Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-04, 21:36   #1
InkluzjaOstateczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Z Polski
Wiadomości: 733
Lightbulb

Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem


Słuchajcie, zakładam ten temat, bo ciekawią mnie pewne tendencje które zauważyłem u większości na tym forum. Chodzi mi o relatywizm w kwestiach związanych właśnie z uprawianiem seksu i decyzjami które tego dotyczą. Na początek tylko pytanie, nie rozkręcam wątku, bo oczywiście można debatować nad tym skąd taka niewspółmierność w podejściu, skąd się wzięły te stereotypy "łatwości", o podłożu biologicznym, kontekście historyczno-kulturowym, społecznym i tak dalej, a także dlaczego niewarto negować tak ważnych czynników (które z czegoś wynikały) i wszystkiego na świecie ujednolicać. Ale na taką dyskusję mam nadzieję później. A o co chodzi... już mówię.

Czy nie zauważacie, że gdy pada stwierdzenie o "łatwości", np. podczas dyskusji o dużej liczbie partnerów albo doświadczeniach związanych z jednonocnymi przygodami czy seksem bez zobowiązań, to pojawia się rzesza oburzonych użytkowniczek, które zadają pytania - "tak, a dlaczego to kobietę się uważa za łatwą a faceta za macho?!", "co, kobieta nie może uprawiać seksu z kim, kiedy i jak chce?!", "jeśli lubi seks, to niech się nim bawi, to nie jest żadne "oddawanie się" mężczyźnie" itp, mógłbym jeszcze porzucać przykładami ale wystarczy wejść na odpowiednie tematy i samemu poczytać, domyślacie się o jaki ton mi chodzi.
Lecz potem nagle wchodzimy na topic, który dotyczy np. spotykania się z jakimś starszym mężczyzną i rozterek dot. kierunku tej relacji albo chociażby związku bez zobowiązań lub uprawiania seksu z EX. Autorki mówią, że mają ochotę na seks z kimś kogo opisują albo zdarza się on regularnie w nie do końca jasnej relacji i targają nimi sprzeczne emocje, więc zakładają temat na forum (tego to nigdy nie zrozumiem u kobiet, ale spoko ). I w przytłaczającej większości dominują w tych tematach odpowiedzi i takie rady i stwierdzenia jak "on chce Cię tylko wykorzystać", "świetnie, Twój były ma seks, przy tym nic nie musi, jeszcze może się z innymi spotykać i jest zadowolony, dziewczyno!", "zależy mu tylko na jednym", "byłam w takim układzie i to się nigdy nie kończy dobrze" czy teksty o "szacunku do samej siebie" i tak daaaalej.....

No więc jak to jest? Z jednej strony parcie na to, żeby podejście do tej kwestii u kobiet i mężczyzn było takie samo i ich zrównywało, promowanie tzw. wyzwolonego trybu życia i świadomości własnych potrzeb, konieczności ich zaspokajania, a z drugiej strony cały czas traktowanie mężczyzn jako interesownych, z BARDZO pejoratywnym określaniem w ogóle tego, że facet może po prostu chcieć seksu (bo "chce cię wykorzystać" itp). Są na wizażu praktycznie setki przykładów tak sprzecznych postaw i chciałbym je zrozumieć. Bo wiem, że nikt nie lubi, jak się go traktuje gorzej czy dyskryminuje, stąd też zacietrzewienie na kobiecą "łatwość", a z drugiej strony jednak u większości ostrożność i zachowawczość, milion rozkmin dotyczących seksu i uczuć, postrzeganie facetów przez pryzmat tego jakie jest ich do tego podejście.

Sorry, ale raczej trudno mi sobie wyobrazić, żeby na jakimś męskim forum były do znalezienia emocjonalne dysputy na temat tego, że jakaś kobieta z którą typ się spotyka chce go "wykorzystać" i "zależy jej tylko na jednym" czy rady w stylu "szanuj się, koleś!". Stąd też chciałem potraktować ten wątek jak przedłużenie dyskusji z "Ilu miałaś partnerów" z równoczesnym porzuceniem tamtego poziomu mentalnego szamba.

Edytowane przez InkluzjaOstateczna
Czas edycji: 2012-11-04 o 21:37
InkluzjaOstateczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:09   #2
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez InkluzjaOstateczna Pokaż wiadomość
Sorry, ale raczej trudno mi sobie wyobrazić, żeby na jakimś męskim forum były do znalezienia emocjonalne dysputy na temat tego, że jakaś kobieta z którą typ się spotyka chce go "wykorzystać" i "zależy jej tylko na jednym" czy rady w stylu "szanuj się, koleś!". Stąd też chciałem potraktować ten wątek jak przedłużenie dyskusji z "Ilu miałaś partnerów" z równoczesnym porzuceniem tamtego poziomu mentalnego szamba.
Wiem że to się zmieni bo badacze już o tym piszą.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:24   #3
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Przeczytałam tylko krótki fragment wątku o którym wspomniałeś, ale podczytując inne, faktycznie doszłam do podobnego wniosku. Moim zdaniem przyczyny tej rozbieżności leżą w:

1. Niedojrzałości kobiet w podejmowanych decyzjach - jeżeli już decydują się na przygodny seks, chcą brać tylko pozytywy, nie myśląc o konsekwencjach (chodzi mi o wyrzuty sumienia, zagrożenie chorobami, aspekt moralny oraz również niestety ocenę innych)
-zapominają, że mówiąc A muszą powiedzieć B

2. "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" co wiąże się też z prywatnym poglądem na sprawy etyczne i moralne. Dla jednych 10 partnerów to mało, dla innych to już rozwiązłość, dlatego moim zdaniem nie da się tego ocenić jednoznacznie.

a tak jeszcze notabene, myślę, że w kwestii podejścia do seksu kobiety nigdy nie będą w stanie być na tym samym poziomie co mężczyźni i dla mnie jest to bezsensu, że na siłę dążą do tego by pokazać, że "kobieta też może cieszyć się przygodnym seksem tak samo jak mężczyzna" - moim zdaniem jest to biologicznie nieosiągalne.
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013

Edytowane przez luniaska
Czas edycji: 2012-11-04 o 22:29
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:30   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez InkluzjaOstateczna Pokaż wiadomość
No więc jak to jest? Z jednej strony parcie na to, żeby podejście do tej kwestii u kobiet i mężczyzn było takie samo i ich zrównywało, promowanie tzw. wyzwolonego trybu życia i świadomości własnych potrzeb, konieczności ich zaspokajania, a z drugiej strony cały czas traktowanie mężczyzn jako interesownych, z BARDZO pejoratywnym określaniem w ogóle tego, że facet może po prostu chcieć seksu (bo "chce cię wykorzystać" itp).
Bo wiele zależy od sytuacji. Jeśli sytuacja jest jasna: ona chce seksu bez zobowiązań, on chce seksu bez zobowiązań, oboje umawiają się na seks bez zobowiązań – to większość osób raczej poradziłaby „jasne, rób to, czemu nie” (choć w takich sytuacjach raczej wątku się nie zakłada, bo i po co, skoro jest się pewnym swoich potrzeb i swoich wyborów). Ale jeśli sytuacja jest niejasna, np. facet chce seksu bez zobowiązań, a dziewczyny liczy na związek i do tego facet jej robi na to nadzieje, to dla wielu osób jest to sytuacja, w której facet zwyczajnie zwodzi dziewczynę i oszukuje ją, byle tylko dostać seks. Wówczas można mówić o chęci wykorzystania drugiej osoby. Seks odradzany jest też wtedy, gdy dziewczyna zwyczajnie nie jest pewna, że ma ochotę iść do łóżka bez zobowiązań. W takiej sytuacji wiele osób radzi jej, by się z tym wstrzymała, bo jest spora szansa, że po czasie dziewczyna zacznie żałować tego, co zrobiła. Podobnie jest w sytuacji, w której dziewczyna myśli o seksie bez zobowiązań, mimo że ogólnie łączy seks z uczuciami. Wtedy radzi jej się, by na ten seks bez zobowiązań się nie decydowała, bo to zwyczajnie nie dla niej, a po co ma się potem zadręczać kacem moralnym.

Ogólnie nie chodzi wcale o to, że seks bez zobowiązań jest zły (choć oczywiście, zdaniem wielu osób jest ) czy właściwy tylko dla jednej płci, ale o to, że nie każdy (bez względu na płeć) się do niego nadaje. I każdemu, kto ewidentnie się do niego nie nadaje, ludzie raczej odradzają sprawdzanie tego na własnej skórze.

Cytat:
Sorry, ale raczej trudno mi sobie wyobrazić, żeby na jakimś męskim forum były do znalezienia emocjonalne dysputy na temat tego, że jakaś kobieta z którą typ się spotyka chce go "wykorzystać" i "zależy jej tylko na jednym" czy rady w stylu "szanuj się, koleś!".
Nie wiem, jak jest na męskich forach, bo takowych nie czytam, ale w swoim bliskim otoczeniu miałam sytuację, w której facet od dawna był zauroczony jedną dziewczyną i miał ochotę na związek z nią, a ona bardzo luźno traktowała znajomość z nim i ciągle go zwodziła. Wszyscy dookoła to widzieli i niejeden facet mówił mu „stary, jej zależy tylko na jednym, daj sobie z nią spokój”.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:58   #5
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
a tak jeszcze notabene, myślę, że w kwestii podejścia do seksu kobiety nigdy nie będą w stanie być na tym samym poziomie co mężczyźni i dla mnie jest to bezsensu, że na siłę dążą do tego by pokazać, że "kobieta też może cieszyć się przygodnym seksem tak samo jak mężczyzna" - moim zdaniem jest to biologicznie nieosiągalne.
Jest to osiągalne a biologicznie byłoby to wręcz naturalne. Jak tłumaczyć fakt że w wielu krajach kobiety mają więcej partnerów niż mężczyźni.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak jest na męskich forach, bo takowych nie czytam, ale w swoim bliskim otoczeniu miałam sytuację, w której facet od dawna był zauroczony jedną dziewczyną i miał ochotę na związek z nią, a ona bardzo luźno traktowała znajomość z nim i ciągle go zwodziła. Wszyscy dookoła to widzieli i niejeden facet mówił mu „stary, jej zależy tylko na jednym, daj sobie z nią spokój”.
Według mnie tu chodziło o stratę kasy i czasu.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 23:30   #6
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
Jest to osiągalne a biologicznie byłoby to wręcz naturalne. Jak tłumaczyć fakt że w wielu krajach kobiety mają więcej partnerów niż mężczyźni.
Jeżeli bierzesz pod uwagę fakt, że kobieta nie musi odpoczywać po seksie i może od razu znowu, to moim zdaniem jest to mit, który w praktyce się często nie sprawdza.
A co do biologii to nawet wśród zwierząt samiec kopuluje z większą ilością samic niż na odwrót. (oczywiście liczby mogą się zmieniać wraz z gatunkami)

A o jakie kraje chodzi Ci konkretnie? bo rozmawiamy tu o dobrowolnym wyborze...
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 23:49   #7
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Uważam, że wynika to z:

1. Ślepej walki ze stereotypami
2. podążaniu za zaszczepianym konsekwentnie przez media wizerunkiem 'kobiety wyzwolonej',
3. podążaniu za modą na dominację nad mężczyznami (kobiety udowadniające, że faceci są głupsi od nich to już standard)
4. braku znajomości swoich WŁASNYCH potrzeb, pragnień, brak wsłuchania w siebie

to tworzy konflikt wewnętrzny, bo z jednej strony kobiety nęci ten obraz kobiety wyzwolonej, chcą dominować nad mężczyznami, z drugiej strony później okazuje się, że to nie jest to, czego rzeczywiście chcą. Kobiety chcą być silne, ale siłę kojarzą z męskością, w związku z tym poprzez uproszczenie, naśladują rzekomo silne cechy mężczyzn, w tym podbijanie serc (czy też genitaliów) płci przeciwnej. Oczywiście niesamowicie poprawia humor i samoocenę stwierdzenie, że ja jestem kobietą wyzwoloną, świadomą, a facet to świnia, której chodzi tylko o jedno. To nic, że to różne nazwy na to samo zjawisko.

Problem w tym, że niektóre dają się na to złapać, a tak naprawdę mało kto zadaje sobie pytania - 'czego ja NAPRAWDĘ chcę'.
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 23:54   #8
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Jeżeli bierzesz pod uwagę fakt, że kobieta nie musi odpoczywać po seksie i może od razu znowu, to moim zdaniem jest to mit, który w praktyce się często nie sprawdza.
Skoro sama piszesz że często się nie sprawdza to w pozostałych się sprawdza czyli to nie mit. A u mężczyzn zawsze się sprawdza i im starszy facet tym dłużej musi odpoczywać. U kobiet jest inna sprawa niektóre które nie biorą tabletek mają dużą ochotę tylko w dni płodne.
W grupowych orgiach zawsze sie kończy tak że faceci odpoczywają a kobiety muszą się dopieścić same ze sobą. I weźmy pod uwagę że mężczyźni są coraz mniej jurni albo odsetek mniej jurnych jest coraz większy i jest to efekt zanieczyszzenia środowiska które bardziej pod tym względem szkodzi mężczyznom.
Cytat:
A co do biologii to nawet wśród zwierząt samiec kopuluje z większą ilością samic niż na odwrót. (oczywiście liczby mogą się zmieniać wraz z gatunkami)
Tylko że często część samców beta nie kopuluje w ogóle.
Cytat:
A o jakie kraje chodzi Ci konkretnie? bo rozmawiamy tu o dobrowolnym wyborze...
Właśnie nie mogę znaleźć linków które tu niedawno wklejałem z tego co pamiętam Nowea Zelandia.

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Uważam, że wynika to z:
Nie zgadzam się.

http://facet.dlastudenta.pl/artykul/...yny,52161.html

Edytowane przez bober111
Czas edycji: 2012-11-05 o 00:16
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 00:27   #9
InkluzjaOstateczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Z Polski
Wiadomości: 733
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
to tworzy konflikt wewnętrzny, bo z jednej strony kobiety nęci ten obraz kobiety wyzwolonej, chcą dominować nad mężczyznami, z drugiej strony później okazuje się, że to nie jest to, czego rzeczywiście chcą. Kobiety chcą być silne, ale siłę kojarzą z męskością, w związku z tym poprzez uproszczenie, naśladują rzekomo silne cechy mężczyzn, w tym podbijanie serc (czy też genitaliów) płci przeciwnej. Oczywiście niesamowicie poprawia humor i samoocenę stwierdzenie, że ja jestem kobietą wyzwoloną, świadomą, a facet to świnia, której chodzi tylko o jedno. To nic, że to różne nazwy na to samo zjawisko.

Problem w tym, że niektóre dają się na to złapać, a tak naprawdę mało kto zadaje sobie pytania - 'czego ja NAPRAWDĘ chcę'.
Pogrubione - niezwykle trafna refleksja, moim zdaniem.
InkluzjaOstateczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 03:20   #10
czas sie wypowiedziec
Przyczajenie
 
Avatar czas sie wypowiedziec
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez InkluzjaOstateczna
No więc jak to jest? Z jednej strony parcie na to, żeby podejście do tej kwestii u kobiet i mężczyzn było takie samo i ich zrównywało, promowanie tzw. wyzwolonego trybu życia i świadomości własnych potrzeb, konieczności ich zaspokajania, a z drugiej strony cały czas traktowanie mężczyzn jako interesownych, z BARDZO pejoratywnym określaniem w ogóle tego, że facet może po prostu chcieć seksu (bo "chce cię wykorzystać" itp). Są na wizażu praktycznie setki przykładów tak sprzecznych postaw i chciałbym je zrozumieć. Bo wiem, że nikt nie lubi, jak się go traktuje gorzej czy dyskryminuje, stąd też zacietrzewienie na kobiecą "łatwość", a z drugiej strony jednak u większości ostrożność i zachowawczość, milion rozkmin dotyczących seksu i uczuć, postrzeganie facetów przez pryzmat tego jakie jest ich do tego podejście.
Te postawy nie są sprzeczne, po prostu chodzi o zupełnie inne grupy kobiet. Kobiety, którym odpowiada seks bez zobowiązań, mają wielu partnerów robią tak, bo im to pasuje. Wiedzą, że tego chcą i nie mają potrzeby zakładania o tym wątku na forum i przypuszczam, że mało obchodzi większość z nich co o tym sądzą inni. Uważam, że nazywanie ich łatwymi jest bardzo krzywdzące.
Kobiety lub nastoletnie dziewczyny zakładające wątki opisujące ich dość niejasne i zawiłe relacje to zupełnie inna grupa osób. Widać, że im zależy na związku, uczuciach, często są dość naiwne, a często w głębi wiedzą, że facet nie jest związkiem z nimi zainteresowany stąd piszą na forum żeby się a)wyżalić b)szukać zapewnienia, że wcale nie jest tak jak jest. Trzeba im dość dosadnie powiedzieć, że facet chce tylko seksu i nie jest zainteresowany, żeby sobie odpuściły. Przypuszczam, że stąd teksty 'on chce tylko jednego', 'on chce cię wykorzystać'.
Myślę, że mężczyźni nie zakłądają takich wątków na forach, bo nie lubią za bardzo na takie tematy rozmawiać, wolą sami to przemyśleć. Zresztą ja im się nie dziwię. Nie oznacza to, że nie ma facetów wykorzystywanych przez kobiety. Tyle, że kobiety rzadziej wykorzystują chcąc seksu, przypuszczam, że częściej by je gdzieś facet zabrał, podwiózł, coś dla nich zrobił.

A przygody na jedną noc są dla kobiet mniej kuszące, bo każdy myśli tylko o sobie i jest duża szansa, że facetowi nie będzie zależało żeby zadowolić kobietę. A i nawet jak będzie to nie będzie wiedział jak zrobić to dobrze.

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
to tworzy konflikt wewnętrzny, bo z jednej strony kobiety nęci ten obraz kobiety wyzwolonej, chcą dominować nad mężczyznami, z drugiej strony później okazuje się, że to nie jest to, czego rzeczywiście chcą. Kobiety chcą być silne, ale siłę kojarzą z męskością, w związku z tym poprzez uproszczenie, naśladują rzekomo silne cechy mężczyzn, w tym podbijanie serc (czy też genitaliów) płci przeciwnej. Oczywiście niesamowicie poprawia humor i samoocenę stwierdzenie, że ja jestem kobietą wyzwoloną, świadomą, a facet to świnia, której chodzi tylko o jedno. To nic, że to różne nazwy na to samo zjawisko.

Problem w tym, że niektóre dają się na to złapać, a tak naprawdę mało kto zadaje sobie pytania - 'czego ja NAPRAWDĘ chcę'.
Myślę, że kobiety nie tyle chcą dominować, co być równo traktowane. Nie wydaję mi się, by jakakolwiek rozsądna osoba robiła to przez sypianie z kim popadnie. Raczej przez to, że w innych kwestiach czują się silne, mają wysokie poczucie własnej wartości i nie martwią się tym jak posiadanie wielu partnerów seksualnych zostanie przez innych odebrane.
Zaś jeśli chodzi o dominację to nie wszytskie kobiety tego chcą i się do tego nadają. Nie wiem co ma na to wpływ, charakter, w dużej mierze wychowanie. Żeby nie było, uważam, że jest też wielu facetów, którzy się do tego nie nadają zupełnie. Tyle że w ich przypadku czują, że z racji płci to jest ich obowiązek.
Co więcej, myślę że te kobiety, które chcą w życiu coś konkretnego osiągnąć stereotypy niewiele obchodzą. Po prostu robią swoje.
czas sie wypowiedziec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 07:22   #11
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez InkluzjaOstateczna Pokaż wiadomość
Słuchajcie, zakładam ten temat, bo ciekawią mnie pewne tendencje które zauważyłem u większości na tym forum. Chodzi mi o relatywizm w kwestiach związanych właśnie z uprawianiem seksu i decyzjami które tego dotyczą. Na początek tylko pytanie, nie rozkręcam wątku, bo oczywiście można debatować nad tym skąd taka niewspółmierność w podejściu, skąd się wzięły te stereotypy "łatwości", o podłożu biologicznym, kontekście historyczno-kulturowym, społecznym i tak dalej, a także dlaczego niewarto negować tak ważnych czynników (które z czegoś wynikały) i wszystkiego na świecie ujednolicać. Ale na taką dyskusję mam nadzieję później. A o co chodzi... już mówię.

Czy nie zauważacie, że gdy pada stwierdzenie o "łatwości", np. podczas dyskusji o dużej liczbie partnerów albo doświadczeniach związanych z jednonocnymi przygodami czy seksem bez zobowiązań, to pojawia się rzesza oburzonych użytkowniczek, które zadają pytania - "tak, a dlaczego to kobietę się uważa za łatwą a faceta za macho?!", "co, kobieta nie może uprawiać seksu z kim, kiedy i jak chce?!", "jeśli lubi seks, to niech się nim bawi, to nie jest żadne "oddawanie się" mężczyźnie" itp, mógłbym jeszcze porzucać przykładami ale wystarczy wejść na odpowiednie tematy i samemu poczytać, domyślacie się o jaki ton mi chodzi.
Lecz potem nagle wchodzimy na topic, który dotyczy np. spotykania się z jakimś starszym mężczyzną i rozterek dot. kierunku tej relacji albo chociażby związku bez zobowiązań lub uprawiania seksu z EX. Autorki mówią, że mają ochotę na seks z kimś kogo opisują albo zdarza się on regularnie w nie do końca jasnej relacji i targają nimi sprzeczne emocje, więc zakładają temat na forum (tego to nigdy nie zrozumiem u kobiet, ale spoko ). I w przytłaczającej większości dominują w tych tematach odpowiedzi i takie rady i stwierdzenia jak "on chce Cię tylko wykorzystać", "świetnie, Twój były ma seks, przy tym nic nie musi, jeszcze może się z innymi spotykać i jest zadowolony, dziewczyno!", "zależy mu tylko na jednym", "byłam w takim układzie i to się nigdy nie kończy dobrze" czy teksty o "szacunku do samej siebie" i tak daaaalej.....

No więc jak to jest? Z jednej strony parcie na to, żeby podejście do tej kwestii u kobiet i mężczyzn było takie samo i ich zrównywało, promowanie tzw. wyzwolonego trybu życia i świadomości własnych potrzeb, konieczności ich zaspokajania, a z drugiej strony cały czas traktowanie mężczyzn jako interesownych, z BARDZO pejoratywnym określaniem w ogóle tego, że facet może po prostu chcieć seksu (bo "chce cię wykorzystać" itp). Są na wizażu praktycznie setki przykładów tak sprzecznych postaw i chciałbym je zrozumieć. Bo wiem, że nikt nie lubi, jak się go traktuje gorzej czy dyskryminuje, stąd też zacietrzewienie na kobiecą "łatwość", a z drugiej strony jednak u większości ostrożność i zachowawczość, milion rozkmin dotyczących seksu i uczuć, postrzeganie facetów przez pryzmat tego jakie jest ich do tego podejście.

Sorry, ale raczej trudno mi sobie wyobrazić, żeby na jakimś męskim forum były do znalezienia emocjonalne dysputy na temat tego, że jakaś kobieta z którą typ się spotyka chce go "wykorzystać" i "zależy jej tylko na jednym" czy rady w stylu "szanuj się, koleś!". Stąd też chciałem potraktować ten wątek jak przedłużenie dyskusji z "Ilu miałaś partnerów" z równoczesnym porzuceniem tamtego poziomu mentalnego szamba.
Moim zdaniem dotyczy to kobiet udających wielką pruderię, a w rzeczywistości marzą o seksie z nowo poznanym facetem. Dziwi mnie, choć tez jestem kobietą, to zakłamania i uważanie facetów za lubiących wykorzystywać. Kobitki otwórzcie oczy i miejcie cywilną odwagę się przyznać, że nas też to dotyczy. Ile się słyszy rozmówek między koleżankami typu: '' ale ciacho, chetnie bym go schrupała'' albo '' na raz by szło zgrzeszyć''. Faceci też mają uczucia.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 07:40   #12
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez InkluzjaOstateczna Pokaż wiadomość
Są na wizażu praktycznie setki przykładów tak sprzecznych postaw i chciałbym je zrozumieć.
Nie widzę tu sprzeczności, bo opisujesz różne sytuacje, u różnych osób.

Cytat:
Napisane przez InkluzjaOstateczna Pokaż wiadomość
Bo wiem, że nikt nie lubi, jak się go traktuje gorzej czy dyskryminuje, stąd też zacietrzewienie na kobiecą "łatwość", a z drugiej strony jednak u większości ostrożność i zachowawczość, milion rozkmin dotyczących seksu i uczuć, postrzeganie facetów przez pryzmat tego jakie jest ich do tego podejście.
Zacietrzewienie na kobiecą "łatwość" jest zrozumiałe, bo wciąż ten pogląd występuje. I wciąż się musimy przed nim bronić i na niego uważać, bo wielu mężczyzn jeszcze myśli tym właśnie stereotypem.

Wątki dotyczące seksu bez zobowiązań najczęściej są zakładane przez dziewczyny zakochane/zauroczone i liczące na to, że seksem do siebie faceta przywiążą i doprowadzą do związku. Rzadko się to udaje, więc się to tym dziewczynom odradza.


Cytat:
Napisane przez InkluzjaOstateczna Pokaż wiadomość
Sorry, ale raczej trudno mi sobie wyobrazić, żeby na jakimś męskim forum były do znalezienia emocjonalne dysputy na temat tego, że jakaś kobieta z którą typ się spotyka chce go "wykorzystać" i "zależy jej tylko na jednym" czy rady w stylu "szanuj się, koleś!".
Męskich for nie odwiedzam, ale w realu nie raz i nie dwa zdarzyła się opisana przez Ciebie sytuacja.


Cytat:
Napisane przez Dopamine99
Kobiety chcą być silne, ale siłę kojarzą z męskością, w związku z tym poprzez uproszczenie, naśladują rzekomo silne cechy mężczyzn, w tym podbijanie serc (czy też genitaliów) płci przeciwnej.
Część kobiet tak ma jak opisujesz, robią coś na siłę. A część po prostu taka właśnie luźno podchodząca do tematu jest.


Cytat:
Napisane przez Dopamine99
Oczywiście niesamowicie poprawia humor i samoocenę stwierdzenie, że ja jestem kobietą wyzwoloną, świadomą, a facet to świnia, której chodzi tylko o jedno. To nic, że to różne nazwy na to samo zjawisko
Nie spotkałam się z głoszeniem tych dwóch haseł jednocześnie, występują zależnie od kontekstu i nie trafiłam na stwierdzenie że kobieta to może, a jak facet sprobuje to świnia. Natomiast w drugą stronę, z męskimi hasłami że im to wolno a kobiecie nie przystoi, spotykam się cały czas.

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Kobitki otwórzcie oczy i miejcie cywilną odwagę się przyznać, że nas też to dotyczy.
No jasne że dotyczy. Ale każdy przypadek jest indywidualny i jeśli mamy faceta wiedzącego że kobieta jest w nim zakochana, nie chcącego od niej związku, ale proponującego jej seks, to jak to nazwać, jeśli nie próbą wykorzystania jej słabości do niego?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2012-11-05 o 08:12
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 09:39   #13
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Natomiast w drugą stronę, z męskimi hasłami że im to wolno a kobiecie nie przystoi, spotykam się cały czas.
Wiesz, ja w ogóle nie zgadzam się z teorią, że 'facetowi wolno'. Właściwie to nigdy nie miałem do czynienia ze środowiskiem, w którym faceci głośno chwaliliby się podbojami. Właściwie to nawet nie wiem ile moi kumple mieli partnerek, podejrzewam, że niewiele, bo większość z nich ma jedną dziewczynę od lat. Stąd zapewne zgadzamy się ze sobą, że 'kobiecie nie przystoi' - faceci rzadko kiedy są zadowoleni, gdy kobieta ma bogatsze życie seksualne od nich. Kto ponosi winę za ten stereotyp? Otóż moim zdaniem podtrzymują go zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dziwnym trafem, mężczyzna który miał dużo partnerek, zazwyczaj jest poważniej traktowany niż prawiczek. Zazwyczaj prawiczek kojarzy się z nieudacznikiem życiowym, okularnikiem w sweterku, przygrubym, niezbyt urodziwym. Mężczyzna, który miał wiele partnerek kojarzy się z uwodzicielem, Don Juanem, pewnym siebie mężczyzną i wyższym statusem społecznym.
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 10:13   #14
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Stąd zapewne zgadzamy się ze sobą, że 'kobiecie nie przystoi' - faceci rzadko kiedy są zadowoleni, gdy kobieta ma bogatsze życie seksualne od nich.
No i to by mnie nie dziwiło, wśród kobiet też dość często widać i słychać pogląd, że jeśli ona nie miała wcześniej partnera, albo miała 1-2, to tego samego wymaga od swojego nowego partnera.
Natomiast ja się spotkałam z takim podejściem u panów, którzy mają życie seksualne na tyle bogate, że mogliby nim obdzielić ze 2-3 osoby. Uważają że to normalne, naturalne, że facet musi zaliczyć jak najwięcej kobiet, w dodatku dziewic, żeby wybrać tę właściwą. A kobiety powinny siedzieć grzecznie z rączkami na podołku, czekać aż zostaną zaliczone i być może wybrane. Jak któraś się ośmiela mieć więcej niż dwóch partnerów na koncie to jest odsądzana od czci i wiary.
Przy czym jednocześnie kobiety które im się nie dadzą zaliczyć też są skreślane, bo jak to tak, wybrać ją bez sprawdzenia?

Na moje pytanie jakim cudem chcą mieć podczas ślubu dziewicę, skoro muszą ją sprawdzić przed, odpowiedzi nie uzyskałam.

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Dziwnym trafem, mężczyzna który miał dużo partnerek, zazwyczaj jest poważniej traktowany niż prawiczek.
A tutaj dużo zależy od wieku, dość podejrzliwie patrzy się na trzydziestoletniego prawiczka, ale na trzydziestoletnią dziewicę też

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Mężczyzna, który miał wiele partnerek kojarzy się z uwodzicielem, Don Juanem, pewnym siebie mężczyzną i wyższym statusem społecznym.
I często kojarzy się z materiałem na romans, a nie na związek.



Ludzie mają bardzo różne podejście do tych kwestii, wsród przedstawicieli obu płci znajdziemy zwolenników życia w cnocie i życia w rozpuście Dlatego uważam, że wątek nie jest trafiony, nie widzę tu relatywizmu, tylko różne podejścia różnych osób.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 10:39   #15
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Inkluzjo.

Pytasz dlaczego sprzeczne?

Sprawa jest prosta. Kobiety lubią seks (nawet bardziej niż faceci) a społeczeństwo nakłada pewne stereotypy właśnie nt. łatwości.

Piszesz, że w jednym wątku piszą kobiety tak:

Cytat:
"tak, a dlaczego to kobietę się uważa za łatwą a faceta za macho?!", "co, kobieta nie może uprawiać seksu z kim, kiedy i jak chce?!", "jeśli lubi seks, to niech się nim bawi, to nie jest żadne "oddawanie się" mężczyźnie"
Bo to jest prawda, jak kobieta lubi seks i na luzaka do niego podchodzi to jest OK.

Sprawa komplikuje się gdy:

Cytat:
"on chce Cię tylko wykorzystać", "świetnie, Twój były ma seks, przy tym nic nie musi, jeszcze może się z innymi spotykać i jest zadowolony, dziewczyno!", "zależy mu tylko na jednym", "byłam w takim układzie i to się nigdy nie kończy dobrze" czy teksty o "szacunku do samej siebie" i tak daaaalej.....
Tutaj wtedy jest przykład kiedy facet chce TYLKO seksu, a kobieta seks + ZWIĄZEK.


DLATEGO są sprzeczności to normalne
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 11:03   #16
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Chcialam napisac madrze a Normalny facet mnie wyprzedzil kwestia braku szacunku wychodzi w sytuacjach gdy dziewczynie facet sie podoba, jest w nim zakochana i zgadza sie na taki substytut bo lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu a poza tym moze sie mu cos odmieni i nagle zechce z niej zrobic zone? To wtedy powinna sie ogarnac i szukac kogos kto chce tego co ona.
W wypadku kiedy oboje chca tego samego czyli seksu i nic poza tym to nic nie stoi na przeszkodzie i braku szacunku do samego siebie w takim wypadku raczej nie ma choc i tu zdarzaja sie teksty o braku szacunku do siebie i oddawania swojego ciala byle komu (oczywiscie w wypadku kobiwt bo zeby kobieta mogla kogos zaliczyc nie ma mowy, tylko facet moze przeleciec dziewczyne nigdy odwrotnie a ja tam na zlosc mowie o jednym wypadku kiedy swiadomie przelecialam faceta:p)
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 11:31   #17
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

W ogóle wymaganie od kobiet wierności jest trudne bo one są niewolnikami swoich popędów i jęśli facet się im spodoba to na 99% ulegną mu.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 11:40   #18
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
W ogóle wymaganie od kobiet wierności jest trudne bo one są niewolnikami swoich popędów i jęśli facet się im spodoba to na 99% ulegną mu.
aaaaaaale mądre!!!! facet oczywiscie nie jest niewolnikiem swojego popędu i nie ulega kobiecie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 11:42   #19
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Bobcio, nasz wizażowy teoretyk fantasta
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 11:48   #20
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
aaaaaaale mądre!!!! facet oczywiscie nie jest niewolnikiem swojego popędu i nie ulega kobiecie
Nie facet jest bardziej świadomy. A kobieta to instynkt.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 11:54   #21
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
Nie facet jest bardziej świadomy. A kobieta to instynkt.

aha

bobcio
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:02   #22
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Facet nigdy nie ma takiej chcicy żeby go aż bolało w środku a nawet w trakcie seksu u kobiety wyłącza się znacznie większa część mózgu.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:05   #23
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
Facet nigdy nie ma takiej chcicy żeby go aż bolało w środku a nawet w trakcie seksu u kobiety wyłącza się znacznie większa część mózgu.

podasz źródło tych doniesień?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:08   #24
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
Facet nigdy nie ma takiej chcicy żeby go aż bolało w środku a nawet w trakcie seksu u kobiety wyłącza się znacznie większa część mózgu.
Ehe ja pamietam jak pare razy facet wychodzil ode mnie zgiety w pol z bolu bo chcica byla a do niczego nie doszlo teoria obalona

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
podasz źródło tych doniesień?
Jak to zrodlo? Nie slyszalas nigdy ze u faceta podczas seksu mozg w koncu pracuje bo jest bezposrednio polaczony z kobieta?to pewnie dlatego nam sie wieksza czesc wylacza
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:22   #25
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
podasz źródło tych doniesień?
To widać że kobiety się bardziej w tym zatracają. No i dlatego też mają mocniejsze doznania. Niektóre potrafią stracić świadomość.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Ehe ja pamietam jak pare razy facet wychodzil ode mnie zgiety w pol z bolu bo chcica byla a do niczego nie doszlo teoria obalona
Przyczyną jest długotrwałe podniecenie seksualne, które nie zakończyło się orgazmem. Podczas podniecenia u seksualnie dojrzałego mężczyzny przywspółczulny układ nerwowy zwiększa ilość impulsów do tkanek genitalnych, które prowadzą do zwiększonego przepływu krwi w rejonach penisa, jąder i prostaty. Zwężanie się mięśni powoduje lokalny wzrost ciśnienia krwi, który zapewnia też stabilną erekcję niezbędną do penetracji podczas stosunku.
Jeśli nie dochodzi do ejakulacji, krew zostaje pozbawiona tlenu, co powoduje dotkliwy ból.

jest coś takiego faktycznie, mnie to nie dotyczy bo u mnie jeste miekki ale to przez brak testosteronu i niedorozwuj narządów płciowych
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 13:04   #26
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
To widać że kobiety się bardziej w tym zatracają. No i dlatego też mają mocniejsze doznania.
A gdzie to widziałeś Bobciu? Bo wiesz, w filmach porno to one udają te wszystkie jęki, żeby lepiej się oglądało

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Ehe ja pamietam jak pare razy facet wychodzil ode mnie zgiety w pol z bolu bo chcica byla a do niczego nie doszlo
No U siebie też parę razy zauważyłam efekt bolących spodni
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:06   #27
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A

No U siebie też parę razy zauważyłam efekt bolących spodni
Ależ jesteście! Jak tak można męczyć faceta?! Ja nigdy do tego nie dopuszczam, bo i sama musiałabym wtedy utonąć w swoich sokach
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:17   #28
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ależ jesteście! Jak tak można męczyć faceta?! Ja nigdy do tego nie dopuszczam, bo i sama musiałabym wtedy utonąć w swoich sokach
i stracić świadomość kiedy mózg Ci się z podniecenia wyłączy:p

Jeszcze jeden tekst Bobera o małym ptaszku i będzie ban

Przepraszam, koniec off topu
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:37   #29
bober111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 876
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A gdzie to widziałeś Bobciu? Bo wiesz, w filmach porno to one udają te wszystkie jęki, żeby lepiej się oglądało
Nie wszystkie udają, a może nigdy nie miałaś tak dobrze żeby jęczeć i dlatego tak myślisz. Przeczytałem to gdzieś.
bober111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:47   #30
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Sprzeczne tendencje w podejściu kobiet do kwestii związanych z seksem

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie udają, a może nigdy nie miałaś tak dobrze żeby jęczeć i dlatego tak myślisz. Przeczytałem to gdzieś.
Gratuluję.Masz kompletnie w tyle to co napisał Złośliwiec. Zgłosiłam Cię
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.