dałam sobie spokój,nie wytrzymałabym,aczkolwiek pensja była kusząca,ale cóż,nie jestem robotem
Nie wiem czy Tereska ma piec dni czy 7

Zmiany 24 godzinne?!?!?! to tak mozna w ogole?!
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 10:57   #2655
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
owszem,30 zł to bardzo drogo,ale już teraz yerba jest w sklepach stacjonarnych po 27 zł, przynajmniej w Warszawie. Ja ostatnio w pracy mniej piję,bo mnie łapią duszności jak przesadzę.

mam rozumieć,że te 48 godzin to pod rząd?? ja bym chyba nie dała rady... najwięcej to pracowałam po 12-14 godzin i byłam wykończona
Na tydzień tyle godzin, pod rząd byłoby niezgodne z prawem U nas nawet dyrektor, ten główny drze papę na naszego kierownika jak zostaniemy 10 minut dłużej

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
z tych yerbek co wymieniłaś,to bardzo dobra jest Rosamonte Despalada ale na bombillach się nie znam

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



ah... na tydzień. to masz 4 razy po 10 godzin i raz 8 czy jak? ja raz miałam propozycję pracy na zmianach 24-godzinnych,ale dałam sobie spokój,nie wytrzymałabym,aczkolwiek pensja była kusząca,ale cóż,nie jestem robotem
Dokładnie jeszcze nie wiem jak to będzie rozplanowane, ale już widziałam u kierownika taki wstępny zarys ilości godzin, na pewno jakiś dzień w tygodniu będę miała wolny, a reszta orka Kocham Święta

Ja również polecam Rosamontę Desperadę, tylko to same listki, dość drobno mielone. Ale kopie konkretnie

Co do bombilli to ten niby pierścień chłodzący to pic na wodę, bo w oryginalnym założeniu miało to służyć temu, że w pierścieniu jest przepływ i płyn się chłodzi przez to, ale w tych naszych bombillach to tylko ozdoba, więc spokojnie można wziąć bez pierścienia
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 11:40   #2656
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy Tereska ma piec dni czy 7

Zmiany 24 godzinne?!?!?! to tak mozna w ogole?!
można,potem masz 48 godzin wolne i znowu na 24,ale ja sobie tego nie wyobrażam, po takiej zmianie to człowiek zmęczony, śmierdzący, głodny...
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 12:13   #2657
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
można,potem masz 48 godzin wolne i znowu na 24,ale ja sobie tego nie wyobrażam, po takiej zmianie to człowiek zmęczony, śmierdzący, głodny...
To fakt, poza tym to nieludzkie tyle godzin w pracy. Chociaż w tych czasach słowo "nieludzkie" nie istnieje jeśli chodzi o pracę

Właśnie wypiłam Taragui Sin Palo z 5 łyżek, czyli po napęcznieniu mam 60% objętości materka fusów i stwierdzam jedno - chce mi się po niej spać
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 14:25   #2658
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

a ja wróciłam z zakupów i chyba kawusi się napiję a potem tej kokosowej dżerbki postanowiłam też wziąć się porządnie za szukanie jakiejś innej pracy,bo po 4,5 roku tutaj już mnie szlag trafia z nudów
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 14:45   #2659
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
a ja wróciłam z zakupów i chyba kawusi się napiję a potem tej kokosowej dżerbki postanowiłam też wziąć się porządnie za szukanie jakiejś innej pracy,bo po 4,5 roku tutaj już mnie szlag trafia z nudów
Smacznego

No i też zawsze można sobie próbować znaleźć pracę z lepszymi warunkami finansowymi
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 15:52   #2660
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Smacznego

No i też zawsze można sobie próbować znaleźć pracę z lepszymi warunkami finansowymi
a dziękuję

no można można, nawet trzeba zmienić pracę co parę lat,ale wielkich kokosów się nie spodziewam. chociaż może mi się poszczęści chociaż raz
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 16:16   #2661
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
a dziękuję

no można można, nawet trzeba zmienić pracę co parę lat,ale wielkich kokosów się nie spodziewam. chociaż może mi się poszczęści chociaż raz
Trzymam mocno kciuki I Ty za moje kokosy też trzymaj Bo wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia Po co się zajadać jabłkami, jak można kokosami Oby nie trzeba było po nie jechać aż do Azji
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 20:27   #2662
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Trzymam mocno kciuki I Ty za moje kokosy też trzymaj Bo wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia Po co się zajadać jabłkami, jak można kokosami Oby nie trzeba było po nie jechać aż do Azji
trzymam trzymam wiadomo, że każdy chce mieć coraz lepiej w życiu, a nie gorzej,to normalne do Azji to się raczej nie wybieram,ale gdzieś do Europy czy Kanady to bym chętnie pojechała po te kokosy
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 17:12   #2663
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

zawiodłam sie, kupiłam CBSe z guarana i mam bombille... a i tak filtruje zebami, tragedia jakas... za moment przeleje to do zaparzarki do kawy zeby przefiltrowac, tylko szkoda kasy za bombille...
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 19:39   #2664
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
zawiodłam sie, kupiłam CBSe z guarana i mam bombille... a i tak filtruje zebami, tragedia jakas... za moment przeleje to do zaparzarki do kawy zeby przefiltrowac, tylko szkoda kasy za bombille...
Hmmm...nie wiem od czego to zalezy...ja uwielbiam Cbski mam starą bombille i super filtrujezadne paprochy nie przechodzą
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 20:49   #2665
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

paprochy paprochami, ale po przefiltrowaniu przez taką "wyciskarkę" do kawy na dnie kubka mam 1/4 łyzeczki takiego pyłu typu gleba czy coś, jestem przerażona, z ziemii to zbierali czy jak?... to zły poczatek, po wypiciu tego czegoś... później kupię coś lepszego, żeby nie było takiego rozdrobnienia...
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 07:09   #2666
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
zawiodłam sie, kupiłam CBSe z guarana i mam bombille... a i tak filtruje zebami, tragedia jakas... za moment przeleje to do zaparzarki do kawy zeby przefiltrowac, tylko szkoda kasy za bombille...
Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
paprochy paprochami, ale po przefiltrowaniu przez taką "wyciskarkę" do kawy na dnie kubka mam 1/4 łyzeczki takiego pyłu typu gleba czy coś, jestem przerażona, z ziemii to zbierali czy jak?... to zły poczatek, po wypiciu tego czegoś... później kupię coś lepszego, żeby nie było takiego rozdrobnienia...
No cóż, ja uprzedzałam, że cbse jest mocno pylasta i przez to nie jest najlepsza na początek. Polecam od siebie jakąkolwiek Taraqui, ten rodzaj ma bardzo mało pyłu Jak kupisz inną yerbkę to zobaczysz, że bombilla nie jest stratą pieniędzy
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 07:44   #2667
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

ja piję Cbs-kę bez bombilli i żyję jakoś nie muszę cedzić zębami, bez przesady

Teresko,jak tam w pracy, zadowolona jesteś?
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 07:57   #2668
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Asiu pewnie dużo jest kwestią wrażliwości na ten pyłek, mnie on bardzo wpienia

A co do pracy to generalnie zależ z jaką ekipą się aktualnie jest, wiadomo, że jednych lubimy bardziej, innych mniej i wtedy też praca idzie lepiej lub gorzej. Ale generalnie wczoraj miałam być od 13 do 21 w pracy, ale okazało się, że kierownik sobie zmienił grafik i byłam do 23 i ogólnie w tym tygodniu mam mieć 60 godzin (6 dni po 10 godzin), na zapłacenie za to nie mam co liczyć, ale pewnie przyjdzie czas, że będę się byczyła
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 08:27   #2669
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Asiu pewnie dużo jest kwestią wrażliwości na ten pyłek, mnie on bardzo wpienia

A co do pracy to generalnie zależ z jaką ekipą się aktualnie jest, wiadomo, że jednych lubimy bardziej, innych mniej i wtedy też praca idzie lepiej lub gorzej. Ale generalnie wczoraj miałam być od 13 do 21 w pracy, ale okazało się, że kierownik sobie zmienił grafik i byłam do 23 i ogólnie w tym tygodniu mam mieć 60 godzin (6 dni po 10 godzin), na zapłacenie za to nie mam co liczyć, ale pewnie przyjdzie czas, że będę się byczyła
o rany,to kiepsko. u mnie też za nadgodziny,a nawet za soboty się nie płaci. a podobno od maja wchodzą nowe przepisy-okres rozliczeniowy będzie wynosił rok,czyli do roku czasu te nadgodziny będą mogli zwracać pracownikowi i nie płacić za nie.
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 10:48   #2670
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Hej yerbamaniaczki.
ja zostałam fanką yerby, ale niestety koncza mi sie zapasy... i tutaj mam do was pytanie, polecacie jakies sklepy czy na allegro? dostalam w prezncie zestaw do yerby wiec kompletnie nie wiem gdzie moge ja dostac
Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-14 20:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.