Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek. - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-08, 18:33   #1591
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;86342703]Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Akurat mam z kim je "ćwiczyć" A tak na poważnie, to czy seks jakoś wzmacnia te mięśnie? Bo szczerze to nie wiem.[/QUOTE]

Jeżeli je w trakcie stosunku zaciskasz to i owszem
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 18:46   #1592
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Dobra, to będę teraz o tym szczególnie pamiętać
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 13:49   #1593
mariolkawo
Przyczajenie
 
Avatar mariolkawo
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

ja nie mogłam się przyzwyczaić do kubeczka... nie czułam ie komfortowo z nim w środku.. standardowe metody czyli noszenie podpasek jak dla mnie najlepsze są. Kupiłam sobie biobidet gruszkę bym mogła się podmywać jak trzeba. czasem ten nieprzyjemny zapach krwi jest nie do wytrzymania. a jak się podmyje to lepiej jest. dbam o swoją higienę. Od małego mama mnie uczyła higieny.
mariolkawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 06:28   #1594
makika
Raczkowanie
 
Avatar makika
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 48
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Jakieś dwa lata temu kupiłam Selenę, w zeszłym tygodniu, akurat tuż przed miesiączką, kupiłam Facelle - i mogę powiedzieć, że ten z Facelle jest o niego bardziej miękki. Różnią jest jeszcze w tym "dziubku" - selenę łatwiej wyjmować i łatwiej nią manewrować (obrót), ale może być jest mniej komfortowa w noszeniu z tego powodu - wszystko zależy od naszej indywidualnej budowy. Poza tym objętość mają niemal identyczną, ten pierścień jest dokładnie taki sam u obu.

Może komuś przyda się to porównanie, szczególnie przy wyborze na próbę pierwszego kubeczka.

Wtrącę jeszcze informację o "wpadaniu" kubeczka za głęboko - w ciągu dnia mi się nie zdarza, ale w nocy już bywa; i tu lepiej sprawdza się kółeczko seleny niż listek facelle do wyciągania.
makika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 07:31   #1595
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Cytat:
Napisane przez makika Pokaż wiadomość
Jakieś dwa lata temu kupiłam Selenę, w zeszłym tygodniu, akurat tuż przed miesiączką, kupiłam Facelle - i mogę powiedzieć, że ten z Facelle jest o niego bardziej miękki. Różnią jest jeszcze w tym "dziubku" - selenę łatwiej wyjmować i łatwiej nią manewrować (obrót), ale może być jest mniej komfortowa w noszeniu z tego powodu - wszystko zależy od naszej indywidualnej budowy. Poza tym objętość mają niemal identyczną, ten pierścień jest dokładnie taki sam u obu.

Może komuś przyda się to porównanie, szczególnie przy wyborze na próbę pierwszego kubeczka.

Wtrącę jeszcze informację o "wpadaniu" kubeczka za głęboko - w ciągu dnia mi się nie zdarza, ale w nocy już bywa; i tu lepiej sprawdza się kółeczko seleny niż listek facelle do wyciągania.
Hej, skoro Facelle jest bardziej miękki to lepiej czy gorzej dla Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 06:36   #1596
makika
Raczkowanie
 
Avatar makika
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 48
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Hej, skoro Facelle jest bardziej miękki to lepiej czy gorzej dla Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wygodniej z Facelle.
makika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 22:01   #1597
olala05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

A dla mnie jest to super sprawa szczególnie na noc. Ja za swój dałam ok 80 zł. Przynajmniej nie dręczą mnie myśli, że dostanę wstrząsu toksycznego Szczerze polecam, jednak problem może być z doborem odpowiedniego rozmiaru. Mi się co prawda udało, ale równie dobrze można kupić zły i wtedy pieniążki w błoto...
olala05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-23, 06:33   #1598
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Cytat:
Napisane przez olala05 Pokaż wiadomość
A dla mnie jest to super sprawa szczególnie na noc. Ja za swój dałam ok 80 zł. Przynajmniej nie dręczą mnie myśli, że dostanę wstrząsu toksycznego Szczerze polecam, jednak problem może być z doborem odpowiedniego rozmiaru. Mi się co prawda udało, ale równie dobrze można kupić zły i wtedy pieniążki w błoto...
nie bądź tego taka pewna https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4556184/
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 13:31   #1599
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Kubeczek menstruacyjny Facelle - nie otwiera się

Cześć

Wiele czytałam artykułów i blogów na temat kubeczków i doszłam do wniosku, że to idealna rzecz dla mnie. Kupiłam w Rossmannie kubeczek Facelle r. S (jestem dziewicą). Próbowałam go aplikować na różne sposoby, różnie go zwijając - w kształt litery C wgięty do środka, kształt S, niestety za każdy razem zaaplikowany już kubeczek pozostaje dokładnie tak samo zwinięty jak przed aplikacją. Próbowałam go lekko przekręcić, lekko poruszyć przód-tył, niestety bez skutku. Za każdym razem kubeczek rozkłada się dopiero po wyciągnięciu.
Da się coś jeszcze zrobić? Czy inny, twardszy kubeczek mógłby się sprawdzić lepiej?
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 12:54   #1600
ifondofyou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kubeczek menstruacyjny Facelle - nie otwiera się

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Cześć

Wiele czytałam artykułów i blogów na temat kubeczków i doszłam do wniosku, że to idealna rzecz dla mnie. Kupiłam w Rossmannie kubeczek Facelle r. S (jestem dziewicą). Próbowałam go aplikować na różne sposoby, różnie go zwijając - w kształt litery C wgięty do środka, kształt S, niestety za każdy razem zaaplikowany już kubeczek pozostaje dokładnie tak samo zwinięty jak przed aplikacją. Próbowałam go lekko przekręcić, lekko poruszyć przód-tył, niestety bez skutku. Za każdym razem kubeczek rozkłada się dopiero po wyciągnięciu.
Da się coś jeszcze zrobić? Czy inny, twardszy kubeczek mógłby się sprawdzić lepiej?
Cześć
Możesz spróbować innej marki, która ma sztywniejszy sylikon lub taki który będzie jeszcze mniejszy. Ciekawą opcją jest kubeczek z Fun Cup ponieważ jest wyprofilowany zupełnie inaczej niż pozostałe na rynku. Pink Candy na YouTube zrobiła wiele recenzji kubeczków, może to pozwoli Ci wybrać najlepszy.
ifondofyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 17:59   #1601
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 69
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Ku przestrodze - jesli ktoras ma wkladke wewnątrzmaciczną i stosuje kubeczek to radze zrezygnowac z kubeczka. Z jednej strony wielokrotnie czytalam, ze kubeczkiem mozna przytrzasnąc nitki i je sobie w ten sposob wyciagnac, ale skonsultowałam to z lekarzem, powiedzial ze mam tak krotkie nitki (mniej niz 2cm), ze nie widzi przeciwwskazań do kubeczka i stosowalam bez obaw. Jako ze na swiezo założonej wkładce mialam krwawienie przez caly miesiac dzien w dzien to caly ten czas uzywalam kubeczka, wszystko bylo ok. 30go dnia wyciagnelam kubeczek razem z nitką. Zakładając zawsze pilnowałam, by szyjka sie znalazla w kubeczku i sprawdzalam czy nie czuc nitki przy brzegu - o tyle o ile to bylo mozliwe. Wyciągając kubeczek bylam delikatna i wszystko robilam w kucki pod prysznicem dla rozluźnienia miesni; odessalam kubeczek, ale jednak odessanie nie sprawi, ze wszystkie brzegi kubeczka nie beda dotykac ścianek pochwy. Widac ta krotka nitka gdzies sie zahaczyła przy brzegu, ze wzgledu na to ze byla krotka to nie bylo jej czuc, jak sie wyciagnela razem z kubeczkiem (co dopiero poczulam gdy wyjęłam kubeczek) to druga nitka sie wciągnęła do szyjki, wkładka przemieściła sie i ginekolog musial ją calkiem wyciagnac . Szkoda ryzykowac nawet. Kubeczek jest na tyle wygodny, ze gdyby nie moja uprzednia pewnosc, ze dzieki krotkim nitkom wkładki wewnatrzmacicznej nic sie nie stanie, to zdecydowalabym sie na inna metode niz wkładka.
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-10, 11:37   #1602
tallie
Przyczajenie
 
Avatar tallie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 14
Dot.: Kubeczek menstruacyjny Facelle - nie otwiera się

może to po prostu wina tej marki? Ja mam z Your Kaya i bez problemu go zakładam
tallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 15:05   #1603
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Jawronka, właśnie tego się obawiałam i postawiłam na implant, a nie wkładkę...

Dziewczyny, pytanko do Was - czy ktoś wie, czy można przetrzymać kubeczek 15 godzin? Mam pewność, że się nie przepełni, tylko ta reguła 12 godzin...
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 16:27   #1604
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

[1=94f10d48125b1914ad73ad4 0b36553f3b912108a_5dbe188 25c7e0;86797012]Ku przestrodze - jesli ktoras ma wkladke wewnątrzmaciczną i stosuje kubeczek to radze zrezygnowac z kubeczka. Z jednej strony wielokrotnie czytalam, ze kubeczkiem mozna przytrzasnąc nitki i je sobie w ten sposob wyciagnac, ale skonsultowałam to z lekarzem, powiedzial ze mam tak krotkie nitki (mniej niz 2cm), ze nie widzi przeciwwskazań do kubeczka i stosowalam bez obaw. Jako ze na swiezo założonej wkładce mialam krwawienie przez caly miesiac dzien w dzien to caly ten czas uzywalam kubeczka, wszystko bylo ok. 30go dnia wyciagnelam kubeczek razem z nitką. Zakładając zawsze pilnowałam, by szyjka sie znalazla w kubeczku i sprawdzalam czy nie czuc nitki przy brzegu - o tyle o ile to bylo mozliwe. Wyciągając kubeczek bylam delikatna i wszystko robilam w kucki pod prysznicem dla rozluźnienia miesni; odessalam kubeczek, ale jednak odessanie nie sprawi, ze wszystkie brzegi kubeczka nie beda dotykac ścianek pochwy. Widac ta krotka nitka gdzies sie zahaczyła przy brzegu, ze wzgledu na to ze byla krotka to nie bylo jej czuc, jak sie wyciagnela razem z kubeczkiem (co dopiero poczulam gdy wyjęłam kubeczek) to druga nitka sie wciągnęła do szyjki, wkładka przemieściła sie i ginekolog musial ją calkiem wyciagnac . Szkoda ryzykowac nawet. Kubeczek jest na tyle wygodny, ze gdyby nie moja uprzednia pewnosc, ze dzieki krotkim nitkom wkładki wewnatrzmacicznej nic sie nie stanie, to zdecydowalabym sie na inna metode niz wkładka.[/QUOTE]

To jest właśnie powód, dla którego nie ma mowy żebym po i tak nieprzyjemnych doświadczeniach z Moon Cupem dała jeszcze kiedykolwiek szansę kubkom, a inna forma anty niż spirala u mnie nie wchodzi w grę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 14:03   #1605
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Chciałabym odświeżyć temat. Jest tu ktoś?
Chciałabym kupić kubeczek i mimo tego, że obejrzałam masę recenzji nie umiem się zdecydować.
Skłaniam się ku MeLuna z zakończeniem - kuleczką. Zniechęcają mnie te długie końcówki.
Podoba mi się też Merula ale bardzo mało o nim opinii.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 14:20   #1606
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Chciałabym odświeżyć temat. Jest tu ktoś?
Chciałabym kupić kubeczek i mimo tego, że obejrzałam masę recenzji nie umiem się zdecydować.
Skłaniam się ku MeLuna z zakończeniem - kuleczką. Zniechęcają mnie te długie końcówki.
Podoba mi się też Merula ale bardzo mało o nim opinii.
Mam MeLune z petelka juz dobrych pare lat (5-6 juz bedzie) - jestem bardzo zadowolona.
Mam tez ZiggyCup ale jakos mi nie spasowal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 15:00   #1607
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Właśnie ja chciałabym meluna z kuleczka ale czarny i nie widzę takiego. Czarne są tylko w innych rozmiarach i z innymi zakonczeniami. Bardzo mi się ten czarny spodobał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 15:48   #1608
longway01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 85
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Meluna to był mój pierwszy kubeczek i bardzo fajnie służyła. Jako końcówkę miałam taka obręcz czy jakkolwiek oni to nazywają. Wygodnie się wyciągało i nie przeszkadzała. Mam porownanie z kubeczkiem z Rossmanna i wydaje mi się że melune się łatwiej wkladalo.
longway01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 16:08   #1609
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Ja kupiłam na promocji kubeczek z Rossmanna i dla mnie to był strzał w dziesiątkę Może kup sobie na próbę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-20, 16:27   #1610
HejkaHejka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 48
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Ja tak samo, ten facelle kosztuje 39 zł i mi pasuje
HejkaHejka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 18:05   #1611
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

A czy facelle ma w komplecie woreczek?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 19:16   #1612
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Ten kubek się obraca w środku?

Jeśli nie to co gdy przyjmujecie pozycje leżąca lub ćwiczycie? Krew się rozlewa po pochwie i potem znów spływa? :/
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 19:29   #1613
HejkaHejka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 48
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A czy facelle ma w komplecie woreczek?
Tak, taki fioletowy
HejkaHejka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 20:21   #1614
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Ten kubek się obraca w środku?

Jeśli nie to co gdy przyjmujecie pozycje leżąca lub ćwiczycie? Krew się rozlewa po pochwie i potem znów spływa? :/
On jest jakby zassany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 20:31   #1615
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Ten kubek się obraca w środku?

Jeśli nie to co gdy przyjmujecie pozycje leżąca lub ćwiczycie? Krew się rozlewa po pochwie i potem znów spływa? :/
Nic nie spływa Kubeczek przylega do ścianek pochwy i nie przecieka.



Używam od kilku miesięcy i ogólnie jestem dość zadowolona. Niestety nie opanowałam innego zakładania niż pod prysznicem Na duży plus to nie zdarzają mi się wpadki jak przy tamponach, że coś przecieknie np w nocy. Dużo częściej mam uczucie "sucho, czysto".
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 20:45   #1616
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

A ja jakoś nie mogę się przemóc do noszenia czegoś przez tyle godzin w pochwie. Świadomość że to dosyć duży kubeczek jakoś mi nie pozwala. Wsadzać sobie
to z miejsca bez "przygotowania" i gry wstępnej zuzylabym spore ilości lubrykantu. Tampon ma lepszy kształt do wsadzania niż to. Ja często mam tak że od razu leci krew więc jeszcze musiałabym podłogę wycierać zanim bym wsadziła.
Czym się różni pochwą 25 latki od pochwy 27 latki że są przedziały wiekowe?
Skoro wsadza się go dość głęboko to jeśli trzeba go wymienić w toalecie publicznej to muszę umyć palce potem jakoś otwórzyc drzwi kabiny i w między czasie zanim wyjmę kubek palce juz moga mi się zabrudzić i już ich nie wsadzę w pochwę bo jestem trochę obrzydliwa.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2019-05-20 o 20:58
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 21:07   #1617
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
A ja jakoś nie mogę się przemóc do noszenia czegoś przez tyle godzin w pochwie. Świadomość że to dosyć duży kubeczek jakoś mi nie pozwala. Wsadzać sobie
to z miejsca bez "przygotowania" i gry wstępnej zuzylabym spore ilości lubrykantu. Tampon ma lepszy kształt do wsadzania niż to. Ja często mam tak że od razu leci krew więc jeszcze musiałabym podłogę wycierać zanim bym wsadziła.
Tampon też nosisz przez kilka godzin w pochwie, a kształt przy wkładaniu nadajesz kubeczkowi sama. Mój odpowiednio złożony wcale nie ma średnicy większej od tamponu.
Cytat:
Czym się różni pochwą 25 latki od pochwy 27 latki że są przedziały wiekowe?
Chbya coś przegapiłam w wątku, bo nie wiem o jakich przedziałach wiekowych mówisz.
Jak już, to przy wyborze rozmiaru kubeczka liczy się przebyty poród.
Cytat:
Skoro wsadza się go dość głęboko to jeśli trzeba go wymienić w toalecie publicznej to muszę umyć palce potem jakoś otwórzyc drzwi kabiny i w między czasie zanim wyjmę kubek palce juz moga mi się zabrudzić i już ich nie wsadzę w pochwę bo jestem trochę obrzydliwa.
Nie musisz go wymieniać w toalecie publicznej. Możesz go ponosić dłużej i opróżnić w domu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 21:38   #1618
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86832507]Tampon też nosisz przez kilka godzin w pochwie, a kształt przy wkładaniu nadajesz kubeczkowi sama. Mój odpowiednio złożony wcale nie ma średnicy większej od tamponu.
Chbya coś przegapiłam w wątku, bo nie wiem o jakich przedziałach wiekowych mówisz.
Jak już, to przy wyborze rozmiaru kubeczka liczy się przebyty poród.
Nie musisz go wymieniać w toalecie publicznej. Możesz go ponosić dłużej i opróżnić w domu.[/QUOTE]
No ok a przy obfitym krwawieniu?
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 21:38   #1619
loopi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Witam, nie sądziłam że temat kubeczka może budzić takie kontrowersje. Jestem użytkowniczka od kilku miesięcy i muszę przyznać,że to była miłość od pierwszego użycia. No nigdy nie miałam problemu z przeciekaniem, problemów z odpowiednim umieszczeniem kubeczka czy infekcji( które zdarzaly mi się przy używaniu tamponów). Kubeczek okazał się być bezproblemowy koca czy przy uprawianiu sportow( prawidłowo założony i dobrany jest nie wyczuwalny- praktycznie zapominam że mam okres).Kwestia higieny może być dyskusyjna ale nie uważam żeby była mniej dyskusyjna przy użyciu tamponów czy podpasek. Ja osobiście jeśli muszę już opróżnić kubeczek poza domem, myje ręce przed i po a dodatkowo jesśli toalecie brak umywalki posiłkuje się żelem anty bakteryjnym. Dodatkowo mój model posiadał w zestawie taki silikonowy składany kubeczek z pokrywką, co jest bardzo poręczne. Do sterylizacji polecam tabletki lub płyn do sterylizacji taki którym sterylizuje się butelki/ smoczki dla niemowląt.
loopi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 22:13   #1620
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
No ok a przy obfitym krwawieniu?
Jak obfitym? Ja bym po prostu brała większy rozmiar kubeczka, a gdyby on się wypełniał przez czas pobytu poza domem, to już raczej podejrzewałabym krwotok Objętość fizjologicznego krwawienia to maksymalnie 80 ml na cały okres, co rozkłada się na kilka dni. Mały kubeczek ma coś około 20 ml objętości.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:09:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.